Alta Vista Sports

18TH ANNUAL PINEAPPLEMAN TRIATHLON
0.3 MILE RUN/15 MILE BIKE/3.2 MILE RUN
JUNE 1,2003 7AM: MELBOURNE BEACH, FL
RYCKMAN PARK
RACE DIRECTOR: GRAHAM PARTAIN
SPACE COAST TRIATHLETES
TIMING & RESULTS-ALTA VISTA SPORTS
JOHN BOYLE 386 736-0002
WWW.ALTAVISTASPORTS.COM for full results

OVERALL MALE CHAMPION & RUNNERSUP
1 3 Marc Damon 25 Melbourne FL 1:10:13 7 10:46 7 40:58 2 18:30
2 4 Andrew Hodges 19 1:10:15 4 10:24 20 42:51 1 17:01
3 5 Eddie Branign 30 Vero FL 1:11:06 6 10:34 1 39:32 14 21:02
MALE AGE GROUP: 01 - 14
1 173 Cody Pigon 14 Palm Bay FL 1:36:06 2 13:37 1 55:10 2 27:20
2 185 Travis Pigon 14 Palm Bay FL 1:37:26 3 13:40 2 57:31 1 26:17
3 240 Andrew Barrett 12 Titusville FL 1:48:45 1 10:22 3 1:06:26 3 31:58
MALE AGE GROUP: 15 - 19
1 31 Stephen Wanta 19 Palm Bay FL 1:18:22 2 15:21 1 43:42 1 19:19
2 54 Dan Jones 17 Cocoa Bc FL 1:21:18 1 10:32 3 50:59 2 19:48
3 129 Evan Fischbeck 16 Melbourne FL 1:31:05 3 16:26 2 50:20 3 24:20
4 199 Robert Johnston 17 Sat. B FL 1:39:37
5 285 Alex Stewart 18 Indian Harbour Bch FL 2:00:40 4 22:34 4 1:08:58 4 29:09
MALE AGE GROUP: 20 - 24
1 7 Caleb King 24 Longwood FL 1:12:00 2 10:49 1 41:19 1 19:53
2 12 Jason Victor 22 Gainesv FL 1:15:11 5 11:56 3 41:48 2 21:28
3 16 Chris Koerner 22 1:15:52 6 12:13 2 41:22 3 22:19
4 17 Andres Tovar 23 Ft.laud FL 1:15:56 1 10:22 4 42:56 4 22:40
5 68 James Balcer 24 Orlando FL 1:22:55 3 11:05 5 45:46 7 26:05
6 79 Brandon Hays 23 Boca Raton FL 1:24:33 7 13:13 6 45:49 6 25:32
7 113 Ryan Lash 24 Vero FL 1:29:30 9 14:09 7 50:06 5 25:16
8 156 Armon Jadidian 20 Safety FL 1:33:57 8 13:44 8 51:42 8 28:32
9 203 Raymond Propst 20 Titusville FL 1:40:39 4 11:44 9 56:43 9 32:12

MALE AGE GROUP: 25 - 29
1 23 Robby Sparks 28 Palm Bay FL 1:17:26 2 12:44 4 45:06 1 19:37
2 27 Jason Maki 27 Stuart FL 1:17:52 1 11:54 2 43:44 4 22:15
3 40 Salvador Gezan 29 Gainesv FL 1:19:33 7 14:48 1 42:53 2 21:53
4 51 Paul Fleming 29 Palm Bay FL 1:21:07 6 14:19 3 44:00 6 22:49
5 69 Assad Samad 29 Melb FL 1:23:02 4 13:41 5 47:28 3 21:54
6 110 Thomas Mayer 28 1:29:02 8 15:47 6 50:44 5 22:31
7 153 T.j. Woodbury 29 Melb FL 1:33:43 3 13:23 7 51:22 9 28:59
8 160 David Montalvo 26 1:34:35 5 13:50 8 55:58 7 24:48
9 254 Michael Simms 29 Indialantic FL 1:51:10 9 19:17 9 59:26 10 32:28
10 260 Mark Merz 27 W.melb FL 1:52:56 10 20:01 10 1:04:42 8 28:14
MALE AGE GROUP: 30 - 34
1 11 Matthew Corn 33 Hobe Sou FL 1:13:59 6 12:56 1 40:23 1 20:42
2 21 James De Vriendt 32 Indialantic FL 1:16:47 17 14:29 2 41:27 3 20:53
3 32 Marc Flaum 32 1:18:22 2 12:06 5 44:31 4 21:45
4 35 Don Sullivan 33 W.palm FL 1:18:44 1 12:04 4 43:13 7 23:28
5 42 James Gleason 34 Rockledge FL 1:19:47 4 12:48 10 46:12 2 20:48
6 43 Matt Mclean 31 Clermont FL 1:19:52 3 12:08 3 42:53 10 24:52
7 49 Ken Rodgers 31 Mi FL 1:20:56 15 13:59 7 44:57 5 22:01
8 57 Torry Brennan 34 Grovetown GA 1:21:35 7 12:56 6 44:47 9 23:53
9 60 Doug Monda 33 Cocoa Bch FL 1:22:09 9 13:27 9 45:10 8 23:33
10 76 Massimo Bosso 32 Mb FL 1:23:50 11 13:31 8 45:09 11 25:11
11 95 Kevin Chastonay 34 Cape Cor FL 1:27:24 16 14:08 11 47:54 13 25:24
12 119 Scott Edinger 33 1:29:47 18 14:30 12 48:14 15 27:04
13 131 Aaron Bain 33 Melbourne FL 1:31:20 14 13:53 14 49:57 16 27:31
14 133 Daniel Cockerell 34 Orlando FL 1:31:35 20 15:44 16 50:37 12 25:15
15 144 Keith Lozott 32 Orlando FL 1:32:46 12 13:40 13 48:35 23 30:32
16 149 Andrew Behar 32 Nsb FL 1:33:03 5 12:49 24 53:35 14 26:40
17 154 Bryan Denham 33 1:33:46 8 13:12 19 52:09 17 28:25
18 170 Danny Silvea 33 Orlando FL 1:35:57 23 16:38 15 50:17 18 29:03
19 184 Chris Kohlstedt 31 W.melb FL 1:37:07 29 20:42 23 53:09 6 23:17
20 187 Steven Martine 34 Jensen Bch FL 1:37:41 24 17:09 17 50:38 19 29:55
21 191 Mark Cunningham 31 1:38:18 10 13:28 25 54:21 22 30:30
22 196 Neil Kant 31 Juno Bch FL 1:39:12 13 13:46 20 52:23 25 33:05
23 205 Ron Bolesky 32 1:41:08 26 18:11 22 52:53 20 30:04
24 214 Barry Segal 33 Vero FL 1:43:03 21 15:49 21 52:44 26 34:30
25 244 Anastasios Maurudis 34 Melb FL 1:49:13 27 19:05 26 57:50 24 32:20
26 249 Alban Barrus 30 Vero FL 1:50:17 19 14:46 28 1:05:13 21 30:19
27 277 John Tschetter 32 1:57:52 25 17:28 27 1:00:53 27 39:32
28 304 Addison Palmer 32 2:15:45 22 16:32 18 51:40 29 1:07:34
29 305 John Fitzgerald 33 Cocoa FL 2:16:39 28 20:19 29 1:14:04 28 42:17
MALE AGE GROUP: 35 - 39
1 8 Robert Haviland 37 1:12:37 10 12:54 2 40:51 1 18:53
2 9 Eric Stewart 39 Tampa FL 1:13:10 5 12:31 1 39:38 3 21:02
3 10 Pierre Letourneau 38 Psl FL 1:13:29 1 11:04 3 41:07 4 21:20
4 13 Gary Rothe 36 Stuart FL 1:15:27 3 11:56 4 41:37 6 21:55
5 37 Scott James 37 Stuart FL 1:19:11 2 11:46 5 43:10 9 24:15
6 50 Mark Newnham 35 Palm City FL 1:21:04 19 14:52 10 45:25 2 20:48
7 58 David Evelev 39 Longwood FL 1:22:03 20 14:58 7 44:54 7 22:13
8 59 Daniel Filippini 38 Mi FL 1:22:07 18 14:47 11 45:47 5 21:34
9 62 Dan Brake 39 Stuart FL 1:22:15 13 13:46 6 43:46 12 24:43
10 70 Chris Militello 38 1:23:14 11 13:17 9 45:18 11 24:40
11 75 Wayne Delahoy 39 1:23:50 12 13:20 13 46:01 10 24:29
12 87 Avery Chapman 37 Wellington FL 1:25:58 7 12:43 15 46:52 15 26:24
13 89 Robert Abate 37 Wpb FL 1:26:19 6 12:42 14 46:37 18 27:01
14 94 Hegert Patrick 39 Melbourne FL 1:27:14 16 14:06 12 45:49 21 27:20
15 99 Scott Myers 37 Titusville FL 1:27:54 17 14:16 21 49:53 8 23:45
16 104 Joseph Jr Yorkey 36 Indialantic FL 1:28:44 22 15:12 8 44:54 25 28:39
17 114 Darren Chase 39 Gainesv FL 1:29:32 8 12:46 19 49:29 20 27:19
18 116 Stephen Labrato 35 1:29:41 15 13:51 18 49:23 17 26:28
19 124 Jeff Zipperer 36 Ihb FL 1:30:11 9 12:46 20 49:39 23 27:47
20 126 Richard Ford 38 1:30:26 4 12:11 16 47:50 27 30:26
21 136 Thomas Demchak 36 Sat Bch FL 1:31:54 14 13:48 23 51:51 14 26:16
22 151 Herman Rojas 37 1:33:28 26 16:46 22 50:15 16 26:28
23 155 David Poole 39 Cocoa FL 1:33:52 21 15:02 17 48:00 28 30:51
24 215 Raymond Fleeman 35 Melb FL 1:43:04 24 16:12 29 59:32 22 27:20
25 222 Keith Larson 38 1:44:12 33 22:23 26 56:21 13 25:29
26 223 Shawn Wilson 36 Palm Bay FL 1:44:13 31 21:25 25 55:31 19 27:18
27 238 Frank Kaszuba 39 Mi FL 1:46:59 27 17:13 31 1:01:33 24 28:14
28 241 Chris Waterman 36 1:48:46 25 16:41 32 1:03:00 26 29:06
29 242 Clifton Leffler 35 Cocoa FL 1:48:52 35 22:38 24 54:48 30 31:27
30 256 Jeffrey Brumley 39 Ft.pierce FL 1:52:03 23 15:56 30 1:01:10 32 34:58
31 263 John Campbell 37 Indialantic FL 1:53:18 28 17:51 28 58:59 33 36:30
32 265 Daryl Adkins 38 Indialantic FL 1:53:53 29 19:25 27 56:47 34 37:43
33 273 Mark Barth 38 Orlando FL 1:57:13 30 20:18 34 1:05:55 29 31:02
34 279 Jim Latimore 35 1:59:04 32 21:43 33 1:04:53 31 32:29
35 299 William Garner 35 W Melb FL 2:09:17 34 22:28 35 1:07:55 35 38:55
MALE MASTERS CHAMPION
1 14 581 GREGORY UMBERGER 46 Jacksonvl FL 1:15:32 26 13:29 2 40:56 3 21:08
MALE AGE GROUP: 40 - 44
1 22 James Leitheiser 40 Jacksonvl FL 1:17:15 10 13:04 3 43:18 1 20:54
2 29 Joel Dodds 40 1:18:09 1 10:23 5 43:41 7 24:06
3 39 Dave Herst 44 Rockledge FL 1:19:24 8 12:52 1 42:26 8 24:07
4 55 Peter Davis 44 Gainesv FL 1:21:18 9 12:59 4 43:28 10 24:51
5 64 Dale Armor 43 Stuart FL 1:22:22 7 12:50 2 43:13 14 26:19
6 66 Chuck Pearson 41 Cocoab FL 1:22:25 3 11:02 13 47:49 2 23:36
7 77 Garry Branch 43 Sat Bch FL 1:24:05 6 12:36 6 45:00 15 26:30
8 90 Thomas Valley 44 Daytonab FL 1:26:32 20 14:49 10 46:13 11 25:31
9 91 Stuart Shafer 43 Vero FL 1:26:32 18 14:33 8 45:41 13 26:19
10 96 David Muise 43 Lake Wor FL 1:27:32 11 13:07 7 45:37 18 28:49
11 97 Nick Nickerson 41 Winter Sp FL 1:27:32 5 12:35 9 46:01 20 28:57
12 100 Chuck Tatro 43 Titusville FL 1:28:22 2 11:01 15 47:57 21 29:25
13 103 Brett Pigon 44 Palm Bay FL 1:28:31 12 13:23 20 51:20 3 23:49
14 105 David Kalb 41 Merritt Isl FL 1:28:48 22 15:21 17 49:24 6 24:05
15 115 Jorge Fernandez 43 Rockledge FL 1:29:35 21 15:19 11 47:31 16 26:47
16 120 Mike Smith 44 Malabar FL 1:29:49 15 14:08 12 47:31 17 28:10
17 125 William Becker 44 1:30:22 14 13:44 24 52:38 5 24:01
18 130 Mitch Varnes 41 Indialantic FL 1:31:17 19 14:35 18 50:48 12 25:55
19 132 Joseph Zeppuhar 42 Cocoa Bc FL 1:31:25 23 16:19 19 51:15 4 23:52
20 138 Brian Hughes 40 Merritt Isl FL 1:31:58 17 14:30 16 48:36 19 28:53
21 148 Mark Menges 43 Ind Her Bch FL 1:32:59 13 13:34 14 47:51 23 31:35
22 152 Brian Celso 44 Indialantic FL 1:33:39 24 18:09 21 51:21 9 24:09
23 177 Mike Johnson 43 Mi FL 1:36:22 4 11:32 25 53:49 22 31:02
24 188 Robert Fuhrer 43 Titusville FL 1:37:43 16 14:29 22 51:35 24 31:40
25 233 Mitch Young 43 Merritt Isl FL 1:46:30 25 19:09 23 52:25 25 34:58
26 291 Steve Wilson 44 Titusville FL 2:04:04 27 24:55 26 1:03:21 26 35:49
27 296 Ron Kelly 40 2:06:59 26 19:34 27 1:07:08 27 40:18
MALE AGE GROUP: 45 - 49
1 15 Wes Ott 47 Cb FL 1:15:34 1 11:20 2 42:05 5 22:10
2 18 Michael Mendonca 46 Melb FL 1:16:22 10 13:15 3 42:08 1 21:00
3 19 Marshall Reeves 47 Melbourne FL 1:16:38 5 12:31 1 40:53 11 23:14
4 24 Carl Musante 47 Orlando FL 1:17:37 3 11:55 9 43:43 4 22:00
5 25 Charles Sullivan 48 Verobch FL 1:17:46 14 14:11 4 42:09 3 21:27
6 26 Jeffrey Lang 45 Ft. Laud FL 1:17:51 2 11:24 10 44:05 6 22:22
7 33 Hernan Vergara 48 Sunny Isle FL 1:18:33 6 12:41 7 43:16 9 22:37
8 36 Gary Bartlett 45 Vero Bch FL 1:18:51 4 11:59 11 44:22 7 22:31
9 41 Eddie Morente 45 Jacksonvl FL 1:19:39 17 14:41 5 42:19 10 22:40
10 44 Mark Rosenbloom 47 Indialantic FL 1:19:56 15 14:27 6 42:54 8 22:36
11 61 Peter Gelzinis 48 Palm Bay FL 1:22:09 12 13:50 14 47:04 2 21:16
12 67 Guy Thibodeau 47 Indialantic FL 1:22:28 9 12:57 13 45:29 13 24:02
13 71 Jim Ronaldson 46 Mb FL 1:23:21 8 12:53 8 43:38 18 26:50
14 83 Jeff Ruth 48 Boca Raton FL 1:25:31 22 15:37 12 44:55 15 25:00
15 108 Mark Homewood 49 Palm City FL 1:28:58 7 12:51 18 50:05 17 26:02
16 117 Peter Mazzone 47 Melb FL 1:29:41 18 14:49 20 51:17 12 23:36
17 118 Fred Lee 45 Winter Pk FL 1:29:44 20 15:18 15 47:23 19 27:04
18 147 John Hanigan 45 Melb FL 1:32:57 11 13:47 22 54:09 16 25:01
19 172 Bill Black 47 Winter Pk FL 1:36:05 13 13:57 16 48:49 26 33:19
20 178 Bruce Brown 45 Melb FL 1:36:22 24 17:11 17 49:13 24 29:59
21 190 Joseph Faletra 49 Ihb FL 1:38:13 27 18:45 19 50:11 21 29:18
22 192 Tim Lewis 49 Ihb FL 1:38:22 25 17:43 25 56:05 14 24:34
23 200 Hector Loiz 48 Loxahatchee FL 1:39:53 16 14:40 23 55:15 23 29:59
24 208 Joseph Werner 45 Palm Bay FL 1:41:19 23 16:52 27 56:54 20 27:34
25 209 John North 45 Titusville FL 1:41:39 21 15:26 21 51:28 27 34:47
26 237 Paul Brawner 45 W.melb FL 1:46:59 28 22:05 24 55:27 22 29:28
27 239 Robert Meadows 48 Malabar FL 1:47:42 26 18:21 26 56:40 25 32:42
28 298 Bruce Kennedy 49 2:07:16 19 15:13 28 1:09:44 28 42:20
MALE AGE GROUP: 50 - 54
1 28 Tom Downey 51 Melbourne FL 1:18:05 1 12:48 1 41:59 2 23:19
2 46 Rob Downey 53 Melbourne Village FL 1:20:27 2 13:27 2 43:16 3 23:45
3 98 Bill Kelly 53 Mb FL 1:27:53 3 13:43 3 46:18 6 27:53
4 109 Christopher Gatson 51 1:28:59 4 14:00 4 48:28 4 26:31
5 150 Hall Soloman 50 Ft.pierce FL 1:33:11 10 18:02 8 52:11 1 23:00
6 162 Rich Marino 51 1:35:06 7 16:43 6 50:11 7 28:14
7 169 Robert Bisset 51 Melbourne FL 1:35:52 6 15:31 9 53:19 5 27:03
8 181 Robb Drellich 52 Stuart FL 1:36:41 11 18:05 5 48:54 9 29:42
9 195 Robert Lindquist 54 Winter Pk FL 1:39:10 12 18:28 7 50:37 10 30:06
10 198 Eugene O'neill 52 Vero FL 1:39:21 5 15:13 11 55:47 8 28:21
11 211 Tony Stanzione 50 Melb FL 1:42:27 9 17:35 10 54:26 11 30:27
12 264 Robert Guterma 51 Vero FL 1:53:19 8 17:00 12 1:00:43 12 35:37
13 0 John Hansen 51 Indialantic FL 13 19:01
MALE AGE GROUP: 55 - 59
1 106 Eddie Morris 55 Orlando FL 1:28:49 1 14:55 1 45:25 2 28:30
2 228 Terry Bangs 59 Winter Pk FL 1:45:29 5 20:17 2 58:56 1 26:17
3 246 Jim Hodge 55 Palm Bay FL 1:49:26 2 15:11 4 1:01:42 3 32:35
4 259 Keith Chandler 58 Melb FL 1:52:53 3 18:31 3 1:00:17 4 34:07
5 303 Seth Coren 56 Vero FL 2:15:04 4 19:04 5 1:02:44 5 53:17
MALE AGE GROUP: 60 - 69
1 52 Tom Daly 61 Vero FL 1:21:09 1 13:12 1 43:11 1 24:47
2 143 Patrick Cannan 62 Palm Be FL 1:32:44 2 14:34 2 49:05 2 29:06
3 297 Bob Phelan 60 Vero FL 2:07:10 3 17:33 3 1:06:32 3 43:05
MALE FAT-TIRE
1 72 Douglas Hanna 28 Melb FL 1:23:22 2 9:12 3 49:56 6 24:15
2 88 Ben Tolosa 37 Melb FL 1:26:08 6 12:19 2 48:36 8 25:14
3 101 Michael Michener 36 Palm Bay FL 1:28:22 10 15:46 1 46:20 9 26:17
4 107 Matt Mahoney 47 Melb FL 1:28:57 11 15:58 4 51:41 2 21:19
5 111 Reid Ortiz 30 Ithaca NY 1:29:18 9 15:11 5 52:00 3 22:07
6 122 Campbell Mckegg 42 Palm Bay FL 1:30:04 5 11:37 7 54:48 4 23:40
7 157 Justin Heuer 29 Melbourne FL 1:33:57 3 11:22 8 55:12 11 27:24
8 163 Tori Parry 25 Mb FL 1:35:11 8 14:42 10 56:23 5 24:07
9 171 James Bress 40 Mb FL 1:36:02 13 16:06 9 55:31 7 24:25
10 197 Thomas Uhlar 44 Mlb Bch FL 1:39:19 7 12:33 6 53:50 13 32:57
11 216 Brian Pierce 15 Melbourne Bch FL 1:43:09 14 17:25 11 59:08 10 26:37
12 247 Gregory Sikora 33 Sat. B FL 1:49:35 1 8:56 15 1:09:58 12 30:41
13 250 John Wilt 42 Melb FL 1:50:38 4 11:32 12 1:00:40 15 38:26
14 253 Craig Adelmon 27 Melbourne FL 1:51:09 12 16:06 16 1:23:02 1 12:02
15 293 Daniel Walle 35 Rockledge FL 2:04:23 15 18:55 14 1:09:45 14 35:43
16 300 Ian Wilson 29 Melb FL 2:10:51 16 22:48 13 1:07:22 16 40:42
OVERALL FEMALE CHAMPION & RUNNERSUP
1 6 Lotte Branign 29 Vero FL 1:11:31 5 10:27 1 41:02 1 20:03
2 34 Eileen Merken 38 Wpb FL 1:18:37 16 12:32 2 44:08 5 21:57
3 38 Betty Engel 29 Stuart FL 1:19:22 1 9:42 5 45:00 17 24:41
FEMALE AGE GROUP: 01 - 14
1 63 Taylor Cooke 14 Homasassa FL 1:22:20 1 10:00 1 48:54 1 23:27
2 166 Lindsay Calkins 14 Mb FL 1:35:28 2 11:30 2 57:04 2 26:56
FEMALE AGE GROUP: 15 - 19
1 45 Elly Kabboord 18 Cocoa Bc FL 1:20:23 3 12:24 1 46:48 1 21:13
2 140 Brittany Cushman 17 Sat. B FL 1:32:23 4 15:26 2 55:36 2 21:23
3 243 Alysse Miller 17 Melbourne FL 1:49:03 6 17:26 3 1:02:56 3 28:43
4 252 Jennifer Propst 16 Titusville FL 1:50:59 2 9:54 4 1:04:44 6 36:22
5 266 Shannon Meley 18 Melbourne FL 1:54:40 5 16:40 5 1:08:54 4 29:07
6 294 Ashley Raymond 15 2:06:17 1 9:54 6 1:20:44 5 35:40
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
1 65 Andrea Dempsey 24 Mi FL 1:22:23 3 13:10 1 47:36 1 21:39
2 92 Michelle Tovar 22 Ft. Laud FL 1:26:36 2 11:38 3 48:53 3 26:07
3 139 Dawn Lash 23 Vero FL 1:32:20 6 16:26 5 51:38 2 24:17
4 146 Melaine Bates 24 1:32:55 4 15:12 4 51:05 4 26:39
5 158 Kimberly Austin 22 Palm Bay FL 1:34:03 7 19:33 2 47:38 5 26:53
6 251 Renee Bridges 22 Deerfield B FL 1:50:43 5 15:24 6 1:02:59 6 32:21
7 0 Jean Marie Campbell 21 Titusville FL 1 11:20
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
1 86 Delene Beeland 26 Winter Pk FL 1:25:53 1 13:39 1 50:03 1 22:12
2 165 Samad Samad 29 Melb FL 1:35:12 3 14:56 2 50:47 2 29:30
3 210 Megan Campbell 26 Mb FL 1:41:41 2 13:55 4 57:50 3 29:56
4 225 Michelle Devoid 26 Melb FL 1:44:48 4 15:42 3 57:32 4 31:36
5 281 Tammy Thodey 25 Cocoa FL 1:59:53 5 16:45 5 1:06:47 5 36:22
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
1 53 Tasha Camps 32 Indialantic FL 1:21:16 1 11:07 2 47:27 1 22:43
2 74 Marta Groger 32 Jacksonvl FL 1:23:49 3 12:38 1 46:33 3 24:39
3 81 Maryann Giese 33 Sat. B FL 1:25:13 2 12:22 3 48:30 2 24:23
4 135 Margie Ritchey 30 Vero Bch FL 1:31:45 6 15:41 5 50:26 5 25:39
5 176 Stacey Leitheiser 31 Jacksonvl FL 1:36:14 7 15:53 6 51:01 7 29:20
6 182 Michelle Cawley 34 Fern Park FL 1:36:44 4 13:40 4 50:21 9 32:45
7 219 Elizabeth Whitehouse 32 Sat. B FL 1:44:00 5 14:41 8 59:49 8 29:32
8 229 Christine Sparacio 34 Rens Bch FL 1:45:40 10 19:18 9 1:00:51 4 25:32
9 234 Mireille Moya 32 W Melbourne FL 1:46:37 11 20:43 7 56:59 6 28:56
10 284 Gillian Zucker 34 Daytonab FL 2:00:30 8 16:05 11 1:04:07 11 40:19
11 289 Brandi Makatta 30 Palm Bay FL 2:03:17 9 17:40 12 1:04:40 12 40:58
12 290 Gail Wread 34 Sat. B FL 2:03:42 12 21:43 10 1:02:23 10 39:37
13 306 Shirley Lougheed 33 Melbourne FL 2:19:28 13 23:40 13 1:07:59 13 47:49
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
1 47 Sue Matschner 37 Mi FL 1:20:35 1 10:51 3 47:30 1 22:15
2 78 Beth Mullaney 36 Nep Be FL 1:24:12 5 15:04 2 45:11 2 23:58
3 93 Jodi Schulz 37 Dunnellon FL 1:26:57 6 15:05 1 45:04 6 26:49
4 128 Karen Borysiewicz 38 Indialantic FL 1:30:59 7 15:17 5 50:26 4 25:17
5 134 Kathy Zimmermann 36 Oviedo FL 1:31:39 2 11:17 7 50:48 9 29:36
6 142 Karen Thurmond 37 Longwood FL 1:32:43 4 14:44 6 50:42 7 27:18
7 159 Bonnie Nolan 38 Vero Bch FL 1:34:29 14 20:42 4 49:26 3 24:22
8 180 Laurie Connelly 37 Vero Bch FL 1:36:25
9 220 Donna Hoven 37 1:44:01 8 16:16 10 55:47 12 32:00
10 221 Christine Lighthill 39 Melb FL 1:44:09 9 16:24 9 54:23 13 33:23
11 226 Carolyn Margoni 37 Cocoa FL 1:44:57 3 13:49 11 56:13 14 34:56
12 230 Holly Grammer 35 Jacksonville FL 1:46:06 15 20:45 8 54:00 11 31:23
13 257 Blair Nave 36 1:52:05 12 19:41 15 1:03:47 8 28:38
14 270 Debbie Nickerson 35 1:55:08 10 17:35 12 58:32 15 39:01
15 271 Ellen Snodgrass 36 Melbourne FL 1:55:34 11 17:41 16 1:12:03 5 25:51
16 282 Marsha Hurst 39 W Melb FL 2:00:15 16 27:59 14 1:02:17 10 29:59
17 283 Marge Reyes 35 Okeecho FL 2:00:23 13 20:01 13 59:54 16 40:29
FEMALE MASTERS CHAMPION
1 48 547 TERRI LANG 44 Ft.Laud FL 1:20:44 3 12:39 1 44:37 1 23:29
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
1 73 Mary Jame Underill 43 Vero FL 1:23:42 6 13:38 1 45:04 2 25:01
2 82 Liz Boudreaux 44 Atlantic Bch FL 1:25:28 5 13:38 2 46:27 4 25:24
3 85 Lori Kruger 40 Indialantic FL 1:25:43 2 12:47 3 47:57 1 25:00
4 102 Karen Jernigan 43 Ocala FL 1:28:23 4 13:30 4 48:04 7 26:50
5 112 Leslie Faletra 40 Ihb FL 1:29:20 8 14:44 5 48:59 5 25:38
6 127 Susan Sheehan 44 Melbourne FL 1:30:34 7 14:22 6 49:30 6 26:43
7 161 Christy Zieres 42 Cape Cor FL 1:34:40 1 11:36 8 52:04 13 31:01
8 164 Patti Radford 41 Vero FL 1:35:12 14 16:17 12 53:50 3 25:05
9 183 Jayne Rinderer 44 Psl FL 1:36:47 15 16:58 9 52:24 8 27:25
10 186 Linda Carter 40 Melbourne FL 1:37:28 9 14:48 7 51:52 12 30:49
11 189 Debra Willard 42 Palm Bch FL 1:38:05 12 15:49 11 53:43 9 28:34
12 227 Jane Sondericker 40 Sat. B FL 1:45:15 11 15:00 14 58:15 14 32:01
13 231 Susan Carl 41 Sebastian FL 1:46:23 16 17:34 10 53:28 16 35:22
14 235 Joan Mcmahon 41 Melb FL 1:46:45 17 19:04 13 57:27 11 30:15
15 248 Penny Kelly 41 1:49:47 13 16:17 15 1:00:09 15 33:23
16 272 Karen Holloway-Adkins 41 Indialantic F 1:57:03 3 13:28 17 1:02:10 19 41:26
17 287 Karen Sanchez 44 Cocoa FL 2:02:21 20 25:49 18 1:06:22 10 30:12
18 288 Diane Caruso 44 Valkaria FL 2:02:37 10 14:51 19 1:09:12 18 38:35
19 292 Lesa Kennedy 42 2:04:16 18 20:09 16 1:01:48 20 42:21
20 307 Pamela Wheble 41 Mi FL 2:26:31 19 23:51 20 1:25:35 17 37:06
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
1 56 Nina Gerli 49 Vero FL 1:21:29 1 12:03 1 44:53 1 24:34
2 121 Kathy Black 47 Winter Pk FL 1:29:50 2 14:40 2 46:04 3 29:08
3 174 Carol Connolly 46 Indialantic FL 1:36:08 4 16:27 3 49:19 6 30:24
4 194 Noreen Williams 47 Palm Bay FL 1:38:42 3 14:55 7 57:09 2 26:40
5 202 Angela Flagg 47 Mb FL 1:40:23 5 17:05 4 51:54 7 31:25
6 213 Helen Shafer 47 Vero FL 1:42:45 7 18:15 5 55:16 4 29:15
7 224 Patty Wells 45 Coconut FL 1:44:15 6 17:38 6 56:15 5 30:23
8 295 Lisa Milam 45 Malabar FL 2:06:27 8 25:48 8 1:06:44 8 33:56
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
1 168 Liz Cerow 50 Cocoab FL 1:35:33 1 12:56 2 53:36 1 29:02
2 201 Vicky Goff 50 Sat. B FL 1:40:07 2 15:31 1 49:23 4 35:14
3 255 Lanie Reed 54 Melb FL 1:51:22 6 23:17 3 57:25 2 30:41
4 267 Patti Chandler 54 Melb FL 1:54:49 4 19:06 4 1:01:41 3 34:03
5 286 Susie O'connell 51 Melb FL 2:01:40 5 22:17 5 1:02:38 5 36:45
6 0 Peggy Hansen 52 Indialantic FL 3 16:03
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
1 258 Mary Ramba 56 Cocoa FL 1:52:18 2 22:18 1 1:00:19 1 29:42
2 280 Julienne Pape 59 Highland NJ 1:59:26 1 19:23 2 1:01:40 2 38:24
FEMALE AGE GROUP: 60 - 69
FEMALE AGE GROUP: 70 - 79
FEMALE FAT-TIRE 01 - 99
1 137 Kristin Apotsos 29 Mb FL 1:31:56 6 15:18 1 53:04 2 23:35
2 141 Maila Sepri 20 1:32:26 1 10:24 3 56:21 3 25:42
3 193 Susan Barrett 36 Orlando FL 1:38:41 4 13:37 2 54:50 6 30:14
4 207 Lindsey Minnihan 19 Titusville FL 1:41:17 7 15:36 6 1:02:37 1 23:05
5 217 Tammy Karr 30 Rockledge FL 1:43:34 2 12:41 5 1:02:15 4 28:39
6 236 Jennifer Lindstrom 29 Merritt Isl FL 1:46:46 5 14:46 4 1:02:09 5 29:52
7 269 Ellen Karl 38 Cocoab FL 1:55:05 3 13:03 8 1:05:24 10 36:40
8 274 Elizabeth Rockhill 24 Gulfport FL 1:57:28 8 17:36 9 1:06:58 8 32:55
9 275 Charlene Amos 35 Titusville FL 1:57:48 9 18:41 10 1:08:52 7 30:17
10 276 Angela Dimattia 31 Cape FL 1:57:50 10 18:44 7 1:03:54 9 35:13
RELAY RESULTS
RELAY
1 1 Fast Bob's Bicycle Tea BOB SWIM/GARY STERN/ANDY RUN 1:05:37 5 10:50 1 36:03 2 18:45
2 2 VERO 3 MAN EXPRESS JEFF ANSTEY/FRANK HOOVER/RYAN KELLY Vero Bc 1:07:50 2 9:46 2 41:12 1 16:53
3 20 Team Adventure Cycle S.NERUD /STEPHEN FERNEZ /D.STERN 1:16:41 1 7:55 3 42:20 9 26:28
4 30 WOLF'S GANG DARLENE SCIBE/JAMES TWIGG/JENSEN WOLFGANG Indialan 1:18:16 3 9:54 5 45:32 4 22:51
5 80 Team Nawrocki GARY SWIM/LEEANN BIKE/BARBARA NAWROCKI 1:25:10 7 12:10 6 48:06 7 24:54
6 84 MURPHY KEVIN MURPHY/DAN HUNGER/MATTHEW BROWN Melbourne 1:25:42 11 13:07 4 44:27 12 28:08
7 123 Go Big or Go Home DANA CAPAUNO/CASSIE BIKE/JOSEPH RUN 1:30:06 17 14:53 7 52:55 3 22:19
8 145 Florida Today LEE SWIM/ MARK DECOTIS/CASEY RUN 1:32:51 4 9:55
9 167 American Tri-dols SUE KOHL/GINA RICH/JANINE PAYNE 1:35:33 9 12:44 10 53:21 15 29:28
10 175 1 Corinthians 15:10 HANNAH SWIM/JEFF ROSOLOWSKI/AMBER RUN 1:36:13 13 28:21
11 179 The Big Daddy's ANDREW GROSS/ANDREW GROSS/ROY GREEN 1:36:23 8 12:39 8 53:05 16 30:39
12 204 Team de Cape WENDY HADDAD/GEORGE HADDAD/GEORGE HADDAD 1:40:44 22 23:10 9 53:20 5 24:15
13 206 Where's the 02 KYLE STITH/GARDIE BIKE/KYLE STITH 1:41:13 12 13:23 13 1:01:09 10 26:43
14 212 TRI 2 BEE KAREN WISEMAN Melbourne 1:42:30 6 12:06 11 54:10 19 36:15
15 218 River Watch REBEKAH GIBSON/JULIE BIKE/ELIZABETH RUN 1:43:56 16 14:46 16 1:03:26 8 25:46
16 232 Reyes Team TERRY MATSON/SHARI BIKE/LORENA RUN 1:46:29 15 14:41 18 1:07:11 6 24:37
17 245 HYpersonic SANDI COPES/RUTH YATES/ LINDSEY CLARK 1:49:26 13 13:33 19 1:08:08 11 27:46
18 261 Team Freiberg AMY LOMBARDO/ AMY LOMBARDO/STACEY RUN 1:53:09 20 22:14 14 1:02:13 14 28:43
19 262 TEAM MCKINNON KIMMCKINON/DON MCMINNON Melbourne 1:53:09 23 24:55 12 56:54 17 31:20
20 268 SNAKE CLIQUE CARTER BARFIELD/JUSTIN PITTMAN/TIMOTHY CARDILE Me 1:54:56 10 13:02 20 1:09:59 18 31:56
21 289 team makatta Palm Bay 2:03:17 19 17:40 17 1:04:40 20 40:58
22 301 Team O'Brien DAVE O'BRIEN/ERIN O'RIEN/KATIE O'BRIEN 2:11:58 14 14:14 21 1:11:03 21 46:41
23 302 TORQ BRANDY TORQUATO/TODD BEUER/ROSS TORQUATO Melbourne 2:14:56 21 23:05 15 1:02:33 22 49:19
24 0 Fat Boys RON VANDERVEER/GRANT MC CAMMON/JACK JOSLIN 18 16:53

About Alta Vista Sports | Return to Homepage
P.O. Box 1700 | Deland, FL USA 32721
Tel: 386.736.0002 | email: jboyle@altavistasports.com