Alta Vista Sports

 

30TH ANNUAL EASTER BEACH RUN [4 MILES]
DAYTONA BEACH, FLORIDA 4/11/98 1:30PM
FROM MAVERICK MOTEL TO MAIN STREET PIER
SPONSORED BY DAYTONA BEACH LEISURE SERVICES DEPT.
ALTA VISTA SPORTS 904 736-0002
EVENT DIRECTOR-JOHN BOYLE
POB 1700, DELAND,FL 32721
   OVERALL MALE RESULTS
    1     1 DOUG BUTLER 35 MELBOURNE FL              19:02
   MALE AGE GROUP:  14 & UNDER
    1    14 ADE WISE 14 ALTAMONTE SPRG FL            21:47
    2    26 KENNY JESENSKY 14 ORLANDO FL             22:24
    3    47 STEFAN HOBBS 14 S DAYTONA FL             23:25
    4    56 JOSHUA PERRY 14 PT ORANGE FL             23:52
    5    67 NICHOLAS MOOSER 13 ORLANDO FL            24:18
    6    72 WILLIAM SPENCER II 14 FREDERICK MD       24:24
    7   151 CLIFF MORRIS 14 DAYTONA BCH FL           26:58
    8   160 DAVE STEWARAT 14 GRAND BLANC MI          27:09
    9   164 ROSS PELLETIER 13 SO.DAYTONA FL          27:17
   10   180 DYLAN HERMELEE 12 ORLANDO FL             27:35
   11   195 MICHAEL COLUMBIS 13 ORMOND BCH FL        28:09
   12   217 CHIP JOHNSON 13 ORLANDO FL               28:55
   13   225 STEVE ANDERSON 13 GRAND BLANC MI         29:05
   14   240 MATTHEW HANSEN 14 KENOSHA WI             29:23
   15   246 RYAN PHELPS 13 APOPKA FL                 29:28
   16   265 GARRETT EIDSON 14 GRAND BLANC MI         29:42
   17   274 PATRICK MOORE 13 BELL FL                 29:50
   18   282 CHAD NIENOW 14 WEST BEND WI              30:01
   19   301 RICKY MORAN 12 EAST AURORA NY            30:28
   20   323 JUSTIN PING 13 ORLANDO FL                31:07
   21   360 JONOTHAN COLON 14 GRAND BLANC MI         31:41
   22   386 JOHN UEBEL 13 ORMOND BCH FL              32:07
   23   389 ALAN DOWLING 14 ORLANDO FL               32:11
   24   401 LANDON SIMMONS 12 NEW SMYRNA BCH FL      32:30
   25   406 CRAIG ZUBLI 12 GOTHA FL                  32:34
   26   443 CHRIS ZOMOITO 13 GOTHO FL                33:27
   27   448 SHANE SHOPE 11 GOTHA FL                  33:33
   28   485 MCKAY ESTEP 14 SANDUSKY OH               34:12
   29   504 MATT KANE 12 PT ORANGE FL                34:38
   30   546 ERIC GORMAN 14 GRAND BLANC MI            35:38
   31   566 STEVE TATE 14 FLAGLER BCH FL             36:14
   32   644 BRIAN RABITAILLE 14 ORMOND BEACH FL      39:21
   33   719 ROBBIE PHILLIPS 06 OCALA FL              46:25
   MALE AGE GROUP:  15 - 18
    1     7 MATT KELLEHER 17 WINTER SPRINGS FL       20:44
    2     8 BRAD MILLETT 17 CRYSTAL RIVER FL         20:48
    3    10 MATTHEW ANTONELLI 16 PT ORANGE FL        21:06
    4    11 PAUL CURLEE 16 TAMPA FL                  21:20
    5    17 BRANDON LAWSON 16 HIGHLAND MS            21:52
    6    25 ETHAN CABIAC 17 SOUTH DAYTONA FL         22:23
    7    31 VINNY AMBRIC O 15 ALTAMONTE SPRINGS FL   22:43
    8    33 LANCE MORRISON 15 PT ORANGE FL           22:48
    9    41 GLENN WADE 15 ORMOND BCH FL              23:22
   10    59 BRYCE MCGRORY 18 DAYTONA BCH FL          24:02
   11    61 CHIP OLDHAM 18 ORLANDO FL                24:05
   12    75 BOBBY JOHNSON 17 ORLANDO FL              24:26
   13    92 TED SCHONSHECK 16 ORMOND BCH FL          25:05
   14   113 NOAH CABIAC 16 DAYTONA BCH FL            25:58
   15   119 BILL THOMPSON 17 FLAGLER BCH FL          26:02
   16   127 HUNTER PROUDFOOT 15 MILLSBORO DE         26:17
   17   133 JASON PRIDMORE 16 S.LYON MI              26:25
   18   143 ROBERT ROSS 18 PT ORANGE FL              26:43
   19   163 TRAVIS TERRILL 16 ORMOND BEACH FL        27:16
   20   213 ARTIE AHR 15 DELTONA FL                  28:48
   21   237 CHRISTOPHER OSWALD 17 MANASSASS VA       29:21
   22   292 BRIAN BAILEY 15 LONGWOOD FL              30:09
   23   310 ANDREW FLETCHER 15 GRAND BLANC MI        30:38
   24   318 CHRIS ALTES 17 JAX FL                    30:56
   25   320 SAL BINETTI 17 PT ORANGE FL              30:59
   26   345 ADAM BISHOP 16 TAVARES FL                31:32
   27   348 ADAM GOTTLIEB 16 ORMOND BCH FL           31:33
   28   434 GRAHAM WOODARD 15 ORMOND BCH FL          33:20
   29   444 CHARLES NOWELL 18 HOLLY HILL FL          33:27
   30   476 DAVID PERRY 18 PT ORANGE FL              34:05
   31   602 ANDREW LEUANDOWSKI 15 TOLEDO OH          37:23
   32   680 GENE CROUCH 15 ORMOND BEACH FL           41:21
   33   703 BLAKE HUNTER 15 ORMOND BEACH FL          44:21
   MALE AGE GROUP:  19 - 24
    1    48 CHRIS SCHEPERS 21 ORMOND BEACH FL        23:27
    2    71 ADAM OWENS 20 HOLLY HILL FL              24:23
    3   114 SEBASTIEN WELTERLIN 20 DAYTONA BCH FL    26:00
    4   141 COLBEN SIME 19 DAYTONA BEACH FL          26:40
    5   149 DAVID TORSELL 20 PORT ORANGE FL          26:54
    6   166 JAMES BECK 21 ORMOND BCH FL              27:19
    7   169 JIMMY VAN HISE 19 HOLLY HILL FL          27:25
    8   191 ERIK MICHEIS 21 HOLLY HILL FL            27:57
    9   239 STEVE TRACEY 21 DELAND FL                29:23
   10   247 SEAN WELCH 23 DAYTONA BCH FL             29:28
   11   268 SCOTT MELNUCZOK 19 DAYTONA BEACH FL      29:48
   12   359 WAEL SAEED 23 S DAYTONA FL               31:40
   13   404 CASEY BURT 19 DAYTONA BCH FL             32:32
   14   426 JASON BOUTWELL 20 OCALA FL               33:06
   15   458 MATT HONEA 19 WINTER PARK FL             33:45
   16   484 JEFFREY DAVIDSON 22 DAYTONA BEACH FL     34:11
   17   558 NATE KOTAS 23 GAINESVILLE FL             35:57
   MALE AGE GROUP:  25 - 29
    1     2 MOHAMMED SAIDI 29 ORLANDO FL             19:11
    2    12 SEAN BLACK 29 MELBOURNE FL               21:32
    3    13 KAYLE FISHER 27 ORMOND BCH FL            21:40
    4    20 JAMES DUNCAN 26 ST PETE FL               22:09
    5    34 JOHN WARNER 26 DURHAM NC                 22:51
    6    36 TED BOLT 29 ORMOND BCH FL                23:01
    7    87 CHRIS WEDGE 26 DAVENPORT FL              25:00
    8   102 GREGORY RECKER 29 PALM COAST FL          25:32
    9   156 WESLEY COX 28 PORT ORANGE FL             27:07
   10   165 TROY SCHANEMAN 27 ORMOND BCH FL          27:18
   11   174 KENNEY SHIELDS 25 FT THOMAS KY           27:27
   12   177 BRAD WENDLING 27 FREMONT OH              27:31
   13   183 MATTIAS GUSTAFSSON 27 DAYTONA BCH FL     27:39
   14   204 STEVEN NAPOLI 27 DAYTONA BEACH FL        28:34
   15   216 CHRISTOPHER ACEBAL 29 ORMOND BCH FL      28:52
   16   224 BRIAN HUFFMAN 25 BEAUFORD SC             29:04
   17   249 DAN SCHEDIVY 26 ORMOND BCH FL            29:30
   18   254 THOMAS MENZEL 29 DELAND FL               29:33
   19   258 WILLIAM LENSSON 29 FLAGLER FL            29:34
   20   263 JOHN HILL 25 DELAND FL                   29:39
   21   266 JEFF CAHILL 29 DAYTONA BEACH FL          29:43
   22   329 PAUL SHANE DOYLE 28 PT ORANGE FL         31:12
   23   332 TIM WRIGHT 27 PT ORANGE FL               31:16
   24   342 MARK MATOVINA 28 PT ORANGE FL            31:29
   25   343 ROBERT FORD 29 ORMOND BCH FL             31:30
   26   346 KENNETH ROMBERGER 29 ORMOND BEACH FL     31:32
   27   366 DON JACOB 28 LK MARY FL                  31:52
   28   371 DAVID EGGERT 27 HOLLY HILL FL            31:58
   29   376 SCOTT SWAIN 25 TITUSVILLE FL             32:02
   30   413 PASCALE LANDRY 26 NEW SMYRNA BCH FL      32:39
   31   421 RICHARD REDICK 28 ST AUGUSTINE FL        32:56
   32   497 PAUL ALLUM 28 HOLLY HILL FL              34:30
   33   503 JOHN D'ANTICO 27 GAINESVILLE FL          34:37
   34   618 CHRIS HUSS 29 NEW SMYRNA BCH FL          38:00
   35   636 MICHAEL DUGGINS 25 DAYTONA BCH FL        39:05
   MALE AGE GROUP:  30 - 34
    1     4 MARK KATHMAN 33 PT.ORANGE FL             19:20
    2     9 DARRELL MIELKE 34 ST CHARLES MO          20:58
    3    23 JAY BREWER 30 FT THOMAS KY               22:21
    4    24 ERIK VAEREMANS 31 HUDSON FL              22:22
    5    55 FRED VASQUEZ 33 DELEON SPRINGS FL        23:51
    6    66 PATRICK MYERS 32 S. DAYTONA FL           24:17
    7    70 DONALD WELLS 30 NEPTUNE BEACH FL         24:23
    8    74 DEMI BROWNRIGG 34 ORMOND BCH FL          24:26
    9    82 THOMAS WOOD 34 JOHNS ISLAND FL           24:44
   10    86 DAN PROSSER 31 NEW SMYRNA BEACH FL       24:57
   11    88 DAVID DENNISON 32 ORLANDO FL             25:01
   12    94 RAYMOND WILLIAMS 32 DELAND FL            25:11
   13   104 JOHN DODD 32 ORMOND BEACH FL             25:32
   14   110 MICHAEL LEADER 32 SANFORD FL             25:52
   15   129 KEN KLEIN 34 ORMOND BCH FL               26:20
   16   130 BRIAN TUTTLE 33 FLAGLER BEACH FL         26:22
   17   150 MARC FULLER 30 DELTONA FL                26:56
   18   157 LARRY ROUTHENSTEIN 34 ALTAMONTE SPRG F   27:06
   19   176 CHRISTIAN LARSEN 33 DAYTONA BCH FL       27:30
   20   185 DAVID GREEN 32 WINTER PARK FL            27:40
   21   196 JONATHAN SUPRANER 30 LK MARY FL          28:10
   22   214 ERIK DENSLOW 31 SPRING LAKE MI           28:48
   23   215 LYNN LINGENFELTER 30 ORLANDO FL          28:50
   24   227 JAMES SINEX 30 ORMOND BEACH FL           29:10
   25   229 MEREDITH EBERHART 32 SHARPES FL          29:13
   26   232 ROB MAXWELL 32 PT ORANGE FL              29:14
   27   243 RUSTY SMITH 30 LK MARY FL                29:24
   28   255 CHRISTIAN KANE 30 DAYTONA BCH FL         29:33
   29   281 STEVE GROSE 31 ORMOND BEACH FL           30:00
   30   283 KIM HELLER 33 DAYTONA BCH FL             30:02
   31   296 PAUL BEAUDOIN 33 DAYTONA BCH FL          30:16
   32   299 BRIAN SIEGEL 34 MERRITT ISL FL           30:24
   33   307 DAVE ROTSTEIN 31 MIAMI FL                30:36
   34   312 MATT TRACY 30 DAYTONA BCH FL             30:44
   35   319 ANTHONY FORDHAM 32 MARIETTA GA           30:57
   36   322 ULF ALDEHAG 32 DAYTONA BCH FL            31:02
   37   337 PETE O NEILL 30 DAYTONA BEACH FL         31:25
   38   390 GARY CROTTY 34 ORMOND BEACH FL           32:12
   39   408 SEBASTIAN DELACHICA 30 WINTER PARK FL    32:35
   40   424 MATTHEW ROTH 30 ORMOND BEACH FL          33:06
   41   433 SHAWN PORTER 31 PT ORANGE FL             33:19
   42   439 ERIC JANSSEN 34 ORMOND BCH FL            33:23
   43   442 OSCAR MOREJON 33 ORMOND BEACH FL         33:26
   44   465 JIM MC GUIRE 30 TOLEDO OH                33:48
   45   511 KURT LINGO 30 SOUTH DAYTONA FL           34:54
   46   525 R.J. MC KENNA 33 ORLANDO FL              35:11
   47   530 GEORGE SMITH 33 FRUITLAND PK FL          35:14
   48   547 ANDREW MILLER 34 ORMOND BCH FL           35:37
   49   548 ROBERT GODFREY 32 DAYTONA BCH FL         35:38
   50   564 PATRICK RUDDY 33 S.DAYTONA FL            36:12
   51   596 MARKEITH WILLIAMS 30 DAYTONA BCH FL      36:59
   52   660 MICHAEL CROTTY 30 ORMOND BCH FL          39:56
   53   694 ANDREW HARRIS 30 MARIETTA GA             42:36
   54   710 CRAIG CAPRI 30 DAYTONA BCH FL            45:41
   55   711 STEVIE WRIGHT 33 DAYTONA BCH FL          45:45
   MALE AGE GROUP:  35 - 39
    1     3 KEVIN BUTLER 35 MERRITT ISLAND FL        19:13
    2     5 MICHAEL CAIN 38 ORMOND BCH FL            20:21
    3    15 ALEX PFLUGER 35 WINTER PARK FL           21:49
    4    18 JAMES PODSCHUN 37 MAITLAND FL            22:05
    5    19 BILL THOM 37 CHICAGO IL                  22:09
    6    28 JEFFREY BOLEY 36 CASSELBERRY FL          22:33
    7    30 TERRY NEUHART 36 SUWANEE GA              22:40
    8    42 ROGER TRAVIS 39 FT. PIERCE FL            23:22
    9    46 BILL SOSINSKI 37 WOODSTOCK IL            23:25
   10    49 CHARLES WARNER 38 ROANOKE VA             23:28
   11    50 BRIAN DAVIS 35 GREEN COVE SPRGS FL       23:36
   12    51 CLAUDE WINTER 36 ALTAMONTE SPRG FL       23:37
   13    53 PAUL RICE 39 DAYTONA BEACH FL            23:42
   14    54 BILL MORRISON 38 NEW SMYRNA BCH FL       23:43
   15    64 BOB LAPLANTE 39 DELAND FL                24:15
   16    69 CHRIS BURKETT 38 DAYTONA BCH FL          24:21
   17    73 KIRK MARTIN 36 WINTER PARK FL            24:25
   18    83 MARK BOND 39 PORT ORANGE FL              24:51
   19    89 FRANK DIEDO 37 ORMOND BCH FL             25:02
   20    93 RAUL RAMBAUT 37 HARBOR OAKS FL           25:09
   21    98 BOB SCHULTZ 38 ORMOND BEACH FL           25:19
   22   105 GLEN HENDRICKSON 39 ALTAMONTE SPRG FL    25:34
   23   109 WALTER MC COY 39 DAYTONA BCH FL          25:50
   24   112 MATTHEW MC DONALD 37 ORMOND BCH FL       25:55
   25   122 JOE SNYDER 39 DAYTONA BCH FL             26:06
   26   123 JOHN CARTEE 37 CLERMONT FL               26:08
   27   126 JEFF PLETERSKI 37 NEW SMYRNA BEACH FL    26:11
   28   128 ROCCO RELVINI 37 SANFORD FL              26:18
   29   132 PAUL NOWELL 35 HAINES CITY FL            26:24
   30   142 ROBERT VIVARI 36 MERIDEN CT              26:41
   31   154 JOE MURRAY 35 PORT ORANGE FL             27:04
   32   161 ED GROSS 39 HOLLY HILL FL                27:13
   33   167 SPENCER PHELPS 38 APOPKA FL              27:20
   34   170 JOHN HURAL 38 DECATUR GA                 27:26
   35   194 GARY YEOMANS 38 ORMOND BCH FL            28:08
   36   203 JODY MAROLF 35 PALM COAST FL             28:32
   37   221 GUY MC GRANE 35 GAINESVILLE FL           28:58
   38   230 FREDERICK FRANKEL 38 RED HOOK NY         29:13
   39   231 RICH BEGGS 36 OVIEDO FL                  29:14
   40   234 ED HALL 35 COCOA FL                      29:16
   41   236 STEVE PARNELL 36 HOLLY HILL FL           29:17
   42   253 BOB BROWN 39 CARY NC                     29:32
   43   262 RICHARD MC GRANE 37 DELAND FL            29:39
   44   279 MICHAEL HEALEY 39 E PATCHOGUE NY         29:57
   45   298 JIMMY JEWELL 35 DECATUR GA               30:24
   46   306 JEFF SEIDMAN 36 ALTAMONTE SPRG FL        30:35
   47   324 JOEY CARNLEY 38 ORLANDO FL               31:09
   48   361 KENNETH KEDZIERSKI 35 PT ORANGE FL       31:41
   49   425 CHAD HEIM 39 LEESBURG FL                 33:06
   50   449 RICK WILSON 37 TROY MI                   33:33
   51   505 TIM KANE 39 PT ORANGE FL                 34:41
   52   513 SERGIO PINEIRO 35 ORMOND BCH FL          34:58
   53   516 FRANCES KENNEDY 39 JAX FL                35:01
   54   528 LOUIE MERCER 39 ORMOND BCH FL            35:13
   55   543 GEORGE PAYNE 36 S DAYTONA BEACH FL       35:33
   56   552 RICHARD KOWALSKI 38 ORLANDO FL           35:42
   57   568 MARIO BINETTI 37 PT ORANGE FL            36:19
   58   571 HARRY OAKLEY 35 PONCE INLET FL           36:25
   59   574 JAMES STRICKLAND 38 LEESBURG FL          36:28
   60   579 JIM WEBB 38 ORMOND BEACH FL              36:30
   61   582 GREIG RABITAILLE 39 ORMOND BEACH FL      36:30
   62   590 JAMES FAIRES 39 FLAGLER BEACH FL         36:42
   63   609 PAUL MARZ 37 ORMOND BEACH FL             37:42
   64   669 ED DAVIS 38 PONCE INLET FL               40:24
   65   691 LON MANUCY 35 ST AUGUSTINE FL            42:17
   66   720 BOB PHILLIPS 39 OCALA FL                 46:38
   MALE AGE GROUP:  40 - 44
    1     6 PETER HOPFE 40 BUNNELL FL                20:39
    2    22 BILL PHILLIPS 43 ST AUGUSTINE FL         22:16
    3    37 JOHN BAUKS 40 ORMOND BEACH FL            23:03
    4    38 DINO ANASTASIADES 42 ATLANTA GA          23:11
    5    39 GREG MORAN 42 BUFFALO NY                 23:12
    6    43 JOE PILIPEZAK 44 ORMOND BEACH FL         23:22
    7    44 HOWARD MONTGOMERY 41 ORMOND BCH FL       23:24
    8    57 DAVID DORIAS 43 WABASH IN                23:54
    9    60 JOE JOZEFIAK 42 SWARTZ CREEK MI          24:04
   10    65 VERNON KUFTIC 40 DAYTONA BCH FL          24:16
   11   101 JOE GERRITY 44 FERWANDINA FL             25:26
   12   107 BOB DONOVAN 44 PT ORANGE FL              25:36
   13   111 DAVID DELECKI 42 W SENECA NY             25:53
   14   115 SCOTT PETERSOHN 40 DAYTONA BCH FL        25:59
   15   125 GARY LANGELIER 40 ORLANDO FL             26:10
   16   131 RICK PRESTON 40 SARANAC RUN NY           26:23
   17   144 PATRICK JOHNSON 43 ORMOND BCH FL         26:45
   18   145 BILL HULL 40 HOLLY HILL FL               26:45
   19   152 DOUG STROH 42 DAYTONA BCH FL             27:00
   20   153 DAVID MORTELLARO 41 ROANOKE VA           27:02
   21   158 DAVE CSIRA 40 DAYTONA BCH FL             27:07
   22   171 PHIL SMITH 42 WEST NYACK NY              27:27
   23   181 JEFF SADLER 44 ORMOND BCH FL             27:36
   24   190 MARK MC GRANE 40 ORMOND BCH FL           27:56
   25   192 RUSSELL HILL 40 DAYTONA BCH FL           27:58
   26   201 KERRY KOSKI 42 ORMOND BCH FL             28:28
   27   202 FRED HARDEN 41 DAYTONA BCH FL            28:29
   28   208 JEFF GOVE 44 NEW SMYRNA BCH FL           28:39
   29   238 BILL ANDERSON 43 NEW SMYRNA BCH FL       29:22
   30   264 EDWIN PREVATTE 41 FLAGLER BCH FL         29:40
   31   269 RICK BROWN 42 ORMOND BEACH FL            29:49
   32   278 JAMES KENNING 42 HOLLY HILL FL           29:53
   33   284 FRANK STIVENDER 40 LEESBURG FL           30:02
   34   288 BOB BARANOWSKI 41 ORMOND BEACH FL        30:05
   35   303 DANIEL HARLACHER 40 PT ORANGE FL         30:31
   36   305 PETER SADOTI 40 BAY SHORE NY             30:35
   37   321 MITCH PRIDGEN 44 DAYTONA BEACH FL        31:00
   38   327 ALAN BEAUREGARD 40 ORMOND BEACH FL       31:10
   39   336 STEVE DIETRICH 44 OCALA FL               31:19
   40   344 WILLIAM HALLIGAN 41 WEST SENECA NY       31:31
   41   356 JASON KROM 40 SO.DAYTONA FL              31:38
   42   358 DEAN SPIETTER 40 HOLLY HILL FL           31:39
   43   368 RICK MORAN 43 EAST AURORA NY             31:54
   44   375 RALPH ANDERSON 42 GRAND BLANC MI         32:01
   45   387 JAMES YELLEN 42 NEW YORK NY              32:07
   46   402 ROBERT SUBA 42 DELTONA FL                32:31
   47   414 JACK HOLT 43 ORMOND BCH FL               32:42
   48   415 DAVID MARSHALL 42 FRUITLAND PK FL        32:43
   49   416 JIM PAGLIA 42 ORLANDO FL                 32:47
   50   435 JEFF BUNKE 43 PT ORANGE FL               33:20
   51   438 DAVID VAUGHAN 44 DAYTONA BEACH SHORES    33:22
   52   445 PAUL MC KITRICK 43 DAYTONA BCH FL        33:28
   53   451 ROBERT BURIJON 40 ORLANDO FL             33:35
   54   464 JOE KNESTRICK 43 PT ORANGE FL            33:47
   55   496 DONATO RICCI 41 ORMOND BEACH FL          34:29
   56   499 VERN CONAWAY 44 DAYTONA BCH FL           34:34
   57   507 GREG NOEL 44 HOLLY HILL FL               34:43
   58   518 ERIC CHRISTNER 41 OVIEDO FL              35:05
   59   536 TOM MC GRORY 42 DAYTONA BEACH FL         35:25
   60   560 JOSEPH NELMS 44 DAYTONA BCH FL           36:04
   61   561 ROBERT ANDERSON 44 BATTLE CREEK MI       36:04
   62   612 KURT GORMAN 43 GRAND BLANC MI            37:53
   63   632 JAMES HUTCHINSON 43 PT ORANGE FL         38:44
   64   633 RICHARD KOGER 40 DAYTONA BEACH FL        38:44
   65   637 ANTHONY SALAYCIK 44 PT ORANGE FL         39:06
   66   643 FRANK SURMACZEWICZ 40 PT ORANGE FL       39:20
   67   657 WILLIAM SHERIDAN 44 DAYTONA BEACH FL     39:45
   68   662 JAMIE BOYLE 43 ORMOND BCH FL             39:59
   69   671 WILLIAM J ANDERSON 42 DAYTONA BCH FL     40:33
   70   686 DAVID JACKSON 43 LONGWOOD FL             41:55
   71   707 JAMES OWENS 42 ORLANDO FL                45:23
   MALE AGE GROUP:  45 - 49
    1    21 BRYAN BARTOSIK 49 JACKSONVILLE FL        22:14
    2    29 JOHN IVES 46 UGDENSBULG NY               22:37
    3    45 BUCK HARBUCK 47 ORMOND BCH FL            23:23
    4    76 NELSON FRASER 47 MOTHERUELL SCOTLAND     24:28
    5    78 VIN AMBRICO 46 ALTAMONTE SPRING FL       24:32
    6    81 MIKE WILHELM 49 HASTINGS FL              24:35
    7    91 JOHN HARDOS 48 MERRITT ISL FL            25:04
    8    95 ROBERT BENTKOFSKY 45 ORMOND BCH FL       25:15
    9    97 JAMES SCHWARTZ 49 PLANTATION FL          25:17
   10   100 RANDY NOWELL 47 ORMOND BCH FL            25:24
   11   106 TOM VA NEWKIRK 48 PT ORANGE FL           25:36
   12   116 CHUCK HONAKER 45 LAKE MARY FL            26:00
   13   148 BARRY BATTLES 45 PALM BAY FL             26:53
   14   159 ARVN DHAND 48 ORMOND BEACH FL            27:08
   15   173 CHRIS MIDLAM 48 CLINTON NY               27:28
   16   198 HAL ANDERSON 49 EDGEWATER FL             28:13
   17   199 GLEN TAYLOR 47 EDGEWATER FL              28:16
   18   200 GARRY HESPELT 45 ORMOND BCH FL           28:27
   19   207 BOB KEETH 45 NEW SMYRNA BCH FL           28:36
   20   212 STEVE SHEFFIELD 47 PORT ORANGE FL        28:45
   21   222 ROBERT HESSLER 48 MERRITT ISLAND FL      29:01
   22   228 ANDY RUHALA 47 GRAND BLANC MI            29:12
   23   244 PAUL SKINNER 49 DAYTONA BCH FL           29:25
   24   256 DAVID C STEWART 49 GRAND BLANC MI        29:33
   25   259 RAY CRIGGER 45 LONGWOOD FL               29:37
   26   260 MIKE ALTES 47 JACKSONVILLE FL            29:38
   27   271 LARRIE TIFFANY 46 ORMOND BEACH FL        29:48
   28   285 BRUCE KNOBBS 46 WINTER SPRGS FL          30:02
   29   287 JOHN ZOSHAK 45 ORMOND BCH FL             30:04
   30   297 RICHARD DRUMM 48 HOLLY HILL FL           30:17
   31   326 JAMES BARLOW 48 AKRON OH                 31:10
   32   330 RICHIE PELLETIER 46 SO.DAYTONA FL        31:15
   33   333 TOM BEALL 45 PONCE INLET FL              31:16
   34   335 STEVE SEIBERT 45 FLAGLER BCH FL          31:18
   35   349 ALAN SLOCUM 46 CASTLE CREEK NY           31:33
   36   351 KEN HARRIS 45 ALTAMONTE SPRG FL          31:35
   37   363 SCOTT BARNHART 49 DAYTONA BCH FL         31:44
   38   369 RALPH EPIFANIO 48 ORMOND BEACH FL        31:56
   39   384 CRAIG OULTON 48 PONCE INLET FL           32:05
   40   391 BILLY MC GRANE 45 ORMOND BCH FL          32:12
   41   405 DAVID BURT 49 DAYTONA BCH FL             32:33
   42   410 VINCE CASADEMONT 46 FT LAUDERDALE FL     32:34
   43   417 KENNETH MC DONALD 45 SO.DAYTONA FL       32:49
   44   427 JIM MOSE 47 DAYTONA FL                   33:06
   45   447 CHRIS SASSENBERG 49 DAYTON OH            33:31
   46   455 JOHN BOWDEN 45 ORMOND BCH FL             33:41
   47   460 JOHN MURRAY 49 HOLLY HILL FL             33:45
   48   461 JACK THOMAS 46 SUMMERLAND KEY FL         33:46
   49   463 ROBERT POSS 45 DELAND FL                 33:47
   50   471 LEWIS BAGWELL 47 OVIEDO FL               33:58
   51   477 JOE MIGNOGNA 46 CARY NC                  34:05
   52   523 DAVID BERTSCH 45 SANDUSKY OH             35:11
   53   529 JAMES PERRY 46 PT ORANGE FL              35:13
   54   553 LARRY BATTLES 47 OSWEGO NY               35:43
   55   569 LEE LINDSEY 48 SO.DAYTONA FL             36:23
   56   572 MIKE JILOTY 45 ORMOND BCH FL             36:26
   57   584 ERNEST FREEMAN 47 DAYTONA BCH FL         36:35
   58   592 RICH COLON 47 GRAND BLANC MI             36:46
   59   604 EMANUEL SESSION 49 DAYTONA BCH FL        37:27
   60   613 CHIP WOODARD 46 ORMOND BCH FL            37:56
   61   614 JOHN ZAK 45 ORMOND BCH FL                37:56
   62   701 DONALD KOONS 48 PT ORANGE FL             44:01
   63   705 MIKE BLONDEAU 49 ORLANDO FL              45:04
   64   730 RICK SHORT 45 FLUSHING MI                50:02
   65   733 MICHAEL SNYDER 49 FRUITLAND PK FL        51:02
   66   742 RICHARD HUSEMAN 48 WEST ISLIP NY         58:21
   MALE AGE GROUP:  50 - 54
    1    35 HERBERT TASKETT 50 JAX FL                23:01
    2    40 PETE WEISHAAR 52 WINTER SPRINGS FL       23:21
    3    52 TOM HOFFMAN 54 ORMOND BCH FL             23:40
    4    80 JERRY STEINKE 51 CINCINNATI OH           24:34
    5    84 DAN PHILLIPS 52 CLINTON TOWNSHIP MI      24:52
    6    85 BOB CALLAWAY 53 COCOA FL                 24:55
    7   117 RAY MINTON 52 COCOA BEACH FL             26:01
    8   118 DAVID PROSE 50 DAYTONA BCH FL            26:00
    9   136 ROGER HAUCK 53 PALM HARBOR FL            26:30
   10   138 ADRIAN TREON 50 DAYTONA BCH FL           26:33
   11   147 RICK FIELDS 50 ORMOND BCH FL             26:50
   12   178 STAN ROSENBAUM 51 ORMOND BCH FL          27:33
   13   188 BOB DRAPAL 52 COMMERCE MI                27:53
   14   218 GREGORY SAMANO 51 NEW SMYRNA BCH FL      28:55
   15   226 ELWYN BROWN 54 CAPE CANAVERAL FL         29:10
   16   235 JOHN DANDO 52 LOUISVILLE KY              29:17
   17   275 MICHAEL MC NEECE 50 FARMINGTON HILLS M   29:51
   18   317 BILL LABONTE 51 ORMOND BCH FL            30:54
   19   374 ROBERT GLOWA 50 DAYTONA FL               32:00
   20   380 JERRY O'KEEFE 53 LAKE MARY FL            32:04
   21   385 WILLIAM SPENCER 50 FREDERICK MD          32:06
   22   388 HOWARD STILLWELL 52 PENSACOLA BCH FL     32:10
   23   392 DAVE ROEDEL 54 SAUKVILLE WI              32:13
   24   397 AL NUTTALL 52 MELBOURNE FL               32:26
   25   423 BRUCE RAND 51 OVIEDO FL                  33:05
   26   430 DICK LUNDQUIST 52 OMAHA NE               33:15
   27   441 WILLIAM HOPLER 51 PALM COAST FL          33:25
   28   450 KEVIN LINDAHL 50 PONCE INLET FL          33:35
   29   454 MARK SOSKIN 51 ORMOND BEACH FL           33:39
   30   469 JOHN GARRETT 54 DAYTONA BCH FL           33:57
   31   488 PAUL DOYLE 52 DAYTONA BCH FL             34:17
   32   502 FRANK GUMMEY 52 DAYTONA BCH FL           34:35
   33   519 DENNIS LONG 50 DAYTONA BCH FL            35:06
   34   526 KENNETH SMALL 50 DAYTONA BCH FL          35:11
   35   550 BOB RADDER 51 ELMA NY                    35:38
   36   551 JIM KOTAS 51 DAYTONA BCH FL              35:41
   37   608 JOHN HAIRE 53 DELAND FL                  37:41
   38   641 WILLARD WOYTOWICK 54 PONCE INLET FL      39:20
   MALE AGE GROUP:  55 - 59
    1    27 BILL BORLA 58 TORRINGTON CT              22:31
    2    32 DONALD ARDELL 59 TAMPA FL                22:46
    3   103 KENNETH BREMER 56 DAYTONA BCH FL         25:33
    4   137 DAVID HUGGINS 57 DAYTONA BCH FL          26:32
    5   175 RON ALLISON 55 DELAND FL                 27:30
    6   187 JIM ELLINGER 57 SATSUMA FL               27:51
    7   189 VERLIN SWEATT 56 TEMPERANCE MI           27:54
    8   220 WILLIAM PONS 58 ORLANDO FL               28:58
    9   273 BOB SWANN 55 MIMS FL                     29:50
   10   276 FRED HINE 56 ORMOND BCH FL               29:51
   11   293 GEORGE RAWNSLEY 59 MARATHON FL           30:10
   12   300 CARL VOTA 58 VERO BCH FL                 30:26
   13   315 PAT WYKA 58 DEEARBORN MI                 30:50
   14   367 CHARLES WALLACE 58 ORMOND BEACH FL       31:54
   15   372 ALCAN WEST 57 DELAND FL                  31:58
   16   379 RICK BARRETTE 56 GAINESVILLE FL          32:03
   17   381 WAYNE REDOWAY 55 INDIAN HARB BCH FL      32:04
   18   394 LEN CEGLIE 57 FARMINGTON NY              32:19
   19   395 TED KOZIELL 56 DELAND FL                 32:22
   20   398 FRANK NEITZEY 56 PORT ORANGE FL          32:27
   21   457 LOUIE LEGUM 56 GAINESVILLE FL            33:43
   22   467 MARTIN WEEKS 57 DAYTONA BEACH FL         33:52
   23   506 JOHN GOMRAD 57 WINTER SPRINGS FL         34:42
   24   537 CARL BRACE 59 ORMOND BEACH FL            35:25
   25   538 MIKE LEWIS 55 ORMOND BCH FL              35:27
   26   593 RON SCHUE 58 HIGH POINT NC               36:47
   27   597 HORACE SMITH 55 ORMOND BCH FL            37:02
   28   634 PAT ALLSTEADT 57 BEVERLY HILLS FL        38:49
   29   640 MIKE FITZGERALD 59 ORLANDO FL            39:18
   30   648 JACK MAURO 56 FRANKENMUTH MI             39:33
   31   684 CHARLES LEWIS 58 LONGWOOD FL             41:33
   32   726 STANLEY WALKER 57 PORT ORANGE FL         48:25
   MALE AGE GROUP:  60 - 64
    1   179 JERRY LARDINOIS 63 PT ORANGE FL          27:35
    2   186 ROGER GILB 61 DEBARY FL                  27:45
    3   233 DONALD NYGAARD 64 ORLANDO FL             29:14
    4   302 HENRY CAMPBELL 64 MELBOURNE BCH FL       30:31
    5   353 BENOIT PAREMT 64 MONTREAL CN             31:37
    6   446 HORRACE BRANNON 60 NEW SMYRNA BCH FL     33:29
    7   475 DONALD MUNDT 62 KENMORE NY               34:03
    8   479 JOE PENCE 60 WINTER PARK FL              34:09
    9   481 JOHN MC CULLERS 61 ORMOND BCH FL         34:10
   10   491 RICK SNYDER 62 ORMOND BCH FL             34:23
   11   494 CARL FENNER 61 DAYTONA BCH FL            34:27
   12   510 PAUL GADBOIS 61 EDGEWATER FL             34:48
   13   531 RICHARD BUCKLEY 61 DUNEDIN FL            35:15
   14   581 PETER BRUNELLE 61 PT ORANGE FL           36:30
   15   610 EDWARD FEE 61 SAUGUS MA                  37:43
   16   626 ALONZO SONIER 62 ORMOND BCH FL           38:27
   17   646 LOUIS MARCHETTI 60 E. HARTFORD CT        39:28
   18   652 GUNTER SCHADWILL 63 SPRING HILL FL       39:38
   19   656 LOWELL STEVER 63 BINGHAMTON NY           39:43
   20   677 ROBERT STEINBERG 62 AURORA CO            41:15
   21   692 JAMES TOWNSEND 61 ORMOND BCH FL          42:33
   MALE AGE GROUP:  65 - 69
    1   193 JACK WELLMAN 67 NEW SMYNRA BEACH FL      28:07
    2   251 PATRICK SWEENEY 68 ORMOND BEACH FL       29:31
    3   270 HARLEY HOFFMAN 67 ORMOND BCH FL          29:48
    4   289 DENNIS BRANHAM 67 TITUSVILLE FL          30:06
    5   295 DAVID WEBER 68 FRUITLAND PK FL           30:16
    6   412 GERALD GILBERTSON 67 SILVER SPRGS FL     32:37
    7   535 VICTOR DOIG 69 ORMOND BCH FL             35:24
    8   587 CARL AYERS 67 OCALA FL                   36:37
    9   627 CLARENCE GEAR 67 DAYTONA BCH FL          38:29
   10   664 ALBERT FERGUSON 66 ORMOND FL             40:11
   MALE AGE GROUP:  70 & OVER
    1   316 GUS PRINCE 74 PALM COAST FL              30:51
    2   396 REID HUGHES 71 PT ORANGE FL              32:23
    3   399 JOHN HICKEY 70 PT CHARLOTTE FL           32:28
    4   489 MORELAND PERKINS 70 DAYTONA BCH FL       34:19
    5   573 WILLIAM MIKKELSEN 75 ANN ARBOR MI        36:27
    6   577 BOB BASSETT 70 MARATHON FL               36:29
    7   598 LOU NICHOLS 70 APOPKA FL                 37:03
    8   601 RICHARD GROVE 71 NEW SMYRNA BCH FL       37:20
    9   607 JOE JILOTY 75 ORMOND BCH FL              37:39
   10   642 JOSEPH NAPOLI 72 ORANGE CT               39:19
   11   672 EUGENE NOWELL 70 DAVENPORT FL            40:40
   12   674 HENRY DUFFETT 75 DAYTONA BCH FL          40:50
   13   696 ED PANNY 73 ORMOND BCH FL                42:46
   14   721 ERNIE BROWN 74 PT ORANGE FL              46:45
   15   735 WILLIAM MC CRACKEN 70 ORMOND BCH FL      51:31
   16   745 ROBERT MC KENNA 71 ORMOND BCH FL       1:02:08
   OVERALL FEMALE RESULTS
    1    63 HEATHER SCHULZ 23 ORLANDO FL             24:12
   FEMALE AGE GROUP:  14 & UNDER
    1   120 MALLORY DUNN 14 DAYTONA BCH FL           26:02
    2   245 JESSICA DOBOUGH 13 ORMOND BEACH FL       29:26
    3   248 JILL PICAUT 14 ORMOND BEACH FL           29:29
    4   422 HEATHER WHITE 13 ORMOND BCH FL           33:01
    5   520 RACHEL CHRISTNER 13 OVIEDO FL            35:07
    6   549 ERIN MIDLAM 13 CLINTON NY                35:38
    7   653 ALANA SEIBERT 14 FLAGLER BCH FL          39:40
    8   654 ROSE SHAPIRO 14 ORMOND BEACH FL          39:43
    9   659 ADRIENNE BOYLE 13 ORMOND BCH FL          39:52
   10   661 KORI NIENOW 12 WEST BEND WI              39:57
   11   673 JOY LINDSEY 12 SO.DAYTONA FL             40:41
   12   693 JAYNA SHORT 14 FLUSHING MI               42:33
   13   699 COURTNEY ALTES 13 JACKSONVILLE FL        43:22
   14   708 SHELLEY SZALAY 12 EAST LANSING MI        45:26
   15   713 CHELSEA CONROY 13 HOLLAND OH             45:51
   16   718 JESSICA PHINNEY 14 CLAYTON NY            46:14
   17   731 CARLYN BEKKEN 13 ORMOND BY THE SEA FL    50:11
   FEMALE AGE GROUP:  15 - 18
    1    96 CHRISTIN A CHANDLER 17 DAYTONA BCH FL    25:15
    2   209 ANGELA BASKIN 17 CONNEAUT OH             28:40
    3   211 ANA MACREYNOLDS 18 ORMOND BCH FL         28:42
    4   280 JENNIE LARSON 15 MILFORD MI              29:57
    5   325 AMY COX 16 PT ORANGE FL                  31:10
    6   338 JESSICA LEE 15 DELAND FL                 31:27
    7   377 CHRISTINE PENINGTON 15 ORMOND BEACH FL   32:02
    8   407 NICOLE LEFEBER 15 ORMOND BCH FL          32:34
    9   459 DANIELLE WALKER 16 PORT ORANGE FL        33:45
   10   486 EMILY WILLIAMS 15 SANDUSKY OH            34:15
   11   514 ANGELA HUTCHINSON 18 SOUTH DAYTONA FL    34:59
   12   563 JAMIE LAMPE 15 SOUTH DAYTONA FL          36:10
   13   600 LEAH NIENOW 16 WEST BEND WI              37:11
   14   670 COURTNEY OSWALD 15 MANASSASS VA          40:25
   15   722 CHARNLEY MARSDEN 17 MARCELLUS NY         47:04
   FEMALE AGE GROUP:  19 - 24
    1   210 SUSAN JOY 24 PORT ORANGE FL              28:40
    2   334 SARAH WOOLLENS 19 DELAND FL              31:16
    3   347 LIZ KOTAS 20 GAINESVILLE FL              31:33
    4   400 MANDY MORIN 22 GAINESVILLE FL            32:30
    5   436 JAIME BRIDGES 20 OCOEE FL                33:21
    6   437 LAVETA STEWART 20 DAYTONA BCH FL         33:22
    7   452 RACHEL ROSENBAUM 21 ORMOND BCH FL        33:36
    8   487 RUTHYE DAVIDSON 20 DAYTONA BEACH FL      34:15
    9   492 JENNIFER HUGHES 21 TALLAHASSEE FL        34:25
   10   559 ELIZABETH OHM 22 ATLANTA GA              36:04
   11   623 DEENA GENAUR 22 ORMOND BCH FL            38:15
   12   625 ALEXA HARDOS 23 BRANDON FL               38:21
   13   725 HEATHER PERRY 21 PT ORANGE FL            47:42
   FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
    1   184 LAURA KOHANSKI 25 WINTER PARK FL         27:40
    2   197 MAURA GRUNDMEYER 25 DAYTONA BCH FL       28:11
    3   252 JENNIFER SCHEDIVY 25 ORMOND BCH FL       29:32
    4   290 JENNIFER SLONE 27 ORLANDO FL             30:06
    5   340 ANNELIES DEWOLF 27 HUDSON FL             31:28
    6   341 MARIJKE VANDEGOOR 28 ORMOND BEACH FL     31:30
    7   478 CAROLINE PERROTTA 28 PT ORANGE FL        34:06
    8   490 KAREN FULLERTON 27 ALTAMONTE SPRG FL     34:20
    9   493 JOY LEADER 29 SANFORD FL                 34:26
   10   509 CAROL BAILEY 27 SO DAYTONA FL            34:46
   11   540 SELENA FREE 27 ORMOND BEACH FL           35:30
   12   556 SANDY VACHURCH 27 TALLAHASSE FL          35:47
   13   567 KRIS GRAY 28 DAYTONA BCH FL              36:18
   14   580 KRISTY ARNOLD 26 ORMOND BCH FL           36:30
   15   583 ANNA SANDIN 25 DAYTONA BCH FL            36:35
   16   615 ALESHA GOLDEN 26 ORLANDO FL              37:57
   17   616 TIFFANY KLUCK 25 ORLANDO FL              37:58
   18   620 HEATHER DOUGHERTY 25 MARIETTA GA         38:06
   19   651 KELLY MALOHAN 28 PT ORANGE FL            39:35
   20   682 WHITNEY BALDWIN 28 MELBOURNE FL          41:29
   21   715 LYNN MANLEY 29 HOLLAND OH                45:58
   22   724 ROWENA SORIANO 26 ALTAMONTE SPRG FL      47:19
   23   737 MELISSA HELLER 27 DAYTONA BCH FL         52:14
   24   740 JEANNE JURGENSEN 26 PT ORANGE FL         58:09
   FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
    1   124 COLLEEN ZITTEL 32 HEATHROW FL            26:08
    2   135 HEATHER WOOD 34 JOHNS ISLAND SC          26:28
    3   139 DANIELLE HEATH 33 OCOEE FL               26:35
    4   146 LORI VESH 30 ORLANDO FL                  26:48
    5   155 AMY DELACHICA 31 WINTER PARK FL          27:06
    6   182 MANDY CAMPBELL 33 ST. AUGUSTINE FL       27:37
    7   205 LAURIE SUTHERLIN 33 WINTER GARDEN FL     28:34
    8   242 ANGIE RELVINI 30 SANFORD FL              29:25
    9   272 DAWN RUSSELL 34 PORT ORANGE FL           29:49
   10   277 JACKIE PHILLIPS 30 CLINTON TOWNSHIP MI   29:52
   11   313 KRISTIN BEGGS 32 OVIEDO FL               30:45
   12   328 JULIE GEORGE 31 ORMOND BCH FL            31:11
   13   364 KATHI HEINS 32 ATLANTA GA                31:45
   14   378 ERIN LAIPPLY 31 LK MARY FL               32:03
   15   393 BETTE COUCH 30 DAYTONA FL                32:15
   16   411 SUZAN CASTEEL 33 NEW BALTIMORE MI        32:34
   17   470 JUDY PICHONE 32 DAYTONA BCH FL           33:58
   18   480 EVELYN WHEELER 31 ORLANDO FL             34:09
   19   512 LAURA KUFTIC 31 DAYTONA BCH FL           34:59
   20   515 TAMMY SCHREINER 34 LEESBURG FL           35:00
   21   522 RENEE DENSLOW 30 SPRING LAKE MI          35:08
   22   524 LAURI BURNSIDE 32 ORLANDO FL             35:11
   23   527 ANN MARIE SHARRITS 33 DAYTONA BCH FL     35:13
   24   532 LORI CAMPBELL-BAKER 34 HOLLY HILL FL     35:16
   25   533 STACEY ROSENTHAL 30 ORLANDO FL           35:19
   26   599 PATRICIA MALECKI 31 EDGEWATER FL         37:05
   27   605 CONCETTA LEE 30 DAYTONA BCH FL           37:30
   28   629 ELIZABETH COATES 33 PT ORANGE FL         38:39
   29   635 LESA BREEDEN 32 DAYTONA BCH FL           38:58
   30   678 LAURA HAZEN 34 FLAGLER BCH FL            41:18
   31   681 MARY WHITMER 30 FLAGLER BCH FL           41:24
   32   683 ANNE MORCINIK 30 OVIEDO FL               41:33
   33   695 LISA CARNLEY 31 ORLANDO FL               42:41
   34   697 MARY SALAYCIK 33 PT ORANGE FL            42:54
   35   738 JANET HELLER 31 DAYTONA BCH FL           56:26
   FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
    1    99 ANITA HOLDER 39 PORT ST LUCIE FL         25:23
    2   121 PAMELA HANSON-PETERSON 38 PORT ORANGE    26:05
    3   168 LISA GONSALVES 35 ORMOND BEACH FL        27:22
    4   172 VICKY MUNDT 35 GREAT LAKES IL            27:27
    5   223 CHERYL HARPER 36 DAYTONA BCH FL          29:02
    6   291 SHARON SCHWARZ 38 ORMOND BCH FL          30:06
    7   304 NANCY KIRK 38 OCALA FL                   30:33
    8   354 MARIA PREVATTE 38 FLAGLER BCH FL         31:37
    9   362 MARY OGLESBY 38 OCALA FL                 31:42
   10   365 SANDY MOORE 38 BELL FL                   31:51
   11   383 SUZANNE WORMAN 36 ORMOND BCH FL          32:05
   12   403 PAIGE BEAUREGARD 35 ORMOND BEACH FL      32:32
   13   428 CARLA PODSCHUN 37 MAITLAND FL            33:12
   14   456 MARY PAT JONES 37 PORT ORANGE FL         33:42
   15   466 BEVERLY BURIJON 37 ORLANDO FL            33:50
   16   473 DONA DISTEFANO 37 DECATUR GA             34:00
   17   483 LINDA BOHANNON 38 PT ORANGE FL           34:10
   18   498 JOY KROM 36 SO.DAYTONA FL                34:30
   19   501 JANINE GROVER 35 PT ORANGE FL            34:34
   20   521 KAREN COLANGELO 37 HOLLY HILL FL         35:06
   21   534 TAMI JANZENMAULAND 36 WEST BEND WI       35:21
   22   539 JILL MIGNOGNA 36 CARY NC                 35:29
   23   541 SARAH OWENS 35 MIAMI FL                  35:33
   24   542 YOLANDA LEFEBER 38 ORMOND BCH FL         35:34
   25   545 GINGER SIMPSON 37 ORMOND BCH FL          35:36
   26   557 KARYN SCHANZ 37 S.DAYTONA FL             35:54
   27   562 ROBIN LISELLI 35 PT ORANGE FL            36:09
   28   565 SANDRA NOWELL 39 ORMOND BCH FL           36:13
   29   588 DEBRA DIRIENZO 37 DELAND FL              36:38
   30   589 DARCY LONG 35 PT ORANGE FL               36:40
   31   594 ARLENE MC GRANE 35 GAINESVILLE FL        36:54
   32   606 KATHLEEN KAVANAUGH 37 LANCASTER NY       37:36
   33   611 BEVERLY MARSHALL 36 DAYTONA BEACH FL     37:52
   34   628 KATHY KENNEDY 36 PT ORANGE FL            38:31
   35   630 SUE CHAPPUIS 36 ORMOND BCH FL            38:40
   36   647 VICKI DUCKETT 38 ORANGE CITY FL          39:30
   37   658 CONNIE GARCIA 38 ALTAMONTE SPRG FL       39:51
   38   668 SUE MOSLEY 35 OCALA FL                   40:20
   39   679 PATRICIA KENT 35 ORMOND BCH FL           41:21
   40   689 KATHY NIENOW 38 WEST BEND WI             42:05
   41   712 MARGARET BAILEY 38 LONGWOOD FL           45:45
   42   714 DAWN HAMILTON 35 HOLLAND OH              45:56
   FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
    1    68 NANCY JACKSON 41 ATLANTA GA              24:20
    2    79 KITTY SOKOLL 41 NEW SMYRNA BCH FL        24:33
    3   108 SHELIA HAIRE 43 DELAND FL                25:37
    4   134 KAREN MCLARTY 41 DELAND FL               26:25
    5   162 SHARON SANDERS 40 RALEIGH NC             27:15
    6   261 CAROL MARTIN 42 TAMPA FL                 29:38
    7   267 MARIANNE HARRIS 42 ALTAMONTE SPRG FL     29:46
    8   311 BRIDGET GALLAGHER 42 ORMOND BCH FL       30:43
    9   339 MELISSA LEE 42 LEADVILLE CO              31:28
   10   350 GAIL AKIN 44 OCALA FL                    31:36
   11   355 SUSAN TATE 40 FLAGLER BCH FL             31:38
   12   370 MICHELLE PAOLI 40 ORMOND BCH FL          31:56
   13   418 JILL CROUCH 40 ORMOND BEACH FL           32:50
   14   419 LYNN MC ELROY 44 TEMPLE TERRACE FL       32:52
   15   429 BRENDA CLEVINGER 40 PT ORANGE FL         33:13
   16   431 MAUREEN OSWALD 41 MANASSASS VA           33:16
   17   432 JO ANNE STALEY 44 ORMOND BCH FL          33:17
   18   453 SANDY ARCHER 42 ORMOND BEACH FL          33:37
   19   472 SARAH LAVOIE 44 ORLANDO FL               34:00
   20   482 PHOEBE MONTGOMERY 42 ORMOND BCH FL       34:09
   21   495 TREENA WILLIS 41 PT ORANGE FL            34:29
   22   508 LUCETTE POLIQUIN 43 MONTREAL CN          34:45
   23   585 SUZI WILLIAMS 40 SO.DAYTONA FL           36:36
   24   603 BRENDA MCMILLIAN 42 PORT ORANGE FL       37:26
   25   622 KATHY PROBEN 44 FARMINGTON HILLS MI      38:15
   26   631 KATHY ZOSHAK 44 ORMOND BCH FL            38:40
   27   663 JANE STORMS 41 ORMOND BCH FL             40:05
   28   675 CHERYL STEWART 43 DAYTONA BCH FL         40:56
   29   685 MELODY JACKSON 42 LONGWOOD FL            41:43
   30   687 DIANE HOLLIDAY 44 OSWEGO NY              41:56
   31   702 ROSE SHELLEY 40 DAYTONA BEACH FL         44:01
   32   723 DONNA MARZEK 42 LEESBURG FL              47:14
   33   732 BONNIE PERRY 42 PT ORANGE FL             50:41
   34   741 ROBIN HUSEMAN 44 WEST ISLIP NY           58:08
   FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
    1   206 SUSAN GUMMEY 48 DAYTONA BCH FL           28:36
    2   286 SUSAN MADDEN 48 MACOMB MI                30:04
    3   308 MARY ANDERSON 45 BATTLE CREEK MI         30:37
    4   314 KATHIE JOHNSON 47 ORMOND BCH FL          30:47
    5   373 SALLY DUPREE 47 PONCE INLET FL           31:59
    6   468 MARY BRUCE 46 ORLANDO FL                 33:53
    7   555 LOIS LINDAHL 48 PONCE INLET FL           35:45
    8   570 NANCY RANIZE 47 FRUITLAND PK FL          36:25
    9   575 KIT DOUGHNEY 45 ORMOND BCH FL            36:28
   10   576 LUCY BRANDY 47 DELAND FL                 36:29
   11   578 ARLYNN KING 47 YPSILANTI MI              36:30
   12   638 SHERRI THOMAS 45 SUMMERLAND KEY FL       39:17
   13   649 MARY LOU MAURO 49 FRANKENMUTH MI         39:34
   14   667 LISA FLOYD 46 ORLANDO FL                 40:18
   15   690 BARBARA DAVIS 48 PONCE INLET FL          42:11
   16   709 SANDI BOUTWELL 45 OCALA FL               45:36
   17   727 BARBARA PHINNEY 49 CLAYTON NY            49:25
   18   734 SUE RUHALA 46 GRAND BLANC MI             51:06
   FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
    1   294 MARY VENCILL 50 PT ORANGE FL             30:13
    2   309 PAT BEIDELSHIES 51 ORANGE CITY FL        30:38
    3   382 SUSAN SIDES 50 DAYTONA BCH FL            32:05
    4   409 LINDA SUE KERSTIN 51 ORMOND BCH FL       32:34
    5   440 MARYANN THORHALLSSON 51 EDGEWATER FL     33:24
    6   474 JUDY GEISLER 51 DAYTONA BCH SHRS FL      34:02
    7   500 JODY MAHONIK 50 ORLANDO FL               34:33
    8   517 LINDA HUSS 50 NEW SMYRNA BCH FL          35:01
    9   554 BONNIE SORENSEN 50 NEW SMYRNA BEACH FL   35:42
   10   624 JO ANN ROSENBAUM 51 ORMOND BCH FL        38:19
   11   650 SALLY GARDINER 50 DAYTONA BCH FL         39:34
   12   655 TONYA O'QUINN 51 OCALA FL                39:43
   13   676 ELIZABETH O'NEIL 50 ORMOND BCH FL        41:10
   14   698 SARAH VOTA 54 VERO BCH FL                43:12
   15   729 KATHY KOTAS 51 DAYTONA BCH FL            49:48
   16   739 BLANCH PARKS 51 ORMOND BCH FL            56:27
   FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
    1   357 ANN RAWNSLEY 59 MARATHON FL              31:38
    2   595 RITA MARINO 56 ORMOND BCH FL             36:57
    3   617 CAROL JANZEN 58 WEST BEND WI             37:58
    4   716 LORRAINE GEIGER 56 DAYTONA BCH FL        46:02
    5   717 JULIA BUCKLEY 59 DUNEDIN FL              46:09
    6   728 JUDITH HELLER 56 DAYTONA BCH FL          49:48
   FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
    1   420 CHRISTINE BECKER 62 DAYTONA BCH FL       32:52
    2   645 MARY HILLS 60 PT ORANGE FL               39:23
    3   666 ANNETTE SONIER 60 ORMOND FL              40:16
    4   688 SHEILA PLACE 60 PLYMOUTH MI              42:06
    5   700 BETTY DAUNT 60 ALBUQUERQUE NM            43:28
   FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
    1   586 CAROLYN HOFFMAN 65 ORMOND BCH FL         36:38
    2   619 RUTH WEBER 67 FRUITLAND PK FL            38:00
    3   639 LOIS CLARK 69 ALLANDALE FL               39:17
    4   704 CAMILLE DICKINSON 69 NEW SMYRNA BCH FL   44:49
    5   706 WILLA OWEN 66 PALM COAST FL              45:09
    6   736 JOSEPHINE SINGER 69 DAYTONA BCH FL       51:33
    7   744 MARGARET MC KENNA 68 ORMOND BCH FL     1:02:07
   FEMALE AGE GROUP:  70 & OVER
    1   591 ERMA HICKEY 70 PT CHARLOTTE FL           36:43
    2   621 ELAINE GEYER 76 DAYTONA BEACH SHORES F   38:09
    3   743 HELEN GROVE 70 NEW SMYRNA BCH FL         58:24
2 MILE RUN
OVERALL BOYS RESULTS  
    1     1 DUSTIN MC CLARTY 11 DELAND FL            11:51
    2     2 MATTHEW LEFEBER 11 ORMOND BCH FL         12:13
    3     3 JOSHUA RHEA 09 ORMOND BCH FL             12:35
    4     4 JOEL AUSTIN 11 NEW SMYRNA BCH FL         12:36
    5     5 JONATHAN HENRY 11 PT ORANGE FL           12:39
    6     6 HAL ANDERSON 11 HOLLY HILL FL            12:42
    7     8 TROY NEINOW 11 WEST BEND WI              12:50
    8     9 JASON MILES 10 ORMOND BCH FL             12:54
    9    10 SEAN MACREYNOLDS 09 ORMOND BCH FL        12:54
   10    12 CLARKE EIDSON 11 GRANT BLANC MI          13:20
   11    13 DREW MORRISON 09 NEW SMYRNA BCH FL       13:22
   12    14 MIKE ANDERSON 11 GRAND BLANC MI          13:27
   13    15 JOHNNY JOHNSON 11 HOLLY HILL FL          13:27
   14    17 DAN STEWART 11 GRAND BLANC MI            13:58
   15    18 ANDREW PHELPS 11 APOPKA FL               14:00
   16    19 MATTHEW EVANS 08 DEBARY FL               14:11
   17    22 KRIS ROWLEY 08 ORMOND BCH FL             14:19
   18    23 MARCUS MC DONALD 09 SO.DAYTONA FL        14:22
   19    25 JASON CARTER 09 DAYTONA BCH FL           14:43
   20    26 SEAN WAYMIRE 09 NEW SMYRNA BCH FL        14:47
   21    27 VICTOR CONNORS 10 PT ORANGE FL           14:47
   22    29 PATRICK RABITAILLE 09 ORMOND BCH FL      15:06
   23    30 SHANE SEIBERT 11 FLAGLER BCH FL          15:13
   24    31 KYLE DUNN 10 DAYTONA BCH FL              15:21
   25    33 GEOFF BOYLE 09 ORMOND BCH FL             15:28
   26    34 JACK HUMPHREY 08 PT ORANGE FL            15:32
   27    35 ANDREW IRIZARRY 10 DELAND FL             15:35
   28    38 RYAN DUNN 09 LECONTO FL                  16:04
   29    39 MATTHEW PENNINGTON 11 ORMOND BCH FL      16:35
   30    40 LARS LARSON 07 MILFORD FL                16:47
   31    41 DANNY IRIZARRY 07 DELAND FL              16:58
   32    42 KEENAN BABCOCK 07 PT ORANGE FL           17:11
   33    43 JOSHUA MACKEY 09 DAYTONA BCH FL          17:15
   34    44 JEFFREY SPECK 09 PT ORANGE FL            17:21
   35    46 KYLE BUTLER 09 MELBOURNE FL              17:34
   36    50 DANIEL DUNN 09 DAYTONA BCH FL            18:38
   37    51 LOGAN DUNN 07 LEANTO FL                  18:18
   38    52 TOM MC GUIRE 07 TOLEDO OH                18:53
   39    56 MICHAEL CUNNINGHAM 10 LEBANON NJ         19:40
   40    57 TONY ZENT 06 HOLLY HILL FL               19:46
   41    59 MICHAEL CRONIN 06 ORMOND BCH FL          20:07
   42    62 MARK PANNY 09 W.CAPE MAY NY              20:32
   43    63 JONATHAN COLUMBIS 10 ORMOND BCH FL       20:46
   44    64 NATHAN LARSON 09 MILFORD FL              20:52
   45    68 ALEXANDER KANE 07 DAYTONA BCH FL         23:31
   46    70 WESLEY HEIM 09 LEESBURG FL               23:58
   47    73 BYRON OLDHAM 10 FRUITLAND PK FL          24:29
   48    76 EVAN ESTEP 11 SANDUSKY OH                24:58
   49    80 WYATT ESTEP 07 SANDUSKY OH               27:54
   50    81 HANK WALKER 06 NAUMEE OH                 28:30
   OVERALL GIRLS  RESULTS 2 MILE RUN
    1     7 LINDSAY BRAUER 11 ORMOND BCH FL          12:47
    2    20 ALISSA MACREYNOLDS 11 ORMOND BCH FL      14:14
    3    21 JENA NEINOW 09 WEST BEND WI              14:15
    4    24 SIERRA PODSHUM 07 MAITLAND FL            14:34
    5    28 SUSIE IRIZARRY 09 DELAND FL              14:50
    6    32 KELSEY DUNN 09 DAYTONA BCH FL            15:22
    7    36 GALINA BLASS 11 ORMOND BCH FL            15:38
    8    37 BITTTANY FRANKEL 10 RED HOOK NY          15:54
    9    45 CHRISTINE MCLAUGHLIN 11 ORMOND BCH FL    17:31
   10    47 KRISTEN PANNY 09 W.CAPE MAY NY           17:35
   11    48 CHRISTINE CUNNINGHAM 08 LEBANON NJ       17:51
   12    49 REBECCA SIMMONS 08 NEW SMYRNA BCH FL     18:08
   13    53 JENNIFER GRINDLE 09 HOLLY HILL FL        18:53
   14    54 ERIN LOVE 11 ORMOND BCH FL               19:31
   15    55 KATIE DIESTEL 09 PT ORANGE FL            19:37
   16    58 GRAYSON VINCENT 11 DAYTONA BCH FL        20:05
   17    61 VICTORIA MORENO 07 DELAND FL             20:22
   18    65 CAITLYN CROTTTY 10 ORMOND BCH FL         21:43
   19    66 BRITTANI MC GUIRE 11 TOLEDO OH           21:58
   20    67 MORGAN MORAN 08 EAST AURORA NY           22:41
   21    69 PAIGE PELLETIER 07 S DAYTONA FL          23:51
   22    71 LAUREL MARZEK 08 LEESBURG FL             24:14
   23    72 ASHLEY MORAN 11 EAST AURORA NY           24:27
   24    74 LAUREN SNYDER 10 FRUITLAND PK FL         24:44
   25    75 SINCLAIR VINCENT 07 DAYTONA BCH FL       24:47
   26    77 CHRISTIE MC KITRICK 11 DAYTONA BCH FL    25:00
   27    78 LINDSEY SNYDER 11 FRUITLAND PK FL        27:40
   28    79 KYLIE BERTSCH 09 SANDUSKY OH             27:47
   29    82 BRAILLE BABCOCK 03 PT ORANGE FL          28:32

 

About Alta Vista Sports | Return to Homepage
P.O. Box 1700 | Deland, FL USA 32721
Tel: 386.736.0002 | email: jboyle@altavistasports.com