Home | Upcoming Events | Back
Coteeman Triathlon 
August 10, 2013 - New Port Richey, Florida
Results by: Alta Vista Sports (John Boyle)
Questions? jboyle@altvistasports.com



CoteeMan Triathlon
150 Meter Swim/ 9 Mile Bike/ 5K Run
08/10/2013
New Port Richey, FL
Race Director:Rob Marlowe
Timing and Results: Alta Vista Sports-John Boyle
www.altavistasports.com
Questions: jboyle@altavistasports.com 
OVERALL MALE CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     1    23 Jeremy Richardson        24 Palm Harbor          FL   43:30    2    2:09    1:12    2   21:08    0:43    1   18:19         
OVERALL FEMALE CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    14    38 Claudia McCoy            41 New Port Richey      FL   51:58    4    2:49    1:38    4   25:55    1:15    2   20:23         
AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  01 - 14
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    22    29 Zackary Durastanti       12 Bowling Green        FL   54:22    1    2:26    1:10    1   28:00    0:41    1   22:07         
    2    31    15 Zack Parsons             14 Spring Hill          FL   57:53    2    2:49    1:30    2   30:07    0:48    2   22:40         
FEMALE AGE GROUP:  01 - 14
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
MALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    81    87 Alec Diiorio             17 New Port Richey      FL 1:12:10    1    3:18    2:19    1   32:24    0:40    1   33:30         
FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    82    63 Sidney Kubesa            18 Trinity              FL 1:12:19    1    3:23    1:53    1   32:46    1:07    1   33:12         
MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     3    18 Bradley Bachand          20 Port Richey          FL   47:38    1    1:58    1:11    1   23:28    0:44    1   20:18         
FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    33    47 Lauren Hansen            24 Lutz                 FL   59:07    2    2:55    1:37    2   27:58    1:14    1   25:25         
    2    41    34 Alexandra Prado          20 Odessa               FL 1:00:23    1    2:53    1:26    1   27:38    0:57    2   25:32    2:00 
    3    98    61 Hannah Everett           20 Palm Harbor          FL 1:22:33    3    3:18    2:49    3   33:21    0:48    4   42:19         
    4    99    54 Morgan Smith             24 Tallahassee          FL 1:23:00    4    3:50    4:06    4   37:47    1:08    3   36:11         
MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     4     9 Casey Rabon              28 Dunedin              FL   47:50    1    2:10    1:02    1   22:37    0:38    1   21:26         
    2    78   110 Cristian Segovia         29 Clearwater           FL 1:11:42    3    2:54    1:44    3   38:17    0:41    2   28:08         
    3    89    19 William Guemple          27 Tallahassee          FL 1:15:02    2    2:19    2:22    2   35:36    0:50    4   33:56         
    4    95    43 Alfonso Tijerina         27 Tallahassee          FL 1:19:29    4    3:38    3:14    4   38:49    1:30    3   32:20         
FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    50    16 K Murphy                 29 Brandon              FL 1:03:42    2    3:16    2:22    3   29:12    1:00    2   27:54         
    2    53    93 Lyndsie Estes            26 New Port Richey      FL 1:04:24    1    2:42    2:20    1   27:34    1:18    3   30:32         
    3    55    10 Maria Classon            25 Cape Coral           FL 1:04:35    3    3:39    2:47    2   28:37    1:49    1   27:46         
    4   110   103 Catey Caramiello         29 Port Richey          FL 1:30:34    4    4:24    3:42    4   41:34    1:16    4   39:39         
MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     7   109 Keith Bauer              30 New Port Richey      FL   49:27    2    2:19    1:01    2   23:08    0:44    2   22:17         
    2     8   108 Eric Slafky              32 Spring Hill          FL   49:33    3    2:21    1:11    1   22:59    0:50    1   22:14         
    3    12   107 Chris Purnell            32 Spring Hill          FL   50:32    1    2:15    1:12    3   24:11    0:39    3   22:17         
    4    25    31 John Owen                31 New Port Richey      FL   55:50    4    2:33    1:23    4   27:09    1:26    4   23:21         
    5    36    50 Josh McCart              34 Hudson               FL 1:00:01    5    2:44    2:14    5   29:41    1:04    5   24:21         
    6   113   105 Winter Rodas             33 New Port Richey      FL 1:34:47    6    5:38    5:55    6   31:39    4:07    6   47:30         
FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    46    99 Melissa Walters          34 Tampa                FL 1:02:42    3    3:02    1:48    1   26:01    1:21    4   30:32         
    2    49   124 Julia Wood               32 Odessa               FL 1:03:40    1    2:54    2:30    2   28:51    1:38    2   27:49         
    3    52    79 Teresa Owen              31 New Port Richey      FL 1:04:07    6    4:41    2:49    4   31:27    1:16    1   23:56         
    4    68   104 Emilia Haasch            32 New Port Richey      FL 1:07:17    2    2:55    2:04    3   29:22    0:53    5   32:03         
    5    76    59 Nicole Kozel             33 Safety Harbor        FL 1:10:48    4    3:08    3:11    5   34:01    0:56    3   29:34         
    6   105     6 Brandy Lape              34 Land O Lakes         FL 1:25:57    5    4:26    4:16    6   41:07    1:43    6   34:27         
MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    20    48 Lucas Lomax              36 Clearwater           FL   53:30    5    2:40    1:42    1   25:15    1:29    2   22:24         
    2    35    51 Dominic Monfred          39 Dunedin              FL   59:49    6    2:45    1:23    8   28:03    0:52    3   26:48         
    3    42    22 Scott Price              38 Tampa                FL 1:00:26    2    2:24    2:02    7   27:36    1:16    4   27:11         
    4    43    24 Fabian Perez             35 Gibsonton            FL 1:01:35    1    2:22    1:14    5   26:21    1:40    5   30:01         
    5    63    25 Jonathan Mossey          38 Palm Harbor          FL 1:05:57    3    2:27    2:03    2   25:26    1:14    7   34:48         
    6    65    72 Richard Mattison         35 Land O Lake          FL 1:06:20    4    2:40    2:56    4   26:18    1:35    6   32:52         
    7    66    60 Billy Andonaras          36 St. Petersburg       FL 1:06:58    8    3:13    3:19    9   36:57    1:49    1   21:43         
    8    73    17 Russ Dion                39 St. Petersburg       FL 1:08:43    7    2:52    2:44    3   26:16    1:25    9   35:28         
    9    75    86 John Simmons             39 Tallahassee          FL 1:09:57    9    3:59    1:24    6   27:30    1:43    8   35:23         
FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    18    74 Melanie Hynes            36 New Port Richey      FL   52:43    6    4:27    1:39    1   25:25    0:59    1   20:15         
    2    30    35 Juliay Tippett           39 Spring Hill          FL   57:50    1    3:19    2:23    2   27:41    1:21    2   23:08         
    3    69    67 Chrissy Bell             39 Odessa               FL 1:07:30    4    3:50    2:48    3   29:34    1:49    3   29:32         
    4    94    69 Amber Kofender           39 Land O Lakes         FL 1:18:48    5    4:05    3:17    4   33:18    3:51    5   34:19         
    5   104    96 Leigh Williams           35 New Port Richey      FL 1:25:56    7    4:34    4:16    6   37:16    5:35    4   34:17         
    6   108    66 Leann Bunton             39 Tallahassee          FL 1:29:22    2    3:50    3:11    7   38:03    1:02    6   43:19         
    7   111    85 Monica Kubesa            39 Trinity              FL 1:31:27    3    3:50    3:32    5   33:49    2:38    7   47:40         
MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     2    37 Ryan Kaelin              41 Trinity              FL   46:36    3    2:38    1:04    3   23:07    0:47    1   19:01         
    2     6    33 Stan Fivecoat            44 Trinity              FL   49:10    2    2:35    1:16    2   23:03    0:51    3   21:27         
    3    15    45 Rick Oblak               40 Orange Park          FL   52:16   10    3:40    1:46    4   24:01    1:06    4   21:45         
    4    17    68 Douglas Whiteley         42 Trinity              FL   52:40    8    3:36    1:57    1   22:58    1:15    5   22:56         
    5    19    39 Sean Brown               41 Wauchula             FL   53:17    5    3:00    2:09    7   25:26    1:16    2   21:27         
    6    24    30 Jesse Tippett            41 Springhill           FL   55:09    4    2:48    2:01    5   24:31    1:06    7   24:44         
    7    26    26 Roman Kubesa             44 Trinity              FL   55:58    1    2:29    1:16    6   24:32    1:01    8   26:43         
    8    40    53 Jon Manalo               42 Tallahassee          FL 1:00:22   11    3:40    1:46    8   29:05    1:11    6   24:43         
    9    80   100 Thomas Groesbeck         40 New Port Richey      FL 1:11:56    7    3:33    2:34    9   30:50    1:00    9   34:01         
   10    90    97 Mike Smith               41 Hudson               FL 1:15:05    9    3:39    4:01   10   30:55    1:40   10   34:54         
   11   109   125 Scott Sterbens           40 Port Orange          FL 1:29:52    6    3:15    3:22   12   46:39    1:20   11   35:18         
   12   114    70 Mike Bunton              43 Tallahassee          FL 1:35:19   12    4:18    2:33   11   41:35    1:17   12   45:38         
FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    16   102 Regan Davenport          41 Bowling Green        FL   52:19    1    2:36    1:15    2   26:08    0:36    1   21:47         
    2    28    56 Cheryl Gendebien         42 New Port Richey      FL   57:36    2    2:53    1:39    1   25:17    0:59    3   26:49         
    3    34    58 Colleen Elligott         43 Tampa                FL   59:28    5    3:37    1:54    4   27:55    1:16    2   24:49         
    4    67    44 Denise Taylor            42 Land O Lakes         FL 1:07:11    3    3:20    2:10    6   32:07    1:21    4   28:16         
    5    77    80 Denyce Robinson          43 Land O Lakes         FL 1:11:33    4    3:31    2:10    3   27:22    1:31    7   37:01         
    6    84    36 Elle Davis               43 Tallahassee          FL 1:13:13    8    5:27    2:26    5   30:33    0:49    6   34:01         
    7    87    14 Maribel Bylund           40 Odessa               FL 1:14:04    6    4:51    2:09    7   32:20    0:55    5   33:51         
    8   112    89 Pam Anders               44 Tallahassee          FL 1:33:15    7    5:18    5:23    8   38:51    2:39    8   41:06         
MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     5    28 Tony Prado               49 Odessa               FL   48:47    3    3:02    1:09    2   22:21    0:44    2   21:34         
    2     9    57 Jean Francoi Gendebien   46 New Port Richey      FL   49:54    1    2:45    1:39    4   23:52    1:05    1   20:34         
    3    11    20 Kent Rodahaver           45 St. Petersburg       FL   50:24    2    2:55    1:06    3   23:39    0:41    3   22:04         
    4    32     3 Hugo Scavino             46 Wesley Chapel        FL   58:50    5    3:09    2:14    5   26:12    1:16    5   26:00         
    5    37   101 Shannon Maness           45 New Port Richey      FL 1:00:15    8    4:03    2:08    7   28:11    0:48    4   25:07         
    6    44    46 Eric Sharkey             47 Tallahassee          FL 1:01:57    6    3:23    2:16    6   26:34    2:09    6   27:37         
    7    79    65 Lee Moreno               48 Tallahassee          FL 1:11:45    7    3:43    3:09    8   36:17    0:55    7   27:43         
    8     0    94 Michael Bell             48 Odessa               FL            4    3:03    3:33    1   16:06                              
FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    29    42 Michelle Guercio-Winter  46 Odessa               FL   57:44    1    2:43    1:43    1   26:03    1:17    2   26:01         
    2    39     1 Tricia Tocco             45 Boynton Beach        FL 1:00:20    2    3:09    2:05    2   27:56    0:51    3   26:21         
    3    51    13 Michele Howard           47 Odessa               FL 1:03:56    4    3:26    2:40    5   31:59    1:02    1   24:51         
    4    54    11 Dolores Classon          46 Cape Coral           FL 1:04:29    5    3:35    2:48    3   28:40    1:40    4   27:48         
    5    72    84 Stacey Greco             45 Palm Harbor          FL 1:08:12    3    3:18    2:05    4   30:49    0:48    5   31:14         
    6   103    81 Christine Foreman        45 New Port Richey      FL 1:25:40    6    4:49    1:52    7   44:33    2:25    6   32:03         
    7   106    76 Maureen Stoner           47 Tallahassee          FL 1:26:28    7    5:04    3:58    6   33:13    1:31    7   42:44         
MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    10    32 Claude Winter            52 Odessa               FL   50:07    1    2:47    1:45    1   22:26    1:03    1   22:08         
    2    23    40 Scott McAnally           50 Tallahassee          FL   54:30    2    2:54    1:21    2   25:53    0:56    2   23:29         
    3    27    91 Bob Tiller               52 Palm Harbor          FL   57:09    3    2:58    1:50    3   26:33    0:58    3   24:52         
    4    88    52 Darrell Goodwin          51 Tallahassee          FL 1:14:44    4    3:31    2:29    4   29:57    1:54    4   36:55         
FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    96    73 Cindy Burgess            54 Tallahassee          FL 1:20:45    1    4:34    4:21    2   32:29    1:36    2   37:48         
    2    97     8 Kelly Edwards            54 Tallahassee          FL 1:21:56    3    6:19    4:14    1   20:38    1:21    3   49:26         
    3   100    90 Lisa McAnally            50 Tallahassee          FL 1:23:54    2    5:49    2:53    3   38:28    1:22    1   35:23         
MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    38    41 Sam Carranza             55 Tampa                FL 1:00:19    4    3:42    1:50    1   26:00    1:09    2   27:38         
    2    45    55 Val Burgess              56 Tallahassee          FL 1:02:26    2    3:06    2:38    5   31:18    0:52    1   24:35         
    3    48     7 Keith Souders            58 Tampa                FL 1:03:07    1    2:42    1:58    2   28:19    1:31    3   28:38         
    4    60    49 Mike Peters              59 New Port Richey      FL 1:05:32    3    3:11    2:55    3   28:23    1:24    5   29:41         
    5    64    82 Edwin Q Vega             56 Land O Lakes         FL 1:06:01    6    3:52    2:38    4   28:36    2:02    4   28:55         
    6   107    62 Mark Everett             57 Palm Harbor          FL 1:26:28    5    3:46    3:06    6   31:51    1:51    6   45:56         
FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    74    98 Pat Fox                  57 Lutz                 FL 1:08:59    3    4:27    4:03    2   32:43    1:09    1   26:39         
    2    92    92 Tamela Carr              55 New Port Richey      FL 1:17:10    2    4:15    3:22    3   33:20    1:16    2   34:59         
    3    93    64 Diane Fobell             57 Brooksville          FL 1:17:43    1    4:14    3:10    1   31:05    1:23    3   37:53         
MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    59    21 Clark Parry              60 Holiday              FL 1:05:28    1    3:15    3:56    1   27:49    2:21    1   28:08         
FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    85    78 Diane Mh Spicer          61 Tampa                FL 1:13:52    1    3:57    3:00    1   32:59    1:26    1   32:32         
    2   115     4 Lucinda Durkee           61 Holiday              FL 1:36:53    2    7:49    6:18    2   42:35    1:48    2   38:24         
MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    61     5 Gerard Garavuso          67 Holiday              FL 1:05:41    1    3:33    3:08    1   27:31    1:01    2   30:31         
    2    70    83 Rolando Nurse            68 New Port Richey      FL 1:08:01    2    5:10    3:54    2   31:22    1:34    1   26:02         
FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   102     2 Kally Williams           65 Dade City            FL 1:24:10    1    6:52    5:47    1   33:55    2:30    1   35:08         
CITY-COUNTY   01 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     7   109 Keith Bauer              30 New Port Richey      FL   49:27    2    2:19    1:01    2   23:08    0:44    2   22:17         
    2     8   108 Eric Slafky              32 Spring Hill          FL   49:33    3    2:21    1:11    1   22:59    0:50    1   22:14         
    3    12   107 Chris Purnell            32 Spring Hill          FL   50:32    1    2:15    1:12    3   24:11    0:39    3   22:17         
    4    78   110 Cristian Segovia         29 Clearwater           FL 1:11:42    4    2:54    1:44    4   38:17    0:41    4   28:08         
CLYDSDALE   01 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    47   112 Robert Robinson          43 Land O Lakes         FL 1:02:46    1    2:47    2:09    1   25:54    1:32    1   30:26         
    2    58   113 Bryan Matson             41 Lutz                 FL 1:05:01    2    3:04    2:13    2   27:18    1:46    2   30:41         
    3    86   114 Tim Shaver               35 Palm Harbor          FL 1:13:53    3    3:15    2:15    3   30:23    2:00    3   36:01         
ATHENA   01 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1   101   106 Sheila Lazarra           50 Port Richey          FL 1:24:03    1    5:14    3:05    1   32:13    3:09    1   40:24         
RELAY RESULTS
RELAY
Place O'All No.   Team Name                                           Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty                                                                           
===== ===== ===== =================================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= =======                    ====================================================== 
    1    13   118 Ability 1 on 1 Training                               51:48    2    1:59    0:59    2   26:45            1   22:05         
                  Phil Amsellem/ Spencer Amsellem/ Mary Noelle Rudolph   
    2    21   123 Team Weiss                                            54:21    3    2:51    1:11    1   25:46    0:42    3   23:52         
                  Jennifer Weiss/ Regan Weiss/ Justin Lawrence           
    3    57   120 Team Can You?                                       1:04:51    4    3:01    1:26    7   36:44    0:27    2   23:15         
                  Alicia Berta/ Joseph Beimfohr/ Matthew Heath           
    4    62   121 The Determinators                                   1:05:44    6    5:09    1:18    3   27:44    0:45    5   30:50         
                  Beth Fregger/ Melissa Decristina/ Patricia Cain        
    5    71   116 Baby Bobcats                                        1:08:02    5    3:11    1:30    4   31:47    1:02    4   30:35         
                  Meredith Smith/ Kelly Ruggles/ Stephanie Clemons       
    6    83   117 Burkinands                                          1:13:13    1    1:54    1:12    5   35:16    0:36    7   34:16         
                  Rachel Bachand/ Sarah Bachand/ Demiree Durkin          
    7    91   119 Double Trouble                                      1:16:24    7    5:35    1:39    6   35:48    0:52    6   32:32         
                  Jennifer Martin/ Liz Amsellem/                         
CORPORATE RELAY
Place O'All No.   Team Name                                           Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty                                                                           
===== ===== ===== =================================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= =======                    ====================================================== 
    1    56   115 Periodontal Therapy Center of Palm Harbor           1:04:46    1    4:54    2:19    1   31:21    0:44    1   25:30         
                  Scotty Folino/ Jen Folino/ Zachary Strange             
USAT PENALTY LIST 
Alta Vista Sports cannot address penalty issues
Penalty Issues: Head USAT Referee Russ Marlowe russ@marlowe.net
No.   Rule Violation                      Time    
===== =================================== ======= 
   34 5.10f Position                         2:00 
DISQUALIFICATIONS
No.   Rule Violation                      Time    Swim    Tran 1  Bike    Tran 2  Run     
===== =================================== ======= ======= ======= ======= ======= =======