Alta Vista Sports

FLAMINGO 5K AT MELBOURNE,FL ARTS FESTIVAL 4/24/04
RACE DIRECTOR: DAVID KALEEL
TIMING & SCORING- ALTA VISTA SPORTS- 386 736-0002

OVERALL MALE CHAMPION & RUNNERSUP
1 1 Kyle Hunter 18 Plam Bay Fl 16:36
2 2 Doug Butler 46 Melb Fl 16:41
3 3 Bill Mc Cormack 43 Virginia Bch Va 16:47
AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP: 01 - 14
1 48 Austin T Moore 14 Melbourne Beach Fl 19:32
2 79 John Kemp 14 Titusville Fl 20:50
3 92 Jelin Culver 14 Merritt Isl Fl 21:20
4 101 Brendan Harris 13 Cape Canaveral Fl 21:37
5 205 David Reed 14 Melb Fl 23:55
6 237 James Rathman 13 Merritt Isl Fl 24:27
7 244 Patrick Colden 14 Palm Bay Fl 24:36
8 249 Kenneth, Jr. Bash 13 Palm Bay De 24:42
9 251 Cody Nelson 12 Palm Bay Fl 24:46
10 306 Michael Bateh 10 Melbourne Fl 25:46
11 336 Jack Goffinet 09 Melbourne Fl 26:19
12 371 Mustafa Dandashly 14 Melbourne Fl 27:03
13 518 Eric Ward 09 Valkaria Fl 29:50
14 529 Kolbe Howard 09 Malabar Fl 29:58
15 551 Kyler Martin 11 W.melbourne Fl 30:25
16 559 Kareem Dandashly 09 Melbourne Fl 30:29
17 564 Matthew Krabill 13 Palm Bay Fl 30:34
18 592 Andrew Axsom 12 Palm Fl 31:27
19 635 David Vajanyi 12 Malabar Fl 32:25
20 678 Kenneth Rhodes 08 Malabar Fl 33:26
21 741 Yasser Dandashly 13 Melbourne Fl 35:22
22 782 Robert Lovin 08 Melbourne Fl 37:01
23 789 Jonathan Wendt 11 Raleigh Nc 37:22
24 833 Elizabeth Brown 10 M Fl 39:38
25 870 Adam Fischer 14 Indialantic Fl 42:03
26 878 Andy Henkelman 12 Palm Bay Fl 42:17
27 902 Samuel Byrd 11 Melbourne Fl 44:02
28 909 Dominic Marrero 10 P Fl 44:09
29 921 Vincent Prisciandard 09 Melbourne Fl 44:38
30 927 Patrick Moran 09 Indialantic Fl 45:11
31 1028 Andrey Capley 05 Palm Bay Fl 53:28
MALE AGE GROUP: 15 - 19
1 10 Elijah Goodman 16 Mb Fl 17:29
2 15 Keith Potter 16 Palm Bay Fl 17:42
3 16 Christian Minor 17 Fl 17:42
4 17 Keith Weiss 15 Palm Bay Fl 17:45
5 18 Brandon Suarez 17 Palm Bay Fl 17:51
6 22 Mike Hribal 17 Palm Bay Fl 18:13
7 23 Justin Warner 16 Palm Bay Fl 18:20
8 25 Paul Sartsa 17 Melbourne Fl 18:31
9 27 Phil Geyer 19 Melbourne Fl 18:39
10 29 Cody Pigon 15 Grant Fl 18:41
11 32 Terence Ryan 18 Palm Bay Fl 18:49
12 33 Kyle Butler 15 Melb Fl 18:54
13 36 Blake Edgar 16 Palm Bay Fl 19:02
14 41 Dara Mak 19 Melbourne Fl 19:10
15 46 Jason Wagman 17 Malabar Fl 19:25
16 50 Ryan Yelverton 16 Palm Bay Fl 19:34
17 56 Ryan Hendricker 15 Palm Bay Fl 19:54
18 58 Joseph Gallagher 17 Altamonte Springs 20:01
19 67 Joseph Nicholson 18 Fl 20:25
20 71 Travis Pigon 15 Grant Fl 20:30
21 93 Johnny Henkelman 16 Palm Bay Fl 21:22
22 125 Taylor Cook 16 I Fl 22:05
23 147 Jason Toney 16 Palm Bay Fl 22:35
24 157 Danny Henkelman 15 Palm Bay Fl 22:49
25 161 David Chrzan 17 Sat Bch Fl 22:54
26 222 Brandon Kuzminski 18 Melb Fl 24:13
27 296 Matthew Brothers 16 W Melbourne Fl 25:37
28 321 Anthony Tamm 16 Palm Bay Fl 26:02
29 342 Justin Nicolosi 18 Melbourne Fl 26:22
30 379 Hunter French 19 Satellite Bch Fl 27:10
31 472 Shawn Trautman 19 Cocoa Fl 28:47
32 545 Thomas Stroup 16 Indian Harbour Beach 30:22
MALE AGE GROUP: 20 - 24
1 5 Wayne Warner 22 Palm Bay Fl 17:00
2 8 Joshua Horst 23 P Fl 17:18
3 24 Kacee Holmes 22 Patrick Afb Fl 18:27
4 26 Greg Cormier 20 Melbourne Fl 18:36
5 31 Josh Patton 22 Lilburn Ga 18:44
6 43 Brett Walker 24 Burlington Vt 19:16
7 57 Christian Davidson 22 Cocoa Fl 19:57
8 72 Donny Douglas 20 Melbourne Fl 20:32
9 74 Sharif Faruque 24 Melbourne Fl 20:36
10 89 Ian Zapotsky 20 Melbourne Fl 21:17
11 96 William Mize 23 Ft Bragg Nc 21:25
12 144 Cedric Ching 23 Melbourne Fl 22:32
13 146 Yves Meyvis 23 Vero Beach Fl 22:33
14 189 Greg Haskell 24 Indialantic Fl 23:34
15 196 Jai Henwood 24 Melbourne Fl 23:41
16 209 Chris Labrunda 24 Melbourne Fl 23:58
17 212 Bradley Evers 23 Palm Bay Fl 24:00
18 221 Milos Rokose 24 Schererville In 24:11
19 230 Raymond Ferme 22 Palm Bay Fl 24:19
20 314 Cory Laviska 20 Palm Bay Fl 25:54
21 370 Ryan Torvik 23 Rockledge Fl 27:03
22 380 Mark Fuqua 21 W.melbourne Fl 27:10
23 479 Nathan Ross 23 Melbourne Fl 29:01
24 517 Chad Van Fleet 24 Malabar Fl 29:50
25 521 Eric Caruso 20 Satellite Beach Fl 29:52
26 589 Eddie Myers 24 Palm Bay Fl 31:23
27 682 Craig Vasile 23 Melbourne Fl 33:35
28 726 Steve Eder 22 Melbourne Fl 35:00
MALE AGE GROUP: 25 - 29
1 13 Robby Sparks 29 Palm Bay Fl 17:37
2 14 Steven Hedgespeth 25 W.melbourne Fl 17:40
3 19 Brian Reed 25 Mel Fl 17:54
4 49 Greg Acotsos 28 Melbourne Beach Fl 19:32
5 51 Rusty Drake 26 Ind Harbor Bch Fl 19:37
6 69 Julio Castillo 29 Melbourne Fl 20:27
7 81 Christopher Moffatt 27 Palm Bay Fl 20:54
8 87 David Jarvis 28 Satellite Bch Fl 21:03
9 91 Barry Alto 29 Vero Beach Fl 21:19
10 95 Nathan Dwenger 28 Orlando Fl 21:24
11 115 Luis Velez 25 Palm Bay Fl 21:57
12 119 Thomas Mayer 29 Melbourne Fl 22:00
13 142 Grady Ollis 28 W Melbourne Fl 22:30
14 163 Carlos Colon 27 W.melbourne Fl 22:58
15 171 Jake Nielsen 26 Melbourne Fl 23:08
16 179 Timothy Norwood 26 Melbourne Fl 23:18
17 186 Jamie Twigg 28 Indialantic Fl 23:30
18 210 Brian Henard 27 Palm Bay Fl 23:58
19 224 Patrick Delaney 27 W Mel Fl 24:16
20 241 William Tracy 27 Melbourne Fl 24:34
21 256 Jody Seigle 26 Melbourne Fl 24:51
22 260 Jonathan Krauser 28 I Fl 24:57
23 261 Michael Lord 28 Palm Bay Fl 24:57
24 272 James Eubanks 25 Ind Fl 25:11
25 277 Anthony Cengia 26 Palm Bay Fl 25:15
26 305 William Branan 25 Melbourne Fl 25:46
27 330 Mark Bonnin 25 Melbourne Fl 26:11
28 335 Thomas Duffy 26 Cocoa Bch Fl 26:19
29 356 Jason Fannin 25 Palm Bay Fl 26:38
30 361 Matthew Nelson 27 Palm Bay Fl 26:56
31 367 Mark Merz 28 W Melbourne Fl 27:00
32 374 Nathan Nipper 29 Melbourne Fl 27:04
33 378 Eric Evena 28 Melb Fl 27:09
34 405 Brian Simpson 27 Sebastian Fl 27:42
35 410 Jonathan Howse 28 Palm Bay Fl 27:47
36 490 Robert Buchanan 25 Melbourne Fl 29:21
37 544 Matt Mc Kee 27 W Melbourne Fl 30:21
38 576 Matt Middleton 26 Melbourne Fl 30:55
39 668 Jared Vailes 27 Indialantic Fl 33:07
40 676 Matthew Runnells 29 Melbourne Fl 33:21
41 683 Jean-Marc Mensah 26 Palm Bay Fl 33:37
42 699 Raymond Bridges 28 Ind Harbor Bch Fl 34:09
43 703 Josh Bergen 28 Melbourne Fl 34:18
44 722 Michael Powers 27 W.melbourne Fl 34:54
45 832 Luke Ottinger 25 Indialantic Fl 39:36
46 928 John Matthews 29 Melbourne Fl 45:31
47 937 Solomon Peachy 25 Melb Fl 45:51
MALE AGE GROUP: 30 - 34
1 11 Travis Grappo 33 Vero Beach Fl 17:32
2 35 Bob Gray 34 Stuart Fl 19:02
3 60 Jessie Kabaservice 34 Indialantic Fl 20:09
4 63 Nathan Schaaf 32 Vero Bch Fl 20:18
5 64 Kirk Keller 34 W.melbourne Fl 20:19
6 68 James Trull 34 Indialantic Fl 20:26
7 70 Chris Lewandowski 32 Indialantic Fl 20:28
8 90 Craig Fowler 30 Johnson City Tn 21:19
9 121 Pete Vutera 33 Melbourne Fl 22:02
10 159 Nick Melitas 30 Melbourne Bch Fl 22:53
11 162 Brad Fluty 33 Satellite Bch Fl 22:56
12 183 Marty Stoll 33 Indialantic Fl 23:25
13 218 Lew Veltri 34 Melbourne Fl 24:08
14 219 Robert Badvini 31 Indialantic Fl 24:09
15 240 Markee White 32 Melbourne Fl 24:33
16 273 Anthpny Popson 31 Indialantic Fl 25:11
17 278 Chris George 31 Merritt Island Fl 25:15
18 282 Dean Farrey 34 Melbourne Fl 25:19
19 286 David Beck 32 Ocala Fl 25:22
20 290 Kyle Aune 32 Melbourne Fl 25:25
21 293 James Kenney 31 Tallahassee Fl 25:33
22 316 Rodolfo Valentin 31 Melbourne Fl 25:55
23 326 James Horine 33 Melbourne Fl 26:05
24 328 Darren Danlag 33 Port Orange Fl 26:08
25 329 Casey Chizek 33 Melbourne Fl 26:10
26 338 Seth Novak 33 Indialantic Fl 26:20
27 339 Tam Phan 31 Melbourne Fl 26:21
28 346 Michael Mccauslin 33 Merritt Island F 26:25
29 347 Bill Graham 33 Indialantic Fl 26:27
30 357 Peter Masone 34 Melbourne Fl 26:39
31 386 Rick Ramnath 34 Satellite Beach Fl 27:18
32 402 John Ketchel 34 Palm Bay Fl 27:39
33 406 Matthew Mead 31 Indialantic Fl 27:43
34 422 Joe Tierney 34 Viera Fl 27:55
35 436 Ari Good 33 Melbourne Bch Fl 28:07
36 443 Todd Hill 33 Cocoa Fl 28:18
37 453 Edgar Noah 31 Melbourne Fl 28:29
38 456 Tim Sheehan 34 Melbourne Fl 28:31
39 460 Michael Reynolds 32 Melbourne Bch Fl 28:38
40 461 Brant Davenport 31 Melbourne Fl 28:38
41 501 Ryan Allen 32 Melbourne Fl 29:30
42 507 Tj Woodbury 30 W.melbourne Fl 29:41
43 527 Mark Kraeling 33 Melbourne Fl 29:57
44 540 Jeffery May 33 Melbourne Fl 30:13
45 554 John Brand 32 Melbourne Fl 30:26
46 582 Brian Simmons 34 Melbourne Beach Fl 31:08
47 619 Jerry Landwehr 33 Palm Bay Fl 32:06
48 687 Tin Nguyen 31 Melbourne Fl 33:47
49 840 Matthew Huddle 33 Indialantic Fl 40:17
50 908 Christian Baldauf 31 Melbourne Fl 44:07
51 938 Scott Hemlinger 32 W.melbourne Fl 45:53
MALE AGE GROUP: 35 - 39
1 7 Chris Seinkner 35 Ind Harbor Bch Fl 17:12
2 45 Dave Hernandez 39 P Fl 19:22
3 47 Michael Josie 36 Melbourne Fl 19:30
4 53 Lee Burgher 35 Sat Bch Fl 19:49
5 59 Dan Filiccini 35 Cape Canaveral Fl 20:07
6 77 Joe Canuel 38 W.melbourne Fl 20:47
7 78 John Blossom 37 Melbourne Fl 20:48
8 80 Douglas Nolder 38 Palm Bay Fl 20:51
9 82 Mich Michael 37 Palm Bay Fl 20:54
10 97 Andrew Blossom 39 Cocoa Beach Fl 21:29
11 111 George Kirk 38 Orlando Fl 21:51
12 118 Paul Fountain 37 Melbourne Fl 22:00
13 150 Shawn Wilson 37 Palm Bay Fl 22:38
14 154 James Knepper 36 Melbourne Fl 22:46
15 166 Kevin Chmiel 36 Palm Bay Fl 23:01
16 180 Bryan Downs 39 Melbourne Fl 23:19
17 187 Frederick Silcox 38 Melbourne Fl 23:32
18 192 Eric Smith 38 B Fl 23:38
19 213 Tom Keyes 35 Melb Fl 24:01
20 223 Hernan Rojas 38 Melbourne Fl 24:14
21 228 Louis Tahernia 37 Melbourne Fl 24:18
22 232 Harry Smith 38 Melbourne Fl 24:22
23 245 Paul Granholm 38 Melbourne Fl 24:38
24 248 Keith Ledig 36 Melbourne Fl 24:42
25 252 Albert Montroy 36 Melbourne Fl 24:46
26 285 Christopher Goncado 39 M Fl 25:22
27 288 Kevin Valone 36 Melbourne Fl 25:23
28 345 William Swanner 39 Melbourne Fl 26:24
29 375 David Larkin 35 Satellite Bch Fl 27:08
30 420 Nebojsa Vujnic 35 Palm Bay Fl 27:52
31 428 Chris Haller 36 Mn 28:00
32 470 Joe Brief 37 Satellite Beach Fl 28:45
33 489 William Garner 36 West Melbourne Fl 29:20
34 502 Edward Abbott 35 West Melb Fl 29:31
35 542 David Fogell 38 Melbourne Bch Fl 30:19
36 566 Doug St. Clair 39 Melbourne Beach Fl 30:36
37 579 Robert Barbee 39 Palm Bay Fl 31:02
38 623 T. Pham 35 Palm Bay Fl 32:11
39 630 William G Krajawski 37 Satellite Beach 32:18
40 655 Andrew Vajanyi 38 Malabar Fl 32:56
41 743 Steven Martin 37 Indialantic Fl 35:27
42 753 Christian Bursk 36 Melbourne Fl 35:45
43 790 Lance Littlejohn 36 Melb Bch Fl 37:24
44 794 David Tanner 37 Melbourne Fl 37:41
45 837 John Cody 37 Patrick Afb Fl 39:48
46 863 John Kalp 39 Indialantic Fl 41:38
47 864 William Butler 36 Rockledge Fl 41:42
48 989 Fredrick Dale 35 Palm Bay Fl 49:22
49 1027 James Capley 39 Pb Fl 53:17
50 1046 Samuel Anzalone 35 Indialantic Fl 57:28
51 1056 Vern Boyle 37 Melbourne Fl 1:04:30
MALE MASTERS CHAMPION
1 4 Mickey Hooke 43 Bradenton Fl 16:57

MASTERS AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP: 40 - 44
1 6 Deke Johnson 42 Melbourne Beach Fl 17:11
2 12 Bill Mccord 41 Tallahassee Fl 17:35
3 28 Tim Bishop 44 Vero Bch Fl 18:40
4 30 Andy Atkinson 43 Melbourne Bch Fl 18:43
5 34 Tim Mccall 41 Rockledge Fl 19:01
6 37 Jonathan Davey 40 Arlington Ma 19:04
7 39 Rory Fagan 40 Palm Bay Fl 19:06
8 42 Mark Epperly 42 Indialantic Fl 19:12
9 61 Art Anderson 44 Melbourne Fl 20:14
10 76 Dennis Mcnulty 42 Orlando Fl 20:40
11 83 Don Patterson 43 Palm Bay Fl 20:56
12 84 Ken Starnes 40 Pb Fl 20:57
13 85 Alan Mercer 40 Rockledge Fl 21:01
14 94 Tom Gillespie 41 P Fl 21:23
15 100 Michael Adams 43 Indialantic Fl 21:36
16 103 Keith Kowalske 43 Melbourne Fl 21:41
17 105 Jon Reed 40 Melbourne Fl 21:43
18 113 Mark Taylor 43 Indialantic Fl 21:52
19 127 Mark Pippin 42 Melbourne Fl 22:09
20 131 Joe Hultgren 44 Melbourne Fl 22:15
21 132 Scott Hood 43 Melbourne Fl 22:16
22 133 David James 42 Indialantic Fl 22:17
23 135 Kevin Leiker 41 W Melbourne Fl 22:21
24 136 Doug Hearn 44 New Smyrna Beach Fl 22:21
25 138 Bruce Barton 43 Palm Bay Fl 22:23
26 141 Stephen Wood 44 Melbourne Bch Fl 22:28
27 143 Jim Rathman 44 Merritt Isl Fl 22:31
28 151 Jeff Cook 44 Indian Harbour Beach Fl 22:42
29 152 Paul Duncan 44 Melbourne Fl 22:43
30 155 Robert Keimer 42 Mel Bch Fl 22:47
31 158 Karl Soistman 40 Ind Harbor Bch Fl 22:52
32 173 Rick Valencia 44 Satellite Bch Fl 23:11
33 174 Heinz Blaser 42 Melbourne Fl 23:13
34 175 Mark Lynne 43 Melbourne Fl 23:14
35 198 Douglas Nichols 41 Melbourne Fl 23:45
36 201 Jim Schmitz 40 Melbourne Fl 23:50
37 215 Gray Camfield 43 Ind Harbor Bch Fl 24:06
38 229 Ben Park 40 Melbourne Fl 24:18
39 235 Tony Ferretti 43 Indialantic Fl 24:24
40 243 Al Wassel 41 Melbourne Fl 24:36
41 246 George Shave 43 Indialantic Fl 24:39
42 250 Scott Collins 41 Palm Bay Fl 24:43
43 253 Mark Ragsdale 43 Vierra Fl 24:47
44 254 Kevin Howald 40 Melbourne Fl 24:48
45 255 Benjamin Nieves 40 Melbourne Fl 24:49
46 264 Patrick Jonas 44 Palm Bay Fl 25:02
47 276 John Zacharias 44 Melbourne Fl 25:14
48 283 David Bird 41 Satellite Bch Fl 25:19
49 291 Chris Zettler 42 Merritt Island Fl 25:30
50 298 Brian Sullivan 43 Satellite Beach Fl 25:38
51 309 Steven Kellner 41 Melbourne Fl 25:48
52 312 David Bressette 43 Satellite Bch Fl 25:53
53 331 Greg Donoghue 44 Indialantic Fl 26:11
54 341 Tom Goffinet 43 Melbourne Fl 26:22
55 348 Jeffrey Nichols 42 Indialantic Fl 26:28
56 354 Jay Claybaugh 43 Ind Harbor Bch Fl 26:36
57 358 Richard Acosta 42 Melbourne Fl 26:45
58 365 David Kaleel 44 Melbourne Fl 26:58
59 366 John Baxter 41 Melb Fl 27:00
60 372 Bill Paton 43 Indialantic Fl 27:04
61 381 David Kendrick 42 Indialantic Fl 27:11
62 384 Steve Wood 42 Melbourne Beach Fl 27:14
63 387 Steve W Baldrec 42 Indialantic Fl 27:18
64 393 David Bucken 44 Roseland Fl 27:27
65 398 Joseph Cichock 42 Satellite Bch Fl 27:34
66 407 Kevin Chapman 40 Melbourne Fl 27:44
67 411 Mark Menges 43 Indian Harbour Beach F 27:48
68 433 Nat Miller 40 Satelite Bch Fl 28:04
69 451 Andres Bhatia 43 Gainesville Fl 28:28
70 452 Hasan Dandashly 44 Melbourne Fl 28:28
71 457 David Alexander 43 Satellite Beach Fl 28:35
72 484 Kevin Johnson 43 Melbourne Fl 29:09
73 500 Kurt Geber 40 Merrirr Isl Fl 29:29
74 508 Charles Plyler 40 Melbourne Fl 29:42
75 546 Rick N Hover 43 Melb Fl 30:22
76 569 Kyle Kuhn 40 Satellite Bch Fl 30:44
77 584 Paul Mc Carthy 44 Ind Harbor Bch Fl 31:15
78 588 Phillip Parmer 40 W.melbourne Fl 31:22
79 590 Gregg Fenley 42 Palm Bay Fl 31:23
80 596 Scott Dawkins 43 Satellite Beach Fl 31:30
81 599 Robert Gibson 43 Winter Haven Fl 31:33
82 607 Dan Maloney 41 Palm Bay Fl 31:40
83 616 Mark Hinchman 43 Melbourne Fl 32:03
84 628 George Quintrizo 40 Ind Harbor Bch Fl 32:15
85 659 Michael Benson 44 Palm Bay Fl 32:58
86 666 Randall Shiver 44 Palm Bay Fl 33:06
87 675 Richard Ward 40 Melbourne Bch Fl 33:19
88 736 Jimmie Capps 43 West Melbourne Fl 35:16
89 737 Jim Paramore 40 Melbourne Fl 35:17
90 747 Steven Hebert 42 Plam Bay Fl 35:35
91 783 John Noll 40 Satellite Bch Fl 37:04
92 807 Donald Dyke 44 Melbourne Fl 38:17
93 881 Robert Brothers 42 W Melbourne Fl 42:29
94 886 George Bateh 44 Melbourne Fl 42:55
95 903 Bill Byrd 40 Melbourne Fl 44:03
96 918 Cory Lipman 42 Ind Fl 44:31
97 932 Ryan Goodwin 42 Palm Bay Fl 45:36
98 994 Ramm Mejias 40 Melb Fl 49:53
99 1011 Doug Gray 44 Melbourne Fl 51:20
MALE AGE GROUP: 45 - 49
1 9 David Gierling 47 Malabar Fl 17:24
2 38 Michel Dahan 49 Ft Pierce Fl 19:05
3 40 Roger Travis 45 Ft.pierce Fl 19:09
4 44 Tim Funke 45 Pb Fl 19:20
5 54 Michael Miller 49 Cocoa Fl 19:52
6 62 Matt Mahoney 48 Melbourne Fl 20:16
7 65 Peter Gelzinis 49 Palm Bay Fl 20:19
8 73 Ralph Miller 47 Melbourne Fl 20:36
9 75 David Williams 46 Satellite Beach Fl 20:40
10 98 Harry Maynard 46 Melbourne Fl 21:30
11 110 Maurice Wilkins 49 Jacksonville Fl 21:49
12 126 Bill Dalton 48 Malabar Fl 22:07
13 160 Jim Ralph 47 Melbourne Fl 22:53
14 167 Bill Haskell 47 B Fl 23:04
15 170 John Macusaonok 48 Palm Bay Fl 23:06
16 184 Patrick Voltaire 47 Melbourne Fl 23:26
17 188 Ross Clarico 47 Cocoa Fl 23:33
18 203 Wayne Torpy 46 Rockledge Fl 23:55
19 234 Charles Alberga 47 Melbourne Fl 24:23
20 236 Pete Gutierrez 46 Vero Beach Fl 24:25
21 239 Haskell Walker 46 Melbourne Fl 24:32
22 242 David Bruder 46 Indialantic Fl 24:35
23 247 Casey Thomas 46 W.melbourne Fl 24:40
24 263 Schuyler Ayers 48 Cocoa Fl 25:01
25 289 Christopher Ramsey 47 Palm Bay Fl 25:23
26 302 David Watrous 47 Ind Harbor Bch Fl 25:42
27 308 Anees Kanazeh 48 Palm Bay Fl 25:47
28 313 Marcus Medley 45 W Melbourne Fl 25:54
29 315 Robert French 49 Satellite Bch Fl 25:55
30 317 Rick Suarez 49 Fl 25:59
31 324 Kenneth Winn 46 Merritt Island Fl 26:04
32 344 Douglas Youngblood 47 Palm Bay Fl 26:23
33 349 Michael Lundy 45 Satellite Bch Fl 26:29
34 369 David Abele 45 Melbourne Fl 27:02
35 414 Kent Hamilton 49 Boca Raton Fl 27:49
36 421 Robert Meadows 49 Malabar Fl 27:54
37 432 Donald Hunter 48 Palm Bay Fl 28:03
38 434 Jeff Perry 48 Melbourne Bch Fl 28:05
39 444 Dan Ferretti 49 Melbourne Beach Fl 28:19
40 480 Roger Rowan 46 Titusville Fl 29:03
41 513 Anthony Rosaci 48 Malabar Fl 29:46
42 535 Keith Bourke 45 Melbourne Fl 30:05
43 567 Phillip Davidson 47 Cocoa Fl 30:39
44 572 Jim Toney 45 Palm Bay Fl 30:49
45 578 James Knapp 47 W Melbourne Fl 31:00
46 602 James Frye 49 Palm Bay Fl 31:35
47 606 Kirk Horne 46 Melbourne Fl 31:39
48 646 John Henkelman 47 Palm Bay Fl 32:43
49 647 Kenneth Revay 45 Indialantic Fl 32:44
50 664 Michael Fischer 47 Indialantic Fl 33:01
51 667 Michael Gaffney 45 Melbourne Fl 33:07
52 669 Craig Guy 49 Palm Bay Fl 33:08
53 673 Mitch Burnette 46 Melbourne Fl 33:17
54 713 Javier Vasquez 46 Melbourne Fl 34:32
55 723 Peter Classon 46 Melbourne Fl 34:55
56 730 Bart Colontuono 45 Ind Fl 35:10
57 733 Francis Delaney 45 Melbourne Fl 35:13
58 762 Sammy Fat 48 Palm Bay Fl 36:06
59 770 Thomas Sharpe 47 Indialantic Fl 36:30
60 793 David Dezman 49 Malabar Fl 37:33
61 802 Ken Flieder 45 Cocoa Fl 37:59
62 812 Daryl Davin 48 Indialantic Fl 38:30
63 813 Carl Finney 46 Melbourne Fl 38:30
64 827 Pete Mc Grath 49 Roseland Fl 39:18
65 830 William Fagan 47 Palm Bay Fl 39:32
66 854 Troy Cox 48 Palm Bay Fl 41:17
67 925 Philip Tamm 46 Palm Bay Fl 44:59
68 1009 Kenneth Bash 46 Palm Bay Fl 51:18
69 1014 Robert Burns 49 Melbourne Fl 51:30
70 1034 Ken Herron 48 Melbourne Fl 54:10
MALE AGE GROUP: 50 - 54
1 21 Tom Perona 50 Ft Pierce Fl 18:11
2 52 Bob Perry 53 Melbourne Fl 19:45
3 55 Michael Mccorkle 51 Orlando Fl 19:54
4 86 Chuck Galy 52 W.melbourne Fl 21:01
5 122 Robert Brennan 50 Indian Harbour Beach 22:02
6 153 Barry Battles 51 Palm Bay Fl 22:44
7 182 Robert Bisset 52 Melbourne Beach Fl 23:25
8 200 Peter Torell 51 Indialantic Fl 23:50
9 207 Larry Hendersin 51 Cocoa Bch Fl 23:57
10 216 Robert Scalero 50 Indialantic Fl 24:06
11 220 Joseph Faletra 50 Ind Harbor Bch Fl 24:10
12 262 John Post 52 Melbourne Beach Fl 25:00
13 266 Gary Ward 50 Walkaria Fl 25:05
14 327 John Bounds 50 Ind Harbor Bch Fl 26:07
15 333 Chuck Palmer 52 Ind Harbor Bch Fl 26:14
16 337 Michael Bracken 50 Palm Bay Fl 26:20
17 352 Ed Jorgensen 53 Melbourne Village Fl 26:33
18 382 Ken Horton 51 Ind Harbor Bch Fl 27:12
19 385 Randy Solis 51 Satellite Bch Fl 27:15
20 416 Bob Potter 51 Winter Springs Fl 27:51
21 423 Tom Bergin 50 Satellite Bch Fl 27:58
22 427 Peter Koretsky 50 Satellite Bch Fl 28:00
23 455 Tony Stanzione 51 Melbourne Fl 28:30
24 515 Mark Britt 53 Palm Bay Fl 29:48
25 615 Ken Ingraham 53 Palm Bay Fl 32:02
26 627 Bruce Aurandt 52 Melbourne Fl 32:14
27 643 Mark Peterson 50 West Melbourne Fl 32:38
28 679 Gary Rhodes 51 Malabar Fl 33:26
29 691 Daniel Mercier 52 Malabar Fl 33:53
30 718 Michael Stephens 52 Melbourne Fl 34:43
31 746 John Dupont 54 Cocoa Fl 35:33
32 759 Brian Finegan 54 Ind Harbor Bch Fl 36:04
33 777 John Hansen 53 Indialantic Fl 36:50
34 848 Norman Freedman 52 Vero Beach Fl 40:51
35 892 William Link 51 W.melbourne Fl 43:16
36 911 Kenneth Snyder 51 Melbourne Fl 44:12
MALE AGE GROUP: 55 - 59
1 108 Miguel Lopez 55 Clermont Fl 21:46
2 112 Gary Castner 58 Melbourne Fl 21:51
3 116 Henry Bellardo 55 Delray Beach Fl 21:58
4 129 David Farrall 55 Melbourne Bch Fl 22:11
5 139 Michael Zeitfuss 59 Satellite Beach F 22:24
6 164 Ray Brown 56 Melbourne Fl 22:59
7 202 Greg Maxwell 56 Melbourne Fl 23:55
8 206 Ed Armitage 56 Melb Fl 23:57
9 267 Bob Lash 57 Walluku Hi 25:06
10 292 Chandler Welch 55 W.melbourne Fl 25:33
11 334 Larry Miller 58 St Cloud Fl 26:15
12 350 Mitchell Miglis 56 W Mel Fl 26:30
13 424 Frank Maloney 59 Satellite Beach Fl 27:59
14 491 Steven Simpson 57 Melbourne Fl 29:21
15 495 Charlie Van Etten 56 Ind Harbor Bch F 29:27
16 514 Don Herndon 55 Melbourne Fl 29:48
17 523 Tom Lazar 58 Melbourne Fl 29:53
18 532 Lucas John 55 Melbourne Fl 30:02
19 541 Tom Loback 55 Mel Bch Fl 30:19
20 715 Marvin Becker 55 Merritt Island Fl 34:34
21 750 Vaughn Strobel 57 Palm Bay Fl 35:39
22 784 Dennis Payne 55 Melbourne Fl 37:05
23 800 Michael Dolan 57 Ind Fl 37:56
24 809 Ricky Rayfield 57 Ind Fl 38:27
25 851 Nelson Green 57 Melbourne Fl 41:01
26 995 Jeppie Compton 58 Melbourne Fl 49:53
27 1043 Ronald Ecker 59 Satellite Beach Fl 56:27
28 1053 Mike Curley 55 Ft Myers Fl 1:04:12
MALE AGE GROUP: 60 - 64
1 238 Tony Catanese 61 Melb Bch Fl 24:30
2 271 Raleigh Archer 64 Vb Fl 25:09
3 295 Elwyn Brown 61 Cp Canaveral Fl 25:36
4 297 Thomas Colvin 60 Sat Fl 25:37
5 399 Thomas Mc Naughton 61 Melbourne Fl 27:35
6 430 John Santoro 61 W.melbourne Fl 28:03
7 549 George E Johnson 64 Palm Bay Fl 30:24
8 671 Juan Lancaster 62 Melbourne Fl 33:14
9 771 Mila Goodwin 62 Indialantic Fl 36:30
10 811 Don Campnell 62 Palm Bay Fl 38:29
11 823 Joseph Gulinello 61 Melbourne Bch Fl 39:15
12 828 Robert Greene 63 W. Melb Fl 39:20
13 875 Wes Philp 60 Indialantic Fl 42:12
14 887 Richard Czarnowski 60 Palm Bay Fl 42:56
15 970 Howard Novak 63 Indialantic Fl 47:23
MALE AGE GROUP: 65 - 69
1 340 Bob Pecor 69 Melbourne Beach Fl 26:21
2 362 Bob Ghormley 65 Cocoa Fl 26:57
3 395 Joe Rubinfine 65 W Palm Bch Fl 27:31
4 519 Bill Tinkler 69 Melbourne Fl 29:51
5 702 Pat Buckley 65 Indialantic Fl 34:13
6 825 Jim Morrell 65 Melbourne Fl 39:16
7 876 Sam Bains 66 Indialantic Fl 42:15
8 1052 Edward Patrick 67 Pb Fl 1:04:11
MALE AGE GROUP: 70 - 89
1 368 Don Hawkinson 70 M Fl 27:00
2 377 Jack Lightle 72 Melbourne Fl 27:09
3 476 Henry Cambell 70 Melbourne Fl 28:56
4 610 Jack Lantry 75 Cocoa Fl 31:42
5 653 G Stan 70 Melb Fl 32:53
6 716 Alphonse Scalero 79 Indialantic Fl 34:39
7 781 Russell Stanton 77 Melbourne Fl 37:00

OVERALL FEMALE CHAMPION & RUNNERSUP
1 66 Kelly Santaella 25 Melbourne Fl 20:22
2 88 Karen Minor 44 Rockledge Fl 21:16
3 99 Kathleen Kiper 41 Ft Pierce Fl 21:34
AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP: 01 - 14
1 109 Katherine Putnam 14 Indialantic Fl 21:46
2 172 Samantha Sapundjieff 14 Melbourne Fl 23:10
3 178 Lauren Collins 14 Palm Bay Fl 23:17
4 231 Lauren Hunkins 14 Titusville Fl 24:20
5 279 Christine Silverman 11 Ind Harbor Bch 25:16
6 325 Tamara Bateh 13 Melbourne Fl 26:04
7 415 Elizabeth Hulme 14 Melbourne Fl 27:50
8 445 Kayla Drawdy 12 Pb Fl 28:19
9 459 Madison Echarte 11 Indialantic Fl 28:37
10 497 Caitlin Moran 14 Indialantic Fl 29:28
11 510 Mollie Hibbard 12 Satellite Bch Fl 29:44
12 550 Lilli Szabo 09 Melbourne Fl 30:24
13 557 Kendra Hatt 10 W.melbourne Fl 30:27
14 598 Tanya Levsen 14 Ind Harbor Bch Fl 31:31
15 624 Zoey Gutierrez 12 Vero Beach Fl 32:12
16 637 Juliana Reed 10 Indi Fl 32:30
17 650 Allison Williams 13 Indialantic Fl 32:47
18 657 Caroline Taylor 10 Indialantic Fl 32:57
19 665 Shelby Kirk 11 Rockledge Fl 33:05
20 709 Jaclyn Normandin 11 Palm Bay Fl 34:27
21 721 Leah Lindstrand 09 West Melbourne Fl 34:46
22 754 Kelly Fagan 11 Malabar Fl 35:46
23 755 Lindsay Guthrie 11 Del Mar Fl 35:46
24 756 Amanda Ellison 10 Melbourne Fl 35:50
25 765 Franny Goffinet 13 Melbourne Fl 36:18
26 798 Jamie Toney 12 Palm Bay Fl 37:54
27 858 Melissa Herron 14 M Fl 41:29
28 868 Melissa Mosquera 10 W.melbourne Fl 41:51
29 896 Demi Costanza 11 Palm Bay Fl 43:38
30 910 Taylor Snyder 12 Melbourne Fl 44:10
31 929 Laura Finney 14 Melbourne Fl 45:32
32 933 Kathryn Finney 12 Melbourne Fl 45:38
33 939 Nicole Marrero 09 P Fl 45:57
34 967 Ashlee Berry 09 Palm Bay Fl 47:15
35 1025 Emily Capley 07 Pb Fl 53:10
36 1042 B. Ecker 08 Satellite Beach Fl 56:25
37 1048 Lindsay Plyler 12 Melbourne Fl 58:57
38 1049 Gwen Richmeyer 12 Palm Bay Fl 58:57
FEMALE AGE GROUP: 15 - 19
1 130 Lindsey Putnam 15 Indialantic Fl 22:14
2 168 Kyla Obrien 16 Indialantic Fl 23:04
3 177 Kay Dallon 16 Lee Nh 23:17
4 181 Alysse Miller 18 Melbourne Fl 23:21
5 193 Jamie Wagner 18 Melbourne Fl 23:38
6 208 Tinea Hendersin 18 Cocoa Bch Fl 23:57
7 233 Jackie Potter 15 Palm Bay Fl 24:22
8 275 Megan Willis 16 Satellite Beach Fl 25:12
9 400 Ebony Fat 16 Palm Bay Fl 27:37
10 413 Holly Hamilton 17 Boca Raton Fl 27:49
11 481 Jessica Horne 15 Melbourne Fl 29:04
12 533 Alexis Foulke 15 W.melbourne Fl 30:03
13 553 Casey Williams 17 Indialantic Fl 30:26
14 595 Whitney Dawkins 17 Satellite Bch Fl 31:30
15 613 Maureen Hawkes 19 Melbourne Fl 31:56
16 672 Christine Hulme 16 Melbourne Fl 33:16
17 684 Rachael Grider 15 Indialantic Fl 33:39
18 692 Brittany Normandin 16 Palm Bay Fl 33:54
19 792 Danielle Chambliss 16 Melbourne Fl 37:28
20 797 Tory Lynne 18 Melbourne Fl 37:45
21 867 Charlien Meachum 15 Palm Bay Fl 41:51
22 936 Oksana Horne 15 Melbourne Fl 45:50
23 952 Cassie Hansen 19 Melbourne Fl 46:29
24 991 Riame Bokito 16 Melbourne Fl 49:28
25 1010 Amy Yawn 15 Melbourne Fl 51:19
26 1013 Megan Burns 19 Melbourne Fl 51:30
27 1058 Karoline Moffitt 16 Palm Bay Fl 1:05:29
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
1 106 Heather Bellardo 23 Melbourne Fl 21:43
2 107 Dorothy Bienhoff 24 Cocoa Bch Fl 21:45
3 114 Shannon Chiusano 21 M Fl 21:55
4 148 Patricia Oelschlager 20 Melbourne Fl 22:35
5 165 Cynthia Wallace 24 Indialantic Fl 23:01
6 197 Heather Marshall 24 Palm Bay Fl 23:43
7 211 Cara Jevitt 23 Cocoa Bch Fl 23:59
8 225 Erin Nau 20 Melbourne Fl 24:17
9 268 Krista Branan 24 Melbourne Fl 25:06
10 281 Meredith Neff 24 Indialantic Fl 25:18
11 294 Patricia Williams 24 Palm Bay Fl 25:33
12 301 Erin Baird 24 Satellite Bch Fl 25:41
13 318 Leanna Konowicz 24 Ind Harbor Bch Fl 25:59
14 397 Melissa Heater 20 Melbourne Fl 27:32
15 446 Sarah Hampel 21 P Fl 28:21
16 447 Crystal Fong 22 Melbourne Fl 28:21
17 458 Kristin Kelley 22 Merritt Island Fl 28:36
18 468 Renee Butterfield 24 Melbourne Bch Fl 28:44
19 471 Kimberly Calhoun 23 Melbourne Beach F 28:46
20 475 Kelly Ackerman 22 Sb Fl 28:55
21 496 Maura Mcnay 22 Indialantic Fl 29:28
22 560 Katy Curry 23 Melbourne Fl 30:31
23 561 Janae Fannin 23 Palm Bay Fl 30:31
24 573 Michelle Middleton 24 Melbourne Fl 30:52
25 587 Rye Myers 24 Palm Bay Fl 31:22
26 605 Amelia Leichliter 23 Indialantic Fl 31:38
27 614 Patricia Gonzalez 24 Melbourne Fl 32:01
28 632 Melissa Monteiro 22 Ihb Fl 32:21
29 648 Rachel Baldauf 20 Melbourne Fl 32:45
30 656 Janice Harker 24 Malabar Fl 32:57
31 660 Kathie Deal 23 Palm Bay Fl 32:59
32 677 Shana Weber 23 Palm Bay Fl 33:25
33 680 Cheryl Fossani 21 Melbourne Fl 33:27
34 724 Tiffany Van Lengen 20 Melbourne Fl 34:58
35 761 Christina Franzone 20 Palm Bay Fl 36:06
36 769 Angela Vasile 23 Melbourne Fl 36:29
37 805 Sarah Bastian 24 Melbourne Fl 38:11
38 806 Erika Ward 24 Melbourne Fl 38:11
39 822 Michelle Dipenta 24 Palm Bay Fl 39:14
40 835 Kristy Buckley 24 Indialantic Fl 39:41
41 901 Kimberly Dilks 21 Melb Fl 43:55
42 944 Alena Casey 20 Melbourne Fl 46:19
43 978 Kristina Sleeman 21 Melbourne Bch Fl 47:55
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
1 120 Carrie Black 25 Indialantic Fl 22:01
2 124 Katie Pentas-Fuselier 27 Palm Bay Fl 22:05
3 134 Laura Herren 29 Pt St Lucie Fl 22:20
4 156 Kelly Howell 25 W.melbourne Fl 22:48
5 169 Peggy Watson 25 Rockledge Fl 23:05
6 176 Jennifer Meacham 25 Cocoa Fl 23:15
7 214 Koren Ackerman 27 Melbourne Fl 24:05
8 227 Donna Rouzan-Wheeldon 27 Melbourne Fl 24:18
9 258 Donna Davis 25 W. Melbourne Fl 24:54
10 259 Reina Chaperon 26 Melbourne Fl 24:55
11 274 Miclele Lawrence 26 Melbourne Fl 25:12
12 300 Cathy Bonenberger 26 Melbourne Fl 25:41
13 304 Katie Ackerman 29 Satellite Bch Fl 25:43
14 307 Elia Twigg 25 Indialantic Fl 25:47
15 311 Heather Lowe 26 H Fl 25:50
16 323 Megan Urshan 29 Lake Mary Fl 26:04
17 343 Megan Campbell 27 Melbourne Beach Fl 26:22
18 351 Julie Malikova 28 Melbourne Fl 26:32
19 363 Gina Dickerson 28 Melbourne Fl 26:57
20 408 Natalie Frankenfield 29 Palm Bay Fl 27:45
21 429 Kelly Swartz 27 Indialantic Fl 28:02
22 437 Cheryl Johnson 26 Melb Fl 28:08
23 438 Jennifer Morrison 28 Cocoa Fl 28:08
24 466 Jill Runnells 27 Melbourne Fl 28:41
25 486 Chanda Chadda 26 Melbourne Fl 29:14
26 494 Kelly Winn 26 Melbourne Bch Fl 29:27
27 503 Rachel Bowen 28 Cocoa Fl 29:34
28 504 Sonia Souza 29 Merritt Isl Fl 29:35
29 522 Nikki Weyandt 27 Melbourne Fl 29:53
30 526 Emily King 27 Melbourne Fl 29:57
31 534 Eva Snider 25 St Cloud Fl 30:04
32 538 Bobbie Groseclose 29 Indialantic Fl 30:09
33 547 Tonya Mann 27 Sat Bch Fl 30:23
34 621 Amanda Griffith 27 Viera Fl 32:08
35 629 Jennifer Whiteman 28 Satellite Beach 32:16
36 633 Michelle Krause 27 Melbourne Fl 32:23
37 634 Elizabeth Mccrystal 28 Sb Fl 32:25
38 639 Ilona Gaudio 29 Palm Bay Fl 32:31
39 641 Debra Zaliewski 29 Cape Canaveral Fl 32:32
40 645 Angel Tamblyn 25 Sb Fl 32:41
41 651 Sara Siwanowicz 26 Ind Harbor Bch Fl 32:48
42 696 Susan Bourst 28 Davenport Fl 34:04
43 697 Shannon Tomarchio 28 Indialantic Fl 34:05
44 712 Tamara Fernandez 25 Mel Fl 34:28
45 740 Amanda Berniquez 29 Melbourne Fl 35:22
46 749 Angela Cook 29 Rockledge Fl 35:38
47 776 Jillian Haddow 26 Palm Bay Fl 36:46
48 785 Maggie Pupiel 25 W Mel Fl 37:06
49 799 Leigh Ward 28 Melbourne Fl 37:54
50 816 Jessica Ramos 26 Palm Bay Fl 38:43
51 817 Eduina Duarte 27 Palm Bay Fl 38:53
52 829 Whitney Wakley 25 Palm Bay Fl 39:28
53 831 Jennifer Shea 26 Melbourne Fl 39:33
54 850 Nicole Printers 29 Melbourne Fl 40:54
55 884 Susan Kalp 29 Indialantic Fl 42:50
56 905 Hope Williams 26 Indialantic Fl 44:05
57 906 Carrie Balavender 26 Palm Bay Fl 44:05
58 915 Kim Sattersfield 26 Palm Bay Fl 44:14
59 923 Tamico Harlen 28 W.melbourne Fl 44:42
60 981 Erin Schuck 29 Melbourne Fl 48:30
61 997 Jamie Derusso 28 Indialantic Fl 50:29
62 1006 Angela Gardner 27 Melbourne Fl 51:10
63 1022 Annette Armstrong 27 Melbourne Fl 52:40
64 1037 Kelly Hedgespeth 27 W.melbourne Fl 55:27
65 1044 Kris Bassett 28 Melbourne Fl 56:31
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
1 104 Tasha Camps 33 Indialantic Fl 21:41
2 194 Lorena Bossie 31 Pb Fl 23:40
3 269 Meri Erwin 30 Melbourne Fl 25:07
4 299 Mary Norris 31 Satellite Bch Fl 25:38
5 391 Allison Fowler 31 Johnson City Tn 27:22
6 403 Sarah Rizzo 31 Melbourne Fl 27:40
7 404 Shely Rosseau 34 Fl 27:40
8 435 Stacy Thompson 33 Palm Bay Fl 28:06
9 439 Carol Mccauslin 33 Merritt Island Fl 28:13
10 449 Lynn Jaime 33 Indialantic Fl 28:23
11 450 Shannon Rizza 31 Merritt Isl Fl 28:23
12 474 Melissa Daugharty 34 Ind Harbor Bch F 28:52
13 488 Traci Stiffler 33 West Melbourne Fl 29:17
14 493 Alison Mott 32 Melbourne Fl 29:27
15 512 Jessica Martel 33 W.melbourne Fl 29:46
16 524 Margie Baxter 34 Melbourne Fl 29:54
17 530 Mary Mccarthy 31 I Fl 29:58
18 543 Mireille Moya 33 Palm Bay Fl 30:19
19 556 Stephaine Byrd 30 Melbourne Fl 30:26
20 571 Susan Littlejohn 33 Melbourne Beach F 30:49
21 583 Amie Brannan 30 Palm Bay Fl 31:11
22 586 Hope Capps 33 Melbourne Fl 31:22
23 604 Tracie Donnelly 32 Melbourne Bch Fl 31:36
24 640 Alicia Mendoza 31 Cocoa Beach Fl 32:31
25 649 Laurie Bartko 31 Satellite Beach Fl 32:47
26 688 Jennifer Wende 30 Ind Harbor Bch Fl 33:49
27 700 Caroline Gacanta 30 Pb Fl 34:10
28 710 Kim Foege 33 W.melbourne Fl 34:27
29 719 Pamela Patton 34 W Melbourne Fl 34:43
30 720 Tiffany Osborne 33 Melbourne Fl 34:45
31 742 Tonya Meister 30 Indialantic Fl 35:26
32 763 Stephanie Woodbury 30 W.melbourne Fl 36:13
33 772 Melanie Hall 34 Melbourne Bch Fl 36:31
34 773 Tara Booth 33 Palm Bay Fl 36:34
35 791 Denise Hemlinger 32 W.melbourne Fl 37:26
36 795 Lana Tanner 33 Melbourne Fl 37:42
37 801 Jennifer Dunphey 30 Vero Beach Fl 37:58
38 803 Cindy Laverack 30 Fellsmere Fl 38:00
39 824 Stephanie Dennard 30 W.melbourne Fl 39:15
40 877 Kristin Snyder 33 Melbourne Fl 42:15
41 934 Jackie Petitti 32 Palm Bay Fl 45:48
42 935 Hyla Harris-Plummer 31 Palm Bay Fl 45:48
43 943 Lourdes Gonzalez 33 Ind Harbor Bch Fl 46:18
44 949 Regina Millar 33 Melbourne Fl 46:28
45 954 Tracy Berry 34 Palm Bay Fl 46:30
46 965 Angela Alexander 31 Orlando Fl 47:08
47 1016 Keri Radecki 31 Melbourne Fl 51:51
48 1017 Candace Hodge 31 Satellite Bch Fl 52:00
49 1029 Patricia Facciobene 31 Valkaria Fl 53:37
50 1030 Nisha Worthington 32 Valkaria Fl 53:37
51 1031 Rene Sheehan 33 Melbourne Fl 53:37
52 1035 Kathhy Miller 31 Melbourne Fl 54:11
53 1036 Dana Smith 32 Melbourne Fl 55:26
54 1040 Lori White 33 Palm Bay Fl 56:17
55 1054 Maria Chris Patrick 31 Mel Fl 1:04:15
56 1055 Priscila Boyle 31 Melbourne Fl 1:04:30
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
1 117 Kelly Aleman 35 Melb Fl 21:59
2 145 Mercie Pliego 37 Melbourne Beach Fl 22:33
3 185 Bonnie Nolan 39 Vero Beach Fl 23:29
4 191 Ellen Snodgrass 37 Melbourne Fl 23:35
5 280 Renee White 37 Malabar Fl 25:17
6 332 Antoinette Mc Carthy 39 Ind Harbor Bch 26:13
7 388 Molly Kirk 39 Rockledge Fl 27:19
8 394 Amy Sullivan 39 Malabar Fl 27:29
9 396 Lisa Slattery 38 Melbourne Fl 27:32
10 401 Pam Stoll 38 Indialantic Fl 27:39
11 418 Beth Rieder 38 Satellite Beach Fl 27:51
12 426 Michelle Neal 37 Titusville Fl 28:00
13 440 Jennifer Toney 35 Gainesville Fl 28:14
14 465 Tracy Strub 39 S Fl 28:41
15 482 Patricia Canuel 36 W.melbourne Fl 29:07
16 483 Amy Minter 36 Melbourne Fl 29:08
17 499 Tami Hamilton 37 Melb Bch Fl 29:29
18 511 Amy Rieger 35 Melbourne Bch Fl 29:45
19 528 Denise Lo Dato 37 Melbourne Fl 29:58
20 539 Pamela Cofelice 37 Manhattan Bch Ca 30:11
21 548 Cherie Melzley 38 Melb Fl 30:24
22 555 Amina Eperjesi 35 Melbourne Fl 30:26
23 581 Michelle Roseland 39 West Melbourne F 31:08
24 597 Linda Rydson 39 Melbourne Beach Fl 31:30
25 600 Kimberley Mann 37 Palm Bay Fl 31:33
26 603 Lisa Mercado 35 Satellite Bch Fl 31:35
27 611 Margaret Kendrick 37 Indialantic Fl 31:46
28 642 Leigh Pettigrea 39 Satellite Bch Fl 32:35
29 652 Ann Haire 36 Satellite Beach Fl 32:49
30 661 Brenda Cnup 36 Cocoa Fl 32:59
31 662 Dawn Stokes 38 Melbourne Fl 32:59
32 663 Carol Wood 36 Melbourne Fl 33:01
33 674 Kimberly Todd 39 Melbourne Fl 33:18
34 693 Joni Hofmann 39 Melbourne Fl 33:56
35 698 Kathy Miller 37 Mn 34:08
36 701 Miriam Timberin 39 Merritt Isl Fl 34:13
37 704 Cindy Booska 35 W.melbourne Fl 34:20
38 711 Lynda Sullevan 35 Melb Fl 34:28
39 714 Susan Pickles 36 Melbourne Fl 34:33
40 717 Susan Wilhoit 39 Melbourne Fl 34:42
41 731 Cathy Paramore 38 Melbourne Fl 35:11
42 752 Mary Leckey 38 Sat Fl 35:42
43 757 Cynthia Wheaton 39 Satellite Bch Fl 35:50
44 767 Sherry Thorpe 38 Rockledge Fl 36:20
45 774 Loan Decker 37 Panama City Fl 36:36
46 775 Pamela Laganosky 39 Satellite Beach F 36:40
47 788 Robbi Cleveland 36 Palm Bay Fl 37:15
48 804 Theresa Harter 39 Orlando Fl 38:05
49 815 Martina Price 37 Melbourne Fl 38:39
50 839 Claudine Arbuckle 35 Indialantic Fl 40:03
51 857 Yvonne Martinez 38 Rockledge Fl 41:29
52 873 Nancy Mcnulty 39 Indialantic Fl 42:09
53 880 Mary Brothers 39 West Melbourne Fl 42:26
54 888 Peggy Fortuna 38 Malabar Fl 42:59
55 916 Jo-Ellen Mathews 38 Indialantic Fl 44:21
56 920 Julia Hoff 36 Satellite Bch Fl 44:37
57 922 Tracey Blish 35 P Fl 44:41
58 940 Cindy Marrero 38 P Fl 45:58
59 947 Beth Johnson 38 Ind Harbor Bch Fl 46:26
60 977 Anne Hastry 35 Melbourne Bch Fl 47:55
61 998 Lana Bonomo 39 Indialantic Fl 50:29
62 1008 Cindy Frith 37 Rockledge Fl 51:17
63 1018 Sharon Fritz 38 Indialantic Fl 52:19
64 1019 Sheri Wisinski 36 Indialantic Fl 52:20
65 1026 Michele Capley 38 Palm Bay Fl 53:15
66 1038 Sharon Maynard 38 Palm Bay Fl 56:15
FEMALE MASTERS CHAMPION
1 102 Fiona Bilodeau 41 Melbourne Fl 21:39

MASTERS AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
1 128 Lori Kruger 41 Indialantic Fl 22:10
2 137 Annie Caza 42 Melbourne Bch Fl 22:23
3 190 Thalena Ingalls 44 Ind Harbor Bch Fl 23:35
4 199 Leslie Faletra 41 Ind Harbor Bch Fl 23:48
5 204 Patricia Torpy 44 Rockledge Fl 23:55
6 265 Donna Snowberger 40 Melbourne Fl 25:03
7 284 Sue Holstein 44 Indialantic Fl 25:21
8 303 Carol Schrader 40 Melbourne Fl 25:42
9 353 Connie Hope 41 Mel Fl 26:36
10 360 Marsha Hurst 40 West Melbourne Fl 26:54
11 392 Cindy Duncan 42 Indian Harbour Beach 27:24
12 409 Jane Sondericker 41 Satellite Bch Fl 27:46
13 419 Flo Holden 43 Satellite Beach Fl 27:52
14 441 Karla Cox 41 Pt St John Fl 28:15
15 448 Margaret Weiss-Buell 41 Melbourne Fl 28:22
16 454 Renea Mackey 41 Melbourne Fl 28:29
17 462 Stacy Waters 44 Palm Bay Fl 28:39
18 463 Donna Elmer 40 Palm Bay Fl 28:39
19 478 Sue Hoyt 43 Satellite Bch Fl 28:57
20 485 Katy Scott 43 Melb Bch Fl 29:10
21 509 Cathy De Meyer 41 Melbourne Fl 29:44
22 520 Karen Caruso 44 Satellite Beach Fl 29:52
23 536 Cathy Kuzminski 40 Viera Fl 30:06
24 552 Pamela Bress 41 Melbourne Beach Fl 30:25
25 562 Ellen Dash 43 Ind Harbor Bch Fl 30:32
26 565 Tina St. Clair 41 Melbourne Beach Fl 30:35
27 568 Mariangie Blake 42 Grant Fl 30:43
28 570 Diane Carroll 40 Palm Bay Fl 30:46
29 574 Kathy Potter 42 Winter Springs Fl 30:53
30 580 Janet Kenniasty 43 Mel Fl 31:07
31 591 Sunny Heck 42 Malabar Fl 31:26
32 601 Deborah Parish 43 Satellite Beach Fl 31:34
33 612 Michele Mercer 40 Rockledge Fl 31:53
34 618 Susan Echarte 41 Indialantic Fl 32:04
35 620 Theresa Doerrer 42 Satellite Beach Fl 32:07
36 622 Jeanie Bondy 44 Melbourne Fl 32:09
37 626 Karen Schreiber 41 Indilantic Fl 32:13
38 636 Penny Chambliss 44 Melbourne Fl 32:25
39 638 Susan Reed 40 In Fl 32:30
40 658 Delphine Cobb 40 Palm Bay Fl 32:58
41 681 Ann Taylor 43 I Fl 33:27
42 685 Cindy Gaffney 41 Melbourne Fl 33:39
43 690 Karen Turner 44 Melbourne Fl 33:51
44 708 Monica Levsen 43 Ind Harbor Bch Fl 34:26
45 729 Lesa Kaleel 43 Melbourne Fl 35:09
46 732 Alisa Da Silva 42 Cocoa Fl 35:12
47 738 Jackie Krabill 43 Palm Bay Fl 35:18
48 739 Kristy Mount 40 Titusville Fl 35:20
49 744 Lisa Stonespher 44 Malabar Fl 35:29
50 745 Jeanette Foster 40 Titusville Fl 35:31
51 751 Jenny Boggs 43 W.melbourne Fl 35:39
52 758 Deena Burak 40 Melbourne Fl 35:55
53 760 Renee Dalton 40 Malabar Fl 36:05
54 766 Kimberly Robertson 41 Merritt Island 36:20
55 768 Betsy French 40 Satellite Bch Fl 36:27
56 808 Sharon Bresser 42 Indialantic Fl 38:27
57 821 Beth Freeman 41 W.melbourne Fl 39:14
58 826 Caroline Grimaldi 42 Ind Harbor Bch F 39:17
59 836 Leslie Tucker 40 Satellite Bch Fl 39:48
60 846 Leslie Maloney 41 Palm Bay Fl 40:41
61 862 Laurie Bilger 41 Palm Bay Fl 41:38
62 882 Kelly Shave 41 Indialantic Fl 42:45
63 885 Jeannette Potter 43 Palm Bay Fl 42:52
64 889 Valerie Piszczek 42 W.melbourne Fl 43:01
65 895 Jan Chatterton 44 Indialantic Fl 43:36
66 898 Carol Costanza 43 Palm Bay Fl 43:46
67 900 Susan Nipper 44 Palm Bay Fl 43:52
68 913 Cynthia Powell 40 Palm Bay Fl 44:13
69 914 Susan Clarcq 40 Malabar Fl 44:13
70 926 Carol Guthrie 43 Melbourne Fl 45:00
71 931 Barbara Tamm 42 Palm Bay Fl 45:36
72 945 Cynthia Gibson 44 Winter Haven Fl 46:21
73 948 Lisa Edwards 40 Ind Harbor Bch Fl 46:27
74 950 Sharon Rowe 43 Palm Bay Fl 46:28
75 957 Harrietta Stringheld 43 Palm Bay Fl 46:41
76 958 Brenda Goodwin 41 Palm Bay Fl 46:42
77 962 Yvonne Evans 41 Melbourne Fl 46:51
78 971 Anne Davidson 41 Palm Bay Fl 47:28
79 972 Laurene Normandin 42 Palm Bay Fl 47:29
80 973 Sandra Williams 42 Melbourne Fl 47:36
81 979 Carrie Burken 43 Roseland Fl 48:09
82 982 Janet Smith 43 W Melbourne Fl 48:33
83 983 Deborah Hemingway 43 Palm Bay Fl 48:40
84 993 Esther Williams 41 Melbourne Fl 49:42
85 996 Betty White 40 Palm Bay Fl 50:25
86 1003 Margie Young 40 S Fl 51:01
87 1004 Noreen Ziemka 43 Ind Harbor Bch Fl 51:02
88 1033 Cheryl Coletti 41 W Melbourne Fl 53:48
89 1041 Celeste Nugent-Williams 43 Melbourne 56:25
90 1059 Roberta Reed 42 Melbourne Fl 1:07:49
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
1 123 Carol Ball 47 Merritt Isl Fl 22:03
2 217 Arabia Greer 45 Cocoa Bch Fl 24:07
3 257 Jody Bergin 47 Satellite Bch Fl 24:52
4 287 Mary Wills 45 Cape Canaveral Fl 25:22
5 310 Kathryn Morrison 45 Merritt Isl Fl 25:48
6 319 Barbara Linton 48 Satellite Beach Fl 26:00
7 320 Susan Ramsey 47 Palm Bay Fl 26:00
8 390 Sara Wilkins 46 Jacksonville Fl 27:21
9 412 Elizabeth Ring 46 Ind Harbor Bch Fl 27:49
10 431 Margie Dubois 45 Melbourne Fl 28:03
11 464 Joan Meadows 45 Malabar Fl 28:39
12 492 Linda Anderson 47 I Fl 29:26
13 498 Nancy Sharp 46 Merritt Island Fl 29:29
14 506 Rosanne Bessenaire 47 Melb Fl 29:39
15 516 Delinda Hood 47 Melbourne Fl 29:49
16 531 Eileen Johnson 49 West Melbourne Fl 30:01
17 537 Debra Fulton 49 Malabar Fl 30:08
18 563 Elvira Johnson 47 Palm Bay Fl 30:34
19 577 Lisa Milam 46 Malabar Fl 30:56
20 594 Sheryl Parker 45 Palm Bay Fl 31:29
21 609 Mitzi Pecorella 45 Ind. Hbr. Bh. Fl 31:41
22 625 Kathy Gutierrez 45 Vero Beach Fl 32:12
23 631 Diane Wagner 48 Ind Harbor Bch Fl 32:19
24 644 Alexandra Mckenna 47 Palm Bay Fl 32:41
25 654 Kathy Stetler 46 Satellite Beach Fl 32:54
26 694 Janette Mc Donald 48 Melbourne Fl 33:59
27 705 Barbara Ghent 49 Melbourne Fl 34:20
28 725 Diane Caruso 45 Valkaria Fl 34:59
29 727 Theresa Bracken 49 Palm Bay Fl 35:01
30 735 Donna Dalton 46 Palm Bay Fl 35:15
31 748 Sandra Maveety 45 Rockledge Fl 35:37
32 764 Sheryl Alberga 48 Melbourne Fl 36:17
33 786 Mary Stultz 48 W Melbourne Fl 37:11
34 787 Lori Austin 45 Melbourne Fl 37:13
35 796 Ellen Grogan 49 Melbourne Fl 37:43
36 814 Marla Rhodes 47 Malabar Fl 38:33
37 834 Sue Lazar 47 Melbourne Fl 39:39
38 853 Ann Hamilton 49 Boca Raton Fl 41:12
39 859 Melissa Butler 47 West Melbourne Fl 41:30
40 861 Carol Gulinello 47 Melbourne Bch Fl 41:35
41 871 Marie Verderame 47 Indialantic Fl 42:04
42 891 Marianne Hughes 47 Palm Bay Fl 43:10
43 899 Sandy Waters 45 Indialantic Fl 43:51
44 904 Linda White 45 Indialantic Fl 44:03
45 941 Marci Finney 45 Melbourne Fl 45:59
46 956 Maura Hawkes 49 Melbourne Fl 46:34
47 961 Deborah Kollett 46 Melbourne Fl 46:51
48 974 Susan Festog 48 Palm Bay Fl 47:45
49 980 Leslee Knapp 49 W Melbourne Fl 48:29
50 988 Lynee Williams 47 Indialantic Fl 49:03
51 1001 Michelle Roth 46 Melbourne Fl 50:32
52 1012 Norah Bash 47 Palm Bay Fl 51:27
53 1039 Nancy Domonousky 46 Palm Bay Fl 56:16
54 1057 Carla Moffitt 45 Palm Bay Fl 1:05:28
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
1 226 Paula Thompson 51 Tallahassee Fl 24:17
2 270 Nancy Huy-Perry 53 Melbourne Fl 25:09
3 376 Lisa Miller 50 Satellite Beach Fl 27:08
4 383 Peggy Hansen 53 Indialantic Fl 27:13
5 417 Lisette Kolar 51 Grant Fl 27:51
6 467 Greer Aldrich 52 Melbourne Bch Fl 28:43
7 473 Sue Strout 50 Merritt Isl Fl 28:48
8 487 Piyam Brown 50 Melbourne Fl 29:16
9 505 Blanche Morrison 52 Cocoa Bch Fl 29:37
10 525 Paula Krist 50 W.melbourne Fl 29:55
11 558 Joann Haven 52 Satellite Bch Fl 30:28
12 575 Cindy Holzberger 50 Rockledge Fl 30:55
13 593 Karen Colden 53 Palm Bay Fl 31:28
14 608 Susie O'connell 52 Melbourne Fl 31:41
15 670 Denise Leeming 53 B Fl 33:09
16 689 Diane Campbell 50 Melbourne Fl 33:50
17 706 Muffy Malevitch 50 Mel Fl 34:22
18 819 Christine Hoffman 53 Melbourne Fl 39:08
19 820 Cathy Ferguson 54 Heathrow Fl 39:10
20 838 Patricia Wiseman 51 Melbourne Fl 40:02
21 844 Sharon Underill 52 Melbourne Fl 40:28
22 845 Susan Ross 52 Melbourne Fl 40:38
23 852 Karen Green 52 Melbourne Fl 41:03
24 860 Diane Henderson 52 W.melbourne Fl 41:30
25 865 Diane Persichillo 51 Ma 41:43
26 869 Lisa Farrall 50 Melbourne Bch Fl 42:02
27 872 Debbie Letts 51 Indialantic Fl 42:07
28 893 Elia Vina 51 Palm Bay Fl 43:28
29 912 Joy Wolfe 54 Melbourne Fl 44:13
30 919 Brenda Herndon 54 Melbourne Fl 44:36
31 946 Kathleen Bloch 51 Cape Canaveral Fl 46:26
32 951 Janice Murphy 51 Melbourne Fl 46:28
33 966 Nancy Perez-Falcon 53 Melbourne Fl 47:11
34 968 Judi Maiorani 51 Melbourne Fl 47:15
35 969 Ethel Williams 53 Melbourne Fl 47:20
36 984 Diane Briggs 53 Melbourne Fl 48:43
37 986 Nancy Given 54 Melbourne Bch Fl 48:51
38 990 Michele Slauson 50 Palm Bay Fl 49:23
39 1000 Denise Mancini 53 Melbourne Fl 50:31
40 1005 Pam Gardner 50 Melbourne Fl 51:09
41 1020 Morena Cameron 50 Melbourne Fl 52:30
42 1021 Evelyn Sepanik 52 Indialantic Fl 52:31
43 1023 Brenda Rotgers 51 Valkeria Fl 52:41
44 1024 Mary Mendenhall 51 Melbourne Fl 53:03
45 1045 Anne Chin 54 Melbourne Fl 56:36
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
1 322 Donna Brown 55 Indialantic Fl 26:03
2 359 Jeanie Miglis 55 Mel Fl 26:53
3 389 Charlotte Mc Mahon 59 Satellite Beach 27:21
4 442 Linda Martin 58 Merritt Island Fl 28:16
5 469 Eileen Cameron 55 Indialantic Fl 28:45
6 585 Florence Delaney 59 Palm Harbor Fl 31:16
7 617 Sara Shafer 58 Satellite Beach Fl 32:03
8 686 Sandy Siwanowicz 56 Indian Harbour Beach 33:40
9 780 Barbara Simpson 56 Melbourne Fl 36:58
10 842 Adrian Christy 56 Melbourne Fl 40:21
11 855 Linda Dillin 59 Oviedo Fl 41:26
12 856 Christine Ecker 55 Satellite Bch Fl 41:27
13 879 Priscilla Ewing 55 Ramsey Nj 42:23
14 907 Ann Titus 55 Melbourne, Fl 44:06
15 917 Mary Mc Manus 59 Barefoot Bay Fl 44:25
16 942 Karlene Tuttle 55 Indialantic Fl 46:12
17 955 Joyce Cowart 57 Viera Fl 46:34
18 959 Sharon Carnohan 58 Indialantic Fl 46:46
19 975 Pat Hammonds 56 Melbourne Fl 47:45
20 976 Carmen Carvalho 55 Palm Bay Fl 47:51
21 985 Bobbi Yantz 59 Malabar Fl 48:48
22 987 Nancy Aune 58 Palm Bay Fl 48:57
23 992 Nancy Miller 55 Melbourne Beach Fl 49:41
24 999 Frances Higgins 58 Melbourne Fl 50:30
25 1002 Fronitta Frink 58 Melbourne Fl 50:44
26 1007 Fran Tomarchio 56 Melbourne Fl 51:13
27 1047 Harriet Harris 58 Melbourne Fl 57:52
28 1050 Gloria Healey 59 Satellite Beach Fl 1:01:31
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
1 355 Willy Moolenaar 63 Indialantic Fl 26:38
2 779 Ruth Rubinfine 62 W Palm Bch Fl 36:57
3 818 Lanore Hensely 61 Satellite Beach Fl 38:58
4 841 Carol Archer 61 Vb Fl 40:19
5 843 Brigitte Guilfoyle 61 West Melbourne 40:24
6 874 Fran Philp 60 Indialantic Fl 42:12
7 883 Bonnie Welch 61 W.melbourne Fl 42:50
8 894 Judith Schimmel 61 Melbourne Fl 43:31
9 930 Priscilla Dolan 60 Indialantic Fl 45:35
10 953 Karen Hansen 61 Melbourne Fl 46:30
11 963 Judy Anttila 60 Satellite Bch Fl 46:53
12 964 Adrianne Goldstein 60 Melbourne Fl 47:01
13 1032 Giau Vo 63 Panama City Fl 53:39
14 1051 Jean Anderson 61 Melbourne Fl 1:01:32
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
1 695 Nan Higgins 67 Palm Bay Fl 34:00
2 728 Katie Marsh 66 Melbourne Fl 35:05
3 778 Joan Mahoney 66 Melbourne Fl 36:52
4 866 Barbara Civil 65 Melb Fl 41:45
5 890 Irene Jones 66 Palm Bay Fl 43:05
FEMALE AGE GROUP: 70 - 89
1 707 Angela Saldana 77 Cocoa Beach Fl 34:24


About Alta Vista Sports | Return to Homepage
P.O. Box 1700 | Deland, FL USA 32721
Tel: 386.736.0002 | email: jboyle@altavistasports.com