25th Annual Madiera Beach Triathlon
Adult Mini-Triathlon
200 yd. Swim/5.4 Mile Bike/1.2 Mile Run
May 22, 2010 at Madiera Beach, FL
Race Director: Philip LaHaye/Pam Brown
Host: St. Pete Mad Dogs
Timing and Scoring:  Alta Vista Sports
www.altavistasports.com
Results Questions: jboyle@altavistasports.com
Due to a glitch with the Swim Finish/ Run Start Timing Device
  some splits were missed- Finish Times and Placings are correct
OVERALL MALE CHAMPION & RUNNERSUP
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     1   140 Dale Bramall             44 Citrus Springs       FL   27:50    3    3:41    1:19    1   13:52                      
    2     2   152 Jacob Jansen             17 Fort Myers           FL   29:26    4    3:52    1:00    5   15:25                      
    3     3   182 John L Smith             40 St. Petersburg       FL   30:07    5    3:52    0:55    3   14:26    1:04    4    9:52 
MALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     4   136 Nicholas Alexander       16 Ft Myers             FL   30:21                         1   15:34    0:55    1    8:28 
    2    25   153 Ethan Jansen             19 Fort Myers           FL   37:38    5    4:54    2:25    2   16:51    1:25    4   12:06 
    3    62   168 Ronald Palmer            17 St Petersburg        FL   41:23    3    4:32    1:50    4   21:28                      
    4    66   183 Preston Farrior          15 Tampa                FL   41:41    2    4:23    2:36    5   21:51    1:11    3   11:43 
    5   109   177 James Welch              17 Seminole             FL   44:17    6    5:11    1:53    9   26:26    1:13    2    9:36 
    6   110   161 Brendan Maloney          19 Seminole             FL   44:25    1    4:03    2:16    6   22:53    1:10    5   14:05 
    7   112   179 Brian Cornish            19 Palm Harbor          FL   44:44                         7   23:14                      
    8   117   135 Edward Aguilu            16 Largo                FL   45:59    7    5:28    1:56    3   21:01                      
    9   132   170 Corey Roets              18 Tampa                FL   49:17    4    4:41    2:50    8   24:24    1:08    6   16:15 
MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     8   138 Shawn Berresford         23 Tampa                FL   33:51    1    4:26    1:30    1   16:20    1:08    1   10:28 
MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    15   181 John Kotfila Jr          25 Dunedin              FL   36:09                         1   18:19    1:00    1    9:31 
    2    42   154 Greg Jean-Denis          29 Palm Bay             FL   39:34                         2   19:09    1:20    2   10:53 
    3    63   147 Marcus Finley            26 Tampa                FL   41:26    1    5:12    3:36    3   20:37    0:55    3   11:08 
    4   127   146 Samuel Dean              28 Tampa                FL   47:54                         4   25:50    1:12    4   13:21 
MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    35   185 Jared Barton             33 Palm Coast           FL   38:27    1    4:48    2:54    2   18:51    1:17    1   10:39 
    2    47   149 Christian Gerbick        34 Dunedin              FL   40:04    2    6:40    2:22    1   18:27    1:25    2   11:12 
    3    90   145 Harry Colbert            31 Tampa                FL   43:19                         3   23:13    1:34    3   11:33 
MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    10   139 Rich Borowiec            35 Tampa                FL   35:09    1    3:30    2:03    1   18:19    1:19    1   10:00 
    2   102   164 Robert Mohr Iii          38 Lithia               FL   43:55    2    4:44    2:50    2   20:03    1:09    2   15:11 
    3   145   155 Jim Jenkins              37 Cape Coral           FL   53:46    3    6:21    3:32    3   23:00    2:07    3   18:48 
MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    16   172 Phillip Schuster         41 Temple Terrace       FL   36:16    1    4:10    1:51    3   17:28    1:08    4   11:41 
    2    21   171 Hugo Scavino             43 Wesley Chapel        FL   37:22                         2   17:00    1:52    2   10:53 
    3    27   169 Pedro Perez              43 Pembroke Pines       FL   37:42    3    5:04    1:58    4   18:28                      
    4    34   159 Osman Latif              40 Tampa                FL   38:14    4    6:50    2:22    1   13:56    1:15    6   13:52 
    5    40   158 Latour Lafferty          43 Valrico              FL   39:32                         6   20:08    0:52    3   10:53 
    6    46   167 Dennis Nuce              43 Clearwater           FL   39:57    2    4:11    2:09    5   19:32                      
    7    88   166 Thomas Musgrave          42 Tampa                FL   42:50                         7   20:14    1:59    1   10:42 
    8   101   143 Joseph Cannella          42 Tampa                FL   43:53                21:29    8   21:12    1:14    5   13:43 
    9   143   180 Stacy Thomas             41 Wesley Chapel        FL   52:54                         9   26:08    1:44    7   16:14 
MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    13   176 James Welch              46 Seminole             FL   36:05                         3   19:10    0:55    1   10:27 
    2    26   157 David Klauka             49 Dunedin              FL   37:41    3    4:20    2:11    1   17:27    1:05    3   12:40 
    3    57   142 Randy Bryant             45 St Pete              FL   40:53    2    4:15    2:34    4   20:19    1:16    2   12:32 
    4    71   150 Kent Golden              45 Clearwater           FL   41:59    1    3:55    3:02    2   19:05                      
    5   120   162 William Martinson        47 Riverview            FL   46:25                         5   21:00    1:32    4   14:19 
MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     5   173 James Sheets             50 Largo                FL   30:28    1    3:34    1:08    1   14:36    0:57    1   10:14 
    2    19   163 John McKenna             50 Palm Harbor          FL   37:00                         3   18:51    0:48    3   12:11 
    3    24   137 Frederick Bell           50 Valrico              FL   37:27    3    6:16    1:01    2   16:29    0:59    4   12:44 
    4    55   184 Mark Guthrie             51 St. Petersburg       FL   40:44    2    4:35    3:05    4   19:02    1:57    2   12:08 
    5    98   175 Lloyd Weed               52 Venice               FL   43:45                         5   20:13    1:43    5   13:30 
MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     6   178 Joseph Whitelock         55 Saint Petersburg     FL   33:09                         1   15:48    1:03    1   10:42 
    2    37   174 Robert Stevens           56 Palm Harbor          FL   38:35    1    4:32    3:04    2   18:06    1:24    2   11:30 
MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   136   165 Frank Moss               63 Seminole             FL   49:53                                                        
MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   126   160 Leonard Liszewski        68 Fort Myers           FL   47:47    1    5:35    5:07    1   22:47    1:39    1   12:41 
MALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
MALE AGE GROUP:  75 - 79
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
MALE AGE GROUP:  80 - 84
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
OVERALL FEMALE CHAMPION & RUNNERSUP
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1     7   105 Kariann Stevens          20 Palm Harbor          FL   33:29    1    3:09    1:18   11   18:03    0:56    4   10:05 
    2     9   103 Alexandra Steele         15 Largo                FL   34:50                        20   18:44    0:56    1    9:20 
    3    11    53 Jill Hillman             40 Treasure Island      FL   35:20   36    5:02    1:40   21   18:49                      
FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    12    22 Lauren Cherry            19 Lakeland             FL   35:27    2    4:09    1:47    2   18:04    1:13    1   10:14 
    2    30   101 Jordan Snodgrass         16 Largo                FL   37:57    4    4:36    1:55    1   18:02    1:01    6   12:25 
    3    38    24 Anne Collar              15 St. Petersburg       FL   39:23    5    4:55    2:40    5   21:52                      
    4    45   109 Alexis Vorwerk           16 Ocala                FL   39:54    1    4:04    2:23    4   20:33    0:58    5   11:57 
    5    74    45 Shalla Galanos           15 St Petersburg        FL   42:17                         7   22:58    1:25    2   10:55 
    6    85    51 Alana Gordon             19 Sebring              FL   42:44    3    4:15    2:41    3   19:51                      
    7    97   107 Morgan Tuazon            15 St. Peersburg        FL   43:44                         8   23:05    1:22    4   11:35 
    8   106    43 Alex Foley               18 Madeira Beach        FL   44:05    6    5:38    3:05    6   22:44    1:35    3   11:05 
FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    22    97 Katherine Scheidler      20 Muncie               IN   37:23    4    5:14    2:04    1   17:49    1:34    2   10:45 
    2    43   121 Whitney Arl              23 Madeira Beach        FL   39:42                                                        
    3    44    25 Katie Colucci            23 Lutz                 FL   39:51    3    4:50    2:31    4   21:26    1:17    1    9:50 
    4    76    75 Elyse Montfort           22 Orlando              FL   42:22    2    4:31    2:07    2   18:37    1:41    4   15:28 
    5    89    50 Julie Goodwin            20 Englewood            FL   42:53    1    3:36    2:54    3   21:24                      
    6   125    18 Julia Brown              24 Ocala                FL   47:45    6    5:39    2:52    6   22:07    1:51    3   15:17 
    7   128   100 Brittany Smith           20 Odessa               FL   48:25    5    5:28    3:01    5   21:54                      
FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    17    42 Nicole Fletcher          29 St. Petersburg       FL   36:22    3    4:49    2:01    2   17:42                      
    2    18    93 Melissa Richards         27 Tampa                FL   36:29    5    4:58    1:38    3   18:40    1:00    1   10:15 
    3    29    61 Katie Killian            29 Clearwater           FL   37:48    4    4:58    2:12    1   17:25    2:02    2   11:13 
    4    52   104 Jessica Ladelfa          26 Tampa                FL   40:26                         9   21:43                      
    5    68     9 Tiffany Beckel           25 Indian Shores        FL   41:55    2    4:37    4:13    5   20:10    1:18    3   11:39 
    6    72     5 Melissa Allen            27 Palm Harbor          FL   42:06    8    5:27    2:30    7   21:07                      
    7    77    29 Callie Cowan             27 St. Petersburg       FL   42:24    7    5:11    2:39    4   19:22    1:20    6   13:55 
    8    96   102 Tiffany Sparks           25 Wesley Chapel        FL   43:43    6    5:07    1:59    6   20:47    1:52    7   14:00 
    9   118    49 Vanessa Gonzalez         26 Clearwater           FL   46:05                        10   23:00    1:31    5   13:40 
   10   122    36 Maegan Fader             26 Temple Terrace       FL   47:00                         8   21:27    1:40    4   13:33 
   11     0    92 Tiffany Rhodes           27 Odessa               FL            1    4:03                                           
FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    28    15 Maggie Borowiec          34 Tampa                FL   37:43    5    5:10    2:25    4   19:25    1:00    1    9:44 
    2    31    12 Jennifer Biglow          34 Saint Petersburg     FL   38:01    2    4:55    1:34    1   18:08    1:21    2   12:05 
    3    39    20 Aimee Carmona            31 Sarasota             FL   39:29                         7   20:28                      
    4    49    77 Elaina Mullet            31 Myakka City          FL   40:17                         2   18:39    1:39    3   12:39 
    5    53    31 Jaye Duncan              30 St Petersburg        FL   40:29    8    5:15    2:31   10   22:12                      
    6    59    46 Megan Gerbick            32 Dunedin              FL   40:56    6    5:10    2:24    3   18:54    1:46    4   12:45 
    7    73    81 Emily Nelson             34 Ocala                FL   42:08    3    4:59    2:28    5   19:44    1:33    6   13:26 
    8    83    65 Ann Korkki               32 San Francisco        CA   42:42    9    5:20    4:56    6   19:48                      
    9   108    44 Jamie Furst              33 Sarasota             FL   44:14    7    5:11    3:13    8   20:45    1:47    5   13:20 
   10   115    95 Faith Ruzicka            32 Largo                FL   45:52    4    4:59    2:33    9   21:12                      
   11   123   106 Dana Stroup              30 Winter Garden        FL   47:07    1    3:43    2:35   12   26:49                      
   12   142     7 Kathryn Audette          31 Sorrento             FL   50:58                        11   26:12    2:01    7   14:13 
   13   149    60 Katie Keele              31 Altoona              FL   58:37   10    5:23    3:05   13   29:33    1:38    9   19:00 
   14   150    89 Randalynn Pierson        30 Tampa                FL   59:31   11    5:54    4:06   14   29:52    1:29    8   18:12 
FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    33    94 Robyn L Roszel           36 Bradenton            FL   38:10    1    4:21    2:25    4   19:14    1:14    1   10:59 
    2    41    52 Lanell Heffner           35 Bradentom            FL   39:33                         3   18:51    1:29    3   11:11 
    3    54    11 Yolanda Betancourt-Altm  35 Riverview            FL   40:30    5    4:44    2:48    1   18:26    1:19    8   13:15 
    4    67     4 Nadja Alfonso            35 Palm Bay             FL   41:53    3    4:37    2:14   11   21:20    1:04    6   12:40 
    5    69   114 Jennifer Williams        39 Tampa                FL   41:56    9    5:03    3:12    2   18:34                      
    6    70    41 Janice Finney            36 Tampa                FL   41:57   12    5:17    3:23    7   20:11                      
    7    79    59 Constantina Karagiannis  37 Tampa                FL   42:33    2    4:32    2:02    5   19:24    1:21   11   15:16 
    8    80    73 Teresa McCoy             37 Tampa                FL   42:39   10    5:09    2:53    9   20:26    1:30    7   12:43 
    9    84    64 Robin Korkki             36 Chicago              IL   42:42                         6   19:46    1:36    2   11:04 
   10    86    57 Michele Huff             39 Riverview            FL   42:45   11    5:09    2:37   10   21:14                      
   11    91   116 Tracy Wilson             35 Bradenton            FL   43:20    7    4:54    2:32   13   22:26    1:32    4   11:59 
   12   105    16 Melissa Brackett         38 Ocala                FL   44:00    8    4:57    2:41   15   22:48    1:31    5   12:04 
   13   119    28 Jessica Costa            35 Wesley Chapel        FL   46:10   15    6:15    4:09    8   20:23    1:47    9   13:38 
   14   121    90 Wendy Ramirez            38 Seminole             FL   46:46    6    4:52    3:00   16   23:12    1:43   10   14:00 
   15   129    69 Yvette Lemes             37 Tampa                FL   48:46   13    5:22    2:29   14   22:45    1:43   14   16:28 
   16   134   110 Carrie Waite             37 Saint Petersburg     FL   49:36   14    5:31    3:53   12   22:19    1:50   12   16:05 
   17   137    88 Stefanie Picciocchi      39 Largo                FL   50:22                                                        
   18   139    91 Daisy Reyes              39 Palm Harbor          FL   50:34                                      2:18   13   16:13 
   19   144    86 Kelly Pelaez             36 Tampa                FL   53:32    4    4:42    3:17   17   26:50    1:52   15   16:53 
FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    20    32 Jacqueline Dupuis        44 Tierra Verde         FL   37:04                         1   17:31                      
    2    23    39 Gladymarie Feliciano     40 Riverview            FL   37:27    8    5:11    1:46    2   17:36                      
    3    32     1 Julie Abbruzzi           40 Ocala                FL   38:08    4    4:53    2:12    6   18:56    1:26    1   10:42 
    4    36    34 Jackie Eckman            41 Tampa                FL   38:33    2    4:32    1:54    3   17:45    1:47    6   12:36 
    5    48   108 Karen Van Wert           40 Tampa                FL   40:16                        14   20:37    1:12    2   10:48 
    6    50    68 Kristin Leary            42 Saint Petersburg     FL   40:24    5    4:56    2:38    4   17:57    1:55    9   13:01 
    7    56    27 Betty Jo Conner          43 Orlando              FL   40:47    7    5:05    2:35   13   20:28    1:05    3   11:35 
    8    58    13 Laura Billiris           40 Safety Harbor        FL   40:55    1    4:03    2:51   12   20:25                      
    9    60    96 Judy Scavino             42 Wesley Chapel        FL   41:05   14    5:37    2:31    7   19:42                      
   10    61     3 Kim Agresti              44 Clearwater Beach     FL   41:19   10    5:24    2:00    9   19:47    1:15    7   12:54 
   11    75    56 Vanessa Hom              40 Brandon              FL   42:18                         5   18:23                      
   12    82    72 Sonja Lonadier           43 Ocala                FL   42:40    6    4:57    2:07   10   19:53                      
   13    95    67 Trista Kuhn              40 New Port Richey      FL   43:42   13    5:30    4:27    8   19:43    1:52    5   12:13 
   14    99    35 Michelle Eliason         40 Tampa                FL   43:49   11    5:24    2:57   15   20:46                      
   15   100    71 Ellen Little             42 Palm Bay             FL   43:52    3    4:47    1:50   16   21:21                      
   16   103     8 Laura Bagshaw            41 Toronto              ON   43:57                        17   21:46    1:08    8   12:55 
   17   113    63 Linda Knight             42 Fort Meade           FL   44:55   12    5:24    2:13   11   20:17                      
   18   138    82 Ruby Nieuwendam          42 Tampa                FL   50:34   16    6:04    7:19   19   24:08    1:04    4   12:01 
   19   141    19 Josee Campbell           43 Temple Terrace       FL   50:48   15    6:03    3:51   18   22:42    1:47   10   16:27 
   20   151     2 Ann Adair                43 Tampa                FL   59:34    9    5:21    4:31   20   25:49    2:07   11   21:47 
   21   153    76 Kelli Moore              40 Anthony              FL 1:11:06   17    8:38    3:42   21   34:32    2:02   12   22:15 
FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    51    70 Jane Ligrani             47 North Redington Beac FL   40:25    1    5:01    2:06    2   18:52                      
    2    65   119 Patricia Youhn           49 St. Petersburg       FL   41:40    4    5:22    2:19    4   19:57    1:59    1   12:04 
    3    78   115 Mimi Wilmoth             46 St. Petersburg       FL   42:25    2    5:04    3:16    3   19:51    1:37    2   12:39 
    4    94    79 Kimberly Mushaben        46 Seminole             FL   43:33                         6   21:32    1:21    3   13:14 
    5   107    99 Melissa Shuten           47 Gulfport             FL   44:06    3    5:21    3:18    7   21:38                      
    6   114   117 Gina Witt                45 Madeira Beach        FL   45:21    5    6:05    2:42    5   21:11    1:33    4   13:51 
    7   124    74 Pj Miller                48 Umatilla             FL   47:38                         8   22:13    1:31    5   16:14 
    8     0    23 Gabriela Coe             47 Palm Harbor          DE                                 1   16:32                      
FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    92    78 Sandi Mullet             53 Myakka City          FL   43:22    6    6:32    2:29    2   20:23    1:25    1   12:35 
    2   104   122 Teri Chapman             53 St. Petersburg       FL   43:58    4    5:25    2:30    1   19:23    2:11    4   14:32 
    3   111    26 Jeanne Conklin           53 Ft Myers             FL   44:29    2    4:49    3:07    4   21:21    1:18    3   13:55 
    4   116    38 Lucia Favaloro           52 Freeport             NY   45:54    5    5:44    4:35    3   20:28    1:38    2   13:31 
    5   131   113 Darcy Wells              50 Clearwater Beach     FL   49:15    3    5:09    3:10    5   22:11    2:57    5   15:50 
    6     0    10 Theresa Bernard          52 Odessa               FL            1    3:48                                           
FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    81    33 Maryellen Easley         59 Ocala                FL   42:40    1    5:13    2:35    2   19:32    1:24    1   13:58 
    2    87    66 Elizabeth Kuehl          58 Temple Terrace       FL   42:48    3    5:23    2:49    4   19:53                      
    3    93    84 Peggy Bode               57 Holmes Beach         FL   43:25                         6   21:09                      
    4   130    55 Joan Holt                55 St. Petersburg       FL   49:08    4    5:32    3:03    7   21:45    2:26    2   16:23 
    5   133    87 Debi Peterson            57 Largo                FL   49:27    2    5:21    4:07    5   20:38    2:23    4   17:00 
    6   135    37 Marjorie Fader           55 Spring Hill          FL   49:46                         1   17:19    4:10    5   19:00 
    7   146    80 Davenia Navaroli         58 Seminole             FL   54:02    6    7:05    3:45    8   24:36    2:06    3   16:32 
    8   148    14 Jill Bitterman           57 Ft. Myers            FL   54:58    7    8:23    3:50    3   19:51    2:01    6   20:55 
    9   152   118 Nancy Worrell            55 Tampa                FL 1:00:14    5    6:24    6:33    9   29:07                      
FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   140     6 Peg Atamian              60 St. Petersburg       FL   50:37    1    5:07    2:41    1   25:46    1:27    1   15:39 
FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1   147    85 Jan Pehrson              65 St. Pete Beach       FL   54:47    1    5:33    4:15    1   24:36    1:55    1   18:30 
FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
FEMALE AGE GROUP:  75 - 79
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
Special Relay
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= 
    1    14   980 Stevenson/ Young/ Golds     Achievers                 36:09    1    4:10    1:14    1   21:16    0:55    2    8:36 
    2    64   992 Parker/ Gindle/ Wagner      Spartans                  41:32                         2   25:54    0:48    1    8:11