Alta Vista Sports

19TH ANNUAL PINEAPPLEMAN TRIATHLON
0.3 MILE RUN/15 MILE BIKE/3.2 MILE RUN
APRIL 18,2004 7:30AM: MELBOURNE BEACH, FL
RYCKMAN PARK
RACE DIRECTOR: KRISTY MICHAELS
SPACE COAST TRIATHLETES
TIMING & RESULTS-ALTA VISTA SPORTS
JOHN BOYLE 386 736-0002
WWW.ALTAVISTASPORTS.COM for full results

OVERALL MALE CHAMPION & RUNNERSUP
1 2 Kevin Grogan 30 Lake Mineola FL 1:06:18 9 9:12 5 39:41 1 17:27
2 3 Eddie Branigan 31 Vero Beach FL 1:07:36 2 8:53 4 39:33 11 19:12
3 4 Daniel Zahrly 25 Gainesville FL 1:08:05 7 9:02 6 40:30 6 18:35
MALE AGE GROUP: 01 - 14
1 179 Andrew Barrett 13 Titusville FL 1:44:03 1 9:04 1 1:04:26 1 30:34
2 224 John Loane 11 Merritt Isl FL 2:11:56 2 20:57 2 1:18:09 2 32:51
MALE AGE GROUP: 15 - 19
1 22 Robby Sherry 17 Vero Bch FL 1:14:52 2 10:44 2 42:47 2 21:22
2 25 Will Pearce 16 Jax FL 1:15:40 5 11:18 1 42:33 3 21:50
3 39 Kevin Schrodt 17 Satellite Beach FL 1:19:57 6 12:59 3 44:33 4 22:26
4 53 Steven Nedrud 19 Melbourne Beach FL 1:23:04 1 8:11 7 51:25 6 23:29
5 58 Ian Ritter 17 Palm Bay FL 1:23:54 3 10:50 5 50:32 5 22:33
6 65 Evan Fischbeck 17 Melbourne FL 1:25:28 8 15:20 4 50:05 1 20:03
7 122 Eliel Barrial 16 Merritt Island FL 1:33:28 7 13:50 6 50:43 8 28:56
8 163 Johnny Henkelman 16 Palm Bay FL 1:41:02 9 17:27 8 59:20 7 24:16
9 217 Michael Levine 16 Titusville FL 2:01:18 4 11:09 9 1:18:24 9 31:45
MALE AGE GROUP: 20 - 24
1 11 Kacee Holmes 22 Acworth GA 1:10:59 2 8:56 1 42:16 5 19:48
2 15 Jack Mc Afee 20 FL 1:11:54 1 8:55 2 45:05 1 17:55
3 31 Joseph Mattison 20 Melbourne FL 1:17:33 4 11:45 3 46:07 4 19:42
4 32 Ryan Moore 22 Palm Bay FL 1:18:04 5 12:14 5 47:19 2 18:33
5 33 Joshua Horst 23 Palm Bay FL 1:18:14 6 12:32 4 46:54 3 18:49
6 134 James Roadman 22 Orlando FL 1:34:36 8 15:28 6 54:23 6 24:45
7 142 Michael Murray 22 Merritt Island FL 1:35:42 7 12:55 7 55:13 7 27:35
8 178 Raymond Propst 21 Titusville FL 1:43:51 3 11:11 8 59:13 8 33:27
MALE AGE GROUP: 25 - 29
1 8 Marc Damon 26 Naples FL 1:10:04 1 10:40 1 41:17 1 18:07
2 23 Jason Maki 28 Cocoa Beach FL 1:14:56 2 11:27 2 44:41 2 18:49
3 77 Kevin Grant 29 Merritt Island FL 1:27:37 5 12:22 5 51:30 6 23:46
4 90 Ryan Lash 25 Vero Beach FL 1:29:18 6 13:18 3 49:53 8 26:08
5 96 Thomas Mayer 29 Melbourne FL 1:30:06 9 15:56 4 50:45 5 23:26
6 103 Brannon Greene 25 Richmond VA 1:30:57 3 11:46 9 58:32 3 20:39
7 133 Ray Hall 28 Clearwater FL 1:34:30 4 12:22 7 56:14 7 25:55
8 143 Samuel Flowers 25 Kissimmee FL 1:35:57 8 15:08 6 53:32 9 27:18
9 146 David Paul 26 Richmond VA 1:36:40 7 13:47 10 59:47 4 23:08
10 189 Peter Marino 26 Orlando FL 1:47:30 10 16:41 8 57:09 10 33:42
MALE AGE GROUP: 30 - 34
1 6 Jamie Comer 33 Titusville FL 1:09:00 3 10:34 1 39:31 1 18:55
2 14 Timothy Price 31 Port Orange FL 1:11:33 2 9:46 3 41:44 3 20:04
3 18 Shawn Rogers 31 Port Orange FL 1:13:05 4 10:36 4 43:21 2 19:10
4 21 Mike Mott 31 Orange City FL 1:14:16 5 11:06 2 41:02 7 22:09
5 26 Don Sullivan 34 W. Palm Bch FL 1:16:05 6 11:14 5 43:43 5 21:09
6 28 Michael Marconi 31 Merritt Island FL 1:16:19 1 9:36 6 44:54 6 21:50
7 36 Paul Fleming 30 Palm Bay FL 1:19:11 8 11:38 7 45:20 8 22:14
8 37 William Glover 33 Stuart FL 1:19:30 7 11:25 10 47:38 4 20:28
9 59 Herman Garcia 34 Melbourne FL 1:24:21 9 11:41 13 50:19 9 22:22
10 66 Eric Martin 31 Indialantic FL 1:25:42 11 14:49 9 47:01 11 23:52
11 89 Mario Ramos 32 Port St Lucie FL 1:29:08 10 12:49 12 49:28 13 26:51
12 123 Marc Loyd 32 Winter Springs FL 1:33:28 16 24:05 8 46:04 10 23:20
13 141 Scott Larson 32 Melbourne FL 1:35:23 12 15:03 14 53:52 12 26:29
14 186 Brian Leander 32 Indialantic FL 1:45:35 17 25:49 11 48:57 14 30:50
15 190 Orlando Montero 30 Orlando FL 1:47:30 15 16:40 15 57:10 15 33:42
16 194 John Fitzgerald 34 Cocoa FL 1:48:25 13 15:28 16 58:24 16 34:34
17 221 George Jegadesh 31 Indialantic FL 2:06:57 18 25:49 17 59:03 17 42:06
18 0 Reid Tyson 30 Orlando FL 14 15:57
MALE AGE GROUP: 35 - 39
1 5 Chris Seinkner 35 Ihb FL 1:08:34 4 9:34 1 39:27 2 19:35
2 9 John Dodd 39 Ormond Beach FL 1:10:07 3 9:33 2 40:51 3 19:44
3 19 Robert Haviland 37 Jensen Beach FL 1:13:13 7 11:53 3 42:54 1 18:28
4 24 Thomas Dubrule 37 Ormond Beach FL 1:15:05 1 8:55 4 43:21 7 22:51
5 38 Jose Caamano 38 Orlando FL 1:19:44 10 12:34 6 45:24 4 21:47
6 41 Patrick Murphy 39 Melbourne Beach FL 1:20:24 2 9:26 8 48:25 6 22:34
7 44 Robert Alfert 38 Orlando FL 1:20:59 12 13:05 5 44:38 8 23:16
8 71 John Campbell 38 Indialantic FL 1:26:55 14 13:48 7 45:38 16 27:30
9 74 Walter Mahany 38 Merritt Island FL 1:27:25 5 11:00 10 48:39 17 27:47
10 81 Dan Cockerell 35 FL 1:27:59 13 13:11 18 52:40 5 22:08
11 86 Hernan Rojas 38 Melbourne FL 1:28:46 19 14:55 9 48:32 13 25:20
12 88 Raymond Fleeman 36 Melbourne FL 1:29:03 17 14:40 14 51:04 9 23:20
13 98 Thomas Hamlin 38 Sanford FL 1:30:12 20 15:06 12 49:47 14 25:20
14 112 Vincent Van Ness 36 Orlando FL 1:31:41 11 12:52 11 49:24 21 29:26
15 121 Volker Schuetz 35 Kolen/germany 1:33:23 18 14:54 20 53:55 12 24:34
16 125 Colin Bateman 36 Cocoa FL 1:33:41 6 11:29 17 52:22 22 29:51
17 128 John Hamilton 38 Melbourne FL 1:33:58 24 18:25 16 51:49 10 23:46
18 136 Dan Sammons 38 Orlando FL 1:34:40 22 16:37 15 51:10 15 26:54
19 138 Jeffrey Zipperer 37 Ihb FL 1:35:11 8 12:05 21 54:54 19 28:14
20 139 Andrew Gross 39 W. Melbourne FL 1:35:12 9 12:12 13 50:33 24 32:27
21 148 Clif Leffler 36 Cocoa FL 1:36:53 16 14:31 19 53:43 20 28:40
22 156 Michael Mc Aneny 35 Vero Beach FL 1:38:41 21 15:49 22 55:00 18 27:54
23 162 Rock Guarisco 36 Orlando FL 1:40:50 15 14:08 23 56:44 23 29:59
24 195 Cameron Wakefield 38 Rockledge FL 1:48:31 23 17:12 24 57:41 26 33:39
25 202 Shawn Wilson 37 Palm Bay FL 1:50:35 25 20:05 26 1:06:29 11 24:02
26 219 William Garner 36 W. Melbourne FL 2:05:06 26 26:33 25 1:05:13 25 33:22
MALE MASTERS CHAMPION
1 7 DAVE UNDERILL 45 VERO BEACH FL 1:09:05 1 8:56 1 38:42 7 21:27
MALE AGE GROUP: 40 - 44
1 17 Todd Graff 40 Ormond Beach FL 1:12:32 1 9:42 1 42:34 1 20:17
2 35 Frank Hoover 44 Vero Beach FL 1:18:50 2 10:37 5 45:40 6 22:35
3 42 David Frederick 43 Altoona FL 1:20:32 5 11:52 3 44:45 8 23:55
4 48 Kurt Spengler 41 Orlando FL 1:22:03 6 11:57 9 47:35 5 22:32
5 52 David Evelev 40 Longwood FL 1:23:03 14 14:41 8 47:20 3 21:03
6 54 Matt Carter 40 West Melbourne FL 1:23:15 15 15:38 6 45:59 4 21:39
7 55 Garry Branch 44 FL 1:23:35 8 12:22 4 45:17 13 25:57
8 60 Greg Brown 43 Orlando FL 1:24:24 4 11:43 12 49:55 7 22:47
9 62 David Poole 40 Port St John FL 1:25:05 11 13:17 2 44:30 14 27:18
10 63 Scott Meder 40 Rockledge FL 1:25:07 10 13:13 13 50:59 2 20:56
11 64 Stuart Shafer 44 Vero Beach FL 1:25:09 12 13:25 7 46:20 12 25:25
12 75 William Campbell 40 Melbourne FL 1:27:27 3 10:46 14 51:27 11 25:15
13 78 John Sherwin 40 Cocoa Beach FL 1:27:47 9 13:00 11 49:33 10 25:15
14 108 Ben Park 41 Melbourne FL 1:31:29 13 14:08 10 49:25 17 27:57
15 149 Scott Hood 43 Melbourne FL 1:37:16 18 18:54 16 54:27 9 23:55
16 152 Scott Molitor 42 Melbourne FL 1:37:42 16 16:17 15 53:48 15 27:38
17 200 Frank Kaszuba 40 Merritt Island FL 1:49:59 17 16:23 17 59:40 18 33:57
18 206 Ron Schmid 42 Merritt Island FL 1:51:26 19 22:35 18 1:01:06 16 27:45
19 0 Tom Goffinet 43 Melbourne FL 7 12:20
MALE AGE GROUP: 45 - 49
1 12 Nathan Nevid 46 Lake Park FL 1:11:18 1 9:18 3 42:25 1 19:35
2 13 Paul Rice 45 Daytona Bch FL 1:11:32 2 9:47 2 41:53 2 19:53
3 16 Robert Weatherwa 46 Longwood FL 1:11:55 4 10:28 1 41:27 3 20:01
4 27 Wes Ott 48 Cocoa Beach FL 1:16:14 3 10:03 5 44:06 5 22:06
5 29 Marshall Reeves 48 Melbourne Beach FL 1:17:04 6 11:41 4 43:14 6 22:09
6 46 Mark Rosenbloom 48 Indialantic FL 1:21:41 11 13:09 7 46:28 4 22:05
7 47 Andre Swierzbin 48 Melbourne FL 1:21:59 7 11:43 6 45:02 12 25:14
8 51 Gary Bartlett 45 Vero Beach FL 1:22:29 9 12:36 9 47:28 7 22:26
9 67 Scott Miles 45 Roswell GA 1:25:59 13 13:18 8 46:46 15 25:56
10 70 Jim Ronaldson 47 Melbourne Beach FL 1:26:13 8 12:24 11 48:34 13 25:16
11 72 Peter Mazzone 48 W. Melbourne FL 1:26:57 15 13:45 17 50:09 8 23:04
12 79 Shawn Egan 46 Ihb FL 1:27:52 10 12:57 12 49:49 11 25:07
13 85 Mike Smith 45 Malabar FL 1:28:29 16 14:01 10 47:39 17 26:50
14 93 Will Lockwood 45 Palm Bay FL 1:29:59 20 16:26 16 50:05 9 23:29
15 95 Fred Lee 47 Winter Park FL 1:30:05 17 14:17 18 50:18 14 25:31
16 102 Ken Ogden 49 Indialantic FL 1:30:57 5 11:17 20 54:56 10 24:44
17 115 Cesar Contreras 46 Mb FL 1:32:02 18 15:07 19 50:50 16 26:05
18 127 Bill Black 48 Winter Park FL 1:33:54 12 13:11 13 49:55 18 30:49
19 137 William Ford 46 Orlando FL 1:34:54 14 13:23 15 50:04 20 31:28
20 160 Bruce Brown 47 Merritt Island FL 1:40:07 21 18:50 14 49:59 19 31:18
21 173 Steven Brunelle 46 Titusville FL 1:43:08 19 15:59 21 55:19 21 31:50
MALE AGE GROUP: 50 - 54
1 30 Thomas Downey 51 W. Melbourne FL 1:17:14 2 12:53 1 41:29 2 22:52
2 34 Rob Downey 53 W. Melbourne FL 1:18:30 1 12:53 2 43:52 1 21:45
3 92 Bill Kelly 54 Melbourne Beach FL 1:29:54 4 14:18 3 47:45 6 27:52
4 99 Neil Heskel 51 Vero Beach FL 1:30:18 3 13:03 6 51:20 3 25:56
5 119 Rich Marino 52 Indialantic FL 1:33:06 5 15:27 5 50:37 5 27:03
6 147 Robb Drellich 53 Stuart FL 1:36:42 10 19:53 4 50:22 4 26:28
7 155 Robert Bisset 52 Melbourne Beach FL 1:38:30 8 15:58 7 54:07 7 28:26
8 167 Christopher Gaston 52 Satellite Beach 1:41:22 6 15:42 9 54:23 10 31:19
9 168 Chuck Palmer 52 Ihb FL 1:41:30 9 17:42 8 54:16 9 29:33
10 170 Tony Stanzione 51 Melbourne FL 1:42:14 7 15:42 10 57:38 8 28:55
MALE AGE GROUP: 55 - 59
1 40 Edward Branigan 58 Vero Beach FL 1:20:22 1 12:14 1 45:02 1 23:06
2 124 Greg Kaputa 57 Tampa FL 1:33:36 4 15:40 4 54:01 2 23:56
3 130 Peter Carabetta 56 Melbourne FL 1:34:23 2 13:38 3 52:47 3 27:58
4 196 Stephen Krajewski 55 Palm Harbor FL 1:49:03 5 17:18 5 59:53 5 31:52
5 197 Robert Lindquist 55 Winter Park FL 1:49:47 3 14:50 2 50:28 6 44:30
6 218 Tom Guidera 56 Titusville FL 2:01:44 6 22:01 6 1:11:28 4 28:17
MALE AGE GROUP: 60 - 69
1 49 Roland Samuelson 64 North Palm Beach F 1:22:18 1 10:55 2 47:50 1 23:35
2 50 Tom Daly 62 Vero Beach FL 1:22:25 2 12:01 1 44:43 2 25:42
3 166 Terry Bangs 60 Winter Park FL 1:41:13 3 16:46 3 58:42 3 25:46
MALE AGE GROUP: 70 - 99
MALE FAT-TIRE 01 - 99
1 61 Mich Michael 37 Palm Bay FL 1:24:30 10 16:39 1 44:49 3 23:03
2 76 Chris Lewandowski 32 Indialantic FL 1:27:37 5 13:05 2 50:55 4 23:38
3 84 James Bress 41 Melbourne Beach FL 1:28:27 6 14:58 4 52:22 1 21:08
4 101 Matt Mahoney 48 Melbourne FL 1:30:30 7 15:06 5 53:19 2 22:07
5 107 Jamie Twigg 28 Indialantic FL 1:31:29 3 11:42 6 54:01 8 25:47
6 116 Jon Hays 35 Melbourne FL 1:32:23 4 12:48 7 55:41 5 23:55
7 117 Donald Mc Kinnon 39 Melbourne FL 1:32:37 9 15:26 3 52:14 6 24:57
8 157 John Wilt 43 Melbourne FL 1:39:08 2 11:14 8 58:18 13 29:37
9 171 James Smith 43 Merritt Island FL 1:42:47 8 15:19 9 58:27 11 29:02
10 174 Jess Fronckowiak 27 Englewood FL 1:43:08 13 18:14 10 58:37 9 26:18
11 176 Keith Larson 38 Melbourne FL 1:43:37 11 16:46 11 1:01:46 7 25:07
12 183 Chris Waterman 37 Rockledge FL 1:44:54 1 10:50 12 1:04:32 12 29:33
13 210 Mike West 41 Melbourne Bch FL 1:55:48 12 17:29 13 1:05:41 14 32:38
14 215 Steve Starr 45 Merritt Island FL 1:59:06 15 23:57 14 1:07:11 10 27:59
15 216 Ian Wilson 30 Melbourne FL 2:00:21 14 18:17 15 1:07:48 15 34:17

OVERALL FEMALE CHAMPION & RUNNERSUP
1 10 Lotte Branigan 30 Vero Beach FL 1:10:43 3 9:07 1 42:32 1 19:05
2 56 Brenna Cronin 32 Surf Side FL 1:23:36 10 11:29 3 48:34 4 23:34
3 68 Mary Underill 44 Vero Beach FL 1:26:00 13 12:38 4 48:36 10 24:47
FEMALE AGE GROUP: 01 - 14
1 110 Katy Hamilton 14 Melbourne Bch FL 1:31:35 1 8:55 1 57:25 1 25:17
2 220 Marisa Flit 11 Palm Beach Gdns FL 2:06:08 2 10:37 2 1:13:41 2 41:51
FEMALE AGE GROUP: 15 - 19
1 135 Amy Bennett 18 Melbourne FL 1:34:36 4 13:21 2 56:51 1 24:25
2 144 Amy Ernsberger 15 Melbourne FL 1:36:03 3 13:11 4 57:32 2 25:21
3 150 Samatha Brunelle 17 Titusville FL 1:37:17 2 10:58 3 57:20 3 29:00
4 159 Jennifer Propst 17 Titusville FL 1:40:01 1 9:11 1 56:34 4 34:17
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
1 83 Amanda Brothers 24 Venus FL 1:28:18 2 13:39 1 49:04 4 25:36
2 118 Dawn Lash 24 Vero Beach FL 1:33:05 4 15:25 2 52:57 2 24:43
3 126 Layla Higgins 21 Tallahassee FL 1:33:41 1 11:59 3 56:12 3 25:31
4 129 Michelle Collazo 20 Melbourne FL 1:34:16 3 15:22 4 56:46 1 22:08
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
1 111 Holley Voegtle 25 Satellite Beach FL 1:31:37 2 13:01 1 52:06 1 26:31
2 132 Alice Walters 27 Orlando FL 1:34:28 1 10:21 3 55:12 4 28:56
3 154 Tara Hall 29 Stuart FL 1:38:25 4 15:50 2 53:48 3 28:48
4 172 Elia Twigg 25 Indialantic FL 1:42:59 5 18:09 4 57:01 2 27:50
5 198 Tammy Thodey 26 Cocoa FL 1:49:50 3 15:32 5 1:02:14 5 32:05
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
1 87 Christa Rogers 31 Port Orange FL 1:28:56 1 10:46 3 51:26 1 26:44
2 97 Tammy Karr 31 Rockledge FL 1:30:06 2 12:22 1 50:13 3 27:32
3 105 Karen Marconi 30 Merritt Island FL 1:31:18 3 13:43 2 50:34 2 27:02
4 175 Elizabeth Metz 34 Orlando FL 1:43:29 4 14:17 4 59:46 4 29:26
5 213 Joey White 33 Palm Bay FL 1:57:15 6 20:56 5 1:04:50 5 31:30
6 226 Kristi Dosher 32 Orlando FL 2:28:06 5 19:15
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
1 91 Honor Murphy 39 Melbourne Beach FL 1:29:40 3 14:35 2 51:18 1 23:48
2 104 Karen Borysiewicz 39 Indialantic FL 1:31:04 4 15:05 3 51:18 3 24:41
3 113 Bonnie Nolan 39 Vero Beach FL 1:31:43 6 17:03 1 50:21 2 24:19
4 151 Laurie Connelly 38 Vero Bch FL 1:37:31 1 13:56 4 54:40 5 28:55
5 193 Carolyn Margoni 38 Cocoa FL 1:48:20 2 14:02 5 56:28 6 37:51
6 203 Anne O'connor 38 Satellite Beach FL 1:51:03 5 16:35 6 1:07:51 4 26:38
FEMALE MASTERS CHAMPION
1 69 JACKIE CLIFTON 42 PALM BAY FL 1:26:09 7 14:16 4 50:50 1 21:04
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
1 100 Leslie Fatetra 41 Ihb FL 1:30:27 3 13:43 1 51:27 1 25:18
2 120 Karen Franco 43 Indialantic FL 1:33:12 2 13:21 2 52:55 3 26:57
3 177 Kathy Ojeda 44 Melbourne FL 1:43:39 4 15:48 6 1:01:52 2 26:00
4 182 Sue Stidham 42 Palm Bay FL 1:44:46 1 12:46 3 57:04 6 34:57
5 187 Marsha Hurst 40 Melbourne FL 1:45:50 5 19:35 4 58:19 4 27:57
6 209 Lynn Stickley 43 Orlando FL 1:54:41 6 22:21 5 1:00:24 5 31:57
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
1 80 Kathy Black 48 Winter Park FL 1:27:56 2 13:14 1 46:54 2 27:49
2 114 Helen Shafer 47 Vero Beach FL 1:31:43 6 16:09 2 49:27 1 26:07
3 145 Abbe Newman 46 Vero Beach FL 1:36:12 1 4:44 5 1:03:03 3 28:25
4 158 Deborah Ghiotto 46 Indialantic FL 1:39:27 4 15:46 4 54:08 4 29:34
5 181 Michelle Endres 46 Orlando FL 1:44:29 5 16:04 3 53:49 6 34:37
6 214 Diane Caruso 45 Valkaria FL 1:58:30 3 15:21 6 1:06:00 7 37:10
7 222 Lisa Calkins 48 FL 2:07:17 7 25:13 7 1:07:30 5 34:34
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
1 161 Vicky Goff 51 Satellite Beach FL 1:40:43 3 15:35 1 50:47 3 34:22
2 169 Courtney Siebrecht 50 Tequesta FL 1:42:10 2 14:38 2 58:40 1 28:54
3 204 Christine Schnitzer 51 Indialantic FL 1:51:08 4 16:55 3 1:01:20 2 32:54
4 0 Nina Gerli 50 Vero Beach FL 1 10:41
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
1 188 Jeanie Miglis 55 Melbourne FL 1:46:23 1 16:13 1 1:01:54 1 28:16
FEMALE AGE GROUP: 60 - 69
1 0 Joan Joesting 66 Melbourne FL 1 18:20
FEMALE AGE GROUP: 70 - 79
FEMALE FAT-TIRE 01 - 99
1 180 Robin Zinthefer 25 Lake Placid FL 1:44:28 2 14:59 1 59:51 1 29:39
2 199 Kristin Van Wagner 32 Melbourne Beach 1:49:52 1 13:47 2 1:03:29 3 32:36
3 211 Sonya Fronckowiak 25 Englewood FL 1:56:22 5 21:09 3 1:04:08 2 31:06
4 212 Ellen Karl 39 Cocoa Beach FL 1:56:56 3 16:23 4 1:05:11 5 35:23
5 223 Lisa Milam 46 Malabar FL 2:09:42 6 23:56 5 1:11:09 4 34:38
6 225 Judy Gregoire 30 Satellite Beach FL 2:16:36 4 17:30 6 1:16:27 6 42:40
RELAY RESULTS
MALE RELAY
1 20 PREDATORS-MALE RELAY MICHAEL DARLING/STEPHEN LUEDEKE/DOUGLAS BUTLER 1:13:26 1 10:44 1 42:11 1 20:31
2 57 BOB'S BIKE POLICE MICHAEL CASEY/STEVE FERNEZ/CHRISTOPHER CAREY 1:23:45 6 17:38 2 43:10 2 22:57
3 109 K CREW BRIAN KENNEDY/BERNIE KAIMAN/MARSHALL JONES 1:31:32 5 16:00 3 50:01 3 25:32
4 131 Travelers DENISE DENOTE/MATTHEW DENOTE/HENRY YU 1:34:24 3 15:27 4 51:27 5 27:30
5 184 FAT BOYS RON VANDERUEER/GRANT MCCAMMON/JACK JOSLIN 1:44:57 4 15:29 6 1:02:44 4 26:45
6 191 MIDDLE-AGE MENACES PATRICK LUSK/MARK DECOTIS/MARK DECOTIS 1:47:32 2 13:47 5 54:56 6 38:49
FEMALE RELAY
1 45 Cross Country JOCELYN BOOSE/PATRICIA OELSCHLAGER/ SAMANTHA LANNING 1:21:25 1 11:23 1 49:00 1 21:03
2 164 GO MOMMY GO MIMI REEVES/STACY MELLICK/PAIGE SIERRA 1:41:04 2 13:53 5 1:06:06 2 21:07
3 185 LADY SILVERSTARS DEBBIE DURDEN/NINA FORD/ SHAUNA MORGANSTERN 1:45:08 4 15:00 2 55:31 5 34:38
4 192 WENDY COMPTON/PEGGY COMPTON/EVELYN COMPTON 1:47:37 6 22:07 3 59:44 4 25:48
5 205 MELISSA YOUNG 1:51:24 5 17:19 6 1:09:16 3 24:50
6 207 KATIE ROADMAN/CINDY STENBURG/CHRISTY RAULERSON 1:51:36 3 14:22 4 1:00:18 6 36:57
MIXED RELAY
1 1 TRIATHAGEEKS THERESA LYTLE/JOHN HUSTOLES/PAUL SARHA Melbourne 1:06:01 1 6:30 1 40:11 1 19:21
2 43 TEAM BOB LYNN MORANO/ ROD MANIERRE/ BRANT JEPPSON Melbourne Bc 1:20:47 4 12:48 2 45:12 2 22:48
3 73 The Bear Air SAMANTHA BAER/WILLIAM EDWARDS/ALEXANDRA BAER 1:27:19
4 82 Dog Pound JULIE FRIBEY/MICHAEL PALLER/JULIE FRIBEY 1:28:02 6 13:16 6 51:53 3 22:54
5 94 GARRETTS TEAM TASHA CAMP/MARIO CAMP/GARRETT CAMP 1:30:01 2 9:52 3 47:55 10 32:16
6 106 OUR COLLABORATION LOIS WEISER/BOB SHERRY Melbourne 1:31:20 7 13:51 4 48:13 7 29:17
7 140 Team Obrargo DAVE O'BRIEN/DAVE O'BRIEN/JULIE VARGO 1:35:15 8 13:52 5 50:36 8 30:48
8 153 2 TYES TRI-ING TYE GREGG/BETH TYE/BETH TYE 1:37:57 5 12:53 8 58:16 5 26:49
9 165 DYNAMITE MIKE RYDSON/LINDA RYDSON/PAMELA BRESS 1:41:05 3 12:23 9 59:28 6 29:15
10 201 JEANNIE BARBEE/DEWAYNE BARBEE/DEWAYNE BARBEE 1:50:19 10 26:16 7 57:17 4 26:48
11 208 ROBERT HASLING III/ROBERT JASLING JR/CALLIE MOORE-HASL 1:53:34 9 15:30 10 1:06:19 9 31:46

About Alta Vista Sports | Return to Homepage
P.O. Box 1700 | Deland, FL USA 32721
Tel: 386.736.0002 | email: jboyle@altavistasports.com