F.I.T. Triathlons
May 4, 2014 at Nathan Benderson Park; Sarasota, Florida
International Distance Tri: 1.5K Swim| 20 Mile Bike| 10K Run
Sprint Triathlon: 400M Swin| 10 Mile Bike| 5K Run
Host: Sarasota Storm Triathlon Club--Nicole Chapman
Race Director: Fred Rzymek/ 
Timing & Results: Alta Vista Sports
www.altavistasports.com John Boyle
Questions: jboyle@altavistasports.ccom
 
OVERALL MALE INTERNATIONAL DISTANCE TRIATHLON CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     1   268 Ed Donner                38 Melbourne            FL 1:52:15    1   21:07    1:41    1   47:02    1:00    1   41:26         
TRIATHLON AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    54   251 Justin McNeill           18 Apollo Beach         FL 2:44:20    1   29:54    3:46    1 1:03:56    2:01    1 1:04:45         
MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    61   252 Andre Vizcarrondo        24 Casselberry          FL 2:48:43    1   38:01    1:38    1 1:10:31    1:04    1   57:30         
MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     2   253 Ryan Post                25 Estero               FL 1:56:22    1   23:05    1:33    1   48:13    0:36    1   42:57         
    2    22   255 Grant Hempel             28 St Petersburg        FL 2:21:41    2   26:46    2:17    2   57:21    1:37    2   53:42         
    3    53   256 Christopher Barrett      28 Hoboken              NJ 2:44:01    3   34:33    3:19    4 1:06:14    1:38    3   58:20         
    4    60   254 Andrew Caponi            26 Chicago              IL 2:48:00    4   35:38    4:10    3 1:05:52    1:52    4 1:00:30         
MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     5   258 Vincent Tenaglia         31 Clearwater           FL 2:00:33    1   22:10    1:31    3   52:17    0:55    2   43:42    2:00 
    2     6   259 Tim Curtis               32 Miami                FL 2:03:50    2   26:51    1:16    2   52:04    0:59    1   42:43         
    3     8   345 Brian Scheall            31 Bradenton            FL 2:09:34    3   28:05    1:52    1   51:22    0:42    3   47:35         
    4    72   257 Kyle Kmetetz             30 Cape Coral           FL 3:01:55    4   41:58    4:39    4 1:07:50    1:53    4 1:05:36         
MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     4   261 Shawn Johnson            35 North Port           FL 1:57:51    1   22:31    1:38    1   50:15    0:39    1   42:51         
    2    15   265 Stephen Higgins          37 Bradenton            FL 2:17:31    2   23:26    1:56    4   55:42    1:18    5   55:12         
    3    16   264 Martin Chappell          37 Englewood            FL 2:18:39    3   27:16    1:55    3   54:58    0:59    4   53:32         
    4    18   270 Marc Saunders            39 St. John's           NL 2:19:56    4   28:56    2:34    2   54:38    1:50    2   52:00         
    5    23   269 Irvin Campbell           38 Sarasota             FL 2:22:05    5   29:50    2:04    5   56:28    0:58    3   52:46         
    6    43   262 Tim Meister              36 Naples               FL 2:39:01    6   30:49    2:27    6 1:04:38    1:03    6 1:00:07         
    7    68   267 Sean Wood                38 Bradenton            FL 2:57:18    7   31:52    3:27    7 1:04:51    3:34    7 1:13:36         
    8    79   266 Jason Beutel             38 Jacksonville         FL 3:11:52    9   42:33    3:38    8 1:05:56    2:23    8 1:17:25    2:00 
    9    91   263 Michael Warner           37 Parrish              FL 4:15:55   10 1:36:28    3:54    9 1:11:39    5:00    9 1:18:55         
   10     0   260 Jeremy Judernatz         35 Orange Park          FL            8   32:25    1:44                 1:01                      
 MALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    10   298 Gregory Brown            54 Miami Beach          FL 2:14:21    1   26:45    1:42    6   55:42    1:37    2   48:37         
MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    29   273 Michael Given            41 North Port           FL 2:27:11    1   28:52    2:11    3   57:26    1:04    2   57:40         
    2    30   275 George Busi              43 Bradenton            FL 2:28:50    2   29:59    3:00    4   58:33    1:24    1   55:56         
    3    39   281 David Hepner             44 Clearwater           FL 2:36:41    7   34:50    4:29    2   57:17    1:37    3   58:31         
    4    41   277 Sean Vanwatteghem        44 Parrish              FL 2:37:01    6   34:11    2:18    1   55:56    2:01    5 1:02:36         
    5    42   272 Sungwoo Choi             40 San Diego            CA 2:38:33    8   35:03    2:57    5   59:37    1:45    4   59:14         
    6    55   276 Bryant Musselman         43 Avon Park            FL 2:44:44    4   31:37    2:44    6   59:42    2:22    6 1:08:20         
    7    59   279 Mike Belliveau           44 Wimauma              FL 2:47:44    3   30:48    2:56    7 1:00:21    1:50    9 1:11:52         
    8    66   274 Matthew Valentine        42 Cape Coral           FL 2:54:29    5   32:08    4:27    8 1:03:12    4:25    7 1:10:19         
    9    80   278 Brett Struwe             44 Minneapolis          MN 3:13:46    9   39:32    7:01    9 1:11:06    5:04    8 1:11:05         
MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    19   287 Brett Hendricks          47 Englewood            FL 2:20:02    2   30:40    1:55    1   52:14    1:01    2   54:14         
    2    26   289 Chuck Moonen             49 Bradentom            FL 2:25:57    4   32:23    1:43    3   59:13    1:01    1   51:38         
    3    45   285 Bryan Detert             46 Venice               FL 2:39:40    6   35:33    3:28    2   57:57    1:40    3 1:01:03         
    4    46   288 Douglas Erickson         48 New Port Richey      FL 2:41:44    1   28:00    3:18    5 1:04:29    1:43    4 1:04:16         
    5    58   283 Denis Larocque           45 Dieppe               NB 2:47:37    5   32:52    4:53    4 1:00:51    2:00    5 1:07:02         
    6    67   286 Sam Davidson             47 Oldsmar              FL 2:54:41    3   31:11    4:12    6 1:07:50    2:03    6 1:09:26         
MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    11   291 Tom Brinegar             50 Valrico              FL 2:15:07    1   27:28    2:01    4   55:44    1:20    1   48:36         
    2    14   292 Steven Jakuboski         50 Parrish              FL 2:17:23    5   30:10    2:13    1   54:04    1:42    2   49:16         
    3    17   297 Martin Boucher           54 Wolfeboro            NH 2:18:42    2   27:33    2:33    2   54:41    1:24    3   52:33         
    4    36   299 James Gibson             54 Grande-Digue         NB 2:34:59    4   29:13    2:54    7   58:07    1:53    6 1:02:54         
    5    38   295 John Slocum              52 Bradenton            FL 2:35:44    3   27:40    2:46    3   55:07    2:09    9 1:08:03         
    6    40   296 Martin Walker            53 Bradenton            FL 2:36:53    8   36:01    3:35    6   57:54    1:22    4   58:03         
    7    51   294 Eric Marchand            51 Parrish              FL 2:43:49    6   32:22    2:24    9 1:01:41    1:15    7 1:06:08         
    8    52   293 Matthew Lamonica         51 Wesley Chapel        FL 2:43:49    9   37:09    2:57    8 1:00:35    1:16    5 1:01:53         
    9    56   123 George Campbell          53 Bradenton            FL 2:45:17   10   38:23    2:06    5   56:05    1:24    8 1:07:20         
   10    85   290 Stuart Johnson           50 Sarasota             FL 3:16:27    7   34:13    5:37   10 1:09:57    1:30   10 1:25:12         
MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    20   302 Paul Hough               57 Tampa                FL 2:20:51    2   31:01    1:55    1   54:10    0:54    1   52:55         
    2    32   301 Ray Moyer                57 Rotonda West         FL 2:32:51    1   28:59    3:17    3 1:05:42    0:51    2   54:04         
    3    35   304 Tim Wells                59 Tampa                FL 2:34:51    3   35:03    3:00    2   55:48    1:47    3   59:14         
    4    89   300 Kim Jones                56 Ruskin               FL 3:46:40    4   45:12    5:20    4 1:16:41    3:29    4 1:35:59         
MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    87   305 Clark Parry              61 Holiday              FL 3:22:11    1   47:47    5:01    1 1:09:06    3:10    1 1:17:10         
MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    47   307 Gary Bonacorsi           66 Seminole             FL 2:42:09    1   33:50    2:40    1 1:03:36    1:12    1 1:00:52         
MALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    76   309 Patrick Byrne            71 Tampa                FL 3:09:40    1   35:19    3:48    1 1:04:29    1:48    1 1:24:18         
CLYDESDALE 39 & UNDER:  1 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
CLYDESDALE 40 & OVER:  40 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    75   310 Doug Litton              41 Cape Coral           FL 3:08:41    1   35:26    4:38    1 1:05:02    3:28    1 1:20:09         
    2    90   311 Shane Catlett            42 Lakewood Ranch       FL 3:51:11    2   48:23    5:23    2 1:10:59    3:10    2 1:43:17         
MALE FIRST-TIMER
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    56   123 George Campbell          53 Bradenton            FL 2:45:17    2   38:23    2:06    1   56:05    1:24    2 1:07:20         
    2    60   254 Andrew Caponi            26 Chicago              IL 2:48:00    1   35:38    4:10    2 1:05:52    1:52    1 1:00:30         
OVERALL FEMALE INTERNATIONAL DISTANCE TRIATHLON CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     7   331 Kerry Simmons            48 Lake Mary            FL 2:08:03    1   21:57    1:42    1   55:32    0:53    4   48:01         
TRIATHLON AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  01 - 14
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    13   313 Marianne Curtis          28 Miami                FL 2:17:12    2   30:56    1:58    1   55:45    1:09    1   47:26         
    2    49   312 Melina Rozzisi           27 Chicago              IL 2:43:12    1   29:28    2:52    2 1:04:36    1:39    2 1:04:40         
    3    77   314 Shea Yates               29 Edmond               OK 3:10:00    3   38:00    5:38    3 1:16:12    2:22    3 1:07:49         
FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1     9   317 Katie Robinson           33 Venice               FL 2:14:03    1   27:40    1:53    1   56:52    0:51    1   46:49         
    2    25   315 Chelsea Eboli            31 Sarasota             FL 2:25:49    3   30:43    1:51    2 1:00:04    1:08    2   52:05         
    3    44   316 Heather Maple            31 Orlando              FL 2:39:11    2   30:21    2:47    3 1:06:52    1:19    3   57:54         
    4    70   318 Kathryn Keen             34 Sarasota             FL 2:59:19    4   33:49    3:09    4 1:16:10    1:53    4 1:04:20         
FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    48   350 Tanya Owens              36 Moncton              NB 2:42:57    1   35:14    4:10    2 1:02:37    1:46    1   59:12         
    2    63   322 Johanna Doege-Bayliss    37 St Petersburg        FL 2:50:30    2   38:10    2:19    1 1:01:55    1:34    4 1:06:33         
    3    69   321 Whitney Bartlett         37 Venice               FL 2:58:31    3   38:10    3:42    5 1:13:24    1:13    2 1:02:04         
    4    73   323 Bridget Hahm             39 Wesley Chapel        FL 3:02:31    5   40:59    3:53    4 1:09:30    2:21    3 1:05:50         
    5    78   319 Janiece Gilbert          35 Jacksonville         FL 3:10:43    4   40:27    6:25    3 1:04:16    3:26    5 1:16:11         
 FEMALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    12   326 Claudia McCoy            42 Trinity              FL 2:16:44    6   30:25    2:08    1   56:24    1:11    1   46:39         
FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    21   344 Bridget Keller           44 Sarasota             FL 2:21:20    1   22:34    2:30    1   59:35    1:18    1   55:25         
    2    62   324 Heather Struwe           42 Minneapolis          MN 2:48:51    3   35:32    3:59    2 1:00:32    2:42    2 1:06:08         
    3    74   325 Kimberly Morris          42 Sarasota             FL 3:02:51    2   35:05    2:45    3 1:11:13    1:33    3 1:12:16         
    4    83   346 Sandy Schrock            40 Sarasota             FL 3:15:20    4   41:57    3:19    4 1:12:24    1:32    4 1:16:11         
FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    37   332 Christy Comito           49 Lakewood Ranch       FL 2:35:03    1   26:27    2:39    1 1:02:25    1:45    1 1:01:50         
    2    82   329 Barbara Harris           47 Palmetto             FL 3:14:30    2   34:03    2:38    2 1:08:07    1:17    2 1:28:27         
    3    88   330 Angela Ellis             48 Sarasota             FL 3:36:47    3   50:21    3:44    3 1:10:05    2:02    3 1:30:37         
FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    24   337 Sara Weaver              50 Naples               FL 2:23:23    2   26:04    2:13    2 1:00:42    1:01    1   53:24         
    2    28   334 Karyn Austin             50 Gainesville          FL 2:27:07    1   23:14    2:17    3 1:00:50    1:22    3   59:26         
    3    31   339 Leslie Cain              54 Orlando              FL 2:29:13    3   28:52    2:35    1   57:43    1:29    2   58:37         
    4    65   333 Diana Shaheen            50 Sarasota             FL 2:53:51    4   35:25    3:40    5 1:09:22    1:58    4 1:03:27         
    5    71   335 Jamie Moore              50 Lakeland             FL 3:00:11    5   40:27    3:32    4 1:07:31    2:28    5 1:06:14         
    6    81   338 Annmarie Michaels        51 Boynton Beach        FL 3:13:56    6   42:53    4:51    6 1:15:07    2:41    6 1:08:27         
FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    50   340 Patty Nooney             58 Tampa                FL 2:43:27    1   30:34    3:06    2 1:05:09    1:34    1 1:03:05         
    2    57   347 Karin Kramer             55 Lithia               FL 2:47:35    2   36:47    2:51    1 1:01:46    2:36    2 1:03:38         
FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    64   342 Justine Goodman          60 Reston               VA 2:53:11    2   36:37    2:40    1 1:07:26    1:28    1 1:05:02         
    2    84   343 Elaine Widzinski         64 Sterling Heights     MI 3:15:42    3   45:31    3:34    2 1:08:32    1:53    2 1:16:13         
    3    86   341 Caryn Pace               60 Venice               FL 3:16:45    1   34:44    3:44    3 1:13:37    2:14    3 1:22:28         
FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
ATHENA 39 & UNDER:  1 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
ATHENA 40 & OVER:  40 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
FEMALE FIRST-TIMER
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty 
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= 
    1    49   312 Melina Rozzisi           27 Chicago              IL 2:43:12    1   29:28    2:52    1 1:04:36    1:39    1 1:04:40         
    2    77   314 Shea Yates               29 Edmond               OK 3:10:00    2   38:00    5:38    2 1:16:12    2:22    2 1:07:49         
TRIATHLON RELAY RESULTS
MALE RELAY
Place O'All No.   Team Name                                           Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty                                                                           
===== ===== ===== =================================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= =======                    ====================================================== 
    1     3   402 BRR                                                 1:56:43    1   21:52    1:20    1   50:07    0:30    1   42:55         
                  Will Robinson/ Garry Battaglia/ Drew Russell           
FEMALE RELAY
Place O'All No.   Team Name                                           Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty                                                                           
===== ===== ===== =================================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= =======                    ====================================================== 
    1    33   404 Team Ryder                                          2:32:51    1   30:36    1:42    1 1:01:00    0:44    1   58:50         
                  Jennifer Dagnall/ Susan Hayes/ Sharon Trepiccione      
MIXED RELAY
Place O'All No.   Team Name                                           Time    Rank Swim    Tran 1  Rank Bike    Tran 2  Rank Run     Penalty                                                                           
===== ===== ===== =================================================== ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= =======                    ====================================================== 
    1    27   403 Ryder Bikes                                         2:27:03    1   25:44    1:27    2 1:00:25    0:35    1   58:54         
                  Jason Walsh/ Elana Mullel / Paul Tobio                 
    2    34   413 Coach Tony Nutrition                                2:34:32    2   29:52    2:02    1   58:44    0:49    2 1:03:07         
                  Amy Supe/ Suzette Trainor/ Tony Dedominicis            
USAT PENALTY LIST 
Alta Vista Sports cannot address penalty issues
Penalty Issues: Head Referee: Rob Lee  robthecommguy@gmail.com       
INTERNATIONAL DISTANCE TRIATHLON
No.   Rule Violation                 Time    
===== ============================== ======= 
  258 5.4 Traffic Laws                  2:00 
  266 3.4f Race Number                  2:00 
DISQUALIFICATIONS
No.   Rule Violation                      Time    Swim    Bk&t1   Rank Run&t2  Run     
===== =================================== ======= ======= ======= ==== ======= =======