Alta Vista Sports

 

HAMMERHEAD OLYMPIC DISTANCE TRIATHLON
1.5K SWIM; 40K BIKE; 10K RUN
8/28/2005; 7:30AM AT CAMP BLANDING
EVENT DIRECTOR: MAJ. CECIL CAULEY
TIMING: JOHN BOYLE
ALTA VISTA SPORTS 386-736-0002
POB 1700, DELAND, FL 32721
jboyle@altavistasports.com for ?'s
 
OVERALL MALE CHAMPION & RUNNERSUP
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     1    87 Darin Shearer 31 Gainesville FL          2:12:51    1   24:44    1:11    3 1:05:30    0:47    1   40:42 
    2     2     1 Robert Aldredge 24 Vandalia OH           2:19:16   11   27:14    1:35    4 1:05:43    0:41    4   44:04 
    3     3   301 Jonathan Mc Comb 37 Pensacola FL         2:19:45   22   29:36    1:21    5 1:05:57    0:49    2   42:04 
MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     5   406 Prichard Keely 23 Pensacola FL           2:20:26    1   25:14    1:31    1 1:08:26    0:29    1   44:48 
    2    45     5 Chris Ingstad 24 Lakewood CA             2:39:43    5   34:50    1:28    2 1:10:01    0:49    3   52:37 
    3    51   314 Timothy Gunn 24 Jax FL                   2:41:44    2   28:46    2:22    5 1:14:44    0:39    4   55:14 
    4    57    78 Craig Dixon 20 Gainesville FL            2:42:57    3   33:02    1:56    3 1:10:29    0:54    5   56:37 
    5    85     6 Josh West 23 Gainesville FL              2:49:19    7   39:46    2:38    4 1:13:25    1:37    2   51:55 
    6   193     4 Andrew Hall 23 Neptune Beach FL          3:18:36    4   33:23    3:24    6 1:21:19    1:06    7 1:19:27 
    7   200    86 Ryan Kneapler 24 Orlando FL              3:20:52    6   35:23    3:28    7 1:26:23    1:13    6 1:14:27 
    8   268     2 Scott De Melo 21 Jacksonville FL         4:25:38    8   51:53    3:30    8 1:45:45    2:40    8 1:41:52 
MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    21     8 Matt Geren 29 St. Augustine FL           2:33:52    1   31:13    1:32    1 1:10:41    0:52    2   49:36 
    2    53    19 Beau Willsey 29 Lake City FL             2:41:49    5   35:48    2:27    7 1:16:28    1:38    1   45:30 
    3    65    18 Bretyn Whiteley 27 Gainesville FL        2:45:43    3   33:47    2:41    4 1:15:13    0:56    3   53:07 
    4    68    16 Joseph Sutherland 26 Gainesville FL      2:46:04    2   31:44    2:39    3 1:14:15    2:22    6   55:06 
    5    91    84 Kevin Carpenter 26 St. Augustine FL      2:50:28    6   35:57    2:17    6 1:16:01    1:19    5   54:58 
    6   107    15 Ted Rueger 27 Atlantic Beach FL          2:53:12    8   37:44    3:02    5 1:15:18    1:02    7   56:09 
    7   110    79 Steven Murden 25 Augusta GA              2:53:44   10   39:10    2:20    8 1:17:13    0:55    4   54:08 
    8   130    14 James Rudd 26 Savannah GA                2:59:08    7   36:46    2:23    2 1:14:11    0:46   10 1:05:03 
    9   142     9 Craig Hewitt 25 Savannah GA              3:01:30    4   35:32    2:16    9 1:22:15    0:56    9 1:00:33 
   10   182    10 Tom Kelly 27 Tallahassee FL              3:11:44   11   39:58    2:45   11 1:30:35    2:09    8   56:20 
   11   208    13 Justin Newbern 25 Jacksonville FL        3:24:49    9   38:37    4:01   10 1:26:16    3:40   11 1:12:17 
   12   244    11 Kevin Maloney 28 Columbia SC             3:42:41   12   45:52    4:13   12 1:33:57    0:58   13 1:17:42 
   13   254     7 Erik Carlson 25 Columbia SC              3:48:43   13   45:56    4:00   13 1:44:07    0:53   12 1:13:49 
MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     7    23 Lyndon Box 31 Jacksonville FL            2:21:42    1   27:04    1:32    1 1:05:58    0:33    2   46:37 
    2    15    41 Craig Skorich 30 St. Augustine FL        2:28:31    5   30:38    1:30    2 1:07:18    0:37    4   48:31 
    3    19    44 Chris Tippin 31 Jacksonville FL          2:32:36   14   33:17    2:09    3 1:09:01    0:53    3   47:19 
    4    26    21 Daniel Arnett 30 Newport News VA         2:35:29    7   31:12    2:51    4 1:09:20    0:46    6   51:22 
    5    28    37 Mike Palios 30 Tallahassee FL            2:36:02   13   33:15    1:59    7 1:11:33    0:37    5   48:40 
    6    33    39 Greg Prosser 30 Savannah GA              2:37:23   17   34:03    2:23   12 1:15:16    0:37    1   45:05 
    7    35    33 Greg Kazmierski 33 Lake City FL          2:37:29    6   31:11    1:44    5 1:10:15    0:44    7   53:37 
    8    62    27 Andy Ferguson 34 Atlantic Beach FL       2:44:27    2   27:20    1:45    6 1:11:29    1:20   15 1:02:34 
    9    66    36 Randy Monk 32 Gainesville FL             2:45:55    4   30:12    3:28   13 1:15:47    1:21    8   55:08 
   10    73    80 Sean Hylton 33 Naples FL                 2:46:35    9   31:29    1:44    9 1:14:10    0:59   11   58:14 
   11    84    46 Michael Woods 30 Jacksonville FL         2:49:11    3   28:55    2:45   17 1:17:17    1:25   12   58:51 
   12   121    28 Ed Fowler 33 Tybee Island GA             2:56:51   10   32:06    2:10   21 1:21:05    1:22   13 1:00:09 
   13   122    43 Joel Springer 34 Tallahassee FL          2:57:00   20   36:27    3:14   16 1:16:57    2:11   10   58:12 
   14   126    40 Kyle Sefton 31 Jacksonville FL           2:57:48   19   36:05    2:49   10 1:14:24    0:48   16 1:03:45 
   15   131   458 Dylan Moquin 31 Jacksonville FL          2:59:13   24   40:35    2:56    8 1:11:46    1:33   14 1:02:25 
   16   138    38 Jason Parker 33 Savannah GA              3:00:50   18   35:03    2:16   14 1:16:27    1:50   18 1:05:17 
   17   140    31 Michael Goodfriend 34 Jacksonville FL    3:01:02   15   33:45    3:21   11 1:14:41    1:55   20 1:07:22 
   18   162    34 David Mariotti 34 Ponte Vedra Beach FL   3:07:11   11   32:31    2:18   15 1:16:54    1:21   22 1:14:08 
   19   168   313 Brian Endee 31 Jax FL                    3:08:22   21   36:56    3:28   19 1:19:28    1:43   19 1:06:50 
   20   180    24 Jimbo Cross 30 St Augustine FL           3:11:02   26   46:26    2:28   23 1:23:41    2:15    9   56:14 
   21   183    29 Mark Frazer 31 Marietta GA               3:12:48   23   39:44    2:12   18 1:18:28    1:15   21 1:11:12 
   22   189    42 Chris Spears 34 Jacksonville FL          3:14:35   16   33:52    2:46   27 1:31:44    2:21   17 1:03:54 
   23   194   315 John Willim 34 St Augustine FL           3:18:37   22   38:20    3:20   20 1:20:59    1:27   23 1:14:33 
   24   201    30 Hannibal Garces 33 Jacksonville FL       3:20:59    8   31:12    3:17   22 1:22:40    1:43   25 1:22:08 
   25   205    45 Vee Van Patten 34 Ponte Vedra Beach FL   3:24:00   12   33:12    3:07   25 1:27:20    1:12   24 1:19:10 
   26   238    26 Jeff Earnhardt 34 Roswell GA             3:38:02   25   41:55    3:38   24 1:24:32    2:13   26 1:25:46 
   27   257    20 Darren Allen 33 Tallahassee FL           3:55:36   27   47:32    5:15   28 1:31:50    3:26   27 1:27:36 
   28   261    22 Michael Bittner 33 Jacksonville FL       4:05:01   28   55:20    4:30   26 1:30:47    3:20   28 1:31:07 
MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     6    77 Paul Wilson 36 Jacksonville Beach FL     2:20:56    4   28:20    1:13    2 1:04:47    0:31    4   46:07 
    2     8    69 Michael Peters 37 Fernandina Beach FL    2:23:47   13   32:22    1:46    1 1:03:14    1:02    2   45:25 
    3    12    50 James Cardozo 35 Jacksonville FL         2:26:23    5   28:35    1:32    3 1:06:22    0:52    5   49:04 
    4    14    61 Brecht Heuchan 35 Tallahassee FL         2:27:49    2   26:18    1:33    4 1:06:56    0:49   12   52:16 
    5    16    81 John Alsobrook 35 Gainesville FL         2:29:06   11   31:11    2:18    6 1:09:25    1:20    1   44:54 
    6    18    51 Erik Carlson 36 Jacksonville FL          2:30:28    3   27:01    1:43    5 1:08:10    1:19   13   52:17 
    7    31    76 Marco Turra 37 Jacksonville FL           2:36:39   12   31:35    2:07   16 1:12:35    0:57    7   49:26 
    8    37    71 Gary Rothe 39 Stuart FL                  2:38:17    7   28:51    1:34   20 1:14:50    0:43   14   52:20 
    9    39   309 John Pham 36 Orlando FL                  2:38:43   17   34:54    1:46   13 1:11:47    0:52    6   49:26 
   10    40    67 Stephane Naoumoff 39 Merritt Island FL   2:39:09    6   28:37    1:44   14 1:12:12    0:53   19   55:45 
   11    42    52 John Charles 39 Ormond Beach FL          2:39:19    1   26:02    1:49   19 1:13:50    0:52   20   56:47 
   12    46    74 David Snow 37 St. Augustine FL           2:39:46   16   33:20    3:18    7 1:09:37    1:25   11   52:07 
   13    47    66 Jay Millson 35 Orange Park FL            2:40:04    9   30:31    2:16   17 1:13:01    0:43   16   53:35 
   14    56    49 Chad Cancelosi 36 Jacksonville FL        2:42:55   15   33:18    1:29    8 1:10:02    0:55   21   57:12 
   15    58    64 David Knowles 38 Albany GA               2:43:07   10   30:39    1:55   10 1:10:50    0:51   24   58:53 
   16    61    58 Jeff Gidcumb 37 Orange Park FL           2:43:55    8   28:56    1:55    9 1:10:04    1:02   28 1:02:00 
   17    64    56 Michael Eagle 37 Jacksonville FL         2:45:36   19   35:55    1:41   11 1:10:54    2:09   18   54:58 
   18    67    60 Hugh Hartsfield 35 Tallahassee FL        2:46:03   26   39:39    2:53   12 1:11:43    1:21    8   50:29 
   19    83    47 Rod Anderson 39 St. Augustine FL         2:49:09   21   37:18    2:43   23 1:15:47    1:22    9   52:02 
   20    87    48 Marshal Butler 35 Jacksonville FL        2:49:39   30   40:51    1:48   15 1:12:29    0:51   17   53:41 
   21    94    88 Don Packard 39 Jacksonville FL           2:51:10   20   36:09    2:22   27 1:19:11    1:24   10   52:06 
   22    98   308 Michael Mahon 35 San Jose CA             2:51:41   28   40:34    2:51   28 1:20:40    1:33    3   46:04 
   23   104   311 Joe Deegan 36 Jax Bch FL                 2:52:45   14   33:14    2:21   21 1:15:24    1:23   26 1:00:25 
   24   132    70 Jason Rogers 36 Waycross GA              2:59:22   25   39:32    2:40   26 1:17:13    1:21   23   58:40 
   25   134   312 Vann Simmons 38 Amelia Isl FL            2:59:48   18   35:22    4:32   24 1:15:50    2:07   27 1:01:59 
   26   137    68 Steve Perry 38 Jacksonville FL           3:00:12   22   37:19    1:43   22 1:15:24    1:27   30 1:04:21 
   27   146    55 James De Vriendt 35 Melbourne FL         3:02:58   32   42:46    2:20   18 1:13:43    0:50   29 1:03:22 
   28   153    82 John Beasley 36 Savannah GA              3:05:17   24   39:07    2:54   25 1:16:32    2:09   31 1:04:36 
   29   165    89 Paul Leone 39 Ponte Vedra FL             3:07:41   27   39:49    3:11   31 1:24:06    1:35   25   59:03 
   30   172    62 Joseph Hoff 36 Jacksonville FL           3:09:06   34   43:32    2:39   30 1:23:35    1:12   22   58:10 
   31   176    54 William Cook 39 Madison AL               3:10:18   35   46:03    3:14   32 1:26:54    1:08   15   53:02 
   32   185    83 John Palmer 37 Fernandina Beach FL       3:13:33   29   40:46    3:29   29 1:20:43    1:29   32 1:07:08 
   33   250    90 Keith Frein 35 Ponte Vedra FL            3:43:44   31   40:57    5:44   33 1:32:28    2:48   33 1:21:48 
   34   259    53 Mike Chester 36 Hahira GA                3:59:13   23   37:59    2:16   34 1:38:45    2:50   34 1:37:24 
   35     0    57 Kendall Frederick 38 Orange Park FL                33   43:13    3:32                                   
MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     9   170 Steve Petitt 44 Atlantic Beach FL        2:24:28    1   26:57    1:10    1 1:06:15    0:33    5   49:35 
    2    10   123 Claus Schoellhorn 41 Gainesville FL      2:25:46    4   28:15    1:39    5 1:08:53    0:44    3   46:16 
    3    13   104 Hal Gilreath 42 Jacksonville FL          2:27:20    3   27:05    1:41   10 1:12:30    0:35    2   45:32 
    4    24   106 Scott Gress 43 Savannah GA               2:35:11    6   31:34    1:44    2 1:06:23    0:45    8   54:48 
    5    25   100 Bernard Borbely 44 St. Augustine FL      2:35:18   13   35:12    2:35    9 1:12:08    1:00    1   44:24 
    6    27   109 James Harris 40 Longwood FL              2:35:44    8   32:37    1:52    4 1:07:49    0:57    7   52:31 
    7    38   107 Scott Grimm 41 Green Cove Springs FL     2:38:22    5   29:50    2:42   12 1:15:13    1:08    4   49:31 
    8    74   118 Kemp Nussbaum 40 Savannah GA             2:46:59   11   33:33    2:05    7 1:10:53    1:16   13   59:13 
    9    75   120 Ron Porter 43 Jacksonville FL            2:47:32   17   38:14    2:07    6 1:10:44    0:53   10   55:37 
   10    77   304 Chris Skinner 43 Jax FL                  2:47:48   12   34:15    1:56   11 1:14:38    1:26    9   55:36 
   11    78   103 Ben Espling 42 Jacksonville FL           2:48:00   15   36:27    1:54   15 1:16:51    0:53    6   51:57 
   12    86   307 Fred Colebrooke 41 Inverness FL          2:49:37    9   32:41    1:56   14 1:15:36    0:51   12   58:35 
   13   111   113 Peter King 44 Jacksonville FL            2:53:51    7   32:11    1:55    8 1:11:33    0:50   18 1:07:24 
   14   113   121 David Quillen 41 Gainesville FL          2:55:33    2   27:00    3:08   18 1:19:37    1:34   17 1:04:17 
   15   123   122 Richard Reid, Jr 43 Jacksonville FL      2:57:04   22   42:30    2:04   13 1:15:25    0:51   11   56:16 
   16   136   114 Louie Lopez 43 Atlantic Beach FL         3:00:11   10   33:29    2:38   19 1:20:02    1:10   16 1:02:54 
   17   159   112 Donnie Kilgore 43 Jacksonville FL        3:06:24   19   41:19    2:32   16 1:18:11    2:41   14 1:01:42 
   18   167   110 John Hibberts 40 Savannah GA             3:08:13   14   35:57    2:39   21 1:20:55    1:08   19 1:07:35 
   19   177   115 Eric Marchand 42 Land O Lakes FL         3:10:23   24   44:23    2:11   20 1:20:19    0:55   15 1:02:37 
   20   206   116 Richard Mc Rae 43 Green Cove Springs FL  3:24:19   26   45:28    2:33   22 1:23:02    1:34   22 1:11:43 
   21   220   108 Stephen Harris 44 Wilmington NC          3:29:07   16   37:39    3:19   17 1:19:08    4:01   25 1:25:01 
   22   227   125 Joseph Sheppard 40 Fernandina Beach FL   3:33:15   21   42:28    2:25   24 1:26:09    1:41   23 1:20:33 
   23   235   101 Craig Burnside 44 Bainbridge GA          3:36:38   20   42:24    3:40   23 1:25:47    2:35   24 1:22:13 
   24   236   126 J.e.b. Stewart 44 Orange Park FL         3:37:03   27   49:32    3:30   26 1:34:14    1:36   20 1:08:12 
   25   248   415 Jim Rogers 41 Orange Park FL             3:43:41   23   42:40    3:26   27 1:44:58    1:30   21 1:11:10 
   26   256   127 John Upchurch 41 Jacksonville FL         3:55:21   25   45:23    3:44   25 1:33:48    2:41   26 1:29:48 
   27     0   102 Michael Ciolfi 44 St. Augustine FL                 18   41:01    2:20    3 1:07:14    1:48              
MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    11   132 Wayne Gierke 47 Rincon GA                2:25:58    1   26:55    1:35    2 1:07:21    0:48    3   49:21 
    2    20   129 David Bernacki 49 Valdosta GA            2:32:57   12   41:35    1:20    1 1:06:10    0:41    1   43:13 
    3    52   140 Gregory Umberger 48 Jacksonville FL      2:41:48    5   36:48    1:53    3 1:09:29    0:42    4   52:59 
    4    60   133 Jay Herring 47 Jacksonville FL           2:43:33    9   40:50    1:46    5 1:11:43    1:04    2   48:13 
    5    63   136 Jim Leland 47 Ponte Vedra Beach FL       2:45:03    6   37:14    1:35    4 1:11:09    0:50    5   54:15 
    6    79   138 David Oliver 45 Jesup GA                 2:48:10    2   30:05    2:46    8 1:15:48    2:00    6   57:34 
    7   139   131 Dave Garrett 48 Lynn Haven FL            3:00:52    4   32:59    2:34    6 1:12:19    1:22    9 1:11:39 
    8   144   128 Robert Barnhill 48 Gainesville FL        3:02:36    8   38:53    2:55   10 1:17:21    1:13    8 1:02:15 
    9   158   139 David Phillips 48 Tallahassee FL         3:06:03   10   40:56    2:54   11 1:20:04    2:24    7   59:48 
   10   231   172 Wyatt Mc Cutcheon 46 Lynn Haven FL       3:34:30    7   38:13    3:18   12 1:25:01    2:10   11 1:25:50 
   11   232   171 Nick Baker 49 Savannah GA                3:34:42   11   41:04    2:35    9 1:17:06    1:22   12 1:32:37 
   12   253   134 Rex Howe 46 Ponte Vedra Blvd FL          3:48:39   13   52:29    3:09   13 1:27:11    2:31   10 1:23:22 
   13     0   130 Rick Bringger 49 Lake City FL                       3   31:28    2:58    7 1:13:29    1:44              
MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    22   141 Walter Arnold 53 Ponte Vedra FL          2:33:57    1   28:03    1:34    1 1:11:20    1:06    1   51:56 
    2    93   154 Ken Marsh 51 Orange Park FL              2:51:08    9   39:37    2:07    4 1:14:42    0:54    3   53:50 
    3   116   151 Kevin Kohn 54 Saint Augustine FL         2:55:46    3   36:00    2:00    2 1:13:19    1:11    8 1:03:18 
    4   118   144 David Black 54 Gainesville FL            2:55:51    6   37:54    1:46    7 1:18:27    1:18    4   56:29 
    5   135   161 Kevin Terranella 52 Jacksonville FL      2:59:56    7   38:21    2:20    6 1:16:25    1:03    6 1:01:49 
    6   143   158 George Roberts 50 Savannah GA            3:02:00    2   31:22    3:10    8 1:18:28    2:16   11 1:06:46 
    7   147   148 Craig Henderson 50 Jacksonville FL       3:03:04   13   41:27    2:10    5 1:15:52    1:19    7 1:02:18 
    8   160   142 Keith Biggs 54 Gainesville FL            3:06:32    5   36:34    3:24   10 1:21:13    1:27    9 1:03:54 
    9   163   145 Randall Brown 52 Maitland FL             3:07:30   12   40:43    2:09   11 1:21:40    1:38    5 1:01:22 
   10   169   156 Miller Mc Cormick 50 Jacksonville FL     3:08:27   18   46:01    4:26   12 1:22:39    1:59    2   53:24 
   11   191   159 Keith Stanley 50 Winter Springs FL       3:16:40   17   44:14    3:03    9 1:20:14    1:36   12 1:07:35 
   12   199   150 Michael Kneapler 50 Land O Lakes FL      3:20:51    8   38:36    3:44   15 1:25:36    1:32   14 1:11:25 
   13   214   149 Cesar Keller 54 Ponte Vedra Beach FL     3:27:17   20   51:41    3:59   14 1:24:48    1:36   10 1:05:16 
   14   216   155 Ken Martinez 52 Palmetto FL              3:27:42   10   39:42    2:45   17 1:26:48    1:40   16 1:16:48 
   15   217   160 Tom Stevens 53 Gainesville FL            3:27:43   16   43:53    3:13   18 1:28:55    0:50   13 1:10:53 
   16   219   157 Michael Meece 51 Fernandina Beach FL     3:28:35   14   42:11    3:31   13 1:23:19    1:53   17 1:17:44 
   17   229   143 William Birtley 50 Ponte Vedra Beach FL  3:33:41   19   50:42    2:36   16 1:26:11    2:27   15 1:11:46 
   18   233   147 Jeff Funderburk 50 Jacksonville FL       3:35:01   11   40:41    5:07   19 1:29:56    1:03   18 1:18:15 
   19   243   146 James Frye 50 Jacksonville FL            3:42:13   15   42:43    3:40   20 1:31:22    1:58   19 1:22:32 
   20     0   153 Peter Loftis 50 Ponte Vedra FL                      4   36:18    1:54    3 1:14:19    0:48              
MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    29   163 Steve Plymale 56 Valdosta GA             2:36:03    2   34:15    1:29    1 1:10:57    0:48    1   48:36 
    2    44   164 Steven Williams 56 Jacksonville FL       2:39:31    1   33:08    2:28    2 1:12:15    1:26    2   50:16 
    3   156   162 Ron Mars 59 Jacksonville FL              3:05:38    4   38:29    3:37    5 1:25:20    1:43    3   56:30 
    4   166   173 John Giorgianni 56 Jacksonville FL       3:08:03    3   38:25    2:55    4 1:22:42    1:24    4 1:02:39 
    5   203   174 Joe Sova 58 Jacksonville FL              3:21:59    5   44:17    2:36    3 1:20:49    1:41    5 1:12:38 
MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    48   175 Bruce Buchanan 64 Fernandina Beach FL    2:40:54    1   32:19    2:12    1 1:12:16    1:24    1   52:45 
    2   105   166 George Palmer Jr 61 Tallahassee FL       2:53:01    2   39:30    2:03    2 1:13:18    1:15    2   56:57 
    3   125   165 Jerry Bottorff 61 Fernandina Beach FL    2:57:29    3   40:02    2:17    3 1:14:35    1:31    3   59:05 
    4   252   167 Bill Petty 62 Gainesville FL             3:47:55    4   52:14    4:51    4 1:24:37    2:37    4 1:23:39 
MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   234   168 Michael Dayoub 69 Savannah GA            3:35:31    1   38:31    4:07    1 1:31:46    1:35    1 1:19:33 
MALE AGE GROUP:  70 - 99
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   197   169 Winston Allen 75 St. Augustine FL        3:18:40    1   35:00    2:52    1 1:26:06    1:09    1 1:13:34 
CLYDESDALE   01 - 39
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   101   453 Edward Collins 32 Tampa FL               2:51:54    1   38:47    1:49    1 1:12:16    1:13    1   57:50 
    2   224   454 Brian Conway 29 Orange Park FL           3:31:45    3   51:34    3:56    2 1:23:39    2:33    2 1:10:04 
    3   260   464 Emanuel Xenick 39 Tampa FL               4:00:15    2   50:48    5:24    3 1:32:55    2:03    3 1:29:07 
CLYDESDALE   40 - 99
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    36   463 Peter West 42 Hilton Head SC             2:38:03    2   31:41    1:35    1 1:09:45    1:02    1   54:03 
    2   151   455 Jonathan Edwards 41 Jacksonville FL      3:05:14    1   27:26    2:18    2 1:18:21    1:20    3 1:15:49 
    3   196   460 Robert Palmer 43 Tallahassee FL          3:18:39    3   36:33    3:08    3 1:22:42    1:21    2 1:14:58 
    4   245   457 David Hotchkiss 51 Jacksonville FL       3:43:13    4   39:05    4:35    4 1:23:19    2:22    4 1:33:54 
    5   262   462 Layne Wallace 50 Atlantic Beach FL       4:08:00    5   56:35    3:09    5 1:31:25    2:18    5 1:34:34 
    6   269   451 Dennis Adams 50 Jacksonville FL          4:31:34    6   57:02    3:18    7 1:50:28    1:24    6 1:39:25 
    7   270   452 Samuel Atwell 40 Jacksonville FL         5:02:18    7 1:21:30    5:29    6 1:41:17    1:08    7 1:52:56 
MALE MILITARY  01 - 39
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    59   416 Roland Simard 38 Saint Marys GA          2:43:20    2   33:59    1:46    1 1:09:10    1:04    4   57:23 
    2    69   411 Steven Mondy 26 Orange Park FL           2:46:11    4   34:16    1:44    5 1:15:55    1:12    1   53:07 
    3    92   417 Anthony Skrypek 28 Evans GA              2:51:02    1   33:46    1:45    4 1:15:01    0:45    6   59:46 
    4    96   405 Matt Hepp 26 Valdosta GA                 2:51:16    8   38:09    3:23    2 1:14:40    1:20    2   53:47 
    5    99   413 Donald Pinero 29 Jacksonville FL         2:51:42    9   38:24    1:23    3 1:14:59    0:48    3   56:09 
    6   124   410 Newt Mc Kissick 29 Jacksonville Beach FL 2:57:25    3   34:04    1:58    6 1:16:16    1:09    7 1:04:01 
    7   149    85 Robert Seitz 29 Valdosta GA              3:04:45   11   40:36    3:19    8 1:20:11    1:40    5   59:01 
    8   174   407 Thomas Kilbride 26 Savannah GA           3:09:30   10   39:42    2:14    7 1:17:53    1:01   10 1:08:41 
    9   186   414 Brian Risley 36 Saint Marys GA           3:13:52    5   34:50    2:28   10 1:20:50    2:03   13 1:13:43 
   10   187   403 Don Cross 38 Kingsland GA                3:13:58    6   35:16    2:47   11 1:22:10    1:14   12 1:12:32 
   11   192   404 Michael Enos 37 Burke VA                 3:17:33    7   37:13    2:56   13 1:27:36    2:02    9 1:07:47 
   12   195   408 Stephen Leonard 28 Jacksonville FL       3:18:39   12   42:09    3:23    9 1:20:20    2:11   11 1:10:37 
   13   221   401 Benjamin Carpenter 29 Savannah GA        3:29:27   14   54:00    2:47   12 1:25:24    1:18    8 1:06:00 
   14   246   412 David Paxton 31 Jacksonville FL          3:43:17   13   42:13    3:10   14 1:29:42    1:22   14 1:26:52 
MALE MILITARY  40 - 99
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   141   418 Robert Ziegler 41 Ponte Vedra Beach FL   3:01:21    1   32:54    1:59    2 1:16:59    1:29    1 1:08:03 
    2   170   400 Jose Baez 41 Tampa FL                    3:08:34    2   33:34    1:36    1 1:12:40    0:48    2 1:19:58 
    3   265   402 Stephen Coyne 54 Valdosta GA             4:13:29    3   48:31    5:12    3 1:25:06    3:43    3 1:50:59 
OVERALL FEMALE CHAMMPION & RUNNERSUP
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    17   302 Gabriele Hauck 35 Savannah FL            2:30:25   14   33:17    1:52    1 1:09:08    0:43    3   45:26 
    2    32   210 Kristel Maes 28 Savannah GA              2:37:09   17   34:21    1:43    2 1:10:36    0:39    5   49:51 
    3    34   216 Friderike Wilde 26 Gainesville FL        2:37:27   18   34:22    1:34   19 1:17:22    0:53    1   43:18 
AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    90   202 Kirstin Johnson 24 Largo FL              2:50:25    3   37:16    2:07    1 1:15:59    1:26    1   53:40 
    2   171   200 Leland Black 20 Gainesville FL           3:08:47    1   35:02    1:59    3 1:29:15    1:03    2 1:01:30 
    3   207   274 Ondi Crino 24 Gainesville FL             3:24:35    4   43:47    3:04    2 1:26:06    0:51    3 1:10:49 
    4   213   201 Elizabeth Feally 23 Gainesville FL       3:27:04    2   35:55    3:32    4 1:34:09    1:53    4 1:11:37 
FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    41   206 Jennifer Hanley 28 Orange Park FL        2:39:16    8   37:33    2:16    2 1:14:34    0:52    1   44:02 
    2    50   207 Amanda Harris 25 Hinesville GA           2:41:40    3   32:37    2:10    1 1:14:11    0:48    4   51:56 
    3    72   204 Macall Dyer 27 St. Petersburg FL         2:46:35    5   35:26    1:39    3 1:17:13    0:41    3   51:38 
    4    89   203 Melissa Claus 28 Gainesville FL          2:50:12    4   35:24    2:46    4 1:18:12    1:34    5   52:18 
    5   100   213 Lisa Newkirk 28 Jacksonville FL          2:51:42    7   36:44    2:16    5 1:19:11    0:53    6   52:40 
    6   102   211 Erin Moore 25 Atlantic Beach FL          2:52:08    2   31:06    2:49    7 1:22:17    1:18    8   54:40 
    7   103   215 Mandala Treadaway 29 Orange Park FL      2:52:45    6   36:04    2:55    8 1:23:00    0:41    2   50:07 
    8   117   208 Melanie Ladenheim 28 Gainesville FL      2:55:49    9   38:17    1:54    6 1:21:46    1:06    7   52:48 
    9   204   205 Jen Deluca 27 Pensacola FL               3:23:29   13   50:11    3:16   10 1:28:25    1:33    9 1:00:05 
   10   209   218 Amy Wilson 28 Jacksonville Beach FL      3:24:51   10   39:52    2:54   11 1:30:36    0:50   12 1:10:42 
   11   222   217 Shannon Wilson 25 Ponte Vedra FL         3:30:44    1   30:38    4:35    9 1:25:53    2:20   13 1:27:19 
   12   228   214 Chloe Tochtenhagen 28 Jacksonville FL    3:33:21   12   44:57    3:20   12 1:35:50    1:41   10 1:07:36 
   13   249   212 Joy Murphy 29 Jacksonville FL            3:43:42   11   44:35    2:52   13 1:45:50    2:43   11 1:07:43 
FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    54   227 Roberta Nader 30 Ponte Vedra FL          2:42:18    2   31:17    1:33    3 1:16:31    0:35    2   52:23 
    2    80   225 Stephanie Lovato 34 Hilton Head SC       2:48:14    5   34:00    1:44    2 1:16:02    0:40    6   55:49 
    3    82   220 Lori Brownell 31 Saint Augustine FL      2:48:38    7   35:23    2:07    1 1:15:19    1:24    4   54:27 
    4    88   300 Julie Breuer 33 Jacksonville FL          2:49:58    9   37:48    2:12    4 1:17:02    1:22    1   51:36 
    5    95   229 Amy Stenberg 32 Tallahassee FL           2:51:12    3   31:20    1:50    5 1:17:58    0:49    9   59:17 
    6   114   219 Amy Britton 33 Palm Coast FL             2:55:33    1   31:11    2:15    8 1:22:17    1:07    8   58:46 
    7   119   268 Regina Sooey 34 Jacksonville FL          2:56:32   10   37:49    2:30    7 1:22:16    1:05    3   52:54 
    8   133   221 Donya Fowler 34 Tybee Island GA          2:59:28   11   38:01    2:12   10 1:23:21    0:56    5   55:00 
    9   152   222 Rachael Greene 34 Jacksonville FL        3:05:16   13   39:42    2:21   11 1:24:47    0:51    7   57:37 
   10   154   228 Jennifer Saul 33 Tampa FL                3:05:34    8   36:20    1:52    6 1:21:59    0:45   11 1:04:39 
   11   157   276 Kristen Packard 34 Jacksonville FL       3:05:51    4   33:21    2:47   12 1:28:08    1:59   10   59:38 
   12   190   226 Kate Mac Fall 34 Tallahassee FL          3:16:13   12   38:49    4:13    9 1:22:17    2:07   12 1:08:48 
   13   212   223 Marsha Harrison 30 Jacksonville FL       3:25:40    6   34:48    2:47   13 1:29:53    1:16   15 1:16:57 
   14   226   316 Jessica Gregory 33 Jax FL                3:33:00   15   44:27    3:08   14 1:30:26    3:48   14 1:11:13 
   15   241   305 Melody Blythe 32 Orange Park FL          3:41:22   14   42:03    5:15   15 1:33:40    1:41   16 1:18:46 
   16   242   224 Laura Hostovich 31 Jessup MD             3:41:23   16   52:21    3:19   16 1:34:14    1:20   13 1:10:11 
FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    43   238 Kelly Walton 37 Bradenton FL             2:39:20    2   35:25    1:39    1 1:11:38    0:58    1   49:42 
    2   108   230 Tammy Carey 39 Kingsland GA              2:53:17    3   35:53    1:59    3 1:15:43    0:42    2   59:01 
    3   155   233 Lauri Graham 37 Gainesville FL           3:05:36    5   39:58    4:09    4 1:18:15    1:30    3 1:01:46 
    4   215   236 Elizabeth Metz 35 Orlando FL             3:27:28    4   39:21    2:23    6 1:31:27    1:05    5 1:13:15 
    5   218   237 Jennifer Price 38 Jacksonville FL        3:27:46    8   48:51    3:01    5 1:29:20    1:26    4 1:05:11 
    6   247   235 Sonya Hoener 36 Jacksonville FL          3:43:34    6   43:08    3:37    7 1:36:03    2:20    6 1:18:27 
    7     0   303 Lacey Skinner 39 Jax FL                             1   34:35    1:47    2 1:15:17    1:16              
    8     0   234 Cathi Hodge 35 Gainesville FL                       7   45:20    2:59                                   
FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    71   251 Lysette Shuman 43 Savannah GA            2:46:20    1   30:47    2:40    1 1:16:54    1:29    5   54:32 
    2    76   269 Maurya Sova 42 Jacksonville FL           2:47:45    3   32:07    1:42    3 1:19:20    0:48    4   53:51 
    3    97   239 Loranne Ausley 41 Tallahassee FL         2:51:39    6   36:35    2:27    4 1:20:11    1:24    2   51:04 
    4   106   252 Millie Tanner 44 Neptune Beach FL        2:53:06    7   37:42    2:02    2 1:17:21    0:55    6   55:09 
    5   127   240 Margaret Barton 41 Jacksonville FL       2:58:34   11   39:08    2:26    7 1:24:28    1:27    3   51:06 
    6   128   243 Angelika Frasier 40 Jacksonville FL      2:58:37    8   37:54    3:36    8 1:25:01    1:46    1   50:22 
    7   129   273 Kim Philo 41 Fernandina Bch. FL          2:59:00    4   32:09    2:17    5 1:20:44    1:21   10 1:02:31 
    8   145   245 Cynthia Malone 43 Casselberry FL         3:02:38    5   34:31    2:24    6 1:23:35    1:16    9 1:00:54 
    9   150   249 Sara Sanz 41 Jacksonville FL             3:05:13    2   31:13    2:43   11 1:29:35    0:54    8 1:00:49 
   10   164   246 Sherrill Mullens 40 Jacksonville FL      3:07:32    9   38:10    2:35   10 1:25:43    1:33    7   59:32 
   11   202   244 Sheila Hickson- Curran 40 Ponte Vedra Beach  3:21:20   12   39:48    3:12   13 1:30:25    2:02   11 1:05:55 
   12   230   241 Kim Cornell 41 Jacksonville FL           3:34:08   10   39:05    4:53   14 1:35:07    2:21   12 1:12:44 
   13   239   250 Cindy Shafer 44 Orlando FL               3:39:38   15   54:14    2:56    9 1:25:08    1:42   13 1:15:39 
   14   240   247 Maria Petow 42 St. Johns FL              3:40:06   13   43:40    3:44   12 1:30:10    3:41   15 1:18:52 
   15   251   271 Cindy Wilkinson 43 Jacksonville FL       3:46:27   14   45:47    3:42   15 1:37:43    2:40   14 1:16:37 
   16   266   270 Jill Tager 43 Jacksonville FL            4:17:33   16   56:26    3:57   16 1:45:10    2:13   16 1:29:49 
FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    55   254 Ann Campbell- Hays 47 Jacksonville FL    2:42:39    1   32:28    1:15    1 1:15:04    0:33    1   53:21 
    2   109   253 Liz Boudreaux 46 Atlantic Beach FL       2:53:42    2   35:00    2:06    3 1:18:13    1:19    3   57:06 
    3   120   258 Nicola Meadows 45 Savannah GA            2:56:39    5   38:04    1:42    2 1:16:44    0:56    5   59:15 
    4   148   255 Vicky Connell 46 Orange Park FL          3:04:21    3   36:37    2:17    4 1:21:23    0:48    6 1:03:17 
    5   161   310 Kim Crist 48 Green Cove Spr FL           3:06:33    6   42:14    2:23    6 1:24:47    1:52    2   55:18 
    6   179   259 Terri Derkum 46 Neptune Beach FL         3:11:01    7   46:49    2:31    5 1:22:35    1:01    4   58:07 
    7   210   257 Kim Kazimour 47 Gainesville FL           3:25:19    4   37:55    2:48    7 1:34:17    1:56    7 1:08:24 
    8   263   306 Paulette Zeller 49 St.augustine FL       4:08:09    8   50:02    4:51    8 1:37:52    2:57    8 1:32:30 
FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    81   263 Jean Toth 52 Savannah GA                 2:48:38    2   33:06    2:26    1 1:13:14    1:04    1   58:50 
    2   175   262 Linda Lynch 50 Jacksonville FL           3:10:16    1   32:22    2:02    2 1:27:54    2:37    2 1:05:22 
    3   223   261 Chantal Lefevre 51 Jacksonville FL       3:31:26    3   34:40    2:53    3 1:29:12    1:44    3 1:22:59 
FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   198   275 Katherine Davidson 56 Atlantic Beach FL  3:19:36    1   38:09    2:41    1 1:23:41    1:32    2 1:13:34 
    2   211   264 Joan Brown 56 Juno Beach FL              3:25:22    2   39:55    3:29    2 1:27:37    1:54    1 1:12:28 
    3   255   272 Marsha Vaile 56 Palm Coast FL            3:54:32    3   46:26    3:35    3 1:37:17    1:58    3 1:25:17 
FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   258   265 Susan Wallace 63 Atlantic Beach FL       3:56:19    1   56:47    4:50    1 1:34:15    2:39    1 1:17:49 
FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   225   266 Sharon Blount 65 St. Simons Island GA    3:32:49    1   44:56    2:50    1 1:29:59    1:36    1 1:13:29 
    2   267   267 Iris Dayoub 68 Savannah GA               4:20:01    2   50:56    5:05    2 1:44:29    2:26    2 1:37:07 
FEMALE AGE GROUP:  70 - 79
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
ATHENA   01 - 39
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   112   476 Laura Cauley 31 Atlantic Beach FL        2:54:34    1   33:34    1:41    1 1:20:38    1:10    1   57:33 
    2   178   479 Stephanie Latimer 25 Jacksonville FL     3:11:00    2   38:07    2:59    2 1:22:58    1:20    2 1:05:37 
ATHENA   40 - 99
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   184   478 Bonni Smith 43 St. Simons Island GA      3:13:24    1   38:23    2:36    1 1:27:12    0:58    1 1:04:16 
    2   264   477 Pamela Schuneman 48 Osprey FL            4:10:31    2   48:10    3:08    2 1:40:54    2:03    2 1:36:18 
FEMALE MILITARY  01 - 39
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
FEMALE MILITARY  40 - 99
Place O'All No.   First    Last     Ag City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   188   242 Robin Cross 42 Kingsland GA              3:13:58    1   38:38    2:13    1 1:18:32    1:48    1 1:12:49 
RELAY RESULTS
 MALE RELAY
Place O'All No.   Tname                     Names                               Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============================================================= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     4   432 Team Mobius Pete Kovalick / William Beaumont/ Sean Scott      2:19:52    1   28:25    1:13    1 1:07:55    0:27    1   41:55 
    2    23   176 Go Fast J. B. Long/ David Brodhacker                          2:35:06    2   31:28    1:10    3 1:10:57    0:43    3   50:50 
    3    30   429 Team Wachovia Jeff Watts/ Howard Halle/ Phil Klein            2:36:11    3   40:31    1:29    2 1:10:11    0:30    2   43:32 
 FEMALE RELAY
Place O'All No.   Tname                     Names                               Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============================================================= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    70   426 Get The Led Out Erin Bitterli / Dianne Herlihy/ Liesl Fox     2:46:13    1   33:29    1:15    1 1:21:26    0:31    1   49:34 
    2   237   430 Scrubs Jill Richardson / Marcia Rickey/ Laura Kearns          3:37:44    2   40:19    1:38    2 1:43:40    0:33    2 1:11:36 
 MIXED RELAY
Place O'All No.   Tname                     Names                               Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============================================================= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    49   428 Other Peoples Spouces Linda Downing/ Stephen Christiansen     2:41:25    1   28:34    1:31    1 1:15:25    0:37    1   55:19 
    2   115   425 Anderson Scott Anderson/ Hollie Anderson                      2:55:35    2   31:36    2:52    2 1:18:02    0:43    3 1:02:24 
    3   173   431 Team Savannah Ellen Perreault/ Alison Pier/ Thomas Pritchard  3:09:16    3   37:51    1:38    4 1:33:06    0:31    2   56:12 
    4   181   427 Osprey Kelly Smith / Anthony Turrin/ Joe Butler               3:11:26    4   39:40    1:45    3 1:22:00    0:38    4 1:07:26 

 

 


About Alta Vista Sports | Return to Homepage
P.O. Box 1700 | Deland, FL USA 32721
Tel: 386.736.0002 | email: jboyle@altavistasports.com