Alta Vista Sports

SunTrust Miles for Moffitt
Saturday; June 16, 2007
Tampa, FL
Race Director: Philip LaHaye
Timing and Results: Alta Vista Sports
www.altavistasports.com
Questions: Krisha@altavistasports.com
                              5 MILE RESULTS
OVERALL MALE CHAMPION AND RUNNERS UP
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1     1  2226 Steve Mandel                 41 Temple Terrace       FL   27:48   27:48 
    2     2  2183 Robert Katz                  50 Coral Springs        FL   28:48   28:47 
    3     3  2211 Brett Lawrie                 26 Riverview            FL   29:57   29:57 
MALE SURVIVOR OVERALL CHAMPION
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    62  2355 Greg Stamatelos              42 Tampa                FL   40:32   40:31 
AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  01 - 09
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
MALE AGE GROUP:  10 - 14
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
MALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1     9  2388 Brian Whitehead              18 Tarpon Springs       FL   33:02   33:01 
MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    13  2351 Casey Smith                  22 Odessa               FL   33:51   33:50 
    2    18  2349 David Smith                  24 Odessa               FL   34:31   34:29 
    3    58  2330 Israel Santiago              22 Tampa                FL   40:10   40:01 
    4    61  2216 Frank Leto                   24 Tampa                FL   40:29   40:18 
    5    73  2301 Justin Read                  23 Tampa                FL   41:29   41:11 
    6   173  2465 Thelma Nsofor                24 Tampa                FL   52:21   52:08 
MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1     6  2130 Rick Gausche                 25 Tampa                FL   32:32   32:27 
    2     8  2307 Ryan Richey                  25 Tampa                FL   32:55   32:52 
    3    10  2467 Kelby Roberts                28 Tampa                FL   33:15   33:14 
    4    11  2272 Jeff Orchard                 29 Tampa                FL   33:18   33:15 
    5    32  2280 Alan Parmenter               27 New Port Richey      FL   37:08   37:05 
    6    66  2249 Chad McLeod                  25 Tampa                FL   40:51   40:39 
    7    67  2248 Joe McLeod                   28 Winter Springs       FL   40:52   40:40 
    8    72  2212 Tuan Le                      28 Tampa                FL   41:23   41:22 
    9    95  2210 Guy Lavallee                 28 Tampa                FL   44:13   44:04 
   10   104  2428 Tim Burke                    26 St. Petersburg       FL   44:49   44:32 
   11   107  2316 Jose Rodriguez               25 Tampa                FL   45:11   45:00 
   12   120  2002 Will Abraham                 27 Lutz                 FL   46:15   46:12 
   13   125  2341 William Sedey                29 Largo                FL   46:27   45:49 
   14   144  2344 Wes Shealy                   28 Riverview            FL   48:53   48:28 
   15   145  2299 Satish Ramineni              28 Tampa                FL   48:58   48:26 
   16   149  2185 Barrett Keene                26 Tampa                FL   49:34   48:39 
   17   165  2043 Tony Bucklen                 27 Tampa                FL   50:50   50:41 
MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    25  2423 Gerard Solis                 34 Lithia               FL   35:30   35:22 
    2    28  2457 Jeff Giles                   33 Brandon              FL   36:10   36:08 
    3    34  2000 Jay Abbott                   34 St. Petersburg       FL   37:17   37:09 
    4    36  2115 Chris Fitzhugh               33 Tampa                FL   37:34   37:19 
    5    38  2224 Anass Madh                   30 Valrico              FL   37:51   37:49 
    6    52  2029 Eric Bever                   33 Tampa                FL   39:40   39:30 
    7    65  2004 Samuel Agresta               34 Tampa                FL   40:51   40:39 
    8    74  2058 Eduardo Carvallo             30 Tampa                FL   41:34   41:28 
    9    76  2220 Benjamin Lok                 31 Gainesville          FL   41:39   41:28 
   10    78  2193 Paul Kinsella                31 Tampa                FL   42:02   41:48 
   11    90  2319 Jay Ronca                    32 Tampa                FL   43:29   43:18 
   12    93  2113 Kevin Fischer                30 Tampa                FL   44:04   43:35 
   13   102  2384 Aaron Westgate               31 Tampa                FL   44:35   44:05 
   14   130  2095 Adam Dimuzio                 32 Riverview            FL   47:06   46:36 
   15   171  2107 Alejandro Fernandez          31 Tampa                FL   52:18   52:17 
   16   182  2389 Daniel Whitehurst            34 Lithia               FL   53:35   53:22 
MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1     4  2446 Patrick Swere                36 Tampa                FL   32:25   32:24 
    2     7  2327 Eric Sager                   35 South Pasadena       FL   32:41   32:41 
    3    19  2083 David Dawes                  37 Zephyrhills          FL   34:48   34:47 
    4    20  2264 Paul Mulrenin                39 Valrico              FL   34:51   34:49 
    5    27  2386 Michael White                38 Tampa                FL   36:08   35:52 
    6    49  2053 Joseph Capazola              39 Riverview            FL   39:19   39:06 
    7    71  2228 John Mannheimer              39 Tampa                FL   41:18   41:04 
    8    75  2276 Jeff Painter                 38 Lutz                 FL   41:36   41:25 
    9    89  2256 Skip Miller                  35 Brooksville          FL   43:29   43:00 
   10   112  2452 Ky Phan                      37 Dover                FL   45:32   45:28 
   11   136  2194 Mike Kiral                   39 St. Petersburg       FL   47:59   47:41 
   12   141  2323 Tom Rowles                   36 Lakeland             FL   48:27   47:45 
   13   158  2154 Eric Haura                   38 Tampa                FL   50:23   49:50 
   14   167  2429 Rusty Wigglesworth           38 Tampa                FL   51:24   50:55 
   15   178  2141 Brian Grantham               38 Tampa                FL   52:44   52:27 
   16   181  2167 Bjorn Holmstrom              36 Tampa                FL   53:27   53:10 
MALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    12  2443 Duncan Cameron               64 Palm Harbor          FL   33:21   33:17 
MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    17  2415 Steven Swift                 42 Brandon              FL   34:26   34:25 
    2    22  2439 Glenn Stambo                 43 Tampa                FL   34:58   34:45 
    3    31  2436 Ron Hosea                    44 Riverview            FL   37:05   37:03 
    4    37  2458 John Allen                   43 St. Petersburg       FL   37:42   37:22 
    5    41  2140 David Goodman                42 Lutz                 FL   38:06   37:47 
    6    43  2232 Dennis Martin                43 Lutz                 FL   38:28   38:16 
    7    48  2176 Kevin Jackson                44 Tampa                FL   39:15   39:08 
    8    54  2438 Steven Carbaugh              40 San Antonio          TX   39:49   39:46 
    9    69  2376 C.R. Venkataramu             43 Tampa                FL   41:01   40:58 
   10    83  2437 Brad Haarer                  43 Tampa                FL   42:35   42:08 
   11    94  2308 Steve Rinaldi                44 Tampa                FL   44:04   43:57 
   12   122  2035 Larry Blankenship            43 Apollo Beach         FL   46:20   46:06 
   13   146  2375 Will Valentine               41 Land O' Lakes        FL   48:59   48:45 
   14   161  2281 Mitul Patel                  42 Brandon              FL   50:35   50:16 
MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    21  2036 Johnny Blues                 46 Land O' Lakes        FL   34:57   34:51 
    2    35  2019 Keith Balsley                45 Hudson               FL   37:24   37:18 
    3    44  2243 Ricky McDonald               48 Cocoa                FL   38:44   38:41 
    4    55  2065 Jim Claugherty               46 Tampa                FL   39:51   39:43 
    5    77  2066 Michael Coatney              49 Lutz                 FL   41:46   41:27 
    6   115  2427 Hoe Brown                    49 Tampa                FL   45:47   45:43 
    7   119  2134 Rich Gibson                  45 St. Petersburg       FL   46:02         
    8   126  2374 Jonas Urba                   49 Tampa                FL   46:34   46:22 
    9   152  2089 Jim Desmond                  49 Tampa                FL   49:37   49:13 
MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    15  2453 Dave Shoenblum               51 Tampa                FL   33:58   33:53 
    2    29  2097 Paul Dombroski               50 Odessa               FL   36:39   36:29 
    3    51  2021 Ken Barry                    52 Tampa                FL   39:32   39:20 
    4    80  2056 Don Carson                   52 Tampa                FL   42:10   42:06 
    5    85  2407 Robert Young Jr.             51 Tampa                FL   42:42   42:34 
    6    97  2247 Nolan McLeod                 53 Auburndale           FL   44:21   44:08 
    7   111  2170 Randall Hosea                51 Riverview            FL   45:31   45:28 
    8   133  2468 John Voorhis                 52 St. Petersburg       FL   47:31   47:09 
    9   140  2014 Angel Arroyo                 54 Wesley Chapel        FL   48:26   48:21 
MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    14  2445 Carlos Valle                 56 Land O Lakes         FL   33:52   33:47 
    2    16  2221 Miguel Lopez                 59 Clermont             FL   34:22   34:20 
    3    23  2440 Bill Carter                  58 Tampa                FL   34:59   34:55 
    4    24  2179 John Jerome Jr.              58 Tampa                FL   35:28   35:25 
    5    53  2350 Joseph Smith                 55 Odessa               FL   39:41   39:39 
    6   109  2147 Rick Guyer                   55 Tampa                FL   45:21   45:05 
    7   154  2390 Jerry Whittredge             57 Tampa                FL   49:42   49:25 
    8   177  2139 Fernando Gonzales            55 Tampa                FL   52:43   52:35 
    9   179  2405 Dick Young                   59 New Port Richey      FL   52:55   52:31 
MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    42  2414 Rick Karampatsos             62 Temple Terrace       FL   38:06   37:45 
    2    57  2460 Tommy Hyde                   63 Tampa                FL   40:02   40:00 
    3   101  2042 Tim Brusoe                   60                           44:32   44:26 
    4   113  2313 Lary Robinson                60 Tampa                FL   45:40   45:25 
    5   159  2143 Herm Greenberg               61 Lutz                 FL   50:24   49:56 
    6   192  2430 Maurice Schrader-Frech       64 Temple Terrace       FL   55:29   55:12 
    7   208  2379 Bob Wadsworth                60 Parrish              FL   57:39   57:10 
MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    81  2197 Michael Kovac                66 Temple Terrace       FL   42:15   42:08 
    2   226  2025 Ray Belanger                 68 Tampa                FL 1:06:08 1:05:44 
MALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
MALE AGE GROUP:  75 - 99
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    86  2442 Franklin VanAken             75 Hudson               FL   42:58   42:52 
    2   157  2180 Emery Jewell Jr.             81 Tampa                FL   50:15   50:09 
OVERALL FEMALE CHAMPION AND RUNNERS UP
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1     5  2380 Lois Waite                   39 Tampa                FL   32:30   32:29 
    2    26  2084 Barbara Dawicke              45 Lake City            FL   35:55   35:52 
    3    30  2413 Karina Gardano               24 St. Petersburg       FL   36:44   36:38 
FEMALE SURVIVOR OVERALL CHAMPION
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    91  2455 Janet Lyle                   49 Tampa                FL   43:35   43:31 
AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  01 - 09
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
FEMALE AGE GROUP:  10 - 14
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    64  2233 Christina Martin             21 Tampa                FL   40:40   40:37 
    2    79  2269 Emily Newton                 21 Plant City           FL   42:07   42:00 
    3    84  2094 Loren Dilandro               20 Tampa                FL   42:42   42:40 
    4   135  2005 Erin Alexon                  22 Clearwater           FL   47:56   47:41 
    5   138  2310 Nikki Ripley                 23 Tampa                FL   48:18   47:57 
    6   143  2343 Kelly Shealy                 24 Riverview            FL   48:53   48:28 
    7   153  2304 Liz Revord                   21 Tampa                FL   49:40   49:20 
    8   174  2305 Xiomara Reyna                24 Tampa                FL   52:24   52:08 
    9   188  2050 Christine Caci               24 Tampa                FL   54:38   54:22 
   10   190  2245 Monica Mcinnis               23 Naples               FL   55:04   54:44 
   11   191  2106 Cassie Favorito              23 Tampa                FL   55:29   55:22 
   12   214  2213 Marie Lebrun                 24 Tampa                FL 1:01:03 1:00:55 
   13   215  2031 Leanne Birdsall              24 Miami                FL 1:01:11 1:00:49 
   14   217  2419 Amy Donate                   24 Tampa                FL 1:02:37 1:02:12 
   15   228  2118 Michelle Fletcher            24 Tampa                FL 1:06:26 1:05:46 
   16   232  2253 Amber Mello                  23 Riverview            FL 1:08:00 1:07:43 
   17   233  2103 Denise Ellis                 24 Naples               FL 1:08:33 1:08:13 
   18   234  2200 Sarah Kupkovits              23 Tampa                FL 1:29:16 1:28:35 
FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    47  2397 Jessica Wright               28 Tampa                FL   38:56   38:51 
    2    70  2124 Devin Francisco              26 Tampa                FL   41:02   40:50 
    3    82  2391 Amanda Williams              29 Valrico              FL   42:27   42:00 
    4    87  2204 Heather Lajoie               25 Tampa                FL   43:07   42:48 
    5    92  2448 Gabriella Keri               25 Lutz                 FL   43:43   43:41 
    6    98  2189 Amber Kenney                 26 Tampa                FL   44:22   44:00 
    7   110  2336 Alexandra Schlesinger        26 Tampa                FL   45:22   44:57 
    8   121  2114 Kathy Fitzhugh               29 Tampa                FL   46:16   46:00 
    9   142  2449 Katie Keck                   25 Lutz                 FL   48:50   48:43 
   10   160  2450 Danni Greenberg              28 Tampa                FL   50:24   49:57 
   11   172  2125 Erin Freeland                27 Tampa                FL   52:18   52:05 
   12   180  2293 Michelle Pradon              29 St. Petersburg       FL   53:00   52:33 
   13   196  2108 Bernadette Ferraro           28 Tampa                FL   56:01   55:36 
   14   212  2369 Amanda Thurston              28 St. Petersburg       FL   59:38   59:09 
   15   213  2338 Elizabeth Schofield          26 Tampa                FL 1:00:22 1:00:07 
   16   216  2263 Valorie Moses                28 Miami                FL 1:01:11 1:00:49 
   17   227  2260 Jenny Miranda                28 Lake Mary            FL 1:06:24 1:05:43 
   18   229  2267 Desirae Nasrallah            27 Wesley Chapel        FL 1:06:26 1:05:46 
FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    46  2240 Sumi Mazzarolo               30 Plant City           FL   38:52   38:48 
    2    56  2447 Jen Schoppman                31 Land O Lakes         FL   39:58   39:40 
    3    88  2202 Christina Lackey             31 Tampa                FL   43:12   42:43 
    4   100  2312 Jill Roberts                 34 Tampa                FL   44:29   44:05 
    5   106  2409 Marney Fuentes               33 Tampa                FL   44:58   44:54 
    6   127  2038 Rebecca Boudreaux            34 Riverview            FL   46:35   46:28 
    7   129  2001 Anna Abraham                 31 Lutz                 FL   46:56   46:53 
    8   156  2144 Stephanie Greiner            30 Brandon              FL   50:15   49:59 
    9   163  2013 Martha Arellano              32 Tampa                FL   50:38   50:37 
   10   194  2346 Gwyneth Shone                30 St. Petersburg       FL   55:46   55:38 
   11   202  2361 Dawn Suni                    33 Tampa                FL   57:09   56:53 
   12   211  2234 Tabitha Martinez             34 Land O' Lakes        FL   59:08   58:41 
   13   221  2261 Brenda Montenegro            31 Lutz                 FL 1:04:26 1:03:34 
   14   222  2080 Gina D'Amato                 33 Tampa                FL 1:04:47 1:04:36 
FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    60  2441 Elizabeth Bromley            35 Clearwater           FL   40:23   40:17 
    2    63  2393 Jan Wills                    37 Tampa                FL   40:35         
    3   108  2302 Victoria Rennesund           37 Tampa                FL   45:20   45:04 
    4   116  2190 Tracy Kicklighter            36 Land O' Lakes        FL   45:57   45:30 
    5   134  2146 Charlinda Gunter             35 Apollo Beach         FL   47:35   47:32 
    6   139  2408 Kira Zwygart                 36 Brandon              FL   48:22   48:01 
    7   147  2012 Prado Antolino               35 Tampa                FL   49:18   48:42 
    8   148  2100 Jennifer Duchnick            36 Tampa                FL   49:18   48:42 
    9   150  2030 Jennifer Biles               38 Lutz                 FL   49:36   49:29 
   10   162  2186 Elizabeth Keeton             38 Tampa                FL   50:36   50:06 
   11   164  2117 Meredith Flanagan            38 Odessa               FL   50:46   50:20 
   12   166  2082 Rebecca Davis                35 Tampa                FL   51:00         
   13   184  2387 Kimberly White               38 Sarasota             FL   53:41   53:25 
   14   186  2039 Karen Branch                 35 Tampa                FL   53:48   53:30 
   15   199  2333 Alice Schaffer               37 Land O' Lakes        FL   56:27   55:59 
   16   201  2033 Rhonda Blakeman              39 Safety Harbor        FL   56:52   56:27 
   17   205  2070 Melanie Conerly              35 Bradenton            FL   57:29   57:02 
   18   206  2395 Stephanie Womack             35 Orlando              FL   57:29   57:03 
   19   207  2471 Wendi Schulte                36 Plant City           FL   57:30   56:58 
   20   223  2420 Susanne Goodrich             39 Tampa                FL 1:04:51 1:04:15 
   21   230  2145 Maria Gross                  35 Valrico              FL 1:06:38 1:06:01 
FEMALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    33  2422 Wendy Burgasser              54 St. Petersburg       FL   37:16   37:12 
FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    50  2219 Deborah Linden               43 Tampa                FL   39:23   39:07 
    2    59  2071 Brenda Connolly              42 Temple Terrace       FL   40:18   40:10 
    3    99  2385 Lynn White                   40 Tampa                FL   44:24         
    4   105  2459 Karina Findlay               40 Lutz                 FL   44:49   44:44 
    5   114  2138 Michele Glozak               40 Tampa                FL   45:43   45:36 
    6   117  2322 Cindy Rowles                 43 Lakeland             FL   45:59   45:17 
    7   118  2360 Laura Sun                    40 Tampa                FL   45:59   45:57 
    8   123  2363 Deborah Szarko               44 Wesley Chapel        FL   46:24   46:20 
    9   131  2444 Anita Brown                  43 Crystal Beach        FL   47:09   46:52 
   10   132  2067 Suzy Cochrane                44 New Port Richey      FL   47:24   47:09 
   11   155  2357 Jennifer Stevens             40 Tampa                FL   49:44   49:32 
   12   175  2041 Tish Bruckner                41 Tampa                FL   52:34   52:17 
   13   189  2203 Erin Laipply                 40 Riverview            FL   54:53   54:21 
   14   204  2311 Janet Roberts                44 Tampa                FL   57:26   56:56 
   15   219  2274 Susan Ott                    41 Plant City           FL 1:03:15 1:03:03 
   16   220  2116 Jill Fitzpatrick             44 Valrico              FL 1:04:16 1:03:36 
   17   224  2055 Kathleen Carroll             43 Tampa                FL 1:04:58 1:04:22 
FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    40  2411 Kaaron Benson                49 Apollo Beach         FL   38:03   37:57 
    2    45  2469 Jill Voorhis                 46 St. Petersburg       FL   38:48   38:38 
    3    68  2119 Mary Kay Foody               46 Temple Terrace       FL   40:55   40:45 
    4   128  2175 Karla Jackson                46 Tampa                FL   46:47   46:39 
    5   195  2007 Emily Alojipan               47 Tampa                FL   55:54   55:32 
    6   197  2215 Liz Lehew                    48 Parrish              FL   56:09   55:40 
    7   231  2392 Gwendolyn Williams           49 Tampa                FL 1:06:56 1:05:58 
FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    96  2076 M Cothron                    50 Tampa                FL   44:17   44:04 
    2   103  2370 Laura Toll                   52 Lutz                 FL   44:49   44:44 
    3   124  2282 Laurie Pelletier             50 New Port Richey      FL   46:25   46:19 
    4   168  2328 Corlis Sample                51 Tampa                FL   51:29   51:13 
    5   170  2252 Debbie Meinsen               51 Tampa                FL   52:15   51:49 
    6   176  2435 Lynnette Gonzalos            51 Tampa                FL   52:42   52:34 
    7   183  2381 Terry Waites                 51 Odessa               FL   53:36   53:30 
    8   187  2178 Linda Jacobsen               51 New Port Richey      FL   54:33   54:19 
    9   203  2288 Nancy Piper                  51 Land O' Lakes        FL   57:24   56:45 
   10   235  2201 Sandra Kupkovits             53 Tampa                FL 1:29:17 1:28:36 
FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1   169  2057 Patricia Carson              55 Tampa                FL   51:45   51:37 
    2   185  2151 Peg Hanks                    56 Plant City           FL   53:43   53:22 
    3   198  2020 Rita Barry                   56 Tampa                FL   56:25   56:03 
    4   200  2284 Mary Persky                  55 Tampa                FL   56:35   56:34 
    5   218  2334 Stefanie Schatzman           56 Spring Hill          FL 1:03:00 1:02:45 
FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1   137  2325 Lenore Rupert                63 St. Petersburg       FL   48:07   47:57 
    2   210  2318 Betty Roman                  63 Tampa                FL   58:48   58:18 
FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1   209  2037 Joan Boetcher                70 Lakeland             FL   58:46   58:30 
FEMALE AGE GROUP:  75 - 99
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
 
                                5K RESULTS
OVERALL MALE CHAMPION AND RUNNERS UP
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1     1   940 Kevin Jones                  18 Dover                FL   17:30   17:30 
    2     2    65 Keegan Bixler                27 Tampa                FL   17:31   17:31 
    3     3   977 Sean Buano                   17 Valrico              FL   19:47   19:47 
MALE SURVIVOR OVERALL CHAMPION
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    22  2163 Donald Hirschfeld            63 Belpre               OH   21:49   21:48 
AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  01 - 09
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1   288   161 Charles Conover              07 Seffner              FL   39:01   38:15 
MALE AGE GROUP:  10 - 14
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    68   280 Max Frankel                  10 Odessa               FL   25:36   25:23 
    2   216   945 Michael Stepanski            14 Tampa                FL   32:57   32:36 
    3   232   770 Mark Sills Jr.               14 Riverview            FL   33:38   33:26 
    4   237   926 Manny Fragoso                13 Tampa                FL   34:02   33:39 
    5   263    32 Elisha Arias                 11 Tampa                FL   36:37         
    6   343  1804 Ralph Here                   11 Wesley Chapel        FL   51:55   51:43 
    7   364   702 Robert Rieke                 14 Wesely Chapel        FL 1:05:05 1:04:30 
MALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1     5   978 Brian Inch                   17 Valrico              FL   19:58   19:58 
    2    14   132 Daniel Caruso                15 Tampa                FL   21:11   21:06 
    3    20   395 Daniel James                 19 Lutz                 FL   21:47   21:46 
    4    24    74 Michael Bologna              19 Tampa                FL   22:01   22:01 
    5    25    29 Jonathan Arcila              19 Tampa                FL   22:04   22:03 
    6    27   392 R.C. Hyatt                   19 Trinity              FL   22:06   21:40 
    7   203   696 John Riccardi                15 Tampa                FL   32:10   31:27 
    8   231   232 Matthew Duvall               19 Tampa                FL   33:36   33:16 
    9   238   927 Leunam Fragoso               18 Tampa                FL   34:02   33:39 
MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    12  1021 Benedict Vari                21 Oviedo               FL   21:06   20:48 
    2    21   911 Jose Carbello                22 Tampa                FL   21:49   21:41 
    3    36  1028 Lean Lgrez                   24 St. Petersburg       FL   22:56   22:54 
    4    37   785 Josh Staab                   23 Lecanto              FL   23:01   22:42 
    5    54   979 Brian Willis                 24 Lutz                 FL   24:23   24:13 
    6    66    67 Chris Blackburn              23 Tampa                FL   25:24   25:13 
    7    82   216 Lars Doebler                 20 Lithia               FL   25:56   25:38 
    8    96  1020 Billy Rickey                 21 St. John             IN   26:33   26:09 
    9   119   509 Norman Manhin                23 Riverview            FL   28:22   28:05 
   10   144    80 Harrison Borno               24 Tarpon Springs       FL   29:23   29:18 
   11   267   780 Chris Smith                  24 Tampa                FL   36:56   36:42 
MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    17   194 Hugo Debeaubien              27 Orlando              FL   21:28   21:19 
    2    26   871 Jason Wilmoth                27 St. Petersburg       FL   22:05   22:02 
    3    31    42 Rasheem Barbour              28 Riverview            FL   22:29   22:24 
    4    40   109 Joe Caballero                27 Tampa                FL   23:09   22:48 
    5    64   225 Anthony Dubose               27 Tampa                FL   25:17   24:48 
    6    83   457 Anthony Lacey                26 Tampa                FL   26:01   25:36 
    7   127   986 Mark Johnson                 28 Tarpon Springs       FL   28:31   28:28 
    8   149   374 Fai Fai Ho                   27 Port Richey          FL   29:41   29:14 
    9   172  1039 Michael Wojtaszek            26 Tampa                FL   30:39   30:22 
   10   194  1034 Robert Norman                25 Plant City           FL   31:45   30:56 
   11   241   717 Erik Rugar                   26 Brandon              FL   34:11   34:04 
   12   243   617 Jason Opalka                 28 Tampa                FL   34:19   34:05 
MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    42   975 Kevin Barrido                33 Lutz                 FL   23:16   23:12 
    2    45   411 Jeffery Jorski               34 Land O' Lakes        FL   23:41   23:13 
    3    51   488 Colin Lloyd                  34 Tampa                FL   24:14   23:46 
    4    75   968 David Heneyer                31 Tampa                FL   25:45   25:35 
    5    90   222 Jeff Downey                  34 Tampa                FL   26:16   26:10 
    6    95   924 Ryan Rase                    32 Lutz                 FL   26:30   26:21 
    7    98   376 Jamie Hoffman                32 Tampa                FL   26:37   26:28 
    8   118  1019 David Socoloff               33 Tampa                FL   28:21   27:44 
    9   198   896 John Trujillo                32 Brandon              FL   31:56   31:21 
   10   200   331 Robert Guevara               30 Tampa                FL   32:02   31:56 
   11   298   959 Wes Wilson                   30 Tampa                FL   40:43   40:12 
   12   307   248 Mihai Eres                   30 Seffner              FL   42:37   42:16 
   13   328   953 Charles Gallagher            34 St. Petersburg       FL   49:16   48:52 
MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1     8  1808 Scott Flint                  38 Lutz                 FL   20:18   20:17 
    2    16   941 Mickey Wiltfang              39 Tampa                FL   21:24   21:19 
    3    29   938 Elmen Gonzales               37 Tampa                FL   22:21   22:20 
    4    30   694 Kent Reuille                 39 Wesley Chapel        FL   22:23   22:10 
    5    55     6 Scott Albrecht               39 Tampa                FL   24:33   24:29 
    6    59    92 David Brown                  36 Temple Terrace       FL   24:49   24:43 
    7    67   954 Ashok Upadhyaya              37 Tampa                FL   25:29   25:11 
    8    69   800 Seng Sun                     39 Tampa                FL   25:37   25:35 
    9    72   438 Kevin Kleist                 39 Valrico              FL   25:40   25:37 
   10    73   523 Ugo Mazzarolo                39 Plant City           FL   25:40   25:36 
   11    81   760 Douglas Sherwin              39 Lithia               FL   25:55   25:12 
   12    87   997 Ken Bakunas                  39 Tampa                FL   26:12   25:57 
   13    89   891 Jonathan Zager               36 Tampa                FL   26:15   26:00 
   14   100   937 Michael Novak                35 Tampa                FL   26:39   26:16 
   15   108  1041 Robert Wetzork               37 Apollo Beach         FL   27:37   26:09 
   16   120   309 William Giove                37 Tampa                FL   28:26   28:02 
   17   147    34 Armando Arroyo               35 Riverview            FL   29:38   29:16 
   18   153   551 Stephen Millar               35 Riverview            FL   29:59   29:32 
   19   221  1032 Jim Friar                    38 Tampa                FL   33:05   32:46 
   20   223   695 Gary Reuther                 37 Tampa                FL   33:09   32:57 
   21   323   971 Peter Doyle                  35 St. Petersburg       FL   48:06   47:30 
MALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1     4  1014 Steve Dunn                   46 Lithia               FL   19:54   19:53 
MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1     9   985 Charles Roose                42 Wesley Chapel        FL   20:24   20:21 
    2    13   529 Thomas Mchale                41 Arcadia              FL   21:08   21:08 
    3    23   982 Mike Gilmore                 41 New Port Richey      FL   21:53   21:51 
    4    47   415 Curtis Kane                  43 Tampa                FL   23:53   23:28 
    5   109   680 John Raymond                 40 Tampa                FL   27:43   27:33 
    6   135   469 Nicholas Lawrence            43 Tampa                FL   29:14   28:57 
    7   164    53 Ariel Quintela               42 Tampa                FL   30:22   29:56 
    8   165   755 Darryl Shaw                  41 Tampa                FL   30:22   29:57 
    9   166   397 Raymond Jarman               40 Tampa                FL   30:28   30:05 
   10   167   790 Joe Stephenson               42 Plant City           FL   30:28   30:19 
   11   300   139 Mario Cerrato                44 Clearwater           FL   41:03   40:52 
   12   316   573 Al Mora                      41 Wesley Chapel        FL   45:36   45:05 
   13   327   839 Thomas Walsh II              44 St. Petersburg       FL   49:16   48:54 
   14   363     1 Richard Abele                40 Tampa                FL 1:04:47 1:04:36 
MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    10   994 Barry Dodges                 48 Tampa                FL   20:31   20:29 
    2    15   999 Les Lettiero                 45 Tampa                FL   21:19   21:15 
    3    28    41 Grzegorz Baran               47 Lutz                 FL   22:19   22:16 
    4    32    85 Curt Brandt                  46 Brandon              FL   22:31   22:30 
    5    34   814 David Thompson               47 Treasure Island      FL   22:48   22:41 
    6    61   501 Lewis Maddix                 49 Riverview            FL   24:52   24:36 
    7    71   932 William Shumaker             47 Tampa                FL   25:39   25:28 
    8    80   993 Dale Delaney                 45 Seminole             FL   25:54   25:39 
    9   102   899 Dann Johansson               49 Tampa                FL   26:46   26:36 
   10   124   771 Mark Sills Sr.               46 Riverview            FL   28:28   28:17 
   11   137  1009 Joe Yaeger                   45 Tampa                FL   29:14   29:02 
   12   138   127 Carlos Carrillo              45 Tampa                FL   29:16   29:00 
   13   158   723 Richard Russell              46 St. Petersburg       FL   30:06   29:42 
   14   173   133 Tony Caruso                  47 Tampa                FL   30:44   30:39 
   15   191   163 Brian Constantine            45 South Pasadena       FL   31:42   30:59 
   16   228   961 Dave Johnston                45 Jacksonville         FL   33:26   33:03 
   17   229   909 Mark Laurenzo                49 Tampa                FL   33:28   33:14 
   18   236   935 Michael Pennington           45 Brandon              FL   33:54   33:24 
   19   259   454 Walter Kruse                 48 Sarasota             FL   36:10   35:52 
   20   278   621 Hector Orsini                45 Plant City           FL   38:12   38:07 
   21   312   548 Michael Melendi              48 Tampa                FL   44:27   44:08 
   22   342   939 Luis Llang                   47 Tampa                FL   51:55   51:21 
MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    11   995 Mike Ellington               50 Tampa                FL   20:35   20:33 
    2    38    47 Dale Bateman                 54 Valrico              FL   23:05   23:03 
    3    43  1006 Peter Blank                  52 Annandale            VA   23:16   23:12 
    4    48    28 Jay Arcila                   52 Tampa                FL   24:00   23:59 
    5    62   742 Said Sebti                   51 Tampa                FL   25:04   25:01 
    6    78   289 Andre Galitzine              54 Lithia               FL   25:52   25:35 
    7   104   258 Robert Faerber               52 Riverview            FL   27:10   27:03 
    8   111   390 Rick Hyatt                   50 Trinity              FL   27:56   27:30 
    9   122  1024 Bradley Clark                50 Estero               FL   28:27   27:50 
   10   136   799 Daniel Sullivan              54 Lutz                 FL   29:14   29:04 
   11   225   290 Michael Gallo                54 Lutz                 FL   33:18   33:11 
   12   357   547 Stephen Meinsen              52 Tampa                FL   57:40   56:27 
MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    18   114 Vincent Cafferty             57 Wesley Chapel        FL   21:36   21:31 
    2    70  1008 Jiann-Kuan Luo               59 Temple Terrace       FL   25:38   25:29 
    3   180   835 Steve Van Ooteghem           56 Tampa                FL   30:58   30:48 
    4   209   936 Gary Bradly                  58 Plant City           FL   32:26   32:12 
    5   235   973 Ed Droste                    56 Clearwater           FL   33:48   33:39 
    6   253   413 Dave Justice                 55 Plant City           FL   35:14   35:10 
    7   365   332 Rick Guyer                   55 Tampa                FL 1:06:16 1:05:40 
    8   372   966 Jorge Giraldo                55 Tampa                FL 1:25:44 1:24:59 
MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    22  2163 Donald Hirschfeld            63 Belpre               OH   21:49   21:48 
    2    33   797 Silky Sullivan               62 Tampa                FL   22:32   22:30 
    3    88  2142 Ed Green                     63 Tampa                FL   26:14   25:52 
    4   112   202 Dan Derussy                  64 St. Petersburg       FL   27:58   27:47 
    5   116   931 Bill Calvin                  61 St. Petersburg       FL   28:10   28:01 
    6   141   908 Dan Petrick                  62 Apollo Beach         FL   29:20   28:58 
    7   230  1803 Brad Schlesinger             60 Tampa                FL   33:28   33:02 
    8   362   916 Mike Bucklen                 61 Lakeland             FL 1:00:56         
MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    35  1807 Ray Green                    65 Tampa                FL   22:49   22:45 
    2    58    66 Kevin Bixler                 66 Temple               FL   24:49   24:47 
    3   134   984 Frank Helfrich               69 Tampa                FL   29:13   29:07 
    4   160   268 Glenn Ferrall                68 Lutz                 FL   30:17   30:08 
    5   224   499 Connie Mack                  66 Temple Terrace       FL   33:16   33:05 
    6   336   481 Howard Lewis                 65 Tampa                FL   50:18   49:48 
MALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1   143   283 Benjamin Fudge               71 St. Petersburg Beach FL   29:22   29:14 
    2   188   474 Robert Leake                 70 Altamonte Springs    FL   31:33   31:16 
    3   319   591 James Nelson                 71 Wesley Chapel        FL   47:21   46:41 
    4   330   801 William Sundvall             72 Seminole             FL   50:00   49:22 
MALE AGE GROUP:  75 - 99
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
OVERALL FEMALE CHAMPION AND RUNNERS UP
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1     6   972 Nicole Garba                 36 Riverview            FL   20:05   20:03 
    2     7   969 Karen Collins                43 Tampa                FL   20:16   20:14 
    3    19   988 Christina Simpson            45 St. Petersburg       FL   21:46   21:44 
FEMALE SURVIVOR OVERALL CHAMPION
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1   133    57 Kathleen Benzel              47 Riverview            FL   29:12   29:09 
AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  01 - 09
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1   190   215 Amy Do                       09 Tampa                FL   31:40   31:31 
    2   222  1033 Ava Friar                    07 Tampa                FL   33:06   32:47 
    3   295   622 Gynafer Ortiz                09 Tampa                FL   40:03   39:49 
FEMALE AGE GROUP:  10 - 14
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    52   907 Marisa Petrick               14 Apollo Beach         FL   24:15   24:09 
    2   128   239 Janna Edwards                13 Brandon              FL   28:41   28:34 
    3   148   269 Rachael Ferrall              14 Lutz                 FL   29:41   29:39 
    4   185   396 Hannah James                 11 Tampa                FL   31:18   31:15 
    5   217   298 Kate Geshel                  10 Lutz                 FL   32:58   32:46 
    6   268   297 Chrissy Geshel               12 Lutz                 FL   36:59   36:49 
    7   285   162 Laura Conover                13 Seffner              FL   38:46   37:59 
FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    46   881 Molly Womack                 19 Tampa                FL   23:48   23:47 
    2    49   856 Karys Whitehead              18 Terra Ceia           FL   24:05   24:02 
    3   156  1017 Vanessa Freeman              15 Miramar              FL   30:04   29:43 
    4   193  1806 Amelia DuVall                17 Tampa                FL   31:43   31:23 
    5   251   943 Maura Stepanski              19 Tampa                FL   35:07   34:46 
    6   296    98 Dana Blickensderfer          18 Tampa                FL   40:17   40:04 
    7   341   793 Katie Sterling               15 Ridge Manor          FL   51:37   50:50 
FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    50   273 Allison Fogle                20 Seminole             FL   24:07   23:59 
    2    79   808 Monica Tang                  23 Temple Terrace       FL   25:52   25:39 
    3   103   393 Adrienne Ierna               23 Redington Shores     FL   26:47   26:40 
    4   106   261 Alissa Faust                 23 Tampa                FL   27:14         
    5   114    89 Nicole Brink                 24 Tampa                FL   28:06   27:50 
    6   129   241 Rebecca Edwards              21 Tampa                FL   28:48   28:37 
    7   130   778 Danielle Smith               23 Odessa               FL   28:49   28:38 
    8   150   810 Stephanie Tauer              21 Tampa                FL   29:41   29:13 
    9   152   487 Amanda Liston                20 Tampa                FL   29:56   29:47 
   10   155   178 Danielle Cummings            20 Tampa                FL   30:04   29:55 
   11   161    83 Samantha Bourque-Trieff      22 St. Petersburg       FL   30:19   30:05 
   12   187    52 Missy Beish                  24 Ormond Beach         FL   31:24   31:13 
   13   218   167 Jennifer Costello            23 Brandon              FL   32:59   32:08 
   14   219  1801 Jenny Ellis                  20 Vero Beach           FL   32:59   32:16 
   15   240  1805 Mary Newman                  21 Palm Harbor          FL   34:06   33:59 
   16   244   321 Jessica Govea                24 Tampa                FL   34:20   34:07 
   17   271   318 Luz Gonzalez                 21 Plant City           FL   37:24   37:20 
   18   290  1031 Katrina Hubbard              21 New Port Richey      FL   39:16   38:38 
   19   340   725 Tara Ryan                    24 Tampa                FL   51:37   50:50 
FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    39   111 Claudine Caballero           27 Tampa                FL   23:05   22:45 
    2    44    63 Teri Bikowski                28 Tampa                FL   23:27   23:23 
    3    57   165 Elizabeth Correa             28 Lutz                 FL   24:43   24:37 
    4   101   697 Karla Richards               27 Palm Harbor          FL   26:45   26:32 
    5   107   648 Erin Phelps                  26 Seminole             FL   27:18   27:09 
    6   117   419 Vicki Kean                   26 Wesley Chapel        FL   28:18   28:00 
    7   121   590 Natasha Nelson               26 St. Petersburg       FL   28:27   27:37 
    8   126  1023 Dawn Goetz                   29 Tampa                FL   28:29   27:52 
    9   131  1012 Michele Hyde                 29 Tampa                FL   29:08   28:56 
   10   142   710 Lisa Roldan                  28 Tampa                FL   29:21   29:05 
   11   145   136 Nakreshia Causey             25 Tampa                FL   29:24   29:18 
   12   151   206 Diana Diaz                   25 Tampa                FL   29:53   29:28 
   13   170  1038 Sara Clevenger               28 St. Petersburg       FL   30:35   30:20 
   14   171    37 Adaeliza Bacon               25 Valrico              FL   30:39   30:30 
   15   174   247 Pinky Eres                   28 Seffner              FL   30:47   30:26 
   16   179   987 Jessica Artis                28 Tampa                FL   30:57   30:51 
   17   183   606 Devin O'Connell              28 St. Petersburg       FL   31:14   30:43 
   18   192   456 Caitlin Kuleci               27 South Pasadena       FL   31:42   30:59 
   19   205   182 Maria D'Alessandro           25 Tampa                FL   32:18   31:58 
   20   234   765 Ingrid Sicvol                29 Tampa                FL   33:48   33:37 
   21   239   716 Dana Rowlson                 27 Bradenton            FL   34:04   33:37 
   22   252   806 Shanta Talamantez            29 Lutz                 FL   35:08   34:23 
   23   260   524 Alison Mazzei                28 Riverview            FL   36:25   36:05 
   24   261  1022 Sharon Knight                26 Tampa                FL   36:25   36:05 
   25   266   325 Janielle Gray                26 Zephyrhills          FL   36:56   36:17 
   26   272   442 Susan Knight                 29 Tampa                FL   37:24   37:05 
   27   281   313 Mara Goldfarb                26 Tampa                FL   38:26   38:21 
   28   291  1027 Rashee Bennett               25 Tampa                FL   39:23   39:17 
   29   299   960 Anne Wilson                  26 Tampa                FL   40:43   40:12 
   30   302   160 Priscilla Colome             27 Tampa                FL   42:02   41:56 
   31   306  1030 Julie Peaver                 26 Tampa                FL   42:21   41:31 
   32   315   586 Nicole Nasrallah             26 Orlando              FL   45:05   44:24 
   33   320   272 Shanel Fisher                29 Wesley Chapel        FL   47:39   46:57 
   34   347   981 Rebekah McLeod               28 Winter Springs       FL   52:08   51:47 
   35   348   125 Lynette Carney               27 Tampa                FL   52:10   51:19 
   36   360   654 Roberta Pireddu              28 Tampa                FL 1:00:19 1:00:00 
FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    85   740 Jill Seale                   32 Tampa                FL   26:09   25:59 
    2    91   152 Julia Cogburn                33 Tampa                FL   26:22   25:48 
    3    97   596 Claudine Nipps               34 Tampa                FL   26:34   26:12 
    4    99   892 Marie Zwerin                 30 Brandon              FL   26:37   26:27 
    5   132   342 Holly Harding                30 Palm Harbor          FL   29:09   28:43 
    6   140   378 Meredith Hoffman             32 Clearwater           FL   29:20   29:07 
    7   163   581 Kristin Morrow               34 Apollo Beach         FL   30:20   29:49 
    8   184   679 Jamie Rase                   31 Lutz                 FL   31:14   31:04 
    9   195   998 Stacy Gonzalez               33 Tampa                FL   31:49   31:20 
   10   197   829 Bine Trujillo                34 Brandon              FL   31:56   31:22 
   11   201   819 Tara Titus                   33 Valrico              FL   32:05   31:27 
   12   202   492 Laura Lok                    31 Gainesville          FL   32:08   31:54 
   13   215  1007 Judy Palto                   32 Clearwater           FL   32:50   32:12 
   14   245   262 Heather Fava                 34 Riverview            FL   34:21   34:10 
   15   247   542 Iris Medlen                  31 Tampa                FL   34:28   34:12 
   16   273   955 Flore Numa                   30 Wesley Chapel        FL   37:25   37:01 
   17   276   357 Jillian Heilman              32 Valrico              FL   37:46   37:09 
   18   282   502 Kristina Madh                31 Valrico              FL   38:26   38:08 
   19   289   198 Joy Demas                    33 Clearwater           FL   39:10   38:29 
   20   293   141 Jeanette Chase               30 Wesley Chapel        FL   40:00   39:30 
   21   297    12 Demeda Allen                 33 Tampa                FL   40:31   40:03 
   22   303   888 Lorie Wrobel                 30 St. Petersburg       FL   42:14   41:24 
   23   311    30 Amy Arduengo                 32 New Port Richey      FL   44:11   43:56 
   24   314   263 Morayma Febres               31 Tampa                FL   44:43   44:29 
   25   324   970 Terri Johnson                31 Palm Harbor          FL   48:09   47:33 
   26   326   399 Mary John                    32 Seffner              FL   48:55   48:10 
   27   337   354 Julie Haura                  34 Tampa                FL   50:23   49:50 
   28   349   631 Brittany Palermo             31 Tampa                FL   52:14   51:00 
   29   350   364 Xiomara Hewitt-Jeffrey       34 Tampa                FL   52:18   51:36 
   30   353   281 Amy Franklin                 34 Tampa                FL   54:08   53:35 
   31   359   495 Yunting Luo                  30 Tampa                FL 1:00:18   59:59 
FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    60   569 Christine Moorby             37 South Pasadena       FL   24:49   24:42 
    2    63  1002 Julie Feasel                 38 Odessa               FL   25:09   24:34 
    3    74   115 Heather Caldevilla           35 Tampa                FL   25:43   25:38 
    4   123   101 Melinda Burcham              39 Valrico              FL   28:28   28:20 
    5   168   791 Tonya Stephenson             36 Plant City           FL   30:28   30:20 
    6   177  1809 Kristi Frye                  37 Wesley Chapel        FL   30:55   30:37 
    7   178   106 Diana Butinski               36 Tampa                FL   30:56   30:38 
    8   207   992 Christina Welch              37 Sarasota             FL   32:19   32:04 
    9   208   352 Janine Harrity               38 Valrico              FL   32:20   31:43 
   10   249   767 Vilna Sifontes               38 Tampa                FL   34:56   34:33 
   11   255   288 Jennifer Gagnon              36 Tampa                FL   35:28   34:57 
   12   265    31 Melina Arias                 35 Tampa                FL   36:52         
   13   269    88 Rose Brenna                  37 Zephyrhills          FL   37:08   36:36 
   14   270   552 Tamara Millar                38 Riverview            FL   37:12   36:45 
   15   274  1004 Rhonda Coreen                36 Lutz                 FL   37:25   36:54 
   16   284   369 Gayle Hill                   39 Land O' Lakes        FL   38:41   38:03 
   17   308   470 Houshani Lawrence            38 Tampa                FL   42:49   42:30 
   18   310   515 Krista Marrs                 36 New Port Richey      FL   44:10   43:54 
   19   333   912 Judi Krovich                 39 Riverview            FL   50:08   49:22 
   20   369   701 Tiffany Rieke                39 Wesley Chapel        FL 1:22:27 1:21:52 
FEMALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    41  1005 Kattie Horn                  43 Lutz                 FL   23:11   23:08 
FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    56   627 Grace Owen                   44 Lakeland             FL   24:36   24:26 
    2    84   812 Marie Teixeira               42 Lutz                 FL   26:08   25:59 
    3   110   798 Laurie Sullivan              43 Lutz                 FL   27:47   27:37 
    4   113   669 Natalie Pruchnicki           40 Apollo Beach         FL   27:58   27:43 
    5   139   583 Caren Mulay                  42 Odessa               FL   29:17   29:08 
    6   157   221 Joyce Douglas                43 Tampa                FL   30:05   29:35 
    7   162   299 Steph Geshel                 40 Lutz                 FL   30:20   30:08 
    8   175   672 Marife Quiros                41 Tampa                FL   30:53   30:27 
    9   182   919 Lisa Warren                  42 Lithia               FL   31:00   30:57 
   10   211   650 Erika Phillips               40 St. Petersburg       FL   32:37   32:23 
   11   212  1029 Diana Funk                   43 Temple Terrace       FL   32:39   32:30 
   12   214    59 Jackie Bernabe               44 Lutz                 FL   32:45   32:38 
   13   242   934 Belinda Johnston             41 Jacksonville         FL   34:14   33:52 
   14   246   897 Elizabeth Hurd               40 Tampa                FL   34:23   34:10 
   15   257   707 Andrea Rochford              40 Brandon              FL   35:37   34:58 
   16   277   880 Nancy Womack                 40 Tampa                FL   38:10   37:29 
   17   279   693 Rae Reuille                  40 Wesley Chapel        FL   38:22   37:39 
   18   280   597 Nancy Nothstein              44 Tampa                FL   38:23   37:56 
   19   283   838 Kim Wagner                   41 Tampa                FL   38:39   38:25 
   20   329   928 Viviam Sifontes              43 Tampa                FL   49:27   49:02 
   21   331   207 Karen Diaz                   40 Spring Hill          FL   50:01   49:22 
   22   332   768 Becky Sigler                 41 Riverview            FL   50:08   49:20 
   23   338   803 Kristine Swift               40 Brandon              FL   51:05   50:32 
   24   351   279 Stacey Frankel               40 Odessa               FL   52:46   52:31 
   25   356   792 Kim Sterling                 40 Ridge Manor          FL   56:43   55:56 
   26   368   195 Lisa Decker                  41 Wesely Chapel        FL 1:22:27 1:21:52 
FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    53   572 Molly Moore                  49 Clearwater           FL   24:23   24:12 
    2    65   231 Jayne Duvall                 49 Tampa                FL   25:18   24:58 
    3    77  1000 Pascale Botrinik             49 Temple Terrace       FL   25:50   25:32 
    4    86   738 Cyndi Schwab                 48 Temple Terrace       FL   26:11   25:58 
    5    93   976 Ruth Larrett                 47 Zephyrhills          FL   26:25   26:21 
    6    94   238 Jenny Edwards                48 Brandon              FL   26:30   26:22 
    7   115   734 Doris Schoonover             46 Tampa                FL   28:06   28:02 
    8   125  1003 Indira Houzi                 47 Brandon              FL   28:29   28:25 
    9   133    57 Kathleen Benzel              47 Riverview            FL   29:12   29:09 
   10   154   154 Monica Cole                  46 Clearwater           FL   30:03   29:56 
   11   169   906 Caron Dombroski              48 Odessa               FL   30:31   30:20 
   12   189   593 Theresa Nguyen               48 St. Petersburg       FL   31:39   31:29 
   13   206  1802 Kelly Ritievi                46 Tampa                FL   32:18   31:59 
   14   210   905 Gwen Stewart                 46 Tampa                FL   32:35   32:25 
   15   220     8 Chiqui Aldana                47 Tampa                FL   33:02   32:41 
   16   226   408 Joni Jones                   48 Dade City            FL   33:22   32:58 
   17   227  1001 Sherri Stevens               47 Odessa               FL   33:23   32:50 
   18   233   930 Nina Register                46 Tampa                FL   33:39   33:22 
   19   248   624 Lauren Otis                  46 Tampa                FL   34:33   34:00 
   20   305   703 Kathleen Rinaldi             45 Tampa                FL   42:17   42:10 
   21   313   128 Mary Carroll                 47 Tampa                FL   44:34   44:22 
   22   318   334 Elizabeth Gwan-Nulla         49 Wesley Chapel        FL   47:21   46:40 
   23   325   450 Linda Krampen                49 Lutz                 FL   48:32   48:05 
   24   344   361 Tamara Herz                  45 Wesley Chapel        FL   52:06   51:54 
   25   354   802 Julie Swain                  47 Tampa                FL   54:08   53:33 
   26   355   708 Cathy Rodriguez              49 Lutz                 FL   54:12   53:53 
   27   371   963 Rocio Pardo                  48 Tampa                FL 1:25:21 1:24:35 
FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    76   610 Jackie Okun                  52 Valrico              FL   25:50   25:46 
    2   159   303 Laura Gignac                 50 Temple Terrace       FL   30:13   30:04 
    3   176   824 Cindy Townsend               50 Clearwater           FL   30:53   30:45 
    4   196   786 Terri Stanley                54 Tampa                FL   31:52   31:20 
    5   199   180 Cathy Curry                  54 Tampa                FL   32:02   31:39 
    6   250   848 Debbie Watson                54 Tampa                FL   35:06   34:47 
    7   256   391 Margaret Hyatt               51 Trinity              FL   35:36   35:12 
    8   262   504 Debbie Magley                50 Wesley Chapel        FL   36:33   36:10 
    9   264   996 Susan McCormick              54 Temple Terrace       FL   36:47   36:29 
   10   292   684 Lenore Rees                  52 Lutz                 FL   39:39   39:36 
   11   317    62 Dawn Bickoff                 52 Odessa               FL   46:08   45:53 
   12   322   218 Virginia Doolittle           51 Dade City            FL   48:05   47:33 
   13   345   537 Nancy McLeod                 51 Auburndale           FL   52:08   51:46 
   14   346   980 Genevieve Jones              51 Plant City           FL   52:08   51:47 
   15   352   447 Debbie Kraft                 52 Winter Haven         FL   53:59   53:16 
   16   370   965 Luz Rincon                   51 Tampa                FL 1:25:08 1:24:22 
FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1    92   782 Diane Spicer                 55 Tampa                FL   26:22   26:21 
    2   105   587 Lee Ned                      56 Tampa                FL   27:10   27:04 
    3   146   840 Janice Walter                58 Valrico              FL   29:25   29:21 
    4   181   991 Joan Christlritland          56 St. Petersburg Beach FL   30:59   30:31 
    5   258   465 Ellen Larsen                 57 Dade City            FL   36:03   35:55 
    6   286   917 Iris Smith                   59 Lakeland             FL   38:46   38:17 
    7   287   956 Jan Hoyt                     57 Tampa                FL   38:47   38:18 
    8   301   340 Ella Hamilton                56 Dade City            FL   41:31   40:52 
    9   334   482 Ruth Lewis                   59 Tampa                FL   50:15   49:43 
   10   335   619 Eileen Oreilly               55 Tampa                FL   50:15   49:43 
   11   358   611 Judy Oliveri                 57 Tampa                FL   57:40   56:26 
FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1   186   989 Angela O'Connell             60 Tampa                FL   31:23   30:52 
    2   254   338 Mary Hall                    63 Brandon              FL   35:23   34:53 
    3   275    87 Charlene Brazzeal            63 Valrico              FL   37:26   36:58 
    4   294   333 Sandra Guyer                 62 Tampa                FL   40:00   39:32 
    5   309   950 Linda Brown                  60 Tampa                FL   42:56   42:11 
    6   361   915 Marie Bucklen                60 Lakeland             FL 1:00:55   59:05 
    7   366   796 Joann Streefer               60 Tampa                FL 1:06:57 1:05:56 
FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1   304   644 Carmen Pernas                65 Tampa                FL   42:17   42:10 
    2   367   667 Jacqueline Preston           65 Brandon              FL 1:20:57 1:20:21 
FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                        Age City                 St Time    Chip    
===== ===== ===== =========================== === ==================== == ======= ======= 
    1   321   449 Bobby Kramer                 70 Riverview            FL   47:54   47:21 
 

About Alta Vista Sports | Return to Homepage
P.O. Box 1700 | Deland, FL USA 32721
Tel: 386.736.0002 | email: jboyle@altavistasports.com