CoteeMan Triathlon
150 Meter Swim/ 9 Mile Bike/ 5K Run
08/11/2012
New Port Richey, FL
Race Director:Rob Marlowe
Timing and Results: Alta Vista Sports-Ryan Cavallaro 
www.altavistasports.com
Questions: RyanC1223@gamail.com
OVERALL MALE CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     1    19 Jeremy Richardson        23 Palm Harbor          FL   44:26    5    2:12    1:12    8   22:13    0:42    1   18:09         
OVERALL FEMALE CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    26   124 Claudia McCoy            40 Trinity              FL   53:56   14    3:19    2:11    1   25:45    1:02    1   21:41         
AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  01 - 14
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    38    18 Zack Parsons             13 Spring Hill          FL   58:24    2    2:56    1:25    1   28:50    0:40    1   24:34         
    2    74    52 Zackary Durastanti       11 Bowling Green        FL 1:07:12    1    2:48    1:22    2   34:49    0:31    2   27:45         
FEMALE AGE GROUP:  01 - 14
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
MALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     3    27 Bradley Bachand          19 Port Richey          FL   46:26    1    2:02    1:10    1   23:53    0:34    1   18:50         
FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    60   119 Alexandra Prado          19 Odessa               FL 1:03:48    1    3:15    1:40    1   29:58    0:40    1   28:18         
    2    80    73 Sidney Kubesa            17 Trinity              FL 1:09:30    2    3:28    2:22    2   33:22    0:57    2   29:23         
MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     2    22 Dominic Prado            20 Odessa               FL   45:40    1    2:04    1:00    1   21:55    0:28    1   20:15         
    2    97    91 Andrew Steph Vickory     23 Tallahassee          FL 1:14:24    2    3:47    3:44    2   31:20    1:11    2   34:24         
FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   106    86 Morgan Smith             23 Tallahassee          FL 1:17:23    2    3:45    2:59    1   35:10    0:54    1   34:36         
    2   118   126 Tonya Smith              24 Tallahassee          FL 1:26:21    3    4:19    3:13    2   37:02    0:47    3   41:02         
    3   123    59 Maria Classon            24 Cape Coral           FL 1:30:31    1    3:42    1:56    4   48:03    1:41    2   35:11         
    4   128     2 Kayla Bellin             20 New Port Richey      FL 1:33:36    4    4:45    1:59    3   43:18    1:15    4   42:20         
MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     4    16 Casey Rabon              27 Dunedin              FL   46:36    1    2:08    1:05    1   21:55    0:33    1   20:56         
    2    16    41 Keith Bauer              29 Land O Lakes         FL   50:24    3    2:24    1:01    2   23:22    0:40    2   23:00         
    3    46    20 Danny Hanff              28 New Port Richey      FL 1:00:18    5    2:57    2:20    3   27:43    1:01    4   26:19         
    4    61    83 Benjamin Stripling       26 Dade City            FL 1:04:24    6    4:07    2:07    4   33:22    0:41    3   24:10         
    5   103    51 Eric Lazo                29 Naples               FL 1:15:51    4    2:51    3:02    5   33:54    0:52    5   35:15         
    6   113    24 William Guemple          26 Tallahassee          FL 1:20:57    2    2:20    3:15    6   37:13    1:09    6   37:02         
    7   139   104 Michael Rotolo           25 Lutz                 FL 1:46:03    7    4:17    3:53    7   43:20    1:22    7   53:13         
FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    62    21 Ashley Matejka           29 Spring Hill          FL 1:04:26    1    2:36    2:13    1   32:57    0:59    1   25:43         
    2    82    88 Barbara Stripling        29 Dade City            FL 1:09:48    3    3:52    2:34    3   34:54    0:57    2   27:34         
    3    95   110 Ashley Hanania           26 Jacksonville         FL 1:14:12    2    3:38    2:31    2   33:48    1:42    3   32:36         
MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    19    40 Chris Purnell            31 Spring Hill          FL   51:26    2    2:19    1:05    1   24:00    0:33    2   23:30         
    2    30    64 Nick Palazzolo           33 Trinity              FL   55:50    1    2:13    2:48    3   28:12    1:12    1   21:27         
    3    63    85 Randy Stevenson          33 Gainesville          FL 1:04:46    4    3:25    2:17    4   31:34    1:11    3   26:21         
    4    69    62 Fabian Perez             34 Gibsonton            FL 1:06:30    3    2:41    2:20    2   27:25    0:55    4   33:11         
FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    31    90 Val Lofton               32 New Port Richey      FL   56:09    2    3:28    2:09    1   28:01    0:42    1   21:51         
    2   110   125 Jennifer Longobardo      34 New Port Richey      FL 1:18:31    1    2:37    4:36    2   37:15    0:55    2   33:10         
MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    34     5 Dominic Monfred          38 Dunedin              FL   56:56    2    2:42    1:11    3   27:18    0:40    2   25:07         
    2    43    99 Rick Oblak               39 Orange Park          FL   58:59    5    3:48    1:54    1   24:45    1:01    3   27:32         
    3    50    66 Seth Anderson            39 Tampa                FL 1:00:35    4    3:07    2:27    4   29:24    0:50    1   24:49         
    4    79    50 Jonathan Mossey          37 Palm Harbor          FL 1:08:55    1    2:41    3:29    2   27:02    1:32    4   34:12         
    5   129    94 Jason Oberste            38 Tallahassee          FL 1:35:24    3    2:49    4:14    5   49:24    1:53    5   37:05         
FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    87   137 Christine Bell           38 Odessa               FL 1:10:30    4    4:19    2:50    1   30:29    1:32    1   31:21         
    2    94   146 Maribel Bylund           39 Odessa               FL 1:14:11    5    5:07    2:14    2   31:38    0:38    3   34:35         
    3   116   115 Lisa Williams            38 Tallahassee          FL 1:25:51    6    5:14    3:02    3   34:54    1:29    4   41:14         
    4   117    93 Christy Oberste          38 Tallahassee          FL 1:25:52    2    4:06    3:07    4   44:20    1:42    2   32:39         
    5   135    84 Leann Bunton             38 Tallahassee          FL 1:38:57    1    3:52    3:21    5   45:26    1:05    5   45:15         
    6   140    98 Jennifer Dooley          36 Tallahassee          FL 1:50:02    3    4:08    3:38    6   49:42    1:16    6   51:20         
MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     8    55 Ryan Kaelin              40 Trinity              FL   47:18    5    2:41    1:04    1   22:36    0:46    1   20:12         
    2    17    42 Stan Fivecoat            43 Trinity              FL   50:32    8    2:51    1:23    3   23:39    0:51    2   21:50         
    3    18    57 Michel Bermudez          42 Homosassa            FL   51:08    3    2:32    1:04    2   23:06    0:43    6   23:43         
    4    20    37 Kent Rodahaver           44 St. Petersburg       FL   51:30    7    2:48    1:10    4   23:45    0:40    5   23:09         
    5    22   109 Sean Brown               40 Wauchula             FL   52:11    6    2:44    1:58    5   24:49    0:32    3   22:10         
    6    33   106 Rick Zampelli            40 St Petersburg        FL   56:22   11    4:02    1:53    7   26:04    1:38    4   22:47         
    7    39    44 Roman Kubesa             43 Trinity              FL   58:30    4    2:38    1:30    6   25:08    1:01   10   28:15         
    8    40    17 Phil Amsellem            42 Tallahassee          FL   58:40    2    2:28    1:35    8   26:32    0:37    9   27:30         
    9    51    67 Hank Hutchinson          42 Tallahassee          FL 1:00:47    1    2:13    2:41    9   28:07    0:48    8   27:00         
   10    55    49 Jon Manalo               41 Tallahassee          FL 1:01:40   12    4:07    1:23   10   29:22    0:50    7   26:00         
   11   115   143 Bill Dicola              43 Trinity              FL 1:25:40    9    3:41    4:30   11   33:35    1:14   13   42:42         
   12   124   147 Scott Bugden             44 Spring Hill          FL 1:30:32   13    4:18    5:19   12   42:14    1:09   11   37:33         
   13   131    95 Mike Bunton              42 Tallahassee          FL 1:36:13   10    4:00    2:35   13   46:17    0:43   12   42:40         
FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    32    56 Tricia Tocco             44 Delray Beach         FL   56:17    7    3:17    1:46    2   26:12    0:42    1   24:22         
    2    37    70 Nancy Raimo              42 Holiday              FL   58:16    4    3:04    1:58    1   26:06    1:12    2   25:59         
    3    49    68 Cheryl Gendebien         41 New Port Richey      FL 1:00:27    8    3:17    1:39    3   26:28    1:02    6   28:03         
    4    58    48 Miranda Lessie           44 Tampa                FL 1:02:09    3    2:57    2:12    5   27:44    1:16    5   28:02         
    5    68   113 Colleen Elligott         42 Tampa                FL 1:05:45   14    3:55    2:03    9   31:27    1:20    3   27:03         
    6    84    10 Angela Calderone         41 Trinity              FL 1:10:05    5    3:13    1:42    8   31:17    1:19   10   32:36         
    7    86    75 Marlee Hollis            43 Tallahassee          FL 1:10:15   12    3:48    4:06    7   30:38    4:38    4   27:05         
    8    90   118 Denise Taylor            41 Land O Lakes         FL 1:12:36    6    3:14    3:06   14   35:47    1:19    7   29:12         
    9    93    47 Gretchen Miller          42 Tallahassee          FL 1:12:57    2    2:50    2:50   12   34:48    2:35    8   29:55         
   10   100   135 Kelly Hutchinson         44 Tallahassee          FL 1:14:38   13    3:53    3:59   13   34:52    1:03    9   30:53         
   11   101   116 Sheryl Crumpler          41 Tallahassee          FL 1:14:43    9    3:37    3:09   10   32:27    1:30   11   34:02         
   12   102    89 Denyce Robinson          42 Land O Lakes         FL 1:15:23   10    3:46    2:48    6   28:28    2:02   13   38:21         
   13   108    92 Tana Storey              40 Tallahassee          FL 1:18:15   15    4:18    2:45   11   33:15    1:07   12   36:51         
   14   125   108 Kristen Stogniew         43 Tarpon Springs       FL 1:31:27   11    3:47    4:38   15   37:08    2:14   14   43:42         
   15   137   133 Pam Anders               43 Tallahassee          FL 1:42:54   16    5:43    4:49   16   42:50    2:47   15   46:47         
   16     0    53 Regan Davenport          40 Bowling Green        FL            1    2:41    1:14    4   27:33    0:47                      
MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     5    28 George Buffington        49 New Port Richey      FL   46:58    2    2:22    1:19    1   21:42    0:40    4   20:57         
    2     6    33 Patrick Bene             48 New Port Richey      FL   47:13   12    3:19    1:32    2   22:03    1:01    1   19:19         
    3    12    69 Jean Gendebien           45 New Port Richey      FL   49:00   10    3:07    1:36    4   23:01    1:00    3   20:17         
    4    14    25 Eric Keaton              45 Palm Harbor          FL   49:22    5    2:46    1:26    5   24:19    0:45    2   20:09         
    5    23    45 Peter Butler             48 Tallahassee          FL   52:20    7    2:55    2:00    3   22:47    0:56    6   23:44         
    6    24    79 Scott McAnally           49 Tallahassee          FL   52:46    6    2:53    1:13    7   24:46    0:31    5   23:24         
    7    36   142 Trevor Strachan          47 Nasssau                   57:44   13    3:27    1:19    8   25:32    1:46    7   25:41         
    8    41    29 Douglas Erickson         46 Trinity              FL   58:46    1    2:09    1:15   11   26:27    1:00   10   27:58         
    9    42   140 Chuck Wasson             48 Seminole             FL   58:52    3    2:35    1:57    6   24:35    1:03   11   28:44         
   10    48    63 Dennis Rotolo            47 Lutz                 FL 1:00:24    8    2:57    1:48   13   27:20    1:00    9   27:21         
   11    52    31 Steven Kostas            49 New Port Richey      FL 1:00:52    4    2:38    1:27    9   25:46    1:01   13   30:02         
   12    59    71 Brian McCauley           46 Hudson               FL 1:02:21    9    3:00    2:31   12   26:57    1:10   12   28:45         
   13    64    35 Daniel Skelton           47 New Port Richey      FL 1:05:06   11    3:16    4:30   10   26:08    0:52   14   30:22         
   14    85    81 Eric Sharkey             46 Tallahassee          FL 1:10:11   14    3:40    3:39   14   28:34    2:01   15   32:20         
   15    88   136 Lee Moreno               47 Tallahassee          FL 1:10:50   15    4:05    3:01   15   35:34    0:52    8   27:21         
FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    77   144 Lisa Morse               49 Odessa               FL 1:07:47    3    3:52    3:40    3   33:25    0:53    1   26:00         
    2    91    58 Dolores Classon          45 Cape Coral           FL 1:12:44    1    2:50    3:43    2   32:57    1:57    2   31:19         
    3    92   151 Kelly Eggebeen           45 Huntersville         NO 1:12:52    2    2:50    3:33    1   27:59    1:59    4   36:32         
    4   112   111 Yoko Moore               48 Palm Harbor          FL 1:18:38    6    4:43    3:57    5   36:12    1:34    3   32:15         
    5   122    78 Anita Sandel             49 Tallahassee          FL 1:27:35    4    4:16    3:45    4   33:57    1:20    5   44:19         
    6   127     7 Maureen Stoner           46 Tallahassee          FL 1:32:05    5    4:35    4:25    6   36:50    1:34    6   44:43         
MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    10   122 Jeff Lessie              51 Tampa                FL   48:16    8    4:01    1:55    2   22:12    0:48    1   19:21         
    2    13    39 Claude Winter            51 New Port Richey      FL   49:08    1    2:47    1:57    1   22:00    0:56    2   21:31         
    3    27    54 Tom Connolly             54 New Port Richey      FL   55:17    2    2:55    1:51    3   25:04    0:54    4   24:34         
    4    29    30 Bob Tiller               51 Palm Harbor          FL   55:42    3    2:57    1:34    5   25:42    0:56    5   24:35         
    5    54    46 Sam Carranza             54 Tampa                FL 1:01:14    7    3:42    1:43    6   26:25    1:03    7   28:24         
    6    56    74 Luke Nicholson           50 Tallahassee          FL 1:01:46    6    3:35    4:15    7   26:52    2:52    3   24:14         
    7    66     4 Gerald Nolasco           51 Trinity              FL 1:05:37    9    4:41    4:29    4   25:40    2:34    6   28:16         
    8    76    76 Chuck Beckett            51 Tallahassee          FL 1:07:38    5    3:07    2:31    8   27:53    1:09    9   33:00         
    9    83     6 Christopher Lever        52 Gainesville          FL 1:10:01    4    2:58    3:16    9   29:24    1:56    8   32:28         
FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   105   112 Lenore Beckett           51 Tallahassee          FL 1:17:17    1    4:24    3:58    1   32:12    1:35    1   35:09         
    2   121   132 Lisa McAnally            50 Tallahassee          FL 1:27:17    4    6:10    3:03    2   38:51    1:15    2   38:00         
    3   132    96 Jennifer Martin          54 Tallahassee          FL 1:36:14    2    5:27    2:46    5   48:26    1:29    3   38:08         
    4   134    11 Kelly Edwards            53 Tallahassee          FL 1:37:14    5    6:15    4:41    3   39:25    1:43    4   45:12         
    5   136    14 Cindy Dingledine         50 Lima                 OH 1:40:43    3    5:44    5:41    4   42:16    1:25    5   45:39         
MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     9   155 David Morrow             59 Tarpon Springs       FL   47:59    1    2:39    1:11    1   22:09    0:35    2   21:27         
    2    11    26 Chris Altimari           55 Tampa                FL   48:52    2    2:54    1:40    2   22:45    0:59    1   20:36         
    3    57    97 Mike Peters              58 New Port Richey      FL 1:02:03    3    3:34    3:34    5   27:47    1:11    3   26:00         
    4    67     1 Clark Parry              59 Holiday              FL 1:05:38    4    3:35    3:18    4   27:46    2:22    4   28:40         
    5    78   121 Bill Woodard             55 New Port Richey      FL 1:07:52    5    4:02    3:07    3   26:20    1:59    5   32:26         
FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    72   145 Pat Fox                  56 Lutz                 FL 1:06:37    2    4:07    3:42    1   30:45    0:51    1   27:14         
    2   104   117 Pamela Perrewe           56 Tallahassee          FL 1:15:57    1    4:02    2:53    2   33:14    0:56    2   34:55         
    3   130   100 Rose Naff                55 Tallahassee          FL 1:36:11    3    4:29    4:43    3   36:34    1:23    3   49:05         
MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    45    87 Declan Mansfield         61 New Port Richey      FL   59:28    1    2:55    2:18    1   26:01    2:00    1   26:16         
    2    65    61 Roger Oconnor            60 Seminole             FL 1:05:13    2    3:14    1:42    2   27:50    0:47    3   31:42         
    3    75   134 Bill Allard              62 Seminole             FL 1:07:14    3    3:47    2:28    3   28:23    1:39    2   31:00         
    4   133    13 Edward Curran            63 Clearwater           FL 1:37:07    4    6:15    4:56    4   40:52    1:28    4   43:37         
FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    98   114 Brenda Miller            61 Plant City           FL 1:14:32    1    3:39    2:24    1   30:59    1:15    2   36:16         
    2    99   120 Diane Mh Spicer          60 Tampa                FL 1:14:33    2    4:08    2:42    2   34:29    1:19    1   31:58         
    3   138     8 Lucinda Durkee           60 Holiday              FL 1:43:04    3    9:20    4:39    3   47:23    1:24    3   40:19         
MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    35    34 Sam Nall                 69 Homosassa            FL   57:40    1    2:48    1:46    1   25:55    1:13    3   26:00         
    2    44   131 Dennis Miller            65 Plant City           FL   59:19    3    4:02    2:03    2   26:28    0:55    2   25:52         
    3    47    43 Harry Williams           68 Tampa                FL 1:00:22    2    3:35    2:55    3   26:46    1:29    1   25:38         
    4    89   128 Rolando Nurse            67 New Port Richey      FL 1:11:11    5    5:25    5:22    5   32:24    1:41    4   26:20         
    5    96   141 Frank McCann             66 The Villages         FL 1:14:13    4    5:01    2:31    4   30:12    1:19    5   35:12         
FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
CLYDSDALE   01 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    25    60 Douglas Whiteley         41 Trinity              FL   52:58    5    3:53    2:02    1   24:14    1:19    1   21:31         
    2    70    82 Robert Robinson          42 Land O Lakes         FL 1:06:32    1    2:47    2:11    2   26:13    1:33    4   33:51         
    3    71     3 John Sivon               38 Spring Hill          FL 1:06:35    6    3:59    3:19    5   31:48    1:39    2   25:53         
    4    81     9 James Efurd              37 Marianna             FL 1:09:32    4    3:48    2:53    3   28:45    1:54    3   32:15         
    5   107    38 Michael Ferraz           38 Port Richey          FL 1:17:43    2    3:30    3:28    6   32:59    2:01    5   35:47         
    6   111   123 John Simmons             38 Tallahassee          FL 1:18:38    9    4:39    1:45    4   29:12    1:35    7   41:28         
    7   119    12 Clark Smith              45 Seffner              FL 1:26:38    8    4:30    3:32    7   34:34    0:57    8   43:08         
    8   120   103 Bill Allen               55 Port Richey          FL 1:27:17    7    4:27    4:22    9   41:11    1:07    6   36:13         
    9   126   105 Alan Classon             51 Cape Coral           FL 1:31:59    3    3:35    4:02    8   39:19    1:04    9   44:01         
RELAY RESULTS
Place O'All No.   Team Name                                           Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty                                                                           
===== ===== ===== =================================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ====================================================== 
    1    15   150 RW SPORTS MARKETING                                   50:13    3    2:50    1:03    1   24:00    0:24    2   21:58         
                  Regan Weis /Capt. Justin Weiss                         
    2    21   149 RW SPORTS MARKETING TEAM                              52:05    1    1:49    1:05    2   25:35    0:26    3   23:11         
                  Jenifer Wiess / Capt. Herman Richardson /Daniel James  
    3    53   156 Gulfcoast Sponsors                                  1:00:54    2    2:45    1:00    5   34:35    1:08    1   21:27         
                  Zachery Nicols /Sean McCart/ Josh McCart               
    4    73   154 periodontal therapy cente                           1:07:06    7    6:03    1:23    3   29:39    0:58    5   29:05         
                  Jen Folio /Scott Folino /Scotty Folio                  
    5   109   153 Team Tallahassee                                    1:18:21    5    4:12    1:20    7   46:59    0:59    4   24:52         
                  Liz Amsellem /Rob Stoner /Spencer Amsellem             
    6   114   152 Team Bunny                                          1:21:16    4    3:59    1:37    4   33:22    1:59    6   40:21         
                  Kathinka Babb /Vicki Price                             
    7   130   100                                                     1:36:11    6    4:29    4:43    6   36:34    1:23    7   49:05         
                                                                         
USAT PENALTY LIST 
Alta Vista Sports cannot address penalty issues
Penalty Issues: Head USAT Referee
No.   Rule Violation                      Time    
===== =================================== ======= 
DISQUALIFICATIONS
No.   Rule Violation                      Time    Swim    Tran 1  Bike    Tran 2  Run     
===== =================================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
   65 INCOMPLETE COURSE                     55:35    3:48    3:00   30:10    0:53   17:47 
  107 INCOMPLETE COURSE                     47:17    3:36    2:03   16:20    1:11   24:09