Alta Vista Sports

Red Hills Triathlon
1/3 Mile Swim/16 Mile Bike/3.1 Mile Run
April 5, 2008
Tallahassee, FL
Race Director: Kathy McDaris
Timing and Scoring:  Alta Vista Sports
www.altavistasports.com
Results Questions: Krisha@altavistasports.com
USAT PENALTIES LISTED AT BOTTOM
MALE OVERALL CHAMPIONS & RUNNERS UP
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     1   206 Charles Kemeny           33 Tallahassee          FL 1:10:34    1    7:13    1:01    5   42:19    0:46    5   19:18         
    2     2   286 Joe Sroka                24 Tallahassee          FL 1:11:25    5    7:54    0:55    1   41:19    0:43   10   20:36         
    3     3   154 Daniel Crane             24 Tallahassee          FL 1:11:44   17    9:13    1:13    7   42:24    0:39    1   18:17         
TRIATHLON AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  01 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    47   253 Jeremy Richardson        19 Tallahassee          FL 1:25:52    2    9:59    2:20    1   50:56    1:14    1   21:25         
    2   130   111 Colin Abbey              13 Tallahassee          FL 1:38:06    1    8:47    1:25    2 1:00:17    0:39    2   27:00         
MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     5   123 Thomas Barton            21 Miami                FL 1:12:33    1    7:20    0:48    1   44:54    0:32    1   19:01         
    2    21   227 Adam McIntyre            22 Tallahassee          FL 1:19:58    5    9:43    1:29    3   45:51    0:54    4   22:04         
    3    29   139 Austin Boyle             24 Tallahassee          FL 1:21:50    6   10:05    1:37    4   47:50    1:12    3   21:09         
    4    32   257 Logan Roberts            22 Pensacola            FL 1:22:01    9   11:08    2:09    2   45:42    0:58    5   22:06         
    5    46   205 Brendan Kelly            23 Watkinsville         GA 1:25:42    3    9:31    1:31    6   48:52    0:42    9   25:08         
    6    75   144 William Burke            20 Tampa                FL 1:30:20   11   11:40    1:38    8   52:35    0:34    8   23:55         
    7    91   178 Frank Geraci             24 Tallahassee          FL 1:32:21    2    9:05    1:14    7   51:55    1:14   14   28:55         
    8    92   129 Ted Bibby                23 Naples               FL 1:32:22   17   14:10    1:18    5   48:20    1:00   13   27:36         
    9   100   288 Neil Stout               24 Tallahassee          FL 1:33:35   10   11:09    1:57    9   53:01    1:15   10   26:15         
   10   106   296 Raju Vyas                24 Tallahassee          FL 1:35:12    7   10:07    4:56   10   55:48    0:45    7   23:38         
   11   121   230 Mark Milby               20 Athens               GA 1:36:50   15   13:28    2:41   14   59:05    1:19    2   20:19         
   12   122   203 Charlie Kelderhouse      20 Roswell              GA 1:36:50    8   10:49    2:55   13   58:13    1:33    6   23:21         
   13   139   112 Chris Agoranos           20 Tallahassee          FL 1:39:47   12   12:02    2:19   11   57:24    0:45   12   27:19         
   14   161   220 Nicholas Manzoli         23 Tallahassee          FL 1:43:53    4    9:31    2:00   15   59:08    1:33   18   31:43         
   15   168   238 Ryan Nelson              24 Tallahassee          FL 1:44:50   13   13:02    1:42   16 1:02:09    1:27   11   26:32         
   16   178   212 Ryan Knowlton            23 Tallahassee          FL 1:49:16   14   13:28    1:49   17 1:02:30    1:09   17   30:22         
   17   186   136 Gregory Boudreaux        22 Auburn               AL 1:51:36   19   18:14    3:56   12   57:48    1:21   16   30:20         
   18   209   263 Caleb Rutledge           24 Atlanta              GA 1:56:26   16   14:08    5:03   18 1:06:16    2:04   15   28:58         
   19   233   241 Shane Olson              20 Tallahassee          FL 2:06:21   18   15:49    4:32   19 1:10:30    1:01   20   34:31         
   20   255   158 Jared Davis              23 Tallahassee          FL 2:32:08   20   28:25    7:18   20 1:18:48    4:25   19   33:15         
MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    12   121 Stephen Banister         25 Tallahassee          FL 1:15:45    1    7:39    0:51    2   45:38    0:47    4   20:51         
    2    15   185 Jason Graham             29 Tallahassee          FL 1:18:12    8   10:29    1:04    1   45:27    0:50    3   20:24         
    3    16   200 Charlie Johnson          29 Tallahassee          FL 1:18:25    3    9:31    1:22    4   48:10    0:30    2   18:54         
    4    30   271 Aaron Shady              28 Jacksonville         FL 1:22:00    4    9:47    1:27    3   47:20    0:53    9   22:35         
    5    38   113 David Altmaier           27 Tallahassee          FL 1:24:16    7   10:13    2:19   10   51:36    1:40    1   18:30         
    6    42   197 Eric Houge               28 Tallahassee          FL 1:25:13    9   10:32    1:24    8   51:00    1:15    5   21:03         
    7    43   114 Justin Andrews           28 Pelham               AL 1:25:22   10   10:34    1:06    7   49:32    0:44   12   23:27         
    8    51   244 Andrew Park              29 Tallahassee          FL 1:26:54    6   10:05    1:24    5   49:14    0:57   15   25:16         
    9    55   282 Christopher Snyder       26 Niceville            FL 1:27:32   24   13:16    1:19    6   49:29    1:27    7   22:03         
   10    69   233 Devin Morris             27 Gainesville          FL 1:28:52   11   10:39    1:16    9   51:14    0:56   13   24:49         
   11    74   177 Nathaniel Garris         27 Tallahassee          FL 1:30:03   15   11:25    1:22   11   53:04    0:49   11   23:24         
   12    95   175 Zach Galloway            29 Tallahassee          FL 1:32:50   23   12:10    2:52   13   54:26    1:42    6   21:42         
   13    97   124 David Bear               27 Oviedo               FL 1:33:02    2    7:56    1:01   20   57:57    1:13   14   24:58         
   14   116   250 Nathan Prince            26 Tallahassee          FL 1:36:35   21   12:02    3:05   14   54:29    1:02   21   25:59         
   15   119   160 Hugo Debeaubien          28 Tallahassee          FL 1:36:41   13   11:11    2:36   12   54:16    1:36   23   27:05         
   16   120   309 Donald Zentmeyer         26 Tallahassee          FL 1:36:48    5    9:49    2:19   16   56:52    1:53   20   25:56         
   17   125   275 Thomas Simmons           25 Tallahassee          FL 1:37:31   12   11:08    2:57   15   56:28    1:18   18   25:41         
   18   132   295 Nate Vansteenbergen      25 Gainesville          FL 1:38:45   16   11:37    2:06   19   57:55    0:37   22   26:33         
   19   136   222 Aaron Martin             27 Tallahassee          FL 1:39:32   14   11:11    3:05   21   59:15    0:45   16   25:18         
   20   141   268 Craig Schlottman         25 Atlanta              GA 1:40:33   29   14:14    2:59   18   57:48    3:08    8   22:28         
   21   147   273 Wesley Sherman           27 Tallahassee          FL 1:41:16   19   11:54    2:20   23 1:00:41    0:51   17   25:31         
   22   152   232 Ruben Montane            25 Tallahassee          FL 1:42:26   31   14:58    1:27   17   57:14    1:22   25   27:27         
   23   157   299 Michael Watkins          28 Marietta             GA 1:43:22   20   11:58    3:34   22   59:40    1:04   24   27:07         
   24   172   289 Steve Szymanski          25 Tallahassee          FL 1:47:19   30   14:17    2:36   28 1:06:08    0:59   10   23:20         
   25   176   164 Josh Doyle               29 Tallahassee          FL 1:48:51   17   11:38    2:22   30 1:06:18    0:57   26   27:37         
   26   182   216 Mark Levine              25 Tallahassee          FL 1:51:20   25   13:35    3:45   29 1:06:09    2:06   19   25:46         
   27   187   182 David Gillis             25 Tallahassee          FL 1:51:48   18   11:53    4:05   26 1:04:36    0:56   30   30:20         
   28   190   290 Phillip Szymcek          26 Tallahassee          FL 1:52:10   27   13:46    2:21   25 1:03:29    1:10   32   31:25         
   29   199   148 Ben Chastain             28 Atlanta              GA 1:53:50   28   13:51    4:31   24 1:02:58    1:58   31   30:33         
   30   203   240 Nicholas Nunes           28 Tallahassee          FL 1:54:44   22   12:08    2:02   27 1:05:25    1:57   34   33:14         
   31   212   217 Matthew Liebenhaut       29 Dacula               GA 1:57:03   33   15:31    3:36   31 1:08:14    1:01   29   28:44         
   32   215   201 Jay Johnson              28 Tallahassee          FL 1:58:41   36   18:16    2:48   33 1:09:11    0:44   27   27:44         
   33   224   304 Justin Wood              28 Atlanta              GA 2:02:29   35   17:37    3:45   35 1:11:53    0:43   28   28:34         
   34   248   278 Benjamin Smith           28 Tallahassee          FL 2:14:53   34   16:38    5:16   34 1:09:19    1:46   36   41:57         
   35   249   256 Jonathan Roberts         27 Pensacola            FL 2:17:49   37   30:04    4:20   32 1:08:37    2:07   33   32:43         
   36   251   165 Scott Edwards            26 Orlando              FL 2:22:38   32   15:00    3:16   36 1:23:09    1:23   35   39:51         
   37   256   207 Charles Kennedy          29 Tallahassee          FL 2:35:10   26   13:36    2:27   37 1:30:40    1:09   37   47:20         
MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     7   291 James Thompson           32 Tallahassee          FL 1:12:59    1    8:35    0:51    1   41:49    0:44    2   21:01         
    2    14   173 Dillon Fritz             30 Tallahassee          FL 1:18:06    5    9:49    1:13    3   46:00    0:29    1   20:38         
    3    25   168 Jeremy Floyd             32 Tallahassee          FL 1:20:54    9   11:26    1:00    2   44:35    0:44    4   23:11         
    4    58   292 Timothy Thompson         30 Tallahassee          FL 1:27:57    4    9:42    1:49    6   51:18    1:42    6   23:28         
    5    59   184 Nathaniel Goodwin        34 Kennesaw             GA 1:28:00    6   10:04    1:37    9   52:16    0:56    3   23:09         
    6    61   310 Art Zimmet               33 Tallahassee          FL 1:28:12    2    9:09    1:55    7   52:04    1:10    9   23:56         
    7    76   120 Brian Bagwan             34 Tampa                FL 1:30:41   12   13:27    1:36    5   50:42    1:21    7   23:37         
    8    83   128 Frank Betzner            31 Tallahassee          FL 1:31:14   18   15:00    2:23    4   46:49    1:37   10   25:26         
    9    84   223 William Martin           34 Atlanta              GA 1:31:18    7   10:32    2:59   10   52:22    1:39    8   23:49         
   10    99   135 Samuel Borowski          32 Tallahassee          FL 1:33:29    8   11:16    2:22    8   52:11    1:02   14   26:40         
   11   102   248 Brian Poggie             34 Tallahassee          FL 1:34:09   10   11:32    2:28   12   54:57    1:46    5   23:27         
   12   140   307 Ramin Yazdanpanah        30 Tallahassee          FL 1:40:11   15   13:48    2:36   14   56:25    1:01   12   26:23         
   13   145   277 Brian Smalkoski          32 Tallahassee          FL 1:40:48    3    9:20    3:14   15   57:04    1:48   17   29:24         
   14   149   196 Michael Holt             31 St. Petersburg       FL 1:41:26   14   13:41    2:36   11   53:56    1:38   18   29:37         
   15   153   150 Adam Clark               34 Thomasville          GA 1:42:44   17   14:42    2:26   13   55:54    1:43   15   28:00         
   16   159   130 Nels Bjorkquist          34 Tallahassee          FL 1:43:51   11   12:41    2:42   18 1:01:06    0:55   13   26:29         
   17   167   126 Mike Bellamy             31 Tallahassee          FL 1:44:36   16   14:24    3:34   16   58:11    2:20   11   26:10         
   18   196   189 Yusuf Haidermota         33 Tallahassee          FL 1:53:40   19   15:54    3:21   17 1:00:15    1:41   20   32:32         
   19   204   162 Thomas Derzypolski       34 Tallahassee          FL 1:55:13   13   13:41    3:00   20 1:08:49    1:00   16   28:45         
   20   216   302 Chris Wiech              31 Atlanta              GA 1:58:49   21   22:04    3:41   19 1:01:44    1:41   19   29:40         
   21   239   146 Rocky Cabagnot           34 Tallahassee          FL 2:10:24   20   18:33    2:42   21 1:13:08    1:04   21   34:58         
MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     8   149 Kiko Cintron             36 Tallahassee          FL 1:13:15    1    7:31    1:04    2   43:49    0:54    1   19:59         
    2     9   192 Hugh Hartsfield          38 Tallahassee          FL 1:13:30    3    9:10    1:31    1   41:24    1:01    2   20:25         
    3    20   132 Travis Blanton           36 Tallahassee          FL 1:19:26    4    9:28    1:29    3   46:27    0:52    3   21:11         
    4    36   116 Merle Arnold             36 Atlanta              GA 1:23:44    7   11:07    1:54    4   47:35    1:02    4   22:08         
    5    50   188 Michael Hadden           36 Tallahassee          FL 1:26:29    2    9:04    1:39    8   50:50    1:02    6   23:56         
    6    52   274 Jay Shipman              39 Dothan               AL 1:27:00   10   11:57    1:48    6   49:44    1:03    5   22:30         
    7    56   193 Chad Henry               39 Tallahassee          FL 1:27:48    9   11:33    2:30    5   48:04    1:18    7   24:24         
    8    79   306 William Yaakob           39 Tallahassee          FL 1:30:50    6   10:54    1:50    7   50:17    2:03    8   25:47         
    9   103   255 David Roberts            38 Tallahassee          FL 1:34:41   12   13:13    1:27   10   52:48    0:59    9   26:16         
   10   142   147 James Cade               36 Tallahassee          FL 1:40:36    5   10:48    3:53   12   56:18    1:58   10   27:42         
   11   188   300 Joel Webb                35 Tallahassee          FL 1:51:52   11   12:15    3:33   13   59:23    2:16   12   34:26         
   12   207   140 Curtis Bridgeman         37 Tallahassee          FL 1:55:36   14   22:45    4:00   11   54:37    2:25   11   31:50         
   13   238   157 John Dailey              36 Tallahassee          FL 2:10:24   13   18:13    3:31   14 1:12:14    1:28   13   34:59         
   14     0   298 Forrest Warren           38 Enterprise           AL            8   11:30    1:11    9   51:20                              
MALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     6   191 Johnny Harrison          48 Fairhope             AL 1:12:54                                                                
MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    18   152 Stephen Cox              44 Chattanooga          TN 1:19:13    2    9:02    1:02    2   44:13    1:18    5   23:39         
    2    19   293 William Thompson         44 Tallahassee          FL 1:19:22    7   11:01    1:49    3   44:40    1:00    1   20:54         
    3    22   134 Mike Bonn                40 Tallahassee          FL 1:20:02    3   10:10    1:06    5   45:41    0:49    4   22:17         
    4    23   276 Doug Skiles              40 Jacksonville         FL 1:20:11    6   10:46    1:38    4   45:12    1:14    2   21:23         
    5    28   215 Phil Leboutillier Jr     42 Ft. Myers            FL 1:21:40    4   10:14    2:00    6   45:57    1:19    3   22:13         
    6    73   285 Richard Sox              40 Tallahassee          FL 1:30:01    9   11:08    2:14    8   51:03    1:00    7   24:38         
    7    90   125 Geoffrey Becker          41 Tallahassee          FL 1:32:00    5   10:19    2:58   11   52:56    0:47    8   25:01         
    8    94   133 Michael Boll             44 Tallahassee          FL 1:32:28   12   13:23    2:38    7   51:01    1:17    6   24:11         
    9   110   211 David Knight             43 Tallahassee          FL 1:35:43    8   11:02    1:50   10   52:27    1:17   11   29:09         
   10   138   272 Tim Shank                43 Tallahassee          FL 1:39:39   15   15:12    3:41    9   51:47    1:59   10   27:02         
   11   154   181 Ron Gilbert              43 Crawfordville        FL 1:42:47   11   13:07    4:05   13   56:02    2:38    9   26:57         
   12   166   308 Bobby York               44 Tallahassee          FL 1:44:29   13   13:41    1:49   14   57:05    1:01   12   30:54         
   13   171   261 Jim Rossi                43 Tallahassee          FL 1:46:42   10   11:56    3:39   12   53:08    2:54   14   35:07         
   14   236   122 Thomas Barrett           41 Tallahassee          FL 2:09:34   14   14:39    2:44   15 1:14:36    2:51   13   34:46         
   15     0   301 Michael Weyant           43 Tallahassee          FL            1    7:55    1:04    1   42:19                              
MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    11   138 Jeffrey Bowman           47 Tallahassee          FL 1:15:25    1    9:10    0:59    1   41:53    0:34    2   22:50         
    2    31   153 T. Alan Cox              48 Tallahassee          FL 1:22:00    3   10:14    1:20    3   47:39    0:45    1   22:04         
    3    44   287 Alex Steverson           48 Tallahassee          FL 1:25:28    5   10:56    1:43    6   48:17    0:59    4   23:36         
    4    45   172 Ed Frisbee               48 Ft. Walton Beach     FL 1:25:32    4   10:28    1:34    2   45:59    1:14    5   26:19         
    5    54   262 Frank Rudd               45 Tallahassee          FL 1:27:16    2    9:24    1:35    9   51:43    1:11    3   23:25         
    6    62   265 Keith Sasser             45 Kinston              AL 1:28:19    6   10:58    1:19    5   48:05    0:39    8   27:20         
    7    70   221 Michael Marchman         47 Dothan               AL 1:29:31    7   11:00    1:41    4   47:41    1:14   10   27:56         
    8    96   155 Ted Crowley              45 Tallahassee          FL 1:32:56    8   12:01    2:21    7   49:55    1:54    6   26:47         
    9   109   252 Richard, Jr Reid         46 Jacksonville         FL 1:35:23    9   12:07    3:05    8   51:12    1:12    9   27:49         
   10   200   208 Patrick Kennell          48 Tallahassee          FL 1:54:10   10   13:01    3:05   10 1:10:15    1:02    7   26:49         
MALE GRANDMASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    24   163 Kevin Deyo               51 Tallahassee          FL 1:20:49    1    8:58    1:27    4   46:50    0:55    3   22:40         
MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    34   194 Jay Herring              51 Jacksonville         FL 1:23:03    4   11:53    1:26    1   46:39    1:00    1   22:06         
    2    65   247 David Phillips           51 Tallahassee          FL 1:28:23    3   11:12    1:25    2   50:11    1:16    2   24:22         
    3    82   229 Paul Michael             51 Monticello           FL 1:31:12    5   12:37    1:33    3   50:50    1:14    3   24:59         
    4   101   266 Lee Scarboro             50 Tallahassee          FL 1:34:02    2   11:06    3:11    4   50:57    1:18    4   27:32         
    5   151   279 David Smith              51 Tallahassee          FL 1:42:17    1   10:24    2:14    5   59:10    1:23    5   29:08         
    6     0   190 David, Jr Harlan         52 Tallahassee          FL            6   29:00                                                   
MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    35   235 Dale Nash                58 Dothan               AL 1:23:44    2   12:30    1:19    1   45:32    0:45    1   23:40         
    2    81   170 Donald Foulke            55 Monticello           FL 1:30:57    1   12:22    2:19    2   49:36    1:24    2   25:18         
    3   229   209 Pete Kerwin              56 Tallahassee          FL 2:05:11    3   13:37    3:43    3   59:50    2:46    4   45:16         
    4   250   237 Daniel Nelson            57 Ft. Walton Beach     FL 2:19:28    4   15:59    3:25    4 1:12:05    2:27    5   45:35         
    5   252   159 William Davis            56 Tallahassee          FL 2:23:09    5   19:23    7:16    5 1:18:48    4:28    3   33:15         
MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    27   225 Larry Mayse              60 Alpharetta           GA 1:21:12    1    9:26    1:22    1   46:43    1:09    1   22:34         
    2    57   115 Jerry Armstrong          61 Dothan               AL 1:27:57    4   13:00    2:38    2   47:47    1:07    2   23:26         
    3   107   117 Rick Ashton              62 Tallahassee          FL 1:35:15    3   12:23    1:49    3   49:19    2:08    3   29:38         
    4   217   204 Robert Kelley Jr         61 Ft. White            FL 2:00:25    6   15:33    4:40    6 1:04:25    1:11    4   34:37         
    5   230   283 Eric Snyder              64 Niceville            FL 2:05:31    7   21:25    1:40    4 1:01:38    1:42    5   39:09         
    6   234   226 Rick McClure             63 Tallahassee          FL 2:07:13    5   15:19    3:52    5 1:03:50    2:41    6   41:34         
    7     0   156 Rob Cunningham           60 Tallahassee          FL            2   12:20                                                   
MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   127   166 Eric Elbel Sr            66 Marietta             GA 1:37:50    1   12:59    1:32    1   51:06    1:50    1   30:26         
MALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   221   213 Charles Law              71 Dothan               AL 2:01:35    1   22:21    4:07    1 1:00:44    2:03    1   32:23         
MALE AGE GROUP:  75 - 79
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
MALE AGE GROUP:  80 - 84
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
MALE AGE GROUP:  85 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
CLYDESDALE:  01 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    49   258 Scott Robertson          31 Tallahassee          FL 1:26:27    3   11:53    1:59    1   47:11    1:26    1   23:59         
    2    87   228 Mark McNees              39 Tallahassee          FL 1:31:24    2   10:40    1:09    2   51:34    0:55    2   27:08         
    3   123   267 Thomas Scheer            36 Atlanta              GA 1:37:01    1   10:08    1:16    3   53:55    0:48    3   30:56         
    4   195   280 Thomas Smith             34 Tallahassee          FL 1:53:27    6   13:56    2:27    4   59:46    1:23    5   35:57         
    5   226   176 Timothy Garding          30 Tallahassee          FL 2:03:49    5   13:55    3:40    5 1:06:25    1:44    6   38:07         
    6   228   151 Chris Corzine            31 Tallahassee          FL 2:05:00    4   13:32    3:06    6 1:13:53    1:29    4   33:00         
CLYDESDALE:  40 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    53   174 Russel Frydenborg        53 Tallahassee          FL 1:27:07                                                                
    2   111   243 Robert Palmer            47 Tallahassee          FL 1:36:15    1   10:26    2:12    1   51:31    1:24    2   30:44         
    3   133   119 William Ayers            43 Tallahassee          FL 1:39:00    2   10:32    1:58    2   52:06    0:37    4   33:48         
    4   143   269 Allen Secreast           42 Tallahassee          FL 1:40:40    3   13:15    3:20    3   54:38    1:58    1   27:31         
    5   193   264 Tom Ryan                 45 Brooklyn             NY 1:52:34    5   17:43    3:07    4   56:28    2:37    3   32:40         
    6   241   137 Mark Bourne              47 Covington            LA 2:11:52    4   15:03    3:58    5 1:15:20    2:35    5   34:57         
MALE COLLEGIATE
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    10   180 Kendrick Gibson          24 Guntersville         AL 1:14:20    1    8:29    0:41    1   44:24    0:46    1   20:02         
    2    17   236 Ted Nathanson            20 Baton Rouge          LA 1:19:01    5    9:53    1:02    2   46:31    0:59    2   20:38         
    3    33   141 J. Bruhn                 19 Birmingham           AL 1:22:37    6   10:09    1:13    3   47:06    0:54    6   23:16         
    4    37   127 Marc Bentz               23 Tallahassee          FL 1:23:47    2    9:41    1:13    5   49:03    0:39    5   23:14         
    5    60   145 Justin Byrd              21 Alpharetta           GA 1:28:11    7   10:45    1:50    6   50:28    0:54    7   24:16         
    6    63   183 Conrad Gleber            21 Tallahassee          FL 1:28:23    3    9:41    1:25    8   51:27    0:58    9   24:54         
    7    64   249 Andrew Price             20 Brimingham           AL 1:28:23   11   14:45    2:16    4   48:57    0:56    3   21:32         
    8    71   142 Erik Bryan               21 Melbourne Beach      FL 1:29:36    4    9:43    1:30    9   52:03    0:51   10   25:31         
    9    89   246 Christopher Perry        19 Roswell              GA 1:31:55   10   12:38    1:48   10   54:00    0:50    4   22:40         
   10    98   281 Zachary Smith            23 Tallahassee          FL 1:33:05    9   11:13    1:40    7   50:50    0:30   11   28:54         
   11   150   303 Shelton Williams         31 Tallahassee          FL 1:41:31    8   11:12    3:25   11 1:01:08    1:23    8   24:26         
FEMALE OVERALL CHAMPIONS & RUNNERS UP
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    13    51 Stephanie Liles          36 Tallahassee          FL 1:16:28   14   10:25    1:04    1   44:17    0:48    1   19:55         
    2    26    67 Brook Pace               29 Tallahassee          FL 1:21:00    2    8:38    1:51    2   45:38    0:49    7   24:06         
    3    40    83 Karen Sandrik            25 Tallahassee          FL 1:24:50    5    9:29    1:26    4   49:08    0:41    8   24:08         
TRIATHLON AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  01 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    85    17 Alicia Christie          23 Tallahassee          FL 1:31:19   10   12:18    1:13    1   52:24    1:02    1   24:24         
    2   113    19 Erica Cowin              22 Tallahassee          FL 1:36:26    7   11:50    1:13    3   54:50    1:18    4   27:17         
    3   124    43 Amy Kelderhouse          23 Auburn               AL 1:37:27    8   11:56    1:34    5   58:23    0:56    2   24:39         
    4   129     5 Stephanie Barraco        24 Tallahassee          FL 1:38:04    1    8:35    2:22    4   57:50    0:52    7   28:27         
    5   137     6 Crystal Bickoff          23 Odessa               FL 1:39:39    2    9:37    2:06    6   58:58    1:03    6   27:57         
    6   146   106 Whitney Wessels          20 Tallahassee          FL 1:41:06    3    9:39    2:08    7   59:10    0:51    8   29:20         
    7   163    76 Sage Reimer              24 Tallahassee          FL 1:43:59    4   10:39    2:23   10 1:02:37    0:45    5   27:37         
    8   165    39 Sandy Holt               23 Tallahassee          FL 1:44:22    6   11:15    1:58    2   54:38    1:01   16   35:33         
    9   173    26 Lauren Fiasconaro        24 Tallahassee          FL 1:47:26    9   12:12    3:00   11 1:05:11    1:34    3   25:32         
   10   184    89 Rachel Sizemore          23 Tallahassee          FL 1:51:28   15   13:49    2:45    8 1:01:14    0:46   13   32:57         
   11   189    18 Loryn Conte              22 Tallahassee          FL 1:52:05   11   12:48    3:00    9 1:01:56    1:55   12   32:27         
   12   206    74 Jessica Pulsifer         24 Tallahassee          FL 1:55:14   13   13:30    3:10   13 1:07:57    1:11    9   29:28         
   13   219    14 Lee Carella              22 Tallahassee          FL 2:01:32   16   14:02    3:27   12 1:07:34    1:06   15   35:24         
   14   220    13 Catherine Carella        23 Tallahassee          FL 2:01:32    5   10:48    2:09   14 1:07:59    0:51   17   39:46         
   15   222    79 Katherine Rutledge       23 Atlanta              GA 2:01:53   12   13:12    4:21   16 1:12:08    2:18   10   29:56         
   16   223    81 Lauren Salvani           21 Tallahassee          FL 2:02:06   17   15:10    2:41   15 1:09:45    1:10   14   33:22         
   17   245    37 Mandy Hamilton           24 Tallahassee          FL 2:13:37   14   13:46    3:44   17 1:23:33    2:39   11   29:56         
FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    66    53 Kathleen Lotterhos       28 Tallahassee          FL 1:28:26    5   12:06    1:13    1   50:07    0:53    4   24:09         
    2    68    95 Olivia Swedberg          25 Tallahassee          FL 1:28:50    7   13:02    1:01    2   50:56    1:03    1   22:52         
    3    80    98 Heidi Thompson           29 Tallahassee          FL 1:30:52    2   10:15    1:16    3   51:31    1:02    6   26:51         
    4    88    41 Cristina Hughes          25 Tallahassee          FL 1:31:25   10   13:08    2:16    4   52:00    0:58    2   23:05         
    5   114    25 Desaree Dreher           26 Tallahassee          FL 1:36:30   15   13:56    1:36    6   56:35    1:08    3   23:17         
    6   131    64 Michelina Messina        27 Tallahassee          FL 1:38:34    4   11:03    2:53    9   57:55    1:34    5   25:11         
    7   135    80 Rebecca Saitz            26 Boca Raton           FL 1:39:08    3   10:15    1:39    7   57:28    1:06    7   28:43         
    8   174     4 Jennifer Barnhill        25 Tallahassee          FL 1:48:31    1    9:25    2:19    5   55:38    1:34   19   39:36         
    9   175    84 Marianna Sarkisyan       27 Tallahassee          FL 1:48:44    8   13:04    2:44    8   57:29    1:43   10   33:46         
   10   180    32 Erin Glover              28 Tallahassee          FL 1:50:10   11   13:26    3:29   11 1:01:56    1:42    9   29:39         
   11   185     7 Jessica Blocker          25 Tallahassee          FL 1:51:34   14   13:50    2:15   10 1:00:07    1:03   12   34:20         
   12   202    28 Allison Fogt             26 Tallahassee          FL 1:54:33    9   13:04    3:56   15 1:07:07    1:44    8   28:44         
   13   210   105 Judith Watkins           28 Marietta             GA 1:56:35    6   12:08    2:37   12 1:04:23    1:53   16   35:35         
   14   218    86 Debra Shelfi             27 Tallahassee          FL 2:01:30   13   13:44    2:40   16 1:08:04    0:58   17   36:05         
   15   231    69 Celeste Perrino          28 Tampa                FL 2:05:42   19   19:42    4:21   13 1:05:21    1:45   13   34:35         
   16   232    42 Melanie Humlicek         28 St. Petersburg       FL 2:05:42   20   19:42    4:20   14 1:05:23    1:43   14   34:35         
   17   244    47 Audrey Koecher           25 Tallahassee          FL 2:13:25   17   15:30    0:48   19 1:19:05    2:50   15   35:14         
   18   246    87 Melanie Shoemaker        28 Orlando              FL 2:13:41   18   17:34    4:31   17 1:14:16    0:50   18   36:32         
   19   247     2 Wendi Adelson            29 Tallahassee          FL 2:14:27   16   14:55    4:14   20 1:20:07    1:14   11   33:59         
   20   254    63 Megan Menagh             28 Orlando              FL 2:24:22   12   13:34    4:33   18 1:18:12    2:10   20   45:55         
FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    67   108 Ranney Wiesemann         33 Atlanta              GA 1:28:27    1    9:53    2:34    1   51:36    1:16    1   23:10         
    2   105    77 Jenny Robertson          31 Tallahassee          FL 1:35:10    3   10:17    2:01    3   55:05    1:28    3   26:21         
    3   128    96 Charlee Taylor           30 Tallahassee          FL 1:37:52    8   12:56    2:30    4   55:18    0:46    4   26:24         
    4   156    33 Emma Good                34 Tallahassee          FL 1:43:02    5   12:04    3:05    7   58:50    1:02    5   28:03         
    5   158    10 Noaa Bujanover           30 Tallahassee          FL 1:43:28    9   13:36    1:30    6   58:18    0:51    7   29:14         
    6   162    90 Karen Smith              34 Tallahassee          FL 1:43:56    7   12:38    3:08    5   57:34    2:25    6   28:12         
    7   169    22 Chrissy Delameter        33 Marianna             FL 1:45:35   13   15:27    3:28    2   54:23    1:40    8   30:38         
    8   192    12 Kelley Campbell          33 Land O' Lakes        FL 1:52:32    4   11:36    2:35    9 1:05:03    1:21   10   31:58         
    9   201   102 Lisa Umana               32 Tallahassee          FL 1:54:23   10   13:55    2:58    8 1:01:39    2:27   12   33:26         
   10   208    11 Amy Cade                 34 Tallahassee          FL 1:56:11    6   12:26    3:19   10 1:05:09    2:34   11   32:44         
   11   211    72 Carrie May Poniewaz      31 Tallahassee          FL 1:56:41   11   14:04    3:01   11 1:14:47    0:47    2   24:03         
   12   237    24 Heather Doran            34 Tallahassee          FL 2:10:16    2   10:05    1:48   12 1:26:16    1:23    9   30:47         
   13   259    73 Samantha Powers          33 Orlando              FL 2:57:38   12   15:01   10:21   13 1:34:09    4:17   13   53:53         
FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   108    93 Alice Still              37 Enterprise           AL 1:35:21    2   11:25    2:19    1   52:29    1:20    2   27:50         
    2   117    34 Rachael Greene           37 St. Augustine Beach  FL 1:36:38    4   12:22    2:56    2   54:20    1:04    1   25:58         
    3   181    62 Shannon McNees           38 Tallahassee          FL 1:50:57    5   13:57    4:09    4 1:01:09    1:27    3   30:18         
    4   191    59 Marguerite McCauley      38 Tallahassee          FL 1:52:26    6   15:18    2:46    3   59:39    3:22    4   31:23         
    5   213    36 Kelli Hadden             35 Tallahassee          FL 1:57:54    3   11:32    3:59    6 1:04:07    3:22    5   34:55         
    6   227    45 Elizabeth King           38 Tallahassee          FL 2:04:10    8   20:29    3:10    5 1:01:12    3:06    6   36:15         
    7   240    55 Melissa Martin           39 Tallahassee          FL 2:11:48    7   15:55    4:23    7 1:09:48    4:02    7   37:40         
    8   253    46 Kristina Klein           35 Atlanta              GA 2:24:21    1    9:09    8:57    8 1:18:13    2:10    8   45:54         
FEMALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    41    38 Lisa Harrison            44 Fairhope             AL 1:25:06    2   10:32    1:32    1   45:45    1:21    3   25:58         
FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    86    35 Susan Haag               42 Jacksonville         FL 1:31:20    5   12:37    1:26    1   49:09    1:16    3   26:53         
    2   112    85 Trish Sasser             43 Kinston              AL 1:36:16    6   12:39    2:26    2   53:36    0:54    2   26:43         
    3   115    58 Karen McBroom            40 Tallahassee          FL 1:36:33    2   11:14    2:30    3   54:00    1:41    4   27:10         
    4   134    20 Cathy Cushing            40 Tallahassee          FL 1:39:04    4   12:25    2:32    5   57:04    1:41    1   25:23         
    5   160    31 Frances Gilbert          41 Crawfordville        FL 1:43:52    1   10:35    2:49    4   54:42    1:30    9   34:18         
    6   164    16 Christine Carson         40 Tallahassee          FL 1:44:16    7   12:45    4:09    6   57:13    1:27    5   28:44         
    7   179    70 Lynda Pfundstein         43 Tallahassee          FL 1:49:27    8   12:51    3:01    7 1:00:21    1:52    6   31:24         
    8   198    78 Tina Rucker              40 Tallahassee          FL 1:53:42    3   12:24    3:54    8 1:03:06    1:45    8   32:35         
    9   214    92 Susan Stephens           41 Tallahassee          FL 1:58:36    9   15:40    4:24    9 1:04:57    1:59    7   31:39         
FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    93    29 Sara Fulghum             45 Tallahassee          FL 1:32:25    1   11:26    1:09    1   51:08    1:07    2   27:38         
    2   126   101 Tamora Thompson          46 Tallahassee          FL 1:37:45    2   12:35    1:38    2   53:26    1:03    3   29:04         
    3   155    52 Kathy Lindsay            49 Tallahassee          FL 1:42:59    3   13:13    3:05    3   57:16    1:58    1   27:30         
    4   197    15 Rhonda Carroll           45 Tallahassee          FL 1:53:42    4   14:16    4:18    4 1:03:15    1:48    4   30:07         
    5   225   103 Jan Verhagen             46 Tallahassee          FL 2:03:28    5   15:52    4:45    5 1:09:13    1:20    5   32:20         
    6   258    49 Jennifer Lavia           45 Tallahassee          FL 2:52:04    6   18:55    7:33    6 1:34:26    1:17    6   49:55         
FEMALE GRANDMASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    78     8 Susan Briers             53 St. Augustine        FL 1:30:49    3   11:33    1:31    1   50:50    1:19    1   25:36         
FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   148   110 Bonnie Wright            53 Tallahassee          FL 1:41:24    1    9:58    1:45    1   58:35    1:23    1   29:44         
    2     0    23 Terri Derkum             50 Neptune Beach        FL            2   14:03    2:24    2   58:46                              
FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   144   104 Susan Wallis             56 Ponte Vedra Beach    FL 1:40:44    1   10:48    1:55    1   54:27    1:24    2   32:12         
    2   170    57 Linda Mayse              58 Alpharetta           GA 1:46:13    2   13:27    3:11    2 1:01:09    1:23    1   27:06         
FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
FEMALE AGE GROUP:  65 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
FEMALE AGE GROUP:  75 - 79
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
FEMALE AGE GROUP:  80 - 84
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
FEMALE AGE GROUP:  85 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
ATHENA:  01 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   194    65 Melissa Murray           29 Tallahassee          FL 1:52:41    2   12:41    3:14    1 1:03:30    1:23    1   31:54         
    2   235    71 Jamie Pitts              32 Tallahassee          FL 2:09:33    4   13:47    3:08    4 1:08:39    2:47    2   41:14         
    3   242    94 Stephanie Striefel       30 West Palm Beach      FL 2:12:33    1   12:29    3:11    3 1:06:19    5:36    4   44:59         
    4   243    50 Barbara Leach            38 Orlando              FL 2:12:46    5   15:16    5:44    2 1:05:00    4:21    3   42:27         
    5   257    99 Lori Thompson            29 Altamonte Springs    FL 2:39:27    3   13:43    3:34    5 1:29:07    2:22    5   50:42         
ATHENA:  40 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   177    61 Maria McIntire           42 Shalimar             FL 1:49:12    1   14:38    2:26    1   56:55    1:43    1   33:31         
FEMALE COLLEGIATE
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    39    30 Hannah Gerber            29 Tuscaloosa           AL 1:24:37    2    9:27    0:59    2   49:34    0:42    1   23:55         
    2    48    44 Kayla Kielar             25 Gainesville          FL 1:25:53    3   10:25    1:09    1   48:25    0:52    3   25:03         
    3    72     9 Elizabeth Broadhead      20 Tuscaloosa           AL 1:29:59    5   11:11    1:21    4   52:40    0:46    2   24:03         
    4    77    82 Christine Sanchez        31 Tallahassee          FL 1:30:42    1    8:25    2:29    3   51:38    1:14    5   26:58         
    5   104    40 Lyndsey Hornbuckle       30 Tallahassee          FL 1:35:01    7   12:20    1:43    5   54:10    0:49    4   26:01         
    6   118   109 Sarita Williams          19 Tuscaloosa           AL 1:36:41    4   11:03    1:16    6   55:55    1:19    6   27:10         
    7   183    91 Marion Steinberg         19 Tuscaloosa           AL 1:51:24    6   12:07    2:32    8 1:07:59    0:42    7   28:06         
    8   205     3 Kaitlyn Bagnato          23 Tallahassee          FL 1:55:14    8   13:30    3:10    7 1:07:55    1:13    8   29:28         
USAT PENALTY LIST 
Alta Vista Sports cannot address penalty issues
Penalty Issues: Head USAT Referee
No.   Rule Violation                           Time    
===== ======================================== ======= 
DISQUALIFICATIONS
No.   Rule Violation                           Time    Swim    Tran 1  Bike    Tran 2  Run     
===== ======================================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
  214 3.4m Wave Start                          1:12:25    4:16    1:14   45:25    0:51   20:41 
 
Red Hills Triathlon
1/3 Mile Swim/16 Mile Bike/3.1 Mile Run
April 5, 2008
Tallahassee, FL
Race Director: Kathy McDaris
Timing and Scoring:  Alta Vista Sports
www.altavistasports.com
Results Questions: Krisha@altavistasports.com
OVERALL RESULTS
Place No.   Name                    Sex Age City                 St Time    
===== ===== ======================= === === ==================== == ======= 
    1   206 Charles Kemeny          M    33 Tallahassee          FL 1:10:34 
    2   286 Joe Sroka               M    24 Tallahassee          FL 1:11:25 
    3   154 Daniel Crane            M    24 Tallahassee          FL 1:11:44 
    4   123 Thomas Barton           M    21 Miami                FL 1:12:33 
    5   191 Johnny Harrison         M    48 Fairhope             AL 1:12:54 
    6   291 James Thompson          M    32 Tallahassee          FL 1:12:59 
    7   149 Kiko Cintron            M    36 Tallahassee          FL 1:13:15 
    8   192 Hugh Hartsfield         M    38 Tallahassee          FL 1:13:30 
    9   180 Kendrick Gibson         M    24 Guntersville         AL 1:14:20 
   10   138 Jeffrey Bowman          M    47 Tallahassee          FL 1:15:25 
   11   121 Stephen Banister        M    25 Tallahassee          FL 1:15:45 
   12    51 Stephanie Liles         F    36 Tallahassee          FL 1:16:28 
   13   173 Dillon Fritz            M    30 Tallahassee          FL 1:18:06 
   14   185 Jason Graham            M    29 Tallahassee          FL 1:18:12 
   15   200 Charlie Johnson         M    29 Tallahassee          FL 1:18:25 
   16   236 Ted Nathanson           M    20 Baton Rouge          LA 1:19:01 
   17   152 Stephen Cox             M    44 Chattanooga          TN 1:19:13 
   18   293 William Thompson        M    44 Tallahassee          FL 1:19:22 
   19   132 Travis Blanton          M    36 Tallahassee          FL 1:19:26 
   20   227 Adam McIntyre           M    22 Tallahassee          FL 1:19:58 
   21   134 Mike Bonn               M    40 Tallahassee          FL 1:20:02 
   22   276 Doug Skiles             M    40 Jacksonville         FL 1:20:11 
   23   163 Kevin Deyo              M    51 Tallahassee          FL 1:20:49 
   24   168 Jeremy Floyd            M    32 Tallahassee          FL 1:20:54 
   25    67 Brook Pace              F    29 Tallahassee          FL 1:21:00 
   26   225 Larry Mayse             M    60 Alpharetta           GA 1:21:12 
   27   215 Phil Leboutillier Jr    M    42 Ft. Myers            FL 1:21:40 
   28   139 Austin Boyle            M    24 Tallahassee          FL 1:21:50 
   29   271 Aaron Shady             M    28 Jacksonville         FL 1:22:00 
   30   153 T. Alan Cox             M    48 Tallahassee          FL 1:22:00 
   31   257 Logan Roberts           M    22 Pensacola            FL 1:22:01 
   32   141 J. Bruhn                M    19 Birmingham           AL 1:22:37 
   33   194 Jay Herring             M    51 Jacksonville         FL 1:23:03 
   34   235 Dale Nash               M    58 Dothan               AL 1:23:44 
   35   116 Merle Arnold            M    36 Atlanta              GA 1:23:44 
   36   127 Marc Bentz              M    23 Tallahassee          FL 1:23:47 
   37   113 David Altmaier          M    27 Tallahassee          FL 1:24:16 
   38    30 Hannah Gerber           F    29 Tuscaloosa           AL 1:24:37 
   39    83 Karen Sandrik           F    25 Tallahassee          FL 1:24:50 
   40    38 Lisa Harrison           F    44 Fairhope             AL 1:25:06 
   41   197 Eric Houge              M    28 Tallahassee          FL 1:25:13 
   42   114 Justin Andrews          M    28 Pelham               AL 1:25:22 
   43   287 Alex Steverson          M    48 Tallahassee          FL 1:25:28 
   44   172 Ed Frisbee              M    48 Ft. Walton Beach     FL 1:25:32 
   45   205 Brendan Kelly           M    23 Watkinsville         GA 1:25:42 
   46   253 Jeremy Richardson       M    19 Tallahassee          FL 1:25:52 
   47    44 Kayla Kielar            F    25 Gainesville          FL 1:25:53 
   48   258 Scott Robertson         M    31 Tallahassee          FL 1:26:27 
   49   188 Michael Hadden          M    36 Tallahassee          FL 1:26:29 
   50   244 Andrew Park             M    29 Tallahassee          FL 1:26:54 
   51   274 Jay Shipman             M    39 Dothan               AL 1:27:00 
   52   174 Russel Frydenborg       M    53 Tallahassee          FL 1:27:07 
   53   262 Frank Rudd              M    45 Tallahassee          FL 1:27:16 
   54   282 Christopher Snyder      M    26 Niceville            FL 1:27:32 
   55   193 Chad Henry              M    39 Tallahassee          FL 1:27:48 
   56   115 Jerry Armstrong         M    61 Dothan               AL 1:27:57 
   57   292 Timothy Thompson        M    30 Tallahassee          FL 1:27:57 
   58   184 Nathaniel Goodwin       M    34 Kennesaw             GA 1:28:00 
   59   145 Justin Byrd             M    21 Alpharetta           GA 1:28:11 
   60   310 Art Zimmet              M    33 Tallahassee          FL 1:28:12 
   61   265 Keith Sasser            M    45 Kinston              AL 1:28:19 
   62   183 Conrad Gleber           M    21 Tallahassee          FL 1:28:23 
   63   249 Andrew Price            M    20 Brimingham           AL 1:28:23 
   64   247 David Phillips          M    51 Tallahassee          FL 1:28:23 
   65    53 Kathleen Lotterhos      F    28 Tallahassee          FL 1:28:26 
   66   108 Ranney Wiesemann        F    33 Atlanta              GA 1:28:27 
   67    95 Olivia Swedberg         F    25 Tallahassee          FL 1:28:50 
   68   233 Devin Morris            M    27 Gainesville          FL 1:28:52 
   69   221 Michael Marchman        M    47 Dothan               AL 1:29:31 
   70   142 Erik Bryan              M    21 Melbourne Beach      FL 1:29:36 
   71     9 Elizabeth Broadhead     F    20 Tuscaloosa           AL 1:29:59 
   72   285 Richard Sox             M    40 Tallahassee          FL 1:30:01 
   73   177 Nathaniel Garris        M    27 Tallahassee          FL 1:30:03 
   74   144 William Burke           M    20 Tampa                FL 1:30:20 
   75   120 Brian Bagwan            M    34 Tampa                FL 1:30:41 
   76    82 Christine Sanchez       F    31 Tallahassee          FL 1:30:42 
   77     8 Susan Briers            F    53 St. Augustine        FL 1:30:49 
   78   306 William Yaakob          M    39 Tallahassee          FL 1:30:50 
   79    98 Heidi Thompson          F    29 Tallahassee          FL 1:30:52 
   80   170 Donald Foulke           M    55 Monticello           FL 1:30:57 
   81   229 Paul Michael            M    51 Monticello           FL 1:31:12 
   82   128 Frank Betzner           M    31 Tallahassee          FL 1:31:14 
   83   223 William Martin          M    34 Atlanta              GA 1:31:18 
   84    17 Alicia Christie         F    23 Tallahassee          FL 1:31:19 
   85    35 Susan Haag              F    42 Jacksonville         FL 1:31:20 
   86   228 Mark McNees             M    39 Tallahassee          FL 1:31:24 
   87    41 Cristina Hughes         F    25 Tallahassee          FL 1:31:25 
   88   246 Christopher Perry       M    19 Roswell              GA 1:31:55 
   89   125 Geoffrey Becker         M    41 Tallahassee          FL 1:32:00 
   90   178 Frank Geraci            M    24 Tallahassee          FL 1:32:21 
   91   129 Ted Bibby               M    23 Naples               FL 1:32:22 
   92    29 Sara Fulghum            F    45 Tallahassee          FL 1:32:25 
   93   133 Michael Boll            M    44 Tallahassee          FL 1:32:28 
   94   175 Zach Galloway           M    29 Tallahassee          FL 1:32:50 
   95   155 Ted Crowley             M    45 Tallahassee          FL 1:32:56 
   96   124 David Bear              M    27 Oviedo               FL 1:33:02 
   97   281 Zachary Smith           M    23 Tallahassee          FL 1:33:05 
   98   135 Samuel Borowski         M    32 Tallahassee          FL 1:33:29 
   99   288 Neil Stout              M    24 Tallahassee          FL 1:33:35 
  100   266 Lee Scarboro            M    50 Tallahassee          FL 1:34:02 
  101   248 Brian Poggie            M    34 Tallahassee          FL 1:34:09 
  102   255 David Roberts           M    38 Tallahassee          FL 1:34:41 
  103    40 Lyndsey Hornbuckle      F    30 Tallahassee          FL 1:35:01 
  104    77 Jenny Robertson         F    31 Tallahassee          FL 1:35:10 
  105   296 Raju Vyas               M    24 Tallahassee          FL 1:35:12 
  106   117 Rick Ashton             M    62 Tallahassee          FL 1:35:15 
  107    93 Alice Still             F    37 Enterprise           AL 1:35:21 
  108   252 Richard, Jr Reid        M    46 Jacksonville         FL 1:35:23 
  109   211 David Knight            M    43 Tallahassee          FL 1:35:43 
  110   243 Robert Palmer           M    47 Tallahassee          FL 1:36:15 
  111    85 Trish Sasser            F    43 Kinston              AL 1:36:16 
  112    19 Erica Cowin             F    22 Tallahassee          FL 1:36:26 
  113    25 Desaree Dreher          F    26 Tallahassee          FL 1:36:30 
  114    58 Karen McBroom           F    40 Tallahassee          FL 1:36:33 
  115   250 Nathan Prince           M    26 Tallahassee          FL 1:36:35 
  116    34 Rachael Greene          F    37 St. Augustine Beach  FL 1:36:38 
  117   109 Sarita Williams         F    19 Tuscaloosa           AL 1:36:41 
  118   160 Hugo Debeaubien         M    28 Tallahassee          FL 1:36:41 
  119   309 Donald Zentmeyer        M    26 Tallahassee          FL 1:36:48 
  120   230 Mark Milby              M    20 Athens               GA 1:36:50 
  121   203 Charlie Kelderhouse     M    20 Roswell              GA 1:36:50 
  122   267 Thomas Scheer           M    36 Atlanta              GA 1:37:01 
  123    43 Amy Kelderhouse         F    23 Auburn               AL 1:37:27 
  124   275 Thomas Simmons          M    25 Tallahassee          FL 1:37:31 
  125   101 Tamora Thompson         F    46 Tallahassee          FL 1:37:45 
  126   166 Eric Elbel Sr           M    66 Marietta             GA 1:37:50 
  127    96 Charlee Taylor          F    30 Tallahassee          FL 1:37:52 
  128     5 Stephanie Barraco       F    24 Tallahassee          FL 1:38:04 
  129   111 Colin Abbey             M    13 Tallahassee          FL 1:38:06 
  130    64 Michelina Messina       F    27 Tallahassee          FL 1:38:34 
  131   295 Nate Vansteenbergen     M    25 Gainesville          FL 1:38:45 
  132   119 William Ayers           M    43 Tallahassee          FL 1:39:00 
  133    20 Cathy Cushing           F    40 Tallahassee          FL 1:39:04 
  134    80 Rebecca Saitz           F    26 Boca Raton           FL 1:39:08 
  135   222 Aaron Martin            M    27 Tallahassee          FL 1:39:32 
  136     6 Crystal Bickoff         F    23 Odessa               FL 1:39:39 
  137   272 Tim Shank               M    43 Tallahassee          FL 1:39:39 
  138   112 Chris Agoranos          M    20 Tallahassee          FL 1:39:47 
  139   307 Ramin Yazdanpanah       M    30 Tallahassee          FL 1:40:11 
  140   268 Craig Schlottman        M    25 Atlanta              GA 1:40:33 
  141   147 James Cade              M    36 Tallahassee          FL 1:40:36 
  142   269 Allen Secreast          M    42 Tallahassee          FL 1:40:40 
  143   104 Susan Wallis            F    56 Ponte Vedra Beach    FL 1:40:44 
  144   277 Brian Smalkoski         M    32 Tallahassee          FL 1:40:48 
  145   106 Whitney Wessels         F    20 Tallahassee          FL 1:41:06 
  146   273 Wesley Sherman          M    27 Tallahassee          FL 1:41:16 
  147   110 Bonnie Wright           F    53 Tallahassee          FL 1:41:24 
  148   196 Michael Holt            M    31 St. Petersburg       FL 1:41:26 
  149   303 Shelton Williams        M    31 Tallahassee          FL 1:41:31 
  150   279 David Smith             M    51 Tallahassee          FL 1:42:17 
  151   232 Ruben Montane           M    25 Tallahassee          FL 1:42:26 
  152   150 Adam Clark              M    34 Thomasville          GA 1:42:44 
  153   181 Ron Gilbert             M    43 Crawfordville        FL 1:42:47 
  154    52 Kathy Lindsay           F    49 Tallahassee          FL 1:42:59 
  155    33 Emma Good               F    34 Tallahassee          FL 1:43:02 
  156   299 Michael Watkins         M    28 Marietta             GA 1:43:22 
  157    10 Noaa Bujanover          F    30 Tallahassee          FL 1:43:28 
  158   130 Nels Bjorkquist         M    34 Tallahassee          FL 1:43:51 
  159    31 Frances Gilbert         F    41 Crawfordville        FL 1:43:52 
  160   220 Nicholas Manzoli        M    23 Tallahassee          FL 1:43:53 
  161    90 Karen Smith             F    34 Tallahassee          FL 1:43:56 
  162    76 Sage Reimer             F    24 Tallahassee          FL 1:43:59 
  163    16 Christine Carson        F    40 Tallahassee          FL 1:44:16 
  164    39 Sandy Holt              F    23 Tallahassee          FL 1:44:22 
  165   308 Bobby York              M    44 Tallahassee          FL 1:44:29 
  166   126 Mike Bellamy            M    31 Tallahassee          FL 1:44:36 
  167   238 Ryan Nelson             M    24 Tallahassee          FL 1:44:50 
  168    22 Chrissy Delameter       F    33 Marianna             FL 1:45:35 
  169    57 Linda Mayse             F    58 Alpharetta           GA 1:46:13 
  170   261 Jim Rossi               M    43 Tallahassee          FL 1:46:42 
  171   289 Steve Szymanski         M    25 Tallahassee          FL 1:47:19 
  172    26 Lauren Fiasconaro       F    24 Tallahassee          FL 1:47:26 
  173     4 Jennifer Barnhill       F    25 Tallahassee          FL 1:48:31 
  174    84 Marianna Sarkisyan      F    27 Tallahassee          FL 1:48:44 
  175   164 Josh Doyle              M    29 Tallahassee          FL 1:48:51 
  176    61 Maria McIntire          F    42 Shalimar             FL 1:49:12 
  177   212 Ryan Knowlton           M    23 Tallahassee          FL 1:49:16 
  178    70 Lynda Pfundstein        F    43 Tallahassee          FL 1:49:27 
  179    32 Erin Glover             F    28 Tallahassee          FL 1:50:10 
  180    62 Shannon McNees          F    38 Tallahassee          FL 1:50:57 
  181   216 Mark Levine             M    25 Tallahassee          FL 1:51:20 
  182    91 Marion Steinberg        F    19 Tuscaloosa           AL 1:51:24 
  183    89 Rachel Sizemore         F    23 Tallahassee          FL 1:51:28 
  184     7 Jessica Blocker         F    25 Tallahassee          FL 1:51:34 
  185   136 Gregory Boudreaux       M    22 Auburn               AL 1:51:36 
  186   182 David Gillis            M    25 Tallahassee          FL 1:51:48 
  187   300 Joel Webb               M    35 Tallahassee          FL 1:51:52 
  188    18 Loryn Conte             F    22 Tallahassee          FL 1:52:05 
  189   290 Phillip Szymcek         M    26 Tallahassee          FL 1:52:10 
  190    59 Marguerite McCauley     F    38 Tallahassee          FL 1:52:26 
  191    12 Kelley Campbell         F    33 Land O' Lakes        FL 1:52:32 
  192   264 Tom Ryan                M    45 Brooklyn             NY 1:52:34 
  193    65 Melissa Murray          F    29 Tallahassee          FL 1:52:41 
  194   280 Thomas Smith            M    34 Tallahassee          FL 1:53:27 
  195   189 Yusuf Haidermota        M    33 Tallahassee          FL 1:53:40 
  196    15 Rhonda Carroll          F    45 Tallahassee          FL 1:53:42 
  197    78 Tina Rucker             F    40 Tallahassee          FL 1:53:42 
  198   148 Ben Chastain            M    28 Atlanta              GA 1:53:50 
  199   208 Patrick Kennell         M    48 Tallahassee          FL 1:54:10 
  200   102 Lisa Umana              F    32 Tallahassee          FL 1:54:23 
  201    28 Allison Fogt            F    26 Tallahassee          FL 1:54:33 
  202   240 Nicholas Nunes          M    28 Tallahassee          FL 1:54:44 
  203   162 Thomas Derzypolski      M    34 Tallahassee          FL 1:55:13 
  204     3 Kaitlyn Bagnato         F    23 Tallahassee          FL 1:55:14 
  205    74 Jessica Pulsifer        F    24 Tallahassee          FL 1:55:14 
  206   140 Curtis Bridgeman        M    37 Tallahassee          FL 1:55:36 
  207    11 Amy Cade                F    34 Tallahassee          FL 1:56:11 
  208   263 Caleb Rutledge          M    24 Atlanta              GA 1:56:26 
  209   105 Judith Watkins          F    28 Marietta             GA 1:56:35 
  210    72 Carrie May Poniewaz     F    31 Tallahassee          FL 1:56:41 
  211   217 Matthew Liebenhaut      M    29 Dacula               GA 1:57:03 
  212    36 Kelli Hadden            F    35 Tallahassee          FL 1:57:54 
  213    92 Susan Stephens          F    41 Tallahassee          FL 1:58:36 
  214   201 Jay Johnson             M    28 Tallahassee          FL 1:58:41 
  215   302 Chris Wiech             M    31 Atlanta              GA 1:58:49 
  216   204 Robert Kelley Jr        M    61 Ft. White            FL 2:00:25 
  217    86 Debra Shelfi            F    27 Tallahassee          FL 2:01:30 
  218    14 Lee Carella             F    22 Tallahassee          FL 2:01:32 
  219    13 Catherine Carella       F    23 Tallahassee          FL 2:01:32 
  220   213 Charles Law             M    71 Dothan               AL 2:01:35 
  221    79 Katherine Rutledge      F    23 Atlanta              GA 2:01:53 
  222    81 Lauren Salvani          F    21 Tallahassee          FL 2:02:06 
  223   304 Justin Wood             M    28 Atlanta              GA 2:02:29 
  224   103 Jan Verhagen            F    46 Tallahassee          FL 2:03:28 
  225   176 Timothy Garding         M    30 Tallahassee          FL 2:03:49 
  226    45 Elizabeth King          F    38 Tallahassee          FL 2:04:10 
  227   151 Chris Corzine           M    31 Tallahassee          FL 2:05:00 
  228   209 Pete Kerwin             M    56 Tallahassee          FL 2:05:11 
  229   283 Eric Snyder             M    64 Niceville            FL 2:05:31 
  230    69 Celeste Perrino         F    28 Tampa                FL 2:05:42 
  231    42 Melanie Humlicek        F    28 St. Petersburg       FL 2:05:42 
  232   241 Shane Olson             M    20 Tallahassee          FL 2:06:21 
  233   226 Rick McClure            M    63 Tallahassee          FL 2:07:13 
  234    71 Jamie Pitts             F    32 Tallahassee          FL 2:09:33 
  235   122 Thomas Barrett          M    41 Tallahassee          FL 2:09:34 
  236    24 Heather Doran           F    34 Tallahassee          FL 2:10:16 
  237   157 John Dailey             M    36 Tallahassee          FL 2:10:24 
  238   146 Rocky Cabagnot          M    34 Tallahassee          FL 2:10:24 
  239    55 Melissa Martin          F    39 Tallahassee          FL 2:11:48 
  240   137 Mark Bourne             M    47 Covington            LA 2:11:52 
  241    94 Stephanie Striefel      F    30 West Palm Beach      FL 2:12:33 
  242    50 Barbara Leach           F    38 Orlando              FL 2:12:46 
  243    47 Audrey Koecher          F    25 Tallahassee          FL 2:13:25 
  244    37 Mandy Hamilton          F    24 Tallahassee          FL 2:13:37 
  245    87 Melanie Shoemaker       F    28 Orlando              FL 2:13:41 
  246     2 Wendi Adelson           F    29 Tallahassee          FL 2:14:27 
  247   278 Benjamin Smith          M    28 Tallahassee          FL 2:14:53 
  248   256 Jonathan Roberts        M    27 Pensacola            FL 2:17:49 
  249   237 Daniel Nelson           M    57 Ft. Walton Beach     FL 2:19:28 
  250   165 Scott Edwards           M    26 Orlando              FL 2:22:38 
  251   159 William Davis           M    56 Tallahassee          FL 2:23:09 
  252    46 Kristina Klein          F    35 Atlanta              GA 2:24:21 
  253    63 Megan Menagh            F    28 Orlando              FL 2:24:22 
  254   158 Jared Davis             M    23 Tallahassee          FL 2:32:08 
  255   207 Charles Kennedy         M    29 Tallahassee          FL 2:35:10 
  256    99 Lori Thompson           F    29 Altamonte Springs    FL 2:39:27 
  257    49 Jennifer Lavia          F    45 Tallahassee          FL 2:52:04 
  258    73 Samantha Powers         F    33 Orlando              FL 2:57:38 
 

About Alta Vista Sports | Return to Homepage
P.O. Box 1700 | Deland, FL USA 32721
Tel: 386.736.0002 | email: jboyle@altavistasports.com