30th Annual Deleon Springs Half Marathon & 5K
                           Chuck Lennon Park,FL
                                 1/5/2014
 


            **********MALE OVERALL 13.1M RUN RESULTS **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1       41 Jeremy Davidson         M 38 Lake Helen           FL 1:18:29  6:00 
           **********FEMALE OVERALL 13.1M RUN RESULTS **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1      209 Mallory Kennedy         F 30 Ft. Lauderdale       FL 1:23:44  6:24 
           ********** Half AGE GROUP Marathon RESULTS **********
         ********** FEMALE 13.1M RUN AGE GROUP:  1 - 17 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1      169 Quin Smith              F 16 Orlando              FL 2:05:10  9:34 
    2      213 Samantha Sacks          F 17 Ormond Beach         FL 2:48:48 12:54 
    3      215 Lindsey Sullivan        F 17 Daytona Beach        FL 2:48:49 12:54 
    4      214 Jackie Jagger           F 16 Ponce Inlet          FL 2:48:49 12:54 
          ********** MALE 13.1M RUN AGE GROUP:  1 - 17 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1      133 Henry Morton            M 17 Oviedo               FL 1:45:18  8:03 
    2        6 Daniel Ambrose          M 15 Howey In The Hills   FL 2:10:30  9:58 
    3      153 William Reynolds        M  8 Edgewater            FL 3:24:24 15:37 
        ********** FEMALE 13.1M RUN AGE GROUP:  18 - 24 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1      358 Liz Schinski            F 22 Geniseo              NY 1:27:49  6:43 
    2      125 Monica Mayer            F 23 Oviedo               FL 2:03:04  9:24 
    3        7 Emily Andrew            F 21 Winter Park          FL 2:06:40  9:41 
    4      162 Amy Satcher             F 22 Winter Park          FL 2:06:40  9:41 
    5       97 Courtney Kee            F 20 Deland               FL 2:19:21 10:39 
    6      159 Rebecca Sacks           F 19 Ormond Beach         FL 2:27:55 11:18 
    7      152 Megan Reynolds          F 20 Ormond Beach         FL 2:32:51 11:41 
    8      118 Katherine Lowe          F 21 Westminister         MD 2:41:31 12:20 
    9      119 Megan Lowe              F 18 Westminister         MD 2:41:31 12:20 
   10       74 Jade Gormley            F 23 Orlando              FL 2:44:13 12:33 
   11      138 Jordan Napoli           F 23 Orlando              FL 2:44:15 12:33 
         ********** MALE 13.1m RUN AGE GROUP:  18 - 24 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1       98 Orman Kimbrough         M 21 Winter Park          FL 1:47:17  8:12 
    2      354 Craig Helmstetter       M 24 Jax                  FL 2:05:59  9:37 
    3       96 Tyler Kameh             M 19 Charlottesville      VA 2:27:55 11:18 

        ********** FEMALE 13.1M RUN AGE GROUP:  25 - 29 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1      180 Beth Sweeny             F 29 Saint Augustine      FL 1:33:02  7:07 
    2      165 Kelley Shea             F 28 Sanford              FL 1:59:03  9:06 
    3       49 Aissata Diouf           F 28 Altamonte Springs    FL 2:10:25  9:58 
    4      120 Jennifer Lynch          F 26 Port Orange          FL 2:24:06 11:00 
    5       66 Mary Gangwisch          F 29 Oviedo               FL 2:30:45 11:31 
    6      203 Kayla Nickles           F 28 Lake Helen           FL 2:34:18 11:47 
    7      192 Marisa Westberry        F 29 Deland               FL 2:37:06 12:00 
    8      147 Tara Pronovost          F 29 Orange City          FL 2:40:18 12:15 
    9       92 Caitlin Jones           F 27 Clermont             FL 2:46:50 12:45 
   10      361 Rebecca Rybicki         F 27 Ormond Beach         FL 3:01:18 13:51 
         ********** MALE 13.1M RUN AGE GROUP:  25 - 29 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1       54 Sam Dreilinger          M 26 Winter Park          FL 1:32:07  7:02 
    2        4 Brandon Alanis          M 25 Sanford              FL 1:35:14  7:17 
    3      185 Mark Tracey             M 27 Lake Mary            FL 1:39:32  7:36 
    4      204 Brandon Carpenter       M 29 Deland               FL 2:34:18 11:47 
    5      177 Edgar Suris             M 25 Lake Mary            FL 2:37:06 12:00 
        ********** FEMALE 13.1M RUN AGE GROUP:  30 - 34 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1        3 Deanna Abdin            F 31 Altamonte Springs    FL 1:43:59  7:57 
    2       81 Kimberly Haven-Peterson F 33 Apopka               FL 1:47:49  8:14 
    3      167 Monica Showers          F 33 Grand Island         FL 1:50:05  8:25 
    4       46 Elizabeth Devine        F 33 Shutesbury           MA 1:50:54  8:28 
    5       28 Jessica Chanaga         F 33 Lake Mary            FL 1:52:52  8:37 
    6       21 Joy Bracero             F 33 Deland               FL 2:00:46  9:14 
    7      188 Erin Walsh              F 32 Winter Park          FL 2:01:19  9:16 
    8      194 Jamie Williams          F 31 Mount Dora           FL 2:01:34  9:17 
    9       62 Heather Fofana          F 32 Lake Mary            FL 2:03:05  9:24 
   10      113 Crystal Lovenbury       F 34 Lake Helen           FL 2:13:56 10:14 
   11      132 Jessica Moorhouse       F 30 Windermere           FL 2:14:01 10:14 
   12       56 Martina Duran           F 30 Tampa                FL 2:18:10 10:33 
   13      140 Andrea Newhouse         F 30 Winter Springs       FL 2:23:18 10:57 
   14       12 Paula Bales             F 31 Sweetwater           TN 2:29:32 11:25 
         ********** MALE 13.1m RUN AGE GROUP:  30 - 34 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1      124 Joe Matuszczak          M 31 Deland               FL 1:22:40  6:19 
    2      216 Alejandro Pinedo        M 34 Orlando              FL 1:33:36  7:09 
    3      122 Rob Marens              M 31 Orlando              FL 1:34:25  7:13 
    4      199 Dave Scardaville        M 33 Ocala                FL 1:42:55  7:52 
    5      197 Aman Mauzire            M 32 Longwood             FL 1:54:54  8:47 
    6       37 Cliff Cramer            M 30 Fleming Island       FL 1:56:18  8:53 
    7      175 Shawn Strohl            M 33 Brunswick            GA 2:40:12 12:14 
    8       22 Joe Broker              M 34 Apopka               FL 2:42:37 12:25 

        ********** FEMALE 13.1M RUN AGE GROUP:  35 - 39 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1      223 Joni Goldstien          F 35 Deland               FL 1:51:00  8:29 
    2       38 Anna Crawford           F 39 Palm Coast           FL 1:58:23  9:03 
    3       16 Jennifer Blankshein     F 39 Winter Park          FL 2:00:18  9:11 
    4       20 Kirsty Boyer            F 37 Deland               FL 2:00:38  9:13 
    5       80 Teri Hansen             F 39 Deland               FL 2:05:17  9:34 
    6      176 Dawn Sullivan           F 36 Deland               FL 2:07:19  9:44 
    7       51 Melissa Dirlam          F 38 Edgewater            FL 2:15:28 10:21 
    8      224 Meliss Abato            F 37 Sanford              FL 2:17:53 10:32 
    9      189 Bridget Walters         F 38 Sanford              FL 2:23:07 10:56 
   10      141 Ashly Nichols           F 37 Deltona              FL 2:35:16 11:52 
   11      190 Keri Warren             F 36 Eustis               FL 2:41:00 12:18 
   12      182 Jennifer Toomey         F 35 Belleview            FL 2:51:55 13:08 
         ********** MALE 13.1m RUN AGE GROUP:  35 - 39 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1      146 Luis Pou                M 37 Orlando              FL 1:25:30  6:32 
    2      205 Andy Henderson          M 36 Winter Springs       FL 1:32:15  7:03 
    3       19 Steven Block            M 36 Longwood             FL 1:35:20  7:17 
    4       34 Sean Collins            M 38 Winter Park          FL 1:37:56  7:29 
    5       99 Gary Kokaisel Jr.       M 39 Orlando              FL 1:40:47  7:42 
    6      143 Carlos Pereyra          M 39 Casselberry          FL 1:42:54  7:52 
    7       50 Ron Dipaola             M 39 Windermere           FL 1:44:15  7:58 
    8      360 Vladimin Mazek          M 35 Orlando              FL 1:52:47  8:37 
    9      369 Brendan Haly???         M 36 Apopka               FL 2:15:43 10:22 
   10      186 Morris Treibitz         M 37 Ovideo               FL 2:46:38 12:44 
   11      207 Siegfried Schlieper     M 36 Deltona              FL 3:14:53 14:53 
        ********** FEMALE 13.1m RUN AGE GROUP:  40 - 44 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1       60 Jennifer Florida        F 41 Deltona              FL 1:42:41  7:51 
    2      131 Tracy Moon              F 43 Apopka               FL 1:47:02  8:11 
    3      108 Charlene Lepane         F 40 Orlando              FL 1:47:34  8:13 
    4      184 Angie Torres            F 42 Palm Coast           FL 1:48:27  8:17 
    5       11 Angel Baer              F 42 Palm Coast           FL 1:49:07  8:20 
    6      142 Frankie Painter         F 44 Deland               FL 1:52:21  8:35 
    7       89 Shannon Houle           F 44 Longwood             FL 1:54:24  8:44 
    8       31 Christine Cole          F 44 Deltona              FL 2:03:48  9:27 
    9       15 Stacie Birkmeier        F 42 Washington           DC 2:06:31  9:40 
   10       90 Melissa Isaacson        F 42 Deland               FL 2:07:24  9:44 
   11      163 Maghan Savage           F 40 Ormond Beach         FL 2:12:12 10:06 
   12       32 Debra Cole              F 43 Deland               FL 2:14:06 10:15 
   13       10 Stacey Avery            F 42 Orlando              FL 2:26:22 11:11 
   14       42 Cindy Davis             F 41 Gotha                FL 2:32:33 11:39 
   15       39 Yvie D'Allaird          F 40 Deltona              FL 2:35:16 11:52 
   16       27 Denise Carter           F 43 Orlando              FL 2:37:01 12:00 
   17       61 Stacy Flynn             F 40 Deltona              FL 2:39:51 12:13 
   18       57 Dana Dye                F 41 Minneola             FL 2:48:46 12:53 
   19      145 Kim Poinsett            F 43 Fort Myers           FL 2:49:06 12:55 
   20      201 Julie McGraw            F 43 Oviedo               FL 2:59:53 13:44 
   21       25 Andrea Bushy            F 42 South Daytona        FL 3:29:30 16:00 

         ********** MALE 13.1M RUN AGE GROUP:  40 - 44 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1      181 Kevin Sweeny            M 44 St Augustine Beach   FL 1:20:24  6:09 
    2      103 Gerardo Laborda         M 42 Lake Mary            FL 1:30:46  6:56 
    3       63 Peter Formisano         M 44 Sanford              FL 1:35:54  7:20 
    4       77 Michael Grogan          M 42 Deland               FL 1:36:17  7:21 
    5      196 Joe Flaherty            M 44 Orange Cith          FL 1:36:22  7:22 
    6      367 Joe Remigio             M 44 Orlando              FL 1:37:23  7:26 
    7       30 Charles Coffee          M 43 Sanford              FL 1:41:11  7:44 
    8      110 Brian Little            M 41 Fort Pierce          FL 1:41:44  7:46 
    9       59 Josh Ebert              M 40 Deland               FL 1:41:57  7:47 
   10       76 Joe Grinstead           M 43 Leesburg             FL 1:47:38  8:13 
   11       64 William Frost           M 42 Jacksonville         FL 1:50:24  8:26 
   12       91 Daren Johnson           M 43 Ocala                FL 1:53:46  8:41 
   13        9 Pete Arney              M 40 Deltona              FL 2:00:01  9:10 
   14      200 Will Conrad             M 42 Saint Augustine      FL 2:00:26  9:12 
   15      158 Danny Ron               M 44 Deltona              FL 2:01:34  9:17 
   16       72 Rodney Golden           M 42 Groveland            FL 2:14:55 10:18 
   17       33 Stephen Cole            M 44 Palm Coast           FL 2:15:05 10:19 
   18       26 Chris Carter            M 42 Orlando              FL 2:33:05 11:42 
   19      211 Christina McKeon        M 40 Longwood             FL 2:40:11 12:14 
   20      134 John Moser              M 42 Sorrento             FL 2:42:38 12:25 
   21       58 Jim Dye                 M 44 Minneola             FL 2:48:45 12:53 
   22      208 Ed Turk                 M 44 Daytona Beach        FL 3:09:15 14:27 
        ********** FEMALE 13.1M RUN AGE GROUP:  45 - 49 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1      111 Janice Little           F 47 Fort Pierce          FL 1:51:19  8:30 
    2      130 Kirsten Mitchell        F 45 Palm Coast           FL 1:56:29  8:54 
    3      116 Astrid Lowe             F 46 Orlando              FL 1:57:31  8:59 
    4      123 Idanny Matos            F 47 Winter Springs       FL 2:00:15  9:11 
    5      220 Beth Gold               F 46 Deland               FL 2:02:59  9:24 
    6       44 Tina Delgado            F 49 Longwood             FL 2:14:03 10:14 
    7      174 Althea Stearns          F 45 Orlando              FL 2:16:24 10:25 
    8       84 Daniela Holloway        F 46 Port Orange          FL 2:59:53 13:44 
         ********** MALE 13.1M RUN AGE GROUP:  45 - 49 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1      127 Daniel McCarthy         M 45 Lake Mary            FL 1:22:44  6:19 
    2      193 Stephen Wilcox          M 48 Deltona              FL 1:28:32  6:46 
    3       93 Elton Jones             M 48 Orlando              FL 1:29:52  6:52 
    4       40 David Darby             M 48 Lake Mary            FL 1:30:32  6:55 
    5      368 Natt Reifler            M 49 Maitland             FL 1:43:37  7:55 
    6       36 Jay Couture             M 48 Deland               FL 1:44:05  7:57 
    7      107 Rich Larkin             M 45 Winter Garden        FL 1:56:24  8:54 
    8      179 Tom Svare               M 49 Deland               FL 1:58:04  9:01 
    9       43 Joshua Davis            M 46 Gotha                FL 2:01:36  9:17 
   10      222 Robert Maglievaz        M 48 Deland               FL 2:02:51  9:23 
   11      139 Michael Napoli          M 48 Orlando              FL 2:09:17  9:53 
   12       78 Andy Hagan              M 46 Port Orange          FL 2:14:08 10:15 
   13      172 Martin Spaugh           M 45 Eustis               FL 2:18:08 10:33 
   14       65 Jay Gangwisch           M 46 Oviedo               FL 2:30:44 11:31 

        ********** FEMALE 13.1M RUN AGE GROUP:  50 - 54 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1       55 Julianna Dullum         F 53 Orlando              FL 2:08:42  9:50 
    2       70 Denise Gillespie        F 53 Winter Park          FL 2:11:24 10:02 
    3       85 Tracy Holman            F 52 Deland               FL 2:18:06 10:33 
    4      157 Cora Romano             F 52 Maitland             FL 2:23:51 10:59 
    5       18 Mary Blitz              F 52 Clearwater           FL 2:24:36 11:03 
    6      359 Teresa Sapp             F 54 Deltona              FL 2:28:05 11:19 
    7        8 Sue Arbuckle            F 50 Orlando              FL 2:38:56 12:08 
    8      112 Darcy Long              F 52 Altamonte Springs    FL 2:49:23 12:56 
    9      171 Seema Sonnad            F 50 Chadds Ford          PA 3:09:15 14:27 
   10      217 Karen Speed             F 52 Melbourne            FL 3:11:48 14:39 
         ********** MALE 13.1M RUN AGE GROUP:  50 - 54 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1       68 Bruce Geise             M 54 Winter Park          FL 1:32:27  7:04 
    2       45 Mark Desouza            M 51 Winter Springs       FL 1:41:49  7:47 
    3      105 John Lane               M 50 Orlando              FL 1:41:52  7:47 
    4      221 Nefty Lopez             M 50 Yonkers              NY 1:42:03  7:48 
    5      170 Wesley Smith            M 53 Sanford              FL 1:52:02  8:34 
    6       48 Steve Dinsmore          M 54 East Lyme            CT 1:55:54  8:51 
    7      126 Martin Mayo             M 52 Sorrento             FL 1:58:30  9:03 
    8      129 Chuck Miceli            M 53 Longwood             FL 1:58:35  9:04 
    9      202 Barton Pepperman        M 52 Winter Springs       FL 2:06:00  9:38 
   10       17 Mark Blitz              M 52 Clearwater           FL 2:06:15  9:39 
   11      117 Cortney Lowe            M 51 Westminister         MD 2:07:46  9:46 
   12      218 Tim Speed               M 52 Melbourne            FL 2:22:03 10:51 
   13       82 Felipe Hernandez        M 52 Orlando              FL 2:38:55 12:08 
        ********** FEMALE 13.1M RUN AGE GROUP:  55 - 59 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1        1 Melissa Taylor          F 55 Deland               FL 1:55:53  8:51 
    2       47 Debora Diaz             F 57 Ormond Beach         FL 1:59:54  9:10 
    3       69 Ruth Gibson             F 55 Brooksville          FL 2:01:30  9:17 
    4      219 Cindy Pare'             F 57 Deland               FL 2:03:02  9:24 
    5      104 Cindy Lafferty          F 58 Lakeland             FL 2:29:43 11:26 
    6      114 Brenda Lovett           F 57 Orlando              FL 2:30:30 11:30 
    7      164 Pam Sawyer              F 59 Winter Springs       FL 3:01:24 13:51 
         ********** MALE 13.1M RUN AGE GROUP:  55 - 59 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1      363 Matt Mahoney            M 58 Melbourne            FL 1:35:32  7:18 
    2      210 Dave Dunn               M 59 Daytona Beach        FL 1:45:09  8:02 
    3      144 Danny Philpott          M 56 Port Orange          FL 1:53:53  8:42 
    4      109 Kris Lind               M 57 Palm Coast           FL 1:54:19  8:44 
    5      115 Steven Lovett           M 59 Orlando              FL 1:56:16  8:53 
    6      183 Robert Torbitt          M 59 Orange City          FL 2:06:05  9:38 
    7      156 Keith Robinson          M 55 Winter Park          FL 2:09:36  9:54 
    8        5 Duane Allen             M 58 Lake Helen           FL 2:10:19  9:57 
    9       23 Steve Bruce             M 57 Jacksonville Beach   FL 2:11:22 10:02 
   10      135 Jim Moses               M 57 Lake City            FL 2:12:32 10:07 
   11      148 Dennis Ramsey           M 59 Orlando              FL 2:38:56 12:08 
   12      161 Jay Sandhouse           M 55 Coral Springs        FL 2:51:55 13:08 

        ********** FEMALE 13.1M RUN AGE GROUP:  60 - 64 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1       53 Kathleen Doughney       F 61 Ormond Beach         FL 1:50:58  8:29 
    2      149 Edna Ramsey             F 60 Orlando              FL 2:23:32 10:58 
    3      187 Sammie Vittoria         F 63 Winter Park          FL 2:23:32 10:58 
         ********** MALE 13.1M RUN AGE GROUP:  60 - 64 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1      198 James Masters           M 61 Longwood             FL 1:39:00  7:34 
    2       14 Mike Baron              M 60 Sanford              FL 1:45:48  8:05 
    3       24 Ray Bruneau             M 61 Eustis               FL 1:47:34  8:13 
    4      100 Dennis Kroskey          M 64 The Villages         FL 1:50:53  8:28 
    5       79 Bob Hamlin              M 62 Palm Coast           FL 1:58:23  9:03 
    6       52 Robert Donovan          M 60 Port Orange          FL 2:02:47  9:23 
    7      206 Rick Dunn               M 64 Maitland             FL 2:38:51 12:08 
    8      178 Dave Sutton             M 64 Winter Park          FL 2:47:17 12:47 
    9       75 John Greemore           M 64 Orlando              FL 2:47:55 12:50 
        ********** FEMALE 13.1M RUN AGE GROUP:  65 - 69 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1       95 Gerda Kalb              F 67 Key West             FL 2:39:01 12:09 
         ********** MALE 13.1M RUN AGE GROUP:  65 - 69 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1      168 David Smith             M 65 Winter Park          FL 1:56:23  8:54 
    2       67 Paul Gardner            M 65 Longwood             FL 2:06:04  9:38 
    3      173 David Spear             M 69 Deland               FL 2:24:43 11:03 
    4       29 John Clark              M 68 Port Orange          FL 2:30:32 11:30 
    5       94 Chester Kalb            M 68 Key West             FL 2:49:25 12:56 
        ********** FEMALE 13.1m RUN AGE GROUP:  70 - 74 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
         ********** MALE 13.1M RUN AGE GROUP:  70 - 74 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1       83 Bob Hewes               M 72 Nsb                  FL 2:10:14  9:57 
        ********** FEMALE 13.1m RUN AGE GROUP:  75 - 79 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
         ********** MALE 13.1M RUN AGE GROUP:  75 - 79 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
    1      102 Paul Kunz               M 75 Clermont             FL 2:34:13 11:47 

        ********** FEMALE 13.1m RUN AGE GROUP:  80 - 99 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
         ********** MALE 13.1M RUN AGE GROUP:  80 - 99 **********
Place Bib      Name                    S Ag City                 St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == ==================== == ======= ===== 
********** OVERALL CLYDESDALE RESULTS , 39 and Under **********
Place Bib      Name                    S Ag City            St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == =============== == ======= ===== 
********** MASTERS CLYDESDALE RESULTS , 40 and Over **********
Place Bib      Name                    S Ag City            St Time    Pace     
===== ======== ======================= = == =============== == ======= ===== 
    1      156 Keith Robinson          M 55 Winter Park     FL 2:09:36  9:54 
    2       23 Steve Bruce             M 57 Jacksonville Be FL 2:11:22 10:02 
    3       72 Rodney Golden           M 42 Groveland       FL 2:14:55 10:18 
    4       33 Stephen Cole            M 44 Palm Coast      FL 2:15:05 10:19 
    5      172 Martin Spaugh           M 45 Eustis          FL 2:18:08 10:33 
    6       26 Chris Carter            M 42 Orlando         FL 2:33:05 11:42