Alta Vista Sports

St. Anthony's Meek & Mighty Triathlon
Ages 7-10: 1/2 Mile Run/3.6 Mile Bike/100 Yard Swim
Ages 11-14: 1 Mile Run/5.4 Mile Bike/200 Yard Swim
Ages 15+: 1 Mile Run/5.4 Mile Bike/200 Yard Swim
April 26, 2008
St. Petersburg, FL
Race Director: Tom Ziebart
Timing and Scoring:  Alta Vista Sports
www.altavistasports.com
Results Questions: Krisha@altavistasports.com
MALE 15+ OVERALL CHAMPION & RUNNERS UP
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     1    24 Brandan Lewis            18 Oldsmar                   FL   26:22    1    2:28    1:30    1   16:00    0:55    2    5:30 
    2     2     2 Jordan Case              18 Seminole                  FL   27:58    8    2:50    1:10    4   17:36    0:37    6    5:47 
    3     4   129 Dale Bramall             42 Citrus Springs            FL   28:30   17    3:38    1:28    3   17:13    0:36    3    5:37 
AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     5     1 Tony Lanzilotta          18 Largo                     FL   28:36   11    3:27    1:30    1   17:01    0:37    5    6:04 
    2     7     3 Evan Brady               18 Palm Harbor               FL   29:34    4    2:47    1:19    3   18:14    0:57    9    6:19 
    3     8    20 Bo Kennedy Iv            16 St. Petersburg            FL   29:39    5    2:47    1:45    5   18:35    0:32    3    6:01 
    4    11    35 Keegan Palasti           15 Tampa                     FL   30:30   10    3:15    1:39    6   19:06    0:32    2    6:00 
    5    12    48 Emerick Van Osdal        15 Tampa                     FL   31:03    9    3:11    1:36    4   18:15    1:01   11    7:01 
    6    15    27 Edward Maier             15 St. Petersburg            FL   31:11   12    3:35    1:44    2   17:58    1:52    6    6:04 
    7    16    33 Richard Nixon            16 Coconut Creek             FL   31:12    3    2:45    1:32   11   20:41    0:34    1    5:41 
    8    17    22 Justin Kramer            15 Lithia                    FL   31:17    6    2:48    2:14    7   19:30    0:45    4    6:03 
    9    21    19 Kieffer Jordan           15 Tampa                     FL   32:57    1    2:28    2:38    9   20:12    0:34   12    7:06 
   10    22    38 Sam Portlock             16 Lakeland                  FL   33:08   13    3:38    1:49   10   20:22    1:11    8    6:10 
   11    28    23 Austin Lee               15 Fort Myers                FL   34:26   15    4:06    1:53    8   20:03    0:41   15    7:43 
   12    34     9 Joshua Berroth           15 Tampa                     FL   35:24   14    3:47    2:41   12   21:31    1:05   10    6:22 
   13    38    18 Zachary Hoge             16 St. Petersburg Beach      FL   35:46   17    5:22    1:56   13   21:38    0:43    7    6:08 
   14    44    44 Austin Sellers           16 Dunedin                   FL   37:01   16    4:26    2:26   14   22:22    0:40   14    7:09 
   15    58    15 Brendan Gagain           16 Valrico                   FL   38:44    2    2:45    2:28   16   22:50    0:57   16    9:46 
   16    60    17 Matthew Ho               17 St. Petersburg            FL   38:59    8    2:58    2:21   15   22:34    0:58   17   10:10 
   17    67    16 Aaron Henricks           15 Lakeland                  FL   39:24    7    2:56    3:06   17   25:14    1:03   13    7:08 
MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     9    67 Brian Zielinski          24 St. Petersburg            FL   30:25    1    3:18    1:48    1   19:06    0:34    1    5:41 
MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    14    61 Jason Noffsinger         25 Tampa                     FL   31:09    1    3:17    1:48    1   19:21    0:39    1    6:06 
MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    32    88 Charlie Gordon           32 Deltona                   FL   35:11    1    4:19    3:15    2   20:36    0:43    1    6:21 
    2    80    93 Chuck Kinsey             32 Tampa                     FL   41:00    4    6:38    2:46    1   20:04    1:40    3    9:55 
    3   108   120 Nicholas Wood            30 Largo                     FL   44:19    2    4:20    4:27    3   24:16    2:26    2    8:51 
    4   140   110 Bill Reed                33 St. Petersburg            FL   50:26    3    5:58    4:45    4   25:55    1:37    4   12:12 
MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    35    83 Jonathan Field           35 Tampa                     FL   35:25    1    3:38    2:47    5   21:35    0:49    1    6:38 
    2    46    86 Kent Gartin              38 Benton                    AR   37:20    6    7:07    1:35    1   20:18    1:03    2    7:18 
    3    71   114 Donald Shroyer           39 St. Cloud                 FL   39:40    2    3:45    2:35    4   21:29    0:54    6   10:59 
    4    90    94 Matthew Kolb             36 St. Petersburg            FL   41:55    4    5:26    3:11    6   22:57    1:43    4    8:39 
    5    91   105 Rob Parker               39 Lutz                      FL   41:56    3    5:21    3:45    2   21:18    0:46    5   10:47 
    6   126   107 Thomas Peake             39 Atlanta                   GA   47:23    5    6:10    5:34    3   21:23    6:13    3    8:05 
    7   166    89 Ramon Guerrero           39 Albany                    NY 1:11:57    7   10:56    5:30    7   37:58    1:41    7   15:54 
MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    26   131 Timothy Brightbill       42 Spring Hill               FL   33:52    1    5:00    1:52    2   19:49    0:36    1    6:37 
    2    37   125 Frank Armstrong          41 Palm Harbor               FL   35:40    2    5:00    2:46    3   20:19    0:44    2    6:53 
    3    41   189 David Shane              44 Lakeland                  FL   36:27    4    5:31    3:36    1   19:14    1:09    3    6:58 
    4    74   133 Randy Bryant             43 St. Petersburg            FL   40:12    3    5:05    3:50    4   22:17    1:20    4    7:42 
    5   149   183 Barry Rubin              42 St. Petersburg            FL   53:53    5    5:33    3:48    5   28:38    3:37    5   12:19 
MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    19   128 Kraig Beale              48 Seminole                  FL   32:23    3    4:25    2:29    1   18:01    2:05    1    5:25 
    2    20   176 Laszlo Palasti           48 Tampa                     FL   32:36    1    4:04    2:19    2   18:23    1:06    3    6:45 
    3    25   184 Thomas Rusher            46 Valrico                   FL   33:48    2    4:15    1:57    3   18:44    0:57    5    7:58 
    4    42   168 Kevin Maslowski          48 Lutz                      FL   36:40    4    5:06    3:00    4   21:57    0:46    2    5:53 
    5    66   155 David Herman             49 Gulfport                  FL   39:22    5    5:24    2:38    5   22:10    1:06    6    8:07 
    6    88   134 Timothy Burdette         46 Kissimmee                 FL   41:49    7    7:21    2:49    6   22:32    1:24    4    7:45 
    7   118   194 John Swift               47 Kissimmee                 FL   45:29    6    6:54    3:17    7   25:23    1:33    7    8:25 
MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    27   230 Art Shorrock             50 Milford                   NH   34:10    1    3:42    2:32    1   19:43    0:49    1    7:26 
    2    55   232 Alfred Smith Jr.         52 Tampa                     FL   38:07    2    4:16    2:35    2   20:53    0:45    2    9:40 
MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    62   206 Charles Clare            57 St. Petersburg            FL   39:04    1    5:17    2:42    1   21:03    1:03    1    9:01 
MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    64   258 Dan Thomas               62 Trinity                   FL   39:13    1    4:24    3:20    2   21:55    1:34    1    8:01 
    2   109   243 Robert Gibbs             61 Longwood                  FL   44:20    2    7:13    3:04    1   21:27    2:14    2   10:22 
    3   147   250 Philip McGovern          63 Bonita Springs            FL   52:07    3    7:24    4:15    3   27:22    1:01    3   12:07 
MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    24   252 John Parent              65 St. Petersburg            FL   33:46    2    5:54    1:56    1   19:28    0:35    1    5:55 
    2    94   253 James Phillips           65 St. Petersburg            FL   42:30    3    6:33    2:46    2   20:49    1:12    4   11:11 
    3   112   248 Dennis McDonnell         67 Odessa                    FL   45:05    1    5:11    4:10    4   24:36    1:11    2    9:59 
    4   148   241 John Crocitto            65 Orlando                   FL   53:26    4    8:09    6:46    3   23:44    3:56    3   10:54 
MALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    99   265 Jerry Mills              72 Bloomfield Hills          MI   43:09    1    5:31    3:32    1   24:43    1:06    1    8:19 
    2   159   262 Gerald Ott               70 Avon Park                 FL   59:46    2   10:40    5:18    2   28:50    1:33    2   13:27 
MALE AGE GROUP:  75 - 79
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
MALE AGE GROUP:  80 - 84
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   136   267 Ronald Milne             80 St. Petersburg            FL   49:13    1    5:38    5:19    1   24:27    1:34    1   12:17 
MALE AGE GROUP:  85 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
FEMALE 15+ OVERALL CHAMPION & RUNNERS UP
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     6     4 Delaney Owen             16 Clearwater                FL   28:38    8    3:11    1:04    4   17:40    0:39    2    6:07 
    2    10     5 Allison Shirley          17 Largo                     FL   30:28    2    2:42    2:03    5   18:50    0:40    4    6:14 
    3    13    25 Taylor Loyden            16 St. Petersburg            FL   31:08   14    3:48    1:40    7   19:22    0:32    1    5:48 
AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    18    37 Ellie Petrillo           15 St. Petersburg            FL   31:51    1    2:45    1:46    2   20:20    0:34    1    6:28 
    2    30    32 Martha Morrissey         15 Tampa                     FL   34:45    3    3:03    1:55    4   22:04    0:45    4    7:00 
    3    33    30 Chelsey McGovern         19 St. Petersburg            FL   35:20    2    2:54    1:29    5   22:34    0:41    6    7:43 
    4    51    14 Ashley Favero            17 St. Petersburg            FL   37:45    4    3:10    1:57    3   21:51    1:05    9    9:45 
    5    53     6 Alison Abernathy         15 Madeira Beach             FL   38:03    7    4:19    3:02    1   17:24    2:54   11   10:24 
    6    76    53 Maia Wikler              16 Bala Cynwyd               PA   40:31    9    4:46    4:18    6   23:42    1:02    2    6:44 
    7    77    52 Alexandra Wikler         16 Bala Cynwyd               PA   40:43   11    5:37    3:34    7   23:46    1:01    3    6:46 
    8    81    42 Catherine Salm           15 Lakeland                  FL   41:08    5    3:30    2:24    9   26:02    0:43    8    8:30 
    9    84    12 Mary Craig               15 Lake Wales                FL   41:23    8    4:42    2:44    8   24:58    0:49    7    8:13 
   10    98    29 Angela McDowell          19 St. Petersburg            FL   43:08    6    3:57    2:14   10   26:05    0:57   10    9:58 
   11   137    55 Renee Bolling            16 Parkland                  FL   49:47   10    5:01    2:57   11   33:02    1:09    5    7:41 
FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   105    62 Amy Pike                 22 St. Petersburg            FL   43:47    1    5:03    3:00    1   24:57    1:12    1    9:37 
    2   127    60 Sunny Noffsinger         23 Tampa                     FL   47:27    2    5:39    2:34    2   27:25    0:52    2   10:59 
FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    31    57 Kathleen Kirkman         27 Tampa                     FL   35:07    1    2:46    2:04    1   22:20    0:37    2    7:22 
    2    49    63 Elizabeth Shaddock       28 Inverary                  ON   37:39    3    4:27    2:49    2   22:50    0:41    1    6:54 
    3   120    56 Alisha Frum              29 Zephyrhills               FL   46:06    2    3:37    2:28    3   29:17    0:56    3    9:51 
FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    36   115 Tabitha Sirmans          31 Hamilton                  GA   35:29    2    4:15    2:19    1   20:54    1:03    2    6:59 
    2    45   101 Tara Newsom              34 St. Petersburg            FL   37:04    1    4:02    3:25    2   22:00    0:43    1    6:56 
    3   110    79 Gretchen Cothron         32 Tampa                     FL   44:24    6    6:07    3:42    3   24:57    0:49    5    8:51 
    4   114    71 Shaunacy Ballard         32 Tampa                     FL   45:09    4    5:10    3:06    5   26:02    0:59    6    9:53 
    5   131   108 Catherine Ramirez        30 St. Petersburg            FL   48:07    7    6:47    2:36    4   25:26    1:16    7   12:03 
    6   135    99 Brandi Morris            34 Riverview                 FL   49:00    3    4:24    5:05    6   28:31    2:31    4    8:31 
    7   161    91 Dianne Jones             34 Tampa                     FL 1:01:29    5    5:45    5:37    7   40:21    1:24    3    8:25 
FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    39    72 Janine Bowman            35 St. Petersburg            FL   35:58    2    4:24    3:01    4   21:33    0:50    1    6:12 
    2    40    68 Kelly Arias              36 Lithia                    FL   36:07    5    4:40    2:00    2   19:51    1:20    3    8:18 
    3    50   116 Kerry Smith              37 St. Petersburg            FL   37:44    9    5:08    2:34    1   19:35    1:32    4    8:57 
    4    56   118 Marcey Tabar             38 St. Petersburg            FL   38:27    1    3:24    2:41    3   21:21    1:39    6    9:24 
    5    70   117 Lorie St Cyr             37 Eldersburg                MD   39:35    3    4:27    2:44    5   23:46    0:56    2    7:43 
    6   103    76 Sharon Brown             36 St. Petersburg            FL   43:30    6    4:56    2:43   10   25:57    0:55    5    9:00 
    7   104    75 Michelle Brennan         39 Safety Harbor             FL   43:41    8    5:07    3:12    6   24:13    1:05   10   10:05 
    8   106    82 Kimberly Dimarco         37 Wesley Chapel             FL   43:51    4    4:29    2:50    9   25:05    0:51   12   10:39 
    9   107   112 Nancy Rubin              39 St. Petersburg            FL   44:06    7    4:57    3:10    8   24:53    0:58   11   10:10 
   10   122   102 Wendy Oates              37 Chattanooga               TN   47:00   14    9:24    2:36    7   24:22    1:13    7    9:28 
   11   133    97 Kate Miller              38 St. Petersburg            FL   48:17   13    7:19    3:34   12   26:41    1:01    9    9:43 
   12   141    80 Lisa Crane               36 Holiday                   FL   50:35   10    5:44    4:29   14   29:27    1:21    8    9:36 
   13   144   106 Dena Peake               36 Atlanta                   GA   51:10   11    6:19    5:31   11   26:34    1:05   13   11:43 
   14   150   119 Julie Valdes             38 Lithia                    FL   54:06   12    6:24    3:37   13   28:46    1:44   14   13:37 
FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    23   178 Charlotte Petersen       44 St. Petersburg            FL   33:12    1    2:22    1:49    2   19:07    1:07   11    8:49 
    2    29   198 Natalie Van Cleven       44 Brandon                   FL   34:27    2    3:43    2:12    5   20:39    0:47    2    7:07 
    3    43   139 Karen Cocker             43 St. Petersburg            FL   36:41    5    4:22    2:44    6   20:56    1:12    4    7:29 
    4    47   202 Kimberly Wetzel          43 Winter Garden             FL   37:21    7    4:32    2:39    7   21:28    0:54    7    7:50 
    5    52   141 Stefanie Ferguson        42 Riverview                 FL   38:00    3    4:12    2:25    3   20:29    1:59   12    8:57 
    6    54   197 Lesa Tollinchi           43 Ocoee                     FL   38:03   10    4:51    2:38    4   20:39    0:44   15    9:13 
    7    61   193 Laura Stenger            40 St. Petersburg            FL   39:04   11    4:53    3:20   10   22:17    1:30    1    7:06 
    8    68   130 Suzanne Brewster         40 Lithia                    FL   39:25   16    6:13    2:35    9   22:16    0:46    5    7:37 
    9    78   161 Tiffany Kemp             42 Kissimmee                 FL   40:44   13    5:11    3:30    8   22:02    1:20   10    8:43 
   10    82   148 Bernadette Greenwald     43 Rockville Center          NY   41:10   20   10:38    3:42    1   15:46    3:10    8    7:56 
   11    85   154 Kristi Herman            41 Gulfport                  FL   41:27    9    4:50    3:25   16   25:00    0:52    3    7:22 
   12    89   177 Caralyn Paul             42 Tampa                     FL   41:54    6    4:31    3:57   13   23:16    1:10   14    9:02 
   13    93   201 Heather Werd             40 Lakeland                  FL   42:00   12    5:01    3:05   12   23:05    1:26   16    9:24 
   14    95   144 Kimberly Galloway        42 Clearwater                FL   42:32   15    5:56    3:04   15   24:48    1:06    6    7:40 
   15   101   142 Michelle Field           40 Tampa                     FL   43:21    4    4:21    4:03   17   25:53    0:57    9    8:10 
   16   123   174 Nancy Mims               43 St. Petersburg            FL   47:06   14    5:50    4:58   14   23:43    1:24   18   11:13 
   17   132   132 Pamela Brown             42 Pinellas Park             FL   48:16   18    7:08    3:02   11   22:41    2:39   19   12:48 
   18   143   190 Jill Sieder              42 Atlanta                   GA   50:58   17    6:36    5:36   18   27:36    1:44   17    9:29 
   19   152   169 Susan Maxwell            40 Tampa                     FL   55:54    8    4:47    4:24   20   29:50    7:55   13    8:59 
   20   154   147 Minerva Granger          43 Dunedin                   FL   57:06   19    7:49    4:50   21   29:57    1:39   20   12:53 
   21   163   175 Susan Ott                42 Plant City                FL 1:06:30   21   17:22    5:17   19   28:50    1:34   21   13:28 
FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    63   145 Mary Lynn Gillespie      49 Fayetteville              GA   39:05    2    4:10    3:09    2   21:45    1:30    3    8:34 
    2    65   124 Christine Allard         47 Largo                     FL   39:15    7    4:56    2:59    3   21:47    0:57    4    8:39 
    3    69   143 Julie Fischer            45 St. Petersburg            FL   39:28    1    3:40    2:18    6   23:05    0:50    7    9:37 
    4    92   156 Margaret Jarrell-Cole    47 Oviedo                    FL   41:57   15    7:43    2:18    1   20:56    1:46    5    9:15 
    5    96   195 Lori Taylor              46 St. Petersburg            FL   42:33    9    5:35    3:13    9   24:24    1:29    1    7:53 
    6    97   191 Lisa Snodgrass           45 Largo                     FL   42:58   12    6:59    3:54    5   22:47    1:08    2    8:11 
    7   100   170 Maureen McGuire          48 Tampa                     FL   43:17   11    5:53    4:16    4   22:11    1:44    6    9:15 
    8   102   192 Penny Standridge         48 St. Petersburg            FL   43:26    3    4:21    3:13    7   23:10    1:45   13   11:00 
    9   117   171 Jody McNamee             45 Tampa                     FL   45:25    5    4:40    3:24   11   26:11    0:54   10   10:18 
   10   121   180 Nancy Pisecco            46 St. Petersburg            FL   46:16    4    4:37    2:45   13   28:03    0:45    8   10:09 
   11   124   138 Susan Clare              48 St. Petersburg            FL   47:17    6    4:46    3:43   12   26:11    1:06   14   11:33 
   12   125   135 Melissa Busch            46 Ocala                     FL   47:20    8    5:19    2:15   14   28:08    1:19   11   10:19 
   13   128   146 Nuria Gormley            48 Rye                       NY   47:30   10    5:39    3:48    8   23:19    2:22   16   12:25 
   14   145   207 Stephanie Curtis         49 Whitehall                 PA   51:31   13    7:11    4:31   10   25:42    3:33   12   10:36 
   15   155   157 Nathalia Jeffrey-Fort    45 St. Petersburg            FL   57:12   16   10:14    3:23   15   30:12    1:11   15   12:14 
   16   160   136 Linda Calhoun            48 St. Petersburg            FL 1:00:50   14    7:12    3:24   16   38:51    1:10    9   10:14 
FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    59   224 Karen Pike               51 St. Petersburg            FL   38:45    2    4:29    2:41    4   22:38    0:49    2    8:09 
    2    72   209 Sue Gagain               54 Valrico                   FL   39:41    1    4:13    4:30    2   21:51    0:56    4    8:13 
    3    83   205 Christine Arbasak        50 St. Petersburg            FL   41:22    5    5:52    3:38    3   21:52    2:36    1    7:26 
    4    86   234 Maryleen Ward            50 Sun City Center           FL   41:30    8   11:09    5:09    1   12:00    1:12    8   12:02 
    5   111   216 Vicki Linkovich          54 St. Petersburg            FL   44:58    3    5:30    4:39    7   25:05    1:33    3    8:12 
    6   115   217 Kathleen Litton          51 St. Petersburg            FL   45:19    4    5:37    3:05    6   23:26    2:34    6   10:38 
    7   129   212 Joan Holt                53 Pinellas Park             FL   47:35    7    7:49    3:58    5   23:18    1:46    7   10:46 
    8   130   214 Laura Keough             51 Chattanooga               TN   47:53    6    6:00    3:54    8   28:00    1:03    5    8:59 
FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    48   213 Susanne Janowsky         58 Seminole                  FL   37:25    2    5:00    2:25    2   21:11    0:46    2    8:05 
    2    75   229 Carol Senft              58 Bohemia                   NY   40:12    6    7:06    2:20    1   20:53    2:33    1    7:22 
    3   119   215 Cathy Kolinski           55 Clearwater                FL   45:41    1    4:22    3:33    3   26:14    1:02    4   10:31 
    4   134   211 Deborah Grassman         56 St. Petersburg            FL   48:26    4    5:39    4:16    4   27:04    1:18    3   10:11 
    5   151   235 Donna Wey                59 St. Petersburg            FL   54:26    7    7:43    4:55    5   27:20    1:35    6   12:56 
    6   153   227 Loretta Rieman           55 St. Petersburg            FL   56:55    3    5:26    5:25    6   29:03    2:07    8   14:56 
    7   156   221 Tiki Nadeau              55 St. Petersburg            FL   57:23    5    6:35    5:21    8   30:59    1:39    5   12:50 
    8   167   222 Davenia Navaroli         56 Seminole                  FL 1:14:27    8   22:29    7:04    7   29:18    2:16    7   13:22 
FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    79   249 Kathleen McGovern        62 Bonita Springs            FL   40:45    3    5:05    2:12    1   23:29    0:55    1    9:06 
    2    87   266 Gretchen Pingley         61 Istachapoa                FL   41:45    1    3:49    3:34    2   24:21    0:56    2    9:07 
    3   113   251 Patricia McGuire         61 St. Petersburg            FL   45:07    2    4:48    3:34    3   25:48    0:52    3   10:07 
    4   146   256 Hazel Schroeder          63 Redington Beach           FL   51:44    4    6:50    3:24    4   28:35    1:20    4   11:37 
FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    73   254 Pauline Rupp             65 St. Petersburg            FL   39:50    2    4:35    2:40    2   22:32    1:00    1    9:05 
    2   142   257 Sandy Steer              69 St. Petersburg            FL   50:40    1    4:27    4:34    3   27:34    1:10    3   12:57 
    3   157   247 Pauline Koberna          66 Pinellas Park             FL   57:42    5   17:51    4:01    1   22:26    1:23    2   12:03 
    4   158   237 Andrea Bisson            67 St. Petersburg            FL   59:39    3    8:13    5:27    4   29:08    1:43    4   15:10 
    5   164   259 Barbara Towey            66 Treasure Island           FL 1:10:17    4    9:36    6:34    5   36:06    2:13    5   15:50 
FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   138   264 Linda Simpson            71 Clearwater                FL   49:53    1    8:16    3:45    1   24:54    1:04    1   11:55 
FEMALE AGE GROUP:  75 - 79
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
FEMALE AGE GROUP:  80 - 84
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
FEMALE AGE GROUP:  85 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   165   269 Ruth Gordon              90 Seminole                  FL 1:10:27    1    9:49    6:35    1   36:08    2:10    1   15:48 
DISQUALIFICATIONS
No.   Time    Swim    Tran 1  Bike    Tran 2  Run     
===== ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
   28   38:34    2:45    2:06   25:34    1:02    7:09 
   39   45:25    6:36    5:34   22:08    1:25    9:44 
  122   28:00    5:21    3:35    8:44    1:01    9:22 
  242 1:01:29   11:23    4:17   27:49    1:52   16:09 
  244   50:08   15:34    3:49   17:59    2:11   10:37 
St. Anthony's Meek & Mighty Triathlon
Ages 7-10: 1/2 Mile Run/3.6 Mile Bike/100 Yard Swim
Ages 11-14: 1 Mile Run/5.4 Mile Bike/200 Yard Swim
Ages 15+: 1 Mile Run/5.4 Mile Bike/200 Yard Swim
April 26, 2008
St. Petersburg, FL
Race Director: Tom Ziebart
Timing and Scoring:  Alta Vista Sports
www.altavistasports.com
Results Questions: Krisha@altavistasports.com
MALE 11-14 OVERALL CHAMPION & RUNNERS UP
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     3   430 Alex Marshall            13 Alpharetta                GA   27:15    4    2:40    1:14    4   17:35    0:33    1    5:15 
    2     4   512 Noah Stebbins            14 Brandon                   FL   27:38    1    2:33    1:17    6   17:49    0:33    3    5:28 
    3     5   346 John-Gerard Farese       13 St. Petersburg            FL   27:41    3    2:40    1:36    2   16:51    0:36   15    6:00 
AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  11 - 11
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     8   509 Matthew Stanley          11 Acworth                   GA   28:20    1    3:03    1:05    1   18:08    0:32    1    5:34 
    2    11   274 Toby Howell              11 Bradenton                 FL   29:10    2    3:16    1:13    2   18:26    0:33    2    5:44 
    3    35   431 Clayton Marshall         11 Alpharetta                GA   32:31    6    3:30    1:36    3   20:47    0:42    3    5:57 
    4    60   283 Kelbe Alsop              11 Clearwater                FL   34:48    3    3:25    1:36    5   21:20    0:40   19    7:49 
    5    68   370 Adam Grote               11 St. Petersburg            FL   35:34   15    4:17    1:51    4   20:49    1:26   10    7:14 
    6    73   471 Noah Pliss               11 Largo                     FL   35:54    5    3:29    1:44   13   23:22    0:40    6    6:41 
    7    78   301 Aidan Brady              11 Palm Harbor               FL   36:26   10    3:59    1:50    7   22:08    0:50   16    7:42 
    8    86   387 Michael Hoffmann         11 Tampa                     FL   37:23   16    4:19    2:46    9   22:29    0:47    8    7:03 
    9    89   284 Anthony Ambrioso         11 Valrico                   FL   37:43   25    5:22    2:15    6   21:47    0:54   14    7:26 
   10    93   310 Kyle Campbell            11 New Port Richey           FL   38:06    8    3:43    1:25   14   23:22    0:29   28    9:10 
   11    97   286 Ryan Angello             11 Tampa                     FL   38:36   22    4:55    1:46   10   22:40    0:40   24    8:36 
   12   101   437 Jack McCoy               11 St. Petersburg            FL   39:00   11    4:02    1:51   17   25:11    0:59    7    6:59 
   13   104   492 Paul Sabadish            11 St. Petersburg            FL   39:04   17    4:23    3:36   11   22:41    1:02   12    7:23 
   14   111   311 Conner Caprio            11 Safety Harbor             FL   39:29   19    4:32    3:11    8   22:08    0:49   25    8:52 
   15   112   507 Kyle Snodgrass           11 Largo                     FL   39:30   27    5:24    2:48   12   23:08    0:55   11    7:17 
   16   113   423 Luke Lucido              11 Lakeland                  FL   39:35    9    3:47    2:33   19   25:56    0:54    5    6:26 
   17   120   524 Will Voitlein            11 Oldsmar                   FL   40:08    4    3:26    2:14   28   27:57    0:35    4    5:59 
   18   124   305 Austin Brown             11 St. Petersburg            FL   40:43   28    6:12    1:53   15   24:24    0:48   15    7:28 
   19   128   340 Austin Egan              11 Largo                     FL   41:14   20    4:49    2:02   18   25:32    1:04   20    7:49 
   20   137   484 John Rice                11 Lakeland                  FL   42:09   14    4:14    2:48   24   26:37    0:51   17    7:42 
   21   139   345 Matthew Fair             11 Trinity                   FL   42:26   21    4:51    3:32   16   24:44    0:53   23    8:27 
   22   159   306 Kevin Buete              11 Tierra Verde              FL   44:19   24    5:11    2:46   27   27:55    0:44   18    7:46 
   23   160   343 Jose Espinel             11 Marietta                  GA   44:22   29    6:14    3:34   20   26:16    1:14    9    7:06 
   24   162   378 Peyton Hazama            11 Oldsmar                   FL   44:28   13    4:12    1:56   22   26:31    1:07   31   10:44 
   25   163   469 Harry Piper              11 St. Petersburg            FL   44:31   23    4:57    2:57   26   27:14    1:20   21    8:05 
   26   169   413 Tyler Kramer             11 Lithia                    FL   45:50   12    4:10    3:30   29   28:08    1:01   27    9:02 
   27   171   493 Jacob Sage               11 Bradenton                 FL   46:05   18    4:24    3:20   25   27:08    1:25   29    9:50 
   28   172   539 Jack Sheehan             11 St Pete                   FL   46:09   31    6:48    4:03   23   26:35    1:21   13    7:25 
   29   173   358 Matthew Forgette         11 Charlotte                 NC   46:17   26    5:24    3:53   21   26:25    2:31   22    8:06 
   30   194   405 Tyler Kendrigan          11 Jupiter                   FL   52:06    7    3:38    2:40   33   34:17    1:18   30   10:16 
   31   197   357 Brandon Ford             11 Tampa                     FL   53:27   33    8:22    3:49   30   30:54    1:24   26    9:01 
   32   198   516 Austin Swart             11 Bradenton                 FL   55:32   32    7:17    4:04   31   31:54    1:08   32   11:11 
   33   200   288 Tanner Arias             11 Lithia                    FL   57:25   30    6:31    4:10   32   32:28    1:10   33   13:08 
MALE AGE GROUP:  12 - 12
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    12   344 Caden Ewing              12 Destin                    FL   29:13    3    2:59    1:12    2   18:11    0:28    5    6:24 
    2    22   392 Caleb Hudak              12 Seminole                  FL   30:55    1    2:46    1:58    4   19:08    0:37    6    6:29 
    3    23   420 Grant Loescher           12 Yardley                   PA   30:58    5    3:04    1:44    3   19:04    0:38    8    6:31 
    4    29   432 Mark Marshburn           12 Tarpon Springs            FL   31:59    2    2:48    1:32    8   20:15    0:33   13    6:52 
    5    30   417 Garrett Lee              12 Fort Myers                FL   32:03   12    4:01    1:29    7   19:40    0:45    2    6:11 
    6    36   400 Josh Joy                 12 Largo                     FL   32:32   14    4:08    1:42    6   19:33    0:41    7    6:29 
    7    46   522 Greyson Van Osdal        12 Tampa                     FL   33:34    9    3:43    1:37    5   19:17    0:37   26    8:22 
    8    49   333 Kyle Deschenes           12 Land O Lakes              FL   33:44   10    3:44    1:25   14   21:43    0:30    4    6:24 
    9    58   376 Zachary Hatten           12 St. Petersburg            FL   34:27   11    3:46    2:07   12   21:10    0:45   10    6:40 
   10    59   428 Carlos Mancilla          12 Miami                     FL   34:33    4    3:01    4:07   10   20:55    0:45    1    5:47 
   11    64   324 Alexander Couture        12 Tampa                     FL   35:05   20    4:38    2:04    9   20:21    0:55   14    7:09 
   12    65   415 Clayton Leary            12 St. Petersburg            FL   35:17   18    4:22    2:32   11   21:10    0:39    9    6:35 
   13    67   325 Patrick Crandall         12 Palm Harbor               FL   35:31   17    4:22    1:42   15   22:08    0:39   11    6:41 
   14    75   490 Joey Russell             12 Tampa                     FL   36:14   15    4:14    1:44   17   23:18    0:43    3    6:17 
   15    87   426 Bradley Maier            12 St. Petersburg            FL   37:33   19    4:24    3:05   13   21:34    0:47   19    7:45 
   16    96   317 Guthrie Cohen            12 St. Petersburg            FL   38:23   13    4:08    2:39   16   22:37    1:19   18    7:42 
   17   100   398 Miller Jordan            12 Tampa                     FL   38:55    7    3:11    2:41   19   24:18    0:48   25    7:59 
   18   134   414 Gregory Kujawa Ii        12 Palm Harbor               FL   41:42   21    4:53    2:25   30   27:02    0:42   12    6:41 
   19   143   421 Michael Lombardo         12 Safety Harbor             FL   42:38    6    3:10    3:01   29   26:35    0:52   27    9:01 
   20   145   416 Storm Leclair            12 St. Petersburg            FL   42:47   26    5:23    2:34   25   26:07    1:12   17    7:33 
   21   146   535 Reyton Osmundson         12 Savannah                  GA   42:48   22    4:55    3:19   24   25:46    1:03   21    7:47 
   22   152   377 Gage Hawkins Hawkins     12 Savannah                  GA   43:45   23    5:00    2:45   28   26:29    1:40   22    7:53 
   23   154   381 Jaret Helinger           12 St. Petersburg            FL   43:49   25    5:20    3:45   22   25:37    1:11   24    7:58 
   24   155   316 Shane Cocker             12 St. Petersburg            FL   43:59   16    4:20    2:05   33   29:27    0:47   15    7:21 
   25   157   380 Bobby Hearn              12 Tampa                     FL   44:04   29    5:35    3:51   21   25:22    1:33   20    7:45 
   26   158   439 Robert McGhee            12 Atlanta                   GA   44:05   32    7:51    2:02   18   24:18    0:44   28    9:12 
   27   167   440 Shayn McLellan           12 St. Petersburg            FL   45:20    8    3:32    2:48   31   27:27    1:46   30    9:49 
   28   168   356 Maximilian Ford          12 St. Petersburg            FL   45:45   24    5:11    2:39   32   29:18    1:07   16    7:31 
   29   176   519 Kennie Taylor, Jr.       12 St. Petersburg            FL   46:43   28    5:31    2:36   26   26:10    2:39   31    9:49 
   30   178   394 Phillip Ingram           12 Atlanat                   GA   46:55   33    8:39    2:44   20   24:36    1:26   29    9:32 
   31   181   355 Brian Ford               12 Tampa                     FL   47:58   27    5:26    4:13   23   25:37    2:23   33   10:21 
   32   182   379 Dallas Head              12 Atlanta                   GA   48:02   31    7:13    2:47   27   26:19    1:27   32   10:18 
   33   185   520 Josh Thomas              12 Atlanta                   GA   49:31   34    9:25    3:40    1   10:24    7:03   34   19:01 
   34   193   323 Caleb Courson            12 Hamilton                  GA   51:59   30    6:19    3:26   34   32:40    1:40   23    7:55 
MALE AGE GROUP:  13 - 13
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     6   494 Cody Sandford            13 Clearwater                FL   27:55    5    3:28    1:05    1   17:03    0:31    4    5:51 
    2     9   508 Justin Soden             13 Hollywood                 FL   28:23    3    3:15    1:14    2   17:56    0:31    1    5:29 
    3    15   531 Adam Wolf                13 Lutz                      FL   29:57    6    3:32    1:12    4   18:46    0:29    5    5:59 
    4    16   302 Casey Braga              13 Longwood                  FL   30:17    8    3:39    1:57    3   18:28    0:35    2    5:39 
    5    24   470 Daniel Pliss             13 Largo                     FL   31:04    2    2:50    1:39    7   20:16    0:34    3    5:46 
    6    37   501 Robert Slockett          13 Pinellas Park             FL   32:33    1    2:34    1:47   10   20:57    0:36    9    6:41 
    7    40   406 Charles Kennedy          13 St. Petersburg            FL   32:55    7    3:35    1:52    5   19:43    0:43   11    7:03 
    8    48   290 Luke Bacon               13 Tampa                     FL   33:43   10    4:01    2:01    6   20:02    0:44   10    6:57 
    9    52   443 William Mills Iv         13 St. Petersburg            FL   34:00    9    3:52    2:07    9   20:50    0:39    8    6:34 
   10    53   500 Ben Sipple               13 Cary                      NC   34:03    4    3:27    2:20   12   21:13    0:54    7    6:11 
   11    61   388 Ryan Hoge                13 St. Petersburg Beach      FL   34:50   15    4:58    1:58   11   21:09    0:37    6    6:10 
   12    88   510 Zack Starkey             13 New Port Richey           FL   37:40   11    4:19    2:57   15   22:38    0:44   12    7:05 
   13    91   455 Ben Oates                13 Chattanooga               TN   38:01   17    5:44    3:32    8   20:31    1:07   13    7:08 
   14   110   495 Dillon Santorelli        13 Nesconset                 NY   39:27   13    4:40    2:01   16   23:44    0:54   16    8:11 
   15   130   489 Dylan Rusher             13 Valrico                   FL   41:24   14    4:54    2:31   13   22:23    1:41   18    9:56 
   16   133   287 Austin Arias             13 Lithia                    FL   41:29   16    5:15    3:24   14   22:28    1:31   17    8:52 
   17   156   354 Zachary Ford             13 St. Petersburg            FL   44:00   12    4:38    2:48   17   27:14    1:21   14    8:02 
   18   199   335 Timothy Donegan          13 Tampa                     FL   55:59   18    8:27    3:01   18   35:07    1:17   15    8:08 
MALE AGE GROUP:  14 - 14
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    10   521 Shane Toriscelli         14 Tampa                     FL   29:07    4    3:55    1:40    1   17:39    0:35    1    5:19 
    2    14   538 Jackson Paul             14 Belleair                  FL   29:53    2    3:12    1:33    2   18:37    0:38    2    5:56 
    3    32   464 Sam Peters               14 Valdosta                  GA   32:23    3    3:19    1:31    5   19:57    1:01    4    6:37 
    4    38   467 Christopher Pettofrezzo  14 Tampa                     FL   32:48    7    3:58    2:16    3   18:51    0:40    6    7:05 
    5    41   528 W. Connor Weyandt        14 Vero Beach                FL   32:56    6    3:58    2:24    4   19:37    0:44    3    6:15 
    6    74   463 Alexander Peters         14 Belleair                  FL   36:10    1    2:50    2:04    7   23:16    0:31    8    7:31 
    7   108   281 Joshua Adams             14 Tampa                     FL   39:11    8    4:26    3:27    9   24:02    0:39    5    6:39 
    8   114   309 Jackson Busch            14 Ocala                     FL   39:43    5    3:57    2:06    8   23:55    0:44    9    9:02 
    9   118   454 Ryan Oates               14 Chattanooga               TN   39:59   10    5:46    3:46    6   21:52    1:20    7    7:17 
   10   148   353 Keaton Ford              14 Oldsmar                   FL   43:03    9    5:00    2:24   10   24:32    1:18   10    9:52 
   11   180   393 Andrew Hudson            14 Tampa                     FL   47:44   11    6:30    2:11   11   28:19    0:49   11    9:58 
   12   188   282 Edward Aguilu            14 Largo                     FL   50:31   12    7:00    2:53   12   28:34    1:16   12   10:50 
   13   202   334 Patrick Donegan          14 Tampa                     FL 1:01:26   13   10:19    4:59   13   31:21    1:43   13   13:05 
FEMALE 11-14 OVERALL CHAMPION & RUNNERS UP
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     7   278 Ciara Hopkins            11 Clermont                  FL   28:06   12    3:07    1:12    2   17:57    0:30    2    5:21 
    2    18   457 Hannah Palm              14 Largo                     FL   30:39   23    3:25    1:26    7   19:48    0:36    3    5:26 
    3    19   408 Stephanie Kistemaker     14 Largo                     FL   30:46   33    3:41    1:20    5   19:38    0:30    4    5:39 
AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  11 - 11
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    33   523 Aleena Villani           11 Pleasant Prairie          WI   32:27    7    3:29    1:15    1   19:43    0:52    4    7:10 
    2    69   436 Daniella Matthews        11 Tampa                     FL   35:38    4    3:22    2:06    3   21:51    0:40    7    7:41 
    3    72   389 Savannah Holmes          11 St. Petersburg            FL   35:52    6    3:26    2:03    2   21:03    1:14   13    8:07 
    4    76   410 Jennifer Kistemaker      11 Largo                     FL   36:17   15    4:22    1:36    6   23:04    0:35    3    6:41 
    5    79   369 Sarah Green              11 St. Petersburg            FL   36:38   13    4:16    2:23    5   22:47    0:48    1    6:25 
    6    81   452 Morgan Nixon             11 Coconut Creek             FL   36:45    1    2:59    2:30    4   22:40    0:44    8    7:54 
    7    83   391 Bailey Hotz              11 St. Petersburg            FL   37:09   11    4:02    2:11   10   23:42    0:45    2    6:32 
    8    94   403 Kelly Kealty             11 Coconut Creek             FL   38:07    5    3:23    2:43    7   23:07    0:54   11    8:03 
    9    99   438 Megan McFadden           11 Winter Park               FL   38:48    3    3:18    2:21    9   23:41    0:58   18    8:32 
   10   102   300 Wylona Bouwens           11 Palm Harbor               FL   39:01   10    3:55    1:51   13   24:00    0:47   17    8:29 
   11   105   280 Alexandra Adair          11 St. Petersburg            FL   39:05    2    3:17    2:42   11   23:52    1:00   15    8:15 
   12   107   525 Summer Weaver            11 Naples                    FL   39:10    9    3:34    1:57   16   24:50    0:56    9    7:55 
   13   109   352 Sarah Flowers            11 Jupiter                   FL   39:13                        15   24:06    0:39   24    9:04 
   14   117   485 Christi Riley            11 Jacksonville              FL   39:56    8    3:30    2:04    8   23:40    0:54   27    9:49 
   15   119   496 Sophie Sarmiento         11 Annapolis                 MD   40:02   16    4:25    1:55   12   23:56    0:52   23    8:56 
   16   127   383 Jessica Henslee          11 Palm Harbor               FL   40:59   20    4:48    2:00   18   25:34    0:35   12    8:04 
   17   131   451 Brieanna Nicker          11 Tampa                     FL   41:27   17    4:36    2:46   14   24:05    1:20   20    8:42 
   18   150   449 Nicole Nesto             11 St. Petersburg Beach      FL   43:13   12    4:04    2:43   19   26:00    1:14   25    9:13 
   19   153   361 Kelli Gagnon             11 Bedford                   MA   43:47   14    4:17    2:36   22   28:23    0:52    6    7:40 
   20   165   285 Angelica Ambrose         11 Seminole                  FL   44:57   22    5:16    2:41   20   27:04    1:10   22    8:48 
   21   166   360 Abigail Fowler           11 Apopka                    FL   44:59   19    4:40    3:21   21   28:06    0:55   10    7:59 
   22   170   330 Mariah Daly              11 Lake Wales                FL   45:56   25    5:57    2:37   23   28:28    0:32   16    8:24 
   23   177   279 Katerina Acosta          11 St. Petersburg            FL   46:49   26    6:05    1:58   26   30:43    0:43    5    7:22 
   24   179   713 Hannah Kunins            11 Gulfport                  FL   47:40   23    5:29    2:29   24   28:50    1:22   26    9:32 
   25   184   540 Hannah Sheehan           11 St Pete                   FL   49:08   24    5:30    3:43   25   30:12    0:58   21    8:47 
   26   187   533 Lexi Wolf                11 Tierra Verde              FL   50:27   18    4:37    3:29   27   30:52    1:24   28   10:06 
   27   190   363 Quinn Galanos            11 St. Petersburg            FL   51:06   21    5:02    3:30   29   33:29    0:59   14    8:08 
   28   191   514 Alexa Steele-Weintraub   11 Odessa                    FL   51:17   27    6:17    2:30   28   32:56    1:00   19    8:36 
   29   192   339 Kierra Edge              11 Atlanta                   GA   51:33   28    9:02    4:25   17   25:16    1:36   29   11:16 
FEMALE AGE GROUP:  12 - 12
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    31   445 Evyn Moon                12 St. Petersburg            FL   32:03    6    3:31    1:24    1   19:56    0:41    3    6:34 
    2    34   473 Ashley Powell            12 Valdosta                  GA   32:29    3    3:09    1:41    3   20:17    0:33    7    6:52 
    3    39   513 Kendra Stebbins          12 Brandon                   FL   32:52    1    2:42    1:49    6   21:07    0:39    4    6:36 
    4    43   385 Erin Hillman             12 Treasure Island           FL   33:08    8    3:40    2:08    2   20:07    0:39    6    6:37 
    5    47   465 Alison Peters            12 Valdosta                  GA   33:35   14    4:15    1:38    5   20:31    0:42    2    6:32 
    6    50   295 Savannah Beeson          12 Bradenton                 FL   33:45    4    3:24    2:00    4   20:17    0:35   14    7:31 
    7    55   458 Ellie Palm               12 Largo                     FL   34:07   10    3:55    1:45    7   21:18    0:33    5    6:37 
    8    57   497 Maggie Shearer           12 Clearwater                FL   34:20    2    3:00    1:35    8   21:25    0:41   15    7:41 
    9    77   466 Emma Petrillo            12 St. Petersburg            FL   36:25    7    3:36    2:12   10   22:19    0:55   13    7:25 
   10    82   515 Alexis Stevens           12 Seminole                  FL   36:47   18    4:40    2:13    9   22:00    0:44    9    7:12 
   11    84   532 Aida Wolf                12 Lutz                      FL   37:12    9    3:41    1:34   15   24:09    0:38   10    7:13 
   12    85   526 Emma Wells               12 St. Petersburg            FL   37:14    5    3:25    1:45   13   23:29    0:36   17    8:00 
   13    90   320 Caroline Condon          12 St. Petersburg            FL   37:43   12    4:07    1:33   12   23:01    0:41   18    8:23 
   14    98   336 Abigail Downs            12 Novi                      MI   38:41   15    4:21    2:50   11   22:44    0:54   16    7:53 
   15   115   350 Loui Flaig               12 Odessa                    FL   39:46   11    3:56    2:13   17   24:27    0:43   19    8:28 
   16   116   418 Lauren Lenhart           12 St. Petersburg            FL   39:50   20    4:54    2:35   16   24:18    0:41   12    7:23 
   17   125   349 Elli Flaig               12 Odessa                    FL   40:47   13    4:12    2:09   22   26:17    0:50   11    7:22 
   18   126   422 Jordan Lowrey            12 Tampa                     FL   40:55   17    4:32    2:56   14   23:30    0:56   25    9:04 
   19   132   503 Courtney Smith           12 St. Petersburg            FL   41:28   22    5:06    2:47   21   25:53    0:38    8    7:05 
   20   138   292 Asha Banks               12 Atlanta                   GA   42:10   24    5:50    1:49   19   25:22    0:40   21    8:32 
   21   141   448 Emma Nelson              12 Valrico                   FL   42:31   21    4:57    2:36   20   25:23    0:54   23    8:43 
   22   142   504 Katie Smith              12 Largo                     FL   42:32   23    5:17    3:12   23   26:33    1:10    1    6:21 
   23   151   390 Samantha Hoo             12 St. Petersburg            FL   43:44   16    4:28    2:30   18   25:05    0:51   27   10:53 
   24   164   338 Amanda Dumas             12 Sarasota                  FL   44:36   19    4:50    2:45   24   27:45    0:50   20    8:28 
   25   175   536 Cairo Sims               12 Weston                    FL   46:36                        25   28:47    1:15   26    9:44 
   26   195   296 Kaitlyn Bek              12 Marietta                  GA   52:11   25    6:15    3:16   27   32:43    1:18   22    8:41 
   27   196   456 Corrie Oates             12 Chattanooga               TN   52:36   26    7:27    3:31   26   31:28    1:24   24    8:49 
FEMALE AGE GROUP:  13 - 13
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    21   277 Marissa Marckese         13 St. Petersburg            FL   30:51    1    2:27    1:22    3   19:34    0:35    5    6:56 
    2    25   409 Rachel Kistemaker        13 Largo                     FL   31:09   10    3:55    1:28    2   19:24    0:39    2    5:45 
    3    28   478 Daly Kay Reback          13 North Palm Beach          FL   31:53    3    2:51    1:42    4   20:07    0:34    4    6:40 
    4    42   517 Sarah Sykes              13 Largo                     FL   32:58    4    2:59    1:20    5   20:29    0:39    7    7:32 
    5    45   327 Lauren Csubak            13 Parrish                   FL   33:29    6    3:08    1:32    7   22:09    0:34    3    6:08 
    6    80   488 Libby Rose               13 Oldsmar                   FL   36:39   13    4:14    1:49    6   21:33    0:45    9    8:20 
    7    95   297 Allyson Bell             13 Tampa                     FL   38:12    2    2:45    2:07    8   23:20    1:01   14    9:00 
    8   106   315 Caroline Clayton         13 Davie                     FL   39:09   12    4:01    2:26    1   16:50    1:23   19   14:30 
    9   122   427 Luisa Mancilla           13 Miami                     FL   40:24    8    3:46    3:38   10   24:37    0:44    8    7:41 
   10   123   294 Bethann Beals            13 Fort Lauderdale           FL   40:33    5    3:07    2:58    9   24:12    0:51   16    9:26 
   11   135   527 Kayla Wetzel             13 Winter Garden             FL   42:03   18    5:44    3:27   16   27:41    0:48    1    4:24 
   12   144   299 Carolyn Blasingame       13 Atlanta                   GA   42:47   15    5:15    2:36   12   25:42    0:51   10    8:25 
   13   147   375 Jessica Hall             13 Safety Harbor             FL   42:57   17    5:32    3:42   11   25:11    1:18    6    7:15 
   14   149   291 Allison Banks            13 Apopka                    FL   43:08   11    3:56    2:40   13   26:43    0:51   13    8:59 
   15   161   386 Amanda Ho                13 St. Petersburg            FL   44:24    7    3:40    3:46   14   27:09    1:05   12    8:46 
   16   174   537 Sierra Conine            13 Weston                    FL   46:30    9    3:51    2:56   17   28:47    1:14   17    9:44 
   17   183   362 Shalla Galanos           13 St. Petersburg            FL   48:19   16    5:22    3:11   19   29:59    1:03   11    8:45 
   18   186   446 Kristina Morton          13 Atlanta                   GA   50:03   19   10:25    2:27   15   27:30    0:42   15    9:01 
   19   189   384 Courtney Herman          13 Gulfport                  FL   51:02   14    5:07    4:18   18   29:27    1:40   18   10:32 
FEMALE AGE GROUP:  14 - 14
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    20   447 Elle Munns               14 Terra Ceia                FL   30:48    2    2:38    1:11    1   20:02    0:37    1    6:22 
    2    51   396 Alexandra Jones          14 St. Petersburg            FL   33:55    1    2:24    3:05    3   21:04    0:45    2    6:41 
    3    56   541 Michaela Steakley        14 Cape Coral                FL   34:11    3    2:41    2:22    4   21:05    1:02    5    7:04 
    4    62   331 Michele Davis            14 Valrico                   FL   34:59    6    3:10    1:45    2   20:13    1:07    9    8:46 
    5    71   368 Keaton Green             14 St. Petersburg            FL   35:40    5    3:08    2:08    5   22:39    0:48    4    6:59 
    6   103   366 Meghan Gormley           14 Rye                       NY   39:03    7    4:20    3:01    7   23:41    1:07    3    6:56 
    7   129   374 Rebecca Halfast          14 St. Petersburg            FL   41:20    4    2:49    2:41    9   27:28    0:42    6    7:43 
    8   136   404 Hayley Keller            14 Tampa                     FL   42:04    8    4:22    2:28    8   25:59    0:57    7    8:20 
    9   140   298 Victoria Benetiez        14 Palm Harbor               FL   42:31    9    6:43    3:19    6   23:11    0:46    8    8:33 
DISQUALIFICATIONS
No.   Time    Swim    Tran 1  Bike    Tran 2  Run     
===== ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
  314   34:04    4:57    2:31   16:05    1:09    9:25 
  318   31:51    4:56    2:32   15:40    1:12    7:33 
  328   33:23    9:29    2:48    9:27    1:32   10:08 
  329 1:00:06   18:38    4:30   22:33    1:09   13:18 
  359   30:28    4:13    2:38   14:17    0:40    8:41 
  395   26:58    3:45    2:00   14:18    0:55    6:01 
  407   35:25    4:20    2:28   16:47    1:25   10:26 
  468   31:44    3:20    2:15   17:05    0:38    8:27 
  476   29:50    4:47    3:54   11:09    1:13    8:48 
  479   35:03    3:50    2:05   20:12    1:13    7:44 
  481   35:38    4:43    2:26   19:05    1:21    8:04 
  505   40:12   12:57    3:54   12:19    1:29    9:34 
  511   38:04    5:33    2:16   20:10    1:16    8:51 
  518   23:30    3:02    2:27    8:28    0:50    8:46 
St. Anthony's Meek & Mighty Triathlon
Ages 7-10: 1/2 Mile Run/3.6 Mile Bike/100 Yard Swim
Ages 11-14: 1 Mile Run/5.4 Mile Bike/200 Yard Swim
Ages 15+: 1 Mile Run/5.4 Mile Bike/200 Yard Swim
April 26, 2008
St. Petersburg, FL
Race Director: Tom Ziebart
Timing and Scoring:  Alta Vista Sports
www.altavistasports.com
Results Questions: Krisha@altavistasports.com
MALE 7-10 OVERALL CHAMPION & RUNNERS UP
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    11   675 Riley Hawes              10 Sarasota                  FL   21:14   15    1:57    1:24    1   13:51    0:31   10    3:33 
    2    12   638 Alex Cronin              10 Jupiter                   FL   21:32    1    1:22    1:40    7   14:43    0:34    1    3:16 
    3    14   778 Zachary Quilty           10 St. Petersburg            FL   21:42    7    1:48    1:13    6   14:41    0:23   13    3:38 
AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  7 - 7
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   114   627 Conor Burkart             7 St. Petersburg            FL   29:46    2    2:44    2:48    2   18:50    1:07    1    4:19 
    2   120   709 Hunter Kickel             7 St. Petersburg            FL   30:21    3    2:54    1:50    3   19:14    0:56    6    5:30 
    3   138   706 Jared Kanstoroom          7 St. Petersburg            FL   31:45    5    3:20    1:42    4   20:41    1:00    5    5:04 
    4   141   762 Cooper Palasti            7 Tampa                     FL   31:55    4    3:18    2:30    5   20:43    0:38    3    4:46 
    5   175   817 Owen Smith                7 Whitehall                 PA   35:31    8    4:29    3:24    1   17:54    1:23   10    8:23 
    6   176   777 Zachary Quijano           7 Lake Worth                FL   35:33    6    3:39    3:42    6   21:49    0:39    8    5:47 
    7   191   776 Mathew Quijano            7 Lake Worth                FL   37:46    7    3:50    4:17    7   22:02    1:10    9    6:29 
    8   193   735 Scott Manings             7 Treasure Island           FL   37:52    9    5:01    4:00    8   23:23    1:00    2    4:30 
    9   194   673 Chase Halfast             7 St. Petersburg            FL   38:07    1    2:14    4:04    9   25:47    1:07    4    4:57 
   10   202   734 Stephen Manings           7 Treasure Island           FL   47:35   10    7:20    5:39   10   27:49    1:03    7    5:47 
MALE AGE GROUP:  8 - 8
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    17   748 Wyatt Miller              8 Fairview                  NC   22:05    2    2:05    1:16    1   14:34    0:29    1    3:44 
    2    48   676 Tristin Hawes             8 Sarasota                  FL   24:23    6    2:35    1:40    2   15:07    0:35    8    4:28 
    3    60   772 Tommy Powell              8 Valdosta                  GA   25:35    1    2:04    2:05    3   17:06    0:36    3    3:46 
    4    69   800 Christopher Russell       8 Tampa                     FL   26:35    3    2:14    1:53    6   18:04    0:40    2    3:46 
    5    84   636 William Cotter            8 Tarpon Springs            FL   27:32    4    2:22    2:20    5   18:03    0:41    6    4:08 
    6    90   658 Samuel Gadjo              8 St. Petersburg            FL   28:15    5    2:27    2:29    9   18:25    0:47    5    4:08 
    7    94   732 Mathew Maier              8 St. Petersburg            FL   28:36    7    2:43    3:06    7   18:07    0:42    4    3:59 
    8   101   804 Harrison Sauter           8 Tampa                     FL   28:53   10    3:06    2:16    4   17:43    0:54   12    4:55 
    9   118   677 Gentry Hawkins            8 Savannah                  GA   30:08    9    3:04    3:05    8   18:11    1:18    9    4:32 
   10   121   633 James Condon              8 St. Petersburg            FL   30:25    8    2:53    2:44   10   19:02    0:54   11    4:53 
   11   154   607 Grant Arnold              8 Dallas                    GA   33:07   16    3:51    2:33   11   20:21    1:06   17    5:19 
   12   169   789 Christopher Reilly        8 St. Petersburg            FL   34:22   13    3:35    3:00   14   21:44    0:50   15    5:14 
   13   171   819 Sean St Cyr               8 Eldersburg                MD   34:39   15    3:47    3:22   13   21:28    0:47   16    5:17 
   14   173   842 Matthew Wohlwend          8 St. Petersburg            FL   34:46   11    3:19    2:37   17   23:21    0:49   10    4:42 
   15   179   844 Osmundson Barrett         8 Savannah                  GA   35:59   14    3:40    4:35   15   21:49    0:48   13    5:08 
   16   180   644 Grant Dobbs               8 St. Petersburg            FL   36:03   18    5:41    3:46   12   20:51    1:30    7    4:18 
   17   190   773 Joey Pusateri             8 Valrico                   FL   37:37   17    4:23    2:44   16   22:28    0:53   18    7:11 
   18   197   683 William Hess              8 St. Petersburg            FL   41:26   12    3:34    2:50   18   28:48    1:03   14    5:13 
MALE AGE GROUP:  9 - 9
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    15   639 Andrew Csubak             9 Parrish                   FL   21:56    3    1:51    1:23    3   14:54    0:32    1    3:18 
    2    16   643 Jay Dempsey Jr.           9 Largo                     FL   22:02    5    1:59    1:44    1   13:57    0:41    6    3:43 
    3    26   606 Kobee Alsop               9 Clearwater                FL   22:42    1    1:44    1:38    5   15:29    0:32    4    3:22 
    4    27   679 Zachary Heatherley        9 Apollo Beach              FL   22:43   14    2:31    1:26    4   14:56    0:32    2    3:19 
    5    28   662 Logan Gartin              9 Benton                    AR   22:47   10    2:18    1:38    2   14:16    0:36   12    4:01 
    6    36   689 Henry Howell              9 Bradenton                 FL   23:15    9    2:12    1:31    6   15:34    0:40    3    3:19 
    7    42   665 Timothy Gildersleeve      9 Jacksonville              FL   23:56    4    1:52    1:25    7   15:53    0:50   10    3:58 
    8    50   620 Daniel Brewster           9 Lithia                    FL   24:40   12    2:25    1:30    9   16:20    0:38    7    3:51 
    9    63   708 Christopher Kern          9 Tampa                     FL   25:59    8    2:06    2:48   10   16:23    1:03    5    3:42 
   10    79   801 Adam Sage                 9 Bradenton                 FL   27:05    6    2:00    2:52   12   17:03    0:54   17    4:19 
   11    81   830 J.P. Voitlein             9 Oldsmar                   FL   27:24    2    1:50    2:16   19   18:50    0:32   11    3:59 
   12    83   768 Rayce Peters              9 Belleair                  FL   27:29   13    2:25    3:13   13   17:04    0:56    8    3:52 
   13    87   764 Wade Palmquist            9 Largo                     FL   27:44   20    3:02    2:18   14   17:28    0:38   18    4:20 
   14    88   671 Miles Green               9 St. Petersburg            FL   27:52    7    2:04    2:18   17   18:32    0:47   15    4:12 
   15    92   845 Nicklas Baran             9 St. Petersburg            FL   28:31   19    2:49    2:26   18   18:34    0:39   14    4:05 
   16    93   757 Jacob Nicker              9 Tampa                     FL   28:33   15    2:38    2:50   15   18:16    0:49   13    4:02 
   17    97   832 Josh Weems                9 Atlanta                   GA   28:47   28    4:32    2:34    8   16:00    0:40   22    5:03 
   18   125   821 Mitchell St. Cin          9 St. Petersburg            FL   30:54   16    2:39    4:12   16   18:19    0:47   20    5:00 
   19   127   760 Espen Oswald              9 Marietta                  GA   30:56   11    2:22    2:39   24   21:07    0:52    9    3:58 
   20   131   815 Cameron Smith             9 Whitehall                 PA   31:14   21    3:03    2:32   20   19:02    0:52   26    5:46 
   21   133   678 Tommy Hearn               9 Tampa                     FL   31:20   23    3:15    3:53   21   19:10    0:50   16    4:15 
   22   142   716 Aaron Kuykendall          9 Belleair                  FL   32:04   17    2:43    2:25   23   20:56    0:49   23    5:13 
   23   143   808 Clayton Scott             9 St. Petersburg            FL   32:07   24    3:21    2:53   22   19:35    0:46   24    5:34 
   24   168   605 Jermaine Allen            9 Atlanta                   GA   34:22   27    3:56    3:51   11   16:43    1:22   28    8:32 
   25   177   831 Zane Weaver               9 Naples                    FL   35:38   18    2:43    2:42   27   23:53    0:48   25    5:34 
   26   181   703 Eli Joy                   9 Largo                     FL   36:08   25    3:27    3:20   26   23:16    1:04   21    5:02 
   27   186   806 Ryan Schmidt              9 Dade City                 FL   37:03   26    3:27    4:13   25   21:59    1:25   27    6:01 
   28   189   661 Robert Garon              9 Oldsmar                   FL   37:33   22    3:04    1:55   29   27:04    0:51   19    4:41 
   29   201   637 Nathan Crane              9 Holiday                   FL   46:48   29    6:00    3:55   28   24:48    2:11   29    9:56 
MALE AGE GROUP:  10 - 10
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    25   771 Robbie Powell            10 Valdosta                  GA   22:34    6    1:51    2:06    1   14:40    0:39    1    3:20 
    2    31   810 Caleb Shearer            10 Clearwater                FL   23:03    2    1:42    1:32   10   15:32    0:41    6    3:37 
    3    32   849 Zachary Enix             10 Clermont                  FL   23:04    5    1:49    1:29    2   14:56    0:34   16    4:18 
    4    35   696 Rielly Rowan             10 Clearwater                FL   23:14    7    1:54    1:36    8   15:30    0:40    5    3:35 
    5    39   660 John Garon               10 Oldsmar                   FL   23:31    9    2:01    1:39    7   15:24    0:30   11    3:58 
    6    40   712 Jeffrey Kujawa           10 Palm Harbor               FL   23:31   22    2:29    1:48    5   15:23    0:31    2    3:23 
    7    46   651 Patrick Farese           10 St. Petersburg            FL   24:19   23    2:31    2:28    4   15:17    0:33    4    3:31 
    8    51   761 Carter Palasti           10 Tampa                     FL   24:41   18    2:18    2:07    9   15:30    0:43   13    4:04 
    9    54   839 Anderson Williams        10 St. Petersburg            FL   25:08    1    1:40    1:20   18   17:47    0:33   10    3:49 
   10    55   725 Cooper Link              10 Madeira Beach             FL   25:23   11    2:08    2:17   12   15:54    0:45   18    4:20 
   11    56   747 Colson Meadows           10 Babylon                   NY   25:27   24    2:32    2:37    3   15:07    0:57   15    4:18 
   12    57   722 Dylan Leary              10 St. Petersburg            FL   25:31   13    2:15    1:53   13   16:04    0:45   22    4:36 
   13    58   838 Cole Williams            10 Palm Harbor               FL   25:31    8    1:55    1:51    6   15:23    0:42   33    5:41 
   14    64   739 Cameron Marvin           10 York                      SC   26:16   20    2:20    1:35   19   17:57    0:58    3    3:27 
   15    67   625 Jacob Buckheit           10 Naples                    FL   26:27    3    1:42    2:41   11   15:41    1:18   26    5:06 
   16    72   721 Maxwell Lerner           10 Clearwater                FL   26:51   21    2:25    2:56   14   16:49    0:40   12    4:02 
   17    75   823 Louie Steffens           10 St. Petersburg            FL   26:55   27    2:42    2:13   15   17:02    0:53   14    4:07 
   18    82   812 Daniel Simpson           10 Miami                     FL   27:28    4    1:45    2:08   16   17:44    0:39   27    5:15 
   19   102   631 Weyman Cohen             10 St. Petersburg            FL   28:57   15    2:16    3:12   20   18:12    1:32    9    3:47 
   20   103   680 Luke Helinger            10 St. Petersburg            FL   29:00   29    2:49    2:53   17   17:46    0:44   24    4:49 
   21   104   635 Robert Cotter            10 Tarpon Springs            FL   29:01   17    2:18    2:02   25   19:22    0:56   19    4:26 
   22   110   792 Braden Richardson        10 Pensacola                 FL   29:33   10    2:07    2:08   22   18:41    1:04   31    5:34 
   23   112   616 Vincent Bos              10 Dunedin                   FL   29:43   32    3:22    2:24   26   19:22    0:55    7    3:41 
   24   113   774 David Quesada            10 Brooklyn                  NY   29:44   16    2:17    2:40   21   18:21    1:38   25    4:50 
   25   122   694 Ryan Irwin               10 Coral Springs             FL   30:33   14    2:16    3:24   29   19:35    0:51   20    4:29 
   26   128   719 Alec Lafleur             10 St. Petersburg            FL   31:04   12    2:11    2:41   28   19:32    1:14   28    5:28 
   27   129   695 Garrison Irwin           10 Frederick                 MD   31:08   30    2:58    3:30   23   19:15    1:08   17    4:20 
   28   135   682 Christopher Herman       10 Gulfport                  FL   31:25   25    2:33    2:15   32   21:21    0:42   23    4:36 
   29   136   632 Patrick Condon           10 St. Petersburg            FL   31:30   31    3:03    2:14   30   19:43    0:56   32    5:36 
   30   139   646 Daniel Doyle Iii         10 Belleair                  FL   31:46   28    2:47    3:56   27   19:28    1:05   21    4:32 
   31   144   623 Connor Bruce             10 Weston                    FL   32:08   19    2:19    4:10   24   19:20    0:51   29    5:30 
   32   170   648 Seth Easom               10 New Port Richey           FL   34:27   33    4:57    3:11   31   20:02    0:47   30    5:32 
   33   174   813 Trey Smith               10 St. Petersburg            FL   35:00   26    2:36    2:19   33   25:31    0:52    8    3:43 
FEMALE 7-10 OVERALL CHAMPION & RUNNERS UP
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    19   600 Amelia Wilson            10 Valrico                   FL   22:09    5    1:32    2:05    2   14:28    0:36    2    3:30 
    2    29   737 Kaylan Marckese          10 St. Petersburg            FL   22:48    2    1:23    1:36    3   15:18    0:42    5    3:51 
    3    33   797 Grace Rose               10 Oldsmar                   FL   23:12   21    2:10    1:29    1   14:22    0:32   32    4:41 
AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  7 - 7
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    77   666 Katelin Gildersleeve      7 Jacksonville              FL   26:56    1    2:29    2:04    1   17:33    0:57    1    3:55 
    2   126   650 Olivia Easterling         7 Orlando                   FL   30:55    3    2:50    1:59    3   20:24    0:51    3    4:53 
    3   132   780 Emerson Quilty            7 St. Petersburg            FL   31:16    5    2:55    1:55    2   20:14    0:48    9    5:26 
    4   157   621 Kathleen Brewster         7 Lithia                    FL   33:19   11    4:26    2:02    4   20:38    0:59    7    5:17 
    5   162   766 Kate Perry                7 St. Petersburg            FL   33:50    4    2:53    3:28    6   21:41    0:43    6    5:07 
    6   167   667 Owen Giulianotti          7 Vero Beach                FL   34:18   12    4:40    2:54    5   21:13    0:49    2    4:44 
    7   178   750 McKenna Moore             7 St. Petersburg            FL   35:46    7    3:32    2:43    7   22:05    1:42   10    5:46 
    8   182   848 Jacqueline St. Cin        7 St. Petersburg            FL   36:16    6    2:55    3:19    8   22:18    0:45   13    7:01 
    9   188   720 Halle Lane                7 Griffin                   GA   37:22   10    4:25    3:43    9   23:36    0:40    5    4:59 
   10   192   807 Chloe Schnitt             7 Tampa                     FL   37:46    8    3:34    3:39   10   23:55    1:15    8    5:24 
   11   195   751 Kyah Morgan               7 St. Petersburg            FL   38:26    2    2:45    3:12   11   25:10    1:06   12    6:16 
   12   199   618 Madison Bragan            7 Tampa                     FL   43:39    9    4:08    4:14   12   29:31    0:49    4    4:58 
   13   200   820 Sydney St Cyr             7 Eldersburg                MD   45:02   13    5:42    3:59                        11    5:52 
FEMALE AGE GROUP:  8 - 8
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    65   779 Reagan Quilty             8 St. Petersburg            FL   26:17    8    2:39    1:39    2   17:13    0:34    2    4:14 
    2    70   736 Isabella Marchese         8 Tampa                     FL   26:39   15    3:02    1:29    1   16:49    0:50    6    4:31 
    3    71   822 Kira Stanley              8 Acworth                   GA   26:49    1    2:06    1:16    5   18:17    0:45    5    4:27 
    4    98   786 Kemper Reback             8 North Palm Beach          FL   28:50    4    2:15    2:09    7   19:49    0:37    1    4:02 
    5    99   835 Madalyn Werd              8 Lakeland                  FL   28:52    7    2:34    3:00    4   17:56    0:46    8    4:39 
    6   105   743 Ellie McCoy               8 St. Petersburg            FL   29:11    2    2:10    2:38    6   18:42    1:09    7    4:35 
    7   109   833 Isabella Weinstein        8 Tampa                     FL   29:28    3    2:13    3:52    3   17:50    0:44    9    4:51 
    8   137   617 McKenzie Boyer            8 Lithia                    FL   31:39   12    2:53    2:20    8   20:34    1:04   10    4:51 
    9   149   728 Sierra Lynn               8 Savannah                  GA   32:44   18    3:14    2:56    9   20:42    0:46   14    5:08 
   10   150   707 Khoury Kennedy            8 St. Petersburg            FL   32:52   17    3:12    2:27   10   21:02    1:01   15    5:12 
   11   153   727 Delaney Lynn              8 Savannah                  GA   32:55   16    3:05    2:38   12   21:22    0:45   13    5:07 
   12   159   816 Sylvia Smith              8 St. Petersburg            FL   33:27    5    2:17    2:15   18   23:44    0:51    4    4:22 
   13   160   828 Mia Underwood             8 Riverview                 FL   33:32    9    2:40    2:05   16   23:08    0:47   11    4:54 
   14   161   674 Kalen Hatten              8 St. Petersburg            FL   33:35   11    2:50    2:24   15   22:37    0:45   12    5:01 
   15   163   655 Ava Fitzsimons            8 Short Hills               NJ   33:51   14    3:01    3:30   14   22:02    1:01    3    4:19 
   16   166   698 Jessica Jacobs            8 St. Petersburg            FL   34:08   13    2:57    3:10   11   21:18    1:24   17    5:21 
   17   183   783 Mackenzie Reagan          8 New Orleans               LA   36:29    6    2:18    2:20   19   25:23    1:00   18    5:30 
   18   185   624 Amanda Bruce              8 Weston                    FL   36:47   10    2:47    4:13   17   23:42    0:52   16    5:14 
   19   187   767 Katie Person              8 Atlanta                   GA   37:10   19    5:39    3:51   13   21:32    0:39   19    5:33 
FEMALE AGE GROUP:  9 - 9
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    53   649 Grace Easterling          9 Orlando                   FL   25:06    5    1:56    1:28    1   15:42    0:46   18    5:15 
    2    59   686 Maddison Holmes           9 St. Petersburg            FL   25:33    4    1:54    1:47    2   16:51    0:44    6    4:18 
    3    68   628 Amanda Burrows            9 St. Petersburg            FL   26:31    1    1:31    1:55   14   19:20    0:33    1    3:14 
    4    73   793 Lexi Riley                9 Jacksonville              FL   26:54    8    1:59    2:04    5   18:20    0:37    2    3:57 
    5    78   802 Ivy Sarmiento             9 Annapolis                 MD   27:01   14    2:29    1:37    3   17:39    0:42   10    4:36 
    6    85   714 Leah Kunins               9 Gulfport                  FL   27:41    3    1:54    2:03    4   17:59    0:35   15    5:12 
    7    95   742 Rose McCoy                9 St. Petersburg            FL   28:42    6    1:57    2:17    7   18:45    0:55   11    4:50 
    8    96   733 Alicia Mancilla           9 Miami                     FL   28:46    2    1:32    2:37   16   19:40    0:41    5    4:18 
    9   106   769 Julia Petrillo            9 St. Petersburg            FL   29:16   10    2:20    2:30   10   19:00    1:02    8    4:26 
   10   108   630 Sophia Cerino             9 Parkland                  FL   29:21   13    2:28    3:05    9   18:56    0:51    3    4:03 
   11   111   711 Sydney Kralovanec         9 Tampa                     FL   29:38   21    3:10    2:21    6   18:39    0:55    9    4:36 
   12   115   726 Katie Louk                9 Tampa                     FL   29:48   11    2:28    1:42   11   19:10    0:55   23    5:35 
   13   117   613 Joslin Bjelland           9 Clearwater                FL   30:05   12    2:28    3:38   12   19:15    0:39    4    4:07 
   14   123   825 Brittany Swart            9 Bradenton                 FL   30:39   20    3:00    2:34    8   18:48    0:56   21    5:24 
   15   130   756 Haley Nesto               9 St. Petersburg Beach      FL   31:14   15    2:31    2:27   19   20:30    0:52   12    4:56 
   16   140   745 Darci McLellan            9 St. Petersburg            FL   31:50    9    1:59    2:33   20   21:02    1:00   19    5:17 
   17   145   836 Emily Wetzel              9 Winter Garden             FL   32:12   16    2:41    3:09   18   20:21    0:48   17    5:15 
   18   146   701 Camille Jones             9 Atlanta                   GA   32:14   23    3:20    3:26   13   19:16    0:54   20    5:19 
   19   147   775 Sarah Quijano             9 Lake Worth                FL   32:15   17    2:46    3:44   17   19:51    0:44   16    5:12 
   20   148   788 Quinn Reeves              9 Coral Springs             FL   32:22    7    1:57    2:58   24   22:21    0:46    7    4:21 
   21   151   829 Juliana Valdes            9 Lithia                    FL   32:54   19    2:58    2:31   21   21:09    1:16   13    5:02 
   22   155   642 Anna Daly                 9 Lake Wales                FL   33:10   26    3:45    3:27   15   19:28    0:49   24    5:41 
   23   165   634 Kaylee Connolly           9 St. Petersburg            FL   34:08   25    3:29    3:00   22   21:22    1:08   14    5:12 
   24   172   809 Madeline Shane            9 Lakeland                  FL   34:41   18    2:56    2:42   23   21:28    0:52   26    6:45 
   25   196   615 Serena Bohannon           9 Tampa                     FL   38:50   24    3:22    4:02   25   24:07    1:12   25    6:10 
   26   198   814 Charlotte Smith           9 St. Petersburg            FL   41:34   22    3:19    3:26   26   27:53    1:24   22    5:34 
FEMALE AGE GROUP:  10 - 10
Place O'All No.   Name                    Age City                      St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ========================= == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    47   601 Macy Marshburn           10 Tarpon Springs            FL   24:20    1    1:19    2:40    1   15:32    0:36    6    4:14 
    2    49   684 Morgan Hillman           10 Treasure Island           FL   24:23    9    2:18    2:05    2   15:37    0:39    2    3:46 
    3    52   705 Summer Kanstoroom        10 St. Petersburg            FL   24:42    6    2:01    1:19    3   16:31    0:45    5    4:07 
    4    66   784 Bliss Reback             10 North Palm Beach          FL   26:17    2    1:48    2:10    5   16:52    0:36   13    4:53 
    5    74   626 Samantha Burkart         10 St. Petersburg            FL   26:55    5    2:00    1:51    8   17:39    0:56    7    4:31 
    6    80   740 Catherine McClure        10 Seminole                  FL   27:14   17    2:54    1:59    4   16:45    0:44   14    4:53 
    7    86   715 Ana Kuykendall           10 Belleair                  FL   27:42    8    2:14    2:33    7   17:32    0:40   11    4:44 
    8    89   846 Olivia Rovin             10 St. Petersburg            FL   28:00   15    2:31    2:17   13   18:53    0:41    1    3:39 
    9    91   723 Marissa Lee              10 Fort Myers                FL   28:31   19    3:15    2:05    6   17:28    1:39    4    4:05 
   10   100   763 Claudia Palm             10 Largo                     FL   28:53   16    2:49    2:40   10   18:27    1:05    3    3:54 
   11   107   805 Jessica Schloth          10 Jacksonville              FL   29:19   11    2:20    2:54    9   18:20    0:43   15    5:03 
   12   116   834 Sarah Weiss              10 St. Petersburg            FL   29:49    7    2:06    2:31   11   18:32    0:36   22    6:06 
   13   119   693 Annamarie Huy            10 Palm Harbor               FL   30:09    3    1:49    2:33   14   19:34    1:10   16    5:06 
   14   124   729 Alixe Lyon               10 Cumming                   GA   30:51   14    2:31    3:21   12   18:52    0:52   17    5:18 
   15   134   654 Erin Fitzsimons          10 Short Hills               NJ   31:24   13    2:29    2:42   15   19:41    0:56   20    5:39 
   16   152   640 Zoe Cuva                 10 Tampa                     FL   32:55   10    2:20    2:35   18   21:58    1:12   12    4:53 
   17   156   794 Kelly Risch              10 Savannah                  GA   33:10   12    2:27    3:49   17   21:29    0:53    8    4:33 
   18   158   787 Riley Redington          10 St. Petersburg            FL   33:20   18    2:58    4:00   16   20:33    1:12   10    4:40 
   19   164   681 Anna Henricks            10 Lakeland                  FL   34:03    4    1:55    4:16   21   22:41    0:36    9    4:36 
   20   184   759 Cassie Oates             10 Chattanooga               TN   36:46   20    3:22    3:48   20   22:28    1:36   18    5:33 
   21     0   619 Brooke Brennan           10 Safety Harbor             FL                         4:06   19   22:23    1:03   21    5:39 
   22     0   791 Emily Rich               10 Gainesville               FL                         2:07   22   23:36    1:12   19    5:36 
DISQUALIFICATIONS
No.   Time    Swim    Tran 1  Bike    Tran 2  Run     
===== ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
  609   22:14    1:50    2:16    9:55    0:49    7:26 
  610   19:24    1:58    2:38   10:05    0:43    4:02 
  612   19:16    2:04    2:29    9:44    1:04    3:57 
  641   26:56    3:10    4:22                    4:28 
  645   25:53    3:31    3:52   12:19    1:00    5:13 
  653   24:05    4:15    2:05   12:10    0:52    4:46 
  659   22:29    2:20    3:03   11:03    1:02    5:02 
  664   18:20    2:10    2:15    8:50    0:44    4:23 
  687   22:33    3:29    2:17   11:06    0:56    4:46 
  688   23:26    3:04    3:27   10:54    1:10    4:52 
  697   18:50    1:45    2:39    9:57    0:31    4:00 
  699   22:19    3:07    2:18   11:37    0:57    4:22 
  700   22:07    2:43    2:29   11:49    0:45    4:22 
  710   21:10    2:38    2:23   10:27    1:05    4:40 
  730   24:15    3:36    3:16   12:03    0:48    4:34 
  741   23:13    3:49    2:29   10:45    1:41    4:31 
  744   22:16    2:20    3:20   10:58    0:59    4:41 
  746   19:33    2:20    2:42    9:31    0:47    4:15 
  753   20:43    2:39    2:19    9:47    1:15    4:44 
  754   23:42    3:50    2:50   10:19    1:15    5:31 
  765   18:51    2:08    2:48    8:35    1:13    4:08 
  781   20:09    2:48    2:18    9:52    0:41    4:32 
  782   18:16    1:45    2:35    9:44    0:41    3:33 
  795   23:17    3:07    4:20   10:31    1:10    4:12 
  824   21:35    3:25    2:36   10:20    0:36    4:41 
  843   22:57    2:42    3:52   11:32    0:44    4:10 
  847   25:50    3:12    4:24   11:49    1:13    5:14 
  850   24:13    2:45    2:22   12:30    0:44    5:54 
 

About Alta Vista Sports | Return to Homepage
P.O. Box 1700 | Deland, FL USA 32721
Tel: 386.736.0002 | email: jboyle@altavistasports.com