Rice & Rose Endless Summer Triathlon Series Race #3  
August 12, 2012; Frank Rendon Park, Daytona Beach Shores, FL
800-meter swim; 15-mile bike; 4-mile run
Race Director: Tigershark Events-Rob Wallace
Timing & Results: Alta Vista Sports-Jeremy Davidson
Results Questions: jdavidson@SportsTarget.biz

Overall Male Open Winners

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 1 915 Tenadore Dean 39 Ormond Beach FL 1:18:46 1 16:13 1 1:20 1 35:10 1 0:29 1 25:31
 

Overall Male Masters Winners

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 3 932 Andrea Ugazio 47 Kissimmee FL 1:21:32 1 12:41 1 1:06 1 38:44 1 0:27 1 28:32
 

Male 15 to 19

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 32 843 Tyler Kameh 18 Port Orange FL 1:36:05 1 19:08 2 2:05 2 45:43 1 0:39 1 28:28
2 33 862 Austin Peacock 16 Port Orange FL 1:36:34 2 19:47 1 1:09 1 44:12 2 1:03 2 30:21
 

Male 20 to 24

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 4 934 Andrew Webster 23 Daytona Beach FL 1:23:45 1 17:31 1 1:10 1 35:57 1 0:22 1 28:43
2 22 931 John-Paul Russo 22 Oakland FL 1:34:04 3 19:26 2 1:14 2 40:10 2 0:26 3 32:46
3 49 861 Ben Nelson 21 Winter Springs FL 1:42:33 2 17:58 4 2:39     4 52:15 2 29:40
4 61 824 Mark Deichman 23 Port Orange FL 1:45:42                 5 1:45:42
5 88 911 Ruggero Bruzzone 20 Palm Coast FL 1:56:14 4 29:05 3 1:53     3 51:58 4 33:17
 

Male 25 to 29

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 13 940 Stephen Parks 26 Port Orange FL 1:29:06 5 16:54 6 1:44 1 40:29 1 0:24 1 29:33
2 16 853 Chase Logas 28 Port Orange FL 1:31:36 4 15:58 5 1:32 2 42:14 2 0:29 2 31:21
3 18 868 Ryan Rinear 29 Ormond Beach FL 1:32:20 1 12:37 2 1:25 4 42:56 6 0:47 4 34:32
4 26 842 Aaron Jenkins 27 Port Orange FL 1:35:11 3 15:03 1 1:14 5 43:24 4 0:35 5 34:54
5 39 812 Joel Brown 27 Port Orange FL 1:39:25 6 18:35 4 1:32 3 42:54 3 0:33 7 35:49
6 40 882 Bryon White 26 New Smyrna Beach FL 1:39:39 2 13:17 9 2:19 8 47:37 8 1:02 6 35:22
7 52 866 Zachary Radke 26 Lake City FL 1:42:49 9 22:54 3 1:29 6 45:02 7 0:54 3 32:29
8 57 918 Jeffrey Galotti 26 Port Orange FL 1:44:58 7 19:16 8 2:11 7 45:09 5 0:42 8 37:38
9 76 808 Ori Baber 25 Stuart FL 1:52:15 8 19:54 7 2:10     9 50:06 9 40:04
 

Male 30 to 34

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 2 946 Eric Graveling 31 Deltona FL 1:19:58 1 13:55 1 1:11 1 37:09 1 0:30 1 27:11
2 7 814 Dan Clemente 34 Vero Beach FL 1:24:43 2 15:33 3 1:30 2 37:41 3 0:45 2 29:12
3 21 947 Jeffrey Miller 33 Merritt Island FL 1:33:05 3 16:41 2 1:28 3 39:35 5 0:52 5 34:27
4 24 894 Josh Hudson 31 Ormond Beach FL 1:34:43 4 18:21 4 1:31 4 42:23 2 0:36 3 31:51
5 44 813 Santiago Cavanagh 32 Saint Augustine FL 1:40:31 6 20:49 5 1:57 5 43:53 4 0:51 4 32:58
6 58 823 Scott Deemer 32 Daytona Beach FL 1:45:00 5 18:30 6 2:01 6 46:44 6 1:10 6 36:33
 

Male 35 to 39

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 8 927 Jecoa Simmons 39 Port Orange FL 1:25:40 1 13:25 1 1:03 1 38:45 6 0:31 3 31:54
2 12 898 Art Zimmet 37 Daytona Beach FL 1:29:00 5 16:06 6 1:50 2 39:58 9 0:49 1 30:16
3 14 851 Joe Lewandowski 36 Jacksonville FL 1:29:24 3 15:37 4 1:43 3 41:05 8 0:34 2 30:22
4 25 817 Josh Conley 35 Ormond Beach FL 1:35:07 6 17:02 2 1:21 6 43:55 4 0:29 4 32:18
5 31 873 Sean Smith 35 Ormond Beach FL 1:35:52 8 18:01 8 1:57 5 41:47 3 0:27 6 33:38
6 34 892 Tyler Keen 35 Port Orange FL 1:36:46 10 19:28 3 1:42 4 41:25 7 0:33 5 33:37
7 46 803 Michael Akialis 36 Flagler Beach FL 1:41:03 2 14:47 13 2:21 9 46:37 1 0:12 8 37:04
8 65 879 Chad Truxall 39 Port Orange FL 1:47:08 9 18:45 10 2:00 7 45:26 2 0:23 11 40:32
9 67 948 Joey Rafferty 36 Port Orange FL 1:48:53 4 15:44 11 2:01 8 45:32 10 1:09 12 44:26
10 71 857 Jeff Martindale 38 Daytona Beach FL 1:50:35 12 25:15 7 1:52     13 47:54 7 35:33
11 75 926 Ryan Monaghan 35 Port Orange FL 1:52:00 13 27:44 5 1:49     11 44:15 10 38:11
12 86 888 Marcus Wooten 39 Ormond Beach FL 1:55:57 11 20:44 12 2:10     12 47:44 13 45:17
13 92 820 Josh Dates 35 New Smyrna Beach FL 1:58:50 7 17:22 9 1:58 10 47:20 5 0:29 14 51:38
14 95 880 Rafael Urbino 39 Miami Beach FL 1:59:30 14 28:16 14 3:18     14 50:12 9 37:43
15 115 923 Shaun Wagner 35 Ocala FL 2:31:04 15 29:46 15 5:38     15 54:00 15 1:01:38
 

Male 40 to 44

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 5 897 Brian Fredley 44 Daytona Beach FL 1:23:48 1 13:14 8 1:37 3 40:23 3 0:29 1 28:03
2 9 875 Edson Soares 40 Orlando FL 1:27:08 10 19:30 4 1:30 1 36:48 1 0:20 2 28:57
3 15 938 Stephen Gaddis 42 Port Orange FL 1:30:53 2 15:48 3 1:28 2 38:45 4 0:35 8 34:15
4 17 893 Marcus Droker 40 Ormond Beach 1:31:46 6 18:22 2 1:19 6 41:47 2 0:26 3 29:50
5 20 920 Anthony Libretti 41 Palm Coast FL 1:32:26 4 16:55 1 1:16 5 40:58 8 0:46 4 32:30
6 30 929 Ed Turk 43 Daytona Beach FL 1:35:46 8 19:04 7 1:34 4 40:46 6 0:36 5 33:43
7 41 829 Craig Eisner 43 South Daytona FL 1:39:41 3 15:57 12 3:02 9 45:39 9 1:06 6 33:56
8 43 805 Jimmy Augustine 42 Boerne TX 1:40:14 9 19:16 6 1:33 8 44:50 5 0:36 7 33:57
9 53 944 Don Ward 43 Port Orange FL 1:43:20 7 18:28 5 1:31 10 46:36 10 1:20 9 35:23
10 55 914 Kevin Marsh 40 Palm Coast FL 1:44:27 5 17:11 9 1:38 7 42:45 7 0:45 11 42:05
11 81 901 Juan Garcia 41 Palm Coast FL 1:53:25 12 24:23 11 2:30     12 50:07 10 36:23
12 91 841 Jeff Hoffman 41 Ormond Beach FL 1:58:35 11 23:56 10 2:29     11 47:25 12 44:44
 

Male 45 to 49

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 6 827 John Dodd 47 Ormond Beach FL 1:24:04 1 14:00 1 1:16 1 37:55 1 0:29 1 30:23
2 19 836 Jeff Goldman 47 Ormond Beach FL 1:32:21 4 17:13 3 1:30 3 39:49 2 0:32 2 33:15
3 27 890 Carl Zeilman 48 Ponte Vedra Beach FL 1:35:16 2 16:37 5 2:21 2 38:54 5 0:56 4 36:26
4 36 871 Steve Shattler 45 Lake Placid FL 1:37:58 3 16:43 4 1:43 5 43:38 3 0:39 3 35:13
5 51 906 Joe Heller 45 Ormond Beach FL 1:42:44 5 18:21 2 1:29 4 42:00 4 0:54 5 39:57
6 82 835 Jesse Godfrey 47 Ormond Beach FL 1:54:33 6 22:48 6 2:32     6 46:54 6 42:16
 

Male 50 to 54

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 10 833 Bruce Geise 53 Winter Park FL 1:27:20 2 17:03 1 1:51 1 40:07 1 0:36 1 27:41
2 37 936 Paul Finn 51 Deland FL 1:38:37 3 17:07 2 2:11 2 40:49 2 0:56 2 37:33
3 63 830 Mark Erickson 51 Tampa FL 1:46:39 4 17:39 11 3:22 4 45:29 3 1:34 4 38:33
4 68 933 Russell Kirk 54 Ocala FL 1:48:58 1 16:46 8 3:03 3 45:11 4 1:57 7 41:59
5 77 886 Mark Woehrle 50 Winter Park FL 1:52:46 9 20:15 10 3:15     7 50:57 3 38:19
6 79 896 Doug Hoagland 52 Eustis FL 1:53:17 10 21:29 9 3:04     5 49:01 5 39:42
7 84 945 Amnon Amshlem 52 Port Orange FL 1:55:50 8 19:13 6 2:56     6 50:27 10 43:13
8 89 806 Roger Baber 50 Stuart FL 1:57:33 6 18:34 13 4:06     10 52:22 8 42:30
9 94 819 Kevin Curley 54 Oviedo FL 1:59:17 7 19:03 12 4:00     11 53:42 9 42:31
10 102 860 Tad Nelson 50 Winter Springs FL 2:05:49 5 18:12 5 2:48     13 57:07 11 47:41
11 104 825 Kevin Delaney 54 Celebration FL 2:07:40 12 23:45 3 2:21     9 51:41 12 49:51
12 108 839 John Healy 53 Maitland FL 2:08:25 13 33:01 4 2:44     8 50:59 6 41:39
13 111 930 Tim Benton 54 Deltona FL 2:18:23 11 23:00 7 2:56     12 55:04 13 57:21
 

Male 55 to 59

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 47 928 Jack Finucan 59 Apopka FL 1:42:05 3 19:57 1 2:16 1 44:00 1 0:46 1 35:05
2 73 903 John Banks 55 Ormond Beach FL 1:51:44 1 15:39 5 6:21 3 45:52 3 2:35 3 41:15
3 74 889 William Wright 59 Deland FL 1:51:46 4 20:39 3 2:44 2 45:30 2 1:31 4 41:20
4 78 847 Gerald Keyes 57 Ormond Beach FL 1:53:03 2 19:22 2 2:31     4 50:52 2 40:17
5 113 891 Michael Zirpoli 57 Port Orange FL 2:24:48 5 23:28 4 3:28     5 52:57 5 1:04:54
 

Male 60 to 64

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 64 895 Arun Dhand 62 Ormond Beach FL 1:47:08 1 21:22 1 1:42 1 46:18 1 0:59 1 36:44
 

Male 65 to 69

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 87 900 Wayne Merrill 66 Flagler Beach FL 1:56:06 1 17:14 2 3:21     2 52:38 2 42:51
2 107 844 Greg Kaputa 65 Tampa FL 2:08:22 3 32:29 1 3:21     1 51:37 1 40:53
3 114 864 Larry Pike 68 Ocklawaha FL 2:28:37 2 26:02 3 4:45     3 1:03:05 3 54:44
 

Overall Female Open Winners

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 11 939 Heather Butcher 40 Northport FL 1:28:18 1 15:07 1 1:34 1 42:57 1 0:33 1 28:06
 

Overall Female Masters Winners

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 38 905 Sharon Lay 51 Daytona Beach FL 1:39:21 1 18:45 1 1:52 1 45:28 1 0:52 1 32:22
 

Female 14 and under

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 112 942 Reece Ward 14 Port Orange FL 2:24:02 1 23:37 1 4:13     1 57:56 1 58:15
 

Female 15 to 19

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 60 935 Rachel Walker 19 Port Orange FL 1:45:19 3 19:06 1 1:38     1 51:09 1 33:24
2 80 887 Angel Wong 17 West Palm Beach FL 1:53:19 1 13:33 2 2:19     3 56:28 3 40:58
3 96 878 Lindsey Sullivan 16 Daytona Beach FL 1:59:34 2 18:09 4 3:08     4 59:50 2 38:26
4 98 941 Paige Ward 15 Port Orange FL 2:02:19 5 23:37 5 3:18     2 52:52 4 42:31
5 109 922 Rebecca Sacks 18 Ormond Beach FL 2:12:13 4 20:34 3 2:53     5 1:01:34 5 47:11
 

Female 20 to 24

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 66 917 Rhianon Rowan 23 Daytona Beach FL 1:47:46 2 22:19 1 1:41     1 48:32 1 35:13
2 93 872 Meredith Smith 20 Edgewater FL 1:59:12 1 14:49 2 2:24     2 1:00:24 2 41:33
 

Female 25 to 29

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 28 858 Olivia Maurey 27 Port Orange FL 1:35:17 3 16:58 2 1:43 2 43:12 2 0:46 1 32:36
2 29 907 Alana Shawah 27 Palm Coast FL 1:35:29 1 13:43 1 1:41 1 42:59 1 0:36 3 36:28
3 54 910 Celeste Brandon 28 Daytona Beach FL 1:43:22 2 13:59 3 2:00 3 46:43 3 0:52 4 39:47
4 70 909 Jocelynn Ortega 25 Gainesville FL 1:50:25 4 20:42 4 2:16     4 53:35 2 33:50
 

Female 30 to 34

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 35 850 Shirah Levine 31 Tampa FL 1:37:47 1 17:12 2 1:36 3 45:03 4 0:48 1 33:05
2 45 856 Sidni Manne 30 Ormond Beach FL 1:40:36 6 20:30 1 1:36 1 44:10 1 0:45 2 33:33
3 50 840 Mariryan Heschmeyer 34 Venice FL 1:42:42 3 19:38 6 2:01 2 44:37 2 0:46 3 35:37
4 56 849 Sara Lentz 32 Tampa FL 1:44:56 2 17:20 5 2:00 4 46:21 3 0:47 4 38:26
5 69 919 Michelle Libretti 34 Palm Coast FL 1:50:15 7 20:34 3 1:51     5 48:00 5 39:48
6 85 821 Nelly Daur 31 St. Augustine FL 1:55:52 5 20:17 4 1:54     6 52:01 6 41:38
7 101 870 Erin Scott 34 New Smyrna Beach FL 2:05:27 4 20:04 8 2:32     8 54:20 8 48:29
8 106 937 Deanna Abdin 30 Eustis FL 2:08:18 9 27:27 7 2:12     7 53:51 7 44:46
9 110 859 Tara McKinney 30 Port Orange FL 2:12:47 8 22:21 9 3:30     9 57:35 9 49:19
 

Female 35 to 39

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 23 913 Sara Droker 36 Ormond Beach FL 1:34:41 2 17:08 1 1:34 1 43:45 1 0:38 1 31:34
2 42 855 Jessie Magee 36 Flagler Beach FL 1:39:51 3 20:05 3 1:58 2 44:19 2 0:41 2 32:45
3 62 867 Michelle Reynolds 35 Edgewater FL 1:46:26 1 17:00 2 1:58 3 46:23 3 0:44 3 40:20
 

Female 40 to 44

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 48 908 Kathleen Ridall 41 Daytona Beach FL 1:42:10 1 20:13 2 2:18 1 43:47 1 0:39 2 35:12
2 59 826 Carolyn Derosby 41 Deleon Springs FL 1:45:03 2 23:00 1 2:10     3 47:30 1 32:21
3 116 902 Shirley Garcia 42 Palm Coast FL 2:50:18 3 35:07 3 4:21 2 56:58 2 1:42 3 1:12:08
 

Female 45 to 49

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 72 810 Mary Ann Benton 49 Deltona FL 1:51:30 1 20:40 1 1:49     1 48:56 1 40:04
2 100 838 Shannon Healy 45 Maitland FL 2:05:04 2 21:49 2 2:13     3 58:06 3 42:54
3 103 943 Janni Courten 45 Port Orange FL 2:07:18 3 25:46 3 3:17     2 57:01 2 41:12
 

Female 50 to 54

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 83 807 Robyn Baber 51 Stuart FL 1:55:42 1 21:14 1 2:28     3 54:50 1 37:08
2 99 877 Nancy Stuparich 51 Oviedo FL 2:05:00 2 25:19 2 3:00     2 54:39 2 42:01
3 105 863 Maria Pennington 50 Porter Ranch CA 2:08:08     3 23:11     1 51:36 3 53:20
 

Female 55 to 59

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 90 816 Sue Clifton 56 Deleon Springs FL 1:58:19 2 25:06 1 2:04     2 51:24 1 39:43
2 97 924 Kathy Black 57 Winter Park FL 2:02:13 1 19:37 2 2:17 1 42:53 1 1:40 2 55:44
 

Male Relay

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 1 921 Team McNardo 21 Port Orange FL 1:21:39 1 15:02 1 1:12 1 39:33 1 0:13 1 25:37
 

Coed Relay

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 1 800 Cookie Monsters 17 Port Orange FL 1:25:41 4 16:08 1 1:04 1 37:07 2 0:18 3 31:01
2 2 912 The A Team 29 Daytona Beach FL 1:27:14 1 13:59 6 1:57 3 43:02 4 0:20 1 27:54
3 3 799 Electric Jellyfish 25 New Smyrna Beach FL 1:38:18 3 15:00 3 1:12 4 48:40 1 0:17 4 33:08
1 4 802 Family Business 37 Edgewater FL 1:38:52 2 14:23 2 1:06 2 43:01 3 0:20 6 40:00
5 5 798 The Sea Cows 28 Silver Spring MD 1:40:34 6 22:09 4 1:17     5 46:14 2 30:53
6 6 801 Use-Ta-Coulds 30 Fort Pierce FL 1:47:15 5 21:36 5 1:19     6 47:44 5 36:35
 

Fat Tire

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 1 846 Brittany Keller 25 Edgewater FL 2:25:49 1 22:45 1 3:27     1 1:04:29 1 55:06
 

Novice

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 1 916 Mike Oliver 48 Winter Park FL 1:57:07 2 22:23 2 3:18     2 48:27 2 42:58
2 2 809 Matthew Barnes 33 Port Orange FL 2:02:46 3 24:17 3 3:21     3 54:52 1 40:15
3 3 848 Sandford Kinne 57 Ormond Beach FL 2:06:19 1 17:51 1 2:20 1 45:00 1 1:13 3 59:54
 

Clydesdale

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 1 899 Andrew Thompson 38 Edgewater FL 1:32:13 1 14:22 1 1:16 1 41:34 1 0:27 1 34:32
2 2 881 Kurt Vonderosten 49 St Augustine FL 1:46:55 2 15:36 2 2:04 5 48:48 2 1:14 2 39:12
3 3 904 Christopher Banks 19 Ormond Beach FL 1:51:43 4 19:21 5 2:42 4 45:55 5 2:28 3 41:15
4 4 925 Bill Black 57 Winter Park FL 1:52:58 3 17:49 3 2:06 3 45:12 3 1:26 7 46:23
5 5 874 Scott Snyder 46 Port Orange FL 1:56:49 8 22:03 4 2:13     6 48:14 4 44:18
6 6 854 Brett Lundequam 46 Maitland FL 1:57:07 5 19:40 6 3:05     7 48:44 6 45:38
7 7 865 Billy Price 44 Debary FL 1:58:39 7 21:15 7 3:08 2 45:02 4 2:10 8 47:02
8 8 876 Donald Strickland 38 Palm Bay 2:01:47 6 21:03 9 3:43     8 51:54 5 45:06
9 9 869 Timothy Rowand 48 Deltona FL 2:42:38 9 29:41 8 3:39     9 58:01 9 1:11:16
 

Athena

  O'all Bib   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------
Place Place No Name Age City Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time
1 1 831 Shanon Gann 36 Melbourne FL 2:20:16 2 25:32 1 1:58     2 52:14 1 1:00:31
2 2 949 Princess Duterte 20 Jacksonville FL 2:34:03 1 23:33 2 3:10 1 1:05:01 1 0:31 2 1:01:45