Alta Vista Sports

FLAMINGO 5K AT MELBOURNE,FL ARTS FESTIVAL 4/23/05
RACE DIRECTOR: DAVID KALEEL
TIMING & SCORING- ALTA VISTA SPORTS- 386 736-0002
?'S JBOYLE@ALTAVISTASPORTS.COM
TEAM SCORES AT BOTTOM
 
OVERALL MALE CHAMPION & RUNNERSUP                   time   pace
    1     1 Christian Minor 18 Rockledge Fl         16:10  5:13 
    2     2 Andy Detwiler 18 Palm Bay Fl            16:54  5:28 
    3     3 Jared Doescher 20 Melbourne Fl          16:56  5:28 
AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  01 - 14
    1    35 Tyler Truitt 14 Melbourne Fl            18:50  6:05 
    2    62 Jonathan Brown 13 Merritt Isl Fl        20:03  6:28 
    3    69 Lucas Hoods 14 Greenwich Ny             20:16  6:33 
    4    78 Jeremy Gouler 14 Melbourne Fl           20:32  6:38 
    5   101 Sterling Munich 10 Satellite Bch Fl     21:19  6:53 
    6   137 Ian Clark 11 Satellite Beach Fl         22:07  7:08 
    7   153 David Kilgore 13 Palm Bay Fl            22:30  7:16 
    8   164 Alex Kaufman 13 Melbourne Fl            22:46  7:21 
    9   218 Connor Knowlton 09 Melbourne Bch Fl     23:40  7:39 
   10   238 Steven Hill 13 Melbourne Fl             24:02  7:45 
   11   251 John Bocinsky 11 Indialantic Fl         24:15  7:50 
   12   266 Tyler Amos 12 Titusville Fl             24:29  7:54 
   13   270 Cody Nelson 13 Palm Bay Fl              24:32  7:55 
   14   295 Jon Garrett 12 Melbourne Fl             24:50  8:01 
   15   298 Charlie Smutko 13 Malabar Fl            24:52  8:02 
   16   360 Tanner Whiteman 11 Satellite Beach Fl   25:45  8:19 
   17   373 Matthew Dezman 14 Malabar Fl            25:53  8:21 
   18   405 Sam Goodwin 11 Indialantic Fl           26:24  8:31 
   19   431 Jeorge Vaquira 14 Malabar Fl            26:46  8:38 
   20   453 James Townsend 12 Palm Bay Fl           26:57  8:42 
   21   455 Michael Fallon 14 Cocoa Bch Fl          26:59  8:42 
   22   461 Jack Goffinet 10 Melbourne Fl           27:02  8:43 
   23   475 Jordan Poole 12 Indialantic Fl          27:10  8:46 
   24   482 Ben Grider 12 Indialantic Fl            27:14  8:47 
   25   486 Justin Bartusek 13 Palm Bay Fl          27:19  8:49 
   26   490 Mark Volz 11 Malabar Fl                 27:21  8:50 
   27   491 Felipe Gonzalez 09 Kissimee Fl          27:22  8:50 
   28   492 John Widere 12 Indian Harbour Beach F   27:22  8:50 
   29   497 Luke Lackore 10 Merritt Island Fl       27:25  8:51 
   30   504 Eric Ward 10 Valkaria Fl                27:29  8:52 
   31   506 Dillon Mcgee 14 Indialantic Fl          27:30  8:53 
   32   518 Christian Wilkinson 12 Palm Bay Fl      27:37  8:55 
   33   526 Jackson Reed 09 Satellite Bch Fl        27:41  8:56 
   34   537 Joshua Huss 14 Merritt Isl Fl           27:47  8:58 
   35   567 Michael Bateh 11 Melbourne Fl           28:16  9:08 
   36   587 Nicholas Bullock 11 West Melbourne Fl   28:33  9:13 
   37   617 Cody Whiteman 13 Satellite Beach Fl     29:01  9:22 
   38   641 Brandon Anderson 11 Melbourne Fl        29:13  9:26 
   39   657 Kenneth Rhodes 09 Malabar Fl            29:21  9:28 
   40   685 Sterling Crain 14 Melbourne Beach Fl    29:49  9:37 
   41   686 Nick Anderson 11 Melbourne Fl           29:49  9:38 
   42   743 Zachary Gelzinis 12 Palm Bay Fl         30:34  9:52 
   43   791 Joe Dawley 11 Indialantic Fl            31:21 10:07 
   44   841 Drew Hegedus 09 Palm Bay Fl             32:12 10:23 
   45   914 Greg Waldorf 13 Melb Beach Fl           33:19 10:45 
   46   920 Michael Keller 09 Tampa Fl              33:23 10:47 
   47  1000 Johnathan Morrison 08 Cocoa Fl          35:04 11:19 
   48  1044 Oliver Mctammany 08 Satellite Bch Fl    36:44 11:51 
   49  1061 Robert Lovin 09 Melbourne Fl            37:15 12:01 
   50  1062 Thomas Kendrick 09 Indialantic Fl       37:16 12:02 
   51  1120 Ethan Casto 12 Palm Bay Fl              39:31 12:45 
   52  1165 Patrick Moran 10 Indilantic Fl          41:23 13:21 
   53  1167 Kyle Kallemeres 10 West Melbourne Fl    41:25 13:22 
   54  1187 John Finney 10 Melbourne Fl             42:05 13:35 
   55  1188 Andy Henkelman 13 Palm Bay Fl           42:05 13:35 
   56  1198 Avory Mathusa 11 Palm Bay Fl            42:31 13:43 
   57  1204 Samuel Byrd 12 Melbourne Fl             42:44 13:48 
   58  1262 Kain Cassella 11 Melbourne Beach Fl     46:17 14:56 
   59  1267 Ian Gray 10 Melbourne Fl                46:27 14:59 
   60  1270 Luke Chandler 11 Satellite Bch Fl       46:35 15:02 
   61  1274 Nicholas Barrett 06 Orange Park Fl      47:08 15:13 
   62  1283 Lucas Mathusa 12 Palm Bay Fl            47:43 15:24 
   63  1313 Alexander Barrett 08 Orange Park Fl     49:47 16:04 
MALE AGE GROUP:  15 - 19
    1     4 Brandon Suarez 18 Palm Bay Fl           16:59  5:29 
    2     7 Keith Potter 17 Palm Bay Fl             17:12  5:33 
    3    10 Joseph Peterson 18 Litchfield Nh        17:33  5:40 
    4    12 Patrick Martin 19 Greenwich Ct          17:41  5:43 
    5    13 Kyle Hunter 19 Plam Bay Fl              17:45  5:44 
    6    14 Cody Pigon 16 Grant Fl                  17:45  5:44 
    7    19 Justin Warner 17 Palm Bay Fl            17:54  5:47 
    8    23 Travis Pigon 16 Grant Fl                18:11  5:52 
    9    24 Kyle Butler 16 Melbourne Fl             18:17  5:54 
   10    25 Dave Stephens 18 N Royalton Oh          18:17  5:54 
   11    29 Zach Shelley 16 Melbourne Fl            18:37  6:01 
   12    30 Ryan Waldorf 16 Melb Beach Fl           18:40  6:02 
   13    31 Jeremiah Salois 15 Palm Bay Fl          18:45  6:03 
   14    32 Derek Bastien 15 West Melbourne Fl      18:45  6:03 
   15    34 Ryan Yelverton 17 Palm Bay Fl           18:50  6:05 
   16    38 Rory Rowan 17 Titusville Fl             18:53  6:06 
   17    44 Jeff Willingham 15 Palm Bay Fl          19:10  6:11 
   18    53 Jeffrey Milam 15 Palm Bay Fl            19:24  6:16 
   19    63 Ryan Hendrimer 18 Palm Bay Fl           20:03  6:29 
   20    64 Jason Toney 17 Palm Bay Fl              20:04  6:29 
   21    68 Joseph Sherman 15 Palm Bay Fl           20:13  6:32 
   22    73 Danny Henkelman 16 Palm Bay Fl          20:21  6:34 
   23   106 Chris Ferguson 18 Titusville Fl         21:25  6:55 
   24   116 Johnny Henkelman 17 Palm Bay Fl         21:37  6:59 
   25   121 Nikolas Harvan-Matosich 15 Melbourne    21:42  7:00 
   26   178 Benjamin Covell 15 Melbourne Fl         22:59  7:25 
   27   186 Sean Fallon 17 Cocoa Bch Fl             23:09  7:28 
   28   191 Timothy Hall 16 Palm Bay Fl             23:12  7:29 
   29   222 Taylor Cook 17 Indialantic Fl           23:45  7:40 
   30   231 Mark Paolini 17 Melbourne Fl            23:56  7:44 
   31   236 Daria Zauner 15 West Melbourne Fl       24:00  7:45 
   32   237 Daniel Turner 15 West Melbourne Fl      24:00  7:45 
   33   280 Chad Murphy 18 Palm Bay Fl              24:38  7:57 
   34   303 David Reed 15 Melbourne Fl              24:55  8:03 
   35   312 Brennan Carter 17 Melbourne Fl          25:03  8:05 
   36   328 Cody Monroe 15 Palm Bay Fl              25:19  8:10 
   37   344 Raymond Paris 15 Cocoa Fl               25:32  8:15 
   38   359 Jeremy Baker 15 Davie Fl                25:45  8:19 
   39   381 Matthew Hendrickson 15 Melbourne Fl     25:58  8:23 
   40   721 Elliott Gray 15 Melbourne Fl            30:21  9:48 
   41   902 Jordan Yawn 16 Melbourne Fl             33:10 10:42 
   42   965 Devin Patterson 19 Melbourne Fl         34:09 11:01 
   43  1066 Jose Thames 16 Melbourne Fl             37:23 12:04 
MALE AGE GROUP:  20 - 24
    1     8 John Abraham 20 Melbourne Fl            17:18  5:35 
    2    15 Joshua Horst 24 Palm Bay Fl             17:49  5:45 
    3    26 Phil Geyer 20 Melbourne Fl              18:19  5:55 
    4    86 Joe Estevez 24 Palm Bay Fl              20:52  6:44 
    5    91 Andrew Hendley 23 Palm Bay Fl           21:09  6:50 
    6    92 Anthony Ortiz 22 Melbourne Fl           21:09  6:50 
    7    94 Tim Cleary 21 Melbourne Fl              21:10  6:50 
    8   109 David Dirito 24 Melbourne Fl            21:30  6:57 
    9   114 Andrew Herron 21 Melbourne Fl           21:35  6:58 
   10   122 Cedric Ching 24 Melbourne Fl            21:44  7:01 
   11   156 Ryan Mcgill 24 Indialantic Fl           22:36  7:18 
   12   157 Justin Denning 20 Ind Harbor Bch Fl     22:36  7:18 
   13   169 Christopher Jackson 23 Palm Bay Fl      22:53  7:23 
   14   187 Robert Cortes 22 Palm Bay Fl            23:09  7:29 
   15   200 Andy Cameron 23 Indian Harbour Beach    23:18  7:31 
   16   216 Sean Mcewen 22 Indialantic Fl           23:38  7:38 
   17   217 Fred Smtih 23 Indialantic Fl            23:40  7:38 
   18   250 David Sugimoto 22 West Melbourne Fl     24:14  7:50 
   19   255 Laurent Vauthrin 24 West Melbourne Fl   24:20  7:51 
   20   272 Jason Rife 24 Palm Bay Fl               24:34  7:56 
   21   274 Robert Brannon 24 Indialantic Fl        24:36  7:57 
   22   313 Daniel Hedman 24 Melbourne Fl           25:03  8:05 
   23   341 Ryan Torvik 24 Melbourne Fl             25:31  8:14 
   24   366 Raymond Fermo 23 Palm Bay Fl            25:48  8:20 
   25   379 Brad Stohr 20 Viera Fl                  25:58  8:23 
   26   398 Clayton Hendrickson 23 Vero Beach Fl    26:15  8:28 
   27   448 Shawn Trautman 20 Cocoa Fl              26:56  8:42 
   28   611 Jacob Mc Kessey 20 Melbourne Fl         28:54  9:20 
   29   612 Ryan Schneider 24 Palm Bay Fl           28:55  9:20 
   30   624 Matthew Mckee 21 Palm Bay Fl            29:04  9:23 
   31   633 Adam Becker 24 Palm Bay Fl              29:09  9:25 
   32   720 Brian Bessenaire 21 Melbourne Fl        30:20  9:47 
   33   728 Ben Collingsworth 22 Indialantic Fl     30:26  9:49 
   34   849 David Raeman 24 Palm Bay Fl             32:21 10:26 
   35   905 Christopher Han 23 Merritt Island Fl    33:12 10:43 
   36   933 Nathan Abdalian 24 Melbourne Fl         33:32 10:49 
   37   971 Timothy James 23 West Melbourne Fl      34:23 11:06 
   38  1067 Timothy Gills 24 West Melbourne Fl      37:25 12:05 
   39  1279 Kurt Schindler 23 Melbourne Fl          47:26 15:19 
   40  1324 David Nygard 21 West Melbourne Fl       50:52 16:25 
MALE AGE GROUP:  25 - 29
    1     9 Steven Hedgespeth 26 W.melbourne Fl     17:31  5:40 
    2    16 Brian Reed 26 Melboourne Fl             17:49  5:45 
    3    37 Greg Apotsos 29 Melbourne Beach Fl      18:53  6:06 
    4    59 Jeremy Stewart 29 Melbourne Fl          19:44  6:22 
    5    82 Ryan Marick 29 Melbourne Fl             20:42  6:41 
    6   105 Ernest Diaz 26 Titusville Fl            21:24  6:55 
    7   131 Michael Maleski 27 Melbourne Fl         21:56  7:05 
    8   148 Jonathan Howse 29 Palm Bay Fl           22:25  7:14 
    9   151 Bob Alexander 26 Melbourne Fl           22:28  7:15 
   10   160 Neil Collins 28 Cocoa Beach Fl          22:42  7:20 
   11   195 John Davis 27 West Melbourne Fl         23:15  7:30 
   12   221 Ray Hall 29 Clearwater Fl               23:44  7:40 
   13   239 Stephen Laners 26 Melbourne Fl          24:02  7:45 
   14   241 Tyson Naujock 28 West Melbourne Fl      24:06  7:47 
   15   244 Jamie Twigg 29 Indialantic Fl           24:09  7:48 
   16   249 Andrew Stevens 25 Melbourne Fl          24:14  7:49 
   17   256 Andrew Riechel 25 Melbourne Fl          24:22  7:52 
   18   264 Eric Swenson 27 Vero Beach Fl           24:28  7:54 
   19   276 Brian Alderson 27 Melbourne Fl          24:36  7:57 
   20   292 Brian Henard 28 Palm Bay Fl             24:48  8:00 
   21   320 Jason Fannin 26 West Melbourne Fl       25:14  8:09 
   22   336 Mark Merz 29 W Melbourne Fl             25:26  8:13 
   23   342 Justin Smyth 25 Melbourne Fl            25:31  8:14 
   24   364 Justin Wills 25 Melbourne Fl            25:47  8:19 
   25   395 Jeff Suhey 26 Merritt Island Fl         26:10  8:27 
   26   407 Jeffrey Knowles 28 Ocoee Fl             26:26  8:32 
   27   444 Charles Goodson 25 Indialantic Fl       26:55  8:41 
   28   465 Kyle Griffith 26 Melbourne Fl           27:05  8:45 
   29   479 Chad Vanfleet 25 Ind Harbor Bch Fl      27:12  8:47 
   30   505 Patrick Delaney 28 West Melb Fl         27:30  8:53 
   31   508 William Mann 26 Indialantic Fl          27:32  8:53 
   32   516 Michael Wilson 29 Melbourne Fl          27:36  8:54 
   33   544 Tyler Hunt 25 Melbourne Fl              27:54  9:00 
   34   566 William Brannan 26 Melbourne Fl         28:12  9:06 
   35   582 Jake Auxier 29 West Melbourne Fl        28:29  9:12 
   36   586 Kevin Terry 29 Palm Bay Fl              28:30  9:12 
   37   605 Kevin Frederick 26 Palm Bay Fl          28:47  9:17 
   38   637 Joseph Swingle 28 Melbourne Fl          29:11  9:25 
   39   684 Ryan Ostoski 26 Melbourne Fl            29:48  9:37 
   40   694 Darrin Christy 25 Palm Bay Fl           30:01  9:41 
   41   749 Jason Loyd 25 Chattanooga Tn            30:39  9:54 
   42   776 Tareque Liaquat 28 Melbourne Fl         31:01 10:01 
   43   804 Eddie Myers 25 Palm Bay Fl              31:33 10:11 
   44   818 Matthew Fallows 28 Melbourne Fl         31:47 10:16 
   45   848 Jason Pace 29 Melbourne Fl              32:19 10:26 
   46   852 Kip Mapstone 28 Melbourne Fl            32:24 10:27 
   47   887 Brandon Gragg 29 Daytona Beach Fl       32:58 10:38 
   48   904 Frank Shorter 26 Palm Bay Fl            33:12 10:43 
   49   918 Lou Nicoli 28 Cocoa Fl                  33:23 10:46 
   50   935 Erich Mirabal 25 Palm Bay Fl            33:32 10:49 
   51  1095 Michael Kilpatrick 29 Melbourne Fl      38:28 12:25 
   52  1246 Solomon Peachy 26 Melbourne Fl          45:17 14:37 
   53  1375 Thomas Hargrave 27 Rockledge Fl       1:09:51 22:32 
MALE AGE GROUP:  30 - 34
    1     5 Jamie Marchio 34 Titusville Fl          17:09  5:32 
    2    55 Barry Alto 30 Vero Beach Fl             19:28  6:17 
    3    67 Erik Tejada 31 Melbourne Fl             20:10  6:31 
    4    70 Julio Castillo 30 Melbourne Fl          20:17  6:33 
    5    71 Nathan Schaaf 33 Vero Bch Fl            20:19  6:34 
    6    76 Amine El Iahiai 31 Patrick Afb Fl       20:27  6:36 
    7    81 Robert Baduini 32 Satellite Beach Fl    20:41  6:41 
    8   102 Graham Partain 33 Clermont Fl           21:20  6:53 
    9   103 Keith Dunleavy 34 Palm Bay Fl           21:22  6:54 
   10   107 Chuck Galy 33 West Melbourne Fl         21:26  6:55 
   11   112 Nathan Falk 30 Satellite Bch Fl         21:35  6:58 
   12   125 Curtis Musselman 31 Ind Harbor Bch Fl   21:47  7:02 
   13   173 Alan Mast 34 Melbourne Bch Fl           22:56  7:24 
   14   184 Scott Kasch 30 Melbourne Fl             23:03  7:27 
   15   188 Nick Melitas 31 Melbourne Bch Fl        23:11  7:29 
   16   227 Brian Leander 33 Indialantic Fl         23:53  7:42 
   17   245 Jon Paul Lerro 32 Indialantic Fl        24:09  7:48 
   18   259 Brad Clarkson 32 Indialantic Fl         24:25  7:53 
   19   269 Michael Mc Causlin 34 Merritt Island    24:31  7:55 
   20   285 Tin Nguyen 32 Melbourne Fl              24:42  7:58 
   21   296 Jason Whitworth 34 Melbourne Fl         24:50  8:01 
   22   299 Rodolfo Valentin 32 Melbourne Fl        24:52  8:02 
   23   325 Scott Larson 33 Melbourne Fl            25:17  8:10 
   24   335 Mark Kraeling 34 Palm Bay Fl            25:23  8:12 
   25   339 Martin Isaacs 30 West Melbourne Fl      25:28  8:13 
   26   340 Sean Kelly 32 Milwaukee Wi              25:29  8:14 
   27   365 Gaston Formisano 30 Palm Bay Fl         25:48  8:20 
   28   375 Cecil Garner 33 Melbourne Fl            25:54  8:22 
   29   376 Randy Hines 34 Melbourne Fl             25:55  8:22 
   30   396 Thomas Birkhead 30 Palm Bay Fl          26:11  8:27 
   31   420 Matthew Denote 33 Rockledge Fl          26:34  8:34 
   32   428 Jarot Serrano 31 Melbourne Fl           26:43  8:38 
   33   430 Todd Hill 34 Cocoa Fl                   26:45  8:38 
   34   467 Nathan Nipper 30 Melbourne Fl           27:06  8:45 
   35   468 Tam Phan 32 Melbourne Fl                27:06  8:45 
   36   478 Gerard Griffa 33 Ind Harbor Bch Fl      27:12  8:47 
   37   533 Don Carter 34 Malabar Fl                27:45  8:57 
   38   540 Mike Fairbank 33 West Melbourne Fl      27:49  8:59 
   39   554 Matthew Mead 32 Indialantic Fl          27:59  9:02 
   40   592 Jack Mendell 34 Lakeland Fl             28:34  9:13 
   41   603 Trey Mcmullan 31 Melbourne Fl           28:46  9:17 
   42   618 Justin Cercone 33 Indialantic Fl        29:01  9:22 
   43   659 Chris Schwechel 34 Melbourne Fl         29:22  9:29 
   44   664 Jody Flieder 32 West Melbourne Fl       29:28  9:31 
   45   671 Bill Graham 34 Indialantic Fl           29:33  9:32 
   46   678 Rob Spickerman 30 West Melbourne Fl     29:42  9:35 
   47   779 John Brand 32 Melbourne Fl              31:07 10:03 
   48   822 Ian Wilson 31 Melbourne Fl              31:52 10:17 
   49   850 James Weilhammer 32 Melbourne Fl        32:22 10:27 
   50   854 Ryan Carson 32 Melbourne Fl             32:25 10:28 
   51   867 Jeff Boos 34 Melbourne Beach Fl         32:39 10:32 
   52   966 Michael Giangrosso 34 Palm Bay Fl       34:10 11:02 
   53   976 Tony Nuchims 34 Melbourne Fl            34:28 11:07 
   54  1021 Michael Gordon 33 Palm Bay Fl           35:50 11:34 
   55  1050 Mark Koch 33 Centerville Oh             36:52 11:54 
   56  1053 Douglas Alonzi 33 Melbourne Bch Fl      36:59 11:56 
   57  1248 Gregory Rodriguez 30 Melbourne Fl       45:25 14:39 
   58  1293 Mathew Patterson 31 West  Melbourne F   48:17 15:35 
   59  1308 Mark Brackett 34 Melbourne Fl           49:09 15:52 
   60  1323 Stan Hart 33 W Melbourne Fl             50:46 16:23 
   61  1347 Shannon Simpson 32 Centerville Oh       53:43 17:20 
MALE AGE GROUP:  35 - 39
    1    17 Sean Black 36 Melbourne Fl              17:51  5:46 
    2    21 Frank Kapr 36 Titusville Fl             17:57  5:48 
    3    49 Michael Josie 38 Melbourne Fl           19:22  6:15 
    4    60 George Kirk 39 Orlando Fl               19:56  6:26 
    5    90 John Blossom 38 Melbourne Fl            21:07  6:49 
    6   126 Rick Callaway 39 Palm Bay Fl            21:48  7:02 
    7   133 Douglas Nolder 39 Palm Bay Fl           22:03  7:07 
    8   159 Raymond Fleeman 37 Melbourne Fl         22:40  7:19 
    9   165 Damien Glynn 35 Indialantic Fl          22:47  7:21 
   10   166 Marcel Pope 38 Indialantic Fl           22:49  7:22 
   11   172 Kevin Chmiel 37 Atlanta Ga              22:55  7:24 
   12   175 Steve Radd 36 Satellite Bch Fl          22:56  7:24 
   13   179 Paul Fountain 38 Melbourne Fl           23:01  7:26 
   14   201 Hernan Rojas 39 Melbourne Fl            23:18  7:31 
   15   204 John Percival 35 Indianlantic Fl        23:24  7:33 
   16   215 Shawn Wilson 38 Palm Bay Fl             23:37  7:37 
   17   247 Davin Ruohomaki 37 Grant Fl             24:12  7:49 
   18   260 Michael Paul 39 Indialantic Fl          24:27  7:53 
   19   286 Kenneth Paquette 39 Merritt Island Fl   24:42  7:58 
   20   322 Shawn Karr 36 Satellite Bch Fl          25:15  8:09 
   21   361 Jeff Zipperer 38 Indian Harbour Beach    25:45  8:19 
   22   369 Brian Crowley 38 Palm Bay Fl            25:50  8:20 
   23   389 Rishi Maharaj 37 Vieas Fl               26:07  8:26 
   24   417 William Garner 37 W. Melbourne Fl       26:32  8:34 
   25   440 Keith Ledig 37 Melbourne Fl             26:50  8:40 
   26   442 Lee Knopf 35 Melbourne Fl               26:53  8:41 
   27   447 Brendan Ellis 39 Winter Springs Fl      26:56  8:42 
   28   495 Marcos Hacker 35 Palm Bay Fl            27:24  8:51 
   29   522 Chad Ronnebaum 37 Satellite Beach Fl    27:39  8:55 
   30   552 Dave Poole 38 Rockledge Fl              27:58  9:01 
   31   583 Joe Tierney 35 Viera Fl                 28:29  9:12 
   32   602 William Butler 37 Rockledge Fl          28:45  9:17 
   33   627 Regan Stradtmann 36 Grant Fl            29:06  9:24 
   34   639 Thi Pham 36 Palm Bay Fl                 29:12  9:26 
   35   660 David Fogell 38 Melbourne Bch Fl        29:26  9:30 
   36   696 Derek Baker 36 Palm Bay Fl              30:02  9:42 
   37   811 Eric Gross 37 Melbourne Fl              31:42 10:14 
   38   816 James Horan 39 Melbourne Fl             31:46 10:15 
   39   843 Michael Netzer 38 Ind Harbor Bch Fl     32:17 10:25 
   40   928 Andrew Vajanyi 39 Malabar Fl            33:29 10:48 
   41   932 Stacy Sharp 37 Brandon Ms               33:31 10:49 
   42   983 Matt Reed 38 Satellite Bch Fl           34:38 11:11 
   43  1020 Paul Granholm 39 Melbourne Fl           35:49 11:34 
   44  1038 Toby Grimont 38 Melbourne Fl            36:37 11:49 
   45  1103 Jeffrey Edge 37 Patrick Afb Fl          38:45 12:30 
   46  1127 Doug Mcmahon 37 Melbourne Fl            39:41 12:49 
   47  1264 Fredrick Dale 36 Palm Bay Fl            46:19 14:57 
   48  1304 Michael Garvey 37 Rockledge Fl          48:56 15:47 
   49  1333 Peter Masone 35 Ind Harbor Bch Fl       52:00 16:47 
   50  1350 Jeffrey Smith 35 Orlando Fl             54:25 17:34 
MALE MASTERS CHAMPION
    1     6 Doug Butler 42 Melbourne Fl             17:11 
MASTERS AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  40 - 44
    1    11 Deke Johnson 43 Melbourne Beach Fl      17:35  5:41 
    2    36 Rory Fagan 42 Melbourne Bch Fl          18:51  6:05 
    3    40 Craig Slone 41 Beavercreek Oh           19:03  6:09 
    4    41 William Edgar 40 West Melbourne Fl      19:03  6:09 
    5    43 Matt Cater 41 West Melb Fl              19:08  6:11 
    6    46 Andy Akinson 44 Melbourne Fl            19:12  6:12 
    7    47 Mark Epperly 43 Indialantic Fl          19:12  6:12 
    8    48 David Mason 43 Ind Harbor Bch Fl        19:14  6:13 
    9    58 Dave Hernandez 40 Palm Bay Fl           19:39  6:21 
   10    66 Tim Truitt 44 Melbourne Fl              20:08  6:30 
   11    72 Ken Starnes 41 Melbourne Fl             20:20  6:34 
   12    85 Gregg Kowalski 42 Melbourne Fl          20:46  6:42 
   13    88 Tom Gillespie 43 Palm Bay Fl            20:53  6:45 
   14    93 Michael Adams 44 Melbourne Bch Fl       21:10  6:50 
   15    95 Keith Kowalske 44 Melbourne Fl          21:12  6:51 
   16    99 Bruce Barton 44 Palm Bay Fl             21:16  6:52 
   17   115 Pablo Rivera 42 Kissimee Fl             21:37  6:59 
   18   118 Andrew Blossom 40 Cocoa Beach Fl        21:40  7:00 
   19   124 Mark Pippin 43 Melbourne Fl             21:46  7:02 
   20   127 Michael Salomon 40 Marretta Ga          21:50  7:03 
   21   134 Grady Thomas 44 Merritt Island Fl       22:04  7:08 
   22   136 Jon Reed 41 Melbourne Fl                22:07  7:08 
   23   140 Kevin Leiker 42 W Melbourne Fl          22:15  7:11 
   24   142 Jeffrey Paine 40 Melbourne Fl           22:17  7:12 
   25   167 Gary Witnauer 44 East Aurork Ny         22:50  7:22 
   26   185 Kevin Howald 41 Melbourne Fl            23:04  7:27 
   27   213 Brian Sullivan 43 Satellite Beach Fl    23:31  7:36 
   28   214 Jerry Cano 41 West Melb Fl              23:35  7:37 
   29   220 Fenton Mcdonald 40 Melbourne Fl         23:43  7:39 
   30   223 Bob Keimer 43 Melb Beach Fl             23:47  7:41 
   31   228 Robert Tyson 44 Melbourne Fl            23:54  7:43 
   32   235 Thomas Buschor 42 Melbourne Fl          23:59  7:44 
   33   248 Jeffrey Childers 41 Sebastian Fl        24:13  7:49 
   34   254 David James 43 Indialantic Fl           24:20  7:51 
   35   261 Benjamin Nieves 41 Melbourne Fl         24:27  7:53 
   36   277 Gray Camfield 44 Palm Bay Fl            24:37  7:57 
   37   282 Dan Twadell 40 Satellite Beach Fl       24:39  7:58 
   38   287 Mark Rogsdale 44 Viera Fl               24:42  7:59 
   39   297 Thomas Dalton 43 Indialantic Fl         24:51  8:01 
   40   301 Todd Allen 41 Satellite Beach Fl        24:53  8:02 
   41   307 George Shave 44 Indialantic Fl          24:59  8:04 
   42   314 Keith Riffee 43 Melbourne Fl            25:05  8:06 
   43   315 Scott Steele 41 Indialantic Fl          25:07  8:07 
   44   326 Marek Minta 41 Melbourne Beach Fl       25:17  8:10 
   45   331 Steve Marcinik 41 Palm Bay Fl           25:19  8:10 
   46   334 David Bird 42 Satellite Bch Fl          25:23  8:12 
   47   348 Douglas Nichols 42 Melbourne Fl         25:34  8:15 
   48   352 William Paton 44 West Melbourne Fl      25:39  8:17 
   49   356 Tony Ferretti 44 Indialantic Fl         25:42  8:18 
   50   358 Timothy Collins 44 Vero Beach Fl        25:44  8:18 
   51   367 Timothy Maizel 43 Melbourne Fl          25:48  8:20 
   52   370 John Clifford 42 Lake Worth Fl          25:51  8:21 
   53   372 David Kaleel 44 Melbourne Fl            25:52  8:21 
   54   374 Carlos Vargas 40 Melbourne Fl           25:53  8:21 
   55   390 Dawayne Barbee 40 Palm Bay Fl           26:07  8:26 
   56   397 Jeff Nuckols 43 Indialantic Fl          26:13  8:28 
   57   409 Lester Ball 40 Satellite Bch Fl         26:27  8:32 
   58   418 Robert Wales 41 Palm Bay Fl             26:33  8:34 
   59   422 Ben Park 42 Melbourne Fl                26:37  8:36 
   60   423 Susan Enlow 42 Merritt Island Fl        26:38  8:36 
   61   432 Steve Cassidy 41 Melbourne Fl           26:47  8:39 
   62   435 Jay Claybaugh 44 Indian Harbour Beach    26:47  8:39 
   63   438 John Ho 43 Indialantic Fl               26:48  8:39 
   64   441 Adam Hill 40 Palm Bay Fl                26:51  8:40 
   65   445 William Swanner 40 Rockledge Fl         26:55  8:41 
   66   460 Brad Logsdon 40 West Melbourne Fl       27:01  8:43 
   67   471 Ron Schmid 43 Merritt Island Fl         27:07  8:45 
   68   510 James Bebey 43 Indialantic Fl           27:34  8:54 
   69   511 Ben Collingsworth 42 Indialantic Fl     27:34  8:54 
   70   529 Kevin Chapman 41 Melbourne Fl           27:42  8:56 
   71   545 Ken Sawyer 44 Melbourne Fl              27:55  9:01 
   72   578 Pete Caccima 42 Melbourne Fl            28:24  9:10 
   73   588 Devon Brantley 40 Melbourne Fl          28:33  9:13 
   74   597 James Lombaroy 40 Melbourne Fl          28:38  9:15 
   75   601 David Forry 43 Palm Bay Fl              28:44  9:16 
   76   606 Mark Fuqua 41 W.melbourne Fl            28:47  9:18 
   77   632 Jim Studebaker 42 Palm Bay Fl           29:08  9:24 
   78   643 Eric Edgerton 44 Indialantic Fl         29:14  9:26 
   79   649 Ward Dougherty 42 Indialantic Fl        29:18  9:28 
   80   651 Curtis Deming 43 Melbourne Fl           29:19  9:28 
   81   665 Jeff Widener 43 Melbourne Fl            29:29  9:31 
   82   666 David Alexander 44 Satellite Bch Fl     29:29  9:31 
   83   687 Mark Taulbee 42 Orlando Fl              29:52  9:38 
   84   689 Bruce Crain 42 Melbourne Beach Fl       29:53  9:39 
   85   690 David Grider 44 Indialantic Fl          29:53  9:39 
   86   695 Brian Billheimer 44 Melbourne Fl        30:02  9:42 
   87   715 Scott Collins 42 Palm Bay Fl            30:18  9:47 
   88   750 Nat Miller 41 Satellite Beach Fl        30:39  9:54 
   89   765 Gregory Zugay 40 West Melbourne Fl      30:51  9:57 
   90   773 Leigh Dumas 43 Palm Bay Fl              30:58 10:00 
   91   781 Mark Alban 40 West Melb Fl              31:09 10:03 
   92   784 Tom Goffinet 44 Melbourne Fl            31:10 10:04 
   93   798 Phillip Parmer 41 Melbourne Fl          31:26 10:09 
   94   802 Michael Staton 44 Indian Harbour Beach    31:29 10:10 
   95   803 Phil Henderson 44 Sebastian Fl          31:32 10:11 
   96   826 Rick Hover 44 Melbourne Fl              31:56 10:18 
   97   832 W Terry Dobbs 43 Melbourne Fl           32:03 10:21 
   98   873 Neal Driscoll 42 Malabar Fl             32:42 10:33 
   99   908 Timothy Anderson 41 Melbourne Fl        33:16 10:44 
  100   926 Wayne Twiddy 43 Melbourne Bch Fl        33:28 10:48 
  101   941 Gerry Batista 42 Melbourne Fl           33:35 10:50 
  102   942 Ron Zerwek 41 Palm Bay Fl               33:35 10:50 
  103   950 Richard Ward 40 Indialantic Fl          33:42 10:52 
  104   957 Richard Cyr 41 Melbourne Fl             33:58 10:58 
  105   969 Michael Otto 40 Palm Bay Fl             34:19 11:05 
  106   975 Michael Baker 43 Davie Fl               34:27 11:07 
  107   998 John Petry 44  Satellite Bch  F         34:59 11:17 
  108  1036 Bobby Barwick 42 Melbourne Fl           36:34 11:48 
  109  1039 John Noll 41 Satellite Bch Fl           36:37 11:49 
  110  1045 Mark Mctammany 44 Satellite Bch Fl      36:44 11:51 
  111  1065 Dave Kendrick 43 Indialantic Fl         37:18 12:02 
  112  1079 Bill Byrd 41 Melbourne Fl               37:44 12:11 
  113  1087 Michael Fagan 44 Malabar Fl             38:04 12:17 
  114  1143 James Capley 40 Palm  Bay Fl            40:32 13:05 
  115  1172 Steven Hebert 43 Plam Bay Fl            41:41 13:27 
  116  1199 John Kare 40 Indialantic Fl             42:31 13:43 
  117  1207 Timothy Bell 44 Melbourne Beach Fl      43:16 13:58 
  118  1221 Stephen Hennessy 44 Satellite Beach F   44:09 14:15 
  119  1268 Bob Lynch 43 Melbourne Fl               46:28 15:00 
  120  1341 Mark Mathews 40 Indialantic Fl          52:46 17:02 
MALE AGE GROUP:  45 - 49
    1    18 Scott Gove 45 Atlanta Ga                17:52  5:46 
    2    20 David Putnam 46 Belleair Bluffs Fl      17:56  5:47 
    3    22 David Gierling 48 Malabar Fl            17:59  5:48 
    4    27 Kenneth Vercsmmen 45 North Brunswick    18:27  5:57 
    5    28 Bob Christensen 48 Rockledge Fl         18:35  6:00 
    6    33 Patrick Jonas 45 Palm Bay Fl            18:49  6:05 
    7    50 Art Anderson 45 Melbourne Fl            19:22  6:15 
    8    54 Brian Kessler 46 Melbourne Fl           19:25  6:16 
    9    57 Roger Travis 46 Ft.pierce Fl            19:38  6:20 
   10    61 John Jorgensen 49 Wellington Fl         19:57  6:26 
   11    84 Matt Mahoney 49 Melbourne Fl            20:45  6:42 
   12   113 Jim Ronaldon 48 Melbourne Beach Fl      21:35  6:58 
   13   117 Coleman Mccaskey 48 Cocoa Beach Fl      21:39  6:59 
   14   129 Mark Sorger 48 Melbourne Fl             21:52  7:04 
   15   139 Doug Hearn 45 New Smyrna Beach Fl       22:12  7:10 
   16   146 Ed Roth 46 Satellite Bch Fl             22:23  7:14 
   17   147 Drew Spray 47 Melbourne Fl              22:23  7:14 
   18   168 Richard Valencia 45 Melbourne Fl        22:51  7:23 
   19   181 Jeff Southland 48 Indialantic Fl        23:01  7:26 
   20   182 Dennis Delman 47 Melbourne Fl           23:02  7:26 
   21   183 Jim Ralph 48 Melbourne Fl               23:02  7:26 
   22   197 Joe Martinez 49 Orlando Fl              23:17  7:31 
   23   198 Steve Mathe 46 Melbourne Fl             23:17  7:31 
   24   199 Thomas Shelton 46 Indialantic Fl        23:17  7:31 
   25   205 Jim Thomas 48 Melbourne Fl              23:24  7:33 
   26   225 James Haithcoat 45 Cocoa Beach Fl       23:50  7:42 
   27   230 Pete Gutierrez 47 Vero Beach Fl         23:55  7:43 
   28   232 Gene Grieshaber 48 Melbourne Fl         23:57  7:44 
   29   246 John Macuszonok 49 Palm Bay Fl          24:11  7:48 
   30   253 Brian Odaffer 49 Melbourne Fl           24:19  7:51 
   31   262 Ralph Miller 48 Melbourne Fl            24:27  7:54 
   32   279 Schuyler Ayers 49 Cocoa Fl              24:38  7:57 
   33   281 Haskell Walker 47 Melbourne Fl          24:39  7:57 
   34   284 Colin Quigley 45 Sebastian Fl           24:42  7:58 
   35   308 Vinny Lipponer 46 Satellite Beach Fl    25:00  8:04 
   36   309 Robert French 49 South Patrick Shores    25:00  8:04 
   37   317 Tom Bixby 45 Melbourne Fl               25:10  8:08 
   38   324 Thomas Murdoch 47 Rockledge Fl          25:16  8:09 
   39   347 Paul Duncan 46 Melbourne Fl             25:34  8:15 
   40   355 Gregory Mathews 46 Palm Bay Fl          25:42  8:18 
   41   363 William Moore 45 Melbourne Fl           25:47  8:19 
   42   377 Greg Donoghue 45 Indialantic Fl         25:55  8:22 
   43   378 Jordan Thompson 45 Satellite Bch Fl     25:57  8:23 
   44   380 Ted Scone 49 Satellite Beach Fl         25:58  8:23 
   45   404 Greg Teesdale 48 Indian Harbour Beach    26:24  8:31 
   46   452 David Huss 47 Merritt Isl Fl            26:57  8:42 
   47   477 David Boggs 49 West Melbourne Fl        27:11  8:46 
   48   488 Roger Rowan 47 Titusville Fl            27:20  8:49 
   49   493 Frank Fallon 48 Cocoa Bch Fl            27:23  8:50 
   50   498 Tom Conrad 47 West Melbourne Fl         27:25  8:51 
   51   521 Richard Hall 49 Palm Bay Fl             27:39  8:55 
   52   530 Timothy Townsend 46 Palm Bay Fl         27:42  8:57 
   53   539 Quintin Milam 46 Palm Bay Fl            27:48  8:58 
   54   549 Richard Waropay 47 Indialantic Fl       27:56  9:01 
   55   559 Jeff Filipski 49 Melbourne Fl           28:05  9:04 
   56   565 Mark Poole 45 Indialantic Fl            28:11  9:06 
   57   573 Jeff Perry 49 Melbourne Beach Fl        28:19  9:08 
   58   574 David Abele 46 Melbourne Fl             28:19  9:08 
   59   575 Calvin Gittner 45 Melbourne Fl          28:21  9:09 
   60   576 William Herrmann 48 Melbourne Fl        28:22  9:09 
   61   581 Anthony Rosaci 49 Malabar Fl            28:28  9:11 
   62   585 Timothy Ehlers 49 Indialantic Fl        28:29  9:12 
   63   610 Keith Bourke 46 Melbourne Fl            28:54  9:20 
   64   623 Steve Hancock 47 Indialantic Fl         29:02  9:22 
   65   631 David Burken 45 Roseland Fl             29:08  9:24 
   66   661 Jim Toney 46 Palm Bay Fl                29:26  9:30 
   67   663 Frank Fortino 45 Satellite Beach Fl     29:27  9:30 
   68   667 Daryl Gilbert 49 Viera Fl               29:30  9:31 
   69   669 Jon Slaff 48 Kissimmee Fl               29:31  9:32 
   70   676 Steven Goodnight 48 Melbourne Fl        29:40  9:34 
   71   677 Robert Speggins 48 San Franciso Ca      29:42  9:35 
   72   693 Pat Mckee 47 Melbourne Fl               30:00  9:41 
   73   705 James Harrison 48 Palm Bay Fl           30:11  9:45 
   74   726 Thomas Keteyruckic 49 Melbourne Beach    30:24  9:49 
   75   727 Michael Payoria 49 Palm Bay Fl          30:25  9:49 
   76   729 Benjamin Rowand 47 Cape Canaveral Fl    30:27  9:50 
   77   760 Ken Olsen 47 Indianlantic Fl            30:48  9:56 
   78   777 Michael Gaffney 46 Melbourne Fl         31:03 10:01 
   79   783 Phillip Davidson 48 Cocoa Fl            31:10 10:04 
   80   793 Barry Birdwell 47 Melbourne Fl          31:22 10:08 
   81   800 Thomas Sharpe 48 Indianlantic Fl        31:27 10:09 
   82   801 Jeongha Kim 45 West Melbourne Fl        31:28 10:09 
   83   810 John Amadon 48 Melbourne Beach Fl       31:41 10:13 
   84   812 John Greenmore 49 Orlando Fl            31:43 10:14 
   85   815 Randall Shiver 46 Palm Bay Fl           31:45 10:15 
   86   825 Ken Revay 46 Indialantic Fl             31:53 10:17 
   87   842 Richard Simmons 46 Melbourne Fl         32:15 10:25 
   88   866 John Henkelman 47 Palm Bay Fl           32:39 10:32 
   89   875 William Steger 47 Palm Bay Fl           32:47 10:35 
   90   876 Joe Wilk 48 Melbourne Fl                32:48 10:35 
   91   915 Tom Freeherg 45 Melbourne Fl            33:20 10:46 
   92   916 Raymond Lugo 49 W. Melbourne Fl         33:22 10:46 
   93   955 Jonathan Paine 49 Ind Harbor Bch Fl     33:52 10:56 
   94   956 Kirk Horne 46 West Melbourne Fl         33:55 10:57 
   95   990 Daniel Marshall 46 Malabar Fl           34:51 11:15 
   96  1043 Michael Becker 45 Melbourne Fl          36:43 11:51 
   97  1093 Donald Dyke 45 Melbourne Fl             38:23 12:23 
   98  1126 William Fagan 48 Palm Bay Fl            39:40 12:48 
   99  1128 Ed Salamon 47 Indialantic Fl            39:44 12:49 
  100  1145 David Frith 49 Vero Beach Fl            40:35 13:06 
  101  1168 Peter Collins 47 Satellite Bch Fl       41:32 13:24 
  102  1192 Doug Yearick 46 Palm Bay Fl             42:08 13:36 
  103  1250 Richard Schoentube 49 Palm Bay Fl       45:32 14:42 
  104  1251 Chris Rhoden 45 Melbourne Fl            45:38 14:44 
  105  1263 George Bateh 45 Melbourne Fl            46:17 14:56 
  106  1281 Mark Mathusa 49 Palm Bay Fl             47:29 15:19 
  107  1300 Doug Gray 45 Melbourne Fl               48:46 15:44 
  108  1326 Carl Finney 47 Melbourne Fl             51:32 16:38 
  109  1336 Edward Terek 47 Melbourne Fl            52:02 16:48 
  110  1367 John Shire 49 Melbourne Fl              56:44 18:19 
MALE AGE GROUP:  50 - 54
    1    51 Edward Bates 51 Ft Pierce Fl            19:24  6:16 
    2    75 Ted Amgott 52 Melbourne Fl              20:23  6:35 
    3    79 Jensen Wolfgang 53 Indialantic Fl       20:34  6:38 
    4    89 Peter Gelzinis 50 Palm Bay Fl           21:00  6:47 
    5    96 Loran Serwin 50 Merritt Island Fl       21:12  6:51 
    6   141 Robert Brennan 51 Indian Harbour Beach    22:16  7:11 
    7   143 Bud Timmons 54 Cocoa Fl                 22:17  7:12 
    8   149 Barry Battles 52 Ind Harbor Bch Fl      22:26  7:14 
    9   154 Larry Hendersin 52 Cocoa Bch Fl         22:31  7:16 
   10   174 Alan Paschedag 52 West Caldwell Nj      22:56  7:24 
   11   177 Gary Siglin 50 Jacksonville Fl          22:59  7:25 
   12   208 Bill Dalton 50 Malabar Fl               23:27  7:34 
   13   212 Dean Ribaudo 51 Sharpes Fl              23:31  7:35 
   14   233 Derik Ehresnan 50 Melbourne Fl          23:58  7:44 
   15   234 Frank Davies 51 Satellite Bch Fl        23:59  7:44 
   16   252 Robert Bisset 53 Melbourne Beach Fl     24:16  7:50 
   17   265 John Post 53 Melbourne Beach Fl         24:29  7:54 
   18   290 Tony Stanzione 52 Satellite Bch Fl      24:45  7:59 
   19   345 Edward Drass 52 Melbourne Bch Fl        25:33  8:15 
   20   411 Hank Wielgosz 54 Melbourne Fl           26:27  8:32 
   21   434 Bill Barrett 54 West Melbourne Fl       26:47  8:39 
   22   469 Robert Meadows 50 Malabar Fl            27:06  8:45 
   23   480 Michael Bracken 52 Palm Bay Fl          27:12  8:47 
   24   494 Chuck Palmer 53 Ind Harbor Bch Fl       27:23  8:50 
   25   501 Ed Jorgensen 54 Melbourne Village Fl    27:28  8:52 
   26   502 John Bounds 51 Ind Harbor Bch Fl        27:29  8:52 
   27   507 Mark Britt 54 Palm Bay Fl               27:31  8:53 
   28   513 John Collingsworth 51 Merritt Isl Fl    27:35  8:54 
   29   527 William Ricke 51 Indialantic Fl         27:41  8:56 
   30   538 Gary Ward 51 Walkarla Fl                27:48  8:58 
   31   548 Tony Samilion 51 Melbourne Fl           27:56  9:01 
   32   558 Ramarao Boggarapu 53 Clemmons Nc        28:03  9:03 
   33   560 Peter Koretsky 51 Satellite Bch Fl      28:07  9:05 
   34   622 Phillip Mash 51 Birmingham Al           29:02  9:22 
   35   650 Ken Ingraham 54 Palm Bay Fl             29:19  9:28 
   36   673 Paul Wilcox 51 West Melbourne Fl        29:38  9:34 
   37   700 Ed Tenewitz 51 Melbourne Beach Fl       30:05  9:43 
   38   722 John Parker 52 Melbourne Fl             30:22  9:48 
   39   742 Dan Ferretti 50 Melbourne Beach Fl      30:33  9:52 
   40   745 James Frye 50 Palm Bay Fl               30:38  9:53 
   41   788 Donald Kent 50 Cocoa Fl                 31:16 10:05 
   42   789 Jeff Ashwell 51 Palm Bay Fl             31:16 10:06 
   43   795 John Dupre 50 Palm Bay Fl               31:24 10:08 
   44   820 Christopher Gaston 53 Satellite Bch F   31:50 10:16 
   45   823 Dennis Mackee 54 Palm Bay Fl            31:52 10:17 
   46   847 Tim Burns 54 Satellite Beach Fl         32:18 10:26 
   47   878 Mike Spragins 51 Indialantic Fl         32:49 10:35 
   48   886 Bruce Aurandt 53 West Melbourne Fl      32:57 10:38 
   49   901 Ken Horton 52 Ind Harbor Bch Fl         33:10 10:42 
   50   903 Tim Grogan 50 Melbourne Fl              33:11 10:43 
   51   984 Greg Geiss 54 Melbourne Fl              34:39 11:11 
   52   987 Dennis Reilly 53 Melbourne Fl           34:43 11:12 
   53   992 Gary Rhodes 52 Malabar Fl               34:53 11:16 
   54  1094 David Dezman 50 Malabar Fl              38:24 12:24 
   55  1125 Doug Robertson 54 Melbourne Beach Fl    39:36 12:47 
   56  1214 Peter Mc Grath 50 Roseland Fl           43:52 14:09 
   57  1295 Mark Napoli 51 Palm Bay Fl              48:23 15:37 
   58  1321 David Olaker 52 Melbourne Fl            50:39 16:21 
MALE AGE GROUP:  55 - 59
    1    52 Jeff Hlinka 55 Hillsboro Beach Fl       19:24  6:16 
    2    98 Scott Maxwell 55 Indialantic Fl         21:16  6:52 
    3   138 Gary Castner 59 Melbourne Fl            22:11  7:10 
    4   161 Henry Bellardo 56 Delray Beach Fl       22:43  7:20 
    5   207 Dennis Dailey 58 Titusville Fl          23:25  7:34 
    6   210 Ray Brown 57 Melbourne Fl               23:28  7:34 
    7   243 Wayne Wright 56 Melbourne Fl            24:08  7:47 
    8   267 Wayne Cross 56 Ft Pierce Fl             24:30  7:54 
    9   268 Henry Russell 56 Palm Bay Fl            24:31  7:55 
   10   289 Ed Armitage 57 Melb Fl                  24:45  7:59 
   11   291 Craig Roods 56 Greenwich Ny             24:47  8:00 
   12   310 Robert Cameron 59 Indialantic Fl        25:01  8:05 
   13   329 Bill Kelly 55 Melbourne Beach Fl        25:19  8:10 
   14   330 Vern Thomas 58 Satellite Beach Fl       25:19  8:10 
   15   338 Michael Conway 55 Melbourne Fl          25:27  8:13 
   16   349 Michael Wright 56 West Melb Fl          25:37  8:16 
   17   481 Mitch Miglis 57 Melbourne Fl            27:13  8:47 
   18   484 Don Herndon 56 Melbourne Fl             27:18  8:49 
   19   520 Joseph Becker 57 Titusville Fl          27:38  8:55 
   20   525 John Tierney 55 Satellite Bch Fl        27:41  8:56 
   21   607 Tom Marshall 55 Viera Fl                28:48  9:18 
   22   615 Dennis Karr 56 Indialantic Fl           28:58  9:21 
   23   619 John Lucas 56 Melbourne Fl              29:01  9:22 
   24   625 John Dupont 55 Cocoa Fl                 29:04  9:23 
   25   658 Dennis Pewsey 57 Apopka Fl              29:21  9:29 
   26   675 Thomas Stokes 56 Melbourne Fl           29:39  9:34 
   27   692 David Leacock 58 Palm Bay Fl            29:59  9:41 
   28   704 Roy Giccett 57 Crete Il                 30:10  9:44 
   29   737 Steven Rasbaem 57 Melbourne Fl          30:29  9:50 
   30   740 Steven Simpson 58 Melbourne Fl          30:32  9:51 
   31   755 John Redrop 57 Melbourne Fl             30:44  9:55 
   32   792 Dan Greenlee 56 Palm Bay Fl             31:22 10:07 
   33   861 Tom Lazar 59 Melbourne Fl               32:35 10:31 
   34   882 Randy Wood 59 Melbourne Beach Fl        32:52 10:37 
   35   892 Ed Trader 56 Indialantic Fl             33:02 10:40 
   36   973 Charlie Van Etten 57 Ind Harbor Bch F   34:26 11:07 
   37   978 Cliff Howes 59 Indian Harbour Beach F   34:33 11:09 
   38  1022 Brian Finegan 55 Ind Harbor Bch Fl      35:52 11:34 
   39  1057 Robert Errera 56 Eldersburg Md          37:11 12:00 
   40  1101 Rc Koontz 58 Merritt Island Fl          38:42 12:29 
   41  1122 John Hansen 55 Indialantic Fl           39:32 12:45 
   42  1142 Dennis Payne 56 Melbourne Fl            40:31 13:05 
   43  1196 Richard Awe 57 Melbourne Beach Fl       42:27 13:42 
   44  1239 Bill Pepper 58 Melbourne Fl             45:00 14:31 
MALE AGE GROUP:  60 - 64
    1   132 Dennis Testa 60 Merritt Isl Fl          22:00  7:06 
    2   150 Michael Zeitfuss 60 Satellite Beach F   22:27  7:15 
    3   337 Joe Vervier 64 Indialantic Fl           25:27  8:13 
    4   343 Robert Polakowski 61 Satellite Bch Fl   25:31  8:14 
    5   383 Tom Colvin 61 Satellite Beach Fl        26:00  8:24 
    6   388 Ken Frey 62 Indian Harbour Beach Fl     26:07  8:26 
    7   473 William Brown 60 Coral Gables Fl        27:09  8:46 
    8   509 William Cobb 62 North Pole Ak           27:33  8:54 
    9   553 Frank Maloney 60 Satellite Beach Fl     27:58  9:02 
   10   555 Phillip Lesniak 61 Melbourne Fl         28:00  9:02 
   11   711 John Santoro 62 W.melbourne Fl          30:16  9:46 
   12   833 Juan Lancaster 63 Melbourne Fl          32:04 10:21 
   13   996 Andrew Graham 60 West Melbourne Fl      34:58 11:17 
   14  1025 Robert Thorner 64 Viera Fl              35:55 11:36 
   15  1097 Robert Greene 64 West Melbourne Fl      38:32 12:26 
   16  1100 Dean Given 61 Melbourne Bch Fl          38:42 12:29 
   17  1112 Don Campnell 63 Palm Bay Fl             39:10 12:38 
   18  1113 Michale Dolan 60 Indialantic Fl         39:12 12:39 
   19  1174 Robert Meech 63 West Melbourne Fl       41:43 13:28 
   20  1219 Richard Czarnowski 61 Palm Bay Fl       44:06 14:14 
   21  1315 Jerry Kerwin 64 Melbourne Fl            50:04 16:09 
MALE AGE GROUP:  65 - 69
    1   327 Ron Osler 66 Cocoa Bch Fl               25:17  8:10 
    2   414 Darwin Tangen 65 West Melbourne Fl      26:30  8:33 
    3   747 Jacques Karr 68 Rockledge Fl            30:38  9:53 
    4   758 Douglas Schiller 67 Ellenton Fl         30:47  9:56 
    5   763 Paul Adamell 65 Cocoa Beach Fl          30:49  9:57 
    6   948 Pat Buckley 66 Indialantic Fl           33:41 10:52 
    7   951 Morris Johnson 67 Cocoa Beach Fl        33:48 10:54 
    8   972 James Loafman 65 Indialantic Fl         34:25 11:06 
    9   999 Owen Mccrudden 69 Satellite Bch Fl      35:02 11:19 
   10  1106 Willis Clifford 67 Vero Beach Fl        38:49 12:32 
MALE AGE GROUP:  70 - 89
    1   412 Bob Pecor 70 Melbourne Beach Fl         26:28  8:33 
    2   470 Les Plumb 71 Ft Pierce Fl               27:07  8:45 
    3   880 Don Palinkas 70 Vero Beach Fl           32:50 10:36 
    4   884 Russell Marth 79 Ft Pierce Fl           32:55 10:38 
    5  1010 Jason Patterson 74 Ft. Myers Fl         35:30 11:27 
    6  1299 Terence Mccormick 74 West Melbourne F   48:40 15:42 
    7  1309 William Hamilton 81 Melbourne Beach F   49:12 15:53 
OVERALL FEMALE CHAMPION & RUNNERSUP
    1    39 Michelle Lackore 41 Merritt Island Fl   18:57  6:07 
    2    42 Kelly Santaella 26 Rockledge Fl         19:03  6:09 
    3    56 Elyse Autrey 16 Indialantic Fl          19:32  6:18 
AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  01 - 14
    1   123 Stephanie Bird 14 Melbourne Fl          21:45  7:01 
    2   171 Danielle Todd 14 Indialantic Fl         22:53  7:23 
    3   293 Christine Apsey 13 Palm Bay Fl          24:48  8:00 
    4   304 Kelly Kambourelis 13 Indialantic Fl     24:56  8:03 
    5   402 Natalie Mason 14 Ind Harbor Bch Fl      26:20  8:30 
    6   410 Abigail Ball 13 Satellite Bch Fl        26:27  8:32 
    7   503 Kayla Drawdy 13 Palm Bay Fl             27:29  8:52 
    8   562 Paige Hoffman 10 Malabar Fl             28:09  9:05 
    9   568 Cassle Chamoun 12 Indialantic Fl        28:17  9:08 
   10   569 Michelle Dougherty 12 Indianlantic Fl   28:17  9:08 
   11   584 Helen Mann 13 Indialantic Fl            28:29  9:12 
   12   596 Lauren Piccolella 11 Melbourne Fl       28:38  9:14 
   13   598 Kaitlyn Forry 11 Palm Bay Fl            28:39  9:15 
   14   600 Jenna Forry 09 Palm Bay Fl              28:43  9:16 
   15   626 Amanda Ellison 11 Melbourne Fl          29:06  9:24 
   16   636 Paisley Edgerton 14 Indialantic Fl      29:10  9:25 
   17   647 Kaley Lockwood 12 Satellite Bch Fl      29:18  9:27 
   18   668 Rebekah Dixon 14 Palm Bay Fl            29:31  9:32 
   19   688 Aly Taulbee 13 Orlando Fl               29:52  9:38 
   20   691 Mollie Hibbard 13 Satellite Bch Fl      29:55  9:39 
   21   706 Allison Williams 14 Indialantic Fl      30:13  9:45 
   22   714 Jamie Collins 12 Palm Bay Fl            30:17  9:47 
   23   753 Patricia Morrison 09 Cocoa Fl           30:43  9:55 
   24   756 Taylor Plott 11 Melbourne Fl            30:46  9:56 
   25   768 Sarah Nickloy 10 Rockledge Fl           30:52  9:58 
   26   782 Claire Goffinet 08 Melbourne Fl         31:10 10:04 
   27   809 Traci Knowlton 08 Melbourne Bch Fl      31:40 10:13 
   28   830 Tess Sheets 09 Melbourne Fl             32:01 10:20 
   29   835 Tess Sheets 09 Melbourne Fl             32:05 10:21 
   30   871 Molly Driscoll 13 Malabar Fl            32:42 10:33 
   31   907 Michelle Dalton 13 Indialantic Fl       33:15 10:44 
   32   925 Taylor Twiddy 11 Melbourne Bch Fl       33:27 10:48 
   33   927 Samantha Cortese 11 Palm Bay Fl         33:29 10:48 
   34   929 Hannah Kaufman 11 Palm Bay Fl           33:29 10:48 
   35   930 Amanda Sharp 11 Brandon Ms              33:30 10:49 
   36   961 Elizabeth Brown 11 Melbourne Fl         34:04 11:00 
   37   980 Madison Echare 12 Indialantic Fl        34:34 11:09 
   38   982 Molly Reed 11 Satellite Bch Fl          34:38 11:11 
   39   997 Kristen Petry 11 Satellite Bch Fl       34:58 11:17 
   40  1037 Heather Grimont 11 Melbourne Fl         36:36 11:49 
   41  1075 Lindsay Guthrie 12 Melbourne Fl         37:37 12:09 
   42  1078 Jordan Graham 14 Patrick Afb Fl         37:43 12:10 
   43  1086 Kelly Fagan 12 Malabar Fl               38:02 12:17 
   44  1099 Lauren Edge 14 Patrick Afb Fl           38:42 12:29 
   45  1109 Michelle Dezman 13 Malabar Fl           39:02 12:36 
   46  1129 Nicole Kendrick 11 Indialantic Fl       39:49 12:51 
   47  1159 Alexanna Mctammany 10 Satellite Bch F   41:06 13:16 
   48  1200 Marissa Leblanc 12 Melbourne Fl         42:33 13:44 
   49  1225 Kasey Sutherland 12 Indialantic Fl      44:20 14:19 
   50  1234 Erin Dugan 13 Melbourne Fl              44:35 14:23 
   51  1256 Audrey Kirk 05 Rockledge Fl             45:51 14:48 
   52  1318 Amber Smith 10 Satellite Bch Fl         50:18 16:14 
   53  1345 Brittany Mcclain 14 Vero Beach Fl       53:09 17:09 
FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
    1    74 Amy Ernsberger 16 West Melbourne Fl     20:22  6:34 
    2   100 Lyndsey Spragins 15 Indialantic Fl      21:16  6:52 
    3   120 Jamie Wagner 19 Melbourne Fl            21:42  7:00 
    4   145 Emma Morse 16 Palm Bay Fl               22:22  7:13 
    5   155 Carolyn Salois 19 Palm Bay Fl           22:33  7:17 
    6   176 Tina Hendersin 19 Cocoa Bch Fl          22:58  7:25 
    7   189 Amy Bennett 19 Melbourne Fl             23:12  7:29 
    8   203 Nicole Miglis 16 Melbourne Fl           23:23  7:33 
    9   229 Ali Kirwin 15 Indialantic Fl            23:55  7:43 
   10   300 Kariss Gerhke 16 Palm Bay Fl            24:53  8:02 
   11   394 Sarah Stitzel 15 Melbourne Fl           26:09  8:27 
   12   424 Stephanie Trout 15 Indianlantic Fl      26:38  8:36 
   13   433 Candice Mc Naughton 15 Melbourne Fl     26:47  8:39 
   14   436 Kristina Harren 19 Melbourne Fl         26:48  8:39 
   15   458 Bethany Davies 16 Satellite Bch Fl      27:00  8:43 
   16   590 Jessica Dalton 15 Indialantic Fl        28:34  9:13 
   17   621 Ashley Williams 15 Grant Fl             29:02  9:22 
   18   635 Michelle Heck 17 Malabar Fl             29:10  9:25 
   19   642 Kristen Nussear 16 Satellite Beach Fl   29:13  9:26 
   20   701 Lauren Hogan 15 Melbourne Beach Fl      30:05  9:43 
   21   703 Rachael Grider 16 Indialantic Fl        30:09  9:44 
   22   799 Danielle Chambliss 17 Melbourne Fl      31:26 10:09 
   23   814 Kathleen Harker 15 Grant Fl             31:45 10:15 
   24   885 Tanya Senior 19 Melbourne Fl            32:56 10:38 
   25   893 Melissa Zugay 18 West Melbourne Fl      33:02 10:40 
   26   938 Ashley Tenewitz 15 Melbourne Beach Fl   33:34 10:50 
   27   940 Brittany Normandin 17 Palm Bay Fl       33:35 10:50 
   28   943 Casey Williams 18 Indialantic Fl        33:35 10:50 
   29   954 Elizabeth Paine 16 Ind Harbor Bch Fl    33:51 10:56 
   30   995 Nicole Haywood 15 Plam Bay Fl           34:56 11:16 
   31  1071 Ginette Vilmenay 17 Melbourne Fl        37:30 12:06 
   32  1146 Brittany Grimont 15 Melbourne Fl        40:39 13:07 
   33  1151 Carly Stallings 17 Melbourne Fl         40:49 13:10 
   34  1278 Laura Finney 15 Melbourne Fl            47:24 15:18 
FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
    1    77 Heather Bellardo 24 Melbourne Fl        20:30  6:37 
    2   111 Christine Miller 21 Melbourne Fl        21:33  6:57 
    3   240 Carolyn Reiderman 23 West Melbourne F   24:05  7:46 
    4   302 Jennifer Smith 22 Palm Bay Fl           24:53  8:02 
    5   311 Morgan Riechel 24 Melbourne Fl          25:02  8:05 
    6   387 Jessica Seaman 20 Rockledge Fl          26:04  8:25 
    7   429 Melissa Liford 21 Melbourne Fl          26:43  8:38 
    8   489 Melissa Heater 21 Melbourne Fl          27:20  8:49 
    9   512 Jenni Marshall 21 Indialantic Fl        27:34  8:54 
   10   531 Kelly Krahn 23 Melbourne Fl             27:43  8:57 
   11   630 Kasey Ackerman 23 Indian Harbour Beach    29:07  9:24 
   12   683 Jennifer Carpenter 23 Merritt Island    29:47  9:37 
   13   699 Holly Weber 24 Melbourne Fl             30:04  9:42 
   14   710 Martinique Crozier 22 Melbourne Fl      30:16  9:46 
   15   716 Kimberly Calhoun 24 West Melbourne Fl   30:18  9:47 
   16   757 Janae Fannin 24 West Melbourne Fl       30:47  9:56 
   17   759 Katy Curry 24 Palm Bay Fl               30:47  9:56 
   18   838 Tawnie Thiessen 23 Melbourne Fl         32:10 10:23 
   19   857 Carrie Dukes 22 Melbourne Fl            32:27 10:28 
   20   860 Rebecca Mapstone 24 Melbourne Fl        32:31 10:30 
   21   862 Anna Stiggins 22 Gainesville Fl         32:36 10:31 
   22   868 Chloe Demetrius 24 Cocoa Beach Fl       32:41 10:33 
   23   912 Katie Rigby 21 Palm Bay Fl              33:18 10:45 
   24   934 Sandra Abdalian 23 Melbourne Fl         33:32 10:49 
   25   970 Margaret Sansone 23 Palm Bay Fl         34:22 11:06 
   26   977 Shannon Daly 24 Viera Fl                34:30 11:08 
   27  1006 Tiffany Vanlenger 21 West Melbourne F   35:20 11:24 
   28  1013 Molly Lovan 23 Merritt Isl Fl           35:33 11:28 
   29  1032 Rebecca Padrick 20 Cocoa Fl             36:05 11:39 
   30  1035 Stacy Johnson 24 Indian Harbour Beach    36:23 11:44 
   31  1048 Jaime Unser 23 Palm Bay Fl              36:48 11:53 
   32  1085 Cassie Hansen 20 Melbourne Fl           38:01 12:16 
   33  1116 Bethany Hawn 24 Mebourne Beach Fl       39:18 12:41 
   34  1137 Samantha Mirabal 24 Palm Bay Fl         40:00 12:55 
   35  1163 Jennifer Marsh 23 Palm Bay Fl           41:17 13:19 
   36  1178 Sarah Robinson 23 Melbourne Fl          41:52 13:31 
   37  1185 Jessica Klimek 23 Kirksville Mo         42:01 13:34 
   38  1210 Mindy Mcclain 24 Palm Bay Fl            43:47 14:08 
   39  1247 Amy Rodriguez 24 Melbourne Fl           45:24 14:39 
   40  1260 Jackie Herman 23 Melbourne Beach Fl     45:59 14:50 
   41  1269 Ashley Anderson 20 West Melbourne Fl    46:31 15:01 
   42  1368 Michelle Itzel 24 Rockledge Fl          56:45 18:19 
FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
    1    80 Jennifer Meacham 26 Cocoa Fl            20:35  6:39 
    2   128 Carrie Black 26 Indialantic Fl          21:52  7:04 
    3   170 Holley Voegtle 29 Melbourne Beach Fl    22:53  7:23 
    4   193 Cathy Bonenberger 27 Melbourne Fl       23:14  7:30 
    5   209 Anke Schulz 27 Cocoa Fl                 23:27  7:34 
    6   257 Heidi Taylor 26 Indialantic Fl          24:22  7:52 
    7   258 Lisa Kugrens 26 Melbourne Fl            24:23  7:52 
    8   263 Meredith Neff 25 Indialantic Fl         24:27  7:54 
    9   306 Minesh Bacrania 27 Seattle Wa           24:58  8:04 
   10   316 Donna Davis 26 W. Melbourne Fl          25:09  8:07 
   11   368 Cynthia Wallace 25 Indialantic Fl       25:50  8:20 
   12   382 Katie Fuselier 28 Palm Bay Fl           26:00  8:24 
   13   385 Colleen Johnson 29 Palm Bay Fl          26:02  8:24 
   14   391 Elia Twigg 26 Palm Bay Fl               26:07  8:26 
   15   415 Krista Branan 25 Melbourne Fl           26:31  8:33 
   16   421 Brooke Barber 26 Merritt Isl Fl         26:34  8:35 
   17   425 Megan Campbell 28 Melbourne Beach Fl    26:40  8:37 
   18   439 Mary Vick 28 Orlando Fl                 26:50  8:40 
   19   449 Jennifer Morrison 29 Cocoa Fl           26:56  8:42 
   20   485 Emily Guyer 27 Melbourne Fl             27:18  8:49 
   21   532 Kara Niedermeier 28 Cape Canaveral Fl   27:44  8:57 
   22   542 Malia Howe 25 Satellite Beach Fl        27:50  8:59 
   23   577 Lisa Naujock 27 West Melbourne Fl       28:24  9:10 
   24   608 Jennifer Hickey 27 Indialantic Fl       28:50  9:19 
   25   645 Christine Boehne 26 Melbourne Beach F   29:14  9:26 
   26   646 Brenda Lloyd 26 Merritt Isl Fl          29:17  9:27 
   27   654 Jonna Mace 26 Cape Canaveral Fl         29:20  9:28 
   28   662 Stephanie Beauregard 26 Melbourne Beach    29:27  9:30 
   29   672 Donna Rouzan-Wheeldon 28 Melbourne Fl   29:35  9:33 
   30   680 Rachel Bowen 29 Cocoa Fl                29:44  9:36 
   31   713 Jennifer Whiteman 29 Satellite Beach    30:17  9:46 
   32   719 Deri Donald 28 West Melbourne Fl        30:19  9:47 
   33   724 Yuliya Malikova 28 Melbourne Fl         30:23  9:49 
   34   736 Mikel Sheffield 27 Jax Fl               30:29  9:50 
   35   738 Julia Clark 27 Palm Bay Fl              30:31  9:51 
   36   739 Lauren Maleski 26 Melbourne Fl          30:31  9:51 
   37   746 Lynn Preuss 25 Indialantic Fl           30:38  9:53 
   38   785 Erin Lowerhouse 26 Sherman Oaks Ca      31:13 10:04 
   39   813 Elizabeth Eastman 25 Orlando Fl         31:44 10:14 
   40   819 Jessica Fallows 27 Melbourne Fl         31:48 10:16 
   41   824 Elle Mcbeth 26 Melbourne Fl             31:53 10:17 
   42   831 Liz Shea 25 Melbourne Fl                32:02 10:20 
   43   855 Shannon Tomarchio 29 Indialantic Fl     32:26 10:28 
   44   856 Jane Mast 26 Melbourne Beach Fl         32:27 10:28 
   45   877 Melissa Scally 26 Melbourne Fl          32:48 10:35 
   46   888 Morgan Amick 25 Rockledge Fl            32:59 10:39 
   47   895 Norah Felton 29 West Melbourne Fl       33:03 10:40 
   48   897 Kara Reese 25 Melbourne Fl              33:06 10:41 
   49   910 Jennifer Benda 26 Melbourne Fl          33:17 10:45 
   50   919 Trish Langwost 27 Cocoa Fl              33:23 10:46 
   51   967 Jessica Burns 27 Melbourne Fl           34:12 11:02 
   52   968 Tiffany Gragg 26 Melbourne Fl           34:15 11:03 
   53  1012 Rye Myers 25 Palm Bay Fl                35:32 11:28 
   54  1016 Heather Eley 26 West Melbourne Fl       35:41 11:31 
   55  1029 Amanda Habich 27 Rockledge Fl           36:00 11:37 
   56  1033 Jennifer Shea 27 Melbourne Fl           36:08 11:40 
   57  1047 Danielle Headley 26 Oviedo Fl           36:48 11:53 
   58  1052 Cynthia Alonzi 27 Melbourne Beach Fl    36:58 11:56 
   59  1058 Shannon Logan 29 Cocoa Fl               37:12 12:00 
   60  1083 Tanya Bernard 28 Satellite Beach Fl     37:58 12:15 
   61  1115 Erika Ward 25 Melbourne Beach Fl        39:17 12:41 
   62  1135 Jessice Ramos 27 Melbourne Fl           39:59 12:54 
   63  1158 April Dennis 29 Melbourne Fl            41:06 13:16 
   64  1179 Laura Balda 28 Indian Harbour Beach F   41:52 13:31 
   65  1184 Kelly Hedgespeth 28 W.melbourne Fl      42:00 13:33 
   66  1294 Kenya Wise 29 Cocoa Fl                  48:20 15:36 
   67  1303 Heather Stanley-Garvey 28 Melbourne F   48:55 15:47 
   68  1327 Suzanne Land 25 Melbourne Fl            51:36 16:39 
   69  1328 Jamie Derusso 29 Indialantic Fl         51:36 16:39 
   70  1353 Annette Armstrong 28 Melbourne Fl       54:51 17:42 
   71  1366 Jennifer Del Campo 25 Viera Fl          56:43 18:18 
FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
    1    87 Tracy L Smith 32 Palm Bay Fl            20:52  6:44 
    2   108 Becky Moody 34 Melbourne Fl             21:27  6:56 
    3   180 Jennifer Lorey 33 Melbourne Beach Fl    23:01  7:26 
    4   190 Loni Serven 32 Indialantic Fl           23:12  7:29 
    5   192 Meri Erwin 31 Melbourne Fl              23:13  7:30 
    6   206 Liz Van Hemel 33 W.melbourne Fl         23:25  7:33 
    7   226 Julie Mcmullan 30 Melbourne Fl          23:51  7:42 
    8   271 Nadine Kalajian 32 Melbourne Beach Fl   24:34  7:56 
    9   305 Mary Koretsky 32 Satellite Beach Fl     24:58  8:04 
   10   321 Tammy Karr 32 Rockledge Fl              25:15  8:09 
   11   332 Claudine Wegener 34 Clinton Twp Mi      25:21  8:11 
   12   333 Jessie Caraballo 33 Melbourne Beach F   25:22  8:11 
   13   351 Gina Dickerson 30 Melbourne Fl          25:39  8:17 
   14   399 Denise Pardue 34 Melbourne Fl           26:16  8:29 
   15   400 Erin Schuck 30 Melbourne Fl             26:17  8:29 
   16   406 Sarah Rizzo 32 Melbourne Fl             26:25  8:32 
   17   419 Laurie Rowand 34 Cape Canaveral Fl      26:33  8:34 
   18   427 Katie Ackerman 30 Satellite Bch Fl      26:41  8:37 
   19   496 Carol Mc Causlin 34 Merritt Island Fl   27:24  8:51 
   20   515 Kristin Van Wagner 33 Melbourne Beach    27:35  8:54 
   21   546 Amy Delauter 33 Jacksonville Fl         27:55  9:01 
   22   547 Laura Lewandowski 32 Indialantic Fl     27:55  9:01 
   23   591 Natalie Frankenfield 30 Palm Bay Fl     28:34  9:13 
   24   613 Michelle Pownall 31 Micco Fl            28:56  9:20 
   25   616 Carole Chamberlain 34 Melbourne Fl      28:59  9:21 
   26   638 Hilda Aponte 31 Rockledge Fl            29:11  9:25 
   27   656 Susan Littlejohn 34 Melbourne Beach F   29:21  9:28 
   28   679 Kimberly Ann Tapia 34 Melbourne Fl      29:44  9:36 
   29   698 Michelle Kilpatrick 30 Melbourne Fl     30:04  9:42 
   30   708 Mary Mc Carthy 32 Indialantic Fl        30:14  9:46 
   31   723 Tiffany Kaharick 30 Sebastian Fl        30:23  9:48 
   32   732 Jennifer Kerr 34 Melbourne Fl           30:28  9:50 
   33   735 Sonia Souza 30 Merritt Isl Fl           30:29  9:50 
   34   748 Beth Espinoza 30 Viera Fl               30:38  9:53 
   35   761 Allison Mott 33 Melbourne Fl            30:48  9:56 
   36   770 Tracie Donnelly 33 Melbourne Bch Fl     30:56  9:59 
   37   794 Angela Feldbush 33 Melbourne Fl         31:24 10:08 
   38   796 Michelle Flores 34 Indian Harbour Beach    31:24 10:08 
   39   797 Tanja Glynn 30 Indialantic Fl           31:25 10:08 
   40   805 Gretchen Campbell 32 W Melbourne Fl     31:34 10:11 
   41   806 Donna Davis 34 Indian Harbour Beach F   31:35 10:12 
   42   839 Lisa Mark 30 Indialantic Fl             32:10 10:23 
   43   851 Mary Plott 34 Melbourne Fl              32:22 10:27 
   44   858 Ilona Gaudio 30 Palm Bay Fl             32:27 10:29 
   45   859 Kristin Marshall 31 Palm Bay Fl         32:30 10:29 
   46   869 Jennifer Ogburn 32 Indialantic Fl       32:41 10:33 
   47   900 Amy Parker 34 Ind Harbor Bch Fl         33:10 10:42 
   48   909 Valerie Plewak 34 Melbourne Fl          33:16 10:44 
   49   936 Laurie Radford 32 West Melbourne Fl     33:33 10:50 
   50   937 Amy Piontkowski 34 Melbourne Fl         33:33 10:50 
   51   952 Lynnda Floyd 32 Palm Bay Fl             33:51 10:55 
   52   960 Teresa Ho 34 Rockledge Fl               34:03 10:59 
   53   974 Mary Nemes 32 Satellite Bch Fl          34:26 11:07 
   54   993 Stephanie Woodbury 31 W.melbourne Fl    34:54 11:16 
   55  1001 Amie Dugan 33 Orlando Fl                35:08 11:20 
   56  1002 Daymion Rogers 30 Melbourne Beach Fl    35:10 11:21 
   57  1004 Kara Crowe 34 Palm Bay Fl               35:12 11:22 
   58  1014 Christina Warner 32 Melbourne Fl        35:35 11:29 
   59  1027 Donna Soyk 34 Melbourne Fl              35:58 11:37 
   60  1028 Tara Booth 34 Palm Bay Fl               35:59 11:37 
   61  1055 Judy Gregoire 31 Melbourne Beach Fl     37:11 12:00 
   62  1056 Carole Mc Cauley 32 Palm Bay Fl         37:11 12:00 
   63  1060 Nicole Printers 30 Melbourne Fl         37:14 12:01 
   64  1076 Marcy Trepke 32 Arlington Va            37:40 12:09 
   65  1111 Renee Prince 32 Orl. Fl                 39:07 12:37 
   66  1121 Leslie Mills 32 West Melbourne Fl       39:31 12:45 
   67  1148 Jennifer Arling 32 Melbourne Fl         40:45 13:09 
   68  1153 Meliss Gordon 32 Palm Bay Fl            40:57 13:13 
   69  1155 Laura Thompson 31 West Melbourne Fl     41:01 13:14 
   70  1171 Cassie Harrison 33 Palm Bay Fl          41:41 13:27 
   71  1175 Erica Browne 34 Palm Bay Fl             41:44 13:28 
   72  1202 Dena Geist 34 Melbourne Fl              42:36 13:45 
   73  1205 Stephaine Byrd 31 Melbourne Fl          42:54 13:51 
   74  1222 Leslie Savoie 33 Melbourne Fl           44:12 14:16 
   75  1227 Ana Nesbitt 31 Satellite Bch Fl         44:22 14:19 
   76  1230 Jackie Petitti 33 Palm Bay Fl           44:30 14:22 
   77  1233 Hyla Plummer 32 Palm Bay Fl             44:35 14:23 
   78  1235 Paige Percival 33 Indialantic Fl        44:36 14:23 
   79  1236 Dana Smith 33 Melbourne Fl              44:36 14:24 
   80  1240 Tara Taylor 31 Rockledge Fl             45:00 14:31 
   81  1241 Regina Millar 34 Melbourne Fl           45:02 14:32 
   82  1242 Charlotte Mclure 32 Rockledge Fl        45:03 14:32 
   83  1277 Sarah Karp 30 Indialantic Fl            47:12 15:14 
   84  1332 Melissa Jackson 33 Melbourne Fl         51:59 16:47 
   85  1351 Carlyn Smith 33 Orlando Fl              54:25 17:34 
FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
    1   119 Doina Tanase 36 Cocoa Bch Fl            21:41  7:00 
    2   158 Mercie Pliego 38 Melbourne Beach Fl     22:39  7:19 
    3   162 Cheryl Josie 37 Melbourne Fl            22:43  7:20 
    4   163 Shireen Tomas 37 Sebastian Fl           22:44  7:20 
    5   194 Jennifer Devine 36 Palm Bay Fl          23:14  7:30 
    6   278 Kelly Odom 38 Merritt Island Fl         24:37  7:57 
    7   294 Ellen Snodgrass 38 Melbourne Fl         24:49  8:01 
    8   350 Michelle Smurl 36 Cocoa Fl              25:38  8:16 
    9   357 Victoria Clifford 37 Lake Worth Fl      25:43  8:18 
   10   384 Jennifer Ottomanelli 35 Melbourne Beach    26:00  8:24 
   11   401 Kim Mckinnon 36 Melbourne Fl            26:17  8:29 
   12   403 Charlene Amos 37 Titusville Fl          26:23  8:31 
   13   454 Patricia Canuel 36 W.melbourne Fl       26:58  8:42 
   14   463 Lorisa Hilburn 39 Rockledge Fl          27:04  8:44 
   15   464 Lynn Jaime 38 Indialantic Fl            27:04  8:44 
   16   517 Beth Rieder 39 Satellite Beach Fl       27:36  8:55 
   17   535 Kelly Hunter 39 Cocoa Fl                27:46  8:58 
   18   550 Cheryl Baduini 37 Longbeach Ca          27:57  9:01 
   19   551 Regina Poole 36 Rockledge Fl            27:57  9:01 
   20   570 Jody Stanton 38 W.melbourne Fl          28:17  9:08 
   21   589 Stephaine Grimont 35 Melbourne Fl       28:33  9:13 
   22   614 Tonya Black 37 Melbourne Fl             28:58  9:21 
   23   629 Elizabeth Crowley 35 Palm Bay Fl        29:07  9:24 
   24   634 Tami Hamilton 38 Melbourne Beach Fl     29:10  9:25 
   25   640 Verena Faure 39 Melbourne Bch Fl        29:13  9:26 
   26   717 M France 35 Palm Bay Fl                 30:18  9:47 
   27   725 Carol Wood 37 Indialantic Fl            30:24  9:49 
   28   754 Jeannine Barbee 39 Palm Bay Fl          30:44  9:55 
   29   771 Wendy Canuel 37 Melbourne Fl            30:56  9:59 
   30   778 Lynda Sullivan 36 Melbourne Fl          31:06 10:02 
   31   780 Alison Mott 38 Melbourne Fl             31:08 10:03 
   32   786 Melissa Daugharty 35 Ind Harbor Bch F   31:14 10:05 
   33   808 Margaret Spinazzola 38 Melbourne Fl     31:38 10:13 
   34   817 Robyn Horan 37 Melbourne Fl             31:46 10:15 
   35   827 Linda Brownell 36 Sebastian Fl          31:57 10:19 
   36   834 Stacy Mc Henry 35 Indialantic Fl        32:04 10:21 
   37   883 Audrey Kerr Colonna 35 Melbourne Fl     32:53 10:37 
   38   931 Meisje Connor 39 Melbourne Fl           33:31 10:49 
   39   946 Catherine Reeder 37 Indialantic Fl      33:38 10:51 
   40   981 Holly Hale 38 Melbourne Fl              34:35 11:10 
   41   985 Karen Fitzmaurice 39 Indialantic Fl     34:40 11:11 
   42   986 Kerrie Lynch 39 Melbourne Fl            34:41 11:12 
   43   994 Valerie Baldwin 39 Melbourne Beach Fl   34:55 11:16 
   44  1009 Sandra Logsdon 37 West Melbourne Fl     35:29 11:27 
   45  1017 Leslie Clarkson 35 Indialantic Fl       35:46 11:33 
   46  1018 Kristie Granholm 35 West Melbourne Fl   35:49 11:34 
   47  1059 Stephanie Stilson 35 Cocoa Fl           37:13 12:01 
   48  1064 Margaret Kendrick 38 Indialantic Fl     37:17 12:02 
   49  1068 Kelly Harpold 38 West Melbourne Fl      37:25 12:05 
   50  1104 Tina Wilson 35 Palm Bay Fl              38:46 12:31 
   51  1108 Martina Duncan 38 Melbourne Fl          38:58 12:34 
   52  1110 Beth Digiacinto 37 Indianlantic Fl      39:04 12:37 
   53  1132 Claudine Arbuckle 36 Indialantic Fl     39:53 12:52 
   54  1147 Selina Pluchino 37 Pompano Beach Fl     40:43 13:08 
   55  1150 Ann Mccarter 36 Malabar Fl              40:49 13:10 
   56  1156 Laurie Niemi 36 Melbourne Fl            41:02 13:14 
   57  1157 Kim Donovan 36 Indialantic Fl           41:02 13:15 
   58  1166 Tammy Kallemeres 38 West Melbourne Fl   41:25 13:22 
   59  1181 Christine Ward 35 Palm Bay Fl           41:54 13:31 
   60  1203 Bridget Reed 38 Satellite Bch Fl        42:37 13:45 
   61  1216 Joann Rootsey 37 Indialantic Fl         43:58 14:11 
   62  1224 Carmem Costa 36 Palm Bay Fl             44:15 14:17 
   63  1284 Janet Stephenson 37 Cocoa Fl            47:44 15:24 
   64  1307 Kristina Brackett 35 Melbourne Fl       49:09 15:51 
   65  1317 Debra Prevosk 39 Ind Harbor Bch Fl      50:15 16:13 
   66  1329 Linda Almquist 39 Melbourne Fl          51:37 16:40 
   67  1359 Terri Barlow 35 Satellite Beach Fl      55:43 17:59 
   68  1361 Pamela Patton 35 W Melbourne Fl         56:20 18:11 
   69  1371 Heather Stewart-Johnston 38 Orange Park  1:02:26 20:09 
FEMALE MASTERS CHAMPION
    1    65 Jackie Clifton 43 Palm Bay Fl           20:07 
MASTERS AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
    1    97 Pam Maxwell 40 Melbourne Fl             21:14  6:51 
    2   110 Becca Marsden 40 Cocoa Fl               21:31  6:57 
    3   130 Janet Canfield 44 Titusville Fl         21:53  7:04 
    4   135 Lori Kruger 42 Indialantic Fl           22:05  7:08 
    5   152 Lori Jenkins 44 Melbourne Fl            22:28  7:15 
    6   202 Annie Caza 43 Melbourne Bch Fl          23:21  7:32 
    7   275 Donna Snowberger 41 Melbourne Fl        24:36  7:57 
    8   283 Karen Strasko 44 Melbourne Fl           24:41  7:58 
    9   288 Tina Anderson 42 Cocoa Fl               24:43  7:59 
   10   318 Pamela Brandli 41 Indialantic Fl        25:10  8:08 
   11   323 Marsha Hurst 41 West Melbourne Fl       25:16  8:09 
   12   346 Geralynn Henderson 44 Indialantic Fl    25:33  8:15 
   13   354 Dawn Thomas 43 Melbourne Fl             25:42  8:18 
   14   362 Laurie Saunders 43 Ind Harbour Bch Fl   25:46  8:19 
   15   408 Wendy Handy 40 Indian Harbour Beach F   26:26  8:32 
   16   413 Antoinette Mccarthy 40 Ind Harbor Bch    26:28  8:33 
   17   450 Renea Mackey 42 Melbourne Fl            26:56  8:42 
   18   451 Christy Smith 43 Malabar Fl             26:57  8:42 
   19   459 Connie Baxter 42 Malabar Fl             27:01  8:43 
   20   474 Flo Holden 44 Satellite Beach Fl        27:10  8:46 
   21   483 Roberta Reed 43 Melbourne Fl            27:17  8:48 
   22   487 Marie Burts 40 Satellite Beach Fl       27:19  8:49 
   23   519 Janet Allen 41 Melbourne Fl             27:37  8:55 
   24   528 J Lopez 40 Melbourne Fl                 27:41  8:56 
   25   541 Elizabeth Seidler 42 Indialantic Fl     27:50  8:59 
   26   543 Jane Sondericker 42 Satellite Bch Fl    27:53  9:00 
   27   557 Gina Deming 41 Melbourne Fl             28:02  9:03 
   28   563 Tamila Hennessy 41 Satellite Beach Fl   28:09  9:05 
   29   571 Sydney Mason 42 Ind Harbor Bch Fl       28:18  9:08 
   30   572 Linda Mckee 44 Melbourne Fl             28:18  9:08 
   31   580 Fiona Wright 42 Melbourne Fl            28:28  9:11 
   32   599 Janet Nickloy 43 Rockledge Fl           28:39  9:15 
   33   609 Donna Elmer 41 Palm Bay Fl              28:52  9:19 
   34   620 Morgan Arundel 43 Melbourne Fl          29:01  9:22 
   35   644 Betsy French 44 South Patrick Shores    29:14  9:26 
   36   648 Margaret Weiss-Buell 42 Melbourne Fl    29:18  9:27 
   37   653 Karla Cox 42 Cocoa Fl                   29:20  9:28 
   38   655 Martha Flynn 43 Merritt Isl Fl          29:20  9:28 
   39   682 Kimberly Garrett 44 Melbourne Fl        29:47  9:37 
   40   702 Karen Hill 41 Palm Bay Fl               30:08  9:44 
   41   709 Ann Meacham 43 Cocoa Fl                 30:15  9:46 
   42   730 Michele Birdwell 42 Melbourne Fl        30:27  9:50 
   43   733 Teresa Guthrie 40 W Melbourne Fl        30:28  9:50 
   44   741 Linda Anderson 43 Melbourne Fl          30:33  9:51 
   45   744 Kay Johnson 42 Melbourne Beach Fl       30:34  9:52 
   46   752 Cathy English 43 Sunderland Ma          30:42  9:54 
   47   762 Karen Peek 43 Satellite Bch. Fl         30:48  9:57 
   48   764 Paula Stohr 41 Viera Fl                 30:49  9:57 
   49   766 Gigi Cowart 42 West Melbourne Fl        30:51  9:57 
   50   772 Merrisa Mccormick 41 W Spgs Fl          30:58 10:00 
   51   775 Joan Mcmahon 43 Melbourne Fl            30:59 10:00 
   52   807 Cindy Gaffney 42 Melbourne Fl           31:36 10:12 
   53   828 Holly Herrmann 44 Melbourne Fl          31:59 10:19 
   54   836 Cindy Autrey 44 Indialantic Fl          32:06 10:22 
   55   837 Lisa Pyles 44 Viera Fl                  32:08 10:22 
   56   844 Diane Carroll 41 Palm Bay Fl            32:17 10:25 
   57   845 Alisa Dasilva 43 Cocoa Fl               32:17 10:25 
   58   846 Jackie Krabill 44 Melbourne Fl          32:18 10:25 
   59   853 Kathyann Als 41 Melbourne Fl            32:25 10:28 
   60   863 Denise Peters 40 Indialantic Fl         32:37 10:32 
   61   889 Dana Smith 43 Satellite Beach Fl        33:00 10:39 
   62   890 Susan Stitzel 42 Melbourne Fl           33:00 10:39 
   63   891 Joni Hofmann 40 Melbourne Fl            33:01 10:39 
   64   899 Sunny Heck 43 Malabar Fl                33:09 10:42 
   65   911 Joann Miller 43 Melbourne Fl            33:17 10:45 
   66   939 Theresa Doerrer 43 Satellite Beach Fl   33:35 10:50 
   67   944 Renee Dalton 41 Malabar Fl              33:37 10:51 
   68   945 Tracy Hines 44 New Smyrna Beach Fl      33:37 10:51 
   69   953 Kathleen Holland 43 Cocoa Fl            33:51 10:55 
   70   959 Candy Thomas 44 Melbourne Fl            34:02 10:59 
   71   963 Bettina Walling 42 West Melbourne Fl    34:05 11:00 
   72   964 Mary Frances Hibbard 44 Satellite Bch    34:06 11:00 
   73  1003 Joy Drawdy 44 Palm Bay Fl               35:11 11:21 
   74  1011 Debbie Parish 44 Satellite Beach Fl     35:31 11:28 
   75  1019 Inez Dalton 42 Indialantic Fl           35:49 11:34 
   76  1023 Jean Biancone 43 West Melb Fl           35:52 11:34 
   77  1024 Janice Spragins 40 Indialantic Fl       35:55 11:35 
   78  1030 Kristy Mount 41 Titusville Fl           36:01 11:38 
   79  1042 Patricia Mc Norton 44 Palm Bay Fl       36:42 11:51 
   80  1051 Valerie Piszchek 43 West Melbourne Fl   36:55 11:55 
   81  1063 Jennifer Chandler 42 Centerville Oh     37:17 12:02 
   82  1073 Carol Guthrie 44 Melbourne Fl           37:36 12:08 
   83  1074 Cynthia Wheaton 40 Satellite Bch Fl     37:37 12:08 
   84  1077 Dawn Stenberg 41 Melbourne Fl           37:41 12:10 
   85  1080 Mary Lent 40 Palm Bay Fl                37:49 12:12 
   86  1081 Caroline Grimaldi 44 Ind Harbor Bch F   37:53 12:13 
   87  1088 Bilynda Muldoon 42 Cocoa Beach Fl       38:05 12:18 
   88  1089 Christy Foster 42 Malabar Fl            38:06 12:18 
   89  1090 Melissa Wetherington 44 Merritt Isl F   38:12 12:20 
   90  1091 Beth Parmer 42 Melbourne Fl             38:20 12:22 
   91  1105 Twila Chapman 40 Melbourne Fl           38:47 12:31 
   92  1107 Debra Carroll 40 Merritt Island Fl      38:53 12:33 
   93  1119 Lisa Stonecypher 42 Malabar Fl          39:30 12:45 
   94  1131 Maurean Mccormick 40 West Melbourne F   39:53 12:52 
   95  1136 Kelly Shave 42 Indialantic Fl           39:59 12:54 
   96  1138 Carol Burgunder 42 Melbourne Fl         40:13 12:59 
   97  1140 Terry Matson 43 Rockledge Fl            40:21 13:01 
   98  1144 Jo Ellen Mathews 40 Indialantic Fl      40:34 13:05 
   99  1160 Zahre Mctammany 40 Satellite Bch Fl     41:07 13:16 
  100  1176 Mary Murphy 43 Melbourne Fl             41:45 13:28 
  101  1177 Linda Haywood 44 Plam Bay Fl            41:47 13:29 
  102  1206 Sharon Bresser 43 Indialantic Fl        43:00 13:53 
  103  1215 Betty Sienkiewicz 40 Indialantic Fl     43:56 14:11 
  104  1217 Cynthia Powell 41 Palm Bay Fl           44:00 14:12 
  105  1218 Susan Clarco 41 Malabar Fl              44:00 14:12 
  106  1228 Barbara Vargas 42 Melbourne Fl          44:22 14:19 
  107  1231 Catherine Vanaman 40 Merritt Isl Fl     44:33 14:23 
  108  1243 Cheryl Farrlam 44 Malabar Fl            45:07 14:33 
  109  1244 Jeannine Bell 44 Melbourne Beach Fl     45:08 14:34 
  110  1249 Andrea Liebzeit 44 Palm Bay Fl          45:26 14:40 
  111  1252 Gloria Eberman 40 Satellite Bch Fl      45:43 14:45 
  112  1253 Laura Dumas 41 Palm Bay Fl              45:44 14:45 
  113  1257 Molly Kirk 40 Rockledge Fl              45:51 14:48 
  114  1258 Tammy Guynn 42 Melbourne Fl             45:56 14:49 
  115  1259 Joann Chase 43 Satellite Bch Fl         45:57 14:50 
  116  1275 Sharon Hutcherson 42 West Melbourne F   47:09 15:13 
  117  1276 Patricia Maier 43 Melbourne Beach Fl    47:10 15:13 
  118  1285 Lana Bonomo 40 Indialantic Fl           47:59 15:29 
  119  1291 Alison Dawley 42 Indialantic Fl         48:05 15:31 
  120  1292 Betty White 41 Palm Bay Fl              48:12 15:33 
  121  1316 Linda Smith 41 Satellite Beach Fl       50:15 16:13 
  122  1319 Esther Williams 42 Melbourne Fl         50:26 16:17 
  123  1322 Anne Zabler 41 Vero Beach Fl            50:42 16:21 
  124  1331 Carrie Burken 44 Roseland Fl            51:49 16:43 
  125  1340 Katee Culp 44 Viera Fl                  52:39 16:59 
  126  1357 Sylvia Mcgeachy 41 Melbourne Fl         55:29 17:54 
  127  1362 Anne Davidson 42 Palm Bay Fl            56:21 18:11 
FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
    1    83 Karen Minor 45 Rockledge Fl             20:44  6:42 
    2   104 Carol Ball 48 Merritt Isl Fl            21:24  6:54 
    3   144 Kim Graham 45 Melbourne Fl              22:19  7:12 
    4   196 Sue Holstein 45 Indialantic Fl          23:16  7:31 
    5   211 Anita Travis 46 Ft.pierce Fl            23:29  7:35 
    6   219 Renee Tapasak 49 Tampa Fl               23:41  7:39 
    7   224 Susan Sheehan 46 Melbourne Fl           23:50  7:41 
    8   242 Jan Conrad 46 West Melbourne Fl         24:06  7:47 
    9   273 Kathy Ojeda 45 Merritt Island Fl        24:36  7:56 
   10   386 Karen Sanchez 46 Cocoa Fl               26:03  8:25 
   11   392 Candy Smith 45 Merritt Island Fl        26:08  8:26 
   12   393 Debra Wolfe 46 Melbourne Fl             26:09  8:26 
   13   426 Elizabeth Ring 47 Ind Harbor Bch Fl     26:41  8:37 
   14   437 Barbara Siglin 47 Jacksonville Fl       26:48  8:39 
   15   456 Suzie Biery 49 Cocoa Beach Fl           26:59  8:42 
   16   462 Patty Wright 46 Indialantic Fl          27:02  8:44 
   17   499 Joan Meadows 46 Malabar Fl              27:27  8:52 
   18   500 Lynn Clark 46 Satellite Beach Fl        27:27  8:52 
   19   514 Geri O'shea 49 Jackson Ca               27:35  8:54 
   20   523 Julane Kikla 46 Malabar Fl              27:39  8:55 
   21   534 Nancy Rowan 46 Titusville Fl            27:46  8:58 
   22   564 Sandy Shafer 45 Malabar Fl              28:09  9:05 
   23   652 Nancy Sharp 47 Merritt Island Fl        29:19  9:28 
   24   751 Katherine Gutierrez 46 Vero Beach Fl    30:41  9:54 
   25   767 Stacy Waters 45 Palm Bay Fl             30:52  9:58 
   26   769 Rosanne Bessenaire 48 Melbourne Fl      30:54  9:58 
   27   787 Karen Thompson 46 Cocoa Fl              31:15 10:05 
   28   790 Julie Jordan 46 Melbourne Fl            31:19 10:06 
   29   821 Mitzi Pecorella 46 Viera Fl             31:52 10:17 
   30   829 Debbie Backiel 45 Indialantic Fl        32:01 10:20 
   31   840 Jo Ellen Diers 49 Melbourne Fl          32:11 10:23 
   32   865 Cynthia Conboy 45 Melbourne Fl          32:38 10:32 
   33   874 Penny Chambliss 45 Melbourne Fl         32:44 10:34 
   34   881 Debra Stokes 49 Melbourne Fl            32:50 10:36 
   35   898 Lisa Milam 47 Malabar Fl                33:09 10:42 
   36   913 Kathy Gay 47 Merritt Island Fl          33:18 10:45 
   37   921 Carmen Rivera 46 Melbourne Fl           33:23 10:47 
   38   924 Joy Hunkins 47 Titusville Fl            33:27 10:48 
   39   947 Donna Erickson 45 Mims Fl               33:39 10:52 
   40   949 Lesley Collingsworth 47 Merritt Island    33:41 10:52 
   41   962 Susie Nebenfuhr 46 Malabar Fl           34:04 11:00 
   42  1005 Diane Caruso 46 Valkaria Fl             35:16 11:23 
   43  1026 Alexandra Mckenna 47 Palm Bay Fl        35:56 11:36 
   44  1031 Lynne Andino 46 Orlando Fl              36:04 11:39 
   45  1040 Mary Salomon 45 Indialantic Fl          36:40 11:50 
   46  1041 Marie Verderame 49 Indialantic Fl       36:41 11:50 
   47  1046 Janiene Pape 45 Titusville Fl           36:47 11:52 
   48  1054 Terry Lieser 47 Palm Bay Fl             37:10 12:00 
   49  1069 Tonya Snodgrass 45 Melbourne Fl         37:26 12:05 
   50  1070 Hally Douglas 47 Palm Bay Fl            37:28 12:05 
   51  1082 Brenda Mccallum 46 Melbourne Fl         37:57 12:15 
   52  1092 Cynthia Shaffer 45 Rockledge Fl         38:23 12:23 
   53  1098 Marla Rhodes 48 Malabar Fl              38:40 12:29 
   54  1114 Patricia Richardson 49 Melbourne Fl     39:14 12:40 
   55  1117 Linette Bright 45 Melbourne Fl          39:20 12:42 
   56  1133 Sue Lazar 48 Melbourne Fl               39:53 12:52 
   57  1134 Lori Austin 46 Melbourne Fl             39:54 12:53 
   58  1141 Pamela Errera 49 Eldersburg Md          40:22 13:02 
   59  1170 Karen Barone 46 Indialantic Fl          41:36 13:26 
   60  1180 Patti Scardino 45 Melbourne Fl          41:53 13:31 
   61  1182 Terri Holst 45 Palm Bay Fl              41:58 13:33 
   62  1183 Lauren Watson 46 Melbourne Fl           41:59 13:33 
   63  1186 Kristie Mead 46 Platte City Mo          42:02 13:34 
   64  1211 Susan Nipper 45 Palm Bay Fl             43:48 14:08 
   65  1212 Cindy Drapcho 48 Indialantic Fl         43:48 14:08 
   66  1232 Karen Dugan 46 Melbourne Fl             44:34 14:23 
   67  1245 Brenda Brown 46 Melbourne Beach Fl      45:08 14:34 
   68  1254 Sheryl Parker 46 Palm Bay Fl            45:50 14:47 
   69  1261 Vickie Beard 46 Palm Bay Fl             46:07 14:53 
   70  1266 Debbie Sterling 45 Melbourne Beach Fl   46:23 14:58 
   71  1280 Ada Lord 45 Palm Bay Fl                 47:28 15:19 
   72  1282 Jeanette Terek 45 Melbourne Fl          47:37 15:22 
   73  1287 Jayne Jones 49 Indialantic Fl           48:01 15:30 
   74  1301 Amy Yawn 47 Melbourne Fl                48:46 15:44 
   75  1302 Delores Chabot 49 Melbourne Fl          48:55 15:47 
   76  1312 Kathy Pagoria 45 Palm Bay Fl            49:43 16:03 
   77  1314 Kathy Kidder 46 Melbourne Fl            50:03 16:09 
   78  1325 Marci Finney 46 Melbourne De            51:32 16:38 
   79  1330 Sharon Kunisch 47 Melbourne Fl          51:38 16:40 
   80  1335 Loretta Grella Sorbello 46 Melbourne    52:01 16:47 
   81  1343 Jenny Boggs 45 W.melbourne Fl           52:56 17:05 
   82  1356 Jan Wood 48 Melbourne Beach Fl          55:07 17:47 
   83  1360 Constance Lea 47 Melbourne Fl           55:49 18:01 
   84  1363 Christine Stubbs 45 Rockledge Fl        56:37 18:16 
   85  1364 Sue Chandler 46 Merritt Isl Fl          56:38 18:16 
   86  1374 Margaret Casto 45 Palm Bay Fl         1:06:19 21:24 
   87  1376 Dianna Shire 49 Melbourne Fl          1:09:51 22:32 
FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
    1   319 Linda Belanger 52 Melbourne Beach Fl    25:13  8:09 
    2   371 Denise Halkias 53 Indialantic Fl        25:51  8:21 
    3   457 Peggy Hansen 54 Indialantic Fl          26:59  8:43 
    4   472 Sue Strout 51 Merritt Isl Fl            27:08  8:46 
    5   476 Donna Coopman 51 Hollywood Fl           27:10  8:46 
    6   524 Linda Harrison 50 Indialantic Fl        27:40  8:56 
    7   561 Amy Lacy 51 Indialantic Fl              28:08  9:05 
    8   593 Anne Doerflein 53 West Melbourne Fl     28:34  9:13 
    9   594 Cassy Adams 53 Edgewater La             28:35  9:14 
   10   604 Susie Oconnell 53 Melbourne Fl          28:46  9:17 
   11   628 Kela Schram 53 Melbourne Fl             29:06  9:24 
   12   670 Patricia Marcher 52 Satellite Beach F   29:32  9:32 
   13   674 Judy Spira 51 Indialantic Fl            29:38  9:34 
   14   681 Eileen Johnson 50 West Melbourne Fl     29:46  9:36 
   15   697 Jo Ann Haven 53 Satellite Beach Fl      30:03  9:42 
   16   731 Piyam Brown 51 Melbourne Fl             30:27  9:50 
   17   734 Sally Dudash 50 Raleigh Nc              30:28  9:50 
   18   864 Deblah Cabalbero 52 Indialantic Fl      32:37 10:32 
   19   870 Rebekah Acherman 54 Centereach Ny       32:41 10:33 
   20   896 Debbie Timmerman 50 Palm Bay Fl         33:03 10:40 
   21   917 Linda Moynihan 51 Titusville Fl         33:22 10:46 
   22   922 Jo Goodson 54 West Melbourne Fl         33:23 10:47 
   23   979 Diane Campbell 52 Melbourne Fl          34:34 11:09 
   24   991 Nancy Mcmulth 53 Indialantic Fl         34:52 11:15 
   25  1007 Vicky Goff 52 Satellite Bch Fl          35:23 11:25 
   26  1008 Patty Dial 51 Malabar Fl                35:25 11:26 
   27  1015 Tomoko Van Valkenburg 50 Satellite Bch    35:40 11:31 
   28  1072 Ruth Reese 53 Melbourne Fl              37:36 12:08 
   29  1084 Lisa Farrall 51 Melbourne Bch Fl        37:58 12:15 
   30  1096 Ellen Grogan 50 Melbourne Fl            38:31 12:26 
   31  1118 Brenda Arling 52 Melbourne Fl           39:29 12:45 
   32  1123 Theresa Bracken 50 Palm Bay Fl          39:32 12:46 
   33  1124 Joan Roberson 54 Melbourne Beach Fl     39:36 12:47 
   34  1149 Julie Hoffman 53 Melbourne Fl           40:47 13:10 
   35  1152 Mary Stallings 50 Melbourne Fl          40:51 13:11 
   36  1162 Karyn Guerriero 53 Melbourne Fl         41:12 13:18 
   37  1189 Angela Davidson 54 Indialantic Fl       42:06 13:35 
   38  1209 Kathleen Bloch 52 Cape Canaveral Fl     43:27 14:01 
   39  1213 Diane Henderson 53 W.melbourne Fl       43:50 14:09 
   40  1226 Sally Davis 54 Satellite Bch Fl         44:21 14:19 
   41  1255 Barbara Ghent 50 Melbourne Fl           45:50 14:47 
   42  1265 Michele Slauson 51 Palm Bay Fl          46:19 14:57 
   43  1286 Sherry Kirst 50 Indialantic Fl          47:59 15:29 
   44  1296 Ethel Williams 54 Melbourne Fl          48:31 15:40 
   45  1297 Carol Foley 52 Valkaria Fl              48:38 15:42 
   46  1334 Kathi Velez 51 West Melbourne Fl        52:01 16:47 
   47  1338 Lyudmila Guchshanskaya 50 Melbourne F   52:15 16:52 
   48  1339 Judi Maiorani 52 Melbourne Fl           52:19 16:53 
   49  1349 Paula Myer 52 Longwood Fl               53:48 17:22 
   50  1352 Gail Rotgers 51 Malabar Fl              54:47 17:41 
   51  1355 Denise Dagley 54 Melbourne Fl           54:57 17:44 
   52  1358 Jane Dumont 50 Merritt Island Fl        55:29 17:54 
   53  1369 Gail Cassell 53 Cocoa Fl                59:28 19:11 
FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
    1   416 Wendy Bobbitt 56 Melbourne Bch Fl       26:31  8:34 
    2   443 Regina Miglis 56 Melbourne Fl           26:54  8:41 
    3   466 Mary Ramba 58 Cocoa Fl                  27:06  8:45 
    4   556 Janet Casterton 56 Vero Beach Fl        28:00  9:02 
    5   595 Eileen Cameron 56 Indialantic Fl        28:38  9:14 
    6   707 Marilyn Whisner 58 West Melbourne Fl    30:13  9:45 
    7   712 Susie Koontz 59 Merritt Island Fl       30:17  9:46 
    8   872 Ann Smith 59 Vero Beach Fl              32:42 10:33 
    9   879 Claire Pedersen 55 Ft. Myers Fl         32:50 10:36 
   10   894 Sandy Siwanowicz 57 Indian Harbour Beach    33:03 10:40 
   11   906 Sara Shafer 59 Satellite Bch Fl         33:12 10:43 
   12   958 Tracy Bacon 59 Melbourne Fl             33:59 10:58 
   13  1034 Barbara Giuffreds 56 Vero Beach Fl      36:12 11:41 
   14  1161 Marilyn Brunson 58 Palm Bay Fl          41:08 13:16 
   15  1190 Linda Crozier 56 Melbourne` Fl          42:07 13:35 
   16  1191 Pam Smith 58 Palm Bay Fl                42:08 13:36 
   17  1194 Lynda Trader 56 Indialantic Fl          42:15 13:38 
   18  1195 Cathy Ferguson 55 Heathrow Fl           42:17 13:39 
   19  1197 Kathleen Awe 56 Melbourne Bch Fl        42:27 13:42 
   20  1220 Brenda Herndon 55 Melbourne Fl          44:08 14:14 
   21  1223 Joyce Cowart 58 Viera Fl                44:13 14:16 
   22  1237 Adrian Christy 58 Melbourne Fl          44:40 14:25 
   23  1271 Maryann Straty 59 Melbourne Beach Fl    46:48 15:06 
   24  1273 Betty Spickerman 56 West Melbourne Fl   46:50 15:07 
   25  1288 Linda Payne 56 Melbourne Fl             48:01 15:30 
   26  1289 Sandi Hall 55 Indialantic Fl            48:02 15:30 
   27  1290 Nancy Given 55 Melbourne Bch Fl         48:03 15:30 
   28  1305 Lynn Kirby 57 Vero Beach Fl             48:57 15:48 
   29  1306 Sharon Harper 55 Melbourne Fl           49:08 15:51 
   30  1310 Judith Barrett 59 West Melbourne Fl     49:33 15:59 
   31  1311 Carmen Carvalho 57 Palm Bay Fl          49:33 16:00 
   32  1320 Nancy Miller 56 Melbourne Beach Fl      50:27 16:17 
   33  1346 Shirley Olaker 56 Melbourne, Fl         53:10 17:09 
   34  1348 Rena Thompson 57 Longwood Fl            53:48 17:22 
   35  1354 Frances Higgins 59 Melbourne Fl         54:56 17:44 
   36  1365 Linda Booth 58 Viera Fl                 56:43 18:18 
   37  1373 Denys Dallope 56 Indialantic Fl       1:06:18 21:23 
FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
    1   536 Charlotte Mcmahon 60 Satellite Bch Fl   27:46  8:58 
    2   923 Willy Moolenaar 64 Indialantic Fl       33:25 10:47 
    3  1049 Merry Clifford 64 Vero Beach Fl         36:51 11:54 
    4  1139 Brigitte Guilfoyle 62 West Melbourne    40:14 12:59 
    5  1164 Bonnie Weslch 62 West Melbourne Fl      41:19 13:20 
    6  1173 Cynthia Meech 61 West Melbourne Fl      41:43 13:28 
    7  1193 Carmen Nickels 62 Orlando Fl            42:11 13:37 
    8  1201 Diane Cobb 60 North Pole Ak             42:33 13:44 
    9  1208 Peggy Gerczynski 60 Satellite Beach F   43:26 14:01 
   10  1229 Judy Anttila 61 Satellite Bch Fl        44:24 14:20 
   11  1272 Elaine Taylor 61 Melbourne Fl           46:49 15:06 
   12  1298 Karen Hansen 62 Melbourne Fl            48:39 15:42 
   13  1370 Barbara Long 64 Cocoa Fl              1:02:25 20:08 
FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
    1   718 Pat Dixon 69 Rockledge Fl               30:19  9:47 
    2   989 Nan Higgins 68 Palm Bay Fl              34:48 11:14 
    3  1102 Katie Marsh 68 Melbourne Fl             38:44 12:30 
    4  1130 Joan Mahoney 67 Melbourne Fl            39:52 12:52 
    5  1154 Esther Chinnery 65 West Melbourne Fl    40:57 13:13 
    6  1238 Ursula Koffmahn 65 West Melbourne Fl    44:40 14:25 
    7  1337 Rosemarie Frey 67 Melbourne Fl          52:02 16:48 
FEMALE AGE GROUP:  70 - 89
    1  1169 Billie Schwartz 72 Vero Bch Fl          41:35 13:25 
    2  1344 Anna Leadbeater 80 Melbourne Beach Fl   53:08 17:09 
    3  1372 Roberta Osterling 70 Satellite Bch Fl 1:05:10 21:02 
 TEAM RESULTS
   1.  HARRIS                
            17:12   17:31   17:35 =   52:18
         KEITH Potter   17:12, STEVEN HEDGESPETH   17:31, DEKE JOHNSON   17:35
   2.  BUTLER                
            17:11   18:17   18:50 =   54:18
         Doug Butler   17:11, Kyle Butler   18:17, Tyler Truitt   18:50
   3.  BAYSIDE HS            
            17:45   17:49   18:45 =   54:19
         KYLE HUNTER   17:45, JOSHUA HORST   17:49, JEREMIAH SALOIS   18:45
   4.  KSC-USA               
            17:51   21:24   21:24 = 1:00:39
         SEAN BLACK   17:51, CAROL BALL   21:24, ERNEST DIAZ   21:24
   5.  INTERSIL              
            19:22   21:00   21:46 = 1:02:08
         ART ANDERSON   19:22, PETER GELZINIS   21:00, MARK PIPPIN   21:46
   6.  COVENANT LIONS        
            20:13   20:22   24:00 = 1:04:35
         JOSEPH SHERMAN   20:13, AMY ERNSBERGER   20:22, DARIA ZAUNER   24:00
   7.  JDSU                  
            20:21   21:37   23:02 = 1:05:00
         DANNY HENKELMAN   20:21, JOHNNY HENKELMAN   21:37, JIM RALPH   23:02
   8.  THE SLOTHS            
            21:07   21:40   23:09 = 1:05:56
         JOHN BLOSSOM   21:07, ANDREW BLOSSOM   21:40, SEAN FALLON   23:09
   9.  FUNCTIONING ALCOHOLICS
            22:19   22:23   24:28 = 1:09:10
         KIM GRAHAM   22:19, ED ROTH   22:23, ERIC SWENSON   24:28
  10.  ROCKWELL COLLINS      
            22:47   23:18   23:57 = 1:10:02
         DAMIEN GLYNN   22:47, HERNAN ROJAS   23:18, GENE GRIESHABER   23:57
  11.  CLUB PERFORMAX        
            23:14   23:25   23:55 = 1:10:34
         CATHY BONENBERGER   23:14, LIZ VAN HEMEL   23:25, PETE GUTIERREZ
           23:55
  12.  TPSI                  
            21:26   25:46   25:53 = 1:13:05
         CHUCK GALY   21:26, LAURIE SAUNDERS   25:46, CARLOS VARGAS   25:53
  13.  SOUTHEAST AEROSPACE   
            24:06   24:13   27:25 = 1:15:44
         Jan Conrad   24:06, Jeffrey Childers   24:13, Tom Conrad   27:25
  14.  OSLER                 
            19:12   28:07   28:46 = 1:16:05
         ANDY AKINSON   19:12, PETER KORETSKY   28:07, TREY MCMULLAN   28:46
  15.  THE FOCKERS           
            23:27   26:04   26:43 = 1:16:14
         ANKE SCHULZ   23:27, JESSICA SEAMAN   26:04, MELISSA LIFORD   26:43
  16.  BREVARD ZOO-LANDERS   
            24:14   25:38   28:54 = 1:18:46
         Andrew Stevens   24:14, Michelle Smurl   25:38, JACOB MC KESSEY
           28:54
  17.  MEL COMMUNITY CHURCH  
            21:56   28:02   29:19 = 1:19:17
         MICHAEL MALESKI   21:56, GINA DEMING   28:02, CURTIS DEMING   29:19
  18.  ST JOSEPHS SCHOOL     
            24:50   27:31   27:41 = 1:20:02
         JASON WHITWORTH   24:50, MARK BRITT   27:31, JACKSON REED   27:41
  19.  TEAM ALLIANCE         
            21:16   27:02   32:49 = 1:21:07
         LYNDSEY SPRAGINS   21:16, PATTY WRIGHT   27:02, MIKE SPRAGINS   32:49
  20.  MEADOWLANE ELEMENTARY 
            30:46   30:47   30:47 = 1:32:20
         TAYLOR PLOTT   30:46, JANAE FANNIN   30:47, KATY Curry   30:47
  21.  PANTHERS              
            30:23   44:12   46:49 = 2:01:24
         YULIYA MALIKOVA   30:23, LESLIE SAVOIE   44:12, ELAINE TAYLOR   46:49
  22.  MEADOWLANE RUN CLUB   
            37:44   42:33   42:44 = 2:03:01
         BILL BYRD   37:44, MARISSA LEBLANC   42:33, SAMUEL BYRD   42:44
  23.  SCU                   
            21:47   51:59   52:00 = 2:05:46
         CURTIS MUSSELMAN   21:47, MELISSA JACKSON   51:59, PETER MASONE
           52:00

 


About Alta Vista Sports | Return to Homepage
P.O. Box 1700 | Deland, FL USA 32721
Tel: 386.736.0002 | email: jboyle@altavistasports.com