Alta Vista Sports

Dunedin Beach Sprint Triathlon
1/4 Mile Swim/ 12 Mile Bike/ 3.1 Mile Run
June 4, 2006 7:30 AM: Honeymoon Island Beach, FL
Race Director: Suzanne Henslee
Timing and Results: Alta Vista Sports
jboyle@altavistasports.com for ?'s
MALE ELITE OVERALL
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     1   513 Ryan         Stoffer         30 Tampa            FL   55:43    2    4:02    1:20    1   30:28    0:38    1   19:17 
    2     3   510 Christopher  Corbo           35 Dunedin          FL   57:34    4    4:36    1:14    3   31:31    0:38    2   19:37 
    3     5     9 Michael      Weyant          40 Tallahassee      FL   58:16    3    4:05    1:10    2   31:04    0:42    3   21:16 
    4    13    10 Philip       Lahaye          35 Palm Harbor      FL 1:01:21    1    3:57    1:08    4   32:51    0:45    4   22:41 
    5    73   399 John         Steigenberger   47 Tarpon Springs   FL 1:08:58    6    5:48    1:38    5   35:52    0:35    5   25:06 
    6   163   524 Chris        Keesetken       49 Sarasota         FL 1:14:32    5    5:37    2:03    6   38:22    0:58    6   27:35 
AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  01 - 14
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   271   499 Kevin        Monaweck        13 Tampa            FL 1:21:08    1    5:54    2:43    1   40:14    1:02    1   31:16 
MALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    31   394 Matthew      Soudijn         17 Bradenton        FL 1:04:44    4    4:43    1:30    2   34:07    0:55    2   23:31 
    2    56   397 Chris        Steffen         17                     1:06:47    5    5:01    1:00    1   33:46    0:31   10   26:32 
    3    78   365 Jeremy       Richardson      17 Palm Harbor      FL 1:09:30    8    5:36    3:08    3   37:14    0:52    1   22:42 
    4   115   213 Nicholas     Brown           19 Dunedin          FL 1:11:48    3    4:07    1:25    6   39:21    1:17    8   25:40 
    5   127   481 Casey        Quast           17                     1:12:33   11    5:47    2:30    4   38:24    0:32    6   25:22 
    6   155   371 Scott        Ruth            17 Odessa           FL 1:14:16   10    5:45    2:38    7   39:54    1:34    4   24:27 
    7   166   342 Donovan      Nickell         18 Seminole         FL 1:14:43   13    5:58    2:17    5   38:36    1:26    9   26:27 
    8   171   333 Andrew       Mertens         17 Safety Harbor    FL 1:15:07    2    3:55    2:31   11   42:09    0:57    7   25:37 
    9   177   398 Christopher  Steigenberger   16 Tarpon Springs   FL 1:15:18   14    6:17    2:07   10   41:57    0:38    3   24:21 
   10   195   496 Andrew       Buckenham       19 Dunedin          FL 1:16:30    7    5:25    2:27   12   42:59    0:47    5   24:54 
   11   270   212 Matthew      Brown           16 Dunedin          FL 1:20:52    1    3:53    2:06    8   40:23    0:50   14   33:42 
   12   277   262 Kurt         Futral          18 Griffin          GA 1:21:38    6    5:05    3:21   13   43:02    1:14   12   28:57 
   13   341   207 Richard      Bouchard        19 Safety Harbor    FL 1:27:00   15    6:48    3:32   14   48:37    0:54   11   27:11 
   14   379   403 Tyler        Sweeting        18 Bradenton        FL 1:29:51   12    5:55    2:31    9   40:45    1:05   15   39:37 
   15   388   195 Justin       Baugh           18 Griffin          GA 1:30:47    9    5:38    2:46   15   51:13    0:57   13   30:15 
MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    17   372 William      Sauer           20 Annapolis        MD 1:03:12    4    5:05    2:50    1   33:32    0:48    1   20:59 
    2    58   352 Jesse        Pimental        22 Ocala            FL 1:07:08    5    5:09    1:27    2   35:27    1:09    5   23:57 
    3    68   406 Trae         Theis           21 Seminole         FL 1:08:23    2    4:54    2:18    3   37:17    1:32    2   22:25 
    4   110   205 Tony         Bonk            21 Dunedin          FL 1:11:31    7    5:19    2:23    5   39:21    1:03    3   23:28 
    5   138   320 Christopher  Long            22 Palm Harbor      FL 1:13:27    1    4:41    2:46    4   38:15    1:34    7   26:13 
    6   162   259 Joe          Fontana         23 Orlando          FL 1:14:32   10    5:49    2:15    7   41:42    0:55    4   23:53 
    7   216   303 Bryan        King            21 Seminole         FL 1:17:36    9    5:37    2:39    6   41:28    1:08    8   26:46 
    8   301   208 Michael      Boyle           24 Palm Harbor      FL 1:23:35   11    5:50    4:13   10   44:15    0:52   10   28:27 
    9   323   416 Stephen      Winkler         21 St. Petersburg   FL 1:25:31   12    5:51    3:02    9   43:28    0:55   12   32:17 
   10   339   291 Michael      Horbay          24 Ozona            FL 1:26:52    8    5:33    3:48   12   51:13    1:55    6   24:24 
   11   362   348 Jason        Panzenbeck      23 Clearwater       FL 1:28:26    6    5:11    3:25   11   48:42    1:19   11   29:51 
   12   376    13 Dale         Earla           21 Palm Harbor      FL 1:29:45    3    4:56    3:54   13   52:54    0:50    9   27:14 
   13   407   384 David        Simons          23 Tampa            FL 1:34:37   13    7:19    3:13    8   42:10    1:35   13   40:23 
MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     7   315 Eric         Leon            28                       58:40    3    4:14    1:30    2   33:11    0:29    1   19:18 
    2    18   340 Phillip      Newman          27 Tampa            FL 1:03:13    8    4:46    1:29    5   35:01    0:37    2   21:20 
    3    43   390 Mike         Smith           26 St. Petersburg   FL 1:05:39   16    5:11    1:31    3   34:43    1:12    3   23:03 
    4    45   512 Jeffrey      Johnson         28 Tampa            FL 1:05:51   22    5:48    1:24    4   34:49    0:38    4   23:14 
    5    64   270 Michael      Gitchel         26 Davie            FL 1:07:59   13    5:05    2:11    8   36:39    0:34    6   23:32 
    6    69   253 John         Feely           26 Gainesville      FL 1:08:24    7    4:46    2:44    6   35:17    1:32    8   24:06 
    7    75   360 Jib          Reagan          27 Tampa            FL 1:09:03    4    4:18    2:22   17   38:02    0:34    7   23:49 
    8    80   335 Martin       Milanese        29 Dunedin          FL 1:09:37   23    5:54    1:31    9   36:42    0:54   11   24:38 
    9    87   324 Edward       Mackay          26 Largo            FL 1:10:09    2    4:13    2:16   10   36:44    0:46   18   26:12 
   10    92   202 Tye          Blume           27 Largo            FL 1:10:30    6    4:42    2:54   16   37:52    0:41    9   24:23 
   11    96   216 Keith        Campbell        27 Land O'lakes     FL 1:10:44    5    4:33    1:28   12   37:02    0:42   20   27:02 
   12   111   341 Josh         Nicholson       26 Tampa            FL 1:11:32   18    5:18    2:07   11   36:54    1:26   14   25:48 
   13   134   287 Gregory      Hodges          29 St. Petersburg   FL 1:13:20   17    5:18    2:21    7   36:22    1:29   24   27:52 
   14   139   338 Kelly        Mulroy          28 Wesley Chapel    FL 1:13:29   15    5:10    1:47   21   41:29    0:35   10   24:30 
   15   140   409 Jeremy       Walton          29 Dunedin          FL 1:13:30   28    6:21    2:10   15   37:48    1:31   13   25:41 
   16   146   294 Julian       Hutchison       29 Holiday          FL 1:13:46   12    5:05    2:36   18   38:05    1:14   19   26:48 
   17   148   383 Dustin       Sheffer         25 Tampa            FL 1:13:47    1    3:59    2:18   23   41:51    0:38   12   25:03 
   18   149   396 Brian        Steele Jr.      26 Largo            FL 1:13:52   11    5:00    2:38   19   38:44    1:37   16   25:56 
   19   161   332 Matthew      Mercer          27 Land O Lakes     FL 1:14:30   25    6:08    2:46   14   37:20    0:48   23   27:30 
   20   167   316 Andrew       Lerner          29 Clearwater       FL 1:14:43   31    6:48    1:57   22   41:41    0:56    5   23:24 
   21   214   489 Benjamin     Bonk            25 Dunedin          FL 1:17:28   24    6:00    3:04   24   41:58    0:34   15   25:54 
   22   221   417 John         Wulfert         29 Parrish          FL 1:17:52   10    4:59    1:53   13   37:06    1:15   29   32:41 
   23   228   318 Trent        Lind            29 Tampa            FL 1:18:11   14    5:06    4:09   20   41:12    1:41   17   26:04 
   24   255   304 James        Knoop           25 Dunedin          FL 1:19:50   27    6:11    2:45   25   42:01    1:49   21   27:06 
   25   291   191 Kenneth      Bade            29 Largo            FL 1:22:54   32    7:00    3:15   28   43:19    0:58   25   28:25 
   26   306   302 Kyle         Kendall         26 Lakeland         FL 1:24:01   26    6:09    3:32   27   43:07    0:55   27   30:19 
   27   344   395 Kirk         Spielmaker      27 St Petersburg    FL 1:27:12   19    5:22    4:15   31   48:07    2:15   22   27:15 
   28   349   283 Brian        Hengesbach      29 Lakeland         FL 1:27:28   20    5:28    2:44   29   44:28    1:03   30   33:47 
   29   354    14 Keith        Tickner         25 Clearwater       FL 1:27:43    9    4:56    3:52   30   47:16    1:26   26   30:14 
   30   378   198 Joshua       Bennett         27 Lakeland         FL 1:29:50   21    5:42    3:45    1   23:25   25:01   28   31:58 
   31   385   321 Matthew      Lynch           27 Largo            FL 1:30:40   30    6:27    3:51   26   42:32    0:54   31   36:56 
   32   440   186 Damien       Adams           28 Clearwater       FL 1:41:28   29    6:25    2:55   32   51:58    2:03   32   38:09 
MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    10   210 Ryan         Brennan         30 Tampa            FL 1:00:34    6    4:58    1:16    2   31:36    0:40    3   22:06 
    2    20   269 Brian        Gillie          30 Palm Harbor      FL 1:03:21    1    3:47    1:58    6   35:13    0:35    2   21:50 
    3    23   507 Robert       Donnell         30 Tampa            FL 1:04:18    4    4:53    2:07    4   33:40    0:51    5   22:48 
    4    35   322 William      Lynch           33 Largo            FL 1:04:58   21    5:39    1:22    8   35:39    0:41    1   21:38 
    5    37   200 Jason        Bergwall        32 Deltona          FL 1:05:05   22    5:43    2:30    3   33:12    0:59    4   22:43 
    6    59   278 Reed         Haley           33 Oldsmar          FL 1:07:13   14    5:16    1:40    5   33:46    1:00   14   25:33 
    7    61   257 Aaron        Fischer         34 Tampa            FL 1:07:33   12    5:15    1:52    7   35:27    0:54    7   24:07 
    8    71   211 Dan          Brentnall       33 Palm Harbor      FL 1:08:32   18    5:29    1:49    9   35:49    0:45   10   24:43 
    9    83   344 Ryan         O'Leary         30 Safety Harbor    FL 1:09:51   11    5:15    1:53   10   36:21    1:10   12   25:14 
   10    84   356 Rob          Price           33 St. Petersburg   FL 1:09:53   19    5:32    2:24   11   36:47    1:10    6   24:02 
   11    97   268 Jeff         Giles           32 Brandon          FL 1:10:53    7    5:03    2:06   14   37:22    1:07   13   25:18 
   12   112   273 Kenneth      Grace           33 Tampa            FL 1:11:39   16    5:26    2:50   16   37:41    1:31    8   24:13 
   13   114   281 Jason        Hassell         32 Tarpon Springs   FL 1:11:48    9    5:12    3:19   12   36:52    1:49    9   24:38 
   14   141   312 William      Layman          33 Clearwater       FL 1:13:33    3    4:45    1:47   15   37:30    1:11   22   28:21 
   15   154   362 Todd         Reese           30 St Petersburg    FL 1:14:13    2    4:29    2:04   13   36:58    1:08   24   29:37 
   16   168   309 Nathan       Landers         30 Oldsmar          FL 1:14:44   17    5:27    3:14   17   38:02    0:52   17   27:11 
   17   172   196 Eric         Beck            31 Safety Harbor    FL 1:15:07   29    6:58    4:01    1   25:23    1:03   31   37:45 
   18   174   288 Jamie        Hoffman         31 Tampa            FL 1:15:12   15    5:25    2:41   19   38:51    1:21   15   26:56 
   19   208   520 Troy         Jones           34 Wesley Chapel    FL 1:17:09    8    5:08    2:50   22   40:31    0:45   18   27:56 
   20   218   380 Douglas      Seely           34 St. Petersburg   FL 1:17:46   31    7:01    3:01   18   38:05    1:40   19   28:01 
   21   242   219 Andrew       Carney          31 Trinity          FL 1:18:56   13    5:15    2:33   21   40:21    1:26   23   29:23 
   22   248   220 Andre        Caron           30 Tampa            FL 1:19:18   25    6:32    3:26   25   43:22    1:04   11   24:56 
   23   258   238 Nicholas     Dellaserra      34 Clearwater       FL 1:20:07   28    6:56    3:39   20   39:29    1:58   21   28:06 
   24   288   209 Chris        Brazzeal        34 Tampa            FL 1:22:37   32    7:23    3:06   24   42:36    1:32   20   28:02 
   25   302   203 Bretton      Bogo            30 Tampa            FL 1:23:47   20    5:36    3:04   27   46:17    1:54   16   26:59 
   26   324   404 Tom          Tatarzewski     31 Tampa            FL 1:25:36   23    6:13    3:12   23   42:33    1:44   25   31:56 
   27   372   190 Jason        Austin          31 Clearwater       FL 1:29:36   33    8:21    2:46   26   44:06    1:13   27   33:11 
   28   406   336 Jeremy       Morash          31 Belleair         FL 1:34:34   27    6:47    3:13   29   47:44    1:56   29   34:57 
   29   408   334 Chad         Miker           31 Tampa            FL 1:34:56   30    7:00    3:25   30   49:24    1:16   28   33:54 
   30   428   486 John         Laspada         33 Holiday          FL 1:38:24   10    5:12    2:37   32   57:43    0:55   26   31:58 
   31   439   260 Gerald       Fournand        32 Tampa            FL 1:41:25   26    6:36    4:10   31   52:35    1:20   30   36:47 
   32   453   222 Matt         Chapman         30 Wesley Chapel    FL 1:46:19   24    6:29    3:52   28   47:10    1:25   32   47:25 
   33     0   494 Bruce        Metzger Jr.     33 Land O Lakes     FL            5    4:55    1:26                                   
MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     6   279 Alan         Harmsworth      39 Lithia           FL   58:37    1    4:10    1:21    2   32:05    0:38    2   20:25 
    2     9   329 Robert       Maue            38 Clearwater       FL 1:00:02    6    4:45    1:43    3   32:45    0:44    1   20:06 
    3    12   511 Tony         Stroud          39 St. Petersburg   FL 1:01:16    2    4:15    1:54    1   31:19    0:52    9   22:58 
    4    19   301 Eric         Keaton          39 Palm Harbor      FL 1:03:21   10    4:53    1:43    6   33:29    0:48    8   22:29 
    5    24   239 Matthew      Demel           38 Houston          TX 1:04:26    4    4:40    1:58    8   34:28    1:02    6   22:20 
    6    27   402 Jon          Stricker        36 Palm Harbor      FL 1:04:35   18    5:05    1:42    9   34:30    0:59    7   22:21 
    7    28   369 Bruce        Rosenbaum       36 Dunedin          FL 1:04:35    7    4:48    1:44   10   35:18    1:06    5   21:40 
    8    34   276 David        Grote           35 St. Petersburg   FL 1:04:51   29    5:49    1:46   11   35:52    0:52    3   20:34 
    9    36   314 Grant        Lempriere       39 Sarasota         FL 1:05:00   14    4:55    1:21    5   33:11    0:50   14   24:45 
   10    50   339 Tim          Neuman          38 Tampa            FL 1:06:02   11    4:53    2:03    4   33:03    0:50   15   25:14 
   11    60   502 David        Homan           37 Tampa            FL 1:07:22   12    4:54    1:28   14   36:52    1:06   10   23:04 
   12    77   307 Ken          Kunsman         39 Palm Harbor      FL 1:09:10   28    5:44    2:58   24   38:20    0:37    4   21:32 
   13   105   249 Shawn        Eckley          35 Tampa            FL 1:11:15   17    5:04    1:51   29   39:51    0:56   11   23:35 
   14   113   295 Jeffrey      Irvine          37 St Pete          FL 1:11:42   27    5:42    2:20   20   37:52    1:23   13   24:27 
   15   118   184 Mark         Abitabilo       37 Lutz             FL 1:11:57    5    4:43    1:51   16   37:05    0:54   23   27:27 
   16   120   297 Brett        Jardine         39 Dunedin          FL 1:12:02   20    5:11    2:12   18   37:42    1:33   18   25:26 
   17   132   267 Jon          Gilby           36 Saint Petersburg FL 1:12:47   15    4:55    3:03   17   37:05    1:29   21   26:16 
   18   135   308 Phil         Lalli           38 Tampa            FL 1:13:22   22    5:13    2:44   26   38:58    0:50   19   25:39 
   19   165   244 Steve        Dohring         37 Largo            FL 1:14:40   13    4:55    1:59   22   38:08    0:59   28   28:41 
   20   169   193 Cliff        Baltzer         36 Land O' Lakes    FL 1:14:48   40    6:27    2:15   25   38:30    1:44   20   25:54 
   21   175   251 Darren       Farris          35 St. Petersburg   FL 1:15:12   30    5:50    2:28   15   36:59    1:06   29   28:52 
   22   186   230 Flip         Coleman         37 Clearwater       FL 1:15:56   25    5:28    2:27   21   38:06    1:01   30   28:55 
   23   190   376 Bradley      Schenk          37                     1:16:09   19    5:05    3:20   34   41:33    0:51   17   25:21 
   24   191   228 Ken          Clarke          37 Tampa            FL 1:16:11   21    5:11    2:02   23   38:16    1:12   31   29:32 
   25   203   328 Bryan        Martin          38 New Port Richey  FL 1:16:47    9    4:53    2:23   19   37:51    1:40   35   30:02 
   26   206   221 Eric         Carson          37 Palm Harbor      FL 1:16:53   39    6:25    3:00   37   42:22    0:55   12   24:12 
   27   207   192 Scott        Baldwin         39 Palm Harbor      FL 1:17:08   37    6:13    2:17   13   36:50    1:37   37   30:13 
   28   212   488 Jesse        Dougherty       35 Clearwater       FL 1:17:24   16    4:59    2:49   33   41:33    0:38   24   27:27 
   29   217   373 Jeff         Saul            36 Tampa            FL 1:17:42   38    6:15    2:34   28   39:25    1:29   27   28:00 
   30   219   254 Greg         Feingold        39                     1:17:46   41    6:45    3:01   27   39:00    1:04   26   27:58 
   31   231   392 Ken          Solis           37 Tampa            FL 1:18:22   26    5:31    3:10   12   36:15    1:11   39   32:17 
   32   237   240 Bruce        Denson          39 St. Petersburg   FL 1:18:39    3    4:18    2:09   31   41:04    1:01   36   30:09 
   33   244   337 David        Morgan          39 Tampa            FL 1:18:58    8    4:49    2:06   30   39:56    0:51   38   31:17 
   34   274   408 Matthew      Tracy           35 St. Petersburg   FL 1:21:28   44    6:52    3:39   32   41:28    1:51   25   27:41 
   35   283   305 Jay          Kuhns           38 Hudson           FL 1:22:21   35    6:11    2:53   38   42:42    0:51   34   29:47 
   36   290   266 Dan          Genna           36                     1:22:49   33    6:06    2:30   41   46:58    0:55   22   26:21 
   37   315   241 John         Desmond         39 Clearwater       FL 1:24:45   32    6:06    4:04   42   47:34    1:45   16   25:18 
   38   319   378 Mark         Schoeman        36 Dunwoody         GA 1:24:52   24    5:15    3:35   35   41:37    1:12   40   33:15 
   39   359   284 Gerardo      Hernandez       39 Wesley Chapel    FL 1:28:06   23    5:15    4:35   36   42:03    1:13   42   35:01 
   40   370   224 Todd         Chesebro        36 St. Petersburg   FL 1:29:13   31    6:05    3:35   39   43:56    1:52   41   33:46 
   41   418   227 Gregory      Clark           37 Marietta         GA 1:36:12   36    6:12    4:32   40   46:49    2:36   43   36:03 
   42   421   286 Richard      Hill            38 St. Petersburg   FL 1:37:12   43    6:50    3:17   43   47:40    1:31   44   37:56 
   43   423   232 Michael      Cox             37 Dunedin          FL 1:37:36   42    6:47    3:16   47   56:16    1:39   33   29:39 
   44   424   326 Brian        Maloney         38 Clearwater       FL 1:37:36   45    7:49    5:41    7   34:19   20:09   32   29:39 
   45   436   299 Andy         Jordan          37 Marietta         GA 1:40:30   34    6:10    3:18   46   49:28    2:38   45   38:58 
   46   457   498 William      Young           38 Tarpon Springs   FL 1:48:39   47    8:46    7:16   45   48:39    1:18   46   42:41 
   47   460   313 Glen         Leccese         36 Brunswick        GA 1:49:20   46    8:06    4:12   44   48:11    1:43   47   47:11 
MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     2   514 David        Noyes           44 St. Petersburg   FL   57:26    4    4:50    1:12    2   30:35    0:36    1   20:15 
    2     4   400 Andrew       Stenberg        42 Palm Harbor      FL   57:51    5    4:51    1:17    1   30:08    0:43    2   20:54 
    3    14   306 Greg         Kujawa          40 Palm Harbor      FL 1:01:34    2    4:41    1:28    4   32:44    0:40    5   22:03 
    4    15   519 Tony         Scott           43 Lutz             FL 1:02:59   10    5:25    1:36    3   32:14    0:50    6   22:55 
    5    40   355 William      Pray            43 Clearwater       FL 1:05:19   11    5:27    2:01    9   35:53    1:00    3   21:00 
    6    48   298 Carter       Jones           41 Dunedin          FL 1:05:57    9    5:23    1:32    5   33:42    0:55   11   24:27 
    7    55   245 Tom          Dolecki         41 Odessa           FL 1:06:37    6    4:53    1:44    8   35:49    0:52    8   23:21 
    8    62   233 Keith        Crouse          44 Clearwater       FL 1:07:44   13    5:29    1:23    7   35:36    0:48   12   24:29 
    9    70   389 Earl         Smith           40 Clearwater       FL 1:08:24   20    6:05    2:33    6   33:47    1:59    9   24:02 
   10    72   347 Paul         Palacios        40 Tampa            FL 1:08:49   27    7:23    1:17   11   36:26    0:44    7   23:00 
   11    82   414 Tom          Weller          40 Lutz             FL 1:09:43   18    5:42    1:42   10   35:55    1:13   13   25:14 
   12    88   282 Vernon       Hassell         40 Clearwater       FL 1:10:13    3    4:47    2:09   12   36:32    1:07   14   25:40 
   13    94   521 Charles      Bowens          41 Palm Harbor      FL 1:10:35    8    5:17    2:41   20   40:14    1:00    4   21:25 
   14   125   381 Douglas      Selleck         43 Bradenton        FL 1:12:23    7    5:05    2:26   13   36:45    1:57   15   26:12 
   15   131   325 Brian        Maiocco         41 Crystal Beach    FL 1:12:46   14    5:30    2:05   17   38:10    0:37   16   26:27 
   16   144   261 Robert       Fries           42 Clearwater       FL 1:13:43    1    4:20    2:37   18   38:21    1:11   20   27:15 
   17   201   201 David        Bjelland        42 Clearwater       FL 1:16:42   23    6:22    3:22   16   37:50    2:13   18   26:57 
   18   215   516 Waldemar     Krol            43 Tarpon Springs   FL 1:17:31   22    6:17    3:04   21   40:16    0:56   19   27:00 
   19   222   285 Brad         Hieneman        41 Palm Harbor      FL 1:17:54   15    5:34    2:59   24   41:24    1:01   17   26:57 
   20   260   506 Jeff         Jacobs          42 St. Petersburg   FL 1:20:28   21    6:08    3:43   23   40:47    1:57   21   27:54 
   21   280   532 Adam         Bonsignori      44 Clearwater       FL 1:21:54   12    5:28    2:16   14   36:46    2:53   25   34:33 
   22   282   492 Michael      Bleistein       41 Pam Harbor       FL 1:22:03   28    7:27    3:20   19   38:57    3:11   23   29:10 
   23   353   359 Kevin        Quinn           44 Trinity          FL 1:27:41   19    5:45    5:48   27   46:00    5:57   10   24:13 
   24   357   264 Tom          Gagnier         40 Tampa            FL 1:28:00   25    7:01    3:38   29   47:45    0:53   22   28:44 
   25   364   349 Normand      Patton          41 Tarpon Springs   FL 1:28:34   24    6:41    4:45   25   42:20    3:13   24   31:36 
   26   401   429 Doug         Tenbrink        42 Clearwater       FL 1:33:53   17    5:40    4:26   22   40:43    2:55   28   40:13 
   27   404   487 William      Cook            40 Largo            FL 1:34:29   29    7:44    3:05   26   45:53    1:37   27   36:10 
   28   429   265 Daniel       Geiger          41 Tampa            FL 1:38:28   26    7:17    5:34   28   47:09    2:47   26   35:43 
   29     0   353 Dehart       Powell          42 Saint Petersburg FL           16    5:37    1:27   15   37:41    0:50              
MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    21   382 James        Sheets          45 Largo            FL 1:03:32    3    4:46    1:14    1   32:32    0:41    5   24:20 
    2    22   289 Paul         Holyko          46 Port Orange      FL 1:03:41    4    5:23    1:43    8   37:21    0:32    1   18:44 
    3    39   280 Darren       Harris          45 Saint Petersburg FL 1:05:10    2    4:45    1:43    2   33:45    1:01    3   23:59 
    4    44   293 Tim          Hudson          45                     1:05:50    7    5:39    1:40    3   33:56    1:33    2   23:03 
    5    76   515 Cliff        Cook            49 St. Petersburg   FL 1:09:05    9    6:05    1:54    5   35:33    1:29    4   24:05 
    6   106   229 Jim          Claugherty      45 Tampa            FL 1:11:21    1    4:34    2:52   11   37:37    1:50    6   24:31 
    7   129   296 Noah         Israel          49 Clearwater       FL 1:12:39   16    6:20    1:33    4   34:54    0:50   21   29:03 
    8   130   385 Art          Singleton       45 Palm Harbor      FL 1:12:41   17    6:27    1:43    6   36:26    1:24   13   26:44 
    9   142   331 Dr. John     McDonough       45 Tampa            FL 1:13:39   14    6:16    1:31   10   37:25    1:08   15   27:21 
   10   153   275 Tony         Griffith        45                     1:13:59    6    5:27    2:00   15   39:26    0:32   11   26:36 
   11   156   368 Gary         Rose            45 Tampa            FL 1:14:16   15    6:16    2:00   13   39:07    0:44   10   26:11 
   12   160   277 Daniel       Guilford        48 Largo            FL 1:14:23   19    6:35    4:18    7   37:08    1:26    8   24:59 
   13   189   185 Frank        Acerra          49 Palm Harbor      FL 1:16:03   12    6:10    2:51   18   40:24    0:52    9   25:48 
   14   194   606 Bruce        Bevis           49 Palm Harbor      FL 1:16:23   13    6:12    2:41   14   39:09    1:44   12   26:39 
   15   200   526 Tom          Stelter         48                  FL 1:16:38    5    5:24    2:30   12   38:27    2:05   18   28:15 
   16   211   407 Anthony      Thomas          49 Palm Harbor      FL 1:17:20   25    8:39    2:04    9   37:25    1:10   16   28:04 
   17   220   490 Frank        Gonzalez        46 Plant City       FL 1:17:47   20    6:39    2:38   17   40:22    1:17   14   26:53 
   18   230   518 David        Zavac           45 St. Pete Beach   FL 1:18:21   11    6:09    2:57   23   43:37    1:07    7   24:33 
   19   247   255 Jeb          Ferebee         46 Tampa            FL 1:19:15    8    6:02    2:48   16   39:47    1:50   20   28:49 
   20   266   361 Randy        Rebman          48 Seffner          FL 1:20:46   21    6:50    1:52   20   42:17    1:11   19   28:37 
   21   327   345 Ron          Opp             45 Tampa            FL 1:25:52   18    6:29    4:52   22   43:34    2:43   17   28:14 
   22   331   346 Jim          Painter         46 Tarpon Springs   FL 1:26:13   24    7:42    2:16   19   41:17    1:52   25   33:08 
   23   335   391 George       Snyder          46                     1:26:31   23    7:22    3:38   21   43:00    1:52   23   30:41 
   24   342   374 John         Scanlon         46 Palm Harbor      FL 1:27:06   10    6:06    3:30   24   44:44    1:36   24   31:12 
   25   402   330 Duncan       McCormack       49 Palm Harbor      FL 1:33:58   22    7:02    4:04   25   50:34    1:42   22   30:38 
MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    29   401 Geoff        Strange         51                     1:04:35    1    4:57    1:43    2   34:21    0:34    3   23:03 
    2    30   248 Frederick    Dorsey          50 Tampa            FL 1:04:37    4    5:35    2:03    4   36:58    0:52    1   19:11 
    3    67   379 Alan         Schrader        51 Clearwater       FL 1:08:15   14    6:31    1:38    5   37:08    0:47    2   22:13 
    4   107   258 Michael      Fogassey        51 Sarasota         FL 1:11:24    9    6:09    2:06    3   36:46    1:30    4   24:55 
    5   108   388 Alan         Smith           54 Palm Harbor      FL 1:11:31    2    5:26    2:05    1   32:36    1:34   16   29:51 
    6   122   410 Tony         Walton          54 Dunedin          FL 1:12:11   15    6:32    2:00    6   37:10    0:49    7   25:41 
    7   158   271 Robert       Goldman         51 Apollo Beach     FL 1:14:18   12    6:18    2:49   13   39:11    1:05    5   24:56 
    8   159   500 Thomas       Monaweck        53 Tampa            FL 1:14:22   16    6:33    2:01   12   38:53    1:03    8   25:54 
    9   179   415 Gary         Wiest           50 Tampa            FL 1:15:32    5    5:38    2:13    8   37:50    1:10   14   28:43 
   10   184   300 Robert       Kearton         54 Palm Harbor      FL 1:15:51    3    5:34    3:16   10   38:45    0:53    9   27:26 
   11   192   310 Michael      Laskey          52 Palm Harbor      FL 1:16:15   21    8:06    2:30   14   39:34    0:48    6   25:19 
   12   225   189 David        Austin          52 Tampa            FL 1:18:01   10    6:12    2:48   11   38:50    1:38   13   28:34 
   13   233   197 Rick         Bengston        52 St. Petersburg   FL 1:18:30    7    5:54    2:04    7   37:48    1:00   18   31:47 
   14   251   530 Mark         Vernon          50 Clearwater       FL 1:19:32   11    6:16    3:53   17   40:26    0:57   11   28:02 
   15   254   351 Scott        Pierce          51 Tampa            FL 1:19:49   18    6:47    2:39   16   39:54    1:43   15   28:48 
   16   263   327 Antonio      Mariz           53 Clearwater       FL 1:20:32   20    7:32    3:33   15   39:45    1:56   10   27:47 
   17   293   217 Bob          Cardwell        53 Safety Harbor    FL 1:23:00   17    6:36    2:57    9   37:55    1:30   21   34:04 
   18   299   411 Ken          Watson          50 Palm Harbor      FL 1:23:27   13    6:22    2:18   20   42:54    1:00   17   30:55 
   19   333   225 David        Cibulas         51 Palm Harbor      FL 1:26:23   22    9:11    4:17   18   42:27    2:01   12   28:29 
   20   366   246 Steve        Doloresco       54 Land O' Lakes    FL 1:28:43   19    7:21    3:48   19   42:53    1:58   20   32:45 
   21   451   522 Steve        Strange         51                  FL 1:45:03    8    6:07   20:45   21   42:56    2:32   19   32:44 
   22     0   252 Rob          Faw             52 Safety Harbor    FL            6    5:50    2:27                                   
MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    49   223 George       Chase           59 St. Petersburg B FL 1:05:59    2    5:19    1:35    1   35:22    0:55    1   22:50 
    2   102   412 Steven       Weiss           56 Palm Harbor      FL 1:11:05    4    5:47    2:47    2   36:11    1:01    2   25:20 
    3   121   204 Gary         Bonacorsi       57 Seminole         FL 1:12:04    7    6:19    1:27    4   37:59    0:47    3   25:34 
    4   136   375 Matt         Schaeffer       56 Oldsmar             1:13:26    3    5:23    1:59    5   38:16    1:37    4   26:14 
    5   197   234 Dennis       Crow            59 Palm Harbor      FL 1:16:31    5    6:17    2:05    3   37:41    1:07    7   29:25 
    6   243   235 Sandy        Crump           55 St. Pete Beach   FL 1:18:57   11    6:43    2:31    6   39:31    0:40    8   29:34 
    7   246   343 Rob          North           55 Tampa            FL 1:19:14   10    6:39    2:46    7   40:44    0:41    6   28:26 
    8   252   290 Joe          Honer           58 Media            PA 1:19:35    9    6:30    3:10   10   42:07    1:18    5   26:32 
    9   312   358 Peter        Proly           59 Clearwater       FL 1:24:15    1    5:11    2:34    8   40:57    0:39   12   34:57 
   10   350   363 Richard      Reeves          56 Clearwater       FL 1:27:33    6    6:18    3:56    9   41:13    2:08   11   33:59 
   11   355   236 Angelo       Dalpiaz         57 Edgewater        FL 1:27:46    8    6:27    3:29   11   42:42    1:42   10   33:28 
   12   386   357 Toby         Prodgers        59 Marietta         GA 1:30:44   13    7:44    5:29   12   46:03    1:03    9   30:26 
   13   414   377 Brad         Schlesinger     59 Tampa            FL 1:35:56   12    6:44    4:06   13   46:10    1:49   13   37:09 
   14   446   504 Ramon        Perez           55 Trinity          FL 1:43:46   14    8:02    3:19   14   46:35    1:45   14   44:07 
MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   152   214 Robin        Browne          61 St. Petersburg   FL 1:13:58    3    5:55    1:58    1   39:02    0:53    1   26:13 
    2   198   187 Jay          Anderson        60 St. Petersburg B FL 1:16:33    1    5:13    2:24    2   40:09    0:49    2   28:00 
    3   295   243 Bob          Dittmar         62 Indian Rocks Bea FL 1:23:03    2    5:42    2:54    3   40:40    1:02    4   32:47 
    4   392   274 Mike         Griffith        61 Wilmington       DE 1:31:09    6    6:40    3:51    5   50:27    1:20    3   28:54 
    5   420   323 Robert       Macdonald       60 Seminole         FL 1:37:05    5    6:11    2:28    4   47:23    2:27    5   38:38 
    6   452   364 Ken          Reiss           60 Redington Shores FL 1:46:12    4    6:08    3:14    6   55:10    1:02    6   40:40 
    7   473   263 Donald       Gage            61 Palm Harbor      FL 2:20:05    7   10:38    4:51    7 1:04:52    4:13    7   55:33 
MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    32   188 Don          Ardell          67 St. Petersburg   FL 1:04:44    1    5:52    1:55    1   35:22    0:24    1   21:12 
    2   340   226 Joe          Cimino          69 Tampa            FL 1:26:56    4    7:40    2:21    2   40:32    1:15    2   35:11 
    3   361   523 Bill         Terlop          68 Land O Lakes     FL 1:28:18    2    6:26    3:22    3   41:49    1:15    3   35:29 
    4   394   370 Henry        Ross            67 Tarpon Springs   FL 1:32:56    3    6:41    2:37    4   43:37    1:11    4   38:51 
    5   458   413 Jack         Welber          65 Palm Harbor      FL 1:49:04    5    7:52    5:00    5   48:22    2:48    5   45:02 
MALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
MALE AGE GROUP:  75 - 79
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   471   231 Hal          Cook            79 Tarpon Springs   FL 2:03:45    1   12:15    7:17    1   51:40    2:09    1   50:26 
MALE AGE GROUP:  80 - 99
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
CLYDESDALE   01 - 39
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    42   470 Ezra         Wise            32 Clearwater       FL 1:05:36    1    3:51    1:54    6   35:44    1:21    1   22:46 
    2    51   473 Rick         Downs           39 Largo            FL 1:06:12    6    5:05    1:34    4   35:22    0:41    2   23:31 
    3    52   466 Seth         Swisher         28 Palm Harbor      FL 1:06:20                         3   35:17    0:49    4   24:29 
    4    53   458 Stephen      Morando         36 Tampa            FL 1:06:23    4    4:49    1:47    2   34:30    0:53    3   24:27 
    5    74   467 Richard      Tifft           39 Lutz             FL 1:09:01   10    5:25    1:39    1   33:39    1:20   10   26:59 
    6    95   436 Dustin       Bengston        29 Palm Harbor      FL 1:10:36    2    4:15    1:51   12   37:46    1:00    6   25:46 
    7   104     1 Leo          Briceno         36 Clearwater       FL 1:11:13    3    4:34    1:38   10   37:12    0:55    9   26:55 
    8   109   469 Dr. John     Wijnmaalen      34 Holiday          FL 1:11:31    7    5:08    2:30    5   35:41    1:24    8   26:50 
    9   126   461 Doug         Rickles         38 Tampa            FL 1:12:27   14    5:35    2:30    9   36:58    0:39    7   26:47 
   10   147   529 Christopher  McCalla         27 St. Petersburg   FL 1:13:46   13    5:32    2:33   15   38:47    1:25    5   25:32 
   11   173   449 David        Hohenthaner     35 Land O' Lakes    FL 1:15:10   11    5:27    3:10   11   37:43    1:20   12   27:33 
   12   180   452 Eric         Lindsey         31 Palm Harbor      FL 1:15:33    8    5:13    1:55    8   36:21    1:11   17   30:55 
   13   183   497 Matt         Ryan            25 Bellair Bluffs   FL 1:15:48    5    5:02    1:59    7   36:15    1:20   18   31:14 
   14   226   459 John         Oshea           34 St Petersburg    FL 1:18:04   22    6:36    3:05   14   38:19    1:17   14   28:50 
   15   227   463 Brian        Rohrsen         39 Dunedin          FL 1:18:10    9    5:20    2:33   19   41:09    0:51   13   28:20 
   16   261   439 Jason        Bussey          28 St. Petersburg   FL 1:20:28   12    5:29    3:11   13   38:02    1:33   19   32:15 
   17   267   454 Andrew       Malivuk         29 Lutz             FL 1:20:47   21    6:34    3:15   18   39:57    1:47   15   29:17 
   18   303   242 Robert       Ditro           39 Dunedin          FL 1:23:50   20    6:15    2:19   16   38:53    0:46   23   35:39 
   19   322   457 Bryon        Minton          33 St. Petersburg   FL 1:25:12   17    5:41    3:08   17   39:43    1:41   21   35:02 
   20   336   468 Keith        Turney          37 Valrico          FL 1:26:34   15    5:35    2:50   20   44:37    1:13   20   32:21 
   21   356   456 Gary         McGrath         38 Carlsbad         CA 1:27:54   18    6:00    4:44   21   45:58    1:29   16   29:45 
   22   397   437 Edward       Bennett         38 Lithia           FL 1:33:08   23    8:16    2:58   23   53:50    0:58   11   27:08 
   23   413   445 Jw           Freiermuth      28 Tarpon Springs   FL 1:35:55   19    6:01    2:30   22   51:11    0:51   22   35:24 
   24   468   462 Chris        Rodriguez       35 Tampa            FL 1:57:42   16    5:40    3:35   24   54:46    1:11   24   52:32 
SUPER-CLYDESDALE   40 - 99
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    38   479 Larry        Witt            42 Palm Harbor      FL 1:05:05    6    5:18    1:56    1   32:47    0:58    1   24:09 
    2    47   441 Scot         Dawson          40                     1:05:57    9    5:38    1:38    2   32:56    0:58    2   24:49 
    3    85   517 Kevin        McAuliffe       40 St. Pete Beach   FL 1:09:54    1    4:26    2:04    3   33:28    2:03    5   27:54 
    4    99   471 Jose         Baez            41 Tampa            FL 1:10:56    4    5:17    1:35    4   34:21    1:11    6   28:35 
    5   117   443 Bobby        Drew            41 Dunedin          FL 1:11:53    8    5:25    2:01    6   36:29    1:06    3   26:54 
    6   124   475 Lonnie       Moore           41 Tampa            FL 1:12:18    7    5:23    1:59    5   35:55    1:45    4   27:18 
    7   234   501 Andy         Callaway        43 Tampa            FL 1:18:33   17    6:37    2:31    8   37:35    1:29    7   30:22 
    8   259   474 John         Foley           44 Tampa            FL 1:20:19   13    6:02    3:14    7   37:23    2:51    8   30:50 
    9   269   477 Frank        Papa            45 Clearwater       FL 1:20:50    5    5:17    2:25   11   40:29    1:39   12   31:02 
   10   275   478 Gary         Phillips        43 Palmetto         FL 1:21:35   15    6:17    2:42   12   40:47    0:53   11   30:58 
   11   289   433 Joe          Kager           44 Lithia           FL 1:22:39    2    5:02    2:11   17   42:39    1:35   13   31:13 
   12   300   450 David        Kavanagh        50 Dunedin          FL 1:23:30   10    5:42    3:01   15   42:31    0:54   14   31:23 
   13   304   442 John         Diaz            45 Tampa            FL 1:23:52   16    6:28    3:02   13   42:01    1:31    9   30:52 
   14   313   460 Matt         Quance          40                     1:24:25   14    6:11    2:43    9   39:06    1:12   17   35:14 
   15   332   446 Brian        Gove            41 Clearwater       FL 1:26:15   12    6:00    2:30   18   43:12    0:55   16   33:40 
   16   334   448 Reagan       Hinnant         48 Odessa           FL 1:26:29   20    6:48    3:22   16   42:32    0:59   15   32:49 
   17   365   525 James        McGglothin      54 West Layfettee   IN 1:28:38   11    5:49    4:23   20   45:52    1:44   10   30:52 
   18   400   495 Dennis       McDonald        51                  FL 1:33:45    3    5:16    3:29   19   44:06    1:49   19   39:07 
   19   417   527 William      Muehling        45 Dunedin          FL 1:36:10   18    6:38    4:16   21   47:46    1:06   18   36:26 
   20   425   444 Ralph        Farmer          45 Tarpon Springs   FL 1:37:39   19    6:45    4:19   14   42:23    1:46   20   42:28 
   21     0   472 Jon          Covington       40 Treasure Island  FL                         3:57   10   39:59    1:56              
FEMALE ELITE OVERALL
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     8     7 Stephanie    Liles           34 Tallahassee      FL 1:00:02    5    5:37    1:26    2   33:14    0:47    1   18:59 
    2    11     5 Christina    Noordstar       34 Tierra Verde     FL 1:00:48    4    5:13    1:20    1   32:37    0:45    2   20:56 
    3    26     8 Erin         Kowal           32 N. Redington Bea FL 1:04:31    2    4:39    1:24    3   33:58    0:41    5   23:51 
    4    33     6 Terry        Moore           26 Las Cruces       NM 1:04:48    1    4:06    1:12    5   35:30    0:52    3   23:10 
    5    41     3 Lisa         Kaschak         37 St. Petersburg   FL 1:05:22    3    5:12    1:17    4   34:54    0:41    4   23:21 
AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  01 - 14
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   176   143 Bethany      Saunders        12 Treasure Island  FL 1:15:15    1    4:40    1:34    1   41:03    0:33    1   27:27 
    2   368   142 Savanna      Saunders        10 Treasure Island  FL 1:28:55    2    5:17    1:41    2   47:36    0:51    2   33:31 
FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    54    49 Kimberly     Farrell         24 Tampa            FL 1:06:25    1    4:10    1:39    1   36:05    0:39    2   23:54 
    2    91   144 Emily        Schaeffer       23 Tampa            FL 1:10:26    2    4:47    2:09    2   38:17    0:49    3   24:26 
    3   100   180 Kristen      Wiest           21 Tallahassee      FL 1:11:00    3    4:47    2:10    3   40:16    0:47    1   23:02 
    4   229    61 Barbra       Gussow          23 Tampa            FL 1:18:17    6    5:19    2:21    6   42:51    0:52    4   26:55 
    5   239    66 Ashley       Hammond         22 Seminole         FL 1:18:51    5    5:18    2:49    4   42:03    0:39    5   28:04 
    6   348    31 Natalie      Carter          23 Spring Hill      FL 1:27:26   14    6:50    4:12    7   43:24    0:38    8   32:23 
    7   351   174 Abigail      Wallace         24 Tampa            FL 1:27:36   11    6:21    2:28    5   42:17    1:37   10   34:55 
    8   374    54 Kelly        Gitchel         24 Clearwater       FL 1:29:42   13    6:46    2:21    8   43:48    0:42   12   36:06 
    9   377   133 Rhianna      Rindosh         23 Palm Harbor      FL 1:29:48    8    5:57    2:50   12   50:33    1:02    6   29:28 
   10   389   135 Kasey        Rodgers         24 Tampa            FL 1:30:49   10    6:15    3:03    9   45:18    1:29    9   34:46 
   11   396    60 Keri         Gordon          22 Clearwater       FL 1:33:00    7    5:56    3:42   14   52:10    1:00    7   30:14 
   12   412    63 Alyson       Hall            24 Tampa            FL 1:35:41   12    6:30    4:02   10   47:17    2:11   11   35:43 
   13   447   153 Mandy        Smith           24 St. Augustine    FL 1:43:58    4    5:04    3:40   13   50:34    1:09   13   43:34 
   14   454   109 Lisa         Nesmith         24 Tampa            FL 1:46:53   15    7:09    3:32   11   50:07    2:06   14   44:01 
   15     0   131 Emily        Reeves          20 Clearwater       FL            9    6:02                                           
FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    25   509 Megan        Swisher         28 Palm Harbor      FL 1:04:30    1    4:09    1:50    2   34:41    0:42    1   23:10 
    2    65   108 Kasey        Mueller         29 Tampa            FL 1:08:12   12    5:44    1:25    3   36:36    0:46    2   23:43 
    3    98    79 Amy          Keener          29 St. Petersburg   FL 1:10:54    3    4:39    1:43    4   37:23    0:55    5   26:16 
    4   123   149 Kathryn      Shea            28 Tampa            FL 1:12:12    8    5:20    2:22    6   38:28    0:56    4   25:09 
    5   178    21 Alfhild      Aspelin         26 Tampa            FL 1:15:24   16    5:54    2:25    5   38:08    1:26    9   27:33 
    6   185   136 Carey        Rosetti         28 Tampa            FL 1:15:52   11    5:43    2:11    8   39:34    0:55    8   27:31 
    7   196    80 Alison       Kuchta          25 Richmond         VA 1:16:31   10    5:41    2:09    7   38:41    1:08   12   28:54 
    8   199    38 Lindsay      Cross           28 St. Petersburg   FL 1:16:35   13    5:44    3:27   12   41:42    0:47    3   24:56 
    9   223   145 Pamela       Segal           26 Fort Lauderdale  FL 1:17:54    2    4:12    2:10   11   41:19    1:01   13   29:14 
   10   224    40 Nicole       Cugno           25 Clearwater       FL 1:17:55   20    5:58    1:54   10   40:55    1:00   11   28:10 
   11   262    46 Jamie        Doran           28 Lakeland         FL 1:20:29   21    6:01    2:26    1   21:19   22:40   10   28:05 
   12   281    77 Leanne       Jaworski        26 Dunedin          FL 1:21:54   29    7:20    3:04   18   43:32    0:59    6   27:01 
   13   286   132 Megan        Reeves          26 Richmond         VA 1:22:36   17    5:55    2:46   13   41:50    0:54   17   31:14 
   14   297    95 Linda        Matteoli        26 Delray Beach     FL 1:23:11   14    5:46    3:45   16   42:53    0:59   15   29:51 
   15   305    19 Dory         Apgar           28 Riverview        FL 1:23:59    7    5:19    2:33   17   43:16    1:28   18   31:26 
   16   307   121 Rebecca      Paulson         25 Palm Harbor      FL 1:24:02   27    6:49    3:36   14   42:12    1:46   14   29:41 
   17   309    64 Lauren       Hames           28 Winter Park      FL 1:24:08   26    6:16    3:21    9   40:41    1:21   20   32:31 
   18   325   140 Randi        Saba            25 Sarasota         FL 1:25:45   19    5:57    3:33   26   48:14    0:41    7   27:22 
   19   328   159 Valerie      Stratico        26 St. Petersburg   FL 1:25:54    6    4:57    3:34   15   42:43    1:10   23   33:31 
   20   346    30 Jennifer     Burnette        29 Tampa            FL 1:27:24   24    6:05    4:02   21   45:12    1:18   16   30:51 
   21   347    74 Karen        Hodges          26 Coral Gables     FL 1:27:26   22    6:04    2:03   19   44:51    0:53   24   33:37 
   22   352    84 Kristin      Lavoie          27 Tampa            FL 1:27:39   25    6:07    3:20   28   50:16           29 1:18:13 
   23   363    43 Becky        Davis           26 Tampa            FL 1:28:27   23    6:04    2:54   22   45:31    0:55   21   33:04 
   24   381    68 Christine    Hauck           28 Lutz             FL 1:30:07   28    6:56    3:14   20   44:55    1:46   22   33:17 
   25   395   127 Kerry        Phillips        25 Clearwater       FL 1:33:00   18    5:56    3:41   27   50:07    1:41   19   31:37 
   26   405    72 Katy         Hennig          28 Tampa            FL 1:34:32    5    4:46    4:04   23   46:15    1:25   25   38:04 
   27   430   110 Jenna        Nobel           26 Tampa            FL 1:38:38   15    5:46    4:04   24   46:34    0:56   28   41:20 
   28   431   134 Victoria     Robben          28 Cape Coral       FL 1:39:08    9    5:33    3:42   25   47:03    2:25   26   40:28 
   29   461    96 Brooke       May             25 Tampa            FL 1:49:32    4    4:46    3:47   29   58:47    1:19   27   40:54 
FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    57    98 Christine    McDonald        34 Palm Harbor      FL 1:07:06    1    4:30    2:39    1   36:32    0:53    1   22:33 
    2    66   119 Suzanne      O'Neal          30 Clearwater       FL 1:08:13   13    6:26    1:12    4   36:59    0:48    2   22:50 
    3    90    47 Monica       Emory           33 St.petersburg    FL 1:10:22    4    5:24    1:55    2   36:43    0:46    4   25:36 
    4   119   147 Christi      Seykora         34 Palm Harbor      FL 1:12:02   11    6:11    1:53    5   38:12    0:56    3   24:51 
    5   150    17 Joy          Anderson        34 Largo            FL 1:13:54    3    5:21    2:26    3   36:56    1:00    8   28:14 
    6   182   166 Lori         Toenjes         33 Palm Harbor      FL 1:15:47    7    5:49    2:40    8   39:57    0:39    5   26:43 
    7   204   141 Jennifer     Saul            34 Tampa            FL 1:16:53    5    5:40    1:43    6   39:03    0:48   12   29:40 
    8   205    26 Elizabeth    Bromley         34 Clearwater       FL 1:16:53   12    6:19    2:11    7   39:53    1:00    7   27:31 
    9   253    25 Jennifer     Boris           33 Sarasota         FL 1:19:48   15    6:38    2:11   10   43:27    0:44    6   26:50 
   10   284    76 Jennifer     Isenbeck        33 Tampa            FL 1:22:21    6    5:47    2:52   11   44:22    0:36    9   28:47 
   11   321    88 Athena       Lynch           31 Tampa            FL 1:25:07    9    6:07    2:28    9   41:44    0:51   16   33:59 
   12   329    16 Alycia       Altman          31 Tampa            FL 1:26:05   14    6:29    2:54   16   46:32    1:07   10   29:05 
   13   337   493 Zoila        Metzger         34 Land O Lakes     FL 1:26:38   16    6:39    2:51   14   45:25    1:04   14   30:41 
   14   367    45 Kelley       Dimeler         30 Spring Hill      FL 1:28:43    2    5:14    2:09   15   45:43    0:41   17   34:59 
   15   390   111 Laurie       Norcross        31 Tampa            FL 1:30:52    8    5:58    2:34   18   48:23    1:46   15   32:14 
   16   403   160 Chelsea      Strickland      31 Tampa            FL 1:34:05   10    6:08    3:37   17   47:00    1:11   19   36:11 
   17   419   105 Casey        Morash          30 Belleair         FL 1:36:23   17    6:44    5:23   20   52:16    2:22   11   29:39 
   18   426   181 Teresa       Wilds           32 St. Petersburg   FL 1:37:50   20    7:41    4:50   12   44:35    1:27   21   39:19 
   19   432    86 Gail         Lindsay         33 Marietta         GA 1:39:54   21    8:21    5:07   21   54:15    2:28   13   29:45 
   20   441    62 Jennifer     Hall            32 Oldsmar          FL 1:41:49   22    8:54    2:56   13   45:18    1:05   23   43:38 
   21   445    87 Amy          Loope           30 Belleair         FL 1:43:21   19    6:46    5:22   22   54:42    1:02   18   35:31 
   22   456    55 Cassandra    Goodwarth       33 St. Petersburg   FL 1:47:46   23   11:30    4:52   19   50:20    1:53   20   39:13 
   23   466   178 Carol        White           31 Clermont         FL 1:53:17   18    6:45    5:22   23   57:54    1:40   22   41:37 
FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    46    67 Jennifer     Harasz          36 Tampa            FL 1:05:56    3    4:55    1:46    1   34:58    0:47    2   23:31 
    2    63    85 Ann          Lea             38 Belleair         FL 1:07:58    5    5:24    2:13    2   36:06    1:15    1   23:03 
    3   101   106 Kristin      Mortenson       36 Fort Myers       FL 1:11:03    1    4:24    2:21    4   37:52    0:50    4   25:39 
    4   116    81 Melissa      Kujawa          39 Palm Harbor      FL 1:11:51   13    6:01    1:54    3   36:57    1:13    5   25:48 
    5   128   104 Emilie       Moore           37 Dunedin          FL 1:12:35    2    4:53    2:01    7   39:06    1:16    3   25:21 
    6   145    28 Pam          Brown           36 Dunedin          FL 1:13:46    7    5:40    2:04    5   37:54    1:39    6   26:31 
    7   210    39 Kelli        Cross           38 St. Petersburg   FL 1:17:17    8    5:41    2:16   10   40:38    1:23    7   27:22 
    8   236    32 Dawn         Carwile         36 Tampa            FL 1:18:34    9    5:41    1:58    8   39:52    1:39   11   29:27 
    9   238   163 Christine    Tekautz         37 Clearwater       FL 1:18:45   11    5:43    2:05    9   40:08    1:06   12   29:44 
   10   264   100 Staley       McNatt          37 Lutz             FL 1:20:37    4    5:12    2:28   13   43:09    1:04    9   28:45 
   11   278   151 Jacqulyn     Silagyi         35 Tampa            FL 1:21:53   24    7:27    2:54    6   39:01    1:54   14   30:39 
   12   296   130 Patrice      Redington       39 St. Petersburg   FL 1:23:08   22    7:21    3:16   12   42:35    1:04   10   28:55 
   13   314   171 Christina    Vinson          35 Indialantic      FL 1:24:37   12    6:00    2:42   11   42:27    1:25   17   32:05 
   14   317   183 Wendy        Wrucha          37 Tampa            FL 1:24:47   10    5:42    3:20   16   43:52    1:15   15   30:39 
   15   343   182 Barbara      Wilson          39 Land O Lakes     FL 1:27:10    6    5:39    2:58   15   43:28    0:41   21   34:26 
   16   345    50 Diane        Fischer         38 Tampa            FL 1:27:17   27    8:33    2:18   19   46:48    1:26    8   28:15 
   17   375    18 Suzette      Andres          36 Dunedin          FL 1:29:43   14    6:05    2:27   14   43:14    1:11   23   36:47 
   18   382    58 Susan        Gossett         36 Odessa           FL 1:30:11   17    6:44    2:35   17   45:44    1:27   19   33:43 
   19   384    15 Paula        Adams           38 Colorado Springs CO 1:30:39   16    6:18    2:53   20   47:11    1:31   18   32:47 
   20   398    78 Lia          Jordan          37 Marietta         GA 1:33:28   18    6:47    3:16   26   50:59    2:27   13   30:00 
   21   409   165 Stephanie    Thoresen        39 Dunedin          FL 1:34:57   26    8:08    3:53   25   50:31    1:31   16   30:56 
   22   415    23 Pamela       Bjelland        39 Clearwater       FL 1:35:59   15    6:16    4:54   23   49:04    1:28   20   34:19 
   23   416   528 Donna        Stroud          39 St. Petersburg   FL 1:36:06   21    7:17    2:52   18   45:52    1:20   26   38:48 
   24   422    56 Mary         Gorton          38 Saint Petersburg FL 1:37:21   25    7:51    2:58   21   48:01    1:06   24   37:26 
   25   442    33 Kimberly     Clark           37 Marietta         GA 1:42:12   20    7:16    9:28   22   48:06    1:20   22   36:03 
   26   448    73 Laura        Hill            38 Tarpon Springs   FL 1:44:09   19    7:15    2:51   27   52:16    1:08   27   40:40 
   27   449    48 Judy         Evans           37 St. Petersburg   FL 1:44:55   28    8:49    5:40   24   50:17    1:29   25   38:42 
   28   472   107 Heidi        Moser           38 Dunedin          FL 2:14:05   23    7:25    3:47   28 1:09:36    1:26   28   51:53 
FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    79   485 Jennifer     Sullivan        41 Safety Harbor    FL 1:09:36    6    5:23    1:32    3   38:25    0:43    2   23:35 
    2    81   169 Kit          Van Allan       41 Palm Harbor      FL 1:09:40   14    5:49    2:02    8   39:29    0:37    1   21:44 
    3    86   482 Sally        Chappell        43                     1:09:56   10    5:39    2:15    1   37:25    0:42    5   23:58 
    4   103   103 Margie       Moore           41 Tampa            FL 1:11:10    2    5:01    2:18    2   37:37    1:02    6   25:15 
    5   143   164 Kim          Thomas          41 Safety Harbor    FL 1:13:39    3    5:04    2:49    6   39:04    0:52    7   25:52 
    6   151   146 Laura        Setley          43 Wesley Chapel    FL 1:13:58   15    5:55    2:59   15   40:48    0:36    4   23:43 
    7   187   483 Dee Dee      Thorp           40                     1:16:00   18    6:06    2:08    4   38:46    1:17    9   27:44 
    8   188    90 Laura        Maiocco         40 Crystal Beach    FL 1:16:03    5    5:20    2:42   17   41:01    0:55    8   26:06 
    9   193    41 Sheri        Cumings         41                     1:16:15    8    5:32    1:56    5   38:55    1:08   12   28:45 
   10   202   173 Denise       Wagner          42                     1:16:44   12    5:43    1:43    9   39:34    0:58   13   28:47 
   11   232   157 Myrna        Starr           43 Tampa            FL 1:18:26    7    5:29    1:42   25   46:45    0:52    3   23:39 
   12   245    92 Melissa      Mari            41 Clearwater       FL 1:19:00   11    5:42    3:08   13   40:01    1:51   10   28:21 
   13   250   154 Daniela      Smyth           40 Dunedin          FL 1:19:20   22    7:15    3:09   11   39:41    0:38   11   28:39 
   14   265    35 Suzy         Cochrane        43 New Port Richey  FL 1:20:45    9    5:37    2:00   16   40:50    1:11   19   31:10 
   15   268    51 Cheryl       Forgang         41 Safety Harbor    FL 1:20:48   16    6:00    2:40    7   39:08    2:01   18   31:00 
   16   272    75 Eileen       Hodges          41 St. Petersburg   FL 1:21:13   20    6:44    3:01   18   41:06    1:18   14   29:06 
   17   273   168 Wren         Tuthill         44 Clearwater       FL 1:21:16    4    5:15    2:18   19   41:50    1:33   16   30:21 
   18   279    97 Molly        McAlpin         40 New Port Richey  FL 1:21:54   24    7:56    2:12   12   39:45    1:21   17   30:42 
   19   294   124 Robin        Perkins         42 St. Petersburg   FL 1:23:01   17    6:04    2:19   10   39:40    1:58   23   33:02 
   20   310    93 Rosana       Mariz           43 Clearwater       FL 1:24:08   19    6:25    2:22   21   44:21    0:59   15   30:02 
   21   360    36 Theresa      Codol           41 St. Petersburg   FL 1:28:16   27    8:34    2:56   20   44:06    1:08   20   31:33 
   22   373   115 Dodee        Nulty           41 Oldsmar          FL 1:29:40   26    8:01    2:59   22   45:03    0:57   22   32:41 
   23   380    11 Rita         Ponder          43                     1:29:52   13    5:44    4:18   14   40:47    2:15   26   36:50 
   24   391    99 Sherri       McLauchlin      42 St. Petersburg   FL 1:31:06   23    7:16    2:12   24   45:55    0:52   24   34:53 
   25   393   117 Marie        Odom            43 Tampa            FL 1:31:23    1    4:59    2:59   23   45:28    1:26   25   36:32 
   26   438   179 Kim          Wibbe           42 Safety Harbor    FL 1:40:52   25    8:00    3:16   28   55:30    2:15   21   31:53 
   27   464   604 Kimberly     Hawkins         40 Windermere       FL 1:51:01   21    6:52    3:06   27   52:16    3:02   28   45:46 
   28   465    53 Frances      Garth           41 Clearwater       FL 1:51:01   28    9:24    4:17   26   49:17    2:38   27   45:28 
FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    89   118 Ann-Marie    Oliveto         47 Trinity          FL 1:10:16    3    5:38    1:36    1   37:28    0:44    2   24:52 
    2   157   137 Lynda        Roszel          45 Tampa            FL 1:14:16    5    5:50    1:49    6   41:41    0:45    1   24:13 
    3   164   122 Dawn         Pelletier       46 Nokimis          FL 1:14:39    2    5:06    1:31    2   37:46    0:53    6   29:25 
    4   170   176 Denise       Weinzier        47 Crystal Beach    FL 1:14:49    6    5:51    1:52    3   40:07    0:49    3   26:12 
    5   241   505 Chris        Clynes          49 Tarpon Springs   FL 1:18:56    7    6:15    3:05    5   41:05    1:06    4   27:26 
    6   292    22 Susan        Bailie          46 Apollo Beach     FL 1:22:59   11    8:46    2:38    4   41:00    1:16    5   29:21 
    7   311   175 Karen        Watson          48 Palm Harbor      FL 1:24:09    8    7:08    2:14    8   44:23    0:36    7   29:50 
    8   330   152 Ronna        Simons          48 Pittsburgh       PA 1:26:13    1    5:03    2:47    7   44:03    1:21    8   33:01 
    9   383    12 Lora         Spratt          46                     1:30:28    4    5:41    2:33    9   46:04    1:40    9   34:32 
   10   435    94 Jean         Martin          46 New Port Richey  FL 1:40:30   13    9:14    2:38   10   46:36    1:20   11   40:43 
   11   455   139 Karen        Rutherford      47 Tampa            FL 1:47:35    9    7:52    4:33   12   49:18    1:35   12   44:20 
   12   462   120 Cozette      Painter         47 Tarpon Springs   FL 1:49:51   12    9:10    4:25   11   48:52    2:38   13   44:47 
   13   467   161 Tere         Taracido        48 Tampa            FL 1:53:38   10    7:58   11:42   13   51:19    2:41   10   39:59 
FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   133    20 Carol        Ardell          50 St. Petersburg   FL 1:12:55    2    5:56    1:50    2   36:57    1:46    1   26:27 
    2   240    27 Suzanne      Brosseau        50 Safety Harbor    FL 1:18:54    3    6:42    2:02    4   39:16    1:28    2   29:28 
    3   249   167 Laura        Toll            51 Lutz             FL 1:19:20    1    5:07    1:46    3   39:07    1:42    7   31:40 
    4   320   156 Diane        Spicer          54 Tampa            FL 1:25:01    4    7:02    3:47    5   42:12    1:59    4   30:03 
    5   371   155 Shawn        Snow            53 Gainesville      FL 1:29:15    5    7:35    3:07    6   46:11    1:34    6   30:50 
    6   434   114 Barbara      Novy            52 N. Fort Meyers   FL 1:40:20    8    8:07    4:27    9   55:25    2:46    3   29:37 
    7   450   158 Laurie       Steele          53 Tampa            FL 1:45:00    9   23:07    2:56    7   46:39    1:31    5   30:47 
    8   463   170 Darlene      Van Houten      53 Clearwater       FL 1:50:18    7    7:47    3:39    8   48:26    1:57    8   48:32 
    9     0    34 Christine    Clure           53                                6    7:42    2:51    1   28:12    1:37              
FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   276   128 Rosalyn      Randall         56 Tampa            FL 1:21:38    4    7:16    2:46    1   42:05    1:28    1   28:05 
    2   338   123 Rose         Pennington      55 Media            PA 1:26:51    1    7:04    4:42    2   44:27    1:43    2   28:56 
    3   410   531 Dawn         Shea            56 St. Petersburg   FL 1:35:20    3    7:14    2:40    3   45:49    1:06    4   38:31 
    4   411   102 Sue          Minkoff         58 Clearwater       FL 1:35:41    2    7:12    1:53    5   49:12    1:18    3   36:09 
    5   444   172 Kathy        Wagner          55 Palm Harbor      FL 1:42:56    5    8:08    4:15    4   49:04    1:29    5   40:02 
FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   433    29 Libby        Burke           62                     1:40:18    1    7:28    3:52    1   50:26    1:09    1   37:24 
    2   459    71 Nancy        Heidt           62 Brandon          FL 1:49:12    2    7:43    4:11    2   53:25    1:55    2   42:00 
FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
FEMALE AGE GROUP:  75 - 79
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   470   101 Betty        Miller          75 Lutz             FL 2:00:33    1   10:18    4:03    1   52:59    5:22    1   47:53 
FEMALE AGE GROUP:  80 - 89
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
ATHENA   01 - 39
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   137   426 Monica       Talley          32 Dunedin          FL 1:13:27    1    4:49    2:57    2   40:20    0:44    1   24:40 
    2   256   427 Emmy         Wijnmaalen      34 Holiday          FL 1:20:04    2    5:15    2:29    1   39:39    0:59    3   31:45 
    3   298   423 Jennifer     Levy            26 Safety Harbor    FL 1:23:12    3    5:21    2:23    3   41:28    1:20    4   32:42 
    4   358   420 Angel        Donley          32 Lakeland         FL 1:28:02    5    6:37    2:34    6   49:16    0:42    2   28:57 
    5   399   150 Lara         Shelton         32 Saint Petersburg FL 1:33:33    6    7:07    4:38    4   43:14    1:19    5   37:17 
    6   427   428 Michele      Womble          32 St. Petersburg   FL 1:38:20    4    5:57    2:59    5   48:47    1:03    6   39:36 
    7   469   425 Louise       Murkens         37 High Springs     FL 2:00:15    7    9:34    4:21    7   55:58    1:28    7   48:56 
SUPER-ATHENA   40 - 99
Place O'All No.   First        Last           Age City             St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ============ ============== === ================ == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   181   421 Lisa         Jamison         44 Tampa            FL 1:15:42    1    6:05    1:47    1   38:33    1:03    1   28:16 
    2   287   484 Catherine    Kleber          41                     1:22:37    2    6:09    2:15    3   44:25    0:45    2   29:06 
    3   326   422 Vicki        Kopriva         42 Land O Lakes     FL 1:25:46    4    7:10    2:30    2   42:10    0:47    3   33:12 
    4   387   424 Vikki        Moore           45 Palm Harbor      FL 1:30:46    3    6:12    3:00    4   45:45    1:34    4   34:16 
    5   437   419 Bernie       Brown           52 St. Petersburg   FL 1:40:35    5    9:00    4:41    6   49:00    1:23    5   36:33 
    6   443   177 Wendy        Weiss           50 Tampa            FL 1:42:16    6    9:03    4:02    5   47:11    1:58    6   40:04 
 
RELAY RESULTS
Place O'All No.   Team Name            Names                                              Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ==================== ================================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    17   607 Jeff And Miranda     Jeff Lessie/ None Miranda                          1:03:11    4    5:36    1:25    1   34:30    0:43    1   20:59 
    2    93   612 McMahan And Wozniak  Craig Mcmahan/ Alyssa Wozniak/ Bob Wozniak         1:10:33    1    4:30    1:27    4   40:22    0:31    2   23:44 
    3   208   609 All Army             Steven Ashton/ Herman Groller/ Mark Schwartz       1:17:14    3    5:30    1:14    3   39:48    0:35    8   30:09 
    4   212   613 Three's Company      Jackie Bing/ Janie House/ Kim Thinel               1:17:28    2    4:38    1:12    5   42:51    0:39    6   28:10 
    5   234   610 Bouchard             Leah Beck                                          1:18:33    5    5:44    1:46    8   45:02    0:39    4   25:25 
    6   256   611 Just Trying          Karen Claugherty/ Toni Harrison/ Missy Howard      1:20:06    8    7:51    1:29    7   43:53    0:34    5   26:20 
    7   284   608 Roly                 Lynn Bowman/ Ramona Steukrad                       1:22:30    7    6:06    1:22    6   43:25    0:40    9   31:00 
    8   307   605 Beach Bums           Jill Delucia/ Grace Dimm/ Jill Delucia             1:24:06                 1:38   10   55:07    0:45   11   33:22 
    9   315   614 Dinner Dames         Shireem Hameed/ Laura Leon/ Cherie Skaggs          1:24:46    6    5:56    1:52    9   51:20    0:34    3   25:06 
   10   317   617 Mullins              Sarah Mullins/ Rick Mullins/ Kent Mullins          1:24:48   10   11:26    2:26    2   38:52    0:39   10   31:26 
   11   368   616 The Marketeers       Maureen Gallagher/ David Gallagher/ Scott Lapham   1:28:55    9    8:49    2:15                         7   30:01 
 

About Alta Vista Sports | Return to Homepage
P.O. Box 1700 | Deland, FL USA 32721
Tel: 386.736.0002 | email: jboyle@altavistasports.com