UNCF 5k run/walk
November 14, 2009; Orlando, FL
Timing & Results: Alta Vista Sports-Jeremy Davidson
Questions:
batista@5kracedirector.com

 

Men: 0-29 30-39 40-49 50-59 60-98 99-99
Women: 0-29 30-39 40-49 50-59 60-98 99-99

Overall Female Overall Winners

    Place    Name                    City              Bib No        Overall       Time      Pace              
       1    Courtney Harris         Orlando  FL           148             5      25:07.1    8:06/M             
Top

Female 29 and under

    Place    Name                    City              Bib No        Overall       Time      Pace              
       1    Lorme Jourdan           Orlando  FL           193             6      25:59.9    8:23/M             
       2    Komeila Wright                                411            21      31:00.1   10:00/M             
       3    Daveyuanna Menzies      Apopka  FL            226            35      32:27.8   10:28/M             
       4    Leslie Chambers         Orlando  FL           552            45      34:58.6   11:17/M             
       5    Abena Bosia             Orlando  FL           516            48      36:27.2   11:45/M             
       6    Stephanie Weisz         Orlando  FL           387            50      36:45.8   11:51/M             
       7    Allison Hunt            Orlando  FL           166            52      37:19.1   12:02/M             
       8    Sheena Jackson          Orlando  FL           169            55      38:04.9   12:17/M             
       9    Shante Stevenson        Orlando  FL           349            61      38:39.2   12:28/M             
      10    Kasie Berry             Orlando  FL            24            62      38:39.6   12:28/M             
      11    Tina Antonetti          Orlando  FL            10            63      38:41.6   12:29/M             
      12    Brittany Alexander      Orlando  FL             3            64      38:46.0   12:30/M             
      13    Jasmine Herbert         Orlando  FL           152            65      38:46.1   12:30/M             
      14    Yani Spatcher           Orlando  FL           337            71      39:52.8   12:52/M             
      15    Christina Baptiste      Orlando  FL            16            72      39:53.1   12:52/M             
      16    Jamon Stanley           Orlando  FL           344            73      39:54.2   12:52/M             
      17    Mills McKenzie          Orlando  FL           469            85      43:02.3   13:53/M             
      18    Majeedah Alvaraya       Orlando  FL           520            88      43:29.5   14:02/M             
      19    Stacy Spencer           Orlando  FL           340            89      43:30.3   14:02/M             
      20    Arieon Baker            Orlando  FL            14            91      43:34.5   14:03/M             
      21    Marquita Moore          Cape Canaveral  FL    242           116      46:08.6   14:53/M             
      22    Zoe Wilson              Orlando  FL           404           120      46:39.3   15:03/M             
      23    Melissa Figueroa        Saint Cloud  FL       108           122      47:05.1   15:11/M             
      24    Natalie Figueroa        Saint Cloud  FL       109           124      47:12.1   15:14/M             
      25    Kelly Moore             Orlando  FL           237           127      47:22.3   15:17/M             
      26    Jillian Washington      Orlando  FL           383           129      47:25.8   15:18/M             
      27    Aerias Williams         Ocoee  FL             396           131      47:35.0   15:21/M             
      28    Kristie Bennett         Orlando  FL           569           135      47:46.2   15:25/M             
      29    Raquel Smith            Orlando  FL           330           136      47:53.1   15:27/M             
      30    Amaris Gnebi            Orlando  FL           127           137      47:53.7   15:27/M             
      31    Ebony Shuford           Orlando  FL           324           138      48:23.0   15:36/M             
      32    Rachel Loyd             ORlando  FL           209           144      49:18.1   15:54/M             
      33    Rachel Sewell           Orlando  FL           316           145      49:18.7   15:54/M             
      34    Keshia Dalcour          Kissimmee  FL          78           146      49:46.6   16:03/M             
      35    Nancy Panin             Orlando    FL         262           150      50:01.5   16:08/M             
      36    Merline Delva           Orlando    FL          82           165      51:23.5   16:35/M             
      37    Johnesha Hinson         Orlando    FL         156           166      51:30.1   16:37/M             
      38    Andrea Stair            Orlando    FL         342           177      52:36.1   16:58/M             
      39    Vonda Campbell          Oviedo  FL             58           181      52:47.2   17:02/M             
      40    Peyton Hollis           Windermere  FL        162           183      52:47.8   17:02/M             
      41    Chaney Hollis           Windermere  FL        161           187      53:01.2   17:06/M             
      42    Brianna Glenn           Titusville  FL        126           199      53:39.0   17:18/M             
      43    Patricia Eugene         Orlando   FL           96           211      54:45.7   17:40/M             
      44    Venise Evans            Orlando  FL            97           212      54:45.9   17:40/M             
      45    Tatyana Louard          Orlando  FL           207           213      54:48.8   17:41/M             
      46    Niecy Washington        Orlando  FL           381           215      54:51.0   17:42/M             
      47    Hayley Fields           Orlando  FL           104           221      55:03.8   17:45/M             
      48    Treshauna Wright        Palm Bay  FL          554           224      55:17.2   17:50/M             
      49    Tannia Steele           Debary  FL            346           226      55:19.4   17:51/M             
      50    Chloe McCartney         Orlando   FL          216           228      55:27.2   17:53/M             
      51    Genee Glascoe           Orlando   FL          125           229      55:29.7   17:54/M             
      52                                                  422           230      55:32.9   17:55/M             
      53    Aubrey Sherman                                320           231      55:34.9   17:55/M             
      54                                                  424           232      55:35.0   17:56/M             
      55                                                  416           233      55:35.7   17:56/M             
      56    Shira Bland             Orlando  FL            30           239      55:41.4   17:58/M             
      57    Laquantae Sanchious     Orlando  FL           310           240      55:42.1   17:58/M             
      58    Brean'A Parker          Orlando  FL           265           242      55:43.4   17:58/M             
      59    Beatriz Rivera          Orlando  FL           295           244      55:44.0   17:59/M             
      60                                                  423           247      55:53.4   18:02/M             
      61                                                  420           248      55:54.0   18:02/M             
      62    Miya Halstead           Orlando  FL           147           250      55:55.2   18:02/M             
      63    Mionca Warren           Orlando  FL           380           252      55:56.1   18:03/M             
      64                                                  421           254      55:57.0   18:03/M             
      65                                                  418           255      56:00.7   18:04/M             
      66    Kandece McLean          Orlando  FL           221           256      56:01.2   18:04/M             
      67    Yraina Mason            Orlando  FL           577           261      56:09.4   18:07/M             
      68    Michelle Cole           Orlando  FL           415           262      56:09.5   18:07/M             
      69    Lauren Waller           Orlando  FL           377           264      56:10.9   18:07/M             
      70                                                  419           271      56:29.0   18:13/M             
      71    Manica Pierrette        Orlando    FL         276           272      56:29.8   18:13/M             
      72    Victoria Menzies        Apopka  FL            224           278      56:56.4   18:22/M             
      73    Olivia Allen            Windermere  FL          7           280      57:41.5   18:36/M             
      74    Grace Allen             Windermere  FL          8           281      57:42.0   18:37/M             
      75    Bailey Hollis           Windermere  FL        160           285      58:03.5   18:44/M             
      76    Stephanie Edwards       Apopka  FL             89           288      58:07.3   18:45/M             
      77    Mickey Fulwider         Winter Park  FL       119           292      58:18.3   18:48/M             
      78    Erika Varnado           Orlando  FL           374           293      58:18.4   18:48/M             
      79    Lucie Robinson          Orlando    FL         297           294      58:23.1   18:50/M             
      80    Rynecia Speed           Orlando  FL           533           296      58:24.1   18:50/M             
      81    Taryn Dyck              Orlando  FL           532           299      58:35.9   18:54/M             
      82    Kimberly Speed          Cocoa  FL             570           300      59:35.5   19:13/M             
      83    Brittany Gamble         Orlando    FL         121           302    1:00:28.4   19:30/M             
      84    Tempest Sanders         Orlando    FL         312           303    1:00:30.9   19:31/M             
      85    Courtney Hickson-Evans  Orlando    FL         154          304    1:01:06.2   19:43/M             
      86    Vinisha McHayle         Orlando   FL          220           307    1:02:06.0   20:02/M             
      87    Scharon Celestin        Orlando   FL           63           308    1:02:06.7   20:02/M             
      88    Essence Collier         Orlando   FL           71           314    1:04:32.4   20:49/M             
Top

Female 30 to 39

    Place    Name                    City              Bib No        Overall       Time      Pace              
       1    Vanessa Welch           Orlando  FL           389            11      28:43.2    9:16/M             
       2    Rachel Jones-Manuel     Orlando  FL           190            14      29:04.0    9:23/M             
       3    Tanya Spencer           Winter Garden  FL     339            16      29:12.1    9:25/M             
       4    Michelle Goerz          Fairfax  VA           128            24      31:26.8   10:08/M             
       5    Jane Cotugno            Oviedo  FL             75            29      32:21.6   10:26/M             
       6    Norma Brown             Orlando  FL            44            30      32:23.4   10:27/M             
       7    Tammi Griffin           Orlando  FL           142            38      33:07.1   10:41/M             
       8    Erin Martin             Apopka  FL            213            40      34:15.9   11:03/M             
       9    Lashanda Neal           Sanford  FL           252            47      35:43.5   11:31/M             
      10    Deann Ruhe              Orlando  FL           305            59      38:21.3   12:22/M             
      11    Evonne Fulton           Orlando  FL           118            76      41:20.9   13:20/M             
      12    Tiffani Barrett         Orlando  FL           466            86      43:03.3   13:53/M             
      13    Rehannah Finucane       Orange City  FL       510           102      44:47.7   14:27/M             
      14    Latisha Simpson         Sanford  FL           325           104      45:05.1   14:33/M             
      15    Eulalia Miller          Orlando  FL           229           105      45:07.6   14:33/M             
      16    Tarolyn Rush            Orlando  FL           307           108      45:20.5   14:37/M             
      17    Pam Rick                Orlando  FL           294           117      46:19.5   14:56/M             
      18    Shandra Smith           Orlando  FL           333           125      47:13.3   15:14/M             
      19    Chana Daughtery         Orlando  FL            80           126      47:13.8   15:14/M             
      20    Ethel Christopher       Orlando   FL           66           151      50:13.4   16:12/M             
      21    Mayra Sanchez           Kissimmee  FL         309           163      51:14.7   16:32/M             
      22    Latanya Eady            Orlando  FL            88           176      52:35.2   16:58/M             
      23    Claudette Monroe        Orlando  FL           235           178      52:40.5   16:59/M             
      24    Sharon Sharpe           Oviedo  FL            317           179      52:40.6   16:59/M             
      25    Denise Allen            Windermere  FL          6           182      52:47.7   17:02/M             
      26    Alicia Combs            Orlando  FL            72           192      53:26.0   17:14/M             
      27    Seleana Hobbs           Clermont  FL          158           194      53:32.1   17:16/M             
      28    Marilyn Henriques       Orlando  FL           151           196      53:34.5   17:17/M             
      29    Daphne Casimir          Orlando  FL            62           197      53:36.0   17:17/M             
      30    Tammie Jordan           Orlando  FL           191           198      53:38.9   17:18/M             
      31    Shamecca Felder         Sanford  FL            99           210      54:33.8   17:36/M             
      32    Neida Lopez             Sanford  FL           205           222      55:12.3   17:48/M             
      33    Tanisha Branch          Deltona  FL            36           234      55:38.4   17:57/M             
      34    Arlene McPherson        Orlando  FL           222           235      55:40.1   17:57/M             
      35    Maureen Prendergast     Orlando  FL           519           237      55:40.7   17:57/M             
      36    Kimberly Somers         Orlando  FL           336           245      55:48.5   18:00/M             
      37    Marcia Keelan           Orlando  FL           414           259      56:07.1   18:06/M             
      38    Cynthia Graham          Orlando  FL           134           266      56:16.0   18:09/M             
      39    Alyssa Harris           Apopka  FL            149           267      56:19.4   18:10/M             
      40    Tamara Hall             Orlando  FL           145           268      56:22.1   18:11/M             
      41    Pamela Monroe           Orlando  FL           553           270      56:27.3   18:13/M             
      42    Phillipa Wilson         Orlando  FL           406           276      56:47.0   18:19/M             
      43    Tricia Hollis           Windermere  FL        159           284      58:03.0   18:44/M             
      44    Carol Blake             Orlando  FL            29           312    1:02:24.8   20:08/M             
      45    Hawanya Render          Winter Garden  FL     292           315    1:04:33.7   20:49/M             
Top

Female 40 to 49

    Place    Name                    City              Bib No        Overall       Time      Pace              
       1    Lisa Jefferson          Orlando  FL           176            15      29:10.2    9:25/M             
       2    Cheryl Brown            Orlando  FL            41            36      32:45.8   10:34/M             
       3    Yvonne Kennedy-Pearson  Orlando  FL           196            49      36:30.8   11:46/M             
       4    Jacquelyn Brown         Orlando  FL            42            53      37:55.5   12:14/M             
       5    Saadia Stephan          Orlando  FL           578            54      37:58.2   12:15/M             
       6    Tonjali Daniley         Orlando  FL            79            60      38:31.7   12:25/M             
       7    Ethel Smith             Orlando  FL           332            70      39:39.7   12:47/M             
       8    Kimberly Williams       Apopka  FL            393            79      42:24.3   13:41/M             
       9    Shonda Mitchell         Orlando  FL           232            87      43:29.4   14:02/M             
      10    Jennifer Brand          Orlando  FL            37            98      44:33.6   14:22/M             
      11    Georgia Jackson         Orlando  FL           529           101      44:45.1   14:26/M             
      12    Sherry Garrett          Ocoee  FL             501           106      45:16.8   14:36/M             
      13    Paula Taylor            Ocoee  FL             503           107      45:17.0   14:36/M             
      14    Linda Blue              Ocoee  FL              32           112      45:44.0   14:45/M             
      15    Sheila Williams         Lake Mary  FL         394           113      45:47.8   14:46/M             
      16    Michelle Engram         Orlando  FL            95           123      47:09.9   15:13/M             
      17    Madeline Washington     Orlando  FL           382           128      47:25.6   15:18/M             
      18    Lasonja Black           Orlando  FL            26           139      48:24.8   15:37/M             
      19    Cassandra Thomas        Orlando  FL           358           143      48:56.8   15:47/M             
      20    Sheila Tate             Winter Garden  FL     353           156      50:45.1   16:22/M             
      21    Kim Hicks               Orlando  FL           153           167      51:31.0   16:37/M             
      22    Deirdre Campbell        Oviedo  FL             59           180      52:41.1   17:00/M             
      23    Tiara Robinson          Apopka  FL            299           208      54:24.9   17:33/M             
      24    Sonja Thomas            Casselberry  FL       359           236      55:40.2   17:57/M             
      25    Amy Fields              Orlando  FL           107           246      55:49.1   18:00/M             
      26    Roberta Taylor          Ocoee  FL             512           249      55:55.2   18:02/M             
      27    Sandra Jeter            Ocoee  FL             179           257      56:03.3   18:05/M             
      28    Amarilis Olivo          Saint Cloud  FL       258           275      56:42.9   18:17/M             
      29    Cindy Cutip             Longwood  FL          514           279      57:20.9   18:30/M             
      30    Marisa Richard          Kissimmee  FL         293           282      57:50.5   18:39/M             
      31    Annetta Alfred          Orlando  FL             5           287      58:06.9   18:45/M             
      32    Geraldine Bateman       Orlando  FL            20           295      58:23.5   18:50/M             
Top

Female 50 to 59

    Place    Name                    City              Bib No        Overall       Time      Pace              
       1    Heather Washington      Rockledge  FL         385            28      32:20.8   10:26/M             
       2    Barbara Shell           Orlando  FL           318            67      39:34.7   12:46/M             
       3    Karen Flash             Orlando  FL           718            68      39:36.0   12:46/M             
       4    Patricia Stuart         Winter Park  FL       515            90      43:32.0   14:03/M             
       5    Lenita Shervington      Orlando  FL           321            96      44:18.7   14:17/M             
       6    Liza Jacobs             Orlando  FL           173            99      44:33.7   14:22/M             
       7    Starlin Rolle           Sanford  FL           302           109      45:22.9   14:38/M             
       8    Julie James             Windermere  FL        175           110      45:27.3   14:40/M             
       9    Ruth Bryant             Orlando  FL            49           130      47:34.2   15:21/M             
      10    Annie Jones             Ocoee  FL             186           141      48:28.4   15:38/M             
      11    Leah Wilcox             Orlando  FL           511           157      50:47.9   16:23/M             
      12    Dominique Bernard       Orlando  FL           517           171      51:52.5   16:44/M             
      13    Barbara White           Oviedo  FL            391           184      52:50.7   17:03/M             
      14    Donna Herring           Cocoa Beach  FL       572           193      53:30.0   17:15/M             
      15    Brenda Cannady          Orlando  FL            60           214      54:49.1   17:41/M             
      16    Lavon Bracy             Orlando  FL            34           218      54:55.7   17:43/M             
      17    Janice Butler           Orlando  FL            53           225      55:18.5   17:50/M             
      18    Lura Gibbs              Orlando  FL           124           253      55:56.8   18:03/M             
      19    Loretta Moore           Orlando  FL           243           258      56:06.9   18:06/M             
      20    Verna Mitchell          Orlando  FL           233           269      56:23.1   18:11/M             
      21    Carletta Richardson     Apopka  FL            591           274      56:42.0   18:17/M             
      22    Sandra Tynes            Kissimmee  FL         369           283      57:51.1   18:40/M             
      23    Francine Speed          Cape Canaveral  FL    338           301      59:35.6   19:13/M             
      24    Liz Seabrooks           Ocoee  FL             523           313    1:02:25.4   20:08/M             
Top

Female 60 and over

    Place    Name                    City              Bib No        Overall       Time      Pace              
       1    Janice Kunitsugu        Clermont  FL          198            34      32:27.4   10:28/M             
       2    Kathleen Gordon                               456           103      45:02.8   14:32/M             
       3    Bonnie Stark            Orlando  FL           345           164      51:23.1   16:35/M             
Top

No  given age

    Place    Name                    City              Bib No        Overall       Time      Pace              
       1    Firstname Hayes                               459            58      38:19.6   12:22/M             
       2    Kristin Thompson                              471            93      43:46.1   14:07/M             
       3    Nicole Perry                                  451            94      44:16.9   14:17/M             
       4    Tanyua Harris                                 480           140      48:28.3   15:38/M             
       5    Pam Bradley                                   500           142      48:48.7   15:45/M             
       6    Suzanne Nelson          Orlando  FL           550           160      50:57.3   16:26/M             
       7    Loretta Hall                                  498           162      51:01.8   16:27/M             
       8    Shanda Harvey                                 474           172      52:00.1   16:46/M             
       9    Kelli Murray                                  473           173      52:12.1   16:50/M             
      10    Meredith Lang                                 462           185      52:55.4   17:04/M             
      11    Janell Hayes                                  457           186      52:55.9   17:04/M             
      12    Maria Pires                                   443           189      53:04.7   17:07/M             
      13    Guelda Bonner                                 445           190      53:06.3   17:08/M             
      14    Donna Mwale                                   442           203      53:47.6   17:21/M             
      15    Maya Robinson                                 493           206      54:21.4   17:32/M             
      16    Whitney Robinson                              494           209      54:25.3   17:33/M             
      17    Yashica Hunt                                  463           227      55:19.5   17:51/M             
      18    Rita Roberts                                  455           238      55:40.7   17:57/M             
      19    Diane Williams                                499           241      55:42.3   17:58/M             
      20    Shania Andrews                                495           243      55:43.7   17:58/M             
      21    Philethia Burks                               436           260      56:08.8   18:06/M             
      22    Amy White                                     465           291      58:08.2   18:45/M             
      23    Marie Beamon                                  428           305    1:01:44.1   19:55/M             
      24    Artia Williams                                427           306    1:01:44.9   19:55/M             
      25    Bailey Nagel            Orlando  FL           249           309    1:02:10.6   20:03/M             
Top

Overall Male Overall Winners

    Place    Name                    City              Bib No        Overall       Time      Pace              
       1    John Pham               Ocoee  FL             504             1      21:18.7    6:52/M             
Top

Male 29 and under

    Place    Name                    City              Bib No        Overall       Time      Pace              
       1    James Williams          Winter Garden  FL     544             2      23:59.6    7:44/M             
       2    Jabir Najair            Winter Garden  FL     555             3      24:47.9    8:00/M             
       3    Leonard Spencer Jr.     Winter Garden  FL     509             9      27:38.6    8:55/M             
       4    Donavon Jones           Orlando  FL           188            13      29:02.6    9:22/M             
       5    Joshua Cliburn          Orlando  FL            68            19      30:13.3    9:45/M             
       6    Dwight Pooler           Orlando  FL           280            22      31:06.3   10:02/M             
       7    Trent Nelson            Orlando  FL           546            25      31:33.6   10:11/M             
       8    Emanuel Washington      Orlando  FL           384            27      32:20.4   10:26/M             
       9    Darrell Marshall        Orlando  FL           506            31      32:24.3   10:27/M             
      10    Andre Neal              Sanford  FL           251            44      34:57.8   11:16/M             
      11    Colin Moore             Orlando  FL           236            46      35:00.8   11:17/M             
      12    Cedric Jackson          Clermont FL           168            56      38:04.9   12:17/M             
      13    Deonte Johnson          Orlando  FL           183            66      39:00.7   12:35/M             
      14    John Friday             Orlando  FL           117            74      41:03.8   13:15/M             
      15    Markell Williams        Orlando  FL           395            80      42:24.5   13:41/M             
      16    Emmanuel Flanders       Ocoee  FL             112            83      42:55.5   13:51/M             
      17    Marcus Sanderlin        Orlando    FL         311           114      46:04.8   14:52/M             
      18    Thaddeus Jones          Titusville  FL        189           115      46:08.3   14:53/M             
      19    Prince Taitt            Orlando  FL           352           118      46:27.5   14:59/M             
      20    Kelvin Latson           Orlando   FL          199           121      47:01.4   15:10/M             
      21    Joel Joseph             Orlando    FL         192           133      47:39.5   15:22/M             
      22    Marques Scott           Kissimmee  FL         559           147      49:47.1   16:04/M             
      23    Jacob Fields            Orlando  FL           106           148      49:52.0   16:05/M             
      24    Patrick Murray          Orlando  FL           246           149      50:01.1   16:08/M             
      25    Vibert White            Orlando  FL           548           155      50:26.8   16:16/M             
      26    Brock Nelson            Orlando  FL           545           161      50:57.3   16:26/M             
      27    Deanthony Johnson       Titusville  FL        184           170      51:45.5   16:42/M             
      28    Robert Staffine         Orlando  FL           341           201      53:46.4   17:21/M             
      29    Emmett Jackson          Orlando  FL           557           216      54:53.0   17:42/M             
      30    Carter Fields           Orlando  FL           105           219      55:00.4   17:45/M             
      31    Billy Fielder           Orlando  FL           103           251      55:55.9   18:02/M             
      32    Adrian Clarke           Miami  FL              67           273      56:30.9   18:14/M             
      33    Kai Wilson              Orlando  FL           403           277      56:49.4   18:20/M             
      34    Marquise Abbey          Orlando  FL             1           289      58:07.7   18:45/M             
      35    Anthone Edwards         Apopka  FL             91           290      58:07.8   18:45/M             
      36    Ryan Speed Jr           Orlando  FL           531           297      58:24.7   18:50/M             
      37    Ryan Speed Sr           Orlando  FL           530           298      58:25.8   18:51/M             
Top

Male 30 to 39

    Place    Name                    City              Bib No        Overall       Time      Pace              
       1    Philip Burton           Orlando  FL           518             8      27:07.2    8:45/M             
       2    Dale Valente            Orlando  FL           371            17      30:02.4    9:41/M             
       3    Charlie Sternberg       Orlando  FL           347            18      30:03.0    9:42/M             
       4    Gregory Lee             Orlando  FL           200            26      31:35.0   10:11/M             
       5    Ulysses Jackson         Orlando  FL           171            39      34:03.8   10:59/M             
       6    Scott Weisz             Orlando  FL           388            51      36:51.1   11:53/M             
       7    Jonathan Perry          Orlando  FL           275            57      38:08.9   12:18/M             
       8    Leonard Spencer         Winter Garden  FL     508            78      42:18.2   13:39/M             
       9    Alphonso Jefferson      Orlando  FL           177            95      44:17.6   14:17/M             
      10    David Finucane          Orange City  FL       110            97      44:26.3   14:20/M             
      11    John Britt              Orlando  FL            39           158      50:49.7   16:24/M             
      12    Kevin Foster            Cocoa  FL             567           169      51:40.4   16:40/M             
      13    D. Brian Hollis         Windermere  FL        164           188      53:01.6   17:06/M             
      14    Lamar Hobbs             Clermont  FL          157           195      53:32.5   17:16/M             
      15    Bryan Fulwider          Winter Park  FL       120           207      54:24.4   17:33/M             
      16    Bill Mills              Maitland  FL          230           220      55:00.6   17:45/M             
      17    Lamar Tyrell            Sanford  FL           370           223      55:17.0   17:50/M             
      18    Richard Nagel           Orlando  FL           248           310    1:02:10.6   20:03/M             
      19    Lenwood Blake                                  28           311    1:02:22.2   20:07/M             
Top

Male 40 to 49

    Place    Name                    City              Bib No        Overall       Time      Pace              
       1    Zeke Palmer             Orlando  FL           261             4      25:03.7    8:05/M             
       2    Cobbin McGee            Sanford  FL           219             7      26:05.6    8:25/M             
       3    Michael Bell            Oviedo   FL            22            10      27:49.8    8:58/M             
       4    Greg Warmoth            Orlando  FL           379            12      28:43.4    9:16/M             
       5    James Turner            Orlando  FL           367            20      30:52.1    9:57/M             
       6    Charles Ashton          Orlando  FL           573            23      31:07.8   10:02/M             
       7    Myron Valentine         Oviedo   FL           372            37      32:50.4   10:35/M             
       8    Rudy Johnson            Orlando  FL           182            43      34:56.9   11:16/M             
       9    Herman P. Evans         Orlando  FL            98            75      41:20.7   13:20/M             
      10    Victor Butler           Orlando  FL            54           111      45:32.2   14:41/M             
      11    Kent Wilson             Orlando  FL           407           119      46:37.8   15:02/M             
      12    Keenan Pendergrass      Orlando  FL           273           132      47:39.2   15:22/M             
      13    Ruben Grant             Orlando  FL           136           134      47:42.0   15:23/M             
      14    Elliott Brown           Orlando  FL            47           152      50:14.7   16:12/M             
      15    Alvin Garrett           Ocoee    FL           502           153      50:19.3   16:14/M             
      16    Pat Friday              Orlando  FL           116           168      51:40.3   16:40/M             
      17    Darren Austin           Orlando  FL           583           174      52:12.4   16:50/M             
      18    Jeff Sneed              Orlando  FL           595           191      53:08.0   17:08/M             
      19    Andrew Powell           Orlando  FL           283           217      54:55.5   17:43/M             
      20    Michael Feury           Orlando  FL           102           265      56:12.1   18:08/M             
Top

Male 50 to 59

    Place    Name                    City              Bib No        Overall       Time      Pace              
       1    Paul Menzies            Apopka  FL            228            33      32:26.9   10:28/M             
       2    Vibert White            Orlando  FL           547            41      34:20.5   11:05/M             
       3    Glenn Washington        Rockledge  FL         386            77      42:02.4   13:34/M             
       4    Kenneth Thompson        Orlando  FL           361            82      42:46.6   13:48/M             
       5    Donald Parker           Ocoee  FL             266            84      42:57.0   13:51/M             
       6    Izeal Battle            Cocoa  FL             571           159      50:50.5   16:24/M             
       7    Willie Moore            Titusville  FL        239           200      53:39.1   17:18/M             
       8    Paul Meeks              Daytona Beach  FL     596           286      58:03.8   18:44/M             
Top

Male 60 and over

    Place    Name                    City              Bib No        Overall       Time      Pace              
       1    James Mitchell          Orlando  FL           513            69      39:38.9   12:47/M             
       2    David Sell              Lake Mary  FL         568           263      56:09.7   18:07/M             
Top