Alta Vista Sports

St. Anthony's Meek & Mighty Triathlon
1 Mile Run/3.6 Mile Bike/100 Yard Swim
April 28, 2007
St. Petersburg, FL
Race Director: Philip LaHaye
Timing and Scoring:  Alta Vista Sports
www.altavistasports.com
Results Questions: Krisha@altavistasports.com
MALE 7-10 OVERALL CHAMPION & RUNNERS UP
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Run     Rank Bike    Rank Swim    
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1     1   113 Toby Howell              10 Bradenton            FL   21:33    1    5:22    1   14:30    3    1:43 
    2     2   154 William Samuelson        10 North Palm Beach     FL   22:06    2    5:34    2   14:59    1    1:34 
    3     4   124 Blake Lowery             10 Gainesville          FL   23:22    3    5:37    3   15:30   15    2:16 
AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  7
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Run     Rank Bike    Rank Swim    
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    69   149 Christopher Russell       7 Tampa                FL   32:35    3    7:38    1   21:53    3    3:04 
    2    80   142 Tommy Powell              7 Valdosta             GA   33:38    1    7:22    2   23:17    2    3:01 
    3    86   135 Daniel Nunan              7 Ocean City           NJ   34:07    4    8:12    5   23:45    1    2:11 
    4    90   110 Jacob Hockin              7 Largo                FL   34:18    2    7:23    3   23:21    5    3:34 
    5   122   122 Ethan Long                7 Saint Petersburg     FL   39:01    8   12:10    4   23:26    4    3:26 
    6   126    97 David Granger             7 California           MD   39:30    5    9:12    6   25:16    7    5:03 
    7   138   146 Christopher Reilly        7 Saint Petersburg     FL   41:38    6    9:53    7   27:17    6    4:29 
    8   141   172 Tanner Williams           7 Saint Petersburg     FL   45:59    7   10:00    8   30:56    8    5:05 
MALE AGE GROUP:  8
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Run     Rank Bike    Rank Swim    
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1     9    86 Jay Dempsey Jr.           8 Largo                FL   25:50    4    6:43    1   16:32    3    2:37 
    2    14    85 Andrew Csubak             8 Parrish              FL   26:19    1    6:09    2   18:14    1    1:56 
    3    19   112 Henry Howell              8 Bradenton            FL   27:14    3    6:15    3   18:20    4    2:40 
    4    30   139 Rayce Peters              8 Belleair             FL   28:56    6    7:04    5   18:55    7    2:58 
    5    35   100 Miles Green Jr.           8 Saint Petersburg     FL   29:16    7    7:05    6   19:36    2    2:36 
    6    41   141 Alexander Popke           8 Valrico              FL   30:12   18    8:29    4   18:50    6    2:54 
    7    46   170 Jared Whitt               8 Lithia               FL   30:48    9    7:11    7   20:30   11    3:08 
    8    52   119 Nicholas Kuzma            8 Pinehurst            NC   31:14    5    6:57    8   20:37   17    3:41 
    9    54   245 Zachary Heatherly         8                      FL   31:17    2    6:10   14   21:50   12    3:18 
   10    57   152 Adam Sage                 8 Bradenton            FL   31:29   10    7:16    9   20:47   13    3:27 
   11    60   165 Bryce Thomas              8 Lithia               FL   31:44    8    7:11   10   20:53   18    3:41 
   12    71   169 Tommy Ward                8 Tarpon Springs       FL   32:47   19    8:40   12   21:18    5    2:50 
   13    75   138 Ivan Park                 8 Doral                FL   33:23   15    8:07   15   22:15    8    3:02 
   14    77   164 Bradley Thomas            8 Lithia               FL   33:32   13    7:34   16   22:28   15    3:32 
   15    81   163 Quinn Taylor              8 Tampa                FL   33:45   14    7:58   18   22:43    9    3:05 
   16    83   130 Will McLoughlin           8 Tampa                FL   33:58   22    9:15   11   21:13   14    3:31 
   17    88   159 Mitchell St. Cin          8 Saint Petersburg     FL   34:15   20    8:50   13   21:33   20    3:54 
   18    98    17 John Curtis Kaleel        8 Saint Petersburg     FL   35:23   21    9:09   17   22:28   19    3:47 
   19   101   136 Espen Oswald              8 Marietta             GA   35:58   11    7:24   22   25:27   10    3:08 
   20   103   161 Zachary Sutton            8 Navarre              FL   36:02   16    8:26   19   23:19   21    4:18 
   21   105   118 Aaron Kuykendall          8 Belleair             FL   36:50   12    7:25   23   25:52   16    3:34 
   22   111   107 Tommy Hearn               8 Tampa                FL   37:31   17    8:27   21   24:18   22    4:47 
   23   127   158 Cameron Smith             8 Whitehall            PA   39:31   23    9:56   20   23:59   23    5:37 
MALE AGE GROUP:  9
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Run     Rank Bike    Rank Swim    
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1     7    84 Alex Cronin               9 Jupiter              FL   25:35    3    6:15    3   17:16    1    2:05 
    2     8   105 Riley Hawes               9 Sarasota             FL   25:40    6    6:37    1   16:34    6    2:30 
    3    11   111 John Hockin               9 Largo                FL   26:12    1    5:51    5   17:24   13    2:59 
    4    12   143 Robbie Powell             9 Valdosta             GA   26:14   10    6:50    2   17:08    4    2:16 
    5    13   144 Zack Quilty               9 Saint Petersburg     FL   26:14    4    6:26    4   17:19    5    2:30 
    6    15   156 Caleb Shearer             9 Clearwater           FL   26:34    2    6:13                           
    7    21   117 Jeffrey Kujawa            9 Palm Harbor          FL   27:31    5    6:36    6   17:54   15    3:02 
    8    27   120 Mitchell Lanam            9 Sebastian            FL   28:45   14    7:17   10   19:20    3    2:10 
    9    29   173 Anderson Williams         9 Saint Petersburg     FL   28:48   13    7:10   11   19:33    2    2:06 
   10    33   137 Carter Palasti            9 Tampa                FL   29:10   12    7:10    9   19:06   12    2:55 
   11    34    92 Patrick Farese            9 Saint Petersburg     FL   29:12    7    6:37    8   18:57   21    3:39 
   12    39   121 Cooper Link               9 Tampa                FL   29:43    8    6:49   13   20:18    8    2:37 
   13    43   125 William Macrae            9 Atlanta              GA   30:34   24    9:14    7   18:18   16    3:04 
   14    44    96 Andrew-Micha Garcia       9 Lutz                 FL   30:38   11    6:54   14   20:25   18    3:19 
   15    61   127 Alex Martinez             9 Coral Gables         FL   31:51   15    7:21   17   21:19   17    3:11 
   16    62   131 Colson Meadows            9 Babylon              NY   31:51   23    9:10   12   19:43   14    2:59 
   17    65    93 Sergio Farina             9 Tampa                FL   32:11   16    7:47   18   21:35   10    2:50 
   18    67    78 Jacob Buckheit            9 Naples               FL   32:23   22    8:48   16   21:04    7    2:32 
   19    70   108 Luke Helinger             9 Saint Petersburg     FL   32:39   21    8:20   15   20:35   22    3:45 
   20    72   157 Daniel Simpson            9 Miami                FL   33:06   19    8:11   19   22:11    9    2:46 
   21    73   104 Lawrence Hamilton         9 Largo                FL   33:17    9    6:49   21   23:08   19    3:21 
   22    85   155 Sean Serra                9 Largo                FL   34:04   20    8:14   20   22:25   20    3:26 
   23    99    80 Zachary Buth              9 Saint Petersburg     FL   35:50   17    7:48   23   24:07   23    3:56 
   24   115    75 Aran Barton               9 Queens               NY   37:51   26    9:32   22   23:31   24    4:48 
   25   128    98 Benjamin Grant            9 Saint Petersburg     FL   39:41   27   11:26   24   25:24   11    2:52 
   26   136    89 Seth Easom                9 New Port Richey      FL   41:26   18    7:56   25   27:35   25    5:56 
   27     0    95 Kofi Fort                 9 Saint Petersburg     FL           25    9:29                           
MALE AGE GROUP:  10
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Run     Rank Bike    Rank Swim    
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1     5   132 Jake Morgan              10 Oldsmar              FL   23:38    2    5:48    1   16:17    1    1:34 
    2     6    90 Cameron Fady             10 Largo                FL   25:03    1    5:39    4   17:11    5    2:15 
    3    10   151 Francisco Sacchini       10 Caracas, Venezuela        26:00   11    7:31    2   16:24    3    2:06 
    4    18    71 Anthony Ambrioso         10 Valrico              FL   27:00    6    6:42    3   17:09   20    3:10 
    5    22   150 Paul Sabadish            10 Saint Petersburg     FL   27:32    7    6:59    5   17:50   13    2:44 
    6    24   140 Noah Pliss               10 Largo                FL   27:54    4    6:32    8   19:22    2    2:01 
    7    25   129 John McCoy               10 Saint Petersburg     FL   28:18    3    6:24   10   19:43    4    2:12 
    8    26    72 Ryan Angello             10 Tampa                FL   28:19   12    7:35    6   18:08   10    2:37 
    9    36   126 Clay Marshall            10 Alpharetta           GA   29:28    8    7:07   12   19:58    8    2:24 
   10    37    77 Austin Brown             10 Saint Petersburg     FL   29:32   13    7:40    7   18:32   21    3:21 
   11    40    76 Aidan Brady              10 Palm Harbor          FL   29:54    5    6:36   14   21:04    6    2:15 
   12    42   153 Jacob Sage               10 Bradenton            FL   30:32    9    7:11   13   20:17   18    3:05 
   13    47   166 Brandon Tucker           10 Treasure Island      FL   30:53   14    8:03   11   19:55   17    2:57 
   14    49    81 Kyle Campbell            10 New Port Richey      FL   31:08   21    9:30    9   19:24    7    2:15 
   15    66   167 Cooper Urbanski          10 Tampa                FL   32:14   10    7:29   16   22:08   12    2:38 
   16    68   106 Peyton Hazama            10 Oldsmar              FL   32:30   16    8:13   15   21:48    9    2:31 
   17    78    79 Kevin Buete              10 Tierra Verde         FL   33:34   17    8:14   18   22:16   19    3:06 
   18    82    91 Matthew Fair             10 Trinity              FL   33:55   18    8:17   17   22:12   22    3:28 
   19   100   147 Logan Rogers             10 Pinellas Park        FL   35:51   15    8:12   19   23:56   23    3:43 
   20   112   115 Tyler Kendrigan          10 Jupiter              FL   37:33   20    9:24   21   25:32   11    2:37 
   21   117   123 Jonathan Long            10 Saint Petersburg     FL   37:53   23    9:42   20   25:21   15    2:51 
   22   121    73 Juan Ayala               10 Tampa                FL   38:48   19    9:02   24   26:59   14    2:48 
   23   123   145 Adrian Ramos             10 Lake Worth           FL   39:11   22    9:41   23   26:39   16    2:52 
   24   130   162 Austin Swart             10 Bradenton            FL   40:16   24   10:44   22   25:45   24    3:48 
FEMALE 7-10 OVERALL CHAMPION & RUNNERS UP
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Run     Rank Bike    Rank Swim    
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1     3    15 Ciara Hopkins            10 Clermont             FL   22:16    1    5:46    1   14:34    4    1:57 
    2    16    68 Amelia Wilson             9 Valrico              FL   26:35    2    6:18    4   18:26    2    1:53 
    3    17    27 Macy Marshburn            9 Tarpon Springs       FL   26:41    4    6:48    3   17:58    3    1:56 
AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  7
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Run     Rank Bike    Rank Swim    
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    59    25 Isabella Marchese         7 Tampa                FL   31:44    4    8:11    1   19:00    7    4:33 
    2    91    42 Reagan Quilty             7 Saint Petersburg     FL   34:19    1    7:35    3   23:17    2    3:27 
    3    93    66 Madalyn Werd              7 Lakeland             FL   34:49    2    7:52    4   23:20    3    3:37 
    4    96    67 Rachel Wilson             7 Fayetteville         GA   35:12    3    7:53    2   23:08    4    4:11 
    5   106    45 Jessica Reinhart          7 Gulfport             FL   37:01    5    8:55    5   23:49    5    4:18 
    6   114    31 Ellie McCoy               7 Saint Petersburg     FL   37:46    6    9:48    6   24:42    1    3:17 
    7   139    35 Sara Mount                7 Palm Harbor          FL   42:08    7   10:26    7   27:22    6    4:22 
    8     0     6 Ann Cunningham            7 St. Petersburg Beach FL            8   13:53                           
FEMALE AGE GROUP:  8
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Run     Rank Bike    Rank Swim    
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    45    48 Ivy Sarmiento             8 Annapolis            MD   30:44    5    8:06    1   19:23    7    3:15 
    2    63    13 Madison Holmes            8 Saint Petersburg     FL   31:58    7    8:20    2   21:13    2    2:26 
    3    64     8 Grace Easterling          8 Orlando              FL   32:01    1    7:18    3   21:41    6    3:04 
    4    79     2 Kaitlyn Benton            8 Daleville            AL   33:36    3    7:39    5   23:11    4    2:47 
    5    84    37 Amanda Nunan              8 Ocean City           NJ   34:02    9    8:32    7   23:14    1    2:17 
    6    92    32 Rose McCoy                8 Saint Petersburg     FL   34:21    8    8:22    4   23:10    5    2:49 
    7    95     3 Joslin Bjelland           8 Clearwater           FL   34:59    6    8:12    6   23:12    8    3:37 
    8   108    55 Brittany Swart            8 Bradenton            FL   37:06   10    8:46    9   24:40    9    3:41 
    9   110    40 Kendall Pope              8 Saint Petersburg     FL   37:20    2    7:21    8   24:31   16    5:29 
   10   113    56 Kirsten Telhiard          8 Pensacola            FL   37:42    4    7:51   12   25:55   11    3:57 
   11   116    20 Sydney Kralovanec         8 Tampa                FL   37:52   12    8:59   10   24:51   14    4:03 
   12   119    21 Leah Kunins               8 Gulfport             FL   37:57   13    9:18   14   26:01    3    2:38 
   13   125    43 Melanie Ramos             8 Lake Worth           FL   39:19   15    9:37   13   26:00   10    3:43 
   14   132    19 Kennedy Knowles           8 Albany               GA   40:36   11    8:54   16   26:52   15    4:52 
   15   134    51 Beka Schulte              8 Plant City           FL   40:56   14    9:27   11   25:23   17    6:07 
   16   135    12 Shannon Hodges            8 Saint Petersburg     FL   41:00   17   10:20   15   26:40   13    4:00 
   17   137    61 Juliana Valdes            8 Lithia               FL   41:34   16   10:06   17   27:28   12    4:00 
FEMALE AGE GROUP:  9
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Run     Rank Bike    Rank Swim    
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    20    58 Tori Thomopalos           9 Land O' Lakes        FL   27:27    1    6:48    1   17:53    5    2:46 
    2    23    26 Kaylan Marckese           9 Saint Petersburg     FL   27:47    2    7:00    2   19:02    1    1:46 
    3    55    63 Caroline Ward             9 Tarpon Springs       FL   31:18    8    8:09    3   20:49    2    2:22 
    4    74    47 Grace Rose                9 Oldsmar              FL   33:20    4    7:27    5   22:47    6    3:07 
    5    76    23 Ana Kuykendall            9 Belleair             FL   33:31    3    7:14    6   23:03    9    3:15 
    6    87    16 Annamarie Huy             9 Palm Harbor          FL   34:12    7    8:08    7   23:21    3    2:44 
    7    89    64 Sarah Weiss               9 Saint Petersburg     FL   34:18    5    7:52    8   23:42    4    2:45 
    8    97    57 Kritstina Thomas          9 Lithia               FL   35:21   10    8:32    4   22:47   15    4:03 
    9   102     7 Zoe Cuva                  9 Tampa                FL   35:59   11    8:35    9   24:15    8    3:10 
   10   107    34 Jordan Moumne             9 Tampa                FL   37:02    9    8:15   11   25:03   11    3:46 
   11   109    41 Jessica Pressman          9 Upper Saddle River   NJ   37:19   14    9:10   10   25:02    7    3:09 
   12   118     9 Erin Fitzsimons           9 Short Hills          NJ   37:55   13    9:08   13   25:32   10    3:17 
   13   120     4 Brooke Brennan            9 Safety Harbor        FL   38:08   12    8:40   12   25:29   14    4:00 
   14   131    24 Ricki Lowe                9 Atlanta              GA   40:28   16   10:39   14   25:59   12    3:51 
   15   133    59 Sara Thompson             9 Saint Petersburg     FL   40:46   15    9:55   15   26:56   13    3:56 
   16   140    46 Emily Rich                9 Gainesville          FL   43:15   17   10:41   16   27:36   16    4:59 
   17     0    18 Summer Kanstoroom         9 Saint Petersburg     FL            6    7:57                           
FEMALE AGE GROUP:  10
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Run     Rank Bike    Rank Swim    
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    31    49 Sophie Sarmiento         10 Annapolis            MD   29:04    4    7:23                           
    2    32    10 Sarah Green              10 Saint Petersburg     FL   29:08    2    6:56    1   19:10    6    3:03 
    3    38    53 Alexa Steele-Weintraub   10 Odessa               FL   29:35    1    6:23    2   19:21   10    3:52 
    4    48    44 Mary Rau                 10 Saint Petersburg     FL   30:59    7    7:54    3   20:26    3    2:39 
    5    53    29 Daniella Matthews        10 Tampa                FL   31:17    6    7:41    5   21:25    2    2:13 
    6    56    14 Savannah Holmes          10 Saint Petersburg     FL   31:28    9    8:56    4   20:27    1    2:07 
    7    58    11 Jessica Henslee          10 Palm Harbor          FL   31:33    3    7:16    6   21:29    4    2:49 
    8    94    38 Hannah Ossola            10 Collinsville         IL   34:57    5    7:32    7   24:25    5    3:00 
    9   104     5 Hannah Crosby            10 Odessa               FL   36:29    8    8:19    8   24:26    9    3:45 
   10   124    22 Hannah Kunins            10 Gulfport             FL   39:15   10   10:07    9   25:47    8    3:22 
   11   129     1 Zosia Ballin             10 Clearwater           DC   39:52   11   10:11   10   26:25    7    3:17 
DISQUALIFICATIONS
No.   Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
   36   28:46    2    2:55    1   16:26    2    9:25 
   60   31:09    3    3:47    2   16:34    3   10:48 
  114   31:13    1    2:31    3   22:55    1    5:48 
 
 
St. Anthony's Meek & Mighty Triathlon
1 Mile Run/5.4 Mile Bike/200 Yard Swim
April 28, 2007
St. Petersburg, FL
Race Director: Philip LaHaye
Timing and Scoring:  Alta Vista Sports
www.altavistasports.com
Results Questions: Krisha@altavistasports.com
MALE 11-14 OVERALL CHAMPION & RUNNERS UP
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1     1   326 David Morgan             14 Oldsmar              FL   25:26    1    2:27    1   17:53    3    5:06 
    2     2   547 David Desena             14 Apollo Beach         FL   25:57    2    2:30    2   18:23    2    5:06 
    3     3   330 Zach Perrotti            14 Palm Harbor          FL   27:37    3    2:35   11   19:57    1    5:05 
AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  11
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1     8   281 Caden Ewing              11 Destin               FL   28:18    2    3:16    1   19:20    2    5:43 
    2    14   340 Robert Rezabek           11 Largo                FL   30:26    5    3:49    2   20:37    4    6:01 
    3    27   306 Grant Loescher           11 Yardley              PA   31:37    4    3:33    4   21:34    7    6:30 
    4    28   318 Mark Marshburn           11 Tarpon Springs       FL   31:38    1    3:00    8   23:00    1    5:39 
    5    29   335 Jake Preston             11 Jacksonville Beach   FL   31:42    3    3:29    6   22:24    3    5:50 
    6    42   358 Greyson Van Osdal        11 Tampa                FL   32:45    9    4:34    3   21:09   17    7:02 
    7    47   345 Alejandro Sacchini       11 Caracas, Venezuela        33:18    7    4:12    5   22:09   15    6:58 
    8    57   298 Josh Joy                 11 Largo                FL   34:55   15    5:11    7   22:54   14    6:50 
    9    60   290 Zachary Hatten           11 Saint Petersburg     FL   35:06   13    4:45   10   23:40   13    6:41 
   10    62   320 Jack McLain              11 Navarre              FL   35:14   11    4:41   12   23:56   10    6:37 
   11    63   295 Clarke Jacobson          11 Saint Petersburg     FL   35:15                                        
   12    64   278 Michael Doig             11 Largo                FL   35:16   16    5:30    9   23:06   12    6:41 
   13    75   343 Joey Russell             11 Tampa                FL   37:05   14    4:54   15   25:49    5    6:22 
   14    76   277 Kyle Deschenes           11 Land O' Lakes        FL   37:06   20    6:37   11   23:56    8    6:34 
   15    84   336 David Rau                11 Saint Petersburg     FL   37:52   10    4:40   17   26:46    6    6:28 
   16    91   338 Andrew Rezabek           11 Largo                FL   39:04   12    4:43   16   26:06   20    8:16 
   17    94   302 Gregory Kujawa Ii        11 Palm Harbor          FL   39:38   21    7:18   14   25:43   11    6:37 
   18   100   269 Miguel Basalo            11 Doral                FL   40:24    6    4:00   18   28:06   21    8:19 
   19   108   342 Nicholas Ronn            11 Marietta             GA   41:05   22    9:03   13   25:28    9    6:34 
   20   122   292 Jaret Helinger           11 Saint Petersburg     FL   43:25   17    5:32   20   30:07   18    7:47 
   21   123   291 Bobby Hearn              11 Tampa                FL   43:45   18    5:56   19   29:37   19    8:13 
   22   126   321 Shayn McLellan           11 Saint Petersburg     FL   44:32    8    4:15   21   31:13   22    9:05 
   23   129   355 Sam Thompson             11 Saint Petersburg     FL   46:15   19    6:20   22   32:56   16    6:59 
MALE AGE GROUP:  12
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1     5   350 Justin Soden             12 Hollywood            FL   28:10    4    3:25    2   19:32    1    5:14 
    2     7   317 Alex Marshall            12 Alpharetta           GA   28:18    3    3:12    1   19:15    3    5:51 
    3    11   364 Adam Wolf                12 Lutz                 FL   29:50    6    4:01    3   19:44    7    6:06 
    4    12   282 John-Gerard Farese       12 Saint Petersburg     FL   29:55    5    3:42    4   19:49   10    6:25 
    5    15   296 Matthew Jones            12 Bradenton            FL   30:33    8    4:22    5   20:09    6    6:02 
    6    26   334 Daniel Pliss             12 Largo                FL   31:32    2    3:12    7   22:42    2    5:38 
    7    48   294 Ryan Hoge                12 St. Petersburg Beach FL   33:31   13    5:03    6   22:36    4    5:53 
    8    51   324 Billy Mills, Iv          12 Saint Petersburg     FL   33:58   10    4:52    8   22:44    9    6:23 
    9    54   349 Robert Slockett          12 Pinellas Park        FL   34:18    1    3:01   13   24:36   12    6:42 
   10    56   353 Ryan Taylor              12 Seminole             FL   34:53    9    4:51    9   23:02   14    7:01 
   11    67   348 Ben Sipple               12 Cary                 NC   35:23   12    5:01   12   24:15    8    6:08 
   12    68   313 Andrew Macrae            12 Atlanta              GA   36:06   15    5:16   11   23:42   16    7:09 
   13    69   314 Bernardo Manrique        12 Doral                FL   36:15    7    4:19   16   25:56    5    6:01 
   14    72   341 Hayden Richau            12 Sarasota             FL   36:34   14    5:08   10   23:23   19    8:04 
   15    82   268 Luke Bacon               12 Tampa                FL   37:49   18    6:04   14   24:40   15    7:06 
   16    85   283 Stefano Farina           12 Tampa                FL   38:06   17    5:53   15   25:34   11    6:40 
   17   101   301 Jack Klumpp              12 Lutz                 FL   40:38   21    6:34   18   27:14   13    6:51 
   18   111   328 Nicholas Moy             12 Ocoee                FL   41:49   19    6:30   17   26:38   20    8:41 
   19   114   351 Zack Starkey             12 New Port Richey      FL   42:31   16    5:35   19   29:41   17    7:15 
   20   125   347 David Shuey              12 Tampa                FL   44:07   20    6:33   20   30:16   18    7:19 
   21   130   276 Ian Cox                  12 Saint Petersburg     FL   47:08                                        
   22   131   307 Ronaldo Lowe             12 Atlanta              GA   48:43   11    4:59   21   32:21   21   11:24 
MALE AGE GROUP:  13
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1     4   352 Noa Stebbins             13 Brandon              FL   28:01    1    2:53    1   19:32    2    5:36 
    2    23   356 Shane Toriscelli         13 Tampa                FL   31:22    9    5:29    2   19:48    3    6:07 
    3    25   331 Sam Peters               13 Valdosta             GA   31:30    3    3:43    5   21:26    6    6:22 
    4    30   332 Alexander Peters         13 Belleair             FL   31:49    2    3:27    4   21:23    8    7:00 
    5    33   309 Sam Lynch                13 Bradenton            FL   32:03    4    4:03    7   22:31    1    5:30 
    6    41   524 Patrick McGarry          13 Saint Petersburg     FL   32:38    5    4:44    6   21:46    4    6:09 
    7    45   305 Jordan Lion              13 Orlando              FL   33:12    6    4:55    3   21:14    9    7:03 
    8    55   271 Kyle Boudreaux           13 Atlantic Beach       FL   34:20    8    5:09    8   22:40    7    6:33 
    9    70   322 Reed Miller              13 Saint Petersburg     FL   36:16   10    5:39    9   24:16    5    6:21 
   10    78   280 Kevin Eckelkamp          13 Saint Petersburg     FL   37:28    7    5:08   10   25:16   10    7:05 
   11   116   262 Edward Aguilu            13 Largo                FL   42:41   12    7:03   11   27:00   11    8:39 
   12   119   285 Keaton Ford              13 Oldsmar              FL   43:11   11    6:48   12   27:21   12    9:04 
MALE AGE GROUP:  14
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    10   359 Emerick Van Osdal        14 Tampa                FL   29:27    3    3:35    1   19:55    6    5:58 
    2    18   323 Ricky Mills              14 Tampa                FL   30:50    7    4:00    3   21:23    3    5:28 
    3    20   303 Samuel Lack              14 Atlanta              GA   31:04    9    4:14    4   21:28    2    5:22 
    4    22   297 Kieffer Jordan           14 Tampa                FL   31:18    1    2:46    6   22:14    7    6:19 
    5    31   272 Daniel Bumiller          14 Seminole             FL   31:52    5    3:57    2   21:22    9    6:34 
    6    34   333 Michael Pittelli         14 Apex                 NC   32:05    2    3:19   10   23:09    4    5:37 
    7    39   354 Justin Thomopalos        14 Land O' Lakes        FL   32:26    4    3:52    5   21:47   11    6:48 
    8    40   325 Connor Montgomery        14 Clearwater           FL   32:33   10    4:24    7   22:16    5    5:54 
    9    46   329 Keegan Palasti           14 Tampa                FL   33:14   11    4:25    8   22:24    8    6:27 
   10    49   293 Tim Hipskind             14 Chester              VA   33:36    8    4:12   11   24:04    1    5:21 
   11    53   311 Tyler Macdonald          14 Land O' Lakes        FL   34:16   13    5:08    9   22:34   10    6:35 
   12    88   267 Daniel Ayala             14 Tampa                FL   38:28   12    5:06   12   26:29   12    6:54 
   13   124   361 Garrett Williams         14 Saint Petersburg     FL   43:57    6    3:58   13   31:39   13    8:21 
FEMALE 11-14 OVERALL CHAMPION & RUNNERS UP
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1     6   190 Devon Dabney             12 Atlanta              GA   28:11    5    3:12    1   19:21    3    5:40 
    2     9   209 Hannah Howell            13 Bradenton            FL   28:47    9    3:28    2   20:01    2    5:19 
    3    17   225 Marissa Marckese         12 Saint Petersburg     FL   30:49    2    2:56    6   21:33   12    6:20 
AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  11
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    24   227 Evyn Moon                11 Saint Petersburg     FL   31:24    6    3:59    1   21:21    1    6:05 
    2    32   238 Ashley Powell            11 Valdosta             GA   31:54    5    3:45    2   21:57    3    6:13 
    3    36   252 Kendra Stebbins          11 Brandon              FL   32:15    2    3:12    3   22:28    8    6:37 
    4    58   205 Erin Hillman             11 Treasure Island      FL   34:58    7    4:00    6   24:43    4    6:16 
    5    59   249 Maggie Shearer           11 Clearwater           FL   35:06    4    3:25    4   23:57   15    7:44 
    6    61   199 Alyssa Generalli         11 Clearwater           FL   35:08    3    3:18    9   25:41    2    6:09 
    7    66   235 Alison Peters            11 Valdosta             GA   35:21    9    4:36    5   24:21    5    6:25 
    8    71   232 Ellie Palm               11 Largo                FL   36:30   13    4:56    7   24:48    9    6:47 
    9    87   231 Emma Nelson              11 Valrico              FL   38:23   16    5:19    8   25:40   12    7:25 
   10    89   240 Natalie Raterman         11 Tampa                FL   38:41   14    4:59   11   26:15   13    7:28 
   11    90   208 Samantha Hoo             11 Saint Petersburg     FL   38:51   19    5:48   10   25:54   11    7:10 
   12    92   241 Angela Reinhart          11 Gulfport             FL   39:09   15    5:08   12   26:17   16    7:46 
   13    98   259 Aida Wolf                11 Lutz                 FL   40:14   10    4:52   13   27:06   19    8:18 
   14   102   253 Kaylyn Thomas            11 Lithia               FL   40:40   12    4:56   16   27:44   18    8:02 
   15   103   258 Emily Whitt              11 Lithia               FL   40:50   11    4:56   18   28:56   10    6:59 
   16   104   212 Elena Huy                11 Palm Harbor          FL   40:56    8    4:31   19   28:57   14    7:30 
   17   109   177 Alexa Abitabilo          11 Lutz                 FL   41:22   20    5:55   15   27:42   17    7:46 
   18   110   222 Jordan Lowrey            11 Tampa                FL   41:23   17    5:30   14   27:18   20    8:36 
   19   112   234 Morgan Perrotti          11 Palm Harbor          FL   42:13    1    3:10   21   32:35    7    6:29 
   20   118   221 Linda Lowe               11 Atlanta              GA   43:05   18    5:45   17   28:35   21    8:46 
   21   120   184 Olivia Buth              11 Saint Petersburg     FL   43:12   21    7:31   20   29:12    6    6:29 
FEMALE AGE GROUP:  12
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    17   225 Marissa Marckese         12 Saint Petersburg     FL   30:49    1    2:56    1   21:33    2    6:20 
    2    44   239 Shaunna Preston          12 Jacksonville Beach   FL   33:05    4    4:01    2   22:00    6    7:06 
    3    50   189 Lauren Csubak            12 Parrish              FL   33:38    2    3:31    3   24:09    1    6:00 
    4    80   206 Kelly Hipskind           12 Chester              VA   37:41    9    5:23    4   25:30    4    6:49 
    5    81   236 Melissa Pittelli         12 Apex                 NC   37:47    7    4:25    6   26:35    3    6:48 
    6    93   244 Libby Rose               12 Oldsmar              FL   39:20   10    5:30    5   26:24    8    7:27 
    7    95   178 Grace Alex               12 Athens               GA   39:40    3    3:59    8   28:30    7    7:12 
    8    96   207 Amanda Ho                12 Saint Petersburg     FL   39:45    6    4:19    7   27:06   12    8:21 
    9    99   182 Alexandria Benton        12 Daleville            AL   40:17    5    4:01    9   28:48   10    7:29 
   10   106   243 Maureen Rodriquez        12 Oldsmar              FL   41:00                             11    8:04 
   11   117   224 Luisa Mancilla           12 Miami                FL   43:01    8    5:04   10   31:07    5    6:51 
   12   127   250 Madi Starkey             12 New Port Richey      FL   45:04   12    6:20   12   31:16    9    7:28 
   13   128   229 Olivia Moumne            12 Tampa                FL   46:01   11    6:09   11   31:16   13    8:37 
FEMALE AGE GROUP:  13
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    19   233 Hannah Palm              13 Largo                FL   30:50    5    4:02    1   21:31    1    5:18 
    2    35   217 Alexandra Jones          13 Saint Petersburg     FL   32:14    1    2:41    3   23:23    3    6:11 
    3    37   226 Gabriela Martinez        13 Coral Gables         FL   32:19    3    3:31    2   22:49    2    6:01 
    4    74   201 Keaton Green             13 Saint Petersburg     FL   36:52    6    4:05    5   26:06    5    6:43 
    5    77   251 Michaela Steakley        13 Cape Coral           FL   37:13    2    3:27    7   26:54    7    6:52 
    6    83   237 Brynn Popke              13 Valrico              FL   37:51    7    4:30    4   24:57   10    8:25 
    7    86   191 Michele Davis            13 Valrico              FL   38:13    4    3:57    6   26:35    8    7:42 
    8    97   200 Meghan Gormley           13 Rye                  NY   40:12    8    4:51    9   28:32    6    6:50 
    9   113   218 Morgan Larson            13 Naples               FL   42:21    9    6:02    8   27:58    9    8:22 
   10     0   230 Elle Munns               13 Terra Ceia           FL                                      4    6:33 
   11     0   179 Casey Angello            13 Tampa                FL                        10   33:15   11   11:17 
FEMALE AGE GROUP:  14
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    21   193 Janna Edwards            14 Brandon              FL   31:06    3    3:59    1   20:54    1    6:13 
    2    38   219 Ashton Lego              14 Fayetteville         GA   32:22    2    3:52    2   21:55    2    6:35 
    3    73   228 Martha Morrissey         14 Tampa                FL   36:41    1    3:38    3   25:33    3    7:31 
    4   121   211 Madisen Hudson           14 Marietta             GA   43:12    4    6:21    4   29:08    4    7:45 
DISQUALIFICATIONS
No.   Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
  195   41:02    2    5:19    7   28:15    2    7:28 
  204   37:30    6    6:28    5   22:34    6    8:29 
  210   32:56    3    5:22    2   19:50    4    7:45 
  273   34:14    1    4:48    4   21:57    3    7:30 
  279   30:39    5    6:16    1   17:01    1    7:22 
  319   35:18    4    6:15    3   20:31    7    8:33 
  346   40:58    7    7:45    6   24:48    5    8:26 
 
 
St. Anthony's Meek & Mighty Triathlon
1 Mile Run/5.4 Mile Bike/200 Yard Swim
April 28, 2007
St. Petersburg, FL
Race Director: Philip LaHaye
Timing and Scoring:  Alta Vista Sports
www.altavistasports.com
Results Questions: Krisha@altavistasports.com
MALE 15+ OVERALL CHAMPION & RUNNERS UP
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1     1   546 Tony Lanzilotta          17 Largo                FL   27:38    7    4:02    1   18:36    1    5:01 
    2     2   500 Jordan Case              17 Seminole             FL   28:14    3    3:19    3   19:41    4    5:15 
    3     4   496 Evan Brady               17 Palm Harbor          FL   28:51    1    2:54    4   20:11    6    5:47 
AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1     7   498 Paul Bumiller            16 Seminole             FL   29:59    1    2:55    1   20:52    2    6:13 
    2    11   525 Neal Miller              18 Saint Petersburg     FL   31:17    5    4:06    2   21:37    1    5:35 
    3    15   490 Jose Baez                15 Tampa                FL   32:26    4    4:02    3   21:46    5    6:39 
    4    24   495 Blake Boudreaux          15 Atlantic Beach       FL   33:34    3    3:57    4   22:45    6    6:53 
    5    33   512 Matthew Ho               16 Saint Petersburg     FL   35:28    2    3:45    6   25:26    3    6:18 
    6    41   513 Zachary Hoge             15 St. Petersburg Beach FL   37:00    7    5:25    5   24:22    8    7:13 
    7    52   537 Austin Sellers           15 Dunedin              FL   38:30    6    5:16    7   26:55    4    6:20 
    8    81   506 Justin Fry               18 Orlando              FL   45:29    8    6:33    8   31:49    7    7:08 
MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    48   168 Juan Verdin              27 Smyrna               GA   37:53    1    4:14    1   26:41    1    6:59 
    2    85   528 Robert Neuberger Jr.     26 Saint Petersburg     FL   45:49    2    6:56    2   29:38    2    9:16 
MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    32   515 Michael Johnson          36 Saint Petersburg     FL   35:12    3    5:08    2   24:04    1    6:01 
    2    34   541 Donald Shroyer           38 Saint Cloud          FL   35:30    1    4:22    1   21:47    4    9:22 
    3    66   516 Matt Kolb                35 Saint Petersburg     FL   40:15    4    7:36    3   25:43    2    6:58 
    4    67   539 David Sheppard           36 Clearwater           FL   40:17    2    4:26    4   27:44    3    8:08 
MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    23   499 John Carlin              41 Sarasota             FL   33:34    1    4:34    2   21:59    3    7:02 
    2    37   520 Michael Madden           44 Wesley Chapel        FL   35:54    3    5:32    3   22:32    6    7:52 
    3    42   514 Karl Jacobson            40 Saint Petersburg     FL   37:03    2    5:11    6   24:33    5    7:21 
    4    44   491 Andrzej Ballin           42 Clearwater           FL   37:09    4    5:41    4   23:15    7    8:14 
    5    45   493 Jasper Bell              41 Miami                FL   37:19    7   11:14    1   21:00    1    5:06 
    6    47   497 Randy Bryant             42 Saint Petersburg     FL   37:42    6    6:24    5   24:07    4    7:11 
    7    49   505 Mark Farina              41 Tampa                FL   38:04    5    5:45    7   25:34    2    6:45 
MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1     5   492 Kraig Beale              47 Seminole             FL   29:38    1    4:49    1   19:37    1    5:14 
    2    36   523 Kevin Maslowski          47 Lutz                 FL   35:40    3    5:15    2   23:41    2    6:44 
    3    51   522 Todd Mark                49 Lutz                 FL   38:17    4    6:18    3   23:55    3    8:06 
    4    69   535 David Robinson           48 St. Petersburg Beach FL   41:09    2    4:53    4   26:50    4    9:27 
MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    31   540 Arthur Shorrock          51 Amherst              NH   34:56    1    5:06    1   23:14    1    6:37 
    2    63   543 Steve Thomopalos         50 Land O' Lakes        FL   40:05    2    6:51    2   24:47    2    8:27 
MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1   107   510 Skip Henk                56 Lutz                 FL   52:31    1   10:15    1   32:24    1    9:52 
MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    16   531 John Parent              64 Saint Petersburg     FL   32:45    1    5:41    1   20:55    1    6:10 
    2    58   518 Richard Lebeau           64 Clearwater Beach     FL   39:34    2    6:53    3   25:03    2    7:39 
    3    73   534 James Phillips           64 Saint Petersburg     FL   41:46    3    7:02    2   24:09    3   10:35 
MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
MALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    62   519 Jerry Macdonald          70 St. Petersburg Beach FL   39:59    1    5:42    1   24:31    1    9:47 
MALE AGE GROUP:  75 - 79
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    86   527 Ronald Milne             79 Saint Petersburg     FL   46:04    1    7:05    1   28:22    1   10:39 
MALE AGE GROUP:  80 - 84
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
MALE AGE GROUP:  85 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
FEMALE 15+ OVERALL CHAMPION & RUNNERS UP
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1     3   391 Angelica Compton         15 Clearwater           FL   28:28    1    2:40    1   19:34    5    6:15 
    2     6   440 Delaney Owen             15 Clearwater           FL   29:45    8    3:45    2   19:53    4    6:08 
    3     8   464 Allison Shirley          16 Largo                FL   30:49    3    3:17    5   20:39   13    6:53 
AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1     9   423 Taylor Loyden            15 Saint Petersburg     FL   31:02    4    4:32    1   20:34    1    5:58 
    2    10   379 Caroline Bennett         16 Tampa                FL   31:11    1    3:04    2   21:10    5    6:58 
    3    14   450 Aubrey Richau            15 Sarasota             FL   32:25    3    4:16    3   21:18    4    6:51 
    4    28   393 Allison Corder           16 Saint Petersburg     FL   34:02    5    4:32    4   22:44    3    6:46 
    5    29   374 Catherine Bacon          15 Tampa                FL   34:07    6    4:39    5   22:54    2    6:35 
    6    68   482 Caitlin Williams         19 Gulfport             FL   40:53    2    3:47    7   28:33    6    8:34 
    7    76   426 Amanda Martin            16 Saint Petersburg     FL   42:48    7    5:38    6   27:52    9    9:19 
    8   100   480 Maia Wikler              15 Bala Cynwyd          PA   48:00    8    8:35    8   30:52    8    8:35 
    9   101   479 Alexandra Wikler         15 Bala Cynwyd          PA   48:16    9    8:50    9   30:53    7    8:34 
FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    83   452 Christine Rozar          20 Clearwater           FL   45:43    5   10:57                           
    2    87   470 Jessica Steffen          24 Saint Petersburg     FL   46:15    2    6:51    1   28:46    2   10:40 
    3    95   442 Amy Pike                 21 Amherst              NH   47:11    1    5:48    3   33:15    1    8:09 
    4   106   407 Barbara Griffin          23 Saint Petersburg     FL   52:21    4    9:21    2   32:03    3   10:57 
    5   108   366 Julia Alava              24 Tampa                FL   56:31    3    8:53    4   36:41    4   10:58 
FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    22   410 Eleanor Hish             28 San Antonio          TX   33:32    2    3:38    1   22:19    1    7:36 
    2    57   484 Kristen Williams         25 Gulfport             FL   39:11    1    3:19    2   27:21    4    8:33 
    3    64   463 Nancy Sheppard           27 Clearwater           FL   40:08    4    4:17    3   27:44    2    8:07 
    4    70   378 Melissa Beish            25 Gainesville          FL   41:25    6    4:43    4   28:23    3    8:21 
    5    84   448 Catherine Ramirez        29 Saint Petersburg     FL   45:47    7    6:18    5   28:31    7   10:59 
    6    88   411 Rebecca Howell           25 Tampa                FL   46:22    3    4:08    7   33:22    5    8:53 
    7    99   404 Alisha Frum              28 Tampa                FL   47:52    5    4:35    6   32:48    6   10:30 
FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    39   428 Janine Mattson           31 Tampa                FL   36:30    2    6:29    1   22:46    1    7:15 
    2    93   415 Terri Johnson            32 Palm Harbor          FL   46:44    3   14:05    2   23:29    2    9:11 
    3    96   376 Shaunacy Ballard         31 Tampa                FL   47:14    1    5:34    3   31:10    3   10:30 
FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    19   445 Stephanie Powell         39 Valdosta             GA   33:22    4    5:09    3   22:13    1    6:02 
    2    25   486 Wendy Willman            39 Atlanta              GA   33:35    2    4:08    2   21:28    7    8:00 
    3    27   367 Arlene Alex              37 Athens               GA   33:53    5    5:16    4   22:18    2    6:19 
    4    30   425 Jodi Mark                37 Lutz                 FL   34:16    6    5:19    1   21:08    5    7:51 
    5    35   454 Ellen Russell            37 Chester              CT   35:36    3    5:06    6   23:49    3    6:43 
    6    43   396 Gina Demeo               36 Clearwater           FL   37:05    7    5:22    5   23:44    6    7:59 
    7    53   529 Jennifer Oswald          38 Marietta             GA   38:31    8    5:23    7   25:29    4    7:40 
    8    60   451 Stacey Robinson          38 St. Petersburg Beach FL   39:46    1    3:32    8   26:49   10    9:26 
    9    72   400 Evelyn Farfante          36 Tampa                FL   41:42    9    6:26    9   27:13    8    8:04 
   10    89   402 Jennifer Flux            39 Safety Harbor        FL   46:28   12    7:26   10   29:49    9    9:13 
   11    92   413 Stavroula Jacobson       35 Saint Petersburg     FL   46:37   11    6:50   11   30:19   11    9:28 
   12   102   476 Julie Valdes             37 Lithia               FL   49:48   10    6:38   12   31:00   12   12:11 
FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    12   416 Tracey Johnson           42 Orlando              FL   31:49    5    5:09    1   20:09    3    6:32 
    2    13   441 Kristin Perry            42 Saint Petersburg     FL   32:15    4    4:50    2   21:26    1    6:00 
    3    17   477 Natalie Van Cleven       43 Brandon              FL   32:50    2    4:09    3   22:15    2    6:27 
    4    20   446 Jill Preston             42 Jacksonville Beach   FL   33:28    1    3:32    4   22:30    6    7:27 
    5    46   424 Betty Macdonald          44 Land O' Lakes        FL   37:34    7    5:55    5   24:02    7    7:37 
    6    50   388 Laura Ciemniewski        43 Burlington           CT   38:12    6    5:33    8   25:29    4    7:11 
    7    59   421 Ellen Lafleur            43 Saint Petersburg     FL   39:37    3    4:42    7   24:53   10   10:04 
    8    78   434 Yvette Moore             44 Decatur              GA   43:50   14   12:10    6   24:29    5    7:13 
    9    80   375 Sandra Balavender        41 Old Lyme             CT   45:16    8    6:13   13   30:45    8    8:20 
   10    82   403 Ceclia Ford              40 Clearwater           FL   45:30    9    6:20   11   30:20    9    8:51 
   11    90   382 Pam Brown                41 Pinellas Park        FL   46:31   10    7:26    9   26:31   13   12:35 
   12    97   481 Donna Wilder             44 Saint Petersburg     FL   47:47   11    7:39   10   28:49   11   11:20 
   13   105   414 Nathalia Jeffrey-Fort    44 Saint Petersburg     FL   52:15   13    9:11   12   30:35   12   12:29 
   14   110   406 Minerva Granger          42 Dunedin              FL   58:32   12    9:03   14   35:40   14   13:51 
FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    21   472 Val Thomopalos           49 Land O' Lakes        FL   33:31    2    4:26    1   21:29    4    7:37 
    2    38   422 Dianne Louk              47 Tampa                FL   36:12    4    5:13    2   23:18    5    7:42 
    3    40   369 Christine Allard         46 Tierra Verde         FL   36:53    3    5:12    3   23:39    6    8:03 
    4    55   430 Lori Miller              49 Saint Petersburg     FL   39:05    6    5:41    6   25:56    2    7:28 
    5    56   432 Chari Milligan           46 Kissimmee            FL   39:05    7    5:44    5   25:47    3    7:35 
    6    61   466 Patricia Skirrow         48 Saint Petersburg     FL   39:56   10    7:58    4   24:34    1    7:25 
    7    71   399 Jan Edwards              47 Deland               FL   41:42    1    4:08    8   27:59    9    9:37 
    8    77   455 Victoria Saccaro         48 Saint Petersburg     FL   42:58    9    6:20    7   27:25    8    9:14 
    9    79   420 Joan Kuykendall          45 Belleair             FL   44:14    8    6:17    9   29:20    7    8:38 
   10    94   389 Susan Clare              47 Saint Petersburg     FL   46:54    5    5:35   10   30:35   10   10:45 
FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    18   488 Marja Wolf               51 Lutz                 FL   32:50    1    5:15    1   20:41    1    6:55 
    2    54   443 Karen Pike               50 Amherst              NH   38:42    3    5:40    2   25:05    2    7:57 
    3    74   409 Beth Hawkins             50 Saint Petersburg     FL   41:49    2    5:22    3   25:47    4   10:42 
    4   111   370 Renee Ambrose            51 Saint Petersburg     FL   59:52    4   11:25    4   35:55    5   12:33 
    5     0   435 Fabiola Morales          52 Tampa                FL                                      3    9:10 
FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    75   418 Kathy Johnson            55 St. Petersburg Beach FL   41:53    1    6:41    1   24:51    1   10:23 
FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    65   436 Barbara Morgan           63 Wauwatosa            WI   40:13    2    5:22    1   25:22    1    9:30 
    2   103   408 Patricia Harris          62 Tampa                FL   50:32    3    7:40    2   29:36    3   13:18 
    3   104   462 Rosemary Sexton          60 Saint Petersburg     FL   50:57    1    5:08    3   33:46    2   12:05 
FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
    1    91   392 Rosalind Corbo           65 Palm Harbor          FL   46:35    2    6:22    3   31:36    1    8:38 
    2    98   469 Sandy Steer              68 Saint Petersburg     FL   47:50    1    4:42    2   30:26    3   12:43 
    3   109   419 Pauline Koberna          65 Clearwater           FL   58:22    3   19:21    1   27:06    2   11:55 
FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
FEMALE AGE GROUP:  75 - 79
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
FEMALE AGE GROUP:  80 - 84
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
FEMALE AGE GROUP:  85 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
DISQUALIFICATIONS
No.   Time    Rank Swim    Rank Bike    Rank Run     
===== ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= 
  405   33:36    1    5:36    1   20:02    1    7:59 
 

About Alta Vista Sports | Return to Homepage
P.O. Box 1700 | Deland, FL USA 32721
Tel: 386.736.0002 | email: jboyle@altavistasports.com